De Britsche minister Sir Samuel Hoare afgetreden. wrcvfi De voorstellen van Parijs zijn „dood". 76*te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 19 December 1935 Derde Blad No. 23233 Het offer der Trouwringen. IffcfftTyfll iMiufiunt Sensatie in Engeland. Gisteren zijn twee zittingen van den Kabinetsraad te Londen gehouden Niets wees toen nog op sensationeele gebeurte nissen! Tot plotseling gisteravond laat het bericht kwam: Sir Samuel Hoare. de Britsche minister van buitenlandsche zaken, is afge treden! Dus blijkt Hoare toch de consequenties te hebben getrokken van het groeiend ver zet tegen zijn handelwijze te Parijs. Had Baldwin de kwestie van vertrouwen gesteld dan zou hij natuurlijk in het Lagerhuis heden een meerderheid hebben behaald, doch deze zou geen weerklank hebben ge vonden in de publieke opinie noch zelfs in die der meerderheid van het Huis! Door zijn aftreden heeft Sir Samuel Hoare de regeering voor groote moeilijk heden gespaard. Naar wordt vernomen zal Sir Samuel Hoare heden vanaf zijn zetel in het Lager huis. dus niet van de ministerbank een persoonlijke toelichting geven op zijn jongste pogingen tot bijlegging van het Italiaansch-Abessijnsche conflict. Eenige uren vóór het aftreden van den minister waren reeds dergelijke geruchten in omloop, die echter niet bevestigd kon den worden. Wel kon worden geconsta teerd, dat zijn aftreden van verschillende zijden werd verlangd. Het bericht van het aftreden baarde niettemin groot opzien, daar men op grond van de ontwikkeling der situatie aannam, dat er geen verschil van meening tusschen Hoare en Baldwin bestond. Hoare heeft geweigerd een verklaring af te leggen. Het is nog niet bekend wie hem zal op volgen. Wel worden er verschillende namen genoemd, doch de betreffende personen hebben de laatste dagen ten aanzien van de vredesvoorstellen een zoozeer uiteenloo- pende houding aangenomen, dat er nog niets met eenige zekerheid hieromtrent valt mede te deelen. Men houdt het voor mogelijk, dat minis ter Baldwin voorloopig tevens het ministe rie van buitenlandsche zaken op zich zal nemen. Anderen weer zijn van meening, dat Eden hem zal opvolgen, maar ook ver luidt, dat Neville Chamberlain tot minister van buitenlandsche zaken zal worden be noemd. Er zijn eveneens geruchten in omloop dat de permanente onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken Sir Robert van Slt- tart, voornemens zou zijn af te treden. Sir Samuel Hoare, geboren in 1880. was eerst kort minister van buitenl. zaken, na in 1922 aan luchtvaart te zijn geweest en in 1931 de portefeuille voor Indië te hebben beheerd. Men verwacht dat hij een gezantschaps- post zal bezetten. In het Lagerhuis heeft men tijdens het vragenuurtje gisteren wederom een voor postengevecht geleverd, dat vooruitloopt op het groote debat over de Britsch-Fran- sche voorstellen, dat vanmiddag zal begin nen. Een der afgevaardigden wilde van den minister van buitenlandsche zaken weten, of de Volkenbond thans tegen Italië de in artikel 16 omschreven sanctie- maatregelen toepast: en welke verdere maatregelen eventueel nog verder in aan merking komen. Minister-president Baldwin antwoordde met een opsomming der thans in werking zijnde economische en financieele sanc tiemaatregelen. Het is de taak der coördi natiecommissie, den leden van den Vol kenbond eventueel nog andere maatrege len voor te stellen, die op de eerste alinea van artikel 16 berusten. Op de vraag, of de Fransche regeering had medegedeeld, dat de Fransche admi raliteit bij een Italiaanschen aanval op de Britsche vloot onmiddellijk en actief hulp zou kunnen verleenen, antwoordde Bald win, dat de Fransche regeering voor een dergelijk noodgeval een