HET PALEIS TE AMSTERDAM WORDT STAATSEIGENDOM. 7G*fc Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 20 December 1935 Vierde Blad No. 23234 GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN. <m I 111 'JL. -i- jkfrtè11 jL- Haast UU! H. G. v. Luyken, Breestraaf 39, Telef. 35 GEMEENTEZAKEN. BURG. STAND VAN LEIDEN hen avondje op visite. Een zonderling* historie. Gisteravond speelde zich ln de IJssel- jtiaat ln Amsterdam-Zuid een eigenaar dig geval af, waarbij politie en brandweer een rol speelden. Een dame en heer waren bij vrienden uiteenoodlgd om gezellig den avond te passeeren. Toen zij per auto voor het „be vriende" perceel arriveerden was de etage verlicht, doch op hun bellen kregen zij geen gehoor. Nogmaals en nogmaals werd geprobeerd de aandacht van de bewoners te trekken, die toch, gezien het brandende licht en de uitnoodiging thuis moesten zijn. Tenslotte wisten de bezoekers 't huls binnen te komen, doch toen stuitten zij od een afgesloten flatdeur. Hier herhaal den zij hun pogingen, evenwel met het zelfde geringe resultaat. De deur was en bleef hermetisch gesloten. Geen vriende- iijk welkom wachtte den bezoekers, die zich al verheugd hadden op een gezellig avondje Wel klonk dreigend het geblaf van een hond. Verder liet zich geen geluld hooren. Na lang overleg besloot het echtpaar naar de auto terug te keeren en hulp te zoeken op het politiebureau in de Pieter Aertz- straat. Er moest iets niet ln orde zijn. Visioenen van gasverstikking. moord en doodslag, kwamen op bij de teleurgestelde visite Op het bureau werd de situatie door mijnheer uiteengezet De wachtcomman dant fronste zijn wenkbrauwen, dacht ste vig na en vond het geval ook vreemd. Een agent en een rechercheur werden naar de woning gedirigeerd, om te onderzoeken wat er van het ietwat fantastisch aan doende verhaal waar was. En Inderdaad het klopte in alle onderdeelen. De aeur bleef gesloten, het licht brandde en de hond blafte. De politie besloot toen, daar zij niet ln het bezit is van inbrekerswerktuigen, de brandweer te hulp te roepen, die hier in Amsterdam als manusje van alles op eventualiteiten ls voorbereid. Binnen en kele oogenblikken stond een brandweer wagen met volledige bezetting voor de deur. De buurt had er lntusschen lucht van gekregen, dat er wat bijzonders aan de hand was en nieuwsgierigen stroomden van alle kanten toe. Na een kort overleg gaf de bevelvoerder order om met een koevoet de deur open te breken. Het was een spannend moment, doch de ontknooping was wat minder sen sationeel. maar daarom niet minder ver rassend. Juist op het moment, dat het breekijzer tusschen den plint werd gezet, opende zich de deur en de heer des huizes kwam met een zeer laconiek gezicht te voorschijn met de vraag, wat er wel aan de hand was. Tableau! Brandweer, politie en bezoekers vorm den één groot vraagteeken. Het geval werd uitgelegd en de bewoner gaf een korte, maar aan duidelijkheid niets te wenschen overlatende verklaring. Wijzende op zijn visite riep hij uit: ,Die menschen, daar wil ik niets meer mee te maken hebben! Ik hoorde ze wel bellen, maar ik heb ze stil hun gang laten gaan en niet opengedaan- En vertrekken jullie nou allemaal maar zoo gauw mogelijk!" De gezichten van brandwachts, politie en van het teleurgestelde echtpaar waren weinig vriendelijk. Voorloopig hebben de buurtgenooten nu wel stof tot praten.. DOODELUKE VAL. Vermoedelijk door de gladheid is gis teren de onderwijzer van de R.