ELTAX 666 DE BEGROOTING VOOR INDIË LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 21 Januari 1936 RADIO UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. VOORLOOPIG VERSLAG DER TWEEDE KAMER. Aan het Voorloopig Verslag van de Tweede Kamer over de Indische begrooting wordt het volgende ontleend: Dat het vasthouden aan den gouden standaard voor Indlë voordeel zou opleve ren. werd door sommige leden ernstig be twijfeld. waartegenover vele andere leden hun meening stelden, dat in een zaak als deze het Rijk als een eenheid moet worden gezien en devaluatie of prijsgeven van den gouden standaard als geheel zooals de Troonrede terecht opmerkte geen baat zou brengen. Verscheidene leden uitten hun waardee ring over het beleid, dat door dezen Gouverneur-Generaal gedurende zijn be stuursperiode gevoerd is. Zij meenden, dat deze landvoogd er ln geslaagd is. de Indi sche financiën tot op zekere hoogte te saneeren en. zonder al te zeer de persoon lijtoe vrijheid der ingezetenen aan banden te leggen, het gezag in Indië krachtig te handhaven, voor welke houding deze leden (Kun waardeering wenschten uit te spre ken. Andere leden stelden tegenover deze waardeering een tamelijk sterk daarvan af wijkende meening omtrent het door dezen Gouverneur-Generaal gevoerde beleid. Enkele leden vestigden de aandacht op (het gerucht, als zou de Regeering den wensch koesteren, de ambtsperiode van den Gouverneur-Generaal met een jaar te verlengen. Vooropstellende, dat zij een der gelijke verlenging ongewenscht zouden achten, stelden zij de vraag, of het inder daad in de bedoeling ligt van de Regee ring deze verlenging te bevorderen, en, zoo ja. om welke redenen. Algemeen betreurde men de herhaalde conflicten tusschen Regeering en Volks raad. Economische toestand. De economische toestand van Nederl.- Indië gaf aan verscheidene leden aanlei ding tot zeer sombere beschouwingen. Hoe wel zij niet wilden ontkennen, dat zich in den Jaatsten tijd enkele lichtpunten hadden voorgedaan, meenden zij niette min te moeten vaststellen, dat (het geheel een uiterst bedroevend beeld vertoont. Al hoewel nog niet van hongersnood mag worden gesproken, spreekt de ontreddering van het bestaan der Inlandsche bevolking duidelijk uit berichten omtrent voedsel gebrek. Verscheidene andere leden gaven blijk van een geheel ander inzicht van den economlschen toestand dan de hiervooi aan het woord zijnde groepen. Wanneer men Nederlandsch Indië als geheel be schouwt, valt niet te ontkennen, dat er hier en daar, doch in het bijzonder op Sumatra, teekenen van herstel zijn, welke de verwachting rechtvaardigen, dat het dieptepunt der crisis voorbij en een lang zaam herstel aanstaande is. Tegenover de van vele zijden uitge- oefenden aandrang tot het stimuleeren van het bedrijfsleven, in het bijzonder door de vestiging van nieuwe industrieën, merkten verscheidene hier aan hetwoord zijnde leden op, dat elke toepassing van een kunstmatig middel om het bedrijfsleven te ontplooien een stap verder ls op den weg, die afwijkt van 't stelsel van de open deur en het vrije ruilverkeer, waaraan Indlë zijn opkomst en bloei te danken heeft. De bedrijfsregleimenteering. door de Re geering als noodmaatregel bedoeld en dan ook verdedigd met een beroep op den ab- normalen toestand en de ontwikkeling van ongewenschte verhoudingen met name in den Indischen Importhandel, kon maar dan uitsluitend als zoodanig de instem ming van verscheidene leden verwerven. Andere leden stelden daarnaast, dat een ordenend ingrijpen van de Overheid, ook nadat een meer normale toestand zal zijn ingetreden, niet