Ma.C.A. Koeman LE1DSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 7 Januari 1936 0 RECHTZAKEN. SPORT. BEURSOVERZICHT. Advertentiën SPAART WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 750. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste stand 767.4 te Stensele. Laagste stand: 738.5 te Holyhead. Verwachting tot den avond van 8 Jan.: Meest matige Z.O. tot Z. wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke op klaringen. Aanvankelijk eenige regen, wei nig verandering in temperatuur. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind te 9.50 aan alle posten: „Attentiesein neer". BUITENLANDSCB WEERBERICHT. v. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. De Blldt. De depressie over Ierland nam In diepte af, zonder veel van plaats te veranderen. Een volgende secundaire brengt weer re gen in Frankrijk. Op den Oceaan vertoont zich een volgende depressie, die tot de Azoren den barometer doet dalen. Inmid dels heeft zich de hoogedrukklng naar Scandinavië verplaatst, maar neemt daar alleen in het Noorden nog toe. De strenge vorst is in Zuid-Zweden afgenomen, in het Noorden even streng gebleven en in Finland toegenomen- In Zwitserland en Oost-Duitschland kwam slechts lichte vorst voor, elders is de temperatuur over het algemeen iets gedaald. Op de Britsche Eilanden blijft het weer regenachtig met minder wind, Frankrijk heeft somber weer met regen in het Wes ten. In Duitschland klaarde de lucht ln het Zuiden en midden op en valt lichte sneeuw in het Noordoosten. Hier te lande is voorloopig minder wind, maar nog weinig verandering in het ove rige weer te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 6 gr. C. (43 gr. F.). 12 uur 'smldd.: 6 gr C. (43 gr. F.). 3 uur nam.: 8 gr. (43 gr. F.?. HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Woensdag. V.m. te 3 u 11 min.; n.m. te 3 u. 35 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag: 4.33 n.m. tot 7.40 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 7. Jan.: op: 14 u. 47; onder: 7 u. 02. EEN ADRES AAN DEN MINISTER VAN HANDEL. De Nederlandsche R.K. Vereeniging van Werkgevers in de Textielnijverheid heeft zich met een adres tot den minister van handel, nijverheid en scheepvaart gewend in verband met de heffing van invoer rechten op machines. Betoogd wordt, dat Januari 1934 een bij zonder invoerrecht van 4%, op buitenland- sche machines bracht, een half jaar later gevolgd door een heffing van een gewoon invoerrecht van 6%. Het resultaat is, dat thans over alle machines, ook die, welke in Nederland door niemand worden gefabriceerd, een invoer recht van 10 en in sommige gevallen nog meer procenten wordt geheven. Een dergelijke heffing op bij de Neder landsche industrie niet verkrijgbare ma chines acht de adressante in diametralen strijd met een gezonde industrialisatie- politiek. Door deze fiscale heffing wordt het bedrijfsleven in plaats van gestimuleerd er voor gestraft, wanneer tot vernieuwing of uitbreid ine van het bestaande machine park wordt overgegaan. De Nederlandsche machine-industrie wordt een bescheiden bescherming niet misgund, doch geen enkel Nederlandsch belang wordt er mede gediend, Indien fis cale heffingen worden toegepast op machi nes, met de aanschaffing, waarvan alleen de belangen der werkgelegenheid kunnen worden gediend. Met zeer veel aandrang verzoekt de adressante den minister te willen bevor deren, dat, in het belang der industriali satie, ten spoedigste zoowel het gewone invoerrecht als het bijzonder invoerrecht komt te vervallen voor machines, die