VOOR DE BOTERHAM LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 14 Januari 1936 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. K.W. Bijenkorf AGENDA. 's Nachts opstaan PREDIKBEURTEN VOOR WOENSDAG 15 JANUARI. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. K. H. E. Gravemeyer van Den Haag. ALPHEN AAN DEN RIJN. Lokaal van MandersloostraatNam. 7.15 uur, ds. Van 't Hoog van Utrecht, „Jonathan": Nam. half acht, ds. Scho- neveld. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. v. d. Meijden van Den Haag. HILLEGOM. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Hen- driksen. KATWIJK AAN ZEE. Zaal voor Prot. Belangen: Nam. 7 uur, ds. Pras. OEGSTGEEST. Pauluskerk en H. Morschweg: Nam. half acht, Bijbellezing. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur. ds. K. Dijk, van Den Haag. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Hoeufft van Velsen. WADDINXVEEN. Gebouw Centrum: Nam. 6 3/4 uur, ds. A. W. de Rover van Vlaardingen. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Baambrugge, P. Six Dijk stra te Tuil en tWaal. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Groningen (vac.-J. J. Mie- dema) P. v. Strien te Haarlemmermeer O.Z. en (vac.-wijlen J. Gispen: M. B, van 't Veer te Zevenbrgen. GEREF. KERKEN. Tweetal te Moercapelle: M. Hofman te Krabbendijke en B. v. Neerbos te Vlaar dingen. MGR. TH. W. PICHOT. Benoemd tot vicaris-generaal van Mgr. Huibers. Mgr. J. P. Huibers, gekozen bisschop van Haarlem, heeft tot zijn vicaris-generaal benoemd den hoogeerw heer Th. W. Pichot, kanunnik van het Kathedraal Ka pittel te Haarlem. Mgr. Pichot werd geboren te Amsterdam, 9 Mei 1894. Hij studeerde aan het Cani- sius College te Nijmegen en behaalde al daar het einddiploma gymnasium met het grootste succes. Daarna bekwaamde hij zich gedurende een jaar in de grondbe ginselen der philosophie en in de gewijde welsprekendheid op het seminarie „Hage- veld" en maakte vervolgens zijn theologi sche studie op het Groot-Seminarie te Warmond. Priester gewijd in de kathedrale kerk „St. Bavo" te Haarlem op 15 Augustus 1918 werd hij op 31 Augustus d.a.v. benoemd tot kapelaan te Voorschoten. In Januari 1922 werd hij door Mgr. A. J. Callier z.g. geroepen om, als opvolger van den hoogeerw. heer L. A. A. M. Wester- houdt, die benoemd was tot plebaan, bis schoppelijk secretaris te worden. Mgr. Pichot is in den loop der jaren be noemd tot lid van de commissie voor het Bisschoppelijk Museum en begin 1934 werd hij om zijn bekwaamheid op het ge bied der financiën door den bisschop aan gewezen om zitting te nemen in de corti- missie tot regeling van het kerkelijk cre- diet in het bisdom Haarlem. Toen zich in den loop van dat jaar de behoefte daaraan meer en meer deed ge voelen. benoemde Mgr. Aengenent zijn se cretaris naast Mgr. Möllmann tot vicaris- generaal en droeg hem in het bijzonder het financieele en administratieve beheer op. een functie welke Mgr. Pichot met buitengewone nauwgezetheid tot nu toe is blijven vervullen. „Msb." Ds. H. W. TE WINKEL. De jongste predikant in dienstjaren der Ned. Herv. Gem. van Groningen, ds. H. W. te Winkel, herdenkt morgen zijn 25-jarige ambtsbediening. De jubilaris werd in 1885 geboren en in 1908 candidaat in Gelderland, om 15 Jan. 1911 te Haulerwijk het predikambt te aan vaarden. Vandaar vertrok hij in 1914 naar Nijehaske, welke standplaats in 1921 met Vollenhove verwisseld werd. In 1924 werd hij predikant te Sneek, welke gemeente hij diende tot 17 Sept. 1933, toen hij zich aan zijn tegenwoordige gemeente ver bond. Ds. Te Winkel, die te Sneek voor meerdere beroepen bedankte, heeft den wensch te kennen gegeven, dat zijn ge denkdag volstrekt onopgemerkt zal voor bijgaan. o HET JAAR 1936 STELT ZIJN EISCHEN. Het Zendingsbureau te Oegstgeest (post rekening No. 6074) vraagt ons