zal mogen uitblijven. Eenige leden bepleitten opnieuw het tot stand komen van een tolunie tusschen Nederland en de overzeesche gebiedsdeelen. Verscheidene leden achtten de doelstel ling eener imperiale zelfvoorziening een utopie; de nastreving van haar verwezen lijking zou tot schade van alle gebieds deelen zijn. Eenige leden vestigden er evenwel de aandacht op, dat het voor Nederland be paald ongunstig is, dat de Indische export over de Nederlandsche Clearing wordt ge voerd; het feit immers, dat Indië weinig uit Duitschland invoert, heeft tot gevolg dat de Nederlandsche markt bijna geheel voor de activa der rekening moet zorgen en dit leidt dus tot verhoogden Invoer van Duitschland naar Nederland. Algemeen was men er van doordrongen dat de financieele toestand van Neder landsch Indië ook thans nog zeer zorge lijk is. De leden, hier aan het woord, meenden te mogen vertrouwen dat 1935 het laatste jaar van de diepste depressie zal zijn ge weest en verwachtten, dat de opbrengst over 1936 niet lager zal zijn dan de ra ming. In het licht van deze beschouwing achtten zij het dan ook volkomen juist, dat de regeering het tekort in de begroo ting voorshands durft aan te zien. Sommige leden gaven als hun meening te kennen, dat Indië het dieptepunt der crisis reeds achter zich zou hebben. Indien de regeering tijdig een andere monetaire politiek had toegepast Naar hun meening is Indië een exportland bij uitnemend heid, zoodat de argumenten, welke in het algemeen voor devaluatie gelden, voor dat gebiesdeel in het bijzonder van kracht zijn. Zij zouden het beter achten, indien eerst andere deelen van den Archipel tot hoo- gere ontwikkeling werden gebracht alvo rens geld en energie besteed wordt aan een nagenoeg geheel onbekend gebied. An dere leden juichten daarentegen de open legging van Nieuw-Gutnea van harte toe, zij achtten dit ook met het oog op kolo nisatie van inheemschen, van groot be lang. Verscheidene leden meenden, dat de re geering in de coördinatie van het verkeer evenzeer de lucht en scheepvaart zal moe ten betrekken. In dit verband vroegen zij, hoe de Regeering zich de verdere ontwik keling van de K.N.I.L.M. denkt en de K.P.M. De defensie. Vele leden, vestigden er de aandacht op, dat de ndische defensiepolitiek tot dusver niet voldoende blijk gaf vah een juist in zicht ln de toenemende spanning Sn het verre Oosten. Sommige leden vroegen of de Regeering bij de voorbereiding van haar plannen tot versterking van de Indische weermacht voeling hield en houdt met andere Mo gendheden, welke eveneens bij de Oost- Aziatische vraagstukken betrokken zijn. Verscheidene andere leden verklaarden, met bezorgdheid kennis te hebben geno men van de plannen tot versterking van de Indische Weermacht. Het denkbeeld, om thans, nu ln Indië voor de behartiging van de allernoodzakelijkste belangen nau welijks geld te vinden Js, de defensie-uit gaven te verhoogen, wezen zij onvoorwaar delijk van de hand. Vele leden verklaarden de ontwikkeling van de internationale verhoudingen rond den Stillen Oceaan met bezorgdheid gade te slaan. In aansluiting aan hun opmer kingen omtrent de ontwikkeling van de handelsbetrekkingen met Japan, spraken deze leden de hoop uit, dat de economi sche wrijving tusschen dat land en het onze ten spoedigste zal worden opgelost. Het bezoek van ir. Mussert. Vele leden achtten den binnenlandschen politleken toestand over het algemeen zeer bevredigend. Verscheiden andere le den achtten den binnenlandschen politie- ken toestand verre van bevredigend. Naar hun meening is de Inlandsche beweging veel sterker aan banden gelegd