GUERILLA AAN HET NOORDELIJK FRONT LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 28 December 1935 De vredesvoorwaarden van den Negus. Italië voelt zich steeds meer geïsoleerd. FINANCIEN. WL y-cU is cUe nieiuite HONIG'S KALFSSOEP Van 't front. Volgens Abessijnsche berichten van het Noordelijk front hebben in het gebied van Tembien de Abessijnsche troepen nieuwe vorderingen gemaakt. Dedjas Hailoe Ke- bede. die het bevel voert over een groote Abessijnsche voorhoede, heeft met succes eenlge Italiaanse he posten aangevallen, die zich ter weerszijden van den straatweg van I Makalle naar Adoea hadden ingegraven Men zou hierbij elf machinegeweren. 200 geweren en de daarbij behoorende munitie hebben buitgemaakt. Volgens berichten van het Zuidelijk front toonen in het district Bali de vliegtuigen weer een groote activiteit. De reeds eeni- gen tijd verwachte groote Italiaansche aan val bij de Webbe Sjebeli is nog steeds niet begonnen. De Abessijnsche plannen. ASMARA. 27 Dec. (Reuter-A.N.P.i Het is wel zeker, dat Abessynië den strijd tot het uiterste wil doorzetten, indien geen vrede kan worden gesloten, waarmede het zich volkomen accoord kan verklaren. De Abes- sijnen hebben thans op het front van Tigre overal versterkingen gekregen en het schijnt, dat zij zich in staat achten, iederen nieuwen Italiaansehen aanval af te slaan en bovendien in het offensief te komen door voortdurende aanvallen op be paalde punten. Het moreel der Abessijn sche troepen is belangrijk verbeterd door het schijnbare gebrek aan activiteit, dat de laatste weken bij de Italiaansche troepen is waar te nemen. De elkaar tegensprekende mededeelin- gen, die Italianen en Abessijnen doen over het gevecht, dat gisteren heeft plaats ge had bij den Af Gaga-pas. maken een juiste beoordeeling van deze botsing moeilijk. Het is echter zeker, dat verscheidene honderden Abessijnen aan het gevecht hebben deel genomen. Waarschijnlijk werden zij tot staan gebracht door het gros van het Ita liaansche leger, nadat zij de zwakkere voorposten hadden verdreven. De Abessijnen willen Tigre heroveren. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Addis Abeba meldt, dat de Abessijnsche voorbereidselen voor een offensief aan het Noordelijk front vrijwel voltooid zijn. Het is de bedoeling der Abessijnen, geheel Tigre te heroveren. Het offensief zal waar schijnlijk niet den vorm van een massalen aanval hebben. Veeleer zullen de Abessij nen bij dag en bij nacht hun gevaarlijke, onverwachte uitvallen en overvallen doen en wel ten zuiden en ten zuidwesten van Aksoem en ten zuiden en ten zuidwesten van Makalle. Op deze punten zijn langza merhand sterke troepenafdeelingen bijeen gebracht. Krijgslieden verlangen naar den strijd. De Abessijnsche krijgers in Gojjam. Gon- dar, Wolkait, Semien en het nog niet be zetten gebied van Tigre smeeken hun aan voerders van dag tot dag, tot den aanval over te gaan. Terwijl de legeraanvoerders wachten op het aanvalsbevel, berusten zij er in, zware verliezen te lijden, indien een maal tot het offensief wordt overgegaan. Zij zijji niettemin bereid, dit risico te loo- pen bij hun poging tot herovering van Tigre. (Copyright Reuter-A.N.P.) Vredesvoorwaarden van den Negus. De vredesvoorwaarden van den Negus zouden, naar uit geloofwaardige bron ge meld wordt, omvatten de terugtrekking der Italiaansche troepen, schadeloosstel ling voor Abessynië, en de