Het spoorweg-ongeluk in Thüringen - Parade te Balikpapan TESSA 76ste Jaargang LE1DSCH DAGBLAD Tweede Blad r FEUILLETON. DE PARADE TE BALIKPAPAN ter gelegenheid van het 105-jarig bestaan van het bataljon infanterie. Nadat aan het jubileerende DE FILMACTEUR DOUGLAS FAIRBANKS IN ST. M0R1TZ vergezeld corps het vaandel was uitgereikt, vond een groot défilé der aanwezige troepen plaats. van Lady Ashley (links) en mrs. Basil Bleek, haar zuster. De treinramp in Thüringen. Een ernstige treinbotsing vond op den vooravond van Kerstmis plaats op de brug over de Saaie bij Gross-Heringen. Negen en dertig personen kwamen bij deze treinbotsing om het leven. De plaats van de ramp. EEN CONTINGENT MARINIERS WORDT GEREED GEHOUDEN om naar Curasao te vertrekken, indien de ontwikkeling van den toestand in Venezuela daartoe aanleiding mocht geven. DOOR DE BURGERIJ VAN ROTTERDAM WERD EEN PORTRET VAN H.M. DE KONINGIN geschilderd door Herman Mees, aan het Gemeente bestuur aangeboden. Tijdens de overdracht in het stadhuis, links de directeur van het Boymans-museum. door RICHARD STARR. Vertaald door A, RIEWERD. 12) Zij voelde zich niet op haar gemak, maar deed haar best, het niet te toonen. Plotseling vond zij een verklaring: het was een van Jimmy's vrienden, die iets ver moed had, en teruggekomen was om een onderzoek in te stellen. Zij verlangde vurig Jimmy voor een onaangename verdenking te behoeden. Haarzelf ook. Maar hoe moest zij dat aanleggen? „Geen kamermeisje?" zei de bezoeker. „Dat heb ik al gezegd", antwoordde Tessa „Is het in dat geval veroorloofd te vra gen wat u in mijn kamer doet?'' „Uw kamer?" hijgde Tessa, „uw kamer? Heb lk ooit, dit is uw kamer niet en ik zou wel eens willen weten wat u hier doet?" Gedurende eenige seconden, die Tessa een eeuwigheid leken, keek de man haar scherp aan. Terwijl hij zoo keek, werd zijn gezicht hoe langer hoe onaangenamer. Tessa had het gevoel, of zij moest schreeu wen. Bij Jimmy Turner had zij heelemaal niet het gevoel gehad dat er onraad dreigde. Bij dezen man voelde zij een vage vrees, maar zij deed haar best het met te laten merken Kwam Jimmv maar terug! „Ik heb je nog niet heelemaal door!" zei de man langzaam. „Wat is je doel?" „Ik heb geen doel", zei Tessa. „Ik be grijp niet, waar u het over hebt!" .Waarom ben je in deze kamer?" „Wat hebt u daarmee te maken?" De man liep naar de deur, draaide die op slot, haalde den sleutel er uit en stak hem in zijn zak. „Wat doet u?" vroeg Tessa. „Ik sluit de deur. Iets op tegen?" „Jazeker. Maak die deur open, of lk bel om hulp". „Uitstekend! Bel maar. Daar is de bel". De man keek haar doordringend aan. Hij had iets katachtigs. Halverwege de bel bleef Tessa staan. Wat zou er gebeu ren, als zij om hulp belde? Ongetwijfeld allerlei dingen, en al die dingen zouden zoowel voor Jimmy als voor haar onaan genaam zijn. Zij durfde niet te bellen. De man glimlachte. „Ik dacht wel, dat je je zoudt bedenken. Luister nou eens, schatje. Ik geloof, dat we in hetzelfde schuitje varen. Jij bent een van de kellnerinnen, die beneden bij het diner bedienden, is het niet?" „Ja", stemde zij toe. ..Nou, jij bent een gladde, en ik geloof, dat je goede hersens hebt. Prachtidee van je om je bij die kellnerinnen aan te slui ten. Je hebt er sterke zenuwen voor noo- dlg. maar daar schijnt het je niet aan te mankeeren". Tessa luisterde toe, zonder in het minst te begrijpen, waar hij het over had. Zij dacht nog altijd, dat deze man een vriend van Jimmy Turner was. „Je bent een verstandig meisje en het is heelemaal mijn bedoeling niet je in je werk te hinderen. Ik zal je zeggen, wat ik zal doen. Jij en ik zullen dit karweitje half om half deelen. Zeg maar. of je er in toestemt". „Ik weet niet waar u over spreekt", zei Tessa. „Bent u een vriend van mr. Turner?" „Ik sta niet op zijn bezoekerslijst", zei de man met een grijns. „Maar ik ken hem van aanzien. Hij zit nu beneden in de rookkamer met een half dozijn vroolijke Jongelui. Het ziet er naar uit, of ze er nog wel een uurtje zullen blijven, maar we hoeven geen onnoodlg risico te loopen. In ons vak is vlugheid nummer één". „Als u mij zegt, wat u bedoelt, zou ik u misschien beginnen te begrijpen", zei Tessa. „Hou nou op