LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 11 Januari 1936 BINNENLAND. het eerste nederlandsche catapult-vliegtuig. W-cu is die nleiuite. HONIG'S KALFSSOEP AGENDA. Hoofdpijn, Kiespijn. IfoVte DE FOKKER C.XI-W EEN SUCCES. Op 9 December jj. vertrok het nieuwste Fokker vliegtuig, de C.XI-W, dat voor de kruiser De Ruijter bestemd is, naar Warne- miinde om aldaar op de voor dezen krui ser vervaardigde catapult-installatie be proefd te worden Het toestel werd be stuurd door den Officier-vlieger le klasse H. van der Kroef. vergezeld door ir. F Stok van de Fokkerfabriek. De afstand Amster- dam-Warnemünde werd zonder tussehen- landing afgelegd. Reeds bij de eerste catapult-proeven bleek, dat de C.XI-W geheel aan de bij de opdracht gestelde eischen voldeed, zoodat geen enkele wijziging in de constructie 'behoeft te worden aangebracht. De proeven werden bijgewoond door den schout-bij-nacht A. Vos. den officier M.S.D. le klasse J. N. Kramer van de afdeeling Materieel van het Departement van Defen sie en den Officier-vlieger le klasse J. W. F. Backer, die zich eveneens naar Warne- münde had begeven om zich vertrouwd te maken met de catapult startmethode. Ver der was de Marine-commissie, belast met de overneming van de catapult-installatie bij de proeven tegenwoordig. Buiten de afname-proeven werden ver scheidene catapult-starts gemaakt, welke alle een uitnemend verloop hadden. De vliegers, zoowel als de autoriteiten, waren zeer tevreden over de bereikte resultaten. Gisteren werd de terugreis naar Amster dam aanvaard en te half vier in den na middag arriveerde de C.XI-W op Schelling- woude. Door den lagen waterstand was het echter niet mogelijk het toestel aan wal te brengen, zoodat de officier-vlieger van der Kroef besloot naar het vliegkamp De Mok op Texel door te vliegen, waar hij te 4.15 uur aankwam. De Fokker C.XI-W is het eerste Neder landsche catapultvliegtuig en is speciaal gebouwd om aan boord van kruisers te worden meegevoerd. Ook de bestaande kruisers kunnen een of meer verkennings vliegtuigen meenemen, doch het te water laten dezer toestellen, welke op drijvers gemonteerd zyn, bracht vooral bij hoogen zeegang dikwijls bezwaren mee. Deze be zwaren worden nu bij den in aanbouw zijnden kruiser De Ruyter ondervangen door het aanbrengen van een catapult-in- richting, zooals die o.a. ook op de Dultsche mailschepen wordt gebruikt voor het star ten der postvliegtuigen, waarmede het toe stel direct van boord de lucht in wordt se^choten. Het spreekt wel haast van zelf, dat de vliegtuigen, welke voor dit doel gebezigd worden, aan bijzondere eischen moeten voldoen. In de eerste plaats moeten zij zoo danig gebouwd zijn, dat zij de plotselinge versnelling (over een afstand van onge veer 15 Meter wordt de snelheid van O tot ruim 100 K.M. per uur opgevoerd) kunnen verwerken. Verder moeten zij natuurlijk in zoo hoog mogelijke mate voldoen aan de eischen. welke aan een goeden zeeverken ner worden gesteld, d. w. z. er moet be hoorlijk ruimte zijn voor den waarnemer en zijn uitrusting, de piloot zoowel als de waarnemer moet over een machinegeweer beschikken, de benzinetanks moeten een voldoenden inhoud hebben voor een wer kingssfeer van ongeveer 600 K.M., de maximum snelheid moet zoo groot moge lijk zijn en de landingssnelheid zoo gering mogelijk. Doch bovendien mag de machine niet te groot zijn met het oog op de plaats ruimte aan boord. Dit zijn echter alle min of meer tegenstrijdige eischen en het was dus zaak, het beste compromis te vinden. In opdracht van de Nederlandsche Ma rine heeft de Nederlandsche Vliegtuigen- fabriek het nieuwe vliegtuig speciaal voor dit doel ontworpen. De Fokker C.XI-W is uitgerust met een luchtgekoelden Wright Cyclone Motor van 750 P.K. Met een nut tigen last van 730 K.G. bereikt deze ma chine een maximum snelheid van 262 K.M. per uur en heeft, door gebruikmaking van landingsklappen aan den ondervleugel, een landingssnelheid van slechts 90 K.M. per uur. Met volle tanks kan de C.XI-W een afstand afleggen van ongeveer 600 K.M. Voordat de machine naar Warnemünde vertrok, werd zij te Schellingwoude aan een uitgebreide serie proefvluchten onder worpen, welke alle naar wensch verliepen. RECLAME. 