erkenning van Abessynië als souvereinen staat door de mogendheden. De voorwaarden van den Negus omvat ten eveneens de demarkatie van de gren zen tusschen Abessynië en de Italiaansche koloniën door een internationale commis sie. benoemd door den Volkenbond. Abessynië zou gaarne buitenlandschen bijstand en raad ontvangen op economisch financieel en administratief gebied, doch geen enkele Italiaansche ambtenaar zou worden geaccepteerd. Ofschoon de eisch inzake schadeloos stelling vermeden zou kunnen worden, is het onwaarschijnlijk, dat de Abessyniërs, tenzij zij verslagen worden, op andere dan de genoemde voorwaarden over den vrede willen onderhandelen. Maatregelen in Italië. Te Rome is een consortium gevormd, dat tot doel heeft den binnenlandschen handel op zoodanige wijze te reorganisee- ren, dat de ondernemingen die handel dreven met het buitenland en die door de sanctiemaatregelen tegen Italië in moei lijke omstandigheden dreigen te gaan ver- keeren, de mogelijkheid krijgen om te blijven bestaan. Reuter meldt uit Singapore, dat Italië poogt in Singapore tin, rubber en andere grondstoffen aan te koopen, waartoe het zich bedient van agenten uit Spanje, Duitschland, ja zelfs Zuid-Amerika en de Ver. Staten. De locale autoriteiten oefenen 'n stren ge controle uit. Sommige opkoopers kwa men er rond voor uit, dat de door hen gezochte waren in het eind bestemd wa ren voor Italië. Vooral waren de opkoo pers happig op het koopen van een be paalden wortel, die verwerkt wordt tot een insecten- en ziektekiemendoodend poeder. Hulp van luchtvloten. Rusland en Polen zouden naar de „Daily Herald" verklaar), op het punt staan te Genève mede te deelen. dat ingeval van een Italiaansehen aanval op Engeland in de Middellandsche Zee hun luchtstrijd krachten krachtens art. 16 paragraaf 3 van het Volkenbondshandvest ter beschik king van den Volkenbond zouden worden gesteld. Voorloopigc ru t. De Portugeesche minister van buiten- landsche zaken Monteiro heeft in een persgespfek met den vertegenwoordiger van de „Diaro de Natatlo" na zijn terug keer uit Genève over de vredesvoorstellen verklaard, dat de commissie van 13 bin nen 2 of 3 weken met de bestudeering der voorstellen der verschillende landen tot vreedzame regeling van het Itallaansch- Abessijnsch geschil, zal aanvangen. Koning Leopold bemiddelaar? De „Daily Mirror" beweert dat het doel van den reis van den Belgischen Koning naar Engeland deze is n.l. weer te Londen een bemiddelingspoging tus schen Italië en Engeland zou zijn waarvan het initiatief zou z'tin uitgegaan van de gemalin van den prins van Primont. Het blad verklaart dat koning Leopold wellicht een bezoek zal brengen aan koning George om te wijzen op de redenen, die ontspan ning en matiging van de sanctiepolitiek wenschelUk doen zijn. Ongerustheid over de Middel landsche Zee-kwestie. (Van onzen specialen correspondent!. ROME. Vrijdag. Nu de diplomatieke onderhandelingen op het doode punt zijn gekomen en de oorlog in Abessynië voort duurt is de belangstelling van het Itali aansche publiek geconcentreerd op de ver dere politiek van Laval en op de zitting van het Italiaansche kabinet, die Maandag a.s. zal plaats vinden. Vandaag is hier bekend geworden, dat de Britsche ambassadeur sir Eric Drum mond. Rome zal verlaten om een vacantie van drie weken in Engeland door te bren gen Ook hierin ziet men terecht een be wijs. dat de vredesonderhandelingen