plaats voor het volgende: De hoop, dat de Samenwerkende Zen dingscorporaties het jaar 1935 zonder te kort zouden sluiten, moet worden opgege ven. Wel werden voor de Zendingsweek meer zakjes aangevraagd dan in 1934. maar de uitkomst bleef eenige duizenden guldens lager. Ook haalde de maand De cember het cijfer van het vorige jaar niet. Wat nu nog in Januari inkomt op reke ning van het oude jaar, kan wel het ge vreesde tekort verminderen, maar niet verhinderen. Intusschen stelt het jaar 1936 zijn eischen. Trots alle kortingen op de sala rissen en rigoreuze bezuinigingen op de raming is er voor elke maand f. 78.000 noodig om zonder tekort te eindigen. Aller krachtdadige medewerking is noodig om het werk in stand te houden. De Corpora ties doen daarom een dringend beroep op allen, die begeering zijn mee te werken in dezen wereld-omvattenden arbeid. BENTHUIZEN. Jaarverslag „De Prediker". De voorzitter de heer C. van der Knijff, opende deze vergadering door te laten zin gen van Ps. 78 3, 't lezen van Spreuken 2 en gebed. Hierna werd het programma bestaande uit onderwerpen van Bijbelsche en kerkelijke geschiedenissen behandeld. Door den secr. C. Bregman werden de no tulen gelezen, en een jaarverslag uitge bracht. De penningm. C. Vermeulen bracht daarna verslag uit over zijn beheer, waar uit bleek, dat de ontvangsten hadden be dragen f. 149.76. de uitgaven f. 122.83, batig saldo f. 26.93. Gedurende de pauze werd ter stijving van de kas f. 22 gecollecteerd. Deze leerzame avond werd met dankge bed gesloten, door den 2den voorzitter den heer L. Gammerse. HAARLEMMERMEER. Verdronken. Gistermorgen werd in de Ringvaart nabij de Lynden alhier drijvende gevon den het lijk van een manspersoon, oud naar schatting ongeveer 60 jaren. Opge haald, bleek hij volgens de op hem be vonden papieren genaamd te zijn H. J. P., wonende te Amsterdam. Hoe deze man in het water raakte, is niet bekend. Het lijk werd met de zie kenauto van den gem. geneeskundigen dienst overgebracht naar de alg, begraaf plaats te Hoofddorp en daar door de fami lie herkend. De heer Thomson tot Raadslid benoemd verklaard. Bij besluit van den voorzitter van het hoofdstembureau d.d. 13 Januari 1936 is de heer A. 6, Thomson, havenmeester op het vliegveld Schiphol, benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad van Haar lemmermeer, in de plaats van den heer H. J. Brands (Vrijh.b.) die als zoodanig bedankte. De brievenbesteller bij de P.T.T., de heer J. F. P. Schmidt, is van Vijfhuizen overgeplaatst naar Heemstede. Nu de heer P. Kamer te Hoofddorp, In de plaats van den heer G. C. van Aren- donk werd benoemd tot kerkvoogd der Herv. Gem. Haarlemmermeer, is er in het college van Notabelen een vacature ont staan. In de Ned. Herv. Kerk te Hoofddorp werden in het ambt van diaken bevestigd de heeren G. Bakker te Vijfhuizen en D. Marbus te Hoofddorp en in het ambt van ouderling de heer H. de Rijk nabij Schip hol. o HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Anthonia Cornelia, d. v. J. G. Schrier en J. M. Berkhout: Willem, z. v. A. de Pagter en G. A. J. Hilgeman; Johannes, z. v. J. van der Wilden en A. H. de Ridder. Ondertrouwd: L. J. van der Lubbe en J. M. Schreurs. Getrouwd: P. J. Sprengers en C. C. Prins. Loop der bevolking. Vertrokken: J. M. Schreurs, naar Haar lemmermeer. Jhr. van de Pollstr. 4 E. Brink, naar Haarlem, Beeksteeg 18 W. H. van der Beek, naar Haarlem, Ged. Oude Gracht 34 H. F. Gelling, naar Wedde G. Heemskerk, naar Londen, Upper Bad- ford Place, National Hotel. Gevestigd: Johs. Tak, Hoofdstr. 54 L. Nieuwenhuizen, Weeresteinstr. 78 H. Th. van der Valk, Leidschestraat 127 C. A. Leliveld, Mariastraat B. 44 G. M. Hoo- gervorst, Meerstraat 168 L. M. D. Schus ter. Wilhelmlnalaan 39 C. G. van der Poel. Oosteinderlaan 30 a L. Joustra, Haarlemmerstr. 