LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 30 December 1935 UIT DE RIJNSTREEK. BURG. STAND VAN LEIDEN LAND- EN TUINBOUW. BUSLICHTINGEN HOOFDPOSTKANTOOR VEUR—LEIDSCHENDAM. Aanbesteding reconstructie Looicrslaan. B. en W. van Veur hebben aanbesteed de reconstructie van de Looierslaan be staande in slootdemping rloleering. straat- en trottoiraanleg. Het werk ls od 2 ma nleren aanbesteed en wel a met personeel naar keuze van den aannemer en b met personeel naar keuze van B. en W. (werk- ioozenl. De uitslag was: A. van Haarlem en I Doorninck Leiden, a f. 25.700 'o f. 26.400; P. Stigter. Ammerstol a f. 32.555, b f. 33.555; Remmerswaal en Bosmeller, Veur a f. 25.115. b 25.415; P. J. Visser. Wassenaar en H Visser Rijswijk a f. 23.495 to 1.23.700; P. C. Langeveld Neder-Har- dlnxveld a f. 27.990 b 1.33.000: G. Bartels, Haarlem, a 1.29.800, b f. 30.600; M, v, d. Velden. Bruinisse a 1. 25.600. b 1. 26 400; Nederl. Basalt Mij.. Zaandam a 1.28.480 b 1.29.680; Th. Werner Vlaardingen a 1.30.600. b. f.W. Visser. Wassenaar, a 1.26.800; B 1.27.300: H. v. Wijk. Storno- wijk. a 1. 29.658. b I. 30.500: F H. de Bruin. Den Haag a I. 29.280 b 1. 29 630: N.V. Aan- nemingsbedriji In 't Veld. Voorburg, a 1 33 000. b f. 33.900; W. Ooms. Ammerstol, n 1. 34 300. b 1. 35.200. De gunning is aangehouden. Kerstfeestviering der Zondagsschool. In de stampvolle Ned. Herv. Kerk had de Kerstviering plaats voor de Zondags school-kinderen. Midden in het gebouw was een 8 M. hooge Kerstboom opgesteld welke met de versiering en verlichting een grootschen indruk maakte. De onderwijzer, de heer Otten vertelde een Kerstverhaal, terwijl zijn echtgenoote de kinderen toe passelijke liederen deed zingen. Tot be sluit kregen alle kinderen een cadeautje benevens een zak met versnaperingen mee naar huis. Door een dames-comité was in de oude O.L. Si hooi voor kinderen van alle gezindten een Kerstleest georganiseerd, dat evenals vorige jaren uitnemend is ge slaagd en waar ruim 300 kinderen op ruime wlize zlln onthaald om ten slotte ook nog een presentje mede naar huls te mogen nemen. De le commies ter gemeentesecreta rie Bielefeld, wordt door B. en W- voor gedragen om per 1 Jan. a.s. bevorderd te worden tot Hoofdcommies, o VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Overleden: J. J. Angevare. 71 jaar H. c. C v. d. Zwaart. 85 jaar. Geboren: Petrus Cornells z. van A. v. Dam en A. P. v. d. Lans. Vermoedelijk voor de laatste maal zal door het pl. Crisis-comité een bedrag van f. 680 uitgereikt worden in bonnen, geldig voor kleeding aan de werkloozen alhier. In het afgeloopen jaar is nu in totaal aan kleeding uitgekeerd f. 1360. Een mooie prestatie! De heer W. Drost alhier is herkozen tot kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk alhier. —o WARMOND. Uitvoering St. Mathias. Voor een tot in de uiterste hoeken ge vulde zaal gaf de R.K. Muziek-, zang en tooneelver. „St. Mathias" een Kerst uitvoering in hotel de Zon. De voorz., de heer C- Zwetsloot opende met een harte lijk woord van welkom. Spr. verhepgde er zich over dat zoo vele belangstellenden aanwezig waren, waarin hij een blijk van medeleven zag met de vereeniging. Voor de pauze werd het programma verzorgd door de afd. zang. onder leiding van den heer A. Martijn uit Leiden. Al lereerst werd ten gehoore gebracht „Das lied von der Glocke". Ook het muziaa.e gedeelte werd verzorgd door den heer Martijn zoodat deze