toezegging had ge daan. Op een vraag of de regeeringen der dominions in de vredesvoorstellen van Hoare en Laval gekend waren, antwoordde de premier: „Neen, maar die regeeringen worden wel geregeld op de hoogte gehou den van iedere fase in de politieke ontwik keling van Europa". In schriftelijke antwoorden heeft de pre mier nog gezegd, dat het niet in de bedoe ling der regeering lag om over uitbreiding der sancties te praten zoolang er nog de geringste hoop bestaat op het gelukken van vredesonderhandelingen; en, in een tweede antwoord, dat de regeering in geen geval Engelsch gebied zou betrekken bij eventueelen ruil van grondgebied tusschen Italië en Abessinië. DE VOLKENBONDSRAAD BIJEEN. De vredesvoorstellen „dood". De Volkenbondsraad is gisteravond in openbare zitting bijeengekomen ter be handeling van het Britsch-Fransche voor stel tot bijlegging van het Italiaansch Abessijnsche conflict. Aanwezig waren Laval, Eden, de minis ters van buitenlandsche zaken van Polen, Denemarken, Turkije en Portugal. De Sovjet-Unie was vertegenwoordigd door haar ambassadeur te Parijs Potemkin, Roemenië door zijn permanenten verte genwoordiger bij den Volkenbond. De plaats van Italië aan de Raadstafel was leeg gebleven. Onder de deskundigen in de taal van de overige delegaties bevond zich echter ook de Italiaansche waarnemer. De zitting begon met een gelukwensch voor dr. Benesj, wegens diens verkiezing tot president der Tsjecho-Slowaaksche republiek. De Raadsvoorzitter, de Argen- tljnsche vertegenwoordiger Ruiz Gunazu, prees het werk, dat Benesj voor den Vol kenbond had verricht. De Fransche minis ter-president Laval verklaarde dat de ver kiezing tot president van een met Frank rijk bevriend land een symbolische betee- kenis had. Eden namens de Britsche re geering, De Madariaga namens Spanje en de vertegenwoordigers van Roemenië, Tur kije, Portugal en de Sovjet-Unie sloten zich bij deze gelukwenschen aan Kort na 6 uur begon de Raad met de behandeling van het ItaliaanschAbes sijnsche conflict. De voorzitter deed mededeeling van de bij den Raad ingekomen stukken, nl. de Fransch-Brltsche voorstellen van 8 Decem ber, en de uiteenzetting van het Abessijn sche standpunt. Vervolgens legde de Britsche Volken bondsminister Eden een verklaring af. Hij verzekerde, dat het altijd de bedoeling der beide regeeringen geweest was, dat alvo rens men den partijen eenige regelings- voorwaarden in definitieven vorm zou hebben voorgelegd, deze voorwaarden door den Volkenbond goedgekeurd zouden zijn. De Volkenbondsleden zijn Immers verplicht het Pact te eerbiedigen en hun uiterste best te doen, het toe te passen. Ook al mocht de huidige poging van Engeland en Frankrijk niet slagen, dan blijft toch de poging tot verzoening het voornaamste, ook voor den Volkenbond. De grondslag voor deze verzoening was juist, ook al bleef de toepassing ervan in dit geval zonder resultaat. De Parijsche voorstellen zijn niet gemaakt, om op elk punt ongewijzigd aan genomen te worden. Het was in de eerste plaats van belang welk standpunt de drie partijen ertegenover aannamen, en slechts daarom werden zij door de Britsche regee ring aanbevolen. Wanneer inderdaad bleek dat deze voorstellen niet voldoende waren om de Instemming van den Volkenbond en der beide partijen te verkrijgen, zou de Britsche regeering ze niet verder aanbe velen of steunen. De huidige verzoenings poging moet dan als mislukt beschouwd worden en de Britsche regeering wenscht haar dan niet voort te zetten. Laval verklaarde eveneens, dat voor elke regeling de goedkeuring van den Vol kenbond noodlg was. Hij wilde thans niet op het verleden ingaan, doch zoolang de andere regeeringen hun houding niet had den