LÖÖSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 28 December 1935 LAND- EN TUINBOUW. Steun aan kleine boeren. De Bacon-Export. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. UITKEERING IN EENS UIT HET LANDBOUWCRISISFONDS. NOODLIJDENDE TUINDERS. Bij de behandeling der landbouwcrisis- politiek is steeds een moeilijke vraag ge weest op welke wijze voldoende tegemoet kon worden gekomen aan de economische nooden der z.g. kleine boeren. Onder deze groep worden nog al eens samengevat zij, die 13 koeien bezitten en 15 h a. cul tuurgrond bewerken. Deze kleine boeren hadden reeds vóór het Intreden der crisis een zeer sober be staan. Het spreekt dus vanzelf, dat de scherpe prijsdaling van alle landbouwpro ducten hen in het bijzonder moest tref fen. Wel ontvangen zij b.v. op hun melk en varkens steun, welke voor den geheelen landbouw is vastgesteld, maar de hoeveel heden. welke de kleine boeren producee- ren, zijn zeer gering, zoodat de toeslag op den wereldprijs niet steeds voldoende uit komst brengt. Reeds van het begin der landbouwcrisispolitiek af is getracht den kleinen boeren tegemoet te komen. Van daar, dat bij allerlei maatregelen, o.a. bij de teeltbeperking van runderen en var kens. voor hen gunstige uitzonderingen zijn gemaakt. Een geheel voldoende resultaat is daar mede nog niet verkregen. De nood van vele boeren is nog van dien aard, dat zij reeds in de werkverschaffing zijn ge plaatst of zich daarvoor zullen moeten aanmelden. Het is een groot nationaal belang, dat deze kleine zelfstandigen niet ten gronde gaan, maar op hun bedrijfjes kunnen blijven werken. Om dat te bereiken is een financieele tegemoetkoming gewenscht. Zij kunnen deze gelden dan gebruiken om hun be- drijfsbenoodigdheden aan te schaffen of te betalen i veevoeder, meststoffen, zaai goed. enz.) Een dergelijke vorm van hulp is zoowel uit een moreel als uit een eco nomisch en financieel oogpunt ongetwij feld heel wat verkieslijker dan werkver schaffing of armenzorg. Het is daarom, dat de minister van Landbouw en Visscherij heeft besloten voor de kleine boeren uit 't Landbouwcrisis- fonds een uitkeering ineens, tot een be drag wisselend tusschen 25 en 30 gulden per bedrijf, beschikbaar te stellen. Zij, die blijkens de gegevens der belasting een in komen hebben, dat deze uitkeering niet dringend noodzakelijk maakt, zullen uiter aard hiervoor niet in aanmerking komen. Met de voorbereiding van de uitvoering van dezen maatregel is nog al eenige tijd gemoeid. Aangenomen wordt, dat de uitkeering in Februari zal kunnen plaats vinden. Behalve de positie der kleine boeren vraagt ook de toestand van een aantal noodlijdende tuinders de aandacht, In be paalde streken van ons land. met name in Noord-Holland, is een misoogst opgetre den. Dientengevolge hebben een aantal kleine tuinders slechts een zeer geringe hoeveelheid groenten ter veiling kunnen brengen. Daardoor missen zij niet alleen de inkomsten van de opbrengst der groen ten, maar ook den toeslag, die krachtens de crisisbepalingen daarop wordt gegeven. Er zijn een aantal tuinders, die daar door te gronde dreigen te gaan. Ook hier is het noodzakelijk de helpende hand te bieden, opdat deze nijvere werkers in de kosten van aanschaf van hun bedrijfsbe- noodigdheden worden tegemoet gekomen. Vandaar, dat de minister van Landbouw en Visscherij voor hen van deze groep, voor wie dit dringend noodzakelijk blijkt, tot een bijzondere uitkeering heeft beslo ten. Ook hier kan de uitkeering in Fe bruari worden tegemoet gezien. INSCHAKELING VAN PARTICULIERE ORGANISATIES IN DE