een dubbele functie had, hetgeen voor hem echter niet het minste bezwaar opleverde om de opvoe ring tot groot succes te maken. Een donderend applaus bewees hoe de aanwe zigen hadden genoten en geen wonder dat de voorzitter zich de tolk maakte van alle aanwezigen door den directeur, medewei- kers en medewerksters hartelijk dank te zeggen voor het genotvolle uurtje. Het bleef echter niet alleen bij woorden want dra kwam men aandragen met bloemen die aan de dames als appreciatie voor het gepresteerde werden aangeboden. Na de pauze werden opgevoerd de klucht „Jetje zonder zenuwen" en het vroolijk spel „Om Ten obligatie" beide door de da mes tooneelver. onder leiding van mej. Haverkort. Ook hier was alles in orde. en de vlotte wijze waarop beide stukken wer den gespeeld verhoogde het succes ten zeerste. Een woord van dank komt ook toe aan het strijkje dat onder leiding van den heer G. te Wiel tusschen de bedrijven door aantrekkelijke muziek ten gehoore bracht en dat na afloop ook zorgde voor het on ontbeerlijke dansje. Mathias kan terugzien op een buitengewoon geslaagden avond. o ZEVENHOVEN. In de Herv. Kerk had het Kerstfeest plaats der Zondagschool onder leiding van den heer C. Stroo, G. O. te Koudekerk. Een prachtige Kerstboom prijkte in het gebouw. Versnaperingen werden uitge reikt en prijzen en goederen der minder bedeelden. Het kerkgebouw was geheel gevuld. o ZOETERWOUDE. Door den Min. van Landbouw en Vis- scherij is aan den heer M. Th. Kompier, in verband met diens vertrek uit deze ge meente. eervol ontslag verleend als lid van de commissie van bijstand voor de landbouwstatistiek in deze gemeente, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. In diens plaats is door voornoemden Minister benoemd de heer L. Onderwater, wethouder dezer gemeente. Bij K. B. is goedkeuring verleend aan de wijziging der legesverordening, betref fende het heffen van leges voor ventver gunning. Ingaande 1 Jan. a.s. bedragen deze leges; voor een vergunning voor een dag f 0.15; een maand f 1, en een Jaar 5 gulden. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Cornells Hermanus, z. van Th. H. van Holstein en M. H. de Koning; Janmgje wmerruna, d. van C. Vos en A. J. jongeneei; uerardus Jonannes, z. van E. A. vorx en C. J. M. Groen in 't Wout, jan, zoon van f. Smits en M. A. Vis; Nicoiaas, zoon van Freaenk T. van Oort en jon&iina J. van aer Roest. Genuwa: Jonannes Gerard us van den Eisnout, 3u jaren en Gerrigje van den Ent 19 jaar; Jacoo Koster, 23 jaar en Adriana jbuis, 2e jaar. Overleden: Geertruida van der Geest, 51 Jaar, weduwe van Leonardus den Blanken; neendert Gesman, 78 Jaar, weduwnaar van iviai.ina veiianna Cor nelia Sprokkerieft, 64 jaar, gehuwd met Abraham Brommeijer, Marinus Ketel, 41 jaar, gehuwd met Aartje Bogaards. Loop der bevolking. Ingekomen van: Leiden, Gerardus W. Zanovoort en gezin, vleeschhouwer, Pr. Hendrikstr. 29; Haastrecht, Wilhelmus Blakenburg en gezin, veehandelaar. Steek- terw. 67; Amersfoort, Jacoba Peters, reli- gleuse Pr. Hendrikstr 69; s-Gravenhage. Antonius J. F. van den Bosch, kaashande laar, Rijnkade 11. Vertrokken naar: de Bilt, Gezichtslaan 162, Petronella C. Sluis, dienstbode; Maarn Tuindorp D-42 Maria Boerman, onderwij zeres: Almelo Schuttenstr. 1 Tjibbe B. Jongsma kapper; Amsterdam, Prinsen gracht 41, Hendrik Vijfhuizen, aan boord, schipper; Amsterdam Sarphatipark 98, Arie S. Schuller zonder beroep. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerarda Columba, d, van G. Termeulen en C. M. van der Meet Wll- helmina, d. van J. van Wierlngen en A, Vreeken Theodorus Johannes, z. van Th. G. van Hameren en L. J. van Haas trecht Theodorus Leonardus, z, van J. N. van der Meer en A. M. C. Bosman. Ondertrouwd: W. J. Zoetemelk jm. 36 j. en G. W. Hogenboom Jd. 28 J. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Marinus Johannes Petrus, z. van G. J. Veldhuizen en J. M. Vollering; Co ela Maria Theresia d. van J. H. v. d. Bosch en G. C. Feyt Getrouwd: C. Verschoor, 26 jaar en C. M. Laimmers 23 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: K. Fennema, boerenknecht van Zwammerdam: G. van Mirion en ge zin. landarbeider van Zevenhuizen; G. A. Kleijn, z. b. van Alphen a. d. Rijn; Jac. v. Fijk, boerenknecht van Zwammerdam; J. M. Kuipers z. b. van Zwolle; H. Pellegrom, boerenknecht van IJsselstein. Vertrokken: C. G. v. IJk, dienstbode n. Lange Ruige Weide; N. Slappendel, boe renknecht naar Lange Ruige Weide; P. D. J. Uithol, koopman naar Rotterdam; W. Koops, los-werkman naar Smilde. Het Kerstfeest van de Herv. Zondags school „Abla" werd gevierd in de Ned. Herv. Kerk. Voor het eerst na Jaren was het de plaatselijke predikant, in dit geval ds. Klüsener, die de samenkomst opende. Hij ging voor in gebed en sprak een warm- gestemd openingswoord. Er was groote belangstelling van de zijde van ouders en vrienden der leerlingen. De heer U. B. Batelaan sprak allereerst over den Engelenzang, daarna voerde de heer C. de Graaf het woord en vertelde een Interessant Kerstverhaal. De kinderen kregen verschillende versnaperingen, zon gen verschillende liederen en kregen ieder een boekje mee naar huis. De leidsters zon gen gezamenlijk enkele mooie liederen. Door de „Kruisvaart"-jongens, de de nieuwe R.K. Jongensorganisatie wera een Kerstavond gegeven. Na opening door den kapelaan en een spreekkoor werd een leekenspel over de Drie Koningen „Ephi- phones" opgevoerd. De pastoor huldigde de jongelui en hun leider, kapelaan van Teijllngen, ortder groote instemming van de aanwezigen voor de mooie prestaties. De uitslag van de schietwedstrijden om Kerstbout is als volgt: Seriewedstrijden: 1. H. Göbel 1395 p.; 2. J. Spijker 1357 p.; 3. A. v. Boon 1296 p.: 4. Joh. Hoogendoorn 1278 p.; 5. J. J. Hoo gendoorn 1265 p.; 6. A. Hoogendoorn 1259 p. Op de geluksbaan vielen de prijzen als volgt ten deel: E. Keddeman, M. Scheer, T Axends, J. J. Hoogendoorn en A v. d. Boon. Tot predikant bij de Ev. Luth. Ge meente alhier is beroepen de heer C. Pel Jr., prop. der Ev. Luth. Gem. te De Bilt. o BOSKOOP. Burgerlijke Stand. Geboren: Hilda, d. van J. C. Bulk en G. H. v. Dalen Corrie, d. van A Oosterwljk en C. J. Goudkade. GetrouwdJ. L. v. Tol 28 jen J. A v. d. Hoogen 21 j. Overleden: A. M Boer wed. van J. Hage 74 j. J. Spruit echtgenoote van J. v. Veen 57 J. J. J. Graatsma echtgenoote van H. v Es 49 j. G. Hopkes Mansholt wed. van L. Crol 87 j. Een koe van den veehouder S. in het Westeinde alhier werd plotseling dol en liep het land in. Na eenigen tijd mocht het den knecht van den veehouder geluk ken het dier met een welgemikt schot neer te leggen en zoodoende erger te voor komen. Aan den heer Kool te Voorschoten is nogmaals vergunning verleend voor het bouwen van 20 woningen langs den Schen- keiweg. De heeren J. Kok, J. Hardijzer en C. F. Middelkoop, ondernemers van de auto- busdienst „Trio" alhier, hebben van Ged. Staten dezer provincie bericht ontvangen dat zij het begin- en eindpunt in het cen trum van. het dorp kunnen behouden, onder voorwaarde evenwel dat zij de ver trekuren der bussen in overeenstemming brengen met die der spoortreinen, en te vens dat zij bij den aanvang van elke reis naar Leiden eerst bij het spoorwegstation alhier moeten stoppen. Aan de bepalingen zal eerstdaags gevolg worden gegeven. Zooals wil reeds eerder hebben mede gedeeld waren Ged. Staten eerst voorne mens de diensten naar en van Leiden te doen aanvangen en eindigen op het sta tionsplein. Voor Woensdag, Nieuwjaarsdag, zal de Zondagdlenst worden waargenomen door dr. J. Hamburger. Uitgaande van de Vrijz. Prot. Zon dagsschool, werd met de leerlingen der Zondagsschool in de Ned. Herv. Kerk het Kerstfeest gevierd. De kerk was flink be zet. De algemeene leiding berustte bij ds. Thomson. Het met zorg samengesteld programma, werd vlot en keurig uitge voerd, terwijl het geheel een grooten in druk maakte. In de pauze had de gebrui kelijke collecte plaats voor de uitzending naar de Vacantie Kolonie „Naar Buiten". LEIDERDORP. Comité Werkloozen zorg. Vanwege het comité voor moreele werk- loozenzorg werd een gratis filmavond ge geven in de gemeenteschool, welke toe gankelijk was voor werkloozen en een huisgenoot, te Leiderdorp en Zoeter- woude H. R. Van dit gratis aanbod ls door velen gebruik gemaakt. De voorz. van het comité, weth. Splinter sprak het openings woord. Hij vergeleek de crisis met een mist. Het mooist zou het zijn. wanneer door de zon die mist zou wegtrekken. Het werk van het comité kan uiteraard slechts zijn als dat van een lampje in den mist. Vervolgens" werden eenige komische films vertoond, waarna de hoofdfilm „Ko ningin Louise" volgde. Een strijkje zorgde voor afwisseling. Onder de aanwezigen bevonden zich ds. Dijk en eenige gemeenteraadsleden. Aan het slot dankte weth. Splinter allen die hadden meegewerkt aan dezen uitne mend geslaagde ontspanningsavond. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Lena. d. van H. Bauer en T. Verkerk Cornelis, z. van D. de Ridder en H. Boom. Gehuwd: J. de Bruijn en J. C. Roos. De collecte gehouden ten bate van de stichting tot ondersteuning en zedelijke ontwikkeling van Hulpbehoevende Blinden heeft opgebracht f. 10.50. Voor het verrichten van de lijkschou wing hebben B. en W. voor het jaar 1936 aangewezen dr. G. A. de Bruijne. NIEUWKOOP. Uitvoering „Per Aspera ad Astra". De RJC. Tooneelvereeniging „Per Aspera ad Astra", onderafd. van de St. Joseph- gezellenvereen. heeft zich aan een eerste uitvoering gewaagd. In den voormaligen kolfbaan van „De Hollandsche Leeuw" was een talrijk publiek aanwezig. Opgevoerd werd „In de Branding van het Leven". De rollen waren goed verdeeld, de spe lers hadden ze geducht Ingestudeerd, het was een voortreffelijk spel. Het tooneel werd afgewisseld door zang van het parochiale dameszangkoor onder leiding van Nico van den Haak. Ook dit was een eerste optreden en het mag en moet ook hier gezegd men deed het met succes en ook van de dames verwachten wij nog veel voor de toekomst. Pastoor Blom sprak een dankwoord, daarbij de hoop uitsprekend, dai de pa rochie weder spoedig pver een eigen en meer comfortabel vereenigingsgebouw zou kunnen beschikken. o NOORDEN. In de Geref. Kerk had een bijeen komst plaats van de kinderen der Geref., om het Kerstfeest te vieren. Een