dan met het oog op het handhaven van orde en rust noodzakelijk is. Achtten de hier aan het woord zijnde leden het optreden van de Regeering tegenover de nationalistische beweging te scherp, het optreden tegen over óe nationaal-socialistische beweging, dat deel van de Europeesche pers, dat blijk geeft van sympathieën voor deze be weging en fascistisch gezinde ambtenaren, achtten zij daarentegen te weinig krach tig. In deze algemeene beschouwing over het beleid van de Indische Regeering achtten de hier aan het woord zijnde le den een bespreking van de Indische reis van den heer Mussert en zijn ontvangst op haar plaats. De hier aan het woord zijnde leden vroegen, of, en zoo ja, waarom de Regee ring ln een der redevoeringen des heeren Mussert geen aanleiding heeft gezien voor een optreden tegen den heer Mussert. WOENSDAG 22 JANUARI 1936. Hilversum I, 1875 M. VARA-Uitzending. 8 00: Gram.pl. 9.30: Kookpraatje 10.00: Morgenwijding VPRO. 10.15: Ge varieerd concert en lezing 12.00: Gra- mofoonpl. 12.15; Orgelspel en Gram.pl. 1.15—1.45: Gram.pl. 2.00: Voor de vrouw 2.15: Gram.pl. 3.00: Voor de kinderen 5.30: Gram.pl. 6.30: RVU. Lezing 7.00: Sportuitzending 7.15: Pianorecital en voordracht 8.00: Be richten 8.15: Operette-uitzending m. m. v. solisten, het VARA-Orkest en Opera koor. In de pauzeBerichten, toespraak 10.25: Gram.pl. 11.00: Orgelspel J. Jong 11.30—12.00 :Gram,pl. Hilversum II. 301 M. NCRV-Uitzending 8.00: Schriftlezing 8.159.30: Gram. platen 10.30: Morgendienst 11.00 12.00: en 12.15: Ensemble v. d. Horst 1.15: Gram.pl. 2.00: Quatre-mains 3.15 Chr. Lectuur 3.45: Gram.pl. 4.00: So praan en piano 5.00: Kinderuurtje 6.00: Landbouwpraatje 6.30: Afgestaan -7.00: Berichten, reportage 7.30: Cau serie 7.45: Gram.pl. 8.00: Berichten 8.05: Sopraan en orgel 9.00: Lezing 9.30: Orgelspel 10.00: Berichten, cau serie 10.2011.30: Gram.pl. •Droitwich, 1500 M. 11.2011.50: Gra- mofoonpl. 12.05: Orgelspel 12.35: Po pulair concert, m.m.v. solist 1.352.20: BBC-Schotsche Orkest - 3.10: Pianorecital 3.35: Sted. Orkest Bournemouth, m.m.v. solist 5.05: Kwintetconcert 5.35: De Karl Cay lus Players 6.20: Berichten 6.50: Tenorzang 7.10: Lezingen 7.50: ^Dansmuziek 8.50: BBC-Symphonie-or- kest, m.m,v. solist 10.05: Berichten 10.20: Vervolg concert 11.00: Harpkwin- tetconcert 11.3512.20: Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M. 7,20 en 8.35: Gram.pl. 11.20: Populair concert 2.50: Orkestconcert 4.20: Zang 4.35: Gra- mofoonpl. 5.50: Orkestconcert 9.05: Opera-uitzending, m.m.v. solisten, koor en orkest 11.0512.35: Dansmuziek en po pulair concert. Keulen, 456 M, 5.50: Populair concert 11,20: Kamerorkest 1.352.20: Ge varieerd concert 3.50: Voordracht en concert 5.20: Concert m.m.v. solisten en orkest 8.05: Omroepkleinorkest 9.50— 11.20: Populair concert en dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Dansmuziek 1.302.20: Constantin-or- kest 6.20: Gram.pl. 6.35: Vloolrecital 7.20: dito 8.20: Gram.pl. 8.50: Ope rette-uitzending 10.3011.20: Gram.pl. 484 M.: 12.20: Constantin-orkest 1.30 2.20: Dansmuziek 5.20: dito 6.20, G.50 en 8.20: Gram.pl. 8.30: Radiotooneel 10.5511.20: Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M 8.05: Con cert 9.20: Berichten 9.50: Fluit en piano 10.05: Weerbericht 10.2011.20 Dansmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 22 Januari. Ie Programma: lederen dag, van 824 uur: AVRO. VARA. enz. 2e Programma: lederen dag, van 824 uur- KRO NCRV enz 3de progTamma: 8 00: Brussel VI. - 9.20: Keulen - 11.20: Kalundborg - Plm. 12.15: Brussel VI. - 14.20: Kalundborg - 15.20: London Reg. - 16.50: Parijs