LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 10 Januari 1936 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ti Woest Automobilist. RECHTZAKEN. Thijs IJs en het geheim van den hollen boom PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 12 JANUARI. AALSMEER. Ohr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 Uur, ds. Heerma. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen, ds. Bieshaar van Den Haag; nam. 6 uur, lees dienst. Geref. Gem.: Voorm. halftlen en nam. 2 én 6 uur, leesdlenst. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen (H.D. en Voorb. H.A.), ds. Klüsener; nam. 6 uur, de heer Muller. Geref. Kerk: Voorm .halftien en nam. 6 uur, ris. Dam. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. E. van Meer van Utrecht. Geref. Gem.: Voorm. halftlen en nam. 6 uur, leesdienst. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bed. H.D.) en nam. 6 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. 6 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Jansen van Den Haag. Rem. Kerk voor Vrijz. Hervormden: Nam. halfzeven, de heer Schouwink van Naaldwijk. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdlenst. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. J. de Bruin van Alphen; nam. halfzeven, de heer Martens, zeemanszendeling te Am sterdam. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfzeven, leesdlenst. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee, ds. van ^Woerden van Zwammerdam. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: geen opgave. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, 'ds. Meijering. KOUDEKERK Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (HD. en Voorb. HA.), ds. Odé; nam. halfzeven, ds. Stehouwer van Alphen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorb. H.A.) en nam. halfzeven (H.A.), ds. Streeder. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. LEIMUIDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen (Voorb. HA.), ds. Jongens. Geref. Kerk: Voorm. halftien, lees dienst; nam. halfdrie, ds. Aalders. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. A. J. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. halftlen, ds. Aal ders van Leimulden; nam. halfzeven, leesdienst. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. L. W. van Wijngaarden. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer Bos. cand. te Vreeswijk; nam. half drie, de heer van der Meer van Abbenes. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfdrie, ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en ham. 3 uur, leesdienst. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur (jeugd dienst) „ds. James van Delfshaven. Pauluskerk: Voorm. 10 uur (Bed H.A.), ds. Jansen Schoonhoven; nam. 5 uur, ds. M. J. Punselie van Leiden. NOORDWIJKERHQUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.) en nam. 5 uur. ds. van Noort. RIJNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bed. HiD.), ds. vanJJijk. Ohr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdlenst. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, leesdienst. Pinkstergemeente: Hedennam. 8 uur paster van der Wonde van Rotterdam: Zondagvoorm. 10 1/4 uur en nam. half zeven, dienst. TER AAR. Ned. Herv„ Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Hoeufft van Velsen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Warnink. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Steenbeek. VEURLEIDSCHENDAM. Ned. Hérv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Vermet. Géref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Boukema. