LE1DSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 4 December 1936 BEURSOVERZICHT. DE OORLOG. MARKT Advertentiën WEERBERICHT. Barometerstand. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste stand '766.4 te Biarritz. Laagste stand 740.0 te Stockholm. Verwachting tot den avond van 5 Jan.: Matige tot zwakke Westelijke tot Zuide lijke wind. Afnemende bewolking. Weinig of geen regen: Iets kouder 's nachts, later weinig verandering ln temperatuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. v. h. Kon Ned. Meteorol. Inst. De Blldt. Thans is in de drukverdeeling een be langrijke verandering gekomen; de depres sie trok van het Oosten en N.-Oosten en haar kern ligt thans over de Noordzee. Ver in het Westen op den Oceaan is een nieuw ondiep lage drukgebled ontstaan. In het Zuiden en Z.-Westen van het waarnemingsgebied stijgt de barometer snel. Over de Golf van Biscaye heeft zich reeds een belangrijke hooge druk ontwik keld. Ook bij IJsland is de barometer iets gestegen onder invloed van krachtige westelijke stroomingen werd het over Zuid- Frankrijk wat warmer. Ook steeg de temperatuur van het Zui den der Britsche eilanden. In bijna het geheele overige gebied wordt het kouder. In Scandinavië bleef de vorst streng, ook over IJsland vriest het flink.' Lichte vorst komt op Schotland voor. In Frankrijk vielen in het laatste etmaal zware regens (Nancy 31, Rochefort 19 m.m.) Evenals in Zuidwest-Duitschland (Frank furt 33, Karlsruhe 23 m.m.). Ook in Scan dinavië viel veel neerslag (Hernoesand 16, Karlstadt 15 m.m.). Over het geheele gebied bleef het weer donker. Tengevolge van de hooge druk ontwikke ling is er een neiging tot oplossing van de bewolking, welke zich in lagere nacht- en ochtendtemperaturen zal uiten. Ten onzent zal de wind krimpen, de regenkansen zijn klein, de temperatuur overdag zal ongeveer gelijk blijven. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 5 gr. C. (41 gr. F.) 12 urn' 's midd.: 6 gr. C. (43 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. Voorm. te 2.44 u.; nam. te 3.10 uur. Voor Maandag. Voorm. te 1.22 uur; nam. te 1.46 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag van 4.29 u. n.m. tot 7.41 u. v.m. Zondag van 4.30 u. n.m. tot 7.41 u. v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 4. Jan.; op 12.15 uur; onder 3.50 uur. 5 Jan.: op 12.53 uur; onder 5.21 uur. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Was het het mooie weer of het nieuwe jaar dat gisteren zooveel meer belang stelling naar de veemarkten deed uitgaan? We denken dat beide factoren daar toe bijdroegen. Het is een steeds wederkeerend verschijnsel dat begin Januari het markt bezoek gaandeweg weer wat toeneemt. De handel was echter nog niet zooveel drukker op de afdeelingen van het getiruiksvee. „Veel kijkers", zei ons een koopman, die achter een mooie rij versch gekalfde koeien stond, „maar nog weinig serieuze koopeis" was zijn oordeel, want de vraagprijs en het bod bleven steeds ver van elkaar! Elders troffen we een optimistischer gestemden koopman, die reeds vroeg eenige beesten had kunnen verkoopen ennaar zijn zin! Er is meer handel dan de laatste weken van 't oude jaar het geval was, zei ons deze veehandelaar en hoewel het o.i. zeer langzaam ging, waren we het met hem eens. De aanvoer was iets ruimer en nagenoeg alles werd geplaatst. Guste