DE NEGUS BEREID TOT EERVOLLEN VREDE. 76ste Jaargang VRIJDAG 17 JANUARI 1936 No. 23255 Het Sportfondsenbad aan den Maredijk? Een schitterend project. De Italianen vervolgen de troepen van Ras Desta in het Zuiden langs de Webbi Sjebeli en deTajan, De Negus blijft aan het Noordelijk front tot de regenperiode is ingetreden. Hij blijft bereid tot een eervollen vrede, mits de onafhankelijkheid en souvereiniteit van Abessynië ongeschonden blijve. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden (jran 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindaplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week f- 0.1& Franco per post f. 2:35 per 3 maanden -t- portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.) De gewijzigde voorstellen bij B. en W. ingediend. twee korte zijden komt namelijk een ge meenschappelijk kleedlokaal voor kinde ren. Zoo noodlg zou men op die plaats (die kleedruimte wordt, dan een étage hooger gebracht) een z.g. kinder- en instructie- bad (ondiep) willen hebben van 15 bij 7 Meter, in welk geval het groote binnen bad permanent op hooger peil zou komen. Voorgesteld wordt dat kleine bassin reeds direct te laten bouwen, doch er voorlooplg eenvoudig de kleedruimte boven te maken, m.a.w.: dat lnstructiebad niet dadelijk te gebruiken. Geoordeeld wordt dat het beter is eerst eens aan te zien hoe groot het bezoek is, en oi er behoefte bestaat aan dat kleine bassin, dat bij den bouw niet zooveel extra-kosten meebrengt, doch in 't gebruik wel vrij zwaar op de exploitatie rekening drukken zal. Immers: er zal 300 M3. water meer noodlg zijn om het groote bassin op een verhoogd peil te brengen; verder 105 M3. voor het instructiebad, to taal 405 M3. Dit beteekent dat er onge veer 50 pCt. water per dag meer verwarmd en gezuiverd zal moeten worden en er is dus alle reden om daar nog een oogenblik mee te wachten, temeer omdat de practijk In Breda en Eindhoven aangetoond heeft dat zulk een wijziging wél grooter comfort maar niet meer baders brengt. Door eenlge korte berichten hebben wij onze lezers onlangs reeds op de hoogte ge bracht van wijzigingen in de plannen voor den bouw van een Leidsch Sportfondsen- bad. In een persconferentie met het Leid- sche comité (bestaande uit de heeren Driessen, Zuiderveld, Van Ingen Schenau en Van der Mark Sr.) hebben wij thans nadere bijzonderheden mogen vernemen omtrent de voorstellen, die ter vervan ging van de oorspronkelijke gisteren bij het gemeentebestuur zijn ingediend. Ge bleken was, gelijk wij rèeds hebben ver meld, dat het terrein aan den Wassenaar- schen Weg ongeschikt was voor den bouw van een zwembad, vooral doordat o.m. door de Poelwetering overtollig water van het Academisch Ziekenhuis wordt afge voerd, dat een zeer hinderlijke lucht ver spreidt. Er waren trouwens ook nog wel bijkomende bezwaren. Aan het gemeente bestuur is nu verzocht het Sportfondsen- bad te mogen bouwen op een gedeelte van het Schuttersveld, grenzende aan den Ma redijk. Meer speciaal heeft men hier het oog op het stuk land, dat o.m. ieder jaar gebruikt wordt voor het vuurwerk op 3 October. De ingang zou komen aan den Maredijk, even voorbij de Schutterstraat en ongeveer tegenover den weg, die in het uitbreidingsplan der gemeente geprojec teerd is over de Haarlemmertrekvaart. Volgens datzelfde Uitbreidingsplan zal het terrein rondom het zwembad geheel vol gebouwd worden en zal een meer dan 20 M. breede straat op den duur vanaf den Rijnsburgerweg naar den Maredijk en dus ook naar den ingang van het zwembad voeren. In het gisteren bij het gemeentebestuur ingediende plan wordt verzocht stappen te doen om het benoodlgde terrein in erf pacht of huur te geven aan de N.V. De