Kerstgeschiedenis werd behandeld en de jeugd werd onthaald op versnaperin gen. De Noordsche ijsclub hield haar jaar vergadering onder leiding van den heer G D. van Noort. De opkomst was zeer goed. De uitgaven bedroegen f. 37.36, de ontvangsten f. 77.03. waardoor de reserve steeg tot f. 130.33. In de plaats van den heer M. J. Schutter, die bedankte werd tot bestuurslid gekozen de heer H. A. Otto. De regeling van e.v. ijsvermaak werd aan het bestuur overgelaten. WADDINXVEEN. Stillegging van bedrijf. Wegens de slechte tijdsomstandigheden heeft de directie van de N.V. Houtwaren- fabriek voorheen D. Bremmer, zich ge noodzaakt gezien het bedrijf stil te leg gen en. het personeel tegen Januari 1936 te ontslaan. Een 20-tal arbeiders worden bij dit geval weer werkloos. De heer Jac. van Tol. wethouder dezer gemeente is benoemd tot voorzitter van het plaatselijk Crisis-comité. In de Ned. Herv. Kerk werd met Kerstmis een gift gecollecteerd van f. 100 voor de armen, om hun hiervan een extra bedeeling te doen. De collecte voor de Zending heeft bedragen f. 55. WOUBRUGGE. Een milde geve. Een oud Woubruggenaar die onbekend wenscht te blijven beeft door bemiddeling van een fami'ie alhier, een bedrag van honderd gulden geschonken met bestem ming deels voor de ver. Dorcas (Kerstgave IJMUIDEN, 30 Dec. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K G. f 1.40—1.30. Griet p. kist van 50 K G. f. 25—12. Tongen p. K.G. f 0.980.71. Groote schol p. kist v. 50 K.G. f 12—9. Middelschol f 12.50—11. Zetschol f. 17—13.50. Kleine schol f. 17—9. Schar f 1410. Roggen per 20 stuks f 136.50. Vleeten per stuk f 1.80—0.70. Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G f 74.80. Groote schelvisch f 2514. Middel schel- vlsch f22—11. Klelnmiddel schelv. f 16 6.70. Kleine schelv. f 15—2. Kabeljauw p. kist van 125 K.G. f 42—13. Gullen p. kist van 50 K.G. f7.50—2.50. Lengen per stuk f 1.10—0.58. Heilbot per K.G. f 0.92—0.46. Wijting p. kist van 50 K.G. f3.301.80. Koolvlsch p. stuk f 0.85—0.06. Makreel per kist van 50 K.G. f. 9.50—7.50. Groot middelhake f 120. Klein idem f 47 33. Kleine idem f 3114. Aangevoerd 197 kisten versche haring. Prijzen f 114 p. kist. Aangekomen 20 stoomtrawlers; RO 16, met f.1454; RO 15, met f640; IJM 196, met f.2110; IJM 190, met f 1002; IJM 7, met f 1029; IJM 38, met f 1480; IJM 60, met f 1320; IJM 11, met f2021; IJM 8. met f 1353; IJM 15, met f2282; IJM 167, met f 1075; IJM 31, met, f 2430; IJM 78, met f900; IJM 133, met f 1500; LJM 117, met f. 1270; IJM 140, met f 1700; IJM 432, met f 1330; IJM 159, met f 1570; IJM 42, met f1160; IJM 72, met f 1880 en 6 log gers: KW 64. met f400; KW 42, met f740; KW 173. met f 983; KW 44, met f 820; KW 29, met f440: KW 107, met f 960; KW 22, met f84; KW 358, met f130; KW 56, met f850; SCH 261, met f517 voor versche ha ring; KW 38, met 40; KW 95, met 24; KW 56. met 205: KW 32, 'net 119; KW 26, met 40 kantjes voor Katwijk. GEBOREN. Johanna Maria, dr. van M. v. Diemen en G. A. A de Kok Willem, zoon van W. Treur en M. Kanbier Maria, dr. van W. Treur en M. Kanbier. O- ONDERTROUWD. J. H. Seijn, jm. 26 jaar en J. J. v. d. Zeeuw, jd. 25 Jaar H. G. Kossen jm. 32 jaar en M. Vos jd. 27 jaar C. Velthuijzen jm. 31 jaar en W. Schotel jd. 22 jaar. -o- OVERLEDEN. E. v. As, dr. 19 mdn. J. G. Verkuil— Boelee. vr. 58 jaar H. v. Galen—de Wolf. vr. 32 jaar. aan weduwen en behoeftigen van alle gezindten), dee's voor bet kznderkerstfeest