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H.A.) en nam. 5 uur, ds. Klomp. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftlen (Bed. H.D.) en. nam. 6 uur, ds. L. Vroeg-in-de- WeiJ. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Voorb. H.A.) en nam. 6 uur, ds. Smidt. Chr. Afg. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, de heer van Spijkhoven van Driebergen. "''HMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. de Bel. RECLAME 6911 ENSICKESZ' REEP IS GOED VOOR ELK I WASSENAAR. v Ned. Herv. Gem.: geen opgave. Ned. Prot. Bond: Voorm. 10.35 uur, ds. J, M. Leendertz van Haarlem. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer Willemse van Driebergen. Geref. Kerk: Voorm. halftlen en nam. halfzeven, de heer Bos van Leiden. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eijkman. o NED. HERV. KERK. Drietal te Baambrugge; P. Six Dijkstra te Tuil en 't Waal; M. Bons te Colijns- plaat en C. J. de Haan te Scherpenisse. Aangenomen: naar Nieuw-Amsterdam, W. Volger, O.I. pred. met verlof te Hil versum. GEREF. KERKEN. Aangenomen. Naar Hijken B- Timmer, cand. te Goes Naar Sloten (Fr.) (als hulppred.), J. C. Everaars. cand. te Hil versum. o VER. VOOR GEREF. SCHOOLONDERWIJS. Ds. H. BAKELS P- Szn. De algemeene vergadering. Onder presidium van het 2e Kamerlid, ds. G. H. Kersten, werd gisteren te Rotter dam de jaarlijksche algemeene vergade ring gehouden van de Ver. voor Geref. Schoolonderwijs uitgaande van de Geref. Gemeenten in Nederland. De vergadering die druk bezocht was, werd o.a. bijgewoond door predikanten der Geref. Gemeenten uit alle deelen dek lands. De voorzitter opende de vergadering op gebruikelijke wijze en sprak een openings woord naar aanleiding van ps. 22 31 en 32. De verslagen van secr. en penningm. werden goedgekeurd en laatstgenoemde van zijn béheer gedechargeerd. Op zijn ver zoek ontving ds. J. D. Barth te Dordrecht in verband met zijn gezondheidstoestand eervol ontslag als penningmeester onder dankbetuiging voor de bewezen diensten, In zijn plaats werd benoemd ds. J. Fraanje te Barneveld. Ds. A. Verhagen te Middel burg als bestuurslid, weid als bestuurslid herkozen. Als penningmeester zal nu op treden ds. W. C. Lamain. te Rotterdam- Zuid. Naar aanleiding van een vraag uit de vergadering of de Lichamelijke Opvoeding als verplicht leervak moet worden opge nomen op het lesrooster adviseerde de vergadering dit niet te doen. daar het be- zuiniging50ntwerp die verplichting tot '41 uitstelt. De vergadering besloot een wijziging aan te brengen in de acte van benoeming zulks op voorstel van Rotterdam, waar door het recht van ongevraagd ontslag wordt ingebracht in de acte, als een leer kracht onder kerkelijke censuur komt te staan, van het doopregister der gemeente wordt afgevoerd of zich aan het verband der Geref. gemeenten onttrekt. In betrekking tot de geweigerde school te Schiedam zal nader ter bevoegder plaatse overleg worden gepleegd. De vergadering nam kennis van het verslag van den V.O.J.O.-arbeid (Voor onze jonge onderwijzers), en sprak over dit werk haar groote ingenomenheid uit. Het examen voor de na-acte zal door het bestuur nog nader onder oogen wor den gezien, wijl de kosten daaraan ver bonden tal van schoolvereenigingen te zwaar gaan vallen. Na het zingen van Ps. 119 72 en gebed door ds. Fraanje, sloot ds. Kersten de ver gadering. o Ds. J. WILLEMSE Hzn. Ds. J. Willemse Hzn., em-predikant te Utrecht, herdenkt vandaag zijn 50-jarige ambtsbediening. De jubilaris werd in 1885 candidaat in Groningen, om 10 Jan. 1880 tp 's-Heeren- hoek