vee was in de beste soorten tame lijk duur- en de mindere kwaliteiten met tragen handel nog wel prijshoudend. Op de Noordelijke markten nJ. te Leeu warden en Zwolle waren gisteren eveneens de aanvoeren wat ruimer en de handel kalm prijshoudend. De slachtveemarkt was vooral wat druk ker bezocht en de aanvoeren waren weer beperkt Er was dan ook behoorlijk handel en de prijzen hielden goed stand. Vette kalveren weer tamelijk duur en ook de zware nuchtere kalveren waren flink aan den prijs. Zicht goed was heel traag met Iets gedrukte prijzen. Het wolvee was voor de beste kwaliteiten weer heel goed verkoopbaar voor export, maar de mindere soorten die veelal voor het binnenland werden verkocht, héél kalm en nauwelijks prijshoudend. De varkensmarkten waren tegen einde der week heel kalm gestemd, met even flauwe prijzen. Ook de magere varkens waren traag en niet geheel prijshoudend Biggen redelijk met onveranderde prijzen. lAAT/TI^BtjRICHnN STADSNIEUWS. DE STADHUISBOUW. De heeren B. E. Feld en G. W. Zand- voort hebben navolgend schrijven van B. en W. ontvangen: „Vermits gij niet hebt voldaan aan onze lastgeving van 7 Dee 1935, waarbij wij U aanschreven vóór 12 Dec. 1935 de ln die lastgeving omschreven maatregelen ten aanzien van Uw perceel resp. Vischmarkt 6 en Maarsmanssteeg 12 te treffen en het onderzoek door de deskundigen, die ten onzen verzoeke door den president der Arrondissements-rechtbank te 's-Graven- hage zijn benoemd, ls beëindigd, waar schuwen wij U, dat wij Woensdag 8 Januari 1936 van onzentwege tot die maatregelen zullen doen overgaan." o BINNENLAND. AUTOBUS DOOR TREIN GEGREPEN. 3 gewonden. Hedenmorgen is nabij het vliegveld Waalhaven een autobus met een 20-tal werklieden gegrepen door een goederen trein. Het ongeluk is nog betrekkelijk goed afgeloopen. 3 Inzittenden hebben zoodanige verwondingen opgeloopen, dat ze haar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. Hun wonden zijn niet levensgevaarlijk. De bus brengt iederen morgen werklie den naar het Shell-terrein aan de Vonde- llngenplaat. Komende van den Schelpweg moest de chauffeur hedenochtend via een zijweg naar de Waalhaven Zuidzijde rijden; toen hij den overweg nam, naderde een goederentrein, welke met een vaart van slechts 8 K.M. per uur reed. De chauffeur zag een paard en wagen den overweg nog passeeren en meende dit ook nog te kunnen doen. De linkerachterzijde van de bus werd door de locomotief gegrepen. Het voertuig werd 40 M. meegesleept. De bus werd zwaar beschadigd. Uit de bus zag men een aantal menschen strompelen- en men vreesde, dat het ongeluk zeer ernstige gevolgen had. Ten slotte bleek dat 3 per sonen zijn gewond en wel de 22-jarige A. Gouw. die zijn rechter enkel heeft gebro ken en hoofdwonden opliep, de 34-jarige W. Kruimel, die het rechterbeen op twee plaatsen brak en de 40-jarige J. Vlnke, die zijn rechter enkel brak. Eenige personen hadden snijwonden in het gelaat bekomen. o NEDERLANDSCH—EGYPTISCHE KAMER VAN KOOPHANDEL. Heengaan van voorzitter en juridischen adviseur. Wij vernemen, dat de heeren mr. Blj- dendijk en K. C. A. Collette, medeoprich ters en resp. juridisch adviseur en voor zitter van de NederlandschEgyptische Kamer van Koophandel, hunne functies hebben neergelegd wegens diep gaand meeningsversehil met de meerderheid van het bestuur dier Kamer van Koophandel, Inzake