CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. OP DE MARKT. Als de klok haar zware slagen Twalef malen heeft gedaan, Dan zegt iedereen vol blijdschap: ,,'t Nieuwe Jaar is ingegaan!" 't Nieuwe Jaar is aangetreden, Jong, pas enk'le uren oud; 't Nieuwe Jaar, dat voor ons allen, Naar ik hoop, veel goeds inhoudt! (Nadruk verboden.) OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. Hans Evelein, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Piet Lagas, Rietje Keyzer, Dorus de Geus, Kees de Geus, Geertrui de Groot, Emma de Groot, Elsje van Leeuwen, Willy van Leeuwen, Truus van Eyck, Piet J. Boo- gaarts. Johan Leugering, Toos van Lies hout, Ali Varkevisser (Zoeterwoude), Gréta Varkevisser Zoeterwoude), Lies Schenke- veld. Hanny van der Hoek, Ida Maria de Graaf, Henk Kuyvenhoven, Tom Nieboer, Cornelis J. Arbouw, Marietje Laterveer, Marrie Liebert, Nicolaas Liebert, Dientje Olivier, Alida van der Holst, Tieleman van der Linden, Rika de Graaf, Jannie van Biezen. Piet van Egmond, Rie Hartcvelt, Prijna Hartevelt, Janny Hartevelt. Cootje Hartevelt, Wim Nieboer, Jannie Nieboer, Jacobus Nieboer, Marie Brokaar, Herbert Gijsman, Jannie van Houten. Cor Spoel- stra. Ans Vollenga, Rietje Vollenga, Hen- nie van Vliet, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Maartje Sierag, Lena Sierag, Marietje Laman, Wim La- man, Paultje Laman, Trijnie Switzer, Cor- nelus Smit, Rieka Uljee, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Trieneke v. Manen. Piet Noordam, Sientje Timmermans, Annie Boekestein, Toos Bouter. Bep Bouter, Jan nie de Water, Frans de Water. Mientje de Water. Naschrift. - Toen ik alles al klaar had voor de post kreeg ik opeens nog brieven met goede oplossingen van: Jopie Hof- •stra, Mappy Rührwiem, Bep vanKoopcren, Wim Evers, Piet van Schayck. En tevens nog mooie Kerstkaar ten van: Geertruida Blote, Cisca van Gij zen, Dientje Olivier en een Kerstkaart zonder naam met een bouquet roode bloe men en een spreuk over de Engel zeide tot hen. Weer een jaar, dat is begonnen! Wat zou 't brengen? Zonneschijn? Weer een jaar van ernstig leeren, Flink ons best doen, ijv'rig zijn! Ik wensch veel geluk aan ieder, Die ons kinderkrantje leest, En w'aan 't einde kunnen zeggen: ,,'t Is een heel goed jaar geweest!" RO FRANKFORT-WERKENDAM. Dame, komt u eens wat koopen? 'k Heb alleen maar goede waar! Warm flanel en zijden stoffen, 'k Ben met uitstallen juist klaar. Kousen, ondergoed en knoopen, Kanten, alles vindt u hier! Zegt u maar, wat het moet wezen Stellig koopt u met pleizier! Goed voor 'n jurkje voor uw jongste? Vindt u dit soms iets voor haar? Blauw flanel met rose roosjes. Ja? Daarmee bent u dus klaar! Een alpino voor uw jongen? Dit 's de beste kwaliteit. Zou u die vandaag niet koopen? Stellig hebt u morgen spijt! Mooie linten voor u zelf soms? O, wat kleuren die u goed! Werkelijk, het is een koopje, Omdat 'k gauw naar huis toe moet. Dag mevrouw! u bent tevreden, U kreeg veel voor weinig geld. En ik ben ook in mijn nopjes, Nu ik het heb nageteld. BEP K. (Nadruk verboden). Dit is de laatste maal in het jaar 1935, dat ik correspondentie aan jullie schrijf, die ook door jullie in 1935 wordt gelezen, want als ik dat de volgende week doe, dan is het toch al 1936 eer jullie het lezen, want de