Sportfondsen. Het comité wijst er op, dat het Schuttersveld feitelijk gunstiger gele gen is dan het terrein aan den Wasse- naarschen Weg. omdat het dichter bij het centrum van de stad is. Bijzonderheden over de inrichting. De inrichting van het bad komt in vrij wel ieder opzicht overeen met het oor spronkelijke, dat wij Indertijd uitvoerig in ons Blad besproken en met een platte grond en foto's geïllustreerd hebben. Ech ter zijn er eenige afwijkingen, die ont staan zijn doordat men het bad een groo ter capaciteit wenscht te geven. Evenals in Heerlen en Delft vindt men ook hier een overkapping, die in enkele minuten kan worden weggedraaid en waar er bo vendien een wegschuif bare glazen Zuid- wand is, kan de gesloten inrichting bij mooi weer in enkele oogenblikken in een volkomen open bad worden veranderd. Het ideaal: 'szomers zwemmen in de open lucht zal dus ten volle verwezenlijkt worden! In het overdekte gedeelte komt 'n groot bassin van 25 bij 12 Meter met bijbehoo- rende kleedkamers en douches. Het bassin heeft een diep en een ondiep gedeelte, maar voor wedstrijden kan het waterni veau worden verhoogd, waardoor het ge- heele 25 M. lange bad o.m. geschikt Is voor polo-wedstrijden. In het gebouw vindt men verder een be stuurskamer, een terrasje voor toeschou wers, en natuurlijk de technische instal latie. Hiertoe behoort een snelfilter-in- rlchting, die met het bassin een gesloten kringloop vormt (waardoor bijvoorbeeld de ziekte van Weil volkomen is uitgesloten!) en die in 4 uur tijds het water rondpompt. Dat pompen en filteren gaat den geheelen dag door, na iedere 4 uur is dus al het water weer gefilterd, en dat waarborgt de absolute zuiverheid en helderheid van het water in het bassin. Zoodra de glazen Zuidwand van het ge bouw is weggeschoven, vormt het binnen bad één geheel met het permanente bui tenbassin, waarvan het water op dezelfde wijze gereinigd en verwarmd wordt als dat van het binnen-bassin. Dat buitenbad ziet er veelbelovend uit. Het diepe deel ls 33 1/3 M. bij 13 M„ ter wijl er daarnaast een ondiep gedeelte is, dat over een lengte van 14'/! M. een breed te heeft van 10 M. en over de verdere lengte van bijna 20 M. geleidelijk smal ler toeloopt. Ook buiten zijn kleedkamers en douches. Mocht eventueel in den zomer de toeloop overweldigend groot worden (zoodat er vooral behoefte bestaat aan behoorlijk diep zwemwater) dan is daar aan met betrekkelijk weinig kosten tege moet te komen door het water in het bin- nenbassin permanent op hooger peil te brengen. Wie ondiep water wenscht vindt dan altijd in het buitengedeelte nog vol doende ruimte, terwijl de zwemgelegenheid voor geoefenden op die wijze aanmerke lijk wordt uitgebreid! Springplanken zijn alleen in het bin nenbad. dat evenals het buiten-bad geheel uit beton wordt gebouwd. De perrons van het binnen-bassin worden betegeld. Een afzonderlijk kinder- en instructiebassin? Een afwijking van het oorspronkelijke plan is een kinder- en instructiebassin in {iet overdekte gedeelte. Aan één der De financiën. De stichtingskosten van het geheele pro ject (bedrijfsklaar) zijn geraamd (exclu sief grond) op f. 175.000. Laat men het buitenbad aanvankelijk weg, dan zullen de kosten ongeveer f. 150.000 bedragen (de overdekte te Heerlen, die precies eender is heeft f. 140.000 gekost, zoodat de taxatie vrij veilig is), doch vooral in den zomer zal het Sportfondsenbad dan zonder twij fel zeer veel aan aantrekkelijkheid ver liezen. Terecht dringt het comité er dan ook op aan direct een buitenbad In het project op te nemen en ook tegelijk met het overdekte deel tot den bouw er van over te gaan omdat de openlucht-zwem- gelegenheid te Lelden reeds zoo bedroe vend klein is, terwijl