TOEKOMST. BESPREKINGEN INZAKE OVERGANGSCONTRACT. In verband met verschillende berichten, welke over een nieuw baconcontract wor den verspreid, hebben wij omtrent den juisten stand van zaken nadere inlichtin gen ingewonnen. Van bevoegde zijde heeft men ons het volgende medegedeeld. De export van bacon is voor de varkens houders in Nederland van de grootste be- teekenis. Zonder steun is deze export niet in stand te houden. Het baconcontract was de organisatorische vorm. waarin de steun werd verleend. De minister van Landbouw en Visscherij heeft kort geleden het baconcontract op gezegd. Het is de bedoeling om te komen tót, een geheel anderen vorm van steun- vërleening, zonder baconcontract. Op dit oogenblik heeft het college van regee- ringscommissarissen een plan in behande ling, waardoor de particuliere organisaties bij het opkoopen, slachten en exporteeren dér varkens op ruime wijze zouden worden ingeschakeld. Het bedrijfsleven zal dan optreden, met steun en onder contrblé van de Overheid. Uiteraard is de uitvoering van een der gelijk plan tijdroovend, mede omdat met de bij den export belanghebbende groepen tal van besprekingen moeten worden ge voerd. Daar het bestaande baconcontract 1 Januari afloopt en er in ieder geval een regeling moet zijn, heeft de minister van Landbouw en Visscherij daarom besloten het baconcontract nog na 1 Jan. te laten doorloopen, evenwel niet ongewijzigd. De veehouderij-centrale onderhandelt op dit oogenblik met de baconfabrikanten om te komen tot die veranderingen in het be staande baconcontract. waarvan de nood zakelijkheid is gebleken. Het resultaat van deze onderhandelingen zal aan den minister worden voorgelegd, opdat deze dan zijn beslissing kan nemen. Mochten de veranderingen pas na 1 Januari tot stand komen, dan zullen zij met terug werkende kracht van dien datum af gelden. WÉL OPHEFFING VAN SPOOR LIJN ALPHEN—UITHOORN. DE ONDERHANDELINGEN AFGEBROKEN. Deden wij Dinsdag mededeeling inzake waarschijnlijke voortzetting van den dienst AlphenUithoorn door particulie ren. thans vernemen wij van bevoegde zijde, dat de onderhandelingen dienaan gaande plotseling zijn afgebroken, in ver band met het feit, dat Ged. Staten in middels concessie hebben verleend aan autobus-ondernemers. Tevens was ook van de zijde der gemeentebesturen geen me dewerking te verwachten. Een en ander in aanmerking genomen, wordt door de betrokken instanties nu een loonende ex ploitatie zoo goed als uitgesloten ge acht, waarom de pogingen om met de Ned. Spoorwegen tot overeenstemming te komen, zijn gestaakt. Menigeen zal dus thans „Bello" op 31 December a.s. voor het laatst zien rijden. Tenslotte zij nog opgemerkt, dat het niet voor onmogelijk wordt gehouden, dat in het nieuwe jaar een basis kan worden gevonden, waarop onderhandelingen voor exploitatie door particulieren of anders zins wederom zullen worden opgevat of voortgezet. DRUK VERVOER OP LIJN GOUDA-BOSKOOP-ALPHEN. Gedurende de Kerstdagen. De beide Kerstdagen hebben zich op het traject Gouda-Boskoop-Alphen geken merkt door een buitengewoon groot reizi- gersvervoer. Werd aanvankelijk geregeld met twee motortreinen gereden, in den middag van den 2en Kerstdag moest zelfs een Dieseltrein uit Utrecht ontboden wor den, Ook toen nog moesten vele reizigers zich met een staanplaats tevreden stellen. Nu eerst blijkt, in welk een groote be hoefte deze lijn voorziet, in tegenstelling tot de verwachting van de zeer velen, die bij het begin der exploitatie meenden dat deze lijn een tegenvaller zou worden. ALPHEN. Kaasdiefstal. Door P. H. werd bij de politie aangifte gedaan van het feit dat uit zijm pakhuis een dertiental kazen, w.o. twee van niet minder dan 28 pond wegende, werden ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. Zekere B. werd op heeterdaad betrapt bij diefstal van kousen uit het winkelper ceel van de fa. v. H. hoek Bruggestraat v. Mandersloostraat. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt. Gevonden: een belastingplaatje, een sjaal, een knipmes, een portemonnaie m. inhoud, een paar handschoenen, een bin nenband, een polshorloge en gouden ring. Inlichtingen politiebureau. BODEGRAVEN. Raadsagenda. De raad komt op 30 December a.s. des nam 2 uur bijeen. 1. Opening; 2. Onderzoek geloofsbrieven van den heer G. Uithol, benoemd verkl. lid van den raad: 3. Vaststelling der no tulen; 4. Ingekomen stukken; 5. Voorstel tot aanvulling der Alg. Pol. Verord 6. Voorstel betreffende ingang van datum der salarisverlaging van een gedeelte van het gemeentepersoneel; 7. Benoeming ge meentegeneesheer en lev. geneesmiddelen 8. Vaststelling pensioensgrondslagen; 9. Vaststelling 3-jaarl. afrekening art. 101 der L.O.-wet 1920; 10. Voorstel tot het ver- leenen van ontheffing van aanslagen in zake het schoolgeld; 11. Behandeling wij- zagtng uitbreidingsplan. BOSKOOP. Een tweetal onzer plaatsgenooten, n.l. de heeren J. Groenendijk en H. Windhorst, herdachten den dag. waarop het 25 jaren geleden was, dat zij in dienst traden, eerst genoemde als kaskweeker bij de firma van Kleef en Co.. laatstgenoemde als boomen zoeker bij de firma W. Mesman en Zonen. Het heeft beiden jubilarissen van de zijde hunner patroons en kameraden niet ont broken aan de noodige belangstelling. In de Nutsbew.-school aan de Kerk straat had, uitgaande van den plaatselijken raad der S.D.A.P. en Boskoopsche Bestuur - dersbond een druk bezochte Kerstvergade ring plaats. Als spreker trad op de heer J. Spronkers. met als onderwerp: „De Kerst gedachte". De arbeiders zangver. „Nieuw Leven" heeft op zeer verdienstelijke wijze haar medewerking verleend. Voor de kinderen van de Zondags school had er in „Ons Jeugdhuis" aan de Julianastraat een Kerstfeest plaats. Ook waren zeer vele ouders en belangstellen den tegenwoordig, zoodat de zaal geheel bezet was. Na de Kerstverhalen, zang enz. werden de kinderen rijkelijk getracteerd en van geschenken voorzien. Het is voor alle aan wezigen een aangename middag geweest. In de vergadering van de afd. Boskoop der confessioneele vereeniging werden als bestuursleden gekozen, de heeren: H. Groe nendijk, W. Kranenburg en W. v. d. Heerik. RICHTPRIJS TARWE. Ten einde den steun, welke uit het Landbouwcrisisfonds op de verschillende landbouwcrisisproducten wordt gegeven, meer naar evenredigheid te verdeelen, heeft de Minister van Landbouw en Vis scherij besloten den richtprijs voor de tarwe, welke voor den oogst van dit jaar f. 10 bedroeg, voor den a.s. oogst tot f. 9 te verlagen. HAZERSWOUDE. Mooie Kerstfeestviering. Op den 2en Kerstdag heeft in de Ned. Herv. Kerk de Kerstfeestviering plaats gehad met de kinderen der Zondag school, onder leiding van ds. P. L. Kiehl. De heer C. Patijn vertelde de Kerst geschiedenis, waarna de heer A. van Rijs- sel de kinderen een kerstverhaal verhaal de. Onder leiding van den heer A. v. d. Linden werden door de kinderen uitne mend eenige liederen gezongen, terwijl door een 6-tal der kleinste leerlingen een aantal teksten bij beurten werden opge zegd. De vrijmoedigheid waarmee dit door enkelen geschiedde verbaasde de aan wezigen. Ds Kiëhl sprak een slotwoord, waarin de groote verdiensten van een der leid