de opvatting van een zakenreis naar Egypte en Palestina. o ANETA. In de buitengewone algemeene verga dering der N V. Aneta-Holland hebben de heeren mr. Joh. J. Belinfante, M. S. Vaz Dias en mr. A. J. N. M. Struycken hun ontslag als commissaris genomen, hetwelk hun onder dankzegging is verleend. Tot gedelegeerd commissaris werd de heer F. Brandenburg van Oltsende, direc teur der N.V. Algemeen Nederlandsch-In- disch Persbureau te Batavia, benoemd. NIEUWE FABRIEK TE GOOR. De N.V. Eerste Ned. Fabriek van Aq- best-cementplaten Martinit te Amster dam heeft besloten tot de oprichting en bouw van een fabriek van asbest-cement- producten en ln het bijzonder voor druk- buizen, te Goor in Overijssel. Daartoe is gisteren een overeenkomst tot stand gekomen tussehen genoemde onderneming en het gemeentebestuur van Goor, waarbij de Martinit-fabrieken een terrein van 3 H.A. aankochten en optie verkregen op een terrein van 9 H.A. Binnenkort hoopt men met den houw der nieuwe fabriek te beginnen, die nog tegen het einde van het jaar in bedrijf moet zijn. De Martinit-fabrieken te Amsterdam vervaardigen reeds jaren lang tal van asbest-cement artikelen. Voor drukbuizen voor waterleiding enz. werd ln den laatsten tijd het gietijzer meer en meer door eterniet vervangen. Voor de vervaardiging van deze eter- niet-buizen zijn speciale machines ver- eischt, die veel ruimte wenschen. Tot nu toe werden deze buizen niet ln Nederland vervaardigd. Bij het zoeken naar een geschikt Ier- rein buiten Amsterdam viel het oog op net thans aangekochte terrein in Twente dat ligt tussehen het Twente-Rljmkanaal en den spoorweg naar Hengelo. -o- DE WET OP DE UITVERKOOPEN. Vrijspraak te Amsterdam. De Kantonrechter te Amsterdam mr. dr. G. L. de Vries Fyens wees vanmorgen schriftelijk vonnis in de zaak tegen de fir manten van een groot kleedingmagazijn. Hij ontsloeg de verdachten van rechtsver volging. Het betrof de eerste overtredingszaak te Amsterdam na de wet betreffende uitver-, kropen en opruimingen in winkels. Ten laste was gelegd een verkoop op zoodanige wijze te hebben aangekondigd, dat hierdoor de indruk werd gewekt van een tijdelijke voordeelige aanbieding ln verband met bijzondere omstandigheden welke zich ten aanzien van de winkel nering kunnen voordoen aangezien op de ruiten biljetten waren aangeplakt met het opschrift„November-aanbieding". De ambtenaar van het O. M. meende dat art. 2 lid 2 van de wet op de uitver- koopen was overtreden. Tegen elk der firmanten requireerde spr. f. 25 boete. De kantonrechter overwoog dat het feit niet strafbaar is omdat de woorden No vember aanbieding waarbij op geen enkele wijze de aandacht wordt gevestigd op bij zondere prijzen niet is een aankondiging waardoor de Indruk wordt gewekt van een tijdelijke voordeelige aanbieding ln ver band met bijzondere omstandigheden wel ke zich ten aanzien van de winkelnering kunnen voordoen. Bü de interpretatie der wet moet ln het oog worden gehouden dat het niet de vraag is of een bepaalde aankondiging de indruk kan wekken een tijdelijke voordee lige aanbieding ln te houden maar dat die aankondiging den indruk bepaald wekken moet. De kantonrechter ontslaat derhalve de verdachten van rechtsvervolging. De ambtenaar heeft tegen dit vonnis' ■hoozer beroep aangeteekend. o DE POSTVLUCHTEN. De „Kieviet" is hedenmorgen van het viegveld TJilllltan