Radio - 17.20: Keulen - 18.50: Parijs Radio - 19.55: Rome of div. Na afloop opera Weenen of div. 4de programma: 8.05: Parijs Radio - 9.30: Gr.pi. muz. G.R.D. - 10.35: London Reg. - 12.05: Droitwich - 14.20: London Reg. - 15.10: Droitwich - 18.20: Diversen 18.50: Droitwich - 19.10: London Reg. - 19.50: ftroltwich - 23.00: London-Reg. Wijzigingen voorbehouden. DE ALGEMEENE TOESTAND. WAARSCHIJNLIJK ZAL LAVAL MORGEN AFTREDEN. Overeenkomst tusschen Paraguay en Bolivia. Terwijl ln Engeland op het oogenbllk alle politiek terzijde geschoven ls en heel het volk treurt om het verlies van z'n ge liefden vorst, is de politieke situatie ln Frankrijk Innerlijk fel bewogen door de spanning, welke men voor de eerstkomende dagen verwacht! Want het schijnt wei zeker dat Laval morgen zal aftreden. Na enkele dagen in Genève vertoefd te heb ben komt hij heden te Parijs terug. Mor gen is er ministerraad. Harriot en de andere radicale ministers zullen dan hun aftreden meedeelen en het staat bijkans vast, dat Laval vervolgens naar het Elysce zal gaan om president Lebrun het ontslag van zijn kabinet aan te bieden, al bestaat er natuurlijk een kleine mogelijkheid dat hij zijh oude standpunt handhaven zal en dus niet wijkt dan na een nederlaag in het parlement. Wat er daarna gebeuren zal ligt geheel in het duister verborgen. De Fransche bladen staan vol over de dreigende crisis, die niemand meer te voorkomen acht, maar waartoe zij lelden zal weet niemand. Ge ruchten gaan rond dat aan Laval opnieuw een opdracht tot kabinetsvorming zal wor den gedaan, anderen beweren dat hij een dergelijke opdracht van de hand zou wij zen. Laval zelf zwijgt echter zoodat het alles slechts een gissen blijft. Wèl staat vast dat de vorming van een nieuwen lei der van grooten invloed zijn kan op de Fransche politiek te Genève en op het Ita- liaansch-AbessiJnsche conflict in het alge meen. Vandaar dat de beteekenis van deze crisis ook vér uitgaat buiten de Fransche grenzen t Wat de vlootconferentie te Londen be lieft en de houdingvan Japan te dien aanzien verluidt in de Engeische hoofd stad dat Japan de ultnoodiging van de vertegenwoordigende mogendheden om waarnemers te zenden, heeft aangenomen. Na maandenlange onderhandelingen zijn Paraguay en Bolivia tot overeenstemming gekomen over de voorwaarden van het vredesverdrag. Naar vernomen wordt, heb ben de delegaties van belde landen de voorwaarden, door de Ghaco-conferentle vastgesteld, aanvaard. De onderteekening van het vredesver drag zal waarschijnlijk morgen plaats vinden. OOSTENRIJK. Groote meeting van het Vaderlandsche front - Verklaringen van den Vice-Kanselier. Gisteren is te Weenen het appèl-gene raal der leiders van het Vaderlandsche front gehouden, waaraan 1800 gewestelijke leiders gehoor hadden gegeven. Dit appèl is tot een historische manifestatie gewor den. Een der hoogtepunten was het oogen- blik. waarop bondskanselier dr. Schusch- nigg in zijn rede verklaarde, dat de in 1934 vermoorde bondskanselier dr. Dollfuss het symbool was van het nieuwe Oostenrijk. Een plechtig moment was het, toen door de aanwezigen de verklaringen van den vice-kanseller, prins Starhemberg, werden aanvaard, waarbij de „Anschluss" wordt verworpen, evenals een „annexatie" van Oostenrijk door het verprutste Duitsch land". Dollfuss aldus de bondskanselier ls Oostenrijk zelf. Al wie Oostenrijk verloo chent, houdt op, een stem in het kapittel te hebben. De bondskanselier zal steeds in het voorste gelid marcheeren. De Duitsche eer ls de eer van Oostenrijk. De Oosten- rij ksche eer is die van Duitschland. Vervolgens beklom prins