in zijn eerste gemeente te worden be vestigd. Vandaar vertrok hij in 1890 naar Hardinxveld, welke standplaats in 1894 met Kruiningen verwisseld werd. In 1916 deed de jubilaris zijn intrede te Ouden bosch, waar hem 10 Jan. 1923, na een diensttijd van precies 37 jaar eervol emeri taat verleend werd. Ds. Willemse vestigde zich toen metterwoon te Utrecht. ONDERWIJSFONDS VOOR DE SCHEEPVAART. Onder voorzitterschap van den Inspec teur van het Nijverheidsonderwijs, den heer W. Polderman uit 's-Gravenhage, is te Amsterdam een vergadering gehouden van het Stichtingsbestuur van het Onder wijsfonds voor de Scheepvaart- Het be stuur nam kennis van de besluiten van den Gemeenteraad van Amsterdam om geen medewerking te verleenen voor de stichting van een Dagnijverheidschool voor de binnenvaart. Besloten werd nadere stappen te doen, welke noodlg zijn om de totstandkoming van de school te ver zekeren. Goedgekeurd werden de voorstellen van den directeur van het Onderwijsfonds, den heer G, de Jong, inzake de organisatie van een bijzondere openbare lagere school voor schipperskinderen te Borne, Tot stuurman-leeraar aan boord van t Instructievaartuig „Prinses Juliana" werd benoemd de eerste stuurman bij de groote vaart, de heer A, Wassink uit Groningen, leeraar in de Zeevaaft- en Binnenvaart- kunde. Een bekend publicist. Ds. H. Bakels P. Szn., em. predikant der Doopsgez. Sociëteit, thans wonende te Haarlem, herdenkt as. Zondag den dag waarop hij voor 40 jaar het predikambt aanvaardde- Herman Bakels werd 25 Juli 1871 te den Hoorn op Texel, waar zijn vader predikant en schoolopziener was, geboren. Hij be zocht het gymnasium te Haarlem en stu deerde aan het Seminarium en de Stede lijke universiteit, beide te Amsterdam. In 1895 proponent geworden, bevestigde zijn vader hem 12 Jan. 1896 te Warns (Fr.) in zijn eerste gemeente, waar de ju bilaris het predikambt aanvaardde spre kende over Rom. 1 vrs 11 en 12, In 1901 vertrok ds, Bakels naar Enkhuizen, waar hij in 1907 zijn bediening neerlegde. 5 Juli 1908 werd hij opnieuw predikant en nu te St. Anna-Parochie. 24 Oct. 1908 legde hij ten tweede male zijn ambt neer- 14 Mei 1911 werd hij opnieuw predikant in zijn oude gemeente St. Anna-Parochie, waar hij werkzaam bleef totdat zijn gezond heidstoestand hem in 1916 dwong emeri taat aan te vragen. Daarop vestigde ds. Bakels zich metterwoon te Haarlem. Ds. Bakels was van 19021907 curator van de H.B.S. te Enkhuizen en van 1912 1914 bestuurslid van de Friesche sociëteit der Doopsgez. Broederschap. De jubilaris heeft alom in den lande naam gemaakt door zijn talrijke geschrif ten, vaak verschenen onder zeer pikante titels en bij duizenden verspreid, terwijl er ook van in het Afrikaansch vertaald zijn. Zoowel kleine geschriften als standaard werken van 800 a 1000 bladzijden druks heeft de jubilaris geschreven- We noemen de voornaamste: Bouquetje Dogmatiek (1906); Het N. Testament voor leeken lees baar gemaakt en opnieuw uit 't Grieksch vertaald (1908); De ZWitsersche Robinson Crusoe (1911); Het stervend heidendom (1912); Parroewajsjim, of de reis om de wereld in 500 jaar (1916) t Luther's leven voor leeken verteld (1917); Beknopt Blj- bclsch Woordenboek (1917); Leekeboek over Godsdienst (1919); Wij ketters (1920); Het instinct der onsterfelijkheid (1920); Nieuw-Testamentische Apocriefen (1923); De groote begoocheling 11924)Roomsch bakken en braden (1924); Prikkeldraad, 50 critische opstellen over Godsdienst (1927); De bloeiende vlierstruik, eveneens 39 verzamelde critische opstellen over godsdienst (1923). Daarnaast redigeerde ds- Bakels van 1893 