C. G.Smit, Sfeenstr.49,Tel.485 COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK KATWIJKERS LEtDSCH DAGBLAD Tweede Blad Zaterda? 28 December 1935 KATWIJK AAN ZEE Losse nummers v?«i ons Blad ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz Thijs IJs en het geheim van den hollen boom RECLAME.6148 llgm» Uw huis voor fijne Vleeschwaren WARME CROQUETTEN EN SALADES HAARLEMMERMEER. Landbouw-Winterschool. In de chr. Landbouwwlnterschool te Hoofddorp hield de vereeniging van 'oud- leerlingen haar eerste winterbij eenkomst. Nadat de heer Kroon allen hartelijk wel kom had geheeten, werd door den heer J. C. Gehrels behandeld het onderwerp: „De wording van onze polders en Hoogheem raadschappen". De heer Joh. de Graaf leidde in het onderwerp: „Loondorschen of zelf dorschen". Er volgde een geanimeerde gedachtenwisseling, die ook tot het wei- Blagen van deze nuttige, leerzame en pret tige bijeenkomst veel heeft bijgedragen. De openstelling van den Landsijsbaan. Dezer dagen ls onder veel belangstelling de landsijsbaan te Hoofddorp geopend. Daarbij stond in de bijzondere belangstel ling het ingebruik nemen van het ijspa- vlljoen. De voorzitter de heer W. N Bak ker sprak hierbij een openingswoord, waar in hij dank bracht aan de Commissie van Uitvoering, aan den ontwerper-bouwer den heer W. v. Niel en den pachter der cantine den heer G. Bootsman. Hierna gaf de secretaris der vereeniging den heer C. Meeuwig een korte uiteenzetting over de wijze, waarop de medewerking van den stichter werd ontvangen. De eerewijn werd aangeboden, waarbij mr. J. F. Jansonlus gemeente-secretaris, nog een geestig woord sprak. Hii bracht hulde aan het bestuur voor zijn doorzet tingsvermogen. Ds. D. Bouman. predikant bij de Ned. Hervormde Kerk te Nieuwvennep. die het beroep naar Spannum bij Franeker heeft aangenomen, hoopt in het laatst van Febr. z'n afscheidspredikatle te houden. Vanwege het Ringbestuur van de C. D. U. voor Haarlemmermeer en omgeving, werd in de Jeugdkapel naast de Ned. Herv. Kerk te Hoofddorp een Kerstwijding ge houden, waarbij ds. M. v. d. Voet uit Haar lem sprak over: „Kerstboodschap 1935". Het C. D. U.-koor uit Amsterdam verleen de medewerking. Ook in de Geref. Kerk te Hoofddorp werd onder veel belangstelling een Kerstwijding gehouden, waarbij ds. Oosterhoff en de leiders van de uit Hoofd dorp en de omgeving van den IJweg en den Sloterweg aanwezige kinderen het woord voerden. De Chr. Zangver. „Hosanna in Excel- sis" gaf in de Ger. Kerk aan den Aals- meerderweg onder groote belangstelling een goedgeslaagde uitvoering, onder lei ding van den directeur de heer J. C. Huls bos en met medewerking van den heer Jb. Maarse, organist te Aalsmeer. Na opening door den eere-voorzitter ds. van Strien. werd een keurig programma verdienstelijk ten gehoore gebracht. Het was een mooie avond, waarop met voldoening kan worden teruggezien. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Drievoudig R.-K. Jubileum. Op het zangkoor der Roomsch Ka tholieke kerk waren drie jubilarissen met als gevolg hiervan een heele schare feest vierenden. 't Was de organist de heer H. Grimbergen die gedurende 40 jaren met de tonen van het orgel de vocale muziek begeleid had en de heeren G. Grimbergen en L. J. v. d. Valk, die 25 jaar lang Gods lof hadden gezongen De Hoogmis was tot intentie van de jubilarissen. Deze werd opgedragen door pastoor Buys met assis tentie van twee hoeren theologanten van het seminarium te Warmond, terwijl als cerimoniarus fungeerde de heer W. Grim bergen van hetzelfde seminarium, zoon van den organist. Het zangkoor was extra ln actie, mede door een algemeene H. Communie. Na de Hoogmis volgde een gemeenschappelijk ontbijt in de Pastorie v.aar gespeecht werd op het weizien en het lange leven van de jubilarissen. Van de gelegenheid om te complimenteeren werd mede door vele parochianen gebruik gemaakt. Een extra collecte tüdens de gods dienstoefeningen op lsten Kerstdag ten bate der St. Elisabethvereeniging bracht f. 206.20 op KATWIJK AAN ZEE. Houders v. Spaar-, Rekening-Courant en Voorschotboekjes wordt verzocht deze in de maand JANUARI op het kantoor aan te bieden ter verrekening. De Spaarboekjes liefst in deze volgorde: tot 10 Januari de nrs. 1—600; in de week van 12 tot 17 Januari de nrs. 601 1200; na 17 Januari de overige nummers. Spaarbusjes kunnen in de maand Januari niet worden aangeboden. 