het de exploitatie mogelijkheden natuurlijk vergrooten zal. Wat de financiën betreft wil men de Leldsche Spaarders (dat zijn er momen teel 537) f.20 a f. 25.000 beschikbaar laten stellen. De ontbrekende f. 150.000 kan ge leend worden indien de gemeente voor rentebetaling en aflossing garant wil zijn. Het Sportfondsen-comité heeft bereids een exploitatie-rekening ontworpen (getoetst aan de practyk van andere inrichtingen) en deze tegelijk met de voorstellen bij B. en W. ingediend. Het heeft daarbij o.m. ook gewezen op Schiedam, dat 'n sluitende exploitatie heeft, hoewel de plaats slechts 50 000 inwoners telt, de zweminrichting minder gunstig ligt, lang niet zoo goed ge outilleerd is en de concurrentie van twee overdekte baden in het zeer naburige Rot terdam niet onbeduidend is. Het heeft ook gewezen op Haarlem-Zuid (Haarlem- Noord heeft het schitterende Stoops Bad), dat met de omliggende dorpen op een zie lental van 65 a 70.000 moet worden ge schat en waar het Sportfondsenbad (een inrichting nota bene van 3'A ton!) reeds in het eerste iaar, ondanks de kostbare exploitatie 3 pCt. nette winst op het aan- deelen-kapitaal maakte. Goede vooruitzichten voor Leiden, De vooruitzichten inzake een loonende exploitatie hier ter stede zijn. wanneer men ze vergelijkt met elders, alleszins gunstig, niet het minst omdat men hier ook zeker kan ziin van grooten toeloop uit de omliggende dorpen. Èn nu het actieve Sportfondsencomité (dat waarlijk bergen werk blijkt te hebben verzet) met zoo ge detailleerde plannen bij het gemeentebe stuur is gekomen, mag men vertrouwen dat ook van die zijde de noodige voortva rendheid zal worden betracht. Leiden wacht met spanning, op de „overdekte", die reeds te lang is uitgebleven en het hoopt dat binnen zeer afzienbaren tijd de gemeenteraad een definitief besluit zal krijgen te nemen. Dat zulk een besluit in gunstigen zin zal uitvallen is nauwelijks meer aan twijfel onderhevig. Inmiddels geven wij namens het Sport fondsencomité gaarne uiting aan den wénsch dat alle spaarders getrouw hun verplichtingen voldoen (er is trouwens niet veel reden tot klagen) omdat de finan- cieele positie van de Leidsche afdeeling zoo sterk mogelijk moet zijn, niet het minst ook met het oog op de mogelijkheid dat Gedep. Staten eens zouden weigeren de Leidsche garantverklaring goed te keu ren. In dat geval is et misschien nog een andere hoewel minder verkieslijke weg. die naar verwezenlijking der plannen kan leiden, maar meer dan ooit is dan r.ller medewerking en steun noodzakelijk! Op het oogenblik is echter het woord aan ons gemeentebestuur. PROF. G. WISSE OVER DEN WERELDTOESTAND. VERGROOTING ZWEMINRICHTING DE ZIJL? In de memorie van antwoord op het sectieverslag over de Leidsche gemeente- begrooting deelen B. en W. mede, dat een verg rooting van de zweminrichting De Zijl. en verandering dei perrons daarvan, in cLdrrzoek is. Een indrukwekkende rede. Prof. G Wisse van Apeldoorn heeft gisteravond op uitnoodiging van de Chr. Geref. J. V. gesproken over „de aan staande groote verdrukking naar de Open baring van Johannes". In deze rede heeft spr. uitvoerig stilgestaan bij den eritie- ken, gespannen toestand, waarin wij leven en o.m. het conflict Italië-Abessynië en de jodenvervolging in Duitschland bespro ken. Voor deze lezing bestond zeer groote belangstelling. Het kerkgebouw der Chr. Geref. Gemeente aan de Steenschuur was geheel bezet, velen moesten zich met een staanplaats tevreden stellen, terwijl hon derden moesten worden teleurgesteld en geen toegang konden verkrijgen. Na gebruikelijke opening ving prof. Wisse zijn tijdrede aan met er op te wijzen dat de groote schare uit Openbaringen 7 voortspruit uit het