1898 het Amsterdapische Studentenweek blad „Propria Cures"; was hij van 1918 1927 theol. medewerker aan de Haagsche Post; van" 1917—193ivteveneens medewer ker aan de Westfriesche Kerkbode c~ werkt hij sinds 1910 ook mede aan de Kerknieuwsrubriek van de N. R, Crt. Sinds 1898 verschenen van de hand van den jubilaris niet minder dan 3000 artikelen en bijdragen in couranten en tijdschrif ten. Ds. Bakels zal zijn gedenkdag niet publiek vieren. is één gevaar!ijle Optimist VERDUISTERING VAN f. 137.000 DOOR SPOORWEGAMBTENAAR. TWEE EN EEN HALF JAAR GEVANGENISSTRAF GEËISCHT. Gistermiddag zette de Haarlemsche rechtbank de behandeling voort van de zaaik tegen den 58-jarigen vroegeren chef van het plaatskaaiten-bureau der Ned. Spoorwegen te Haarlem, die terecht stond wegens verduistering van ongeveer f. 137.000, gepleegd in de jaren 1932, '33, '34 en '35. Als getuige werd gehoord een accoun tant der Directe Belastingen te Haarlem. Des morgens was gelijk gemeld, de zaak geschorst, omdat deze getuige door een misverstand niet verschenen was. De accountant had de boekhouding van het station gecontroleerd en over zijn be vindingen rapport uitgebracht. De ver duisteringen beliepen een bedrag van ruim f. 137.000, dodh zoover was na te gaan, had verdachte in totaal ongeveer f. 100.000 voor zijn speculaties gebruikt. Van dit ver schil kon de accountant geen verklaring geven, evenmin als verdachte. De president had bij. het nalezen der stukken het vermoeden gekregen, dat ver dachte wel eens steekpenningen aan een zijiner superieuren had gegeven, hetgeen wel een vreemd lidht op de zaak zou wer pen. Verdachte bestreed, dat van steekpen ningen sprake -was geweest. Het geval had zich eens voorgedaan, dat er in een der kassen f. 1000.— te veel bleek te zijn, zoo dat er dus sprake moest zijn van een fout in de administratie. De bewuste superieur had er toen voor gezorgd, dat geen maat regelen tegen verdachte werden genomen en daarna aan verdachte verteld, dat hij geld noodig had voor de verpleging van een ziek familielid. Verdachte had hem toen f, 1000.gegeven, waartoe hij zich wel verplicht gevoelde, zooals hij aan de rechtbank verklaarde. In zijn requisitoir zei de Officier van Justitie, mr. A. R. Andring dat verdachte een zeer ernstig feit gepleegd heeft, door groote bedragen, die hij uit hoofde van zijn betrekking onder zich had, te verduisteren om er mee te speculeeren. Spr. wilde reke ning houden met de omstandigheid, dat de controle niet was, zooals zij wezen moest, waardoor de fraude over een zoo lange periode kon loopen. Een verontschuldiging was dit echter allerminst. Ten slotte eischte de Officier een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden, met aftrek van het voorarrest, dat thans ongeveer zes maanden heeft geduurd. De verdediger, mr. Silvaiin Groen be toogde os, in zijn pleidooi, dat het met verdachte niet zoo ver zou zijn, als de controle strenger was geweest. Ook de bankbedlende, die verdachte's financiëele transacties verzorgde, had zich moeten af vragen, waar L. al het geld vandaan haalde. Het verschil tusschen het verduisterde bedrag en het bedrag, dat L. in de trans- actie's gestoken heeft is zoo groot, dat het wel opgevallen zou zijn als hij het ten eigen bate gebruikt had. Zonder te willen insinueeren vestigde pleiter er de aandacht op, dat de financiëele verhouding tusschen L. en den bankbediende absoluut niet te controleeren was, daar nimmer kwitanties verstrekt werden. Ook was het pleiter op gevallen, dat verdachte een f. 4900.met den bediende had afgerekend, waarvan in de rekening-courant van