hier te lande niet of niet noemenswaard wor den voortgebracht. De nadeelen, welke de fiscus ondervindt door het wegvallen van de heffingen, zou hij kunnen compenseeren door verhoogde heffingen op de producten, welke met bovenbedoelde machines worden vervaar digd. o SLEEPBOOT OMVER GETROKKEN. Een der opvarenden verdronken. Bij het binnenslepen van het Dultsche stoomschip „Frühlinghaus" door de Bel gische sleepbooten „President John P. Best" en „Walvisch" in de haven van Ter- neuzen, werd laatstgenoemde sleepboot omver getrokken met gevolg dat ze vol liep en zonk. De gehuwde stoker J. Dom- manschet uit Hansweert wonende te Ant werpen, verdronk hierbij. De overige 3 op- Vjiei-op- werden gered De Walvisch" ligt dwars ln de haven, doch vormt geen beletsel voor de scheep vaart. TEELTREGELING VOOR LATE AARDAPPELEN. OOGST 1936. ZIJ WIJKT VAN DE VORIGE REGELING AF. Van officieele zijde wordt ons medege deeld, dat over eenigen tijd de afkondi ging van de teeltregeling voor late aard appelen oogst 1936 kan worden tegemoet gezien. Deze regeling wijkt op enkele punten af van die, welke voor het oogstjaar 1935 heeft gegolden. Zoo ls een onderscheid gemaakt tusschen aardappelteelt op kiel- en andere dan klei gronden, in dier voege, dat bij een ultpoot van niet meer dan 50 are over 10 are aard appelen geen teeltheffing behoeft te worden betaald als het den verbouw op klei-, en over 20 are als het den verbouw op andere dan kleigrond betreft. In verband daarmede behoeven telers, die niet meer dan 10 are aardappelen ver bouwen, niet in het bezit te zijn van een teeltvergunning, terwijl telers van aardap pelen op andere dan kleigronden wanneer zij meer dan 10, doch niet meer dan 20 are verbouwen, een kostelooze teeltvergunning zullen ontvangen. Telers, wier bedrijven zich gedeeltelijk op kiel-, gedeeltelijk op andere dan kleigronden bevinden, zullen worden aangemerkt als behoorende tot de groep van klelgrondtelers, tenzij zij kun nen aantoonen, dat alleen op andere dan kleigrond aardappelen worden geteeld. Bij een uitpoot van meer dan 50 are aardappelen wordt, op welke grondsoort de verbouw ook geschiedt, niet meer eenig oppervlak van de betaling der teeltheffing vrijgesteld. Voorts zal het niet mogelijk zijn, dat voor een zelfde bedrijf behalve een ultpootkaart voor fabrieksaardappelen nog een teeltvergunning voor consumptie aardappelen wordt verstrekt. Teneinde de afgifte van de teeltvergunningen zoo vlot mogelijk te doen verloopen, is reeds een aanvang gemaakt met het toezenden van aanvraagformuheren aan de bekende te lers. Dengenen, die nog niet bij een L.C.O. zijn aangesloten of die op 15 Januari nog geen aanvraagformulier hebben ontvan gen, wordt in overweging gegeven zich alsdan voor een dergelijk formulier te wenden tot de L.C.O.binnen wier werkge bied hun bedrijf is gelegen. De door de telers ingevulde aanvraagformuheren moeten uiterlijk 25 Januari zijn ingezonden aan de betreffende L.C.O. Het totaal areaal, dat met aardappelen mag worden bebouwd, is, evenals ln 1935, vastgesteld op 100.000 H.A.; indien de to taal aangevraagde opnervlakte dit opper vlak niet overschrijdt, dan zullen alle aanvragen voor 100°'» worden toegewezen; begin Februari1 zal hieromtrent nader me- dedeeling worden gedaan. Evenals het vorig jaar het geval is ge weest, zal de teeltheffing worden berekend naar de aangevraagde en toegewezen op pervlakte; slechts in zeer bijzondere ge vallen zal, wanneer minder wordt uit.ge- poot dan is aangevraagd, daarvan onthef fing worden verleend. Ten aanzien van de betaling der