internationale van den druk. Het internationale in zijn conflic- taire beteekenis vindt zijn oorsprong bij Babels torenbouw. De volheid des levens is hier verworden tot concurreerend conflict; nu wordt bloed, ras enz. opgeroepen tot een strijd die zal uitloopen op een we- reldvolkenbotsing. Inmiddels laat ook in het wereldproces de eenheidsgrond zich gelden en dit wordt in ongeloofsworste ling anderzijds tot communisme. Wereld oorlog en -revolutie zullen het einde zijn. De Kerk van Christus zal daarbij gewel dig in het gedrang komen. Wij staan heden ten dage midden in een werelddrama. Gelet op de moraliteit van den mensch zal men er nooit komen met de leuze van „Nooit meer oorlog". Na den wereldoorlog trad men ook op met deze leuzen, men voelde en riep om ont wapening. Maar wat is er van terecht ge komen? Heden ten dage staan landen als Italië en Abessynië, beide lid van den Volkenbond, in vollen oorlog tegenover elkander. Wat dit conflict aangaat betreurde spr. het, dat het mooie Italiaansche volk thans door z. i. verkeerde suggesties wordt ver leid om een instrument te willen zijn voor machtshongerbevrediging. Dat Abessynië op lager trap van be schaving staat, mocht liever een motief zijn om bijbels naar het hart en niet om bajonetten en kogels naar het ingewand des volks te zenden. In Abessynië heeft men een bidstond voor den vrede gehou den, zoover schijnt men in Rome nog niet te zijn gekomen. Daar hebben de klokken van de kathedralen nog niet ge luid voor den vrede. Petroleum en edel gesteenten schijnen in Rome groote be schavingswaarden te bezitten. En als men dan zoo gaarne als verlosser van slavernij c. a. optreedt, dan hebben al die vecht helden een mooie kans in Rusland laten glippen, waar men twee millioen christe nen liet vermoorden zonder een pink te verweren Toen had men sancties moeten toepassen. Wat men. aldus spr., in Duitschland en tegenwoordig ook in Italië eer en helden dom noemt, is niet anders dan gevloekte humanistische hoogmoed, waar we nog heel wat ellende en druk van kunnen te dulden hebben. Want de Openbaring zegt, dat er zal zijn een handel in licha men en zielen van menschen, breng daar ook maar onder de hedendaagsche Arische manieren in Duitschland om door gedwongen operaties bloed en ras te zuiveren. Voortgaande stond spr. stil bij het zwarte paard uit de Openbaring, dit in verband brengend met den sociaal-economischen nood. Dertig millioen menschen zijn zon der werk. Tegenover den honger, die ge leden wordt merken wij aan de andere zijde op. dat vruchtbaarheid wel een vloek lijkt. Koren wordt verbrand en die ren afgemaakt. Bij de behandeling van een en ander teekende spr. in den breede de hedendaagsche ontwrichting van heel het sociale leven mei. de daaraan verbonden wegzinking van alle moraal en de oordc»- len en gerichten Gods onder dit alles. Het beest viert zijn triomfen. Vervolgens behandelde prof. Wisse het vraagstuk der religie, waarbij spr. ernstig waarschuwde op te passen voor den pan- theïstischen „verlosser", die op den anti christ zal uitloopen. Dan wordt de mensch een vrome figuur, maar hij zal nooit als een tollenaai op de knieën voor God terecht komen. Een religie, waarbij de mensch in het middelpunt start bedreigt alle landen der wereld Op ric mci-rie drukt men een eeuwigheids-et inuet Sprekende over de jodenvervolging in Duitschland merkte spr. op, dat de cultuur van het Jodendom huizen hooger staat dan die der Germanen. Spr. meent de Joden en de oude Germanen zooveel te kennen, dat hij op grond van historisch en theologisch onderzoek de Joden in hun oerkwaliteiten verre boven de menschenoffers brengende oude Germanen stelt. In de komende verdrukking, aldus spr.. zal