Starhemberg de sprekerstribune. De strijd tegen den An schluss en tegen de pan-Germanistische terminologie, zeide spr., vormt een der programpunten van het Vaderlandsche front. Laten wij weigeren, ons te doen In lijven bij een politiek stelsel, dat ln wezen een stelsel is, dat absoluut niets Duitsch heeft. Sprekende over het Habsburg-probleem merkte de vice-kanselier op: Indien de monarchie in Oostenrijk zou worden her steld. zou dit slechts de Habsburger-mo- narchie kunnen zijn. Nimmer zal tot zulk een herstel worden overgegaan met behulp van een staats greep. doch uitsluitend op grond van den wil van het Oostenrljksche volk. De bijeenkomst, waaraan alle leden van het kabinet-Schuschnigg deelnamen, werd vervolgens met het zingen van het volks lied gesloten. CHINA. De nieuwe Mongoolsche staat geproclameerd door prins Te-wang. In Noord-China ls plotseling een nieuwe toestand ontstaan. De plaatsvervangend voorzitter van den Politleken Raad van Binnen-Mongollë, prins Te-wang, heeft ln een telegram aan de verschillende auto riteiten de stichting bekend gemaakt van den nieuwen Mongoolschen staat, Men- goeo. Dit telegram is twee dagen lang door den telegraafdienst opgehouden. Het telegram ls, behalve door prins Te- wang, geteekend door den commandant van de door het Japansche hoofdkwartier in Mandsjoekwo georganiseerde Mantsjoe- rljsche troepen, Tsjo Sjlhae. 2000 cavaleristen van het leger van Tsjo SJihae zijn reeds in de Mongoolsche stad Pinditsjoejan aangekomen, welke op 40 K.M. van de provincie Tsjahar ls gelegen. Het spoorwegverkeer op het door de Chi- neesche Noordelijke provincies Sjensi en Tsjahar loopende baanvak Peipin-Soei- joean, is bijna geheel gestaakt. Het Chineesche militaire commando der provincie Sjansi en Soeijoean concentreert zooveel mogelijk troepen. Chineesche troepen hebben ten Noorden van de grensstad Kalgan een uit een oog punt van strategie belangrijk punt bezet, dat in de provincie Tsjahar is gelegen. De troepen der provinciale regeering van Tsjahar trekken op Kalgan terug; zij bie den nergens tegenstand. RECLAME. 550R VEREENIGDE STATEN. Bonuswet door den Senaat aangenomen. Uitbreiding der luchtmacht. De Senaat heeft het wetsontwerp aan genomen, dat de uitbetaling voorziet van den bonus aan de oud-strijders onder den vorm van obligaties van 50 dollars. Het Departement van marine maakt be kend, dat opdracht gegeven ls aan de vliegtuigfabrieken Douglas, Aircraft Cy. te Santa Monica (Californlël tot den bouw van 114 nieuwe torpedo-bommenwerpers. De total kosten bedragen 3.636.000 dol lar. In het communique van het departe ment van marine wordt medegedeeld, dat het bij deze nieuwe vliegtuigen gaat om toestellen van het z.g.n. type TD, die ver geleken met andere typen een veel groo- ter snelheid bereiken en een grooter actie- radlus bezitten. JAPAN. Redevoering van Hirota Samenwerking bepleit tusschen Japan, Mandsjoekwo en China. De Japansche minister van buitenland- sche Zaken. Hirota heeft gisteren ln het parlement een groote, politieke redevoe ring uitgesproken waarin hij ter inleiding verklaarde, dat de bijzondere taak van Japan de handhaving en versterking van den vrede ln- het Verre Oosten is. De prln- cipleele voorwaarden daartoe zijn de on scheidbaarheid van Japan en Mandsjoekwo en de overeenstemming met China en Sovjet-Rusland. Zijn rede voortzettende bepleitte spr. krachtig de vorming van een drielanden- blok Japan-China-Mandsjoekwo. Ter ver werkelijking van dit doel moeten drie eischen uitgevoerd worden: 1. China moet ondubbelzinnig verklaren samen te willen werken met Japan ter verhindering van de Inmenging van andere landen, Japan zal dan bereid zijn China ln leder opzicht te steunen. 