teelt heffing zij opgemerkt, dat zulks moet ge schieden voor 1 Mei 1936, tenzij voor dien datum met de betreffende L'.C.O. een re geling tot betaling ie getroffen. Telers die de teeltheffing voor oogst 1935 nog niet hebben betaald, kunnen slechts een teeit- vergunnihg voor 1936 vérkrijzen, als ze de teeltheffing voor 1935 ten volle, en die voor oogst 1936 voor 50"/o contant hebben be taald. o BEVORDERING VAN HET VREEMDELINGENVERKEER NAAR EN IN NEDERLAND. INSTALLATIE EENER COMMISSIE VAN VOORLICHTING. Hedenmorgen heeft de minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen, de doó; hem ingestelde Commissie van voorlichting be treffende het vreemdelingenverkeer daar toe bijeengekomen in het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, geïn stalleerd met een rede, waaraan wij het volgende ontleenen: De minister begon met een beschouwing van de Nederlandsche goederen- en dien stenbalans en'constateerde dat het passief saldo der handelsbalans in de depressie jaren niet is gecompenseerd door het actief saldo der diensten-balans. In verhouding is onze invoer sterker gedaald dan onzen uitvoer, het passief saldo der handelsba lans bedroeg in 1934 345 mlllipen gulden. Het actief saldo der' dienstenbalans be droeg in datzelfde jaar 193 millioen guloen. Dit actief saldo zou echter 30 millioen hoo- ger geweest zijn, zonder de post reizigers verkeer. Want door Nederlandsche reizigers werden in 1934 ln het buitenland uitgege ven: 34 millioen gulden, terwijl de buiten landers tezamen in Nederland slechts 4 millioen gulden verteerden. Ondanks de crisis-omstandigheden gaven de Nederlan ders in 1934 1 millioen gulden meer uit in het buitenland dan in 1931, terwijl de bui- tenlandsche reizigers in Nederland in 1934 vijf millioen minder verteerden dan in 1931. Deze vermindering kan slechts voor een klein gedeelte geweten worden aan prijsdaling in Nederland. Een andere oorzaak is natuurlijk geweest het veel geringere bezoek uit Duitschland. Een verklaring voor het verschijnsel geven deze cijfers echter niet. De minister stelde vervolgens de vraag, waarom zoo weinig buitenlanders ons land bezoeken en welke middelen aangewend kunnen worden om dit bezoek te vermeerderen, resp den trek van Nederlanders naar het buitenland te verminderen. Het eerste was den minister meer sympathiek dan het laatste, want, zoo zeide de minister, het doorbrengen van een vacantie in het buitenland betee- kent veelal het algeheel los zijn van den dageüjkschen sleur, het beoefenen van sporten, waarvoor hier te lande geen ge legenheid bestaat. Daartegenover biedt ons eigen land toch ook weer groote verschei denheid aan natuur en stedenschoon en kan het daarom groote aantrekkingskracht uitoefenen óók op den vreemdeling. Noe men wij Nederlanders sommige attracties in ons land wel eens wat afgezaagd, zoo geldt ditzelfde bezwaar voor bezienswaar digheden in den vreemde. Wordt er wel genoeg propaganda gemaakt voor onzt badplaatsen, met nagenoeg dezelfde klima- Hollandsche en Friesche meren; voor Be tuwe en Veluwe; voor onze badplaatsen, met nagenoeg dezelfde klimatologische verhoudingen als de buitenlandsche Noord zeebadplaatsen? Onze oude steden behoe ven waarlijk niet onder te doen voor die in het buitenland; een druivenkuur kan men in het Westland even goed doen als bijv. in Méran; het Zuld-Limburgsche landschap met zijn kasteelen staat niet ten achter bij de Ardennen of bij de Loire met haar veelbezochte kasteelen. De minister betwijfelde echter of de steden en de mooie streken van ons land al dit schoons wel