de levende kerk gelouterd worden. Dat God ons in de diepte brengt is goed voor ons, want hier begint het louteringsproces. God heeft gezegd, dat Hij zal overhou den een arm en ellendig volk. Maar wat zien wij nu, dat men niet arm en ellendig wil zijn. Wij zullen door den druk heen tot God en tot elkaar worden gebracht. Het einde gaat naderen, maar tevoren staat vast aan wien de triomf zal zijn. De troon in den hemel is het symbool der vaste Godsregeering door heel de ont wrichting heen. Daarom staan de geken- den des Heeren in lange, witte kleederen. Met een enkel woord wees spr. hierna nog op de onevenwichtigheid in het ziels- en zenuwleven van den mensch. In een ernstige peroratie, waarin spr. opwekte om te worden profeten, priesters en koningen Gods, wees prof. Wisse op de wederkomst des Heeren. Het slotaceoord van de wereldgeschiedenis zal zijn: God is God. Door de duisternis tot het licht. Ma- ranatha: Jezus komt! Naar wij vernemen wordt de mogelijk heid onder oogen gezien dit voor de vele teleurgestelden om prof. Wisse binnen kort nogmaals, maar dan in een der groote kerkgebouwen, te doen optreden met deze rede. J. G. WIJNBEEK t De secretaris van „Nut en Vermaak" schrijft ons: „Vele Leidenaars herinneren zich het kleine sigarenwinkeltje in de Haarlemmer straat. waar de heer J. G. Wijnbeek zijn handel dreef. Maar hoevelen zijn dat win keltje binnengegaan, niet om rookgerei te koopen, maar om inlichtingen te vragen inzake een vereeniging. Want de heer Wijnbeek was een leidende persoon in het bestuur van de Muziek- en Tooneelveree- niging „Nut en Vermaak" en zijn huis stond voor zijn vereeniging ten allen tijde open. 39 jaar lang heeft Wijnbeek de functie waargenomen van secretaris der vereeniging. Nimmer was hem iets te veel; hoe lastig ook vele vragen waren, overal v/ist hij raad op. Dat Wijnbeek veel voor de vereeniging heeft gedaan, blijkt wel uit den langen tijd, gedurende welken hij in zijn functie is gehandhaafd HU was een gaarne geziene persoon en een goed mensch. Toen hij wegens zyn hoogen leef tijd de bestuursfunctie meende te moeten neerleggen, zagen velen hem noode gaan. In 1925 trad Wijnbeek uit het bestuur, maar hij bleef in hart en nieren een echte Nut en Vermaker Dat kwam tot uiting toen hij de laatste jaren te Groningen woonde en vandaar uit nog steeds met belangstelling informeerde naar het wel en wee der vereeniging. ZUn nagedachtenis zal door velen, doch zeer zeker door de vereeniging „Nut en Vermaak" in hooge eere vo-den gehouden". w 0 Maandagmiddag om 12 uur vindt op „RhUnhof" de teraardebestelling van het stoffslük overschot plaats. Oit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. BINNENLAND Onderhoud met de ministers Gelissen en Deckers; indrukken uit Polen (4e Blad). De Senaat over het regeeringsbeleid (3e Blad). De gewijzigde plannen voor het Leidsche Sportfondsenbad (Stadsnieuws, le Blad). Het Tweede Kamerlid Van Houten ge wond; z'n auto reed tegen een boom (Bin nenland, 3e Blad). De loonbijslag voor het bloembollen- en boomkweekersbedrijf wordt ook dit jaar voortgezet (Land- en Tuinbouw, 3e Blad). Trambotsing tusschen Lisse en Sassen- heim; f.50 boete geëischt (Rechtzaken, 3e Blad). Z'n beide kinderen vermoord; tegen ar beider uit Lochem opnieuw levenslang geëischt (Rechtzaken, 3e Blad). BUITENLAND De Italianen blijven de troepen van Ra» Desta vervolgen (3e en le Blad). Ellsworth is gezond en wel (Buitenl. ge mengd 3e Blad en Tel., le Blad). Nieuwe overwinning van Laval in de Fransche Kamer. Geruchten over een af treden van Herriot als minister (Buiten land, 4e Blad). De uitbreiding der Engelscbe weermacht (Buitenland, 4e Blad). Hauptmarcn's executie weer 3 maanden