-K. bijzon dere school te St. Isidorushoeve (gem. Haaksbergeni de heer J. Snoessink, ge vallen, waarbij hij een zware hersenschud ding opliep. Des avonds ls de heer S. overleden. De man Iaat een vrouw en één kind achter. BRANDEN. De woninz van den heer W. A. Bos, ge legen aan het kanaal achter het Looner- schut (gem. Assen), is tot den grond af gebrand. De vlammen grepen zoo snel om zich heen. dat van den Inboedel niets kon worden gered. Gistermorgen in de vroegte is een felle brand uitgebroken ln de kapitale boerderij van den landbouwer C. van Ravenstein in de Hoogstraat te Nistelrode. Het vuur was in het achterhuis ontstaan en breidde zich snel uit. De bewoners werden door het geknetter van het vuur gewekt en moesten ln nachtgewaad het brandende huis ver laten. De brandweer stond vrijwel machteloos tegenover de vuurzee en moest toezien, dat de geheele boerderij in vlammen opging. De omliggende perceelen konden behouden blijven. Huisraad, landbouwinventaris en werk tuigen gingen mede verloren. De oorzaak is onbekend, verzekering dekt de schade. Gisteravond te ruim zes uur ls brand uitgebroken op de tweede verdieping van perceel Singel 155, te Amsterdam. In dit oude zeventlende-eeuwsche koop manshuis zijn beneden de kantoorlokalen van de N.V. Nederlandsche Stuwadoors maatschappij en die van A. D. Cotterell. De eerste verdieping, waar de brand is uitgebroken heeft de N.V. Holtric, waar van directeur ls de heer Gerth. haar op slag- en werkplaatsen van een wollen- en tricotgoederenhandel. De tweede verdieping is omstreeks 10 M. diep en is ingedeeld in verschillende betrekkelijk kleine vertrekken. In het zeer brandbare materiaal vond het vuur gretig voedsel en weldra sloegen de vlammen door de drie ramen aan de voorzijde naar buiten. Via de trap baande het vuur zich een weg naar de zolderver dieping, die om het trapgat gedeeltelijk uitbrandde. De brandweer was weldra ter plaatse en met drie stralen werd de strijd tegen het vuur, dat eenige oogenblikken hevig woedde, aangebonden, en spoedig Was de brand bedwongen. De oorzaak van den brand ls onbekend. Op de verdieping. Waar het vuur uitbrak, brandden drie kachels. Het personeel had kort te voren de werkplaatsen verlaten. De concierge meent kort voor het uitbreken eenige doffe knallen te hebben gehoord. DE OSSCHE MISDADIGERS STAAN TERECHT. HANNEKE VAN MARTEKUS STAAT TERECHT. (Vervolg van gisteren). De 46-jarige J. H. v. BallegooyVossen- berg, bijgenaamd Hanneke van Martekus is ten laste gelegd, dat zij omstreeks het jaar 1933 te Oss een gewoonte heeft ge maakt van het opzettelijk koopen. Inruilen en verbergen van door diefstal verkregen voorwerpen. De dagvaarding vermeldt ln dit verband een hoeveelheid meel, een aantal kippen en twee flesschen jenever, welke H. H. v. d. Putten, F. N. v. d. Wetering en F. J. van Orsouw en A. J. Hendriks (Jonge Toon de Soep) door diefstal hadden verkregen. President: „Is het waar, wat u ten laste ls gelegd?" Verdachte: „Daar is niets van waar". President: „U hebt daar de Ossche jeugd misdadig opgevoed. U hebt een groote ver antwoordelijkheid te dragen, en het is uw schuld, dat de menschen in Oss het pad der misdaad zijn opgegaan." Verdachte: „Het is niet waar. Zij doen alles om mij erin te helpen." Verschillende gedetineerden worden thans als getuigen gehoord Getuige Chr. de Gier had het onderzoek tegen deze vrouw geleld. Zij stond moreel zeer ongunstig bekend. Bij haar thuis werden de jongelui binnen gelokt. Zij hield daar een ware leerschool in de misdaad. Dat duurde jarenlang tot September toe, toen de stille kroeg is op gedoekt. President: „De zaak verliep zeker, toen de heeren naar het Huis van Bewaring waren verhuisd?" Getuige inspecteur van Kempen kende verdachte al 27 Jaar lang. Bij haar kwam alle „rommel" bij elkaar. Zij is steeds ver dacht geweest. Als deze vrouw er niet was geweest, zou menigeen niet tot de misdaad zijn gekomen. Mr. van Everdingen begon zijn requisi toir met te zeggen, dat als waardig slot van de serie Osschc zaken in 1935 terecht staat de vrouw, die de heling der gestolen goe deren pleegde. Al