vertrokken met mede neming van 127 kilogram post, 35 kilo gram goederen en 3 kilogram pakketpost. Zes passagiers werden voor tusschen- trajecten geboekt, terwijl één passagier de vlucht BataviaAmsterdam medemaakt. o De „Telwijst er op, dat heden voor 25 jaar dr. H. Colijn voor het eerst minis ter werd en wel minister van Oorlog in het kabinet Heemskerk. Naar wij vernemen vertoeft de aartshertogin Adelaide van Oostenrijk, en dochter van ex-keizerin Zita thans Incog nito ln de Residentie. Bij besluit van den Koning der Belgen is de garnizoenscommandant van den Bosch H. F. M. baron van Voorst tot Voorst benoemd tot commandeur in de Leopolds orde. o UIT NED. OOST-INDIË. DE TOCHT VAN DEN HAVENMEESTER VAN EMMA-HAVEN. PADANG, 4 Jan. (Aneta) In een In terview verklaarde de havenmeester van Emma-haven (Padang) dat hij den eersten Januari naar Poeloe-Bodjo vertrok, waar hij de vuurtoren intact vond. De lenzen van het licht waren echter zwaar bescha digd. terwijl de woning van den lichtwach- ter gescheurd was. Door vallende steenen waren twee kinderen lichtgewond. Ook van den vuurtoren te Poelau Sigata zijn de lenzen beschadigd- Ook hier is de toren zelf in tact gebleven. Hier kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Volgens ooggetuigen, is de pier te Poelau Tello, met het huisje wat daar op stond, ingestort. De Chineesche tempel werd ernstig beschadigd, «jkige oude krotten Sin ingestort. Niemand werd "ernstig ge wond. Tijdens de beving overspoelde het zeewater den wég welke langs het strand loopt. Van Moeara-Siberoet zijn geen bij zonderheden te vermelden. Voor alle zekerheid ls thans de stoom- sloep „Emma-haven II" derwaarts ver trokken. o NIEUWE PROTESTANTSCHE KERK TE BATAVIA. BATAVIA, 4 Januari. (Aneta) Gister middag is onder groote belangstelling de eerste steen gelegd voor de nieuwe Pro- testantsehe kerk te Batavia. De Gouver neur-Generaal was vertegenwoordigd door den directeur van onderwijs, die zijn geluk- wenschen uitsprak. o ONGEREGELDHEDEN OP BENGKALIS. MEDAN, 4 Januari. (Aneta). Naar de „Deli-Courant" verneemt, hebben zich moeilijkheden voorgedaan onder de be volking te Bengkalis. Deze moeilijkheden waren het gevolg van het feit dat de be volking wegens de hooge uitvoerrechten voor bevolkingsrubber niet in staat was voedsel te koopen. Hierna werd de voedsel- nood acuut, daar door zware regens de rubbertuinen niet konden worden getapt. Inlanders drongen toen Chineesche toko's binnen, waar men weigerde crediet te verstrekken, waarop onder het uitroe pen van „dat men geen geld en wel honger had" gedreigd werd den voorraad te plun deren. Dit had inderdaad ook plaats in vier kampongs, waar men verschillende toko's binnendrong en rijst bemachtigde, die in voldoende hoeveelheid aanwezig was, doch die de Chineesche tokohouders weigerden te verkoopen naar aanleiding van het ge brek aan geld onder de bevolking. Het bestuur greep in en arresteerde de plunderaars. Waar dit noodig was werd gratis rijst gedistribueerd, terwijl verschil lende werk-objecten als „reliefwerk" ter hand werden genomen, teneinde zoodoende aan de bevolking loonend werk te ver schaffen. Hieraan kan nog worden toegevoegd, dat de toestand in Bengkalis reeds lang zorge lijk was, terwijl het bestuur sinds het mid den van 1935 al steun verleende door het verstrekken van voedsel en van zaai-padl. Hoewel