voor het oogenblik zijn afgebroken. Sir Eric Drummond heeft den geheelen zomer te Rome verblijf gehouden en in Engelsche kringen legt men er den nadruk op. dat hij alleen en uitsluitend voor ziin vacantie naar Albion vertrekt. Ook in Italiaansche kringen geeft men toe. dat om de woorden van een re- geeringsvertegenwoordiger te gebruiken „tot aan het midden van Januari niets zal gebeuren". Van gezaghebbende zijde verklaart men. dat een oetroleumboycot een onmogelijk heid is geworden. Maar het lijkt er veel op. dat dit een praatje voor de vaak is. want men herinnert zich. dat hetzelfde werd gezegd toen de economische sancties aStt den horizont opdoemden: Het is intusschen duidelijk dat de Ita liaansche regeering zeer verontrust is over de ontwikkeling der Middellandsche Zee- kwestle en over de verklaring, door Laval afgelegd in het Pransche kabinet, betref fende de verhouding tusschen Engeland en Frankrijk ten aanzien van deze kwestie. Vooral de mededeeling van den Franschen minister-president heeft Italië niet opti mistisch gestemd. Men voelt, dat de stroo ming. die de Italiaansche politiek afkeurt, door deze verklaring aan kracht heeft ge wonnen. en dat het steeds moeilijker voor den Duce wordt, uit de benauwende situatie te geraken. Alle lagen der bevolking zien met span ning de bijeenkomst van het Italiaansche kabinet, tegemoet. De financieele moeilijk heden vormen een belangrijk punt op de agenda. (Auteursrecht News Chronlole-A.N.P.) Mr. W. M. J. VAN LUTTERVELD ADVISEUR VAN DE NATIONALE BANK VAN IRAN. Ter voorbereiding van de oprichting eener effectenbeurs. Naar wij vernemen, zegt het „Hbld.", heeft de keizerlijke regeering van Iran mr. W. M. J. van Lutterveld, lid van het be stuur der Ver. v. d. Effectenhandel, uit- genoodigd als adviseur op te treden van de Nationale Bank van Iran in verband met plannen tot instelling en inrichting van een effectenbeurs te Teheran. Dat dit vereerend verzoek, hetwelk den heer Van Lutterveld via de diplomatieke vertegenwoordiging van Iran te Berlijn en ons ministerie van buitenlandsche zaken heeft bereikt, aan een Nederlander wordt gedaan is niet onverklaarbaar. In de eer ste plaats heeft de keizer wan Iran reeds meermalen blijk gegeven van waardeering voor Nederland en Nederlandsche produc ten en prestaties en in de tweede plaats behoeft het niet te verwonderen, dat de keuze op mr. Van Lutterveld is gevallen. In 1929 heeftde heer Van Lutterveld immers ook de Luxemburgsche effecten beurs georganiseerd en als vice-president van het „Bureau International des bourses des valeurs mobllières" te Parijs, als lid van het „Comité Intern, contre la répu- diation de la clause-or", lid van het „Co mité intern, pour la protection des Inté réts des obligatoires de la Soc. An. Kreu- ger Toll" is hij op internationaal gebied geen onbekende, terwijl, zooals bekend, mr. Van Lutterveld lid is van den Cen- tralen Beleggingsraad en voorts bier te lande in 'al van commissies ter beharti ging van belangen van het effectenbezit zitting .heeft of gehad heeft en ln verschil lende functies voor die belangen ln bin nen- en buitenland is werkzaam geweest. Mr. Van Lutterveld, die kort geleden van »en reis naar Brazilië in verband met de &°/o obl. Abdij Nullius is teruggekeerd, heeft "in voorloopig schema aan d« Nationale lonk van Iran doen toekomen' wannrer ijn event, vertre'- nTeheran zal plaats nebben, kon mr. Van Lutterveld mede in verband .met zijn werkzaamheden hier te lande nog niet aangeven. RECLAME. 