6208 Het kantoor is geopend eiken werkdag van 10-12 uur; bovendien Dinsdags- en Vrijdagsavonds van 7H—H uur. P.S. Oudejaarsavond zal er geen zitting worden gehouden. inillllllllllllltlllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllPlllillllliillhllllllliHilililllllli zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. llllliltlllllllllIjlllllllllHIIIIIIHillllllllllllllllllllllllllllllllIjlllilllllllllllllllll HET BLAD VOOR KATWIJK EN OMSTREKEN GEEFT OW ADVERTENTIËN EN ABONNEMENTEN OP AAN DEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT LISSE. GROOTE NATIONALE PLU1MVEE- TENTOONSTELLING. Een bijzondere verzameling. Onze gemeente heeft weer de eer mogen smaken dat een groote nationale tentoon stelling van pluimvee, kontinen, duiven, water- en siervogels etc. werd georgani seerd. Bij de officieele opening waren ge- noodigden aanwezig met leden van de vereeniging ..Lisse en Omstreken" en ver scheidene der exposanten. De voorzitter der tentoonstellingscommissie de heer N. J. Dol, sprak het welkom in het bijzonder tot den beschermheer der vereeniging. den heer J. C. de Haan. secr. der ge meente Lisse die het openingswoord sprak. Deze gewaagde van den durf deze ten toonstelling te houden in verband met de financieele resultaten. Ook op deze expo sitie blükt. aldus spr. hoe de veredeling der rassen voortschrijdt. De beschermheer bracht dank aan de directie van het H.B.G.-gebouw. Met leedwezen dacht spr. aan den heer K. Bouma die door een nood lottig ongeval getroffen werd en aan de voorbereidende werkzaamheden geen deel kon nemen. Hiermede werd de tentoonstelling voor geopend verklaard en werd een rondwan deling gemaakt. Ongetwijfeld heeft de jury een moeilijke taak gehad. De iury bestond uit de heeren Joh. P. H. Hennekes. Dordrecht (groote hoenders). J. J. van Dam, Hilversum, (dwerghoenders). A. Graumans. Soest, (konijnen). L H. Hamaker. Haarlem (ko nijnen) A. C. M. Dolk. Voorburg (sierdui- ven). P. J. v. Daalen. Haarlem (postdui ven). J. J. v. Dam. Hilversum (water- en sier vogels) J. Kraak, dierenarts. De v.n. bekroningen ziin: Hoogst aantal punten hoenders G. Wes- terlaken. Hillegom; hoogst aantal punten konijnen. A. N. Ruigrok. Lisse; hoogst aan tal punten duiven C. P. J. Boer Gouda: verg. zilv. med. voor hoogst aantal punten 1 ras. 1 kleur voor een inwoner van Lisse (door J. C. de Haani N. J. Dol te Lisse: wisselbeker Piot. Coöp. .Ons Belang" voor fraaiste inzending Holl. hoenders. Z. Mer- kenstein Gouda (definitief); beker voor hoogst aantal punten leghorns. G. Westez- laken. Hillegom; wisselbeker Prot. Coöp. ..Ons Belang" voor fraaiste trio leghorns door J J. van Koperen definitiefIzilv. med. voor beste collectie leghorns één kleur N. J. Dol. Lisse wisselbeker voor hoogst aantal punten Plymouth Rocks, door J. van Gend. Haarlem (definitief); groote zjlv. med van .Leidsch Dagblad" voor hoogst aantal punten dwerghoenders. A. G. v. Servetten, Haarlem; beker door W. F. Daudeij fraaiste collectie Sebright krielen door E. Luik Lisse; wisselbeker hoogst aantal punten konijnen. A N. Ruigrok Lisse; wisselbeker hoogst aantal punten papillons A. N. Ruigrok, Lisse; klokje met konijn door K. Bouma voor fraaiste collectie Dapillon konijnen één kleur A. Haverkate Hengelo: wisselbeker voor den besten Hollander (eigen fok) J. J Vellekoop. Kwintsheul; wisselbeker hoogst aantal punten duiven C. P J. Boer. Gouda (definitief); beker voor fraaiste collectie Pouwstaarten. Jac. Molenaar. Lisse. Voorts