mag zij alles ontkennen, haar houding getuigt van schuldbewust zijn en de getuigenverklaringen zijn vol doende voor het bewijs. Haar invloed op de Ossche jongens is funest geweest en zonder haar zouden vele misdrijven niet gepleegd zijn. Voor uitlokking kan zij niet veroor deeld worden, maar moreel is zij de uit- EEN TWEEJARIG KIND OP STRAAT GEZET. Eergistermiddag werd ln de Hobbema- straat te Den Haag een tweejarig meisje dwalende aangetroffen. Het blijkt, dat het kind door de moeder, die door haar man verlaten is, dien dag bij de schoonouders was gebracht met de mededeeling dat zij er verder maar voor moesten zorgen. De moeder was weggegaan en de schoonva der had het kind op straat gezet. Tegen de moeder zal een vervolging worden in gesteld. Het kind is gisteren naar een kinderinrichting overgebracht. HET AUTO-ONGELUK BIJ DELFT. Omtrent het ernstige ongeval, dat gis terochtend heeft plaats gehad op den Nieu wen Rijksweg tusschen Delft en Rijswijk, vernemen wij nader, dat de dames, die zijn overgebracht naar het ziekenhuis aan het Westeinde te 's-Gravenhage zijn mej. L. S. en mevr. A., beiden uit Den Haag. Hun toestand was gisteren zeer ernstig. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Eergisteravond had bii 't uitgaan van de beschuitfabriek te Heerde een vecht partij plaats tusschen twee jeugdige ar beiders. den 15-jarigen B BI en den 14- jarigen IJ. van G. De beide Jongens had den elkaar reeds den geheelen dag dwars gezeten. Toen de fabriek uitging werd BI. opge wacht en door v. G. met een mes in den rug gestoken. De steek was diep en trof de longen. Het slachtoffer is ln zorgwek- kenden toestand naar het R.K Ziekenhuis te Zwolle overgebracht. IJSBANEN GEOPEND. Terwijl in meerdere steden reeds wordt schaatsengereden op in kunstijsbanen ver anderde tennisbanen, zijn gisteren ook reeds de gewone ijsbanen te Mijdrecht en Diemen voor het publiek opengesteld. BUITENLANDSCH GEMENGD. AFSCHUWELIJKE HEBZUCHT. Een 32-jarige Japansche student. Mit- soegi. is door zijn ouders en zijn 21-jarige zuster vermoord. De moordenaars wilden aldus de hooge verzekeringssom machtig worden. ONTSNAPTE MOORDENAAR GEVAT. De Belgische moordenaar Herregodts. die ontsnapt was uit de gevangenis te Doornik, is gisteravond gearresteerd ln den trein van Jemelle naar Tamine. HU is ongeslo ten ln de gevangenis te Rochefort. De arrestatie geschiedde zonder eenig opzien door een politieman in burger, die naast den moordenaar had plaats genomen. lokster van vele misdrijven geweest gedu rende tien, twintig jaar. Spr. was van meening, dat zij schuldiger ls dan velen, wlen hier zware straffen zijn opgelegd. Zulk een straf kan spr. niet eischen, maar hij vorderde toch het maxi mum voor de ten laste gelegde feiten. n.I. zes jaar gevangenisstraf. De presidente tot verdachte: „Zou u nu niet eens bekennen?" Verdachte (bijna onhoorbaar): „Het ls verschrikkelijk!" President: „Het is verschrikkelijk, wat u gedaan hebt. Daarover kunt u in de ge vangenis nadenken." Mr. J. Pulles meende, dat deze verdachte niet als hoofdschuldige mocht worden aan gemerkt. De ten laste gelegde misdrijven zelve zijn van lichten aard, al is haar repu- j tatie slecht. Ten gunste van haar pleitte I haar werkzaamheid, haar spaarzaamheid en haar goedheid jegens de armen. Daar- van zouden de buren kunnen vertellen. I Pleiter vroeg ook in aanmerking te ne men, dat verdachte met een erfelijken aan- j leg voor kranzinnigheid belast is. zelfs heeft zij eens na een korte gevangenisstraf wegens wederspannigheid in „Voorburg" gezeten. Met het opleggen van straf dient hiermede rekening gehouden te worden, daar de gevangenis een slechten invloed zal hebben. De uitspraak wordt bepaald op 2 Januari, aanstaande. HONGERSTAKING VAN GRIEKSCHE GEVANGENEN. De politieke gevangenen op het Griek- sche eiland Amorgos (Cycladen). zijn ln hongerstaking gegaan. Ze hebben de re geering getelegrafeerd de staking zoolang te zullen volhouden tot ze in vryheid z'jn gesteld. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Terecht stonden de 28-jarige arbeider L. A. S„ de 28-jarige arbeider G. C. beiden uit Nieuw-Vennep, de 34-jarige arbeider K. C. uit Haarlemmermeer, de 27-jarige C. M. v. d. L.. chauffeur te Lisse en de 44-ja- rige chauffeur K. K. v. d. B. uit Lisse, ter zake van diefstal van ruim 30 balen sui ker in den nacht van 25 op 26 September j.l. vanaf een schuit, liggende in de Ring vaart nabij de fabriek van de fa. Verduin. Alle verdachten bekenden. De officier eischte tegen L. A. S. 10 maan den gev.straf, tegen G. C. 6 maanden gev.- straf tegen K. C. 10 maanden gev.-straf, tegen C. v. d. L 6 maanden gev.-straf en tenslotte tegen K. K. v. d. B. 4 maanden gev.-straf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en een geldboete onvoorwaarde lijk van f. 40 subs. 20 dagen hechtenis. In de verdachtenbank nam vervolgens plaats de 22-jarige kruideniersbediende C. de G. uit Nleuw-Vennep, terzake van heling van 30 balen suiker, genoemd ln de vorige zaak. Verdachte ontkende geweten te heb ben, dat de suiker van diefstal afkomstig was. De officier eischte 6 maanden gev.-straf. Terzake van diefstal van verschillende vaten benzine gepleegd op verschillende tijdstippen in het jaar 1935 in de Haar lemmermeer stonden terecht de 28-jarige arbeider L. A. S. uit Nieuw-Vennep, de 28-jarige arbeider G. C. uit Nieuw-Vennep en de 34-jarige arbeider K. C. uit Haar lemmermeer. Verdachten bekenden. De officier eischte tegen L. A. S. l'/i jaar gev.- straf. tegen G. C. 8 maanden gev.-straf en tegen K. C. l'/s jaar gev.-straf. alle met af trek van preventief. Wegens heling van de gestolen benzine stond terecht de 20-jarige garagehouder G. R. uit Haarlemmermeer. Verdachte beken de. De officier eischte, gezien de ernst van het feit IVi jaar gev.-straf. Vonnis in al deze zaken op 2 Jan. a.s. Hierna stond terecht de 56-jarige J. E. van M. uit Den Haag, thans gedetineerd, terzake dat hij op 21 Oct. J.l. in de R.K. Kerk St. Agatha te Lisse op heeterdaad be trapt werd bij het pogen een offerblok te lichten. Nadat hij werd aangetroffen, is hij het kerkhof opgeloopen, waar hij door den koster werd vastgehouden. Als getuige werd gehoord de gemeente-veldwachter, de heer B. Kromhout. Bij fouilleering trof deze een 4-tal bankbiljetten aan en een groote hoe veelheid centen. Getuige J. B. Schotten, had verdachte achter in de kerk gezien, terwijl hij in de nabijheid stond van de offerbus. Ver dachte was zeer beleefd tegen den kape laan en had nog eenige woorden met hem gesproken. Getuige herkent pertinent ver dachte als de persoon die in de kerk aan wezig was, niettegenstaande verdachte's ontkenning. De volgende getuige de heer G. C. W. Blok, die ook in de kerk binnen kwam, zag dat verd. z'n beide handen op de offerbus hield. Als laatste getuige kwam naar voren de heer A. H. v. Kesteren, koster dier kerk. Deze verklaarde verd. op het kerkhof met z'n rijwiel te hebben vast gegrepen. De officier van Justitie eischte gezien de houding van verdachte en een reeds eer dere veroordeeling tegen hem 8 maanden gev.