6168 NEDERLANDSCHE LOGGER VERGAAN. DE BEMANNING DOOR BELGISCHE BOOT GERED. Ter hoogte van het lichtschip „Noord Hinder" is het Nederlandsche vissehers- vaartuig Sch. 135 van de reederlj voorheen Fr. Vrolijk te Scheveningen vergaan. Een trawler uit Ostende, die op seinen van het in nood verkeerende vaartuig uitvoer, slaagde erin de bemanning van veertien koppen te redden. De Sch. 135 een motorlogger, die 'van Scheveningen was uitgevaren om ln het Fransche kanaal haring te gaan vangen, geraakte in den storm. lek. Toen het water tot in de machinekamer was gestegen en pompen niet baatte, heeft schipper Van Zwam vuurpijlen afgestoken op welke seinen de Belgische boot ter hulp kwam. De Nederlandsche bemanning stapte op de Belgische boot over en werd naar Ostende gébracht. De Sch. 135 verdween in de diepte. DE INBRAAK IN HET CAPITOL- THEATEK TE ROTTERDAM. Een spoor van de daders gevonden. In den nacht van 1 op 2 September j.l. is ingebroken in het Capitoltheater aan den Binnenweg te Rotterdam. De brand kast werd geforceerd en de inbrekers maakten een buit van f.5600. Eenige dagen na de inbraak arresteerde de politie den 22-jarigen A. P. en den 44-Jarigen W. P B„ kellner van beroep, die in dit theater te voren werkzaam was'. De politie was er eehter van overtuigd, dat bii deze inbraak nog meer menschen betrokken moesten zijn. De technische opsporingsdienst stelde een zeer nauwkeu rig onderzoek in. waarbij men ontdekte, dat op de wijze waarop de brandkast was geforceerd, hier met bijzondere werktui gen, die zelden Voorkomen, moest zijn gewerkt. Het onderzoek werd voortgezet en dezer dagen kon worden aangehouden de 44- jarige havenarbeider C. en de 46-jarige bankwerker J. Mdie ervan worden ver dacht medeplichtig te zijn geweest aan deze inbraak Bij een huiszoeking bij M. werden verschillende inbrekerswerktuigen in beslag genomen, welke weinig voorko men. Bovendien vond men een. geheele werkplaats voor het maken van inbre kerswerktuigen. Het is niet onwaarschijn lijk. dat nog meer arrestaties znllen volgen. JUWEELËNDIEFStfAÏ, OPGEHELDERD. De Haagsehe politie Is er in geslaagd binnen een maand den Juweelendiefstal bij de fa. Gebr. Kan in de Spuistraat te 's-Gravenhage tot, volledige klaarheid te brengen en de beide dieven te arrestee ren. Weliswaar is pas een gedeelte van het gestolen goed terecht, doch opsporing van het overige is vermoedelijk slechts een kwestie van tijd. In den nacht van 28 op 29 November werd bij de firma door middel van een baksteen een étalageruit ingeworpen. Uit de étalage werd een partij ringen en broches gestolen. Aanvankelijk taxeerde men de waarde van het gestolene op f. 1000, later is dat bedrag vastgesteld op f. 570. Op aanwijzingen van de Haagsehe po litie werd te Amsterdam gearresteerd de aldaar woonachtige 20-jarige H. K., ver dacht van medeplichtigheid. K. ontkende aanvankelijk, doch heeft later een volle dige bekentenis afgelegd. Inmiddels was bekend geworden, dat K. in relatie had gestaan tot den 42-jarigen A. S„ zonder vaste woon- of verblijfplaats. Toen deze óp 24 December bij een goud smid een ring probeerde te veTkoopen. werd hij door de Haagsehe politie ge arresteerd. S. heeft tot dusverre nog niet bekend, doch er zijn voldoende aanwijzingen tegen hem, en tevens blijkt, dat er geen derde