6972 DE BELASTING OP PLEIZIERREIZEN. Vernietigende critiek. In verband met berichten omtrent de belasting op plezierreizen kunnen wij nog mededeelen, dat de minister van financiën in den loop van de maand December aan de Nederl. Spoorwegen, den A.N.W.B. en de Alg. Ned. Vereen, voor Vreemdelingen verkeer vertrouwelijk het voorontwerp voor deze belasting heeft toegezonden met het verzoek er hem vóór 15 December htm op merkingen over te doen toekomen. De drie genoemde lichamen hebben het voorontwerp bestudeerd en er in een geza menlijke conferentie overleg over gepleegd, waarna zij een advies aan den minister hebben ingezonden, dat vrijwel vernieti gend was voor het ontwerp. Men kan hieruit wel de gevolgtrekking maken, dat berichten als zou het defini tieve ontwerp thans reeds gereed en aan den Raad van State voorgelegd zijn, niet Juist kunnen wezen. LOONONDERHANDELINGEN IN HET BOUWBEDRIJF. Geen overeenstemming. Gisteren is te Amsterdam weer een con ferentie gehouden over de collectieve ar beidsovereenkomst in de bouwbedrijven. Zij duurde van 10 uur voormiddag tot 5 uur namiddag. Na afloop werd meege deeld dat uitsluitend gesproken was over de voorstellen der werkgevers tot verla ging van het loon. Er werd geen overeen stemming bereikt. UITBETALING VAN TOELAGEN OP PENSIOENEN. Het standpunt van den minister van financiën. De minister van financiën heeft nader aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat de afwijzing van het verzoek van het be stuur van den Alg. Militairen Pensioen- bond. om verandering te doen brengen in de tot nu toe gevolgde wijze van uitbeta ling der toeslagen op pensioen, steunde op het volgende van de Stichting, bedoeld in de wet van den 26sten Juni 1926. enz. ontvangen advies: „De in het request gegeven voorstelling, als zouden de oud-gepensionneerden in vele gevallen langen tijd m weer en wind moeten wachten op de uitbetaling van den bijslag op hun pensioen, moet op een mis verstand berusten. De uitbetaling van den bijslag in de drie groote gemeenten geschiede op een voor uit. vastgestelden dag in de 4de maand. In Den Haag b.v. op iederen eersten Zaterdag, Amsterdam lederen eersten Woensdag en te Rotterdam iederen eersten Dinsdag van iedere maand. Voorts heeft iedere belang hebbende een nummer. De uitbetaling aan b.v. nos. 1 tot 50 heeft plaats van 9 uur tot 9,30 uur. van 51 tot 100 van 9.30 uur tot 10 uur enz. Belanghebbenden weten dus uit ervaring hoe laat zij aan de beurt komen. De localiteiten, waarin de betaling plaats heeft, zijn zoodanig, dat wachten in de open lucht niet voorkomt. Blijft iemand weg bij de uitbetaling, dan wordt hem of haar het bedrag thuisbezorgd. Dat gebrekkigen, omdat zij verplicht zouden zijn zelf te komen, begeleid moeten worden door familielid of vriend, slecht weer getrotseerd moet worden, enz,, dat alles is zeer overdreven. Dezulken kunnen rustig thuisblijven. Wanneer zij aan iemand in hun omgeving een schriftelijke mach tiging geven om den bijslag voor hen in ontvangst te nemen, dan bestaat togen een dergelijke regeling geen enkel bezwaar. Dat voor uitbetaling van bijslag geen geld aanwezig zou zijn. is, voorzoover ons bekend, nog nooit voorgekomen. Daar in de hier genoemde gemeenten de oud-gepensionneerden worden ontvangen in speciaal daarvoor aangewezen school gebouwen of andere localiteiten (In Rot terdam het stadhuis), is een aanraking met werkloozen uitgesloten. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat van het totaal aantal begiftigden pl.m 40% hun uitkeering ontvangen in de hier- voren genoemde gemeenten. In de kleinere en kleine gemeenten is de regeling in hoofdzaak dezelfde. Hier worden de men- schen op de secretarie ontvangen. Ook hier zijn dag en uur van uitbetaling steeds vooraf bekend. In gemeenten, waar een enkele belanghebbende woont, wordt de veldwachter of bode belast met de uitbe taling aan het woonhuis. Klachten over deze wijze van uitbetaling zijn sinds jaren niet meer vernomen. O.i. een bewijs, dat men met den gang van zaken tevreden is. Voor de Stichting heeft deze regeling het voordeel, dat er contact blijft bestaan tusschen ontvanger en den persoon of dienst, die met de uitbetaling is belast. Het komt namelijk dikwijls voor, dat juist door dit persoonlijk contact verande ringen in den toestand van belangheb bende door hem bij de uitbetaling worden medegedeeld en/of besproken. Deze men- schen komen er niet zoo gemakkelijk toe brieven te schrijven. Bij betaling per postcheque is dit contact vervallen, als gevolg waarvan in sommige gevallen nog wel financieel nadeel voor de Stichting kan ontstaan. Uit het bovenstaande moge blijken, dat de in het verzoekschrift naar voren ge brachte bezwaren tegen de wijze van uit betaling, zooals die steeds heeft plaats gehad, niet in overeenstemming gijn met de werkelijkheid". CONTINGENTEERING VAN TRIPLEXHOUT. NEDERLANDSCHE MINISTERS IN POLEN. Gisteravond zijn minister Deckers en minister Geiissen te Warschau aangeko men. Invoer was de laatste jaren aanmerkelijk gestegen. Ingediend is een wetsontwerp inzake regeling van den invoer van triplexhout. Bij K.B. van 10 December 1935 is de invoer van triplex en multiplex, met uit zondering van elzen-, berken- of oregon triplex en multiplex voor het tijdvak van 1 December 1935 tot 1 April 1936, aan be perkende bepalingen onderworpen De invoer gedurende de laatste Jaren der soorten triplex, welke hier te lande worden vervaardigd, vertoont het volgen de beeld: invoer in tonnen: 1931 2209, '32 2035. '33 2637, '34 2434, 1 Jan.—1 Nov. 1934 2137. 1 Jan.—1 Nov. 1935 2170. De niet onbelangrijke stijging van den invoer, welke na 1932 is opgetreden heeft te grooter beteekenis, aangezien de bin- nenlandsche afzet der Nederlandsche in dustrie is gedaald. Bovendien is de vroe ger zoo belangrijke uitvoer van den voor- naamsten Nederlandschen producent vrij wel geheel te niet gedaan. Een en ander bracht een aanzienlijke vermindering der werkgelegenheid mede. Voorts wijst de minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart er op. dat deze contingenteering geen groote belemmerin gen voor handel en verbruikers mede brengt, zulks aangezien de import van thans gecontingenteerde soorten in 1934 naar het gewicht niet meer dan circa 8 pCt. van den totalen invoer van triplex uitmaakte. Het contingenteeringspercen- lage werd vastgesteld op 50 pCt. van een derde van het gewicht, ingevoerd in 1934. WIJZIGING SURINAAMSCHE BEGROOTING 1934. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de Suri- naamsche begrooting 1934, De Surinaamsche middelen en inkom sten ter goedmaking van de uitgaven, be grepen in de begT voor 1934, zijn geraamd op f. 4 147.015. Zij hebben evenwel in het geheel opgebracht f. 3.794.543 of f. 352.472 minder dan de raming. NEDERL. WERKLIEDENVERBOND „PATRIMONIUM". De 52ste algemcene vergadering. Onder presidium van het Tweede Ka merlid, den heer C. Smeenk, van Arnhem, werd heden in het gebouw voor Chr. So ciale Belangen te Utrecht de 52ste alge- meene vergadering gehouden van het Ne- derlandsch Werkliedenverbond „Patrimo nium". De voorzitter opende hedenmorgen de vergadering op gebruikelijke wijze en sprak een kort openingswoord, waarin hij accen tueerde, dat deze vergadering noodzakelijk in dezen tijd van het jaar gehouden moest worden, wijl de Kon. goedkeuring op de Statuten dezer dagen afloopt. Nadat de secr., de heer W. J. Bossen broek, van Amsterdam, mededeeling had gedaan van enkele ingekomen stukken, kwam de bestuursverkiezing aan de orde. De aftredende voorzitter en secretaris, de heeren C. Smeenk en W. J. Bossenbroek, werden bij enkele candidaatstelling her kozen. De vergadering hield zich hierna bezig met de behandeling van het voorstel tot wijziging van de concept-statuten en huis houdelijk reglement van het Verbond. De wijzigingen werden goedgekeurd, waarna de vergadering het bondsbestuur machtigde opnieuw de Koninklijke goed keuring op de statuten aan te vragen. In de middagvergadering trad als spre ker