de economische toestand van de bevolking van Bengkalis precair blijft en deze voortdurenden steun noodig maakt, heeft het bestuur de situatie thans geheel ln handen, zoodat incidenten als hier- voren geschetst niet meer te verwachten zijn. AMSTERDAM, 4 Januari. Ter beurze te Amsterdam werd de bood schap van president Roosevelt aan het Amerikaansche Congres goed opgevat. Hoewel omtrent de mededeelingen in zake den binnenlandsch Amerikaan- schen toestand nog weinig bijzonderheden bekend waren meende men dat het een gunstig teeken is, dat van verdere wet geving geen gewag is gemaakt, zoodat waarschijnlijk geen verdere regeerings- Nieuwe vredespoging van Laval? LONDEN, 4 Januari. (Reuter) De Parijsche correspondent van de „News Chronicle" verklaart van bevoegde zijde te hebben vernomen dat Laval nieuwe vredes voorstellen uitwerkt. Dit doet hij naar het blad meent op eigen Initiatief en slechts om den schijn te redden. Laval doet wan hopige pogingen de toepassing van petro- leum-sancties tegen Italië te beletten. Het nieuwe vredesplan zal hij in de zit ting van den Volkenbondsraad op 20 Jan. a.s. indienen. Van te voren zal hij zich van de instemming van Mussolini verzekeren en ook met Londen overleg plegen. Nadat Laval van zijn vacantie in Auvergne zal zijn teruggekeerd kan «en groote diplomatieke actie tussehen Parijs, Rome en Londen worden verwacht. Laval zal waarschijnlijk ook met Eden de zaak bestudeeren. Een Zweed overleden. ADDIS ABEBA, 4 Jan. (Reuter). Een lid van het personeel van de Zweedsche am bulance, welke Maandag j.l. door Italiaan - sche vliegtuigen werd gebombardeerd, Lundstrom genaamd, is aan de bekomen kwetsuren overleden. Lundstrom werd tot nu toe niet opgegeven als gewond. Harrar gebombardeerd, ADDIS ABEBA, 4 Jan. (A.N.P.). Vrijdag avond werd officieus medegedeeld, dat be richt was ontvangen dat Italiaansche vliegtuigen Harrar hadden gebombardeerd waarbij ernstige schade zou zijn aange richt. Dit bombardement zou zijn ge schied als wraakneming van de beweerde onthoofding van een Italiaansch vlieger. Van het front. ADDIS ABEBA, 4 Jan. (Reuter) De regeering van Abessynië deelt mede, dat in den afgeloopen week door Italiaansche vliegtuigen 10.000 bommen zijn geworpen op het gebied van Makalle, waarvan velen gas bevatten. Het resultaat was 10 dooden. ROME, 4 Jap. (Stefani). Het 88ste leger- bericht van maarschalk Badoglio luidt: Gisteren was de activiteit der verken ningspatrouilles aan het front van Eritrea in den sector van TemJbien (ten, Z.O. van Makallè) intensief. Groepen vijanden werden voor deze stellingen verspreid. Tijdens verschillende gevechten zijn aan Italiaansche zijde 6 zwarthemden en 2 Eritreeërs gedood. De luchtvaartafdeelingen hebben twee bombardementen verricht: één op den ka ravaanweg tussehen Sokota en Selon waar langs belangrijke vijandelijke troepenaf- deelingen naar onze linies optrokken en het andere in de buurt van Cafsa waar gewapende Abessijnen kampeerden. Een der vliegtuigen geraakte in brand; de be manning bestaande uit een off icier-waar nemer en een sergeant-vlieger is gedood. VERKLARING VAN DR. HYLANDER. ADDIS ABEBA, 4 Jan. (Reuter) Dr- Hylander die met zijn collega Schmidt per vliegtuig alhier is aangekomen, verklaarde den correspondent van Reuter, dat het bombardement een overdachte daad is. Reeds dagen tevoren vlogen