WAT DE VROUW DRAAGT 76,le Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 11 Januari 1936 Vierde Blad No. 23250 Het Dienstboden-vraagstuk. MENU VOOR DE WEEK. ^KlIN/T IN IITÏiRCNj^j a ASTROLOGIE EN MODE! Het is een bekend feit, dat de meeste vrouwen zich zeer aangetrokken voelen tot alles wat met de astrologie samenhangt. En daarom verwondert het ons eigenlijk, dat de Mode nog nooit met deze weten schap in verband werd gebracht, des te meer, als wij er even verder over naden ken, en tot de conclusie moeten komen, dat smaak en stijl van iedere vrouw, pre cies als haar karakter, eigenaardigheden, uit het sterrebeeld, waaronder zij geboren is, te verklaren moet zijn! Wij willen u daarom ditmaal een over zicht geven van de karaktereigenschap pen van de 12 Dierenriemtypen en de bij haar passende kleeding! De vrouw, onder het sterrebeeld de Ram geboren, (21 Maart tot 20 April), is in den regel zelfbewust, heeft de neiging zich zéér te willen doen gelden en laat zich niet graag beïnvloeden, Zoo'n type zal zeker niet coquet zijn, kiest geen overdadige op smuk en zal er toch elegant willen uitzien (altijd zonder overdrijving), omdat zij niet over het hoofd gezien wil worden! Het Stier-type (21 Arpil20 Mei) is rus tig en geduldig. Deze vrouwen houden van eenzaamheid en vinden dikwijls haar le vensvulling in haar werk. Zij zorgen met alle kracht voor haar medemenschen en zijn altijd stil en nadenkend. Een ideale huisvrouw dus, die haar huishouden voor beeldig weet te leiden en een bewonde renswaardig organisatietalent aan den dag legt. Een fijngevoelig mensch als zij kan er nooit smakeloos uitzien. „Modieus" zoo zeer zal zij niet gekleed zijn, een doelma tige, rustige, kleeding is haar keuze. Zij, die in het teeken van de Tweelingen zijn geboren (21 Mei tot 21 Juni), zijn stemmingsmensehen „himmelhoeh jauch- zend, zum Tode betrübt", impulsief, maar zonder veel uithoudingsvermogen, die al lerlei dingen tegelijk ondernemen en steeds weer nieuwe interesses hebben. Zulke typen vervelen nooit. Zichzelf niet en anderen niet! Haar kleeding wordt be ïnvloed door allerlei artistieke accenten en invallen. Het is haar aan te raden, zich ernstig bij de keuze van toiletten te con- centreeren, omdat zij anders nooit geheel „af" gekleed zullen zijn. De Kreeft (22 Juni tot 22 Juli). Deze vrouwen bezitten fantasie en sterk gevoel; zij beperken zich echter tot reproductie; van haar moeten wij zeker geen nieuwe creaties verwachten. Wat zij, uitnemend kunnen, is, uit het bestaande de juiste keuze te doen. Zij volgen met kritisch ge voel de veranderende mode en zijn. mede daardoor, goede raadgeefsters bij alle modevragen. Zij hebben begrip voor alles, wat met „modetraditie" te maken heeft. En hebben dus voor haar garderobe voor liefde van „stijl", houden van kleeding, geïnspireerd door de antieke mode. Een open hart, vrijmoedig karakter, hebben zij, die onder de Leeuw zijn ge boren (23 Juli—22 Augustus). De Leeuw vrouw verspreidt vroolijkheid en geluk om zich heen, is altijd eerlijk en rechtvaardig en vol begrip van anderen. Zij wil graag een goeden indruk maken, niet uit ijdel- heid, maar louter en alleen gedreven dooi den wensch, door schoonheid, vreugde te verschaffen. Zij, die onder het sterrebeeld Maagd vallen (23 Augustus tot 22 September), zijn dikwijls op het kantje af van pedant. Op haar kan men vertrouwen, omdat zij zeer gewetensvol zijn. Voor het beroeps leven hét type. Zij hebben plichtsgevoel, kritisch vermogen en rustig overleg. Zulke eigenschappen doen natuurlijk haar in vloed gelden op dê kleeding :zij verwer pen elke overdrijving, iedere-extravagance. Voor haar zijn kleeding, mode-vragen eigenlijk van ondergeschikt belang. Zij voelen zich aangetrokken tot het eenvou dige, praktische en onopvallende. De Weegschaal (23 