op de heer J Hollander, van Den Haag, vice-voorzitter van het Verbond, met het onderwerp: „Patrlmonium's taak in moeilijke dagen". Ref. wees er op zich tot het houden van een sociale „tijdrede" niet geroepen te gevoelen, wijl hij niet de tijdrede, maar de rede op haar tijd actueel acht. In een kring van Christelijk-soclale menschen. die eiken dag temidden van de zorgen verkeeren, daarover breed uit te weiden, acht spr. eveneens overbodig. De pijnigende vraagteekens vermenigvuldigen zich eiken dag. Zal men den socialen nood leeren kennen, dan moet eerst de geeste lijke nood worden verstaan, want dat is de nood van onzen tijd. Alleen wie de din gen ziet van den heuvel des geloofs kan in deze tijden nog dankbaar zijn een taak te mogen vervullen, die een roeping van Gods wege is tot heil van ons volk. Spr. ziet hier voor „Patrimonium" nog veel werk. oud zoowel als nieuw. Het aantal afd. moet stijgen en het leven der be staande afd. moet verjongd en vernieuwd en de jongeren moeten getrokken. Als „Pa trimonium" niet bestond moest het van daag nog worden opgericht. Spr. ziet als hoofdtaak van het Verbond de principieel- sociale scholing der eigen leden; de ver- wakkering der sociale belangstelling in heel den Chr. kring en het letten op en bezig zijn met. de stoffelijke, de zedelijke en de geestelijke volksncoden. Met cijfers zette spr. voorts iriteeh dat de oplaag van het propaganda-orgaan „Voor waarheid en recht" moet omlfSóg gebracht en het weekblad Patrimonium" er nog beter in moet komen. Voor het Lectuurfonds moet met alle kracht gewerkt. God geeft, aldus spr.. kansen die moeten benut. Spr. ziet verschillende symptomen, die dringen tot waakzaamheid. Het sociale besef verzwakt in Chr. kring en in de jongste scheuring in de A.-R. Partij ziet spr. eveneens een gevaar voor de Chr. sociale actie. Welbe wust moet positie gekozen tegen de valsche democratie en tegen het groote gevaaar van de N.S.B. late men zich niet onbe tuigd. In het besef van eigen verantwoor delijkheid dient meer aandacht besteed aan de stoffelijke nooden van het Ned. volk Spr. wekte op tot trouw aan het oude vaandel van „Patrimonium", opge richt voor 60 jaar en gezegend door de trouw van vele kleine luiden, die kinderen des Koninklijks zijn (applaus). De voorzitter dankte den heer Hollander voor zijn woord.Na rondvraag werd de vergadering op gebruikelijke wijze ge sloten. o UITGAVEN EN ONTVANGSTEN VAN INDIË IN 1932. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp, houdende goedkeuring van het besluit van den G.-G. van Ned.-Indlë tot vaststelling van het slot der rekening van uitgaven en ontvangsten van Ned.- Indië over 1932 De uitgaven hebben be dragen f 630.939.522,86'/i. MET EEN FOTOTOESTEL OVER DE GRENS. In verband met eenige min of meer alarmeerende berichten over moeilijk heden, welke Nederlanders, terugkeerend van een bultenlandsche reis, aan onze grens zouden kunnen ondervinden, als zij fototoestellen bij zich hebben, schrijft de Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. ons: Volgens een besluit van 29 November 1935 moeten hier te lande gevestigde per sonen desverlangd bij hun terugkeer in Nederland aannemelijk maken, dat zij de door hen meegebrachte bagage reeds bij hun vertrek uit Nederland hebben mee genomen. Dit betreft dus niet uitsluitend fototoestellen, doch tevens reisdekens, reisnecessaires, kijkers, schrijfmachines, enz. In de practijk zal de bona fide toerist geen moeilijkheden ondervinden. Heeft hij bij zijn bagage werkelijk stukken van waarde (een fototoestel van f. 100 of meer b.v.) dan is aan te bevelen, dat hij vóór zijn vertrek uit Nederland de kwitantie van aankoop, of een ander bewijsje, dat het apparaat in Nederland zijn eigendom was, meeneemt. Mocht in de practijk blijken, dat aan de grens strubbelingen ontstaan dan zal, naai' den Bond bij informatie is gebleken, zeer zeker de gelegenheid worden open gesteld om zich, óf vóór zijn vertrek bij een officiëele instantie in zijn woon plaats, of aan de grens vóór het verlaten van Nederland te voorzien van een offi