Italiaansche vliegtuigen boven de ambulance en be schoten de omgeving met mitrailleurs. Op den ochtend van het bombardement be vond ik mij in de operatiekamer toen een regen van bommen en kogels op ons neer daalde. Voor ik bewusteloos raakte zag Ik nog dat 2 formaties van 3 vliegtuigen over de ambulance vlogen. Toen ik weer bijkwam zag ik een vree- sellik toonee! vele dooden en gewonden lagen rond mij. Ik kon niet zeggen hoeveel bommen zijn geworpen doch minstens Is dit aantal 200 terwijl eenige duizenden mdraiHeurschoten werden gelost. Na het bombardement konden we de gewonden nog slechts met primitieve mid delen helpen aangezien onze voorraad geheel was vernield. Voor het bombardement bestaat geen enkele verontschuldiging. Het lazaret droeg duidelijk de onderscheidingen van het Roode Kruis en de beschuldiging der Ita lianen, dat Abessijnsche soldaten naar de ambulance waren gebracht is onjuist. Zelfs het escorte van Ras Desta was niet bij ons. Men constateerde dat de vliegtuigen zeer laag vlogen waaruit men concludeerde, dat de vliegtuigen wisten dat men niet op hen kon schieten. Dr. Hylander deelde voorts nog mede, dat zijn assistent Lundstromm is overleden Men herinnert er aan, dat dr. Hylander zelf ernstig is gewond. De Motor- en Rijwielwet ver biedt uitdrukkelijk het rijden met open knalpot binnen de bebouwde kom der gemeente. inmenging in het particuliere zakenleven van de Ver. Staten is te wachten. Voor Amerik. fondsen bestond een goed prijshoudende stemming. In Koperwaarden vonden flinke omzet ten plaats en ook de Staalwaarden ver oorzaakte een kleine beweging. Daarbij konden kleine koerswinsten worden ge boekt. Enkele Amerikaansche Spoorwegshares werden vrij druk verhandeld, terwijl ook de Kunstzijde duidelijke bewijzen van aanwezigheid gaf. Op de locale markt werd in de eerste laats de aandacht getrokken door de ndustr. fondsen, waarvan Unilevers druk werden verhandeld. Tegelijkertijd viel een koerswinst van enkele punten te boeken. Naar de oorzaak verdiepte men zich in gissingen. Voor Rub bers werd eenige kooplust aan den dag ge legd. De thee-aandeelen ontmoetten eenige vraag. Suikers waren weinig veranderd. Olie's waren goed prijshoudend zoowel wat Koninklijke als de Amerikaansche soorten betreft. Bij geringe omzetten waren de Scheepvaarten goed gedisponeerd. Tabak ken waren niet veel veranderd, doch ver der aan den gedrukten kant. De beleg- gingsmarkt had een kalm voorkomen. De Ned. Staatspapieren konden zich handhaven evenals de meeste gemeente lijke en provinciale obligaties. De geld markt bleef ruim, Prolongatie 2 1/4 °/o. BOSKOOP. 3 Jan. Coop. Vereenlglng „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos: Claudius Pemet 50—70 ct.. Butterfly 66— 81 ct. Edith Helen 36—55 ct., Brlarcliff 26—57 ct.. Gloria Mundi 19—25 ct. Wend land 3447 ct. Rosalandia 6179 ct., Pheube 51—57 ct., Florex 80—110 ct.. Co lumbia 50—63 ct.. August Noach 59—81 ct. E. G. Hill 35—57 ct.. Wilh. Kordes 120— 140 ct.. Steward 23—29 ct.. Babyrozen 20— 30 ct.. Gemengde rozen 14—27 ct. Diversen per bos: tros-Chrysanten 1624 ct.. Ma- honlablad 12 ct.. Seringentakken le srt., 42—63 ct. Idem 2e srt. 15—23 ct.. Prunus- takken 21 ct.. Rosea (kers) 6080 ct.. idem per tak le srt. 19 ct. ALPHEN a. d. RIJN, 3 Januari. N.V. Tuinbouwveiling „Alphen a. d Rijn" Spruitkool 10,00—15,20; Kroten 1,10—3,80 