van den Ned. Prot. Bond. Met dankbaar heid is deze milde gave aanvaard en tot bestemming gebracht. De ber. voor Zondagsschoolonderwijs „De blijde boodschap" heefc, door milde bijdragen van at ingezetenen, het Kerst feest met de kinderen en ouders gevierd in de lokalen van de Bijz. School. Des mid dags voor de kleintjes en des avonds voor de grooteren. Beide samenkomsten waren dicht bezet. Door verschillende medewer kers werd het een en ander verteld waarop de jeugd al dagen had gewacht, want het is altijd voor hen een ware feestdag. Ook werden zij rijkelijk onthaald op versnape ringen, boeken werden uitgedeeld en aan eiken leerling die de school verlaat om over te gaan naar het cathagetlsch onder wijs, werd een bijbel uitgereikt. o ZWAMMERDAM. 60-Jarig jubilum der Ver. „Persis". Onder groote belangstelling van leden, oud-leden, donateurs en genoodigden, her dacht de Geref. Jongedochtersvereen. „Persis" alhier ln de lokalen der Chr. Nat. School, haar 60-jarig bstaan. Afgvaardigden van verschillende ver- eenigtngen wenschten de jubileerende ver eeniging geluk met dit zeldzame feit, n.l. van de Ned. Herv. Meisjesver. Dorcas" van de Geref. Meisjesvereen. „Debora"; de Geref. Jongelingsvereen. „Maranatha", die tevens een prachtige bloemenmand aan bood en de Geref. Knapenvereen. „Obadja". Als bijzonderheid mag zeker niet onver meld blijven, dat een der oprichtsters, mej. Wed. Kemp, mede aanwezig was. Namens den Kerkeraad der Geref. Kerk, voerde tenslotte ds. L. Zwaan het woord. Spr. wees er op, dat het werk der barm hartigheid reeds 60 jaar door .Persis" ver richt van jaar tot jaar vreugde bracht in vele behoeftige gezinnen, niet alleen in deze gemeente maar ook ln Oost-Indiè. Spr. die zijn jeugd in Indië heeft doorgebracht, weet zich nog heel goed te herinneren de blijdschap in het Petronella Hospitaal aldaar, als de kisten uit Holland aankwa men met hunnen kostbaren inhoud, be stemd voor het werk der Zending. Spr. hoopt dat de Vereen, onder Gods zegen nog lang haar gewaardeerden arbeid zal mogen voortzetten. De avond had verder een gezellig karak ter. Zang. muziek en samenspraken wis selden elkander af. Burgerlijke Stand. Geboren: Margrieta, d. van Johannes Poot en van Gerritje Konijn; Aalbertje Gerrigje, d. van Peter van Asselt en van Adriana van Leeuwen. Getrouwd: Pleter van der Bleek, 66 jaar, gescheiden van echt. v. Trientje Klooster man en Anna Maria Verhees, 45 jaar. HET NIEUWE BACONCONTRACT. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling van de bedrijven, welke zijn aangeslo ten bij de „Groep Bacon" van de Neder- landsche Vereeniging van Exporteurs van Vleesch en Vleeschproducten, zich tot de Nederlandsche Veehouderij Centrale te wenden, met verzoek wijziging te brengen ln de vergoeding, welke vanaf 1 Januari a.s. betaald zal worden voor de bereiding van de voor uitvoer naar Engeland bestemde bacon. De in uitzicht gestelde vergoeding be draagt f. 3.80 per 100 K.G. geslacht gewicht, hetgeen neerkomt op ongeveer f. 2.50 per varken, zoo deelt bedoelde groep mee. Voor dit bedrag moeten de varkens geslacht worden, vervolgens gedurende ongeveer 14 dagen behandeld en daarna verzonden, al les volgens de zeer strenge en gedétailleer- de voorschriften van de Nederlandsche Baconcontrole, terwijl bovendien moet worden ingestaan voor de goede conditie tot na de aflevering in Engeland. Deze vergoeding is zoo laag, dat slechts enkele