ciéél bewijs, dat men het voorwerp in Nederland in eigendom had. Zulk een regeling, welke weer nieuw werk en nieuwe last voor den betrokkene mee brengt, zal echter alleen worden ingevoerd, als daar in de practijk behoefte aan blijkt te bestaan. DE OMZETBELASTING EN HET PUBLIEK. De Middenstandsraad schrijft: Het is de nadrukkelijke bedoeling van den wetgever geweest, dat de omzetbelas ting niet door den fabrikant of door den wederverkooper zal worden gedragen, maar aan het koopend publiek in reke ning zal worden gebracht. Gebleken is echter, dat in strijd met de bedoeling de omzetbelasting vaak zwaar drukt op de bedrijven, wijl de winkeliers die belastihg voor hun rekening nemen, hetzij uit concurrentie-overwegingen, het zij door den consument gedwongen. Deze omstandigheid is voor den Middenstands- raad aanleiding geweest om aan de Mid denstandsbonden in overweging te geven hun leden te wijzen op het onjuiste van zoodanige concurrentie, die bovendien on controleerbaar is. en aan dezen met aan drang te verzoeken daarvan af te zien, daarbij liet vertrouwen uitsprekend, dat dan ook de ongeorganiseerden die gedrags lijn zullen volgen, en dat, mochten onver hoopt sommigen blijven voortgaan met te annonceeren, dat omzetbelasting niet wordt berekend, hopend daardoor klanten te trekken, de consumenten zich juist van zoodanige winkeliers zullen afwenden. In de tweede plaats heeft de Midden standsraad er de Bonden op gewezen, dat veel antipathie tegen de omzetbelasting bij het koopend publiek kan worden voor komen, indien door allen bij het in reke ning brengen van de omzetbelasting een zelfde methode wordt gevolgd. Naar het den Raad voorkomt ware het wenschelijk, dat d? geheele middenstand besloot de omzetbelasting in den prijs te calculeeren en niet afzonderlijk uit te trekken bij levering aan particulieren, tenzij de belasting in den vorm van opge plakte zegels is voldaan. De Middenstands- raad vertrouwt, dat door een en ander zal worden bereikt, dat dg omzetbelasting door de consumenten zal worden betaald. NERERLAND EN HET VREDESPLAN HOARE-LAVAL. Onze regeering deed Eden van haar bezorgdheid blijken. Het Eerste-Kamerlid, de heer Van Ves- sem, heeft onlangs schriftelijke vragen ge richt tot den Minister van Buitenlandsche Zaken betreffende het oordeel van de Ne derlandsche regeering over het Britsch- Fransche bemiddelingsvoorstel in het Ita- liaan-Ethiopisch conflict. Thans is het antwoord van Minister de Graeff verschenen. Hij zegt hierin, ten tijde, dat het Comité van Achttien van 12 tot 19 December 1935 te Genève bijeen was, den Nederlandschen vertegenwoordiger in dit comité opdracht te hebben gegeven in een mohdgjlng on derhoud aan den Britschen vertegenwoor diger, den heer Eden, te doen blijken van de bezorgdheid, waarmede de Nederland sche Regeering had kennis genomen van den inhoud der door de Britsche en Fran- sche Regeeringen aangeboden voorstellen tot beëindiging van het conflict. Hoewel uiteraard de Regeering elke poging om het conflict spoedig en op bevredigende wijze te beëindigen ten zeerste toejuicht, meen de zij, dat bij verwezenlijking van den in houd van de hierbedoelde voorstellen, on der de auspiciën van den Volkenbond, een premie op eigenrichting in de internatio nale samenlevirfg zou worden gesteld, een onjuist gebruik van den Volkenbond zou worden gemaakt in dien zin, dat geweld pleging zou worden gesanctionneerd en dus een ontoelaatbaar precedent zou wor den geschapen, waartoe Nederland, als lid van dien Bond, niet wilde medewerken. Verder merkt de Minister op dat. nu het optreden van Italië tegenover Ethiopië bij den Volkenbond aanhangig is gemaakt en een schending der Volkenbondsverplich tingen aanwezig is geacht, de wijze van beëindiging van het conflict den geheelen Volkenbond raakt en niet meer kan wor den beschouwd als een zaak, die uitslui tend de beide strijdende partijen aangaat. Herinnerd moge er aan worden, dat, naar het oordeel der voorstellers zelf, de voor stellen een definitief karakter slechts kon den verkrijgen na aanvaarding door den