September tot 22 .October). Waardigheid, distinctie en re serve is haar deel. Zwijgzame naturen. Zij begrijpen de zwakheden van anderen, hebben een open hart en open hand voor de lijdenden. Meestal zetten zij zichzelf veel te veel op den achtergrond; dienover eenkomstig zullen zij ook angstvallig alles vermijden wat op modegebied sterk op valt, zich in géén geval door haar kleedmg doen opvallen. De vrouw, in het teeken van de Schor pioen geboren (23 October tot 22 Novem ber) is vol ondernemingsgeest, levendig, moedig, artistiek. Zoo'n type praat graag, mengt zich met vuur in besprekingen over allerhande interessante onderwerpen. Het 2i% is een „gezelschapsmensch" in den besten zin van het woord. Wat haar kleeding be treft, de Schorpioen zal nóóit onbelang rijk willen zijn!, zeker niet. als wij er bij moeten zeggen, dat zij steeds den wensch koestert mogelijke rivalen onschadelijk te maken, m.a.w. beter gekleed te zijn dan haar beste vriendin"! Het Boogschutter-type (23 November tot 21 December) is sportief, lichamelijk en geestelijk elastisch en bezit bovendien een ordelijke, correcte, heldere mentaliteit. Zij houdt van sport, dans en gezelligheid, voelt voor veranderingen en blijft toch altijd een betrouwbaar mensch met een vast karakter. Zoo'n vrouw moet haar le vendigheid in haar garderobe uitdrukken, moet echter wel de juiste onderscheiding weten te maken tusschen onbelangrijke kleinigheden en waardevolle modesnufjes. In den regel zullen wij dus bij haar zien een eenvoudige lijn met smaakvolle, ele gante garneering. De vrouw, onder het teeken Steenbok (22 December tot 21 Januari) is trouw en vol plichtsbesef. Zij heeft plezier in haar werk en is zeer spaarzaam. Voor luxe en pretjes heeft zij eigenlijk maar weinig over, omdat zij maar al te goed weet, dat zij zelf haar weg stap voor stap zal moe ten banen. Zij bereikt haar doel alléén door haar prestaties, nóóit door „protec tie". Zoo'n vrouw is niet coquet, hecht wei nig waarde aan modesnufjes. Is echter verstandig genoeg om in te zien. dat zij verplicht is zich „goed" te kleeden. Dege lijkheid is haar parool, streven naar mode effect is haar onbekend! De Waterman (22 Januari tot 19 Fe bruari). Zij staat geestelijk hoog. Haar verstand wordt weliswaar altijd door haar gevoel beïnvloed, maar toch blijft zij steeds een weloverwogen karakter. Zij heeft een uitgesproken scheppingsdrang. Is zuinig, zonder gierig te worden, wat van invloed is op haar kleeding: zij streeft naar dié keuze, die niet te zeer aan tijde lijke mode gebonden is, omdat zij niets méér afkeurt dan een spoedig waardeloos j wordend kostbaar modieus „eén-dags- toilet". Ten slotte de Visschcn (19 Februari tot 20 Maart). Deze vrouwen zijn zeer gevoe lig en onderhevig aan stemmingen en ont stemmingen! Door nietigheidjes voelen zij zich al dikwijls gekrenkt en beleedigd. Dergelijke typen moet men in acht ne men en zacht behandelen. Sterk impulsief als zij zijn. loopen zij steeds gevaar over ijlde besluiten te nemen, ook bij de keuze van haar toiletten, die zij dan later be treuren! Het is dan ook noodig. dat zij zich bij haar kleeding laten raden door anderen, die haar eigenaardigheden ken nen en voorbarige besluiten weten te voorkomen. De onder dit sterrebeeld ge boren vrouw, moet nooit schreeuwende kleuren kiezen, evenmin een opvallende coupe. Zij moet er zich steeds rekenschap van geven, dat zulke dingen haar maar al te gauw zullen gaan vervelen. WILLY UNGAR. DE HOED MET HANEVEERTJES. Deze creatie kwam ons eerst wat eigen aardig voor, maar al spoedig bemerkten wij, dat zij niet te versmaden was! als ge wone, daagsche hoed uitgevoerd in vilt, als gekleed model in fluweel. Door het iriseerende van de kleuren van de haneveeren. behoeven zij niet alleen bij zwart gebruikt te worden. Ze passen zich DE