per 100 K.G.; Selderij 1,30—2,10; Peen 8,20 —8,70; Andijvie 1,10—2,50, per 100 bos. Eierenveiling. Aanvoer 1150 stuks. Kippeneieren f. 3—5; Eendeneieren f. 2,90. KATWIJK AAN DEN RIJN, 3 Jan. Roode kool f. 16.20—29.20; gele kool f. 15.10—27; groene kool f. 2.504 10; andijvie f. 2.10— 4.80, alles per 100 stuks. Uien f. 1.902.30; peen f. 8.1012.40; kroten f. 3.404, alles per 100 KG. LEIDERDORP, 4 Jan. Kipeieren f. 3.50— 4.00 p. 100; kaas f. 0.150.25 p. pond; boter f. 0.690.80 p. pond; kippen f. 0.35— 0.70 p. stuk: hanen f. 0.551 per stuk; konijnen f. 0.201.10 p. st.; eenden f.0.55 0.75 p. stuk. Leiden. 3 Jan. Groentenveiling. Andijvie f. 2.10—2.40; roode kool f. 1.20—16.60 savoye kool f. 1.6012.90; groene kool f. 0.704.90: pieterselie f.2—3.40; prei f.12.90; kropsalade f.0 602.70; selderie f. 1.102.10; knolselderie f. 1.20—4.20; wortelen f. 4.80, alles per 100 stuks. Kroten f. 3.504.50; kroten, gekookt f.710: wit loof f.218; boeren kool f.712: spinazie f. 24—28; tomaten A f. 13—14.40, B. f. 15.80 19.60. C f. 9.40—11.60, CC f. 5.80—7.80; uien f. 1.102.70: wortelen f. 1.3013.30; spruiten I f.614; spruiten II f.410; andijvie f. 8-^17; nero f. 14. alles p. 100 KG Botermarkt. 4 Jan. Aanvoer totaal 605 KG. Fabrieksboter f. 1.62; boerenboter prima f. 1.461.52'/2. Handel goed. Aan de turfmarkt was in de afge loopen week geen nieuwe aanvoer. De prijs was f. 79 per 100 stuks voor lange turf. RIJNSBURG. 3 Januari. Groenteveiling Roode kool 1226; Gele kool 1022; Groene kool 25; Boerenkool 0,400,60 p. kist; Andijvie 0,500,80 p. kist; Kroten 0.600,70; Waschpeen 0,802,20; Uien 0.80—1,20 p. baal; Witlof 16—10 p. K.G.; Knolselderij 24. ROELOFARENDSVEEN, 3 Jan. Tomaten 90 ct. per bak van 25 pond; sla f. 0.50 5.30 per 100 krop. Aanvoer 2800 bakken. Volgende week Dinsdag en Vrijdag veiling. TER-AAR, 3 Jan. Centrale Veiling. Uien f. 0.702.50; sjalotten f. 1.20; andijvie 17- 31 ct.; schorseneeren f.6: knolselderij f. 1.203; selderie f. 1.10; dunsel 4 ct.; sla f. 0.502 30; vellen 5—12 ct.: spruiten f. 10 10—14.40; roode kool f. 2.60; boeren kool 2135 ct.; groene kool f. 1.401.80; witlof per 100 pond f. 7.409.00. VOORHOUT, 3 Januari. 30 Konijnen 0,20—1.25; 12 Kippen 0,40—1,00 4 Duiven 0,100,15 per stuk. WESTLAND, 3 Januari. Vellingen v. d. Bond Westland. Alicante 1632, Colman 3454, appelen 10, witlof 8'/=14, prei f. 1.30—1.70; roode kool f. 2.20—2.80, beide per 100 stuks. Radijs f. 3.604; savoye- kool f. 5.50—7.60; selderie f. 1.10—2.30, al les per 100 stuks. Spruitkool f,1.202.10; boerenkool 3556 per bak. ZEVENHOVEN. 3 Jan. Eierenveiling. Aangevoerd 957 kipeieren f35 per 100 stuks. Kaas 2 Oct. per pond. Appelen 12 ct. per K.G. Zoo de Heere wil en zij i leven hopen onze geliefde Ouders ARIE VAN VEEN en j ADRIANA KLASLNA FRANCKEN 1 den 6en Januari den dag te herdenken dat zij voor 25 jaar in den echt wer- j den verbonden, j Dat zij nog lang ge- i spaard mogen blijven, is de wensch van hun dank- bare Kinderen en Ver- loofde. 6637 Nieuwveen, 4 Januari 1936: Verloofd; R. DE JONG en D. POLANE. Leiden, 4 Januari 1936. Heerensingel 6. v. d. Helmkade 3. 4374a Hiermede geven wij met blijdschapkennis van de ge boorte van een Dochter ELISABETH. A. H. VISSER M. M. VISSER- DE JONG. Leiden, 3 Januari 1936. Genestetstraat 4. 6666 Tijd. adres; St. Elisabeth Ziekenhuis. 3-1

Leidsch Dagblad | 1936 | | pagina 3