uitgesteld. Nieuwe onthullingen. (Buitenl. Gemengd, 3e Blad en Tel., le Blad). Overleden is de Engelsche communisten leider Sakiatvaia (Buitenland, 4e Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. ONTSPANNINGSAVOND CHR. WERKLOOZEN. Het was van de Chr. J.V. Prediker 12 vrs la een sympathieke gedachte om aan de Chr. werkloozen met hun gezinnen giste ren een ontspanningsavond in Prediker aan te bieden. Opgevoerd werd het blij spel in drie bedrijven „Gebroeders Kal koen". Evenals de vorige malen werd dit geestige stuk vlot en met veel eian opge voerd De voorzitter van het ontspan ningscomité. de heer Slegtenhorst, heelt aan het begin van den avond allen har telijk welkom geheeten om dan met een enkel woord te wijzen op den somberen toestand. Woorden van dank richtte spr. tot het bestuur van Prediker voor 't aan bieden van dezen avond. Tijdens de tooneelwisseling werd mu- ick ten gehoore gebracht en werden en kele mededeelineen over den Vrouwen bond gedaan Voorts vond de heer Sieg- 'enhorst. nog gelegenheid te wijzen op de onderafdeelingen van Prediker. Ds. Tho mas en enkele comité-leden woonden deze samenkomst bij. R.K. DIOC. VROUWENBOND. Jaarvergadering van de afd. Leiden. Gisteravond hield de afd. Leiden van den R.K. Dioc. Vrouwenbond haar jaar vergadering in de Kleine Stadszaal. De opkomst voor deze vergadering waarin de heer J. Nieuwenhuizen. redacteur van de Maasbode een lezing zou houden over Religieuse Kunst, was vrii goed Mevr. J. Manders-Vermeulen de presi dente der afdeeling opende met den Chr. groet en wenschte allen op deze eerste vergadering in 1936 nog een gelukkig Nieuwjaar, waar het Bondslied werd ge zongen. De notulen door den secretaresse mej. S. van Deene voorgelezen werden onver anderd goedgekeurd. De presidente deelde vervolgens mede dat mevr. J Witte-Hes- sels besloten had zich niet meer als oen- ningmeesteresse herkiesbaar te stellen. Het bestuur betreurt dat besluit doch moet er zich bü neerleggen Spr. brengt grooten dank aan de aftredende penningm.esse voor het vele goede werk dat zij in tal van jaren voor den R.K. Vrouwenbond heeft gedaan en vooral voor de voorbeeldige wijze, waarop zij die moeilijke taak steeds heeft verricht Met 'n toepasselijk woordje werd mevr. Witte een schemerlamp aan geboden. De jaarverslagen der afdeeling en der diverse onderafdeelingen legden getuige nis af. dat het goed gaat in de Leidsche afdeeling. Er wordt gewerkt engoed! Het ledental stijgt en er is innerlijke bloei! Ook de finantieele verslagen stemmen tot tevredenheid Inmiddels namen al die verslagen het grootste gedeelte van den avond in beslag zoodat er voor den heel" J Nieuwenhuizen nog maar weinig tijd tot het houden van ziin lezing over bleef. Deze het woord verkriieend besprak de religieuse kunst in vroeger eeuwen hoe deze kunst werken heeft voortgebracht die momenteel nog zeer groote svaarde bezit ten. Niet alleen in musea en kathedrale kerken was deze kunst te vinden, ook in de huizen van nagenoeg eiken stand vond men beelden en beeldies van sublieme kwaliteit. Sor betreurde het dat de kunst op dat gebied zoo wordt misbruikt en dra over gaat tot mas^a oro-tuct'". Een mooi en teven" dezeliik bee'd 's mrr een zeldzaamheid Spr. zou al die minderwaar dige oroducten oo schoorsteenen etc in de huiskamer weer graag vervangen zien door beeldies ais vroeger met bliivende waarde De presidente dankte den heer Nieuwen huizen voor ziin lezine doch meende dat (n dezen tüd van weri-too-he-'d een ver- ook m.ooi kunnen riir en ook bun uitwrk'nc t?n goed,, k-zitten no? we! geen sprake zal kunnen ziin. Hierna werd de vergadering met den Chr. groet gesloten.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 1