REGEERING WIL DE OPLOSSING BEVORDEREN. De kans Het is niet de eerste maal, dat het dienstbodemvraagstuk in deze kolommen wordt behandeld. Onze reisredacteur wijdde nog zeer onlangs een drietal arti kelen aan dit onderwerp, waarvan de actu aliteit opnieuw op den voorgrond is ge plaatst door de aankondiging van den minister van sociale zaken, dat hier te lande werkame buitenlandsche dienst boden eerlang een arbeidsvergunning noo dig zullen hebben om in Nederland werk zaam te mogen zijn. De bedoeling van dien maatregel la tweeledig; in de eerste plaats beoogt hij een einde te maken aan de stellig niet onaanzienlijke kapitaalvlucht, welke wordt veroorzaakt, doordat tienduizenden Duit- sche en Oostenrijiksche dienstmeisjes een groot deel van de hier verdiende pennin gen naar hun verwanten aan gene zijde van de grens sturen, zonder dat van dien kant daarvoor ook maar de geringste contra-prestatie is te verwachten. Maar in de tweede en verreweg de belangrijkste plaats wil de regeering daardoor nieuwe werkgelegenheid schep pen voor duizenden en duizenden Neder- landsohe jonge vrouwen, die momenteel werkloos rondloopen. Wij laten in het midden de vraag, welke de oorzaken van die werkloosheid zouden kunnen zijn en constateeren alleen het helaas niet te ontkennen feit van haar bestaan. Bovendien zijn er geenerlei aan wijzingen, welke er op duiden, dat de toestand zich in dit opzicht binnen af- zienbaren tijd ten goede zou wijzigen, waardoor (het aantal werklooze Holland- sche vrouwen aanzienlijk zou kunnen ver minderen. Er zijn zelfs symptomen, welke eerder op het tegendeel wijzen, gelet op de toenemende strooming om de vrouw uit fabriek en werkplaats te weren en haar plaatsen door mannelijke arbeids krachten te doen innemen. Hoewel de wijze waarop en de voorwaar den waaronder 't vrouwelijke buitenland sche huispersoneel een dergelijke, boven bedoelde arbeidsvergunning zal kunnen verkrijgen nog niet definitief door de re geering zijn vastgesteld, is het toch aan geen twijfel onderhevig of deze maatregel zal het aantal dienstmeisjes van vreemde nationaliteit in ons land aanmerkelijk doen verminderen. En ziedaar de kans voor duizenden Hol- landsche meisjes om de opengevallen plaatsen in te nemen en eindelijk weer eens en voor velen wellicht voor het eerst in hun leven een goeder, passen den werkkring te vinden. Er is een tijd geweest, dat de Neder- landsche dienstbode zich door de Duitsche heeft laten verdringen; laat zij, nu de regeering haar de helpende hand toesteekt om het verloren terrein te herwinnen, geen oogenblik aarzelen en deze unieke kans om weer in het leger der werkenden te worden ingeschakeld, gretig aanvaarden. In den aangekondigden regeeringsmaat- regel schuilt voor duizenden jonge vrouwen en meisjes een nieuwe levenskans, die zij anders niet licht zouden krijgen De kans om zich een alleszins eervolle positie in de maatschappelijke samen leving te verwerven. De kans om zich te verheffen uit de sfeer, waarin een langdurige gedwongen werk loosheid elk individu onherroepelijk moet brengen. De kans om door gebruik te maken van de aan elk mensch gegeven krachten de levensvreugde deelachtig te worden, die de arbeid schenkt De kans tenslotte om middels het door e;gen arbeid verdiende geld het materieele tekort in eigen omgeving aan te vullen met alle voldoening, welke aan het verrich ten van een goed werk verbonden is. even goed aan bij gekleurde modellen. Denk ze bijv. in combinatie met de mo derne roestkieur, met het diepe bourgog- nerood of het pruimenblauw en ten slotte met het op het oogenblik weer geliefde lila-paars. Het model van de „haneveer- tjeshoed" is geïnspireerd door de vroegere generaalshoed, met wapperende veeren, zooals duidelijk te zien is op onze afbeel ding! W. U. SIERSPELDEN. De sierspeld