werd een groote collectie DrU- zen in geld en natura toegekend. Na een druk bezoek, werd de Pluimvee- en Konijnen ten toonstelling gisteravond officieel gesloten. De beschermheer de heer J. C. de Haan. sprak het sluitingswoord bii verhindering van den burgemeester. Spr. gewaagde van het succes, gezien de buitengewoon fraaie inzendingen Voorts hoopte hii dat. waar deze tentoonstelling materieel goed ge slaagd is. ook financieel de uitslag gunstig moge zijn. Moge ook in de toekomst de vruchten van deze tentoonstelling geplukt worden Tenslotte had de trekking voor de ver loting plaats. AVcer een beroep voor ds. H. Ligtenberg. Ds H. Ligtenberg, predikant bij de Geref. Gem. alhier ontving thans zijn derde be roep uit Zeeland, want ha Iersekfe en Aag- tekerke. heeft nu ook de gemeente van Goes een beroep op hem uitgebracht, ■o- NOORDWIJKERHOUT. Kerstfeest Zondagschool. De Zondagschool uit ons dorp (hoofd mej. Gr. Blom) hield met die uit De Zilk (hoofd mej. To Rietvink) het gezamen lijk Kerstfeest in de Ned. Herv Kerk alhier. Het kerkgebouw bleek veel te klein te Z"ds. J. van Noort opende en vertelde de oude, maar toch altijd weer nieutve Kerstgeschiedenis. Sommige kinderen kre gen hierbij gelegenheid verschillende teksten op te zeggen. Na het zingen van eenige mooie Kerst liederen werden de kleinen rijkelijk ge- tracteerd. Hun gezichten glommen bij het zien van al die heerlijkheden. Na de pauze vertelde de heer Arends, hoofd der Chr School een Kerstverhaal. Tenslotte had na de 2e tractatie de uit reiking olaats van de biibelties. psalm boekjes en cadeaux. Daarbij werden de kinderen die de Zondagsschool verlaten zouden, hartelijk door ds. van Noort toe gesproken. Met. een dankgebed sloot hij deze welgeslaagde Kerstfeestviering. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Aanschaffing van een zandstrooier De gemeentebegrooting afgehandeld. De Raad vergaderde onder leiding van burgemeester Gerrevink; afwezig wegens ziekte de heeren Paardekooper en Smit en de secr. de heer Reitsma. Als loco-secr. trad op de heer J. de Visser. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van de Neutrale Werkloozen Sportver. D.O.S. om een voetbalterrein tot hun beschikking te stellen. B. en W. stelden voor een terrein aan de Laan van Oud-Poelgeest naast het hockeyveld hiervoor beschikbaar te stel len. Goedgekeurd. B. en W deelden o.a mede, dat de dir.- generaal van de volksgezondheid heelt bericht, dat het niet mogelijk is uit de begrootingspost 1935 gelden beschikbaar te stellen voor den bouw van 37 arbeiders woningen door „Buitenlust". B. en W hebben naar aanleiding van een verzoek door Ged. Staten een com missie benoemd, welke een onderzoek zal instellen naar de mogelijkheid om Jonge werkloozen van 1425 jaar ln het be- drüfslèven op te nemen. Tot voorzitter ls benoemd de heer T. van Egmond; tot leden de heeren Jac. Uittenbogaard, W. F. de Rooij, R. van Kampenhout en W. de Ruiter. Voorts zijn B. en W. bij Ged. Staten löp- gekomen tegen het besluit van de ge meente Rijnsburg inzake de opzegging van het contract Openbaar Lager Onder wijs Bij de procedure zuilen B. en W. zelf optreden. Voor kennisgeving aangenomen. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de exploitatie-vergoeding voor de bijz. lagere scholen over 1933, incl. de drie-jaar lij ksche afrekening. De vergoeding werd vastgesteld op f. 11,53 per leerling. 