56 a C. van der Beek, Burg. Pontstr. 68 R. J. Arensman, Six- laan 9 W. M. van der Putten. Oostein derlaan 12 J. M. M. van der Veld Bisschop, Leidschestr. 127 G. Rusman, Havenstraat 24. KATWIJK AAN DEN RIJN. De maandelijksche collecte in de Geref. Kerk voor rente en aflossing der kerkelijke schuld heeft opgebracht f. 31.78. De huisbusjes ten bate van de zen ding der Geref. Kerken hebben over het 4e kwartaal van 1935 opgebracht de som van f. 153.25'/,. KATWIJK AAN ZEE. Bezoek van ds. Eerhard. De beroepen predikant bij de Herv. Ge meente alhier ds. J. P. E. C. Eerhard uit Hillegom heeft gistermorgen met zijn echt- genoote een bezoek aan deze gemeente ge bracht. Hij werd ontvangen door de pre dikanten ds. Rutgers en ds. Pras. Na be zichtiging van het Hervormd Weeshuis volgde die van het Jeugdhuis. Hier werd hij rondgeleid door den voorzitter van de Chr. Jeugd-organisatie den heer A. den Dikken die hem aan de bestuursleden voorstelde. Des middags had een kennis making plaats met leden van den Kerke- raad en van de Kerkvoogdij. Goede slag van de politie. Gelijk gemeld, verbleef in den nacht van 3 op 4 Januari in hotel de Roskam een Duitscher, die opgaf te zijn een zekere Wingersdorf uit Solingen; deze vertrok toen zonder te betalen. Na onderzoek is door de politie te Gouda een Duitscher aangehouden, die dezelfde persoon bleek te zijn als die in de Ros kam gelogeerd had en die daar een val- schen naam had opgegeven. Het is een zekere H. uit Dusseldorf. De man is naar hier op transport gesteld en bekende, het gemelde feit gepleegd te hebben. Hij is daarop hier ingesloten en zal voor den officier van justitie in Den Haag geleid worden. De politie heeft hiermee 'n goeden slag geslagen. Voor eenzelfde feit was de aan gehoudene reeds eerder veroordeeld, ter wijl hij zich in Gouda nog schuldig ge maakt had aan insluiting in een woning. vi lob lik Appelstroop35 Pondsblik Appelstroop22 Kiloblik Stroop 21 vos, p. p13 Pondspot Honing 25 Pindakaas, pondspot1214 Choco Hagelslag, Vs pond 1113 Witte Hagelslag, Vs pond 15 Goudsche Kaas, v. v., p. p29 Lcidsche Kaas, p. p14 Leidsche Kaas, oud, p. p29 Leverworst, Vt pond 15 Boterh. worst, per Vt pond 21 WEEK RECLAME TOT 18 JAN. 1 p. Pit kransjes van 2925 l doos Meubelwas1815 Paul Krugeritr. 28 Zuiditr. 3 KATWIJK AAN ZEE LISSE. Leesgezelschap „De Iris". Dit leesgezelschap hield in de Ned. Herv. Kleuterschool zijn jaarvergadering onder leiding van den voorzitter, ds. G. Tiche laar. Deze opende met gebed en gaf, na een kort openingswoord, den secretaris, den heer C. H. Steenwinkel Jr., gelegenheid tot het lezen der notulen en het jaarver slag. Naar aanleiding van het jaarverslag werden enkele vragen gesteld en beant woord. De heer A. Schravendeel bracht als pen ningmeester financieel verslag uit. Het afgeloopen boekjaar wierp een batig saldo op. Het ledental bleef stabiel. De heeren Johs. Nieuwenhuis en W. A. Schouten con troleerden de bescheiden en brachten een gunstig rapport uit. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat alle aftredenden op voorstel van dr. Ruys bij acclamatie werden herbenoemd. Vervolgens werd de verkooping gehou den van boeken en tijdschriften, waarvoor veel animo was. Besloten werd den inhoud der porte feuille te verrijken. Na rondvraag volgde sluiting. Bij de politie alhier werd door den heer.de H. aangifte gedaan, dat een voor zijn Voning geplaatst rijwiel is gestolen. Een onderzoek werd ingesteld. De heer P. Wassenaar mag het zeld zame feit herdenken dat hii 40 jaren achtereen als bloemist-arbeider werkzaam is bij de fa. Gebrs Driehuizen alhier. De z.g. ..pakjesdag" ten bate der R.K. armen is een groot succes geworden. Door velen werden pakjes geschonken voor de behoeftige gezinnen, terwijl ook gel- deliike giften en bons werden gegeven. Gevonden: autoband met