speelt een hoogst belang rijke rol bij de heerschende avondmode. De nieuwe avondjapon immers is dikwijls gedrapeerd en als „uitgangspunt" van een draperie is de spang ideaal. Wij geven u hier van enkele modellen, die zeker aller aandacht waard zijn. Zie bijv. het tweede voorbeeld, een spiraal, of de „druppel clipsen", aan weerszijden van den halh, de eerste afbeelding, sierlijke garneeringen. Graag zullen de sierspelden, in den vorm van gestyleerde bloemen gedragen wor den. Evenals de strik- en waaiermotieven, waarvan wij u ook een voorbeeld laten zien. Voor dergelijke sierspelden wordt niet uitsluitend strasz gebruikt, maar ook al lerlei kleurig kristal, dat natuurlijk met' de kleur van het toilet in harmonie moet zijn! W. U. ZONDAGRoomsoep Schorseneeren, aardappelen. Chocoladepudding m. vanillesaus. Recept: Schorseneeren. Men maakt 1 K.G. schorseneeren schoon, zet ze direct na het schrappen in water met een flinke scheut azijn om ze blank te (houden. In kokend water met een kopje melk, 1 eetlepel zout, laat men ze pl.m. 3/4 uur gaar koken, laat ze uitlekken en stoof ze nog een kwartier in een saus van 3 kopjes melk, 3 eetlepels maizena en 4 eetlepels boter. Naar verkiezing kan men er geraspte nootmuskaat over doen. Eenvoudig menu voor Zondag. Roereieren met ham. Salade met gebakken aardappelen. Gestoofde kersen (uit flesch). Recept: Roereieren met ham. 4 eieren worden geklopt met wat peper en zout, 4 lepels melk worden toegevoegd en 1 ons gehakte ham. De boter (30 gr.) wordt in de koekepan gesmolten, de eieren er in gegoten en al roerende op een zacht vuur verhit tot het ei is gestold. Vooral niet te droog laten worden. Men kan het op toast presenteeren of toast afzonder lijk er bij geven. Met aangemaakte sla (met tomaten of bieten) en gebakken aardappeien kan men de toast weglaten en is het een zeer sma kelijke gang. MAANDAG Kalfsgehakt. Gestoofde peren, aardappelenpurée. Beschuit met kaas. Recept: Gestoofde peren. Schil 1 K.G. peren, snijd ze in de helft en verwijder stelen, klokhuizen en pitten. Zet ze op met een halve liter water, 'n half ons basterdsuiker en wat kaneel; breng ze aan de kook en laat ze pl.m. 5 a 6 uur heel zacht koken tot ze mooi rood en zacht zijndoe ze in een schaal en bind het vocht met een eetlepel aangemengde sago. DINSDAG. Stamppot van snijboonen uit het zout met aardappelen en rookworst. Gebakken bananen. Recept: Stamppot snijboonen. Laat 1 K.G. snijboonen pl.m. 24 uur wee ken in ruim water. Verversdh dit eenige keeren; zet dan de boonen met schoon water op en breng ze aan de kook. Laat ze op een vergiet uitdruipen en breng ze nogmaals aan de kook met ruim kokend water en kook ze daarin gaar. Afzonderlijk worden gaargekookt l'/t K.G. aardappelen en 5 ons r kworst. Stamp aardappelen en boonen goed door elkaar en laat ze met een half ons vet (of boter) en de worst bovenop nog een half uur zacht stoven. WOENSDAG. Gekookte rundertong met eiersaus en witte boonen. Vanillevla met gember. Recept: Vanillevla met gember. 3 eetlepels custard, 4 eetlepels suiker worden door elkaar geroerd met een eier dooier en een paar eetlepels melk. De rest van de halve liter melk wordt gekookt en het aangemaakte papje er in geroerd. Vier minuten laat men dit zachtjes doorkoken, neemt het van 't vuur, roert er 1 ons fijn gesneden stemgember door en wat gem- bersap. Daarna nog een stijf geklopt eiwit, DONDERDAG. Tongschotel. Brusselsdh lof met kaassaus. Vruchten. Recept: Tongschotel. Kook 2 a 2V: ons rijst gaat, roer er de gesneden tongresten door met de overge bleven saus, een fijn gesnipperd uitje, wat peper en zoo noodig wat boter. Doe alles in een vuurvaste schaal en laat er in een warmen oven vlug een korstje opkomen, na het eerst bestrooid te hebben met paneermeel en kleine klontjes boter. VRIJDAG. Gestoofde