medeplichtige is geweest. ERNSTIG VERKEERSONGELUK BIJ KORTGENE. Drie jongelui door een auto aangereden. Gisteravond "circa kwart voor zeven zijn op den Provincialen weg van Kortgene naar Geersdijk drie jongelui aangereden door een auto, bestuurd door zekeren V. uit Westenkerke, dié hen in volle vaart rechts wilde passeeren. Een van hen, M. v. d. Linde uit Kortgëne. was op slag dood. J. Koet^ brak een been en R. Roodzand werd aan het gezicht gewond. Het lijk van v. d. L. is naar de begraafplaats ver voerd; K. is naar het Gasthuis te Goes gebracht. De politie heeft de zaak in onderzoek. DE DUITSCHE REGELING. In de week van 2328 December 1935 is door de Ned. Bank in totaal een bedrag van ca. R.M. 50Ó.00Ü van de op haar Sori- derkonto bij de Deutsche Verrechnungs- stelle uitstaande vorderingen met de be gunstigden afgerekend. De nummers lie pen van 83692 tot 83946. Het totale bedrag van de op het Sonderkonto uitstaande posten, die nog niet uitbetaald zijn, be loopt op het oogenblik ca. R.M. 28,6 mil- lioen. De posten, waarvoor koersfixeering is verkregen, zijn hieronder begrepen. Aan Treuhandlerkontoposten is gedu rende dezelfde periode in totaal R. M. 200.000 met de begunstigden afgerekend. Het hoogste volgordenummer was 18.865. Het totale- bedrag van de nog uitstaande vorderingen, die nog niet uitbetaald zijn, beloopt circa R.M. 17,8 miUioen. De posten, waarvoor koersfixeering )s verkregen, zijn hieronder begTepen. KAPPERSZAAK UITGEBRAND. Gisternacht heeft een uitslaande brand gewoed in een kapsalon aan den Hoogen Laarderweg te Hilversum. Omstreeks één uur ln den nacht ontdekten voorbijgangers een rooden gloed in het benedengedeelte van het perceel. Onmiddellijk waarschuw den zij de brandweer, doch het vuur had reeds dusdanig om zich heen gegrepen, dat de bewoner van het pand, de 28-jarige G. R., niet meer langs den gewonen weg de straat kon bereiken, doch van het vier me ter hooge balcon moest springen. Het perceel brandde geheel uit, terwijl het belendende huls door water en vuur aanzienlijke schade opliep De kapsalon was verzekerd. De oorzaak van den brand moet worden gezocht ln het feit, dat brandende kolen uit een haard op een haardkleedje zijn ge vallen waardoor dit vlam vatte. DOODELIJK MIJNONGEVAL. In de Domaniale Mijn te Kerkrade ont spoorde gistermiddag een trein, die mijn werkers vervoerde van hun werkpost naai de schacht. Een der wagens sloeg om en de gehuwde mijnwerker J van Laarhoven werd gekneld tusschen den wagen en de steenwand. Hij was op slag dood. ECHTELIJKE TWIST. De man door messteek gedood. Gisternacht ontstond twist tusschen het echtpaar D, te Overdlnkel (bij Losser in Overijssel). De man schijnt hierbij de vrouw met een mes te hebben bedreigd, waarna de vrouw hem het mes afhandig maakte. Hierbij kreeg D. een vrij diepen messteek in de hartstreek. Gistermorgen te 11 uur is het slachtoffer aan bloedver lies overleden. De vrouw werd door de politie naar het gemeentehuls te Losser overgebracht. Zij is zoo onder den Indruk van het gebeurde, dat men haar nog geen verhoor af kon nemen. De verslagene stond niet gunstig bekend. AUTO-ONGELUK. Dr. A. J. Jorritsma, te Zwolle, reed met zijn auto, in groote vaart, op den Burge meester van Royensingel tegen een lan taarnpaal en vervolgens tegen een boom op. Dit verhinderde, dat de wagen in de stadsgracht terechtkwam. De arts, die zelf chauffeurde, kreeg het stuurwiel