-straf met aftrek van preventief. Vonnis 2 Januari a.s. De Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den 29-jarigen chauffeur A. R. v. K. uit Aalsmeer, tegen wien was geëischt een geldboete van f. 25 subs. 10 dagen hechte nis wegens het veroorzaken van lichame lijk letsel door schuld. Verdachte had op den Stommeerweg in de Haarlemmermeer den 15-jarigen F. M. Kok, die daar met z'n transportrijwiel pas seerde, aangereden, waardoor hij lichame lijk letsel had bekomen. De Rechtbank sprak verdachte vrij. Vervolgens deed de Rechtbank uitspraak in de zaak tegen den 21-Jarigen chauffeur J. M. B. uit Rijnsburg tegen wien was ge- eischt f. 50 subs. 20 dagen hechtenis we gens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Verdachte had te Lisse een motorrijder op den hoek Stationsweg- Heerenweg met zijn vrachtauto aange reden, waardoor de motorrijder een ern stige gecompliceerde armbreuk had beko men. De Rechtbank veroordeelde verdachte overeenkomstig den eisch. Tegen den chauffeur G. J. O. uit Amster dam was geëischt f30 subs. 10 dagen hechtenis, terzake dat hij op den Nieuwen Meerdijk in de Haarlemmermeer, den wiel rijder C. B. uit Haarlemmermeer, die daar rechts van den weg reed, met zijn vracht auto heeft aangereden, waardoor B. gedu rende 3 weken zijn werkzaamheden niet heeft kunnen uitoefenen. De Rechtbank veroordeelde den verdachte overeenkomstig den eisch. EEN NIEUW STADHUIS OP HET FREDERIKSPLEIN !1' L j *1 t. a a li i t i iii HlMti tt,1 li tl iïi.1 t:,h lil Het Paleis op den Dam, bouwwerk van Van Campen, dat nu eigendom wordt van het Rijk. In een historische zitting, onder leiding van burgemeester dr. W. de Vlugt, die juist gisteren zijn 63sten verjaardag herdacht, heeft de gemeenteraad van Amsterdam gisteravond met algemeene stemmen aan genomen de voordracht van B. en W., om met den Staat der Nederlanden een over eenkomst aan te gaan, waarbij de Ge meente den eigendom van het voormalige Raadhuis aan den Dam, het tegenwoordige Paleis, afstaat en het Rijk voor den bouw van een nieuw Raadhuis een bedrag van tien millioen gulden verstrekt- Het nieuwe Raadhuis zal verrijzen op het terrein van het voormalige Paleis voor Volksvlijt aan het Frederiksplein. De regeering zal thans onverwijld het noodige verrichten voor het verkrijgen van de goedkeuring door den wetgever van haar ter zake gedaan voorstel, zoodat aan genomen mag worden dat de hoofdstad over enkele jaren een modern, aan alle eischen des tijds beantwoordend stadhuis zal bezitten, waarvan de bouw als een hoogst welkome verruiming van de werk gelegenheid in de grootste gemeente van het Rijk gelden kan en dat bovendien voorzien zal in de dringende behoefte aan behoorlijke huisvesting van verschillende gemeentelijke diensten. De thans eindelijk gevallen beslissing in een vele jaren getraineerd hebbend vraag stuk is mede een groot succes voor den burgemeester, die ln de voorbereiding van deze voordracht een belangrijk aandeel heeft gehad. Namens alle wethouders werd hem daarvoor hulde gebracht door den heer S. R. de Miranda; de heer J. ter Haar Jr. sloot zich als nestor van de raadsleden bij deze hulde aan. Zoolang het voormalige stadhuis op den Dam als koninklijk paleis gebruikt wordt, dus sedert 1807, bestaat een paleis-raad huiskwestie. Koning Lodewijk Napoleon, die Amsterdam tot de hoofdstad van zijn Koninkrijk Holland had verheven, eischte het raadhuis op als paleis voor zijn hof. Het gemeentebestuur verhuisde naar het Prinsenhof aan den O.Z. Voorburgwal, waar het sindsdien is gebleven. Koning Willem I gaf in 1813 het oude raadhuis aan de stad terug, doch bleef het in bruikleen bewonen- Sindsdien is dat bruikleen tra ditie geworden. RECLAME- 5788 Wanneer U nog genieten wilt van Europa's Kerst» programma's, vraagt dan nog heden demonstratie. Philips toestellen, betaalbaar in 12 - 15 18 maanden. Philips Radiofabrieken zijn de grootste ter wereld. Waarom zoudt U een ander merk koopen I ONTSLAG. Tegen inwilliging van het verzoek van den heer W. F. de Gunst, hem eervol ont slag te verleenen uit zijne betrekking van onderwijzer bij het openbaar vervolgonder wijs voor meisjes, bestaat bij B. en W. geen bezwaar. GERECHTELIJKE INVORDERING. Op 19 Juni j.l. heeft C. Herrewijn. expe diteur te Aarlanderveen. als