paling. Aardappelen, peentjes. Bananenschotel. Recept: Gestoofde paling. In een vuurvaste schotel legt men 1 K.G. schoongemaakte en in mootjes gesneden paling, doet er twee kopjes water, een halt ons boter, 15 gr. zout, een halve uitgeperste citroen en vier dunne schijfjes citroen bij; bestrooit alles met paneermeel en laat het in een warme oven een kwartier stoven (af en toe bedruipen.) Recept: Bananenschotel. In een eenigszins diepe vuurvaste schaal legt men een laagje appelschijven, dik bestrooid met basterdsuiker, dan een laag bananenschijfjes, waarop men wat citroen sap druppelt en zoo voort tot de hoeveel heid van 4 appelen en 4 bananen gebruikt is. Laat de schotel een half uur in den warmen oven staan, dichtgedekt. Laat alles bekoelen en presenteer het koud. ZATERDAG. Bruine boonen met gebakken spek. Pannekoeken met jam. Recept: Pannekoeken met jam. Men maakt een beslag van een half pond zelfrijzend bakmeel, een halve liter melk en een ei, doet er een theelepel zout bij en wat kaneel. Hiervan bakt men in boter dunne pannekoeken, laat ze koud worden en bestrijk ze dun met jam. Dan legt men ze op elkander en snijdt de ge- lreele laag in puntvorm. Ook kan men ze afzonderlijk dubbelvouwen als een ome- lette. NUTTIGE WENKEN. Een vuile, vettig aangeslagen gootsteen kan men prachtig reinigen, door bij zeep sop een paar druppels eucalyptusolie te voegen Oudbakken cake kan men in dunne plakjes snijden en in een koekepan in heete boter vlug bruin bakken. Ze is dan wederom zeer smakelijk. Glimmende vlekken in peau de suède gaan niet altijd weg met een staalborstel. Men moet ze dan eerst inwrijven met tetra dit laten drogen, waarna de staalborstel de vlek geheel wegneemt. Bewaar uwe Kerstboomversiering in blauw kastpapier. Dit voorkomt het geel worden van het zilver. Behandel bloedvlekken nooit met kokend water. Bloed is eiwitllioudend en stolt door kokend water, zoodat het onoplosbaar is. WANDVERSIERING. Naast de meubelen in onze interieurt neemt de wandversiering wel een zeer belangrijke plaats in. Dat dit in den loop der eeuwen steeds is gewijzigd, weten we allen; maar we weten ook, dat een mees terwerk uit oude tijden, nog steeds ons oog bekoort, ons nog steeds in onverdeelde bewondering doet neerzitten, om er een oogenblik ten volle van te kunnen genie ten. Dat zulk een kunstwerk om een zeer bijzondere plaats en omgeving vraagt be hoeft wel geen betoog, maar zij, die de gelukkige bezitters er van zijn, mogen zich van dien eisch ook wel ter dege rekenschap geven. Maar als ik iets over wandversiering wii zeggen, is het over de meer bereikbare kunstuitingen, die recht hebben een plaatsje in ons huis te zien ingeruimd. En dan bedoel ik niet de dingen, die men uit piëteit ophangt als souvenir aan een ver leden tijd of aan een persoon, want dit is en blijft een persoonlijk bezit dat om tal- looze lieve herinneringen recht heeft op persoonlijke bewondering. Zoek hiervoor een eigen hoekje, met eigen gedachten, die een ander niet kan en ook niet behoeft t« begrijpen, zooals zoo menige moeder in de omgeving van haar schrijfbureautje lieve teere souvenirs heeft ..oogeDrikt" geknut seld door kinderhandjes en met trots ge schonken op een van moeders feestdagen. Deze dingskes zal immers niemand ooit uit een huiskamer willen verbannen. Onaan getast moet dat eigen hoekje blijven, dat jaren oproept van jeugdig geluk, van groeiende kinderlevens, die hier steeds een veilig plekje vonden. Wat wij als wandversiering wenschen is immers datgene, waarop we steeds met genoegen, zelfs met vreugde ons oog ves tigen. waarin we een rustpunt zoeken, om er een oogenblik te verwijlen en daarom: besteed er zooveel mogelijk zorg aan, zoek het met liefde en aandacht uit en het zal telkens opnieuw het oog weer streelen. Laat uw oog, waar