sters, nl. mej. M. A. van Abshoven, welke overleden is. dankbaar werden herdacht. Aan elk der kinderen werd een kerst geschenk uitgereikt. Door de Ned. Herv. Meisjesver. „Febe" werden in het afgeloopen jaar 99 klee- dingstukken vervaardigd, welke over 21 behoeftige gezinnen werden verdeeld. KOUDEKERK. Onder groote belangstelling van de ouders werd in de Ned. Herv. Kerk het Kerstfeest gevierd met de kinderen van de Zondagsschool. Het Kerstfeest stond onder leiding van ds. Odé, die o.m. een mooi Kerstverhaal vertelde. Ter afwisseling werd door de kinderen een kerstcantate gezongen met orgelbegeleiding. Voor de noodige tractatie was gezorgd terwijl tevens dc uitreiking plaats had ran boek jes, bijbeltjes enz., terwijl aan de behoef- tigen kleedingstukken werden uitgereikt. NIEUWVEEN. De R.K. Tooneelver. „Inter Nos" gaf een welgeslaagde uitvoering in de R.K. school. De voorz. de heer L. de Boer. opende met een hartelijk woord van welkom aan de talrijke aanwezigen, waarna werd opge voerd het tooneelstuk „De Waterduivel". Tusschen de bedrijven werd aardige muziek ten gehoore gebracht. Na de pauze werd een klucht opgevoerd „Schoolmeester Pie- terse". Beide stukken vielen zeer in den smaak. Na afloop dankte de voorz. de aan wezigen en sloot den welgeslaagden avond. Wegens bedanken van den heer P. Spreij als ouderling der Geref. Kerk, is gekozen de heer G. v. d. Linden, en wegens bedanken van den heer J. Hoogendoom als diaken, is gekozen de heer Chr Jonker. TER AAR. Kerstwijdingsavond. In het gymnastieklokaal van de Chr. Nat. school had een bijeenkomst plaats aan den vooravond van het Kerstfeest. Een zangkoor van dj Chr Meisjesvereen. zong kerstliederen, ingewisseld door het voorlezen van gedeelten uit het evangelie van Lucas en Johannes. Ds. Heemskerk hield eeh korte toespraak in verband met het komende Kerstfeest, aan de hand van de woorden van Mozes: morgen zult gij de heerlijkheid der Keeren zien. Aan het slot zongen de aanwezigen Gez. 117. WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. Na opening door den voorzitter volgden ingekomen stukken o.a. een schrijven van enkele bewoners vsin Bloemendaal hou dende een klacht over het drinkwater. De voorzitter merkt op dat ook het vorige jaar een dergelijke klacht is ingekomen, doch toen heeft een onderzoek uitgewezen, dat een en ander overdreven, zoo niet onwaar was. De bedreven commissie moet maar weer een onderzoek instellen. Hier toe werd besloten. Van commissie A van het pi. crisiscomité een verzoek om een raadslid aan die commissie toe te voegen. De voorzitter stelde voor dit adres aan te houden. Opgemerkt werd. dat dit ver zoek is gedaan ten einde een subsidie van de gemeente te kunnen krijgen, waarvoor een bedrag op de begrooting is gesteld. De voorzitter antwoordde dat deze sub sidie niet wordt verleend voor nog een collecte wordt gehouden. Bovendien laat het werk van de commissie te wenschen over. Zoo was b.v. nog geen brief weg naar Den Haag om goederen en levensmiddelen terwijl andere gemeenten het goed allang thuis hebben. Tot aanhouding werd ten slotte besloten. Van den heer P. C. Pols een verzoek om zich zoo de raad dit wenscht, te verde digen tegen de aanvallen welke in een vorige vergadering tegen hem zijn ge daan. De voorzitter zeide dit absoluut niet noodig te vinden. Men zal er van over tuigd zijn. dat deze zaken ten zeerste overdreven zlin. Weth. Herfst deelde mede. dat hem uit een onderzoek is gebleken, dat de opmer kingen niet juist waren. De heer Schouten zou het op prijs stellen alsnog dokter Pols te hooren. Met 7 tegen 