2. China moet Mandsjoekwo erkennen en deze erkenning voorbereiden door toe te laten dat in Noord-China autonomie Ingesteld wordt. 3. De drie landen Japan. China en Mandsjoekwo moeten zich aaneensluiten ter bestrijding van het communisme. Dat ls de noodzakelijke basis voor een even wicht met de Sovjet-Unie die door haar geweldige bewapeningen aan de Ooste- liike grens gevaren oproept. Voortgaande behandelde Hirota de be trekkingen tusschen de Vereenigde Staten en Japan. In dit opzicht verklaarde hij, dat er tusschen beide landen geen con flicten zullen ontstaan wanneer men aan belde kanten de aardrijkskundige gegeven omstandigheden eerbiedigt. Ook met Engeland kan overeenstem ming gevonden worden op breede politieke en economische basis, wanneer Engeland toestemt ln een verstandige regeling in den geest van de oude vriendschap. Wat den buitenlandschen handel betreft en de kwestie der grondstoffen verklaarde spr. met nadruk dat Japan eischte. dat de bultenlandsche handel bevrijd zou worden van onrechtvaardige en onzinnige bar rières". Voorts eischt Japan veilig stellen van de grondstoffen op basis van het nationale leven en vanhet internationale even wicht. ln het bijzonder voor overbevolkte landen. Japan, zoo zeide Hirota verder, heeft tot dusverre vreemde culturen opgenomen en verwerkt en op deze wijze begrip ge kregen voor andere volkeren. Thans moet een uitwisseling van de culturen tot stand komen teneinde het geestelijk contact van West en Oost te bereiken Leidende staatslieden zullen de diepere beteekenis van een volkengemeenschap beter ver staan. wanneer zij andere naties goed be grijpen en resoecteeren. MANDSJOEKWO. Dreigende nota aan Buiten-Mongolië. Mandsjoekwo heeft aan Buiten-Mongolië een waarschuwing gezonden, die oractlsch gelijk staat met een ultimatum, en waar in gezegd wordt, dat de herhaalde grens- schendingen verschikkelilke gevolgen zou den kunnen hebben. AALSMEER. De bloemenhandel. Gedurende de afgeloopen week ls de handel voor de seringen weer onbevredi gend verloopen. Wel was er een flinke uit voer, voor wat de kleinere takken betreft, naar Engeland, doch de betere kwaliteit kan blijkbaar geen voldoenden afzet vin den, met tot gevolg, dat er veelal heel lage prijzen voor betaald werden. Voor de beste Marie Legraye gold als hoogste opbrengst 10—12 ct, terwijl Stepman tot ongeveer het dubbele noteerde. De Stepman, (evenals de Marie Legraye een witte sering) blijkt door den handel de voorkeur gegeven te worden en brengt dan ook veelal nog een beteren prijs op dan laatstgenoemde variëteit. In tegenstelling met de seringen, welke bij massa's worden aangevoerd, heeft het aanbod van rozen nu zijn laagtepunt bereikt, met tot gevolg, dat de geldelijke opbrengst belangrijk hooger werd. Voor de roos Edith Helen van de allerbeste kwaliteit werd nog wel boven 30 ct. per stuk betaald, Ook de Rosalandia liep in prijs omhoog. Thans wordt ook veel prunus aangevoerd, doch de opbrengst was HEDEN: Burchtzaal: Vergadering der N.S.B.; spreker mr. Van der Goes van Naters. Jeruël: Bijbelbespreking te 8 uur nam. Leldsche Schouwburg. 2e Concert Mij- voor Toonkunst. Nam. 8.15 uur. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Pniël: Vragenavond dr. Rlemens. 8.15 uur nam. Noordwijk-aan-Zee (Jullanaweg 27)Geref. Bond. Spr. ds. Fokkema van Amstelveen. 7'/i uur nam. Woensdag. „De Harmonie": Ledenverg. Leldsche Luchtvaart Ver. 8V> uur nam. In den Vergulden Turk: Leica-voor dracht door L. A. Dupree. 