velg, porte- monnaie met inhoud, een paar dames handschoenen, kinderhandschoen, bruin lederen dameshandschoen. Inlichtingen bij de politie. De verjaardagbus ten bate der Ned. Herv. Kleuterschool heeft over de maand December opgebracht f. 17.25. Het totaal over 1935 bedroeg f. 167. De verkoop van weldadigheidspost zegels ten bate van het kind heeft alhier opgebracht de mooie som van f. 185.20. NOORDWIJKERHOUT. DE NIEUWE PASTOOR. Plebaan L. A .A. M. Westerhoudt. Door mgr. J. P. Huibers, gekozen bis schop van Haarlem, is benoemd tot pas toor alhier (St. Victor) de heer L. A. A. M. Westerhoudt, thans plebaan van de Kathedrale kerk te Haarlem, die na een langdurige ongesteldheid zoo juist uit Zwitserland is teruggekeerd, waar hij tot herstel van gezondheid eenige weken had vertoefd. RIJNSBURG. De commissie tot wering van school verzuim heeft herbenoemd tot voorzitter den heer M. Pieper en tot secretaris de heer C. H, A. Collee. Tot ouderling bij de Chr. Ger. Ge meente is benoemd de heer G. v. Zuilen. Na inschrijving is de inning van de havengelden door B. en W. gegund aan de heeren Van Muyen en Driebergen. SASSENHEIM. OPENING DER MENDELTULPEN- TENTOONSTELLING IN „BLOEMLUST". Vele mooie inzendingen. De eerste tentoonstelling in „Bloemlust" in dit seizoen is geopend. De belangstelling was groot. Het tentoongestelde verdient dan ook alier aandacht, voor leek en vakman is er veel te zien! Niet alleen Mendeltulpen zijn ingezonden, enkele inzenders zonden ter opluistering ook narcissen in vele soorten in. zoodat er een goede afwisseling is. Van de inzenders noemen wij: Lefeber, Lisse, Gebr. Eggink, Voorschoten, Warnaar en Co., Sassenheim, Gebr. Nijssen, Sant poort, Beelen, Lisse, D, Nieuwenhuis en Zn., Lisse, Ed. Nieuwenhuis, Vreeburg, Lisse en nog anderen. Zooals reeds gezegd, is het ingezondene van uitstekende kwaliteit. Niet uit het oog verloren moet worden dat broeien voor een tentoonstelling op een bepaald' r'-.tum groote moeilijkheden met zich bi" Vele kisten, pannen of potten, blijken te vroeg of iets te Iaat te zijn, zoodat deze op den openingsdag niet gebruikt kunnen worden. De iets te laat zijnde, kan men gebruiken voor verwisseling van het geëxposeerde, zoodat gedurende de tentoonstelling steeds mooie bloemen aanwezig zijn. De officieele opening zou geschieden door den Burgemeester, die evenwel door ambtsbezigheden verhinderd was. Zijn taak werd overgenomen door den loco-burge meester, weth. Warnaar, die begon met de vele belangstellenden hartelijk welkom te heeten inzonderheid de vertegenwoordigers van het Laboratorium en de Tuinbouw school, wijzende op het nut van een weten schappelijke vakopleiding en op het zeer noodzakelijke van toegepaste wetenschap voor cultuur- en exportbelangen. Ook de waarde van de keuringsdiensten werd toe gelicht. Voorts werden toegesproken de vertegen woordigers der vak- en veilingvereeniging en allen die door aanwezigheid belangstel ling toonden. Dank werd gebracht aan de schenkers der zilveren bekers, de heer L. v. Staaldui nen te 's Gravenzande en ver. „De Tulp" afd. van de Alg. Vereen, voor Bloembollen cultuur. Ook de jury werd dank gebracht voor de wijze, waarop zij haar taak had volbracht. De winnaars werden hartelijk geluk ge- wenscht. Hun en allen inzenders werd dank gebracht voor de vakkennis, de moeite en kosten welke zij zich hadden getroost om op deze expositie zooveel moois in te zen den. Deze tentoonstelling geeft „aanschouwe lijk onderwijs" en houdt de moed er in, door versterking van de overtuiging dat zulke bloemen een markt blijven vinden in het binnen- en wat méér zegt in het bui tenland, ondanks alle moeilijkheden. In de goede jaren gaf dit zuiver Neder- landsche product een export van bijna f. 50.000.000. Nu in deze zeer moeilijke jaren, waarin bezuiniging en uitvoerbelem- mering, valuta