5 st. werd de mee ning uitgesproken, dat het hooren niet noodig is, aangezien men de aanvaïten als overdreven moet beschouwen. De vergoeding aan besturen van bijz. scholen werd als volgt vastgesteld. Voor de scholen aan den Onderweg, de Oranje laan en den Kanaalweg op f. 9.44 per leer ling; voor de mulo school lager gedeeld f. 8.52 en voor de ulo op f. 17.87. De rekening van Waddinxveen's zwem bad werd goedgekeurd. Er is een tekort van f. 0.28'A. De heer Schouten wil de aan dacht vestigen op de lage belooning van den badmeester. De voorzitter antwoordde dat daaraan niets is te doen: dat hangt van het bestuur af. Na eenige discussie werd het voorstel van B. en W. aangenomen, om de rechten voor het beriiden van de Zuidkade met paard en wagen met de helft te vermin deren. Over het voorstel tot continueering van de werkverschaffing gaf aanleiding tot lange discussie. Klachten over het loon, te werkstelling, uitvoering e.d. werden be antwoord door den wethouder van Tol. AALSMEER. GEMEENTERAAD. Goedkeuring der gemeenlebegrooting. De raad kwam bijeen, onder voorzitter schap van burgemeester J. Kastelein. Af wezig wegens ziekte de heer D. Jongkind Mz. In behandeling kwam de gemeente- begrooting. De heer C. Spaargaren Dz. constateerde, dat de begrooting grondig onderzocht Ls. alvorens zij werd ingediend. Toch wilde spr. opmerken, dat iedere gelegenheid moet worden aangegrepen, om te trachten de werkloosheid te verminderen; elke be zuiniging leidt tot grootere werkloosheid. Dan toonde de heer Spaargaren zich voor stander van het progressief toepassen der personeele belasting. Spr. achtte het tijd. ook als gemeente, werkobjecten te vinden en wees op het Plan van. den Arbeid, dat een verschiet hiervoor opende. De heer M. Alderden Czn. constateerde, dat de heer Spaargaren zich heeft ultge sproken voor progressieve heffing der per soneele belasting, doch spr. wenschte in den huldigen vorm van heffing der op centen geen verandering te brengen; fle mogelijkheid moet opengesteld blijven, dat men zich hier wil vestigen. Spr, had officieus vernomen, dat er eenige kans was. dat uit het Werkfonds enkele werken hier uitgevoerd zouden kunnen worden, n.l. het doortrekken 'der Van Cleeffkade op het Oosteinde. de ver harding der Stommcerkade en verbinding bij De Gooijer (Oosteinderweg—Aalsmeer- derweg)Het had hem echter veel leed ge daan, dat de verbreeding van den Uiter- weg er niet bij genoemd werd. De massa daar wonende kweekers toch voelen zich sterk gehandicapt, omdat ze niet, als hun collega's in andere deelen der gemeente, over een rijweg de beschikking hebben. Voorts sprak de heer Alderden zijn mis noegen uit over het zoo laat indienen der begrooting, veroorzaakt door langdurig op onthoud van gemeentewerken. De heer Alb. Baarse sloot zich aan bij het gesprokene van den heer Alderden, voor wat betreft de heffing der personeele belasting en verbreeding van den Uiter- weg. Weth. P. v. d. Meer merkte op, dat de kans nog zeer vaag is, dat hier werken zullen kunnen uitgevoerd worden, gesup pleerd uit het Werkfonds. Oorspronkelijk zijn een 10-tal objecten hiervoor opgege ven, waarbij verbreeding Uiterweg, ge raamd op f. 105.000 (zonder bruggen). Doch wil men het werk volledig uitvoeren, dan dient ook aan het einde van den Uiterweg een brug te komen voor verbin ding met den Haarlemmermeerpolder. Een gedeeltelijk werkobject steun Werkfonds echter niet; op geringen afstand van den Uiterweg is een goede verkeersweg, n.l. de Ringdijk. Voor uitvoering zouden e.v. in aanmerking kunnen komen: het doortrek ken der Van Cleeffkade, verhartng Storrt- meerkade en de verbindingsweg bij De Gooijer, aan welke plannen wordt ge werkt. Weth. Alderden spijt het ten zeerste, dat de verbreeding van den Uiterweg geen kans heeft bij Werkfonds. Echter zou spr. pogingen willen doen, de verbreeding tot stand te brengen door middel van werk verschaffing en den directeur van ge meente-werken opdragen, hiervan een nauwkeurige begrooting te maken. Volgnr. 