815 uur nam. In den vergulden Turk: Jaarverg, „Oud- Lelden". 4 uur nam. Nutsgebouw: Verg. van tuinders, groen ten- en fruithandelaren. 8 1/4 uur nam. Vrije Evang. Gem,: Bereeërsavond te 8 uur nam. K a t w Ij k-aan-Z e e (Geref. Gem. Re misestraat): Jaarverg. Geref. Jong.-Ver. 7Vi uur nam. lederen middag 2'/i u. Zondag v.af 2 u. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrle tot hallvier Inenting tegen dlphterle 45 uur nam. Woensdags: inst v Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: inst. v. Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau voor Beroeps keuze -5 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Episode". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „Sulkerfreule". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van Ï—Vh en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49, 8 u. nm. „De Jantjes", Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. n.m. .Becky Sharp". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/> uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/t uur en 8 u. 15. Roxy-Theater, HaarL str., 7 uur nam. „Haar grootste succes". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Januari a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Crolx, Rapen burg 9, tel. 807; E. B. de Metz, Kamer- lingh Onneslaan 28. tel. 3553 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274, laag. Flinke hoeveelheden tulpen passee- ren dagelljlks de velling, welke mede een onbevredigende opbrengst geven. Voor freesia's van goede kwaliteit waren de prijzen nog niet slecht, evenals voor de Am. anjers en het plumosus snljgroen. De convallaria blijft aan den lagen kant. Als nieuw product van het seizoen deden de eerste bloemtakken van Jap. kersen hun intrede, terwijl ook verschillende soorten Rivièra-bloemen werden aangevoerd. BENTHUIZEN. Raadsagenda. Morgenavond te zeven uur zal de raad ln, openbare zitting bijeen komen. 1. Notulen; 2. Mededeelingen3. Ver zoeken gebruik openbare school; 4. Benoe ming lid plaatselijke schoolcommissie, (aftr. J. Bogaards); 5. Aanstelling schoon maakster gemeentehuis; 6. Behandeling drinkwater; 7. Overeenkomst met de Gekro te Overschie; 8. Behandeling begrooting 1936; 9. Verordening gemeente-veldwach- ters; 10, Bespreking verordening opcenten gemeentefondsbelasting 1936/1937; 11. Be spreking vaststelling pensioensgrondslag: 12. Wijziging begrooting 1935; 13. Rond vraag; 14. Sluiting. HAARLEMMERMEER. Raadsagenda. In de op Donderdag a.s. te houden open bare vergadering van den raad dezer ge meente zullen de volgende punten aan de orde worden gesteld: benoeming van on derwijzend personeel; regeling met Haar lem ln zake toelating van leerlingen; aan vragen rljksvoorschotten krachtens de landarbeiderswet; uitgifte in opstal van een gedeelte van het Marktplein te Hoofd dorp; uitbreiding van het gemeentelijk sportterrein als object voor werkverschaf fing; vaststelling van een nieuiw uitbrei dingsplan voor Zwanenburg en van het uitbreidingsplan voor het nieuwe Bad hoeve-Tuindorp; adres van den heer P. M. Lanser, houdende verzoek tot het nemen van allerlei maatregelen ln verband met de bestaande werkloosheid; onderzoek geloofs brieven van de heeren G. C. van Arndonk en A. S. Thomson. Op den Ringdijk bij Aalsmeer en om geving zijn 's avonds of 's nachts door j eenige personen ergerlijke baldadigheden gepleegd, waarbij o.a. de straatlantaarns en eenige voor de woningen staande hek ken het moesten ontgelden. Het is te hopen dat de politie er spoedig in slagen zal de daders in handen te krijgen. 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6