ge U ook in uw huis bevindt, even worden vastgehouden door een uitbeelding, die u bekoort en laat het nooit een sleur worden, zoodat ge de din gen voorbijziet, er geen aandacht meer voor hebt. Wamt pok op dit gebied moogt ge steeds een wensch hebben, moet steeds iemand u een genoegen kunnen doen met iets te schenken, dat ge, o zoo graag, zoudt bezitten. Ook dit houdt immers gelijken tred met onze ontwikkeling en wat we als kind bewonderden, kan ons als volwas sene niet meer dat geven, wat ons kinder oog er in zag. Een gestadige wisseling van wandver siering is de uiting van een groeiend sen timent in ons, dat steeds hoogere eischen stelt en dat met onze eigen groei ook onze omgeving doet groeien, omdat wij die gaarne zooveel mogelijk in harmonie wen schen met ons innerlijk. Is het dan te verwonderen, dat er op het gebied van wandversiering een zoo eindelooze verscheidenheid bestaat? Want niet alleen de schepper legt er „zijn" per soonlijkheid in, maar ook wij, die het be wonderen, zoeken er datgene uit, wat ons bekoort en leggen dus in die keuze weer „onze" persoonlijkheid. TIJDSCHRIFTEN. Het „Haagsch Maandblad" van Januari, het eerste nummer dat bij de nieuwe uit gevers A. W. Sijthoff's Uitgeversmij. N.V. te Leiden is verschenen, heeft de volgen de inhoud: Jood en samenleving, door dr. J. F. Otten; Achter de schermen van Ver sailles, van H. Ch. G. J. van der Mandere; Mystiek en Mystici, van dr. P. A. Dutz; Het Gangsterwezen in Amerika, door P. v. 't Veer; Natuurbescherming, van F. Kos ter; Bij de wieg van de film, van dr. H. v. Loon; Het meisjesschrift gedurende den Puberteitsleeftijd, van mr. W. Coops; en Het huwelijk van Koning Willem I en gra vin Henriette d'Oultremont, van Wouter van Riesen. Het „R.-K. Bouwblad" neemt allereerst de Amsterdamsche raadhuiskwestie onder de loupe. Verder wordt het werk van ar chitect E. Nysten besproken. Tenslotte zijn opgenomen artikels over De St. Engel- bertskerk te Kenten, Handwerk en hand werkorganisatie in de middeleeuwen en Kersttentoonstelling in het Museum Boy mans. WEEKBLADEN. De „Wereldkroniek" wijdt om te begin nen een met foto's verlucht artikel aan „Oome Jan van Batavia". Onder de ru briek Sportwereld is een artikel over: Het gele gevaar voor de Olympiade 1936, opge nomen. Verder is een aantal schitterende foto's opgenomen over de Wondertempels uit het Hindoerijk. In de „Haagsche Post" schrijft vice-ad- miraal b. d. mr. J. C. Jager over: Is Cura cao veilig? L. P. Jordan bespreekt Pola Negri's terugkeer tot de film. De winter sport in 1936 wordt behandeld door Ma- diane Madon. Een aardig verhaal is opge nomen over Vacantiegenoegens op een IJmuider Stoomtreiler. NIEUWE UITGAVEN. Shakespeare's „Een Midzomernachtdroom". Wij ontvingen de Nederlandsche film editie (uitgave A. W. Sijthoff's Uitgevers- Mij. alhier) van William Shakespeare's „Een Midzomernachtdroom", waarvan ge lijk bekend een filmbewerking tot stand kwam, onder leiding van den beroemden regisseur Max Reinhardt. Deze schreef voor dit boekje een inleiding, terwijl de vertaling van de hand van dr. L. A. J. Burgersdijk is. Vele pakkende foto's uit deze Warner Bros-productie verluchten deze handige uitgave, die tevens diverse interessante aanteekeningen bevat. Bij de uitgevers H. Veenman en Zonen te Wageningen, is de tweede aflevering verschenen van „Onze loofhoutgewassen door W. J. Hendriks. Bij de firma H. D. Tjeenk Willink en Zoon te Haarlem is in druk verschenen het. verslag van de 28ste algemeene ver gadering van de Ned. Vereeniging voor Armenzorg en weldadigheid. Bij de drukkerij C. A Spin en Zoon N.V. te Amsterdam is verschenen: Een hand leiding bij het invullen der loonlijsten voor de inkomstenbelasting, door J. C. de Hun, belastingconsulent te Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 13