met dat onnoozele gedoe, meisje. Dat heeft bij mij geen succes. Laten we tot de zaken overgaan. Heb jij dat valies onderzocht of zal ik het doen?" Pas op dit oogenblik, toen de man op zijn knieën ging liggen en vrijmoedig Jimmy Turners valies opende en de foto van het mooie meisje door de kamer slin gerde, begreep Tessa alles. Deze man was een dief. Een typische hotelrat, die. vermomd-in de voorgeschre ven avondkleeding, een slaapkamer bin nen sluipt, die hij toevallig ongesloten vindt, of waarop een looper past. Hij was gekomen om Jimmy Turner te bestelen, en hij dacht, dat zij hier voor hetzelfde doel was. Tessa sprong van het bed en vloog naar de bel. Maar hoe vlug zij ook was, de man was vlugger. Met een uitroep van schrik greep hij haar bij den enkel, toen zij hem voorbij liep, zoodat zij met een hevigen smak op den grond terecht kwam. In een seconde lag hij bij haar neerge knield. Tessa begon te schreeuwen, maar hij smoorde haar kreten, door een hand op haar mond te drukken. Zij worstelde, maar zijn kracht werkte verlammend. Zij was als een vogeltje in zijn greep. Met zijn vrije hand woelde hij in het open valies op den grond en vond een lange zijden halsdoek. Voordat Tessa zich goed en wel reken schap kon geven van wat er gebeurde, was die doek eenige keeren om haar ge zicht gewonden en stijf dicht geknoopt. Haar was krachtdadig het zwijgen opge legd, alleen haar oogen waren onbedekt. Toen rolde hij haar om op haar gezicht en bond haar handen met een van Jim my's dassen op haar rug vast. Met een andere das bond hij haar enkels. Toen hij haar op die manier volslagen hulpeloos en zwijgend had gemaakt, stond hij, zwaar ademend, op. „Dat zal je wel vasthouden, denk ik", bromde hij. „Je bent slim, meisje. Zoo slim als een vos. Je hadt me bijna te pak ken gekregen, maar bijna is nog niet half. Ik vergiste me in je. Een vriendinnetje van mr. Turner, hè? Heel goed, hij zal je vinden wachten als hij boven komt. Zeg hem. dat ik niet kon helpen, dat ik wat met je moest sollen, maar je ziet er zoo ook nog niet zoo kwaad uit". Tessa keek hem woedend aan, en hij lachte haar uit. Hij trok de dekens naar beneden, pakte haar als een baby op en wierp haar op het bed. Toen trok hij de dekens over haar heen. Tessa draaide net zoo lang, tot haar hoofd er onder uit was De man lag op zijn knieën aan het voeteneind van het bed op den grond. Zij kon niet zien, wat hij uitvoerde, maar raadde, dat hij Jim my's valies doorzocht. Zij worstelde tevergeefs om haar mond vrij te krijgen, om weer te kunnen schreeuwen, maar het hielp niets. De man was blijkbaar een baas in die dingen en had haar stevig vastgebonden. Hij was niet langer dan drie of vier mi nuten met het valies bezig. Toen zag zij hem naar de toilettafel gaan. Hij trok de laden een voor een open en rommelde er in. Hij stond met zijn rug naar haar toe, en zij kon niet zien of hij iets wegnam of niet. Daarna ging hij naar de kleerkast. Ook nu kon zij niet zien, wat hij daar deed. In het geheel was hij niet langer dan vijf minuten bezig. Toen liep hij naar het bed en keek grijnzend op haar neer. „Goeden nacht, schatje", zei hij. „Ik hoop, dat hij niet lang meer zal weg blijven". Zij hoorde de klik van het electrisch knopje. De kamer was in donker gehuld. De deur werd heel- zacht gesloten. Weer stilte. De vreeselijkste stilte, die de arme Tessa ooit in haar leven had mee gemaakt. Het was niet veel meer dan een half uur geleden, dat zij in deze ongelukkge kamer was gekomen. Minder dan een uur geleden had zij nog met den goed gedres- seerden Vliegenden Troep de dmerzaal in en uit geloopen en Jimmy Turner be diend. Toen had het haar- toegeschenen, of het leven een nieuwe bladzijde voor haar had opgeslagen, en of de toekomst schitterend en vol licht en kleuren beloof de te worden. En nu dit! Zij bevond zich in de slaapkamer van een man. Niet alleen in zijn slaapkamer, maar zelfs in zijn bed, aan handen en voeten gebonden en gekneveld. En de ka mer was door een dief geplunderd. En dadelijk zou Jimmy naar bed gaan en haar vinden. Misschien zouden een paar van zijn vrienden met hem meekomen Dat zou het toppunt zijn! (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 5