in het gelaat en werd ernstig gewond. Een in zittende dame brak een onderarm. Beiden moesten in het ziekenhuis worden opge nomen. De auto was totaal vernield. -O1 STEEKPARTIJ. De oude gewoonte om veeten met het mes te beslechten, die scheen uitgeroeid, is te Staphorst wederom ln eere hersteld door twee jongelieden, de 23-jarige C. en de 18-jarige V. van wie de laatste den oudste zoodanig in het hoofd heeft gesto ken, dat hij levensgevaarlijk werd ge wond. Dit alles speelde zich af in een schuur, waarin de vechtersbazen zich had- dén teruggetrokken, terwijl de vrienden van beide partijen op den weg op den af loop stonden te wachten. NEDERLANDSGHE AUTO IN BELGIË VERONGELUKT. Woensdagavond, omstreeks half zeven is te Rumpst bij Mechelen, op de groote baan AntwerpenBrussel, een Nederlandsche auto. bestuurd door den heer J. van de Siepkamp, uit Rijswijk, op een vrachtauto gereden, die defect was en niet geheel op den zijkant van den weg stond. De Neder landsche autobestuurder werd licht ge wond. Zijn broeder Willem van de Siep kamp en zijn vrouw liepen zware kwetsuren op. Zij moesten naar het Sint Camillusge- stlcht te Antwerpen worden overgebracht waar bleek, dat mevrouw van de Siepkamp een schedelbreuk had opgeloopen. (N. R. Crt.) BUITENLANDSCH GEMENGD. HUISVREDEBREUK IN DE TSJECHO-SLOWAAKSCHE LEGATIE. Wegens huisvredebreuk en materieele beschadiging heeft de negentiende straf kamer van het Berlijnsche landsgerechts- hof den#30-jarigen Erwin Trunczlk ver oordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf en den 25-jarigen Emil Wilczek, benevens den 2I-jarigen Joseph von Glabadnia, tot 3 maanden gevangenisstraf. De veroor deelden zijn van Tsjecho-Slowaaksche na tionaliteit. Op 21 October j.l. waren zij de lokalen der genoemde legatie te Berlijn binnengedrongen, waar zij in de wacht kamer stoelen, ramen en verschillende an dere voorwerpen kapot sloegen. ARGENTINIË GETEISTERD. In de provincie Entrerios heeft een nood weer geheerscht, waardoor groote schade is aangericht, vooral door overstroomin gen. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend. o RUSSISCH FILMACTRICE GEDOOD. De Russische filmaet.rice Irene Loekat- sjowitsj, die reeds geruimen tijd ln Italië vertoeft, is tengevolge van een tramon- gelijk om het leven gekomen. In het cen trum van Turijn derailleerde een tram ei' reed het trottoir op, waar de actrice Juist passeerde. Zij werd gegrepen en op slag gedood. BESCHERMING VAN DE TOONEELKUNST. Teneinde de door de crisis zoo hevig ge troffen tooneelspeelkunst en dus ook de tooneelspeiers te helpen, heeft de Oosten- ftjksche regeering besloten, voortaan dl- lettanten-tooneeluitvoerlngen, die voor het. publiek toegankelijk zijn, te verbieden. Tevens heeft zij een commissie Ingesteld, bestaande uit deskundigen en tooneelkun- stenaars, die nieuwe acteurs aan een examen zal onderwerpen, zoodat het aan tal tooneelspeiers niet ongelimiteerd kan toenemen. SCHIP VERMIST. Men heeft sedert geruimen tijd niets gehoord van het Australische stoomschip „Parlnga". dat zich Maandag ter hoogte van de kust van Victoria in een storm bevond. De bemanning bestaat uit 3 Brit sche officieren en 26 Chineesche ma trozen. DE IJSBREKER KRASSIN. De ijsbreker Krassin die de in nood ver keerende stoomboot Losofski hulp wilde verleenen is ln 't ijs vast geraakt bij Sa- challn. De ijsbreker, dit zich niet uit het ijs kan bevrijden, heeft