kinderkrant verschijnt na deze keer pas in 1936. Dus nu kom ik al vast, al is het dan nog geen Nieuwjaar met mijn oprechte aller beste heilwenschen voor het Nieuwe jaar. Moge het allen: raadseljeugd, ouders en familieleden en nog zoo heel veel anderen van wie ik wel weet, dat zij belangstellen in jeugdwerk en ook wel de corresoonden- tie lezen uit belangstelling voor de jeugd en ook wel voor de Leidsche Raadseltante, veel heil en zegen,geluk en voorspoed en zeer zeker een heel kostbaar iets: „een goede gezondheid" brenererv Aan allen, die dit lezen en belangstellen in de Leidsche kinderkrant en wellicht in de Leidsche Raadseltante, die nu net in December al 15 jaar voor hare raadseljeugd werkt, aan die allen, mijn beste gelukwen- schen, veel voorspoed en weinig of geen zorgen. Zooals alle jaren zullen wel vele kaarten en kaartjes naar mij worden gezonden, maar die heb ik nu natuurlijk nog niet; met de overgroote drukte op alle postkan toren, worden de drukwerken, al die mooi gedrukte gekleurde briefkaarten niet het eerst behandeld en ontvangt men soms pas 4, 5 of 6 Januari een kaart die al op Oud- of Nieuwjaar was verzonden. De volgende week zal ik dus nog wel veel narren heb ben te vermelden. Nu deze week weer vele» aparte antwoor den, ik zal mijn best doen, want ik moet toch vóór Kerstmis klaar zijn, dat begrijpt iedereen wel. Elsje en Willy van Leeuwen, wel bedankt voor de mooi gekleurde kaart om mij een vroolijk Kerstfeest te wenschen. Johan Leugering, zeker mag je voortaan meedoen en mij ook Tante noemen. Bep van Kooperen, hartelijk dank voor je bijzonder mooie Kerstkaart, het lijkt wel een heel boekje met van alles erin een alleraardigst plaatje buiten op en nog ruimte binnen in om op te schrijven. Dorus en Kees de Geus. ja jullie doen al jaren zoo trouw mee, ik was echt blij dat er een prijs bij jullie viel en nu Kees moet liggen kan hij ook van het boek van Dorus genieten. Toos je Lieshout, wist je niet hoe je moest doen, ik had het toch zoo goed uit gelegd, was er niemand thuis die je even op weg kon helpen?. Piet J. Boogaarts, dat begrijp ik hoor. dat je heel verheugd was toen je naam bij de prijswinnaars stond. Truus van Eyck, natuurlijk zal Maartje haar boek ook wel aan jou leenen, dan kan je er ook van genieten. Geertruy en Emma de Groot, ja dat be grijp ik dat je heel blij was en later kan Emma het boek ook lezen. Ali en Greta Varkevisser (Zoeterwoude), voortaan dan samen de raadsels inzenden, dat mag best. Wel Ali wat een goede ver jaardag heb jij gehad. Lies Schenkeveld, ja dan hoor ik later nog hoe je boek heet en of het mooi is. Je vriendinnen mogen het zeker ook wel eens lezen. Trieneke van Manen ,heel aardig dat je wat voor mij hebt gekleurd en geteekend, wel bedankt. Veel plezier hoor op Kerstmis. Jenny van Houten, met al die feestda gen in December zijn er zóóveel die niet meedoen, dat mag gerust. Vijftal van Vliet, ik heb nog een heele- boel van jullie die goed zijn, dus bewaar ze maar voor mij. Rieka Uljee, ja dan moet je maar in het boek schrijven wanneer je als prijs, voor de kinderkrant hebt gekregen, dat is aar dig voor later. Maartje en Lena Sierag, wel bedankt voor de mooie kaart om mij vroolijk Kerst feest te wenschen.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 17