genoeg weten uit te buiten, niet alleen in het buitenland, doch ook in Nederland zelf. Groningers en Friezen zouden meer naar Limburg of Zeeland moeten gaan en welke Limburger heeft wel eens gezeild op de onvergetelijk mooie Friesche plassen? Laat de commissie deze opmerkingen eens in haar onderzoek betrekken. Het is in Ne derland, bij 't stellen van dezelfde elschen niet duurder dan in Zwitserland, Engeland en Frankrijk, soms zelfs goedkooper. In Duitschland kunnen wij goedkooper reizen ten laste der Nederlandsche markenbezlt- ters. Door het voeren van een goede tarie venpolitiek door verkeerswezen, hotels en restaurants is het, naar de minister meen de. mogelijk de Nederlandsche prijzen nog meer te verlagen. Hierdoor kan de omzet vermeerderen, hetgeen de minister aan toont met eenige voorbeelden uit het elec- triciteitsbedrijf. Vaste kosten, rente, af schrijvingen en onderhoud spelen ook bij spoorwegen, restaurants en hotels een groote rol, vaak zal het beter zijn een kleiner deel der vaste kosten op de ver- bruikseenheid te laten drukken en meer eenheden te verkoopen in stede van de vaste kosten door hooge prijzen te trach ten goed te maken. Dus: beter 200 kopjes koffie a 15 cents dan 100 kopjes a 25 cents. Een groot arbeidsveld ligt hier nog voor restaurateurs en bedrijfseconomen, meende minister Gelissen, die nog vele andere maatregelen besprak. Het stimu- leeren van den omzet komt uiteindelijk de winst ten goede. Voor deze en andere vraagstukken vroeg de minister de aandacht dezer deskundige commissie, welke door hem opzettelijk klein gehouden is, met het oog op vlug en zakelijk werken. Het zal wellicht ook noo- dig zijn de meening van vereeniglngen en personen bij deze vraagstukken betrokken, te vernemen. De minister eindigde met een uiteenzet ting van de beteekenis van het vreemde lingenverkeer voor de volkswelvaart en hoopte het rapport der commissie zoo tij dig te ontvangen, dat zoo mogelijk nog vóór het a.s. reisseizoen van haar advie zen partij kan worden getrokken Namens de commissie heeft de voorzitter baron Krayen'noff, des ministers rede be antwoord. Hii gaf uitdrukking aan zijn verwachting, dat de verstrekte opdracht met grooten spoed kan worden uitgevoerd. TE SNEL GEREDEN. H •.denvoormiddag wilde de autobestuur der F. v. G., uit Deventer, die met groote snelheid op den weg Nijmegen—Gennep reed, onder Nijmegen een anderen wagen, komende uit een zijweg voorrang ver- leenen, waartoe hij sterk remde. De wagen slipte en kwam tegen een steenen paal terecht. De auto werd zwaar beschadigd. De heer v. G„ die twee meisjes naar Maastricht bracht, bekwam een hoofd wond, het 12-jarige meisje A. v. N. kreeg een lichte hersenschudding en een hoofd wonde. Haar zusje werd eveneens aan het hoofd gewond. De gewonden werden naar het zieken huis te Nijmegen overgebracht. Na ver bonden te zijn konden zij de reis naar Maastricht voortzetten. De Rijkswaterstaat heeft heden aan besteed het maken van een dek van ge wapend beton op de overbrugging van het Hollandsch Diep bij Moerdijk. Raming: f. 147.000. Laagste inschrijf ster: N.V. v.h. Gebr. Kwaaltaal te Rotterdam voor f. 113.000. Naar wli vernemen zal de minister van handel, nliverheld en scheepvaart, prof dr. ir. Gelissen. morgen met verlof naar het buitenland vertrekken. De minis ter zal tot 19 dezer afwezig zijn. o STADSNIEUWS. 