enz. steeds zwaarder druk ken, blijkt in 1935 de export nog te hebben bedragen bijna f. 25.000,000. Er was moed noodig om deze tentoonstel ling voor te bereiden, voor de commissie „Bloemlust" en voor de inzenders. Maar 't werk is bekroond! Onder herinnering van het bekende: „een pessimist ziet bij elke kans een moeilijkheid, maar een optimist ziet bij elke moeilijkheid een kans", werd tot voortgaan opgewekt en de hoop uitge sproken, dat de vakgenooten de commissie „Bloemlust" ook zullen steunen nu er fi- nantieele moeilijkheden komen, voor de instandhouding van deze nuttige en uiterst geschikte gelegenheid voor vaktentoonstel lingen. Onder mededeeling dat over 4 weken in ditzelfde gebouw een narcissententoonstei- llng zal worden gehouden, waar veel moois wordt verwacht, verklaarde spreker deze tentoonstelling voor geopend. Hierna werd een rondgang gemaakt, ter wijl de vakgenooten de inzendingen be spraken. Wij wekken gaarne op tot een bezoek: vooral ook voor den leek is er veel interes sants te zien! STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Overleden: H. J. de Bruijn, M. 88 j. L. M. Oostwouder, Z. 1 j. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen.: C. M. Halverhout geb. War merdam, D. Ondertrouwd: J. Overdevest en W. M. van Leeuwen G. C. Koot en A. W. M. Westgeest. VEUR—LEIDSCHENDAM. De heer J. A. Keukenmeester is her kozen tot Kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk. Gedurende December jl. is in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd voor de Kerk voogdij f. 187,52 en voor de Diaconie f 96,28. VOORHOUT. Geslaagd Jaarfeest. Alhier werd het jaarfeest gehouden der C.J.M.V. „Bid en Werk" met medewerking der C.M.V. „Irene". De voorzitter ds. J. J. H. Klomp, opende met gebed en te laten zingen ps. 68 10. Dan sprak hij een kort openingswoord waarop het jaarverslag van den secretaris W. van Bladel werd uitge bracht. De vereeniging telt 18 leden. Hier op volgde het verslag der meisjesvereeni- ging „Irene", door mej. Joh. v. d. P. Deze vereeniging telt 13 leden. Nu werden staande de bondsliederen der beide ver- eenigingen gezongen en gezamenlijk het lied: „Grijpt toch de kansen door God u gegeven", enz. De 2de voorz. P. Schuring, bracht nu zijn Bijbelinleiding ten gehoore, welke handelt over Lukas 21 511. In de pauze werd f. 8,02 gecollecteerd ten bate der beide vereenigingen. Na her opening werd gezongen ps. 25 2 en 5. Een opstel volgde van P. v. Leeuwen dat getiteld was „Beproefd". Het gaat hier over den beproefden Job, wien door God alles ontnomen was. Niettegenstaande dit groote verlies bleef hij loven en prijzen den naam van zijn Schepper. In deze zeer slechte tijden wordt het menschdom ook op groo te beproeving gesteld. Laten wij ook stand vastig blijven, evenais Job. in ons Geloof aan God. Nog spraken de afgevaardigden van den Ring, de zangver. N.C.L.B. en het school bestuur, waarna het programma werd af gewerkt. Na het zingen van Gez. 96 1, sloot de voorz. met dankgebed, waarna allen zeer voldaan huiswaarts keerden na dezen prettigen en leerzamen avond. VOORSCHOTEN. De heer C. A. Verhoog, t Hedenmorgen is, geheel onverwachts in het Diaconessenhuis te Leiden overleden de heer C. A. Verhoog, die tijdens een postbestelling op 24 December 1.1., als hulpbesteller, door de gladheid der wegen kwam te vallen. De heer Verhoog had als hulpbesteller zijn poststukken afgegeven bij een fami lie aan de Papelaan. op de grens Voor- sclioten-Wassenaar en werd daar gevon den in den laten avond. HEDEN: Morschweg 59: Stadsevangelisatie to 8 uur nam. K a t w ij k-aan-Zee (Stengellnstr.): Spr. J. A. Vellekoop, 8 uur nam. Woensdag. Amlcitla: Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, dept. Leiden. Spr. jhr. drs, D. J. v. Lennep, 8 uur nam. Nutsgebouw: Psychometrische séance. 