bedrijven daarmede hun werkelijke uitgaven zullen kunnen dekken. Daar tegenover zal het de bedrijven ln het ver volg vrijstaan, om door het verrichten van andere werkzaamheden te trachten het te kort te dekken. Het is echter hoogst twijfel achtig of men daarin slagen zal. De voorstelling welke gewekt werd, door een bericht, enkele dagen geleden in de Dagbladen verschenen, alsof de baconbe- drijven door deze vergoeding geheel veilig gesteld zijn en zeer aardige winsten ma ken is dan ook geheel in strijd met het oordeel van ter zake deskundigen. De be zuiniging, welke door deze nieuwe verla ging der vergoeding, aan de Nederlandsche Veehouderij Centrale bereikt wordt, wordt op ongeveer 30°/o geschat. Hierdoor ls het nadeel der verhoogde productiekosten per- eenheid, welke het gevolg is van den ster ken achteruitgang van den export, geheel op de schouders van de betrokken bedrij ven gelegd. Een voor de N.V.C. zeer belangrijke factor is het komen vervallen van de garantie, dat minimaal vergoed zal worden 85ni der kosten in het laatste kwartaal van 1933. Het behoeft voorts geen betoog, dat de fa brikanten door de annuleering dezer be paling in beduidend ongunstiger positie zijn gekomen Om stopzetting dor bedrijven te voorko men. zullen de baconfabrikanten trachten onderling een schaal van verdeeling op te maken, waarbij de kleinere fabrieken 60 a 70 ets. per 100 K.G. meer ontvanger dan de grootere bedrijven, zonder dat zulks voor de N.V.C. hoogere lasten medebrengt. o LOONBIJSLAG LAND- EN TUINBOUW. De Minister van Sociale Zaken heeft besloten dat de loonbljslagTegeling van land- en tuinbouw ook in 1936 zal gelden, met dien verstande dat de eerste 4 maan den van 1936 de regeling voor den land bouw wordt onderbroken, en op 1 Mei 1936 voor een geheel landbouwjaar dus tot 30 April 1937 te worden vastgezet. De volledige regeling zal spoedig wor den bekend gemaakt. Laatste buslichting ten Postkantore (Bree- straat) voor de eerstvolgende postverzen ding in de richting van: Amsterdam Rotterdam 2.401) 17.35 2) 2.40 1) 15.35 9.05 T 18.05 16— 2) 10.20 2) 7.10 17.— 11.25 19.35 9.50 18.20 3) 12.25 20.25 10.20 18.55 13.25 2) 11.25 19.05 2) 15.05 2) 21,10 19.35 15.35 2) 22.35 13.25 20.25 16.—2) 23.45 t) 14.15 2) 22.20 23.40 2) De lichting (22.351 richting Amsterdam aansluiting op de Nachttreinen. Hoofddorp Katwijk Leiderdorp Noordwük 5.35 5.35 4—*) 5.40 4.10 5.40 4.50 6.20 11.25 11.25 13.25 12.45 13.25 15.45 16.05 17.40 16.05 18—2) 17.05 Oeffstffcest Wassenaar Woerden Zocterw. 4.10 2.401) 4.50 6.55 6.15 8— 12.05 4.50 6—*) 17.45 15.45 5.45 12.25 17.30 11.25 16—2) 16.05 20.25 2) 19.20 (22.35) De laatste lichting (22.35) richting Was senaar. niet op Zaterdag en daags voor een feestdag. 1) Niet op Maandag en daags na een Feestdag. 2) Na dit tijdstip kan nog gepost worden in den postwagen v. d. aansluitenden trein. 3) Alleen voor verder dan Rotterdam. Alleen op Zon- en Feestdagen. t) Laatste lichting voor de Luchtpost naar N.O.I, in de nacht van Dinsdag-Woens dag en Vrijdag-Zaterdag. 7 's Maandags 8.20. In aansluiting op de stadsbestelling worden de kan-toorbussen (Hoofdkantoor) voor het laatst gelicht: le bestelling 6.30 2e 13.40 3e 17.35 Automobilisten, motorrijders en trambestuurders, helpt mede het adsrumoer te bestrijden. V*i7r> verkeer is ook heel wel "di'ik zonder een permanent lebrmk van uw claxon. 8—1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7