1. School Endegeester straat weg f. 1513,312, school Hooge Morschweg 1083.82; 3. school Rhijngeestor straatweg f. 2891.15; 4. school Rhljngeesterstraatweg f. 2891.15; 4 school ..Duinzicht", waarvan af voor ontvangen schoolgelden f. 193,12 is f. 683,12. De drle-jaarlijksche afrekening 1931 t.m. 1933. waarover moet worden terugbetaald, werd als volgt vastgesteld: 1. school Endegeester straatweg f. 1655,81: school Hooge Morschweg f. 687,82; 3. school Rhijngeester straatweg f. 1589,80; 4. school „Duinzicht" f. 590,48. De vergoeding over 1933 voor bijzonder vervolgonderwijs werd vastgesteld op f. 26.66 per leerling voor school Hooge Morschweg f 439,89; voor school Rhijn geester straatweg is het bedrag per leer ling vastgesteld op f. 13,33 in verband met de kortere periode dat de cursus is gehou den zoodat het bedrag is f. 213,28 Ook deze drie-jaarlijksche afrekening werd vastgesteld. Bij de voorstellen comptabiliteitsbeslui- ten kwam ter sprake het bedrag van f 300, noodig voor aanschaffing van een zand strooier. De heer Kattenbusch achtte deze uitgave voor een kleine gemeente als Oegstgeest overbodig, mede omdat daarvan weinig gebruik gemaakt zal worden. De voorzitter merkte op, djtj bij goede behan deling in minder dam een jaar de kosten van aanschaffing er mede zijn uitgehaald. De verantwoordelijkheid voor de elligheid op de wegen rust op B en W en daarom is aanschaffing noodig, aldus de voorzit ter. Wethouder van Egmond zeide dat Oegstgeest als kleine gejneente een zser uitgestrekt wegennet bezit en daarom een zandstrooier als een zeer nuttig toestel is te beschouwen. Het voorstel werd na discussie aange nomen met 83 st. (de heeren Kortmann, Kattenbusch en dr Simon Thomas i Volgde voortzetting behandeling ge meentebegrooting 1936 en begrooting grondbedrijf 1936. Bij de besprekingen van het laatste ge deelte van de uitgaven, zeide weth. Van Egmond inzake de post: „Werkverschaf fing aan werkloozen", het voorstel funest te achten. De arbeiders in de bollenstreek worden hierdoor zeker gedupeerd. Het overige gedeelte van de uitgaven werd zonder bijzondere opmerkingen afgehan deld. Inkomsten: Bij de post „Bijdrage werk verschaffing aan werkloozen", deelde de voorzitter mede dat dit bedrag moet zijn f. 3010. Bijgevoegd werd post 81A (ln verband met de post 421A: Eigendommen niet voor openb. dienst bestemd). Uitkeering grondbedrijf van de kosten aanleg, in werkverschaffing, van een waterpartij f. 4359 en demping van de Molentocht in werkverschaffing f.3900. Een discussie werd nog gevoerd inzake de hondenbe lasting. De heer Kruizlnga had bezwaren tegen de geraamde bedragen. Hij stelde voor be lastingheffing voor een bedrijfs- of waak hond f. 1 en voor luxe honden een dubbel bedrag als is aangegeven Dit voorstel werd verworpen met 101 st. (die van den voorsteller' Z.h.st. werd het voorste] van B. en W. aangenomen. De begrooting was hiermede i afgehandeld. Hierna gmg de raad over in geheime zitting. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Een zeer belangrijke vergadering - Een verzekeringskwestie - Het 2de bouwplan van „Spinoza" afgewezen Het voorstel van B. en W. aangenomen - Opheffing der openbare school. De Raad kwam ln openbare vergade ring bijeen. Aanwezig alle leden. De no tulen werden onveranderd goedgekeurd. Onder de Ingekomen stukken was o.a. een schrijven van den heer D. W. Note- boom alhier, waarin hij er op wijst, dat B. en W. bestaande verzekeringen aan de maatschappijen hebben opgezegd en zon der inschrijving door gegadigden aan een bepaald persoon de betreffende posten hebben gegund. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. het wenschelijk vonden alle verzekeringen van gemeentegebouwen aan eenzelfde maatschappij op te dragen, hetgeen het overzicht gemakkelijker maakt en tevens één betalingstermijn wordt verkregen. Ook de firma Kncgt. had ingeschreven. Ten slotte is de keu?" od den laagsten lnschrii- ver gevallen, n.l de firma Langeveld Al leen het belang der gemeente heeft B. en W. aldus doen besluiten. De heer G. v. Delft is door het ant woord van den voorzitter niet bevredigd. Waarom moest zoo'n haast gemaakt wor den? Een verzekering, welke in 1940 eerst afloopt, werd ook opgezegd. De heer K. Zandbergen sloot zich hierbij aan en zeide. dat deze zaak reeds vanaf 21 Augustus hangende was. Z. i. had aan alle daarvoor in aanmerking komende in gezetenen gelegenheid tot inschrijving ge geven moeten