4e R. I. BESTAAT 122 JAAR. Ter gelegenheid van de herdenking van het 122 jarig bestaan van het 4e Regiment Infanterie op 9 Januari a.s. zal het regi ment om 10 uur een marsch door de stad maken waarbii de Koninklijke Militaire Kaoel de troep zal begeleiden. Des namiddags zal in het Luxor-theater een bioscoopvoorstelling worden gegeven voor de officieren onderofficieren, de korporaals en soldaten van het regiment; de echtgenooten van de officieren en on der-officieren zijn uitgenoodigd deze voor stelling bh te wonen. o UIT NED. OOST-INDIË. INDUSTRIALISATIE IN NED.-INDIë. SOERABAJA. 7 Jan. (Aneta). Omtrent het industrialisatie-vraagstuk voor de ste den op Java, is nader van den burge meester van Soerabaja vernomen, dat in overleg met belanghebbende gemeenten, door de Regeering een centrale regeling is opgezet. De vaststelling van deze regeling is voorafgegaan door een nauwkeurig onder zoek omtrent de verschillende omstandig heden welke zich voor een gemeente of een centraal-milieu voordoen en welke van belang zijn voor overwegingen inzake de vestiging van bepaalde industrieën. Dit onderzoek betrof hoofdzakelijk de bodem-gesteldheid, het klimaat, de water voorziening, de gelegenheid van transport per spoor, en de afvoer via een haven. Het departement van Economische Zaken besprak deze centrale regeling met de belanghebbende gemeenten. Het leidend beginsel is, dat elk cen traal gebied, dat voor industrie in aan merking komt, zijn deel krijgt van de zich voordoénde mogelijkheden tot vestiging van nieuwe industrieën. Daarnaast blijft de mogelijkheid open, dat elke gemeente voor zijn eigen belang blijft zorgen. De burgemeester gaf de verzekering, dat voor plannen tot vestiging van nieuwe indus trieën op een zeer tegemoetkomende hou ding kan worden gerekend. Momenteel zijn reeds besprekingen gaande omtrent de vestiging van bepaalde industrieën, waarbij het departement van Economische Zaken tusschenkomst verleent en waar omtrent binnenkort een beslissing zal val len. De weefindustrie ln de gemeente en omgeving zal met eenige honderden ma chine-gebouwen worden uitgebreid. GERECHTSHOF TE AMSTERDAM. Overtreding bloembollen-saneeringsplan. Het gerechtshof te Amsterdam vervolgde heden de behandeling van de strafzaak tegen den bloemist H v. d. S. te Abbenes in den Haarlemmermeer. Hii had zich te verantwoorden wegens overtreding van het bloembollen-saneeringsplan 1933: hij zou zonder vergunning bollen hebben ge teeld. De verdachte voerde als verweer aan, dat hij enkel bloemist was en geen ge mengd bedrijf had. Hii zelf teelt geen jonge bollen om die weer tot bloei te brengen ter wille van de bol. Het grond- materiaal wordt gekocht en uitgeplant om de bollen tot bloei te brengen ter ver krijging van bloemen. Dit valt naar ver- dachte's meening niet onder het plan. Vandaag hoorde het Hof nog een 3-tal getuigen Er zijn geen echte moerbollen in den grond aangetroffen. De kleine bollen zijn voor het bedrijf waardeloos slechts de eerste bol kan worden gebezigd voor bloem en inderdaad Is het een loonend bedrijf een bol 3 jaar' achtereen ter wille van de eindelijk te verkrijgen bloemen telkens opnieuw te planten. De procureur-generaal mr. Versteeg per sisteerde bij zijn eisch tot vrijspraak. Arrest 21 Januari. o DE ROOFOVERVAL TE HEESCH. Daar de 25-jarige H. C. v. G. in verzet was gekomen tegen het vonnis te Den Bosch, waarbij hij wegens den roofoverval in de woning van den landbouwer H. Christiaans te Heesch in den nacht van 24 op 25 December 1933. tot 4 jaar gevan genisstraf was veroordeeld, werd heden deze zaak opnieuw behandeld. Op een vraag van den president ver klaarde verdachte zich niets meer te herinneren. Voor den politierechter heeft hij echter gezegd, dat hij op den uitkijk is gaan