de bank 3000 gulden verantwoord was. Zelf had de bank bediende eens op de rekening van L. f. 900 opgenomen, hetgeen volgens pleiter niet geoorloofd was. Op den bediende wordt reeds aandrang uitgeoefend om ongeveer f. 2000.provisie, welke hij genoten heeft, aan de Ned. Spoorwegen te betalen. Pleiter noemde eenige psychologische factoren, die er toe hebben medegewerkt, dat verdadhte tot de daad gekomen is, en verzocht een zoodanige straf op te leggen, dat verdachte, die thans 57 jaar is, nog eenigen tijd in zijn gezin kan terugkeeren. De directie der Ned, Spoorwegen is bereid gevonden geen faillissement van verdach te aan te vragen. De rechtbank zal op 23 Januari uitspraak doen. 27. Da heks riep luid: ,Ja, ja! Ik heb berouw! En laat me nu maar los, heel gauw!" „Neen niets daarvan." zei Paddekwist: „al heb je nog zoo veel verdriet; zoo erg gemakk'lijk gaat dat niet. Voordat je uit de klem kan raken, moet je eerst je booze toov'narij weer ongedaan gaan maken. Maak van al die mannetjes weer heel gewone menschen; dat is het, wat wij van je wenschen. Eerst daarna kunnen wij er over praten, of wij misschien je vrij weer zullen laten." ,,'t Is goed ik zal gehoorzaam zijn!" zoo riep de heks, met het gelaat vertrokken van den pijn. Zij hief de hand omhoog en tooverde, met fonk'lend oog: „Dikkedover! Ik toover! Dikkedom! Ik toover je weer.om! Dikke- doot! Wordt weer groot! Dikkedens! Wordt weer mensch! Dat's wat lk wensch!" Thijsje en Paddekwist wachtten heel rustig af, wat dit getoover wel voor resultaten gaf. OUD-GEMEENTESECRETARIS STAAT TERECHT. Voor de Rechtbank te 's Hertogenbosch stond terecht de 53-jarige J. T., oud-ge meente-secretaris van de gemeente Veen, die in de jaren 1932 en 1933, een bedrag van f. 3000 zou hebben ontvreemd, ten nadeele van de gemeente Veen. De ver dadhte bekende, dat hij zich een bedrag van f. 270.95 had toegeëigend, toebehoo- rende aan de kas van .Armenzorg" te Veen. De President zei, dat toen de kas werd gecontroleerd, er een tekort was van f. 3000. De verdachte noemde dit onmogelijk. De burgemeester van Veen, de heer C. Land weer, zeide het tekort met zijn wethouder te hebben ontdekt. De Officier van Justi tie achtte het ten laste gelegde bewezen en voegde er aan toe, dat dit reeds de tweede maal was dat de verdachte zich schuldig maakte aan verduistering. Hij requireerde een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar. De verdediger mi. Baron van Hugen- poth bepleitte op juridische gronden vrij spraak of voorwaardelijike veroordeeling. Uitspraak over veertien dagen. HAAGSCHE RECHTBANK. Terecht stond de koopman C, W. uit Stompwiik, verdacht van omkooping van den verdachte uit de gister vermelde zaak. die thans als getuige werd gehoord. Deze laatste verklaarde eenige malen geld en boter te hebben ontvangen als belooning vopr het niet-opmaken van proces-verbaal, terwijl verdachte wist. dat boter bestemd voor vermenging met margarine clandes tien werd vervoerd. Een gewezen knecht van verdachte ver klaarde o.m. dat de verdachte v. G. voor gesteld had om niet alle boter op te geven doch een gedeelte daarvan achter te hou den. Men zou sam-sam" doen. Op een vraag van den verdediger ant woordde getuige, dat hii geen rancune tegen zijn patroon had. Ook heeft hij zich er nimmer over uitgelaten dat hij den verdachte er bij zou lappen. Eenige beloo ning van beteekenis heeft getuige nimmer van zijn patroon ontvangen. Op verzoek van den verdediger werden eenige getuigen gehoord, die volgens den verdachte, allen met den vorigen ver dachte hebben geknoeid. Getuigen ver klaarden onder eede