8 uur nam. Schouwburg: K.V. „LitterLs Sacrum" „Inbreker gevraagd". 8 1/4 uur. Vrije Evang. Gem.: Samenkomst te 8 u. nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „In Caliente". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Tbeater, Breestraat 8 uur nam. „Suikerfreule". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „De Jantjes". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8 1/4 u. n.m. „Uilenspiegel leeft nog". Woensdag- en Zaterdagnam. 2>/i uur. Zondag nam. 2 uur 4V» uur en 8 u. 15. Roxy-Theater. HaarL str., 7 uur nam. „Ik houd van alle vrouwen". DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrie tot halfvier Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: inst v. Praeventieve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Januari a.s. waargenomen door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523, en C. van Zijp. Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. RECLAME. 6738 Nachts moeten opstaan, Zenuwachtigheid, Pijn in de Beenen, Duizeligheid, Hoofdpijnen, Verlies van Enorgic, Branding en Krampen kunnen net gevolg zijn van slechte werking ven de NIEREN. Het doktersrecept Cyiiox voor komt, gegarandeerd, minder goed werken van de NIEREN en geelt in 8 dagen volledige voldoening, of U krijgt Uw geld terug. Neem vandaag nog Cystex, Uw apotheker of drogist neeft het. Het verlies voor de familie Verhoog is wel zeer zwaar. Een bijzonder vlijtig echt genoot en vader is aan dit gezin ontno men. De deelneming is dan ook in de ge meente algemeen. Dat hij ruste in vrede! Gevonden: Een huissleutel, een cein tuur, een belastingmerk, 1 paar regenpij pen, een handbeschermer van rijwiel, een handschoen. Inlichtingen bij de politie op werkdagen des v.m. tusschen 9 en 10 uur. De opbrengst van de zendingsbusjes In de Geref. Kerk heeft in het 4e kwar taal 1935 opgebracht f. 129.37'/,. De collecte gehouden tijdens den praatavond van ds. D. K. Wielenga in de Geref. Kerk ten behoeve van de Gerefor meerde Zending heeft opgebracht f. 27.80. WARMOND. Uitvoering „Sint Mathias". Voor een zeer goed bezette zaal gaf de R.-K. muziek-, tooneel- en zangvereeni- ging „St. Mathias" haar z.g. Koppermaan- daguitvoering. De voorzitter, de heer C. Zwetsloot, opende met een woord van welkom, inzonderheid tot den pastoor en den kapelaan. De avond, welke geheel gevuld weTd door tooneel, is werkelijk een groot succes ge worden. Opgevoerd werd „In het gloeiende zand", spel uit het vreemdelingenlegioen, in 3 bedrijven, door Willy van den Berg en J. Grosveld, en „Een gezellige Kamer", kluchtspel in één bedrijf. Uit alles bleek, dat aan beide stukken de grootste zorg was besteed. Alles was tot in de puntjes verzorgd. Het publiek heeft naar hartelust genoten en gaf hiervan door een hartelijk applaus een duidelijk bewijs. De grimage van de firma Kouwenberg was perfect in orde, terwijl ook 't nieuwe décor, vervaardigd door onzen plaatsgenoot den heer G, van Dijk, bewondering af dwong. Ook verdiend vermeld, dat de heer S. G. van Stijn wederom bereidwillig meu bilair en dergelijke benoodlgdheden in bruikleen had afgestaan en dat de band onder leiding van den heer G. te Wiel zorgde voor een vastenavond-stemming. Met een woord van dank aan spelers en belangstellenden sloot de voorzitter dezen zoo goed geslaagden feestavond, Loop der bevolking in 1935. Bevolking op 1 Januari 1935 totaal 2972 personen Bevolking op 1 Januari 1936 totaal 3026 oersonen. Het aantal inwoners is du» met, 54 torvenomen. Door dr H. A. G. M. Walenkamp zal een cursus in E.H.B.O. worden gegeven voor ieucdige werkloozer Vorz^cbf is dezen cursus te mogen geven in een der lokalen van de O.L School. Volgens mededeeling van den Volksbond bestaat voor dezen cursus groote belangstelling. 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6