58, huur van huizen en andere gebouwen. Hierbij werd goedgekeurd, dat de 5 woningen te Kudelstaart elk met 25 cent per week in huur verlaagd werden. De begrooting werd hierop goedgekeurd aan inkomsten en uitgaven, gewonen dienst met f. 626.556.11. batig en nadeeiig saldo f. 273.211.59. Ook werden goedgekeurd, de begrootin gen van het bedrijf gemeentewerken, grondbedrijf, woningbedrijf en Burgerlijk Armbestuur. Gemeentewerken, totaal aan lasten en baten f. 181.158.40, kapitaals uitgaven en inkomsten f. 3.697.39; grond bedrijf. baten f. 7.703.48. lasten f. 24.057.49, nadeeiig saldo f. 16.354.01. kapitaalsinkom sten en uitgaven f. 94.661.11: woningbe drijf, baten f. 1.300, lasten f. 2.923.86, na deeiig saldo f. 1.623.86. kapitaalsinkomsten en uitgaven resp. f. 13.715.94 en f. 14.474.63, nadeeiig saldo f. 758.69; burgerlijk arm bestuur, ontvangsten en uitg. f. 35.000. De onderwijzer J. v. d. Broek van de 0.1. school Uiterweg, werd per 1 Januari a.s. op wachtgeld gesteld. Gewijzigd werd de verordening, rege lende de heffing eener straatbelasting. Aan G. C Alderden en E. C. Scholte werden voorschotten verleend -voor stich ting landarbeidersplaatsjes. Aangekocht De voorzitter wees er op dat de kosten hooger zijn dan aanvankelijk werd ver moed. De gemeente moet nu doorgaan, anders zullen ook de polders de bijdragen niet verleenen. Het voorstel werd aange nomen De aftr. leden van de commissie tot wering van schoolverzuim de heeren C. Jongenburger en M. Schouten werden her kozen evenals de aftr leden van de schoolcommissie mevrouw L. Bremmer- Schwartz en de heer J. J. C. Mastenbroek. De voorstellen tot het verleenen van ontheffing van schoolgeld en tot wijziging van de begrooting voor het dienstjaar 1935 werden z.h.st. aangenomen. De voorzitter wenschte den leden een (te- zeeend oud jaar toe. Hierna sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna, d. v. A. Metselaar en van E. Van Gemeren; Hendrika Johanna, d. v. B. Laurier en van M. Bekkers. WOUBRUGGE. Ben auto leeggestolen. Door de gladheid van den Heerenweg slipte de auto bestuurd door den heer W. uit Winkel en reed tegen een boom. Met een gebroken wiel moest de eigenaar de wagen 's nachts buiten laten staan. Groot was echter zijn verbazing toen het Fordje den anderen dag werd gehaald 't hem bleek dat het totaal „uitgekleed" was. Bijna alle onderdeden waren afgeschroefd, tot zelfs het achterlicht, de gereedschapkist gele digd, de kussens weggehaald. De politie, die een onderzoek instelde, arresteerde te Rijn- saterwoude H. H. R., J. W. van S. en P. R. Zij werden naar hier overgebracht en be kenden den diefstal in vereeniging te heb ben gepleegd; het ontvreemde werd in be slag genomen. Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorin, en 6'/i uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Vrije Evang, Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. i Maandag. Schouwburg; R'damsch-Hofstadtooneel. „Boefje". 8.15 uur nam. Dinsdag. Jeruël: Samenkomst te 7'A uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomst te 7 uur nam. Woensdag. Jeruël: Samenkomst te 6'/i uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Schilderijententoonstelling, Charley Toorop (tot 12 Jan.) Geopend 10 tot 4 uur, 's Zondags 1 tot 4 uur nam. DflERSd. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde, Medisch Opvoedkundig Bureau Boerhaavestjraat 21). Halfdrie tot half vier Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. Praeventieve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam. „De Kozakken-kapitein". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „De Kribbebljter". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2l'h en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. Babytake A. Bow." Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8 1/4 u. n.m. „Verraad". Woensdag- en Zaterdagnam. 2l/« uur. Zondag nam. 2 uur, 4V> uur en 8 u. 15. Roxy-Theater, Haarl. str., 7 uur nam. ,,'n Geveltoerist". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v Ji. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. Van Vrijdag 27 tot en met Zondag 29 Dec. neemt waar apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, telef- 552. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door apotheek, C. van Zijp, Wilhelmlnapark 8, telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren de Graaff, de Jager,' Renaud en Hovens Gréve. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Hugenholtz, tel. 390 werd een strookje grond ln het Oosteinde. Ate leden van het Burgerlijk Armbestuur werden herbenoemd de heeren W. Hart in? en W. de Groot. Goedgekeurd werd het verleenen van een Kerstgave aan werkloozen. Ingevolge ministeriëele bepalingen. De voorzitter sloot de laatste vergade ring in dit Jaar met de beste wenschen. De Ohr. Zangver. „Halleluja" (dir. J. C. Hulsbos) heeft op len Kerstavond eën tfitvoerlng gegeven ln de Ned. Herv. Kerk op het dorp. Mederwerking werd verleend door: orkest, orgel. mevr. C. Hoogstraten- Maarse (sopraan) en den heer K. Hulsbos (bariton). Er was voor dit concert, dat uitstekend gslaagd is, groote belangstelling; het kerkgebouw was geheel bezet. Een openingswoord is gesproken door ds. IJ. Alkema, terwijl aan het einde van den welgeslaagden avond ds. J. Knop persen een slot- en dankwoord sprak. Tweeden Kerstdag stond hier ln het teeken van kerkelijke herdenkingen met de kinderen der verschillende Zondags scholen. Zoowel in de Ned. Herv. Kerk op het dorp als te Aalsmeer-Oost en Chr. Geref. Kerk, is het Kerstfeest temidden der gemeente met de kinderen herdacht. Ook den ouden van dagen ln „Rustoord" is het Kerstfeest bereid. BENTHUIZEN. Kerstfeest der Zondagsschool. In het Ned. Herv. Kerkgebouw vierde de zondagsschool het Kerstfeest. Het gebouw was tjokvol. Ds. Bieshaar opende door te laten zingen Ps. 98 2 en gebed. Dan las hij Luc. 2 de eerste 20 verzen, gevolgd door een inleidend woord. Na het zingen van eenige kerstliederen werd door het hoofd der school de heer M. Idema de kerstge schiedenis verhaald. Onder leiding van het personeel der school en de organiste mej. C. van Drlel, werden liederen gezongen. De heer W. Qualm sprak een inleidend woord, waarna hij vragen uit de H. Schrift aan de kinderen stelde. In de pauze werden de kinderen onthaald op versnaperingen en boekjes. Ten slotte sprak de ouderling de heer S. van Gaaien, een toepasselijk woord, waarna hij aan de kinderen die de school gingen verlaten als aandenken een mooi Psalmboekje gaf. Na het zingen van Psalm 68 10 sloot hij met dankgebed. Door het pi. crisiscomité zijn aan ver schillende behoeftige personen werkklee- dlng en dekens uitgereikt. 2—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6