staan. De officier van Justitie vond bewezen, hetgeen aan verdachte ten laste is gelegd. Daar verdachte in het Ossöhe register 10 maal voorkomt, bestaat er alle reden om het vonnis van 4 jaar gevangenisstraf te bevestigen en de stukken in handen te stellen van den rechter-commissaris voor een onderzoek naar de geestvermogens van verdachte. Uitspraak over 14 dagen. SCHAKEN. COMPETITIE SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Taveno III en Katwijk a. Zee I spelen gelilk De wedstrijd van J.l. Vrijdag alhier ge speeld voor de 3e klasse tusschen boven genoemde tientallen was afgebroken ln den stand 3'/i4'/i en 2 afgebroken partijen. De beslissing der arbiters luidt: Bord 4: C. Looman (T E. H. v. Gaa ien (K.). remise; bord 6 H. Kriek (T.)— J. Huisman Sr (K.), Kriek wint. De eindstand is nu geworden Taveno III 5 p.. Katwijk a. Zee 5 p. AMSTERDAM, 7 Januari. Levendige markt. Vaste opening. Later terugloopende koersen. Koninklijke ge vraagd. Scheepvaarten drukke handel. Oliewaarden goed van toon- Beleggings- markt prijshoudend. Amerik. fondsen iets lager. De berichten uit de Ver. Staten omtrent de rede van Roosevelt en de uitspraak van het opperste gerechtshof, werd op de beurs uiteenloopend beoordeeld. In ver schillende Amerik. fondsen ontwikkelde zich wat affaire. In navolging van Wall- street stelden de koersen zich lager, ter wijl hier en daar een kleine Inzinking viel waar te nemen. De grootste omzetten vonden plaats in Staal- en Koperwaarden. Een drukke handel was er in Wilsonfondsen. Op de locale afdeeling der fondsen- markt heerschte een vaste stemming. In Scheepvaarten was een drukke han del, vooral in Indische lijnen. Ned. Scheepv.-Unies en de overige soor ten stelden zich boven de koersen van gisteren. Ned. Scheepvaart Unies kwamen zelfs boven 50 Later kreeg het aanbod de overhand en hoewel het materiaal gemak kelijk werd opgenomen viel toch een kleine teruggang waar te nemen. Van de Rubbers veroorzaakten Amsterdam Rubbers nog al wat beweging. Ook voor Thee-aandeelen was eenige vrrag in verband met de stij ging der thee-oriizen te Londen. Onder de Suikerwaarden waren het ln het bijzonder de H.V.A.'s die de aandacht trokken, doch ten opzichte van het slot van gisteren waren zij niet veranderd. De Nivas heeft ca. 28.500 ton suiker verkocht. In Industrleele fondsen ging het levendig toe in Unilevers die zich goed op peil kon den houden. Philips waren weinig veran derd. Amerik. fondsen hadden een kalm verloop en werden op de prijzen van gis teren afgedaan. Oliewaarden boden aanvankelijk een vrij opgewekt beeld. Kon. Olie's volgden een opwaartsche richting. Prolongatie 3°/o. WISSELKOERSEN. Engeland 7.26 7/8 (7.26 1/2). Duitschland 59.27 1/2 59.28). Frankr. 9.72 1/8 (9.72 5/8) België 24.80 1/2 (24.81/. Zwitserland 47.91 (47.91). Denemarken 32.45 (32.45). Zweden 37.50 (37.47 1/2). Noorwegen 36.52 1/2 (36.50). New-York 1.47 7/16 (1.47 7/16). Prolongatie 3 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. MARKT LEIDEN, 7 Januari. Vette varkensmarkt. Aangevoerd 271 stuks; zwaar 251, licht 20. Prijs per KG. levend gewicht: zwaar 39 38 cent; licht 36—34 cent. Kandel tamelijk vlug. Flinke aanvoer. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. .Lelden en Omstreken". Savoye kool f. 2.8014.90; Groene kool f. 0.80—5.10; Pieterselie f. 1.70—3.50; Prei f. 0.70—2.90; Kropsalade f. 1.30—3.10; Sel derie f. 0.601.80; Knolselderle f. 14.30; Wortelen f.7; Kroten per 100 kilo f.1—5; Kroten gekookt f. 710; Witloof f. 315; Boeren kool f.611; Spinazie f.2530; Tomaten A f. 4.40—4.60; B f. 11.60—12.20; C f.3—3.20; Uien f. 1.60—2.50; Wortelen f. 2.20—14.50; Spruiten I f. 6—12; Sprui ten II f. 3—9; And. f. 6—16; Nero f. 14. BODEGRAVEN, 7 Januari. Kaasmarkt. Aangevoerd 156 partijen Goudsche kaas, alle met Rljksmerk, totaal 7020 stuks, we gende 63.180 KG. Prijs met R.M., le soort f. 2324; 2e soort f. 2022. Handel flauw. HAZERSWOUDE, 6 Januari. Kippen eieren f. 3.955.15 per 100 stuks; eenden eieren f. 33.90 per 100 stuks. Totaal 3381. KATWIJK AAN DEN RIJN, 6 Januari. Groentenveiling. Roode kool per 100 stuks f. 10.60—22.60; Gele kooi f.7—28.70; Groene kool f. 2.10—2.60; Andijvie f. 1.60 2.30; Uien per 100 Kg. f. 1.50—2.20; Peen f.9—12.25; Kroten f, 3.75—4.25. NIEUW VENNEP, 6 Jan. Aanvoer 5160 kipeleren, prijs f3.904.50. 116 eendeleren f3.20—3.40. Konijnen f 1—1.65. ROTTERDAM, 7 Januari. Aanvoer: totaal 3^81;. paarden 182, veulens .9, ma gere en vette runderen 956, vette en gras- kalveren 840, nuchtere kalveren 911, scha pen en lammeren 114, varkens 370, biggen 260, bokken of geiten 39. Prijzen per KG.: vette koeien le kwaL '47 cent,, 2e kwal. 31 cent, 3e kwal. 34 cent; vette ossen 45. 42, 3236 cent; stieren 44, 40, 3230 cent; vette kalveren 100, 90, 6772 cent; schapen 40, 36, 29 cent; lam meren 40, 35, 28 cent; graskalveren 44, 38, 30 cent; nuchtere slachtkalveren 34. 28, 25 cent; slachtpaarden 40. 34, 25 cent. Prijzen per stuk: -schapep le kwal. f. 18, 2c kwal. f. 14, 3e kwal. f. 10; Lammeren 14, 11, 6; nuchtere slachtkalveren 8, 7, 2; nuchtere fokkalveren 17, 14, 9; slachtpaar den 145, 100, 65; werkpaarden 240, 140, 80; hitten 110, 90, 70; stieren 200, 150, 100; kalfkoeien 195, 150, 100; melkkoeien 200, 155, 100; vaarzen 115, 90, 80; pinken 95, 75, 60; graskajveren 40, 30, 20. RIJNSBURG, 6 Jan. Roode kool f 12—22 p 100. Gele kool f 1020. 'Groene kool f 2 —5. Knolrapen f 2—3.50. Knolselderij f 2-4. Kroten f 0.600.80 p. kist. Andijvie f 0.40 0.70. Boefenkool f 0.35—0.50. Waschpeen f 0.80—2.30. Uien f 1—1.20 p. 50 K G. ROTTERDAM, 6 Januari. Binnenland- sche granen. Haver van f. 6.60—7; Gerst Chevalier van f.5—5.25; Erwten, kl. groene van f. 7.509.30; Schokkers van f. 8—11.25; Bruine Boonen f. 11.50—12.50; Karwijzaad van f.2022 inclusief; Blauw Maanzaad f. 1618 inclusief. Alles per 100 kilo netto. ZOETERWOUDE. 6 Januari. Eierenveï- ling. Aangevoerd 2800 eieren. Prijzen kip eieren f. 3.804.80; kuikeneieren f. 3.70 4.20; eenden f. 3.70; kaas 1125 cent; lappen 25 cent; duiven 8 cent; konijnen f. 0.50—1.60. Langs dezen weg danken wij allen hartelijk voor het medeleven tijdens de ziekte en de belangstelling na het overlijden van onzen lieven man en vader J. W. KONING ondervonden. 6751 N. KONING— SLEGTKAMP en Kinderen. „Sunbeam". Sassenheim, 6 Januari 1936. Notaris MARKUSSE zegt, met wederkeerigen heil- wensch, hartelijk dank voor de bij den aanvang van het nieuwe jaar ontvangen ge- lU'kwenschen. 6747 Leiden, Januari 1936. De Burgemeester van Katwijk en Mevrouw WOLDRINGH v. d. HOOP— ANDRÉ DE LA PORTE danken voor de vele geluk- wenschen door hen ontvan gen bij den ingang van het Nieuwe Jaar 1 en bieden wederkeerig hunme beste wenschen aan. 6763 GYMNASTIEK M.O. Heilgymnastiek - Massage Sportmassage. HOOGEWOERD no. 26 TELEF. 2016. 4699a voor den aankoop van Uw MEUBELEN, enz. bij: SPAARKAS „SUBLIE M" Kantoor; BURGSTEEG no. 5. 5578 Door het verbindend wor den van de eenige uitdeer lingslijst is het faillissement van G. VAN EGMOND te Youdekerk, geëindigd. 6774 De Curator: Mr. W. DE CLERCQ. :ir: Langebrug 8a. 3-1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3