Volkenbond. Het stond derhalve ook aan de andere leden van den Bond, een oor deel uit te spreken over de vraag, of het hier inderdaad betrof voorstellen, die een geschikten grondslag vormden „ter bevor dering van den vrede en ter voorkoming van een Europeeschen oorlog". DE RIJNVAARTPREMIES. Naar wij vernemen bestaat de inter departementale commissie welke de regee ring heeft ingesteld om haar te adviseeren in (het vraagstuk van de Rijnvaartpremies uit de heeren: Dr. H. M. Hirschfeld, directeur-generaal van handel en nijverheid, mr. E. A. v. Klef- fens, administratie-chef der afd. diploma tische zaken van het ministerie van bui tenlandsche zaken en mr. L. A. Rles the saurier-generaal. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen te half negen is de „Pex- koetoet" met 4 passagiers en post van Schiphol naar Indië vertrokken. De „Koetilang" op uitreis is te Bandoeng en de .Lijster" op. uitreis te Batavia aan gekomen. o VERSPREIDE BERICHTEN. In den ouderdom van 45 jaar is te Wassenaar overleden dr. A. N. J. Fabius, secretaris van het Nationaal Bureau voor Documentatie over Nederland, waaraan hij ongeveer 16 jaar verbonden is geweest. Te Utrecht is, 59 jaar oud, overleden de heer H. van der Linden, hoofdbestuurs lid van den Ned. R.-K. Textielarbeiders- bond „St. Lambertus". HEDEN: MorschsingelTentoonstelling L. P. C., 510 uur nam. Schouwburg: K. V. „Litteris Sacrum", „Inbreker gevraagd". 8 uur nam. Stadszaal: Cabaretavond „Kunst na Arbeid". 8 uur nam. Zondag. Morschsingel: Tentoonstelling L. P. C., 9 uur voorm.1 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Wassenaar (Het Wapen van Was senaar) Postdulvententoonstelling, 10 uur voorm.5 uur nam. Maandag. Leidsche Volkshuis: dr. N. TinBergen over „Het leven der Oost-Groenland- Eskimo's", 8'/< uur n.m. Stadszaal: Feestavond N. R. V., afd. Lei den, 8 uur nam. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te) 8 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Stengelinstr.) Spr. J. A. Vellekoop, 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Schilderijententoonstelling, Charley Toorop (tot 12 Jan.) Geopend 10 tot 4 uur, 's Zondags tot 4 uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Fraeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags; tnst v. Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam, „In Caliente". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat, 8 uur nam. „Suikerfreule". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „De Jantjes". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8 1/4 u. n.m. „Uilenspiegel leeft nog". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/t uur. Zondag nam. 2 uur. 4'/> uur en 8 u. 15. Roxy-Theater, Haarl. str., 7 uur nam. „Ik houd van alle vrouwen". De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 Januari a.s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, telef. 502, Hoogewoerd 171 en D. J. v. Driesum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wll- helminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Van Bockel, Van Driesum, Nieuwzwaag, Rassers en Veldhuijzen. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan v/aargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. RECLAME. 6974 pijnen te verdijven is een Mijnhardt's Poe der. Per st. 8 ct.; doos 45 ct. Bij Uw drogist. Bij K.B. van 9 Januari is met in gang van 1 Februari a.s. benoemd tot burgemeester der gemeente Eethen: D. A. van der Schans. De nieuw-benoemde burgemeester der gemeente Eethen, de heer D. A. van der Schans, is geboren te Drongelen (gem. Eethen) op 2 Maart 1888 en woont aldaar. Hij is secretaris en ontvanger in de ge meente Eethen. De gewone audiëntie van den Mi nister van Handel, Nijverheid en Scheep vaart, zal op Donderdag 16 Januari niet plaats hebben. VLUCHT- HEFVELS Aan Je Lletir van Let licLt Lnnt u zien, Loe ze gepas seerd moeten worden GROEN: Aan de linker- of rechterzijde voorbijrijden (naar keuze). BLAUW (witte pijl): Steeds aan de rechterzijde passeeren. 2—2

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 6