om hulp verzocht daar zijn kolenvoorraad is uitgeput. De ijsbreker Oeritskl is den 26en December uit Wladlwostock vertrokken om te trach ten de Krassin te bevrijden. De beide stoombooten Asia en Molodetz, die hulp gingen verleenen aan verschei dene schepen die in de Kaspische Zee in nood verkeerden, zijn eveneens in het ijs gevangen. De voorraad levensmiddelen is uitgeput. De drie stoombooten hebben meer dan honderd man aan boord en een vliegtuig heeft tevergeefs getracht hun hulp te ver leenen. VIER DOODEN BIJ LAWINE-ONGELUK. Uit Chur wordt gemeld, dat op de Flix- Alp drie gymnasiasten uit Zurich, van 16 tot 18 jaar oud, die met andere vrienden een skitocht maakten, door een lawine zijn bedolven. De lijken konden geborgen worden. Bij Davos werden twee broers tijdens een storm door een lawine bedol ven. De jongste, een 15-jarige jongen, kwam om het leven. RUIM 200 SLACHTOFFERS VAN DEN SNEEUWSTORM. De sneeuwstorm en de koude ln het Amerikaansche Midden-Westen en in een deel van de Zuidelijke Staten hebben 210 slachtoffers geëischt,. Vele dorpen zijn van de buitenwereld afgesneden en op de met sneeuw en ijs bedekte straatwegen gebeu ren vele verkeersongelukken. Te Cincin nati daalde de thermometer tot ruim 20 graden onder nul. MASSAVERGIFTIGING DOOR GESMOKKELDE WHISKY. Te Aliquippa ln Pennsylvanië (V. St.) werden vele personen na het gebruik van z.g. Moonshine-whlsky tijdens het Kerst- leest ernstig ziek. Tot nog toe zijn zes personen overleden en de toestand der andere patiënten is zeer ernstig. NA DE SPOORWEGRAMP IN THUERINGEN. Overbrenging der slachtoffers naar Apolda. Gisteravond zijn de stoffelijke hulsels der slachtoffers van de spoorwegramp in Thueringen overgebracht van Unterneu- sulza naar Apolda. Groote vrachtauto's, bekleed met zwart doek en gedekt met dennengroen, hielden stil voor de kerk en net lijkenhuis van het kerkhof, waar de slachtoffers opgebaard waren. De bevol king der plaatsen, waarlangs de droeve stoet kwam, had zich langs den weg ver zameld. De klokken der kerken beierden. Op Iedere auto hielden twee S.S.-mannen de eerewacht. In Apolda is de vlag overal halfstok geheschen. Waar de stoet voor bijging, ontblootte de menigte eerbiedig het hoofd. Officieel wordt medegedeeld, dat men thans het 30ste slachtoffer van de spoor wegramp heeft kunnen identificeeren. Het blijkt, dat tot dusverre 32 en niet, zooals eerst was gemeld, 33 dooden geborgen zijn. zoodat de identiteit van twee dooden nog niet is vastgesteld. Volgens bij de politie ontvangen mede- deelingen worden nu nog 7 personen ver mist. Men vreest, dat hun lijken ln de Saaie liggen. WEER EEN VIJFLING GEBOREN. De „Daily Telegraph" meldt uit Ma nagua (Nicaragua) dat deze week in het gezin der familie Laines te Matagalpa. een klein dorp, een vijfling is geboren De drie meisjes en twee knaapjes mak-en het goed. Dit is de eerste vijfling, welke sedert de geboorte van de vijfling van de familie Dionne, nu twee jaar en zeven maanden geleden, het levenslicht aanschouwt. WERD THELMA TODD VERMOORD? In tegenstelling tot vroegere berichten, schijnt het zeker te ?ijn, dat de filmster Thelma Todd bij Hollywood is vermoord. Men speurt naar den jongeling, die haar het laatst vergezelde. Tevens heeft men haar vroegeren echtgenoot en verschei dene filmartisten verhoord, die aan het feest hadden deelgenomen. 2—3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10