bepaald, zou de Raad het misschien juister achten, geen uitspraak te doen. De Raad zou echter waarschijnlijk geen gele genheid voorbij laten gaan om zijn taak te vervullen, n.l. het vinden van een eer volle. rechtvaardige en in overeenstemming met het Volkenbondspact zijnde oplossing. Na een uitvoerige verklaring van den Abessijnschen vertegenwoordiger Wolde Mariam. gezant te Parijs, die den Volken bond verzocht, Abessynië niet in den steek te laten, constateerde de Raadspresident, dat het standpunt der Italiaansche regee ring nog niet bekend was en dat derhalve de Raad de discussie tot een later tijdstip wenschte te verdagen. Stilzwijgend ging de Raad hiermee ac- coord en werd de zitting gesloten. De Raadszitting te Genève heeft dus tot nog toe weinig opheldering gebracht en de toestand is nog niet veel duidelijker geworden. Algemeen is men echter van meening, dat na de verklaringen van La- val en Eden het Parijsche vredesvoorstel als van de baan beschouwd kan worden. In Fransche kringen is men van meening, dat de toestand van voor het opduiken van het Fransch-Britsche voorstel weer is hersteld, en van Engelsche zijde wordt dat nadrukkelijk bevestigd door de mede deeling, dat de Commissie van Achttien, die verleden week haar besluit inzake de verscherping van de sancties door afkon diging van den petroleumboycot van Ita lië voor onbepaalden tijd heeft uitgesteld, weer bijeenkomt, en dat de deskundige voor de petroleum-, steenkool- en ijzer voorziening van de Board of Trade. Ster ling. met Eden naar Genève is gekomen. Men zegt niet. dat Engeland thans ver scherping der sancties zal voorstellen, doch men geeft te verstaan, dat een dergelijk voorstel bij Engeland niet op verzet zal stuiten. Hoewel niet officieel besloten is tot be handeling van het Fransch-Britsche plan door de Commissie van Dertien, d.w.z. de Volkenbondsraad zonder Italië, zal dat in feite toch vanochtend in een geheime zit ting gebeuren. In deze zitting verwacht men ook een openbare gedachtenwisselmg van die Raadsleden, die daartoe in de openbare zitting van heden niet wilden overgaan. De toestand wordt uiterst dubbelzinnig, als men nagaat, dat de Fransche en Brit sche initiatiefnemers tot het plan hun voorstellen noch hebben aanbevolen, noch teruggetrokken, terwijl de Abessijnsche re geering slechts haar antwoord wil geven, nadat de Raad zijn houding heeft vast gesteld. ABESSYNIË WIJST DE VREDES VOORSTELLEN AF. Verklaring aan den Volkenbond. De gezant van Abessynië te Parijs, Wolde Mariam, heeft den secretaris-gene raal van den Volkenbond een verklaring inzake het standpunt van Abessynië te genover den huidigen diplomatieken toe stand overhandigd, en daarbij met nadruk erop gewezen, dat deze verklaring niet als 't antwoord van Abessynië op de Fransch- Britsche voorstellen moest worden be- DE VROUWEN DRAGEN IJZEREN RINGEN Herdenking van den 18den November. (Van onzen specialen correspondent.) ROME, Woensdag De dag van heden, waarop de Italiaansche vrouwen haar trouwringen aan den staat hebben geof ferd, zal lang in herinnering blijven. Het was een droef en somber weer; de regen viel in stroomen. Desniettemin begaven zich duizenden en duizenden vrouwen naar het graf van den Onbekenden Soldaat, om hun goud daar aan het vaderland af te staan. In het gedrang, dat ontstond, nadat de koningin haar gave had gebracht, vielen verscheidene vrouwen flauw, zoodat zij moesten worden weggedragen. Vrouwen met baby's, elegant gekleede jonge vrou wen, huismoeders, oude mannen, pasge trouwde paren en kleine kinderen ver drongen zich om de trappen naar het mo nument te bestijgen Het was een oogenblik van groote ver warring en boven alles uit weerklonk het geschreeuw