worden. Ook de heer Van Duin en dr. Jonker konden zich met den gevolgdcn gang van zaken niet vereenigen. Laatstgenoemde noemde het zeer onrechtvaardig, vooral ten opzichte van de post, die in 1940 eerst afloopt. Weth. v. d. Vijver ontkende dat onrecht vaardig gehandeld is. Wel degelijk heeft het gemeentebelang voorop gestaan. Nadat de heeren Van Duin. Zandbergen en Van Delft nogmaals verklaard hadden niet voldaan te zijn over het antwoord van B. en W„ en de heer Van Duin had verzocht voortaan alle belanghebbenden in de gelegenheid te stellen ln te schrijven, werd het debat gesloten. Schrijven van eenige slagers in de ge meente, houdende verzoek de keurloonen te verlagen. Overal in den omtrek ls het tarief lager dan in Rijnsburg. Werd in handen gesteld van B. en W. om prae- advies Volgde behandeling van het zgn. 2de bouwplan van de woningbouwver. „Spi noza". Van den min. van Soc. Zaken is een schrijven binnengekomen, waarin een proef-aanbesteding niet noodig wordt ge oordeeld. De regeering is bereid een voor schot te verstrekken van f. 105.110 voor den bouw van 31 woningen of f. 129.950 voor 41 woningen. B. en W. hebben deze zaak rijpelijk over wogen. onderhandeld met den secretaris van „Spinoza" en advies ingewonnen van een deskundige Tevens hebben zij over wogen den précairen toestand der ge-' meente, wat de financiën betreft, de toe nemende werkloosheid, het dalende le venspeil enz. Kunnen de huren wel steeds betaald worden? Daarom stellen B. en W. voor het ver zoek van „Spinoza" (41 woningen) af te wijzen en te besluiten tot het bouwen van 21 woningen. Blijkt er na eenigen tijd nog meerdere behoefte aan woningen te be staan, dan zijn B. en W. bereid met nieuwe voorstellen te komen, want ook zij zijn overtuigd, dat nieuwbouw noodzake lijk is De heer K. Zandbergen vroeg naar een schrijven van 24 Dec De eigenaar van den bouwgrond biedt die in zijn geheel te koop aan voor f. 1.25 per vierk. M. Dat is een lagere prijs dan van den gemeente grond. Bedoelde eigehaar wil echter geen gedeelten afzonderlijk verkoopen en wil een besluit voor 1 Januari a.s. De heer Zandbergen handhaafde het verzoek tot het bouwen van 41 woningen met uitsluiting van alle andere plannen. De adviezen der regeering zijn eenslui dend met die der bouwvereeniging De heer Van Duin achtte verbetering op woningbouwgebied dringend noodzake lijk en wenschte, dat B. en W een ruim standpunt innemen Financieele bezwaren moeten ondergeschikt gemaakt worden aan de verbetering der huisvesting en volksgezondheid, in het belang der inge zetenen. De tegenwoordige huurnrijzen zijn veel te hoog. Hij wees op de adviezen der Regeering en meende dat de vereeni ging voor de consequenties staat. Op dit laatste antwoordde de voorzitter, dat de gemeente garant blijft voor tekor ten De huurprijs voor 21 of 41 'woningen zal niet veel verschillen. B. en W wilien uiterst voorzichtig zijn en hebben daarom een compromis-voorstel ingediend. Dr. Jonker vroeg naar den huurprijs per woning der verschillende plannen. Deze is bij 31 woningen f. 3.69; bij 41 woningen f 3.57 en bij 21 woningen weinig meer vol gens den deskundige, den heer P. Kort. De heer K. Zandbergen gaf een uitvoe rig overzicht van alles wat 'n dc»e zaak (het 2e bouwplan) is voorgevallen. Hij releveerde de onderhandelingen met de autoriteiten van Rijk en gemeente; welke voorbereidende werkzaamheden hebben plaats gehad, de houding van B. en W. te genover de bouwplannen; het onderzoek door twee inspecteurs der Volksgezondheid van Regeeringswege enz. Spr. becijferde dat aanneming van het bouwplan in April j.l. 20 ct. verlaging p. w. van den huur prijs had gebracht. Het rapoort van ge noemden inspecteur over de woningtoestan den in de gemeente was zeer slecht. Thans is de Regeering bereid een voorschot voor 41 woningen te verstrekken. Spr. citeerde uit de programs der a.r. en c.h. hoe beide partijen de volkshuisvesting willen verbe