dat dit nimmer was geschied. Verdachte zeide. dat het plan om te knoeien van verdachte v. G. is uitgegaan. Hii zeide de speelbal van de controleurs en van zijn personeel te zijn geweest. De president zeide. dat dit het natuur lijk gevolg was van verdachte's knoeierijen. De officier van justitie verwees naar zijn requisitoir in de vorige zaak. Spr. betoogde dat deze verdachte wel aan den controleur de schuld geeft, maar het is gebleken dat deze op zijn beurt door verdachte werd bedrogen. Verdachte moet hier niet den misleide spelen, want vroeger heeft hij ook geknoeid. Spr. wilde zijn eisch beperken tot één jaar gevangenisstraf. De verdediger zeide het betoog van zijn mede-pleiter te kunnen volgen voor wat het juridisch gedeelte betreft. Pleiter is evenals iedereen het ermee eens. -dat knoeien door ambtenaren buitengewoon ernstig is. maar hij achtte van groot ge wicht de vraag van wien het initiatief is uitgegaan. De eenige omgekochte zou zijn de verdachte uit de vorige zaak. Verdachte is voor drie jaar als menger uitgesloten, een buitengewoon zware maatregel. Ge zien deze straf zou pleiter willen aandrin gen op vrlispraak, subs, een voorwaarde lijke veroordeeling. Na re- en dupliek werd de uitspraak be paald op 23 Januari as. De hoefsmid A. F. v. d. L. uit Leiden, stond in de verdachtenbank om zich te verantwoorden ter zake van zware mis handeling van zijn ouderen broer. Uit het getuigenverhoor bleek, dat er op 13 November j.l. in de woning van laatst genoemde aan het Noordeinde oneenlg- heid was ontstaan tusschen verdachte's moeder en diens schoonzuster. Men werd ten slotte handgemeen, waarbij verdachte naar hij beweerde door zijn broer en diens vrouw zou zijn aangevallen en tegen den 'grond geworpen werd. Verdachte nam toen om zich te verweren een knipmes waarmede hii zijn broer een viertal steken toebracht. Deze verklaarde als getuige, dat zün moeder en verdachte dien dag op be zoek waren gekomen om over teruggave van eenig linnengoed te spreken. Tusschen de vrouwen ontstond oneenigheid en ge tuige trok partij voor zijn vrouw, die wenschte dat haar schoonmoeder het huis zou verlaten. Daarentegen verklaarde de verdachte, dat zijn broer en schoonzuster de oude vrouw hardhandig aanpakten en hij kwam tusschenbeide om dit te verhinderen. Ook de moeder verklaarde dat haar jongste zoon haar In bescherming nam tegen de aanvallen van beiden Het. eind van de ruzie is geweest, dat de getroffene met een pook de deur werd uitgewerkt. De president wees er den verdachte op. dat hij met voorbedachte rade naar de woning was gegaan met een geopend knipmes in den zak omdat hij ongenoegen verwachtte. Het O.M. waargenomen door Jhx. mr. Van Asch van Wijk. betoogde dat de lezing welke verdaohte van het geval gaf niet Juist kon zijn, zoodat zijn beroep op nood weer ten eenenmale verwerpelijk is. Im mers. verdachte stak een mes bii zich met het kennelijk doel om daarvan gebruik te maken. Doch zelfs inden men verdachte's lezing zou aanvaarden, dan nog is er van noodweer ten deze geen sprake. Spr. achtte dan ook de ten laste gelegde zware mis handeling bewezen en eischte tegen ver dachte negen maanden gevangenisstraf. Mr Geelkerken, de verdediging voerend, zeide dat verdachte door ziin broer en diens vrouw, welke laatste hem bii den stropdas op den vloer trok is aar.zeval'en. zoodat. naar oleiter's meening hier wel van noodweer moet worden eesnrnVen. Hij concludeerde dan ook tot ontslag van rechtsvervolging subs, een voorwaardeliike veroordeeling. Uitspraak 23 Januari a.s. 3-3

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 11