bestuurder van een vrachtauto een lantaarnpaal aan den Lagen Morschweg alhier aangereden. Aan gezien genoemde Herrewijn voor de aan gerichte schade, f. 61.50 bedragende, rech tens aansprakelijk is en het, ondanks daar toe aangewende pogingen, tot dusverre niet is mogen gelukken deze vordering voldaan te krijgen, zal dit bedrag thans langs ge rechtelijken weg moeten worden ingevor derd. KERSTGAVE WERKLOOZEN. De Minister van Sociale Zaken heeft ook dit jaar besloten goed te keuren, dat aan ondersteunde werkloozen boven hun steun bedrag een Kerstgave wordt toegekend. Deze Kerstgave mag bedragen 25°/n van het bedrag, hetwelk de betrokkenen over de week van 15 t/m 21 December 1935 aan uitkeering ontvangen. Ook aan hen, die uitkeering uit hun werkloozenkas genieten, mag de Kerstgave worden uitgekeerd, doch alleen indien en voor zooverre zij aan kasuitkeering plus eventueelen kastoeslag minder zouden ont vangen, dan aan steun plus Kerstgave zou worden toegekend, Indien zij geen kasuit keering ontvingen. In de kosten van de verstrekking van den Kersttoeslag wordt eenzelfde bijdrage uit het Werkloosheidssubsidiefonds ontvan gen, als ln de overige kosten van steunver- leening. SUBSIDIE VOOR HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. In het begin van dit jaar is te dezer stede opgericht de Commissie inzake Huis houdelijke Voorlichting, welke zich ten doel stelt, om, nu in breede kringen van de be volking het inkomen sterk is gedaald, de huisvrouw door voorlichting te leeren, wat haar in staat kan stellen haar geld zoo goed en zoo economisch mogelijk te be steden. De Commissie bestaat uit vertegenwoor digsters van de afdeelingen Leiden van den Christ. Vrouwenb., R.K. Vrouwenbond. Ned. Ver. van Huisvrouwen, het Leidsche Volks huis, de beide Vakscholen, de Gemeente lijke Arbeidsbeurs en de Stedelijke Licht fabrieken. terwijl het Voorzitterschap wordt bekleed door den Wethouder van Sociale Zaken. Vanwege die commissie worden naailes sen en kookcursussen in de beide alhier gevestigde Vakscholen,- alsmede in het Leidsche Volkshuis gegeven. De deelneemsters betalen voor het vol gen van de cursussen een geringe vergoe ding, n.I. 2 cent per les. De verstrekking van materialen en ingrediënten geschiedt kosteloos en de vervaardigde artikelen worden het eigendom van de cursisten; de gerechten worden eveneens aan hen afge staan. Tot heden namen ruim 200 huisvrouwen aan de cursussen deel; voor nog aan te vangen cursussen meldden zich weder een groot aantal huisvrouwen aan. De kosten voor het houden van de geëin digde cursussen en de nog loopende cur sussen werden tot nog toe bestreden uit bijdragen van instellingen, vereenigingen en particulieren. Een bedrag van f. 400. voor de in Januari a.s. aanvangende cur sussen moet echter nog gevonden worden. De commissie heeft verzocht te bevorde ren, dat haar in dat bedrag een bijdrage van f. 200 uit de gemeentekas wordt toege kend. Voor het resteerende bedrag zal zij een nieuw beroep doen op vereenigin gen, enz. Aangezien de cursussen in een dringende behoefte voorzien, wat ook blijkt uit het groote aantal deelneemsters en aanvragen, en het derhalve zou zijn te betreuren, in dien de commissie zich genoodzaakt zou zien, met het oog op de financiën, de cur sussen te staken, meenen B. en W„ dat er alle aanleiding bestaat der commissie voor 1936 voor het houden van de bedoelde cur sussen een subsidie ad f. 200 te verleenen. GEBOREN. Wilhelmïna Johanna Maria, d. v. L. J. C. F*<?emeijer en J. M. A. de Jong. o ONDERTROUWD. J. v. Velzen, wedn. 38 j. en G. Nieuv. n- huis jd. 37 j. A. J. P. Fleur jm. 26 j. en M. Miltenburg jd. 25 j. OVERLEDEN. P r ir m. 67 j. P. v. Duyvenbode, z. 2 d. N. ten Brink, m. 76 j.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 13