teren en het particulier initiatief willen steunen. Ook las hij voor, wat de heer Peerbolte, dir. der Volksgezondheid dien aangaande heeft geschreven. Hij sclillder- de nogmaals in schrille kleuren de woning toestanden in onze gemeente en zeide, dat alles breedvoerig is overwogen. Spr. hoopte, dat de Raad het advies van het Rijk zal opvolgen. De huizen worden na aflossing van de schuld het eigendom van de ge meente, die ook de beschikking krijgt over de reserves der Vereeniging. Nogmaals drong hij met klem aan op aanvaarding van het 2e bouWplan. De voorzitter was door den heer Zand bergen niet overtuigd en kwam o.a. op te gen de voorstelling als zouden B. en W. geen waar standpunt innemen. Het college wil rekening houden met de gemeente- financiën en daarom den bouw in twee étappes doen plaats hebben. De heer G. v. Delft kon zich met een ge deelte van het betoog van den heer Zand bergen niet vereenigen. Hij vreesde, dat het plan van 41 woningen zal stranden en had graag een tusschenvoorstel gezien van 31 woningen. Hij achtte ook de woningtoe standen beneden peil en de tegenwoordige huurprijzen abnormaal hoog. Kunnen B. en W. de verzekering geven, dat als de 21 woningen bezet zijn, zij dan het aantal tot 41 zullen uitbreiden? De voorzitter gaf die verzekering, waarna de heer v Delft zich voor het voorstel van B. en W. verklaarde. Weth. Kralt zeide. dat tegenover de wo ningtoestanden in Rijnsburg en de hooge huurprijzen nieuwbouw noodzakelijk is. Echter moet de financieele voorzichtigheid zegevieren. Hij verdedigde uitvoerig het compromis voorstel van B. en W. (21 woningen). Dr. Jonker erkende eveneens het gebrek aan goede arbeiderswoningen. Door de ad viezen en argumentatie van B. en W. is hij voor het voorstel, van 21 woningen. De heer Knijff was voor woningbouw, maar achtte den huurprijs nog steeds te hoog. De heer v. d. Gugten was tegen alle bouwplannen, met het oog op de drukkên- lasten voor de gemeentenaren, waardoor velen de gemeente verlaten. De heer Zandbergen verdedigde nogmaals zijn standpunt en wees op den grooten huurachterstand van de gemeentewonin gen. Hij drong nog eens met klem aan op het bouwen van 41 woningen. Reeds eerder werd in dezen raad het standpunt gehul digd: „Wij moeten beleefd zijn tegen de regeering; laten wij dat nu ook doen en de adviezen der Regeering opvolgen." De heer G. v. Delft was niet overtuigd en dringt aan op aanvaarding van het compromis-voorstel. De heer v. Tilburg sloot zich aan bij het voorstel van B. en W. Wanneeer de huur prijs f.3 per week wordt, is hij vóór 31 woningen. Ds heer van Duin wilde verlichting van den woningnood en dus 41 woningen. De beide wethouders verdedigden dan nogmaals het standpunt van B. en W. Het bouwen van 21 woningen zal geen belasting verhooging veroorzaken. Tenslotte bracht de voorz. allereerst in stemming het voor stel van B. en W. om af te wijzen het ver zoek van de woningbouwvereniging tot het bouwen van 41 woningen. Dit verzoek werd verworpen met 9 tegen 2 stemmen, (de heeren Zandbergen en van Duin). Hier mede was dus het 2e bouwplan afgestemd. Dan volgde stemming over het tweede 3 -2 17. Even later dan begonnen Thijs en de kabouter vastberaden hun geklauter; zij bestegen snel dezelfde helling, waar nog daar net de stoet der kleine kereltjes langs ging. Halverwege vond nu Paddekwist een beetje steenengruls; hij keek er naar en zei: „Ik dacht 't al wel 't is hier niet pluis. Ik zie nu, dat zij hier naar .goud aan 't graven zijn; er ligt een beetje hier, zij 't dan zeer fijn. De toovenaar, of wat het ls, wenschte hier goud te krijgen, en tooverde snel arme menschen om, die voor hem werken moeten zonder ooit zijn rijkdom en zijn veiligheid met ondergang te kunnen dreigen." „Ja, ja", sprak Thijs, „het zal wel zijn zooals je zegt; blijkbaa' is die toovenaar of heks of wat dan ook, verschrik'lijk slecht."

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7