van een fascistisch beambte, die de politie, welke in sterke afdeelingen stond opgesteld, bevelen gaf. Nederige oude vrouwtjes, wier haar ge heel was verregend, klommen de treden op en wierpen haar ringen in de urnen, waar uit wierook opsteeg. De urnen waren op hooge standaarden geplaatst, ver boven de hoofden van de schenkers, zoodat nie mand zien kon wat geofferd werd. Een der vrouwen brak in tranen uit en ver telde, dat zij haar ring vijftig jaar lang had gedragen. IJzeren ringetjes van het allerprimitiefste maaksel werden in ruil •gegeven. Sommige zagen er uit als gor dijnringen. De inzameling duurde den geheelen dag. Des middags raakte de hoe veelheid ijzeren ringen uitgeput en kregen de vrouwen in plaats daarvan een ont vangstbewijs. De juweliers in Rome hebben goede da gen beleefd, want welgestelde personen kochten een tweeden trouwring om dien eveneens aan den staat af te staan. Giste ren werden tweeduizend ringen verkocht en eergisteren vijfhonderd tot duizend. Vanavond is er geen enkele vrouw in Italië, die haar trouwring draagt, want ook diegenen, die de gehouden inzameling afkeurden, hebben aan den oproep der regeering gehoor gegeven. Ter eere van het feit. dat het thans een maand geleden is. dat de sancties werden toegepast, is van daag toegang tot de bios copen verschaft tegen afgifte van stukjes metaal. Dit metaal zal versmolten worden tot trouwringen, die als inscriptie zullen dragen: „De 18de November". (Auteursrecht News Chronicle-A N.P.) schouwd. Dit antwoord zal later worden overhandigd. In de Abessijnsche verklaring, die tien vellen machineschrift omvat, wordt scher pe critiek geoefend op de procedure, die bij de uitwerking der Fransch-Britsche voorstellen is gevolgd, en voorts op den inhoud der voorstellen zelf en op het En gelsche Witboek. De Abessijnsche regee ring wil verklaren, dat zij verbaasd was. Zij heeft zich afgevraagd, of deze „voor waarden" werkelijk ten doel hadden, een einde te maken aan de verdragsschendin gen, of dat men aan de vijandelijkheden een einde wilde maken door het slacht offer van den aanval tot capitulatie te dwingen. De Abessijnsche regeering heeft kunnen constat cc ren dat in de geheele wereld millioenen en millioenen menschen zich dezelfde vraag hebben gesteld. Uitvoerig citeert de verklaring uitlatingen uit den Iaatsten tijd van Britsche en Fransche staatslieden Herinnerd wordt aan het grondbeginsel van het rapport van de Commissie van Vijf. waarvan, de Britsch- Fransche voorstellen „de volledige en fla grante ontkenning" zijn. Tegen deze voor stellen worden de volgende bezwaren ge opperd 1. Geen orgaan van den Volkenbond is bevoegd, een staat, die lid van den Bond is. gebiedsafstand of zelfs maar gebieds- ruil op te leggen of aan te bevelen. Dit zou een schending van artikel 10 van het Volkenbondspact zijn. De Parijsche voor stellen trachten echter onder het mom van gebiedsruil Abessynië een gebiedsaf stand op te leggen of op gebiedende wijs aan te bevelen. Dit is een schending van artikel 10. 2. Geen orgaan van den Volkenbond is bevoegd, een staat die lid van den Bond is het afstaan van economische voorrechten voor een deel van zijn gebied aan een derden staat op te leggen of aan te be velen. De Parijsche voorstellen zijn erop gericht. Abessynië te dwingen of op ge biedende wijze aan te bevelen. Italië eco nomische voorrechten, gepaard met poli- tioneele bevoegdheden, toe te kennen. Dat beteekent een aantasting van de politieke onafhankelijkheid van Abessynië en Is eveneens een schending van artikel 10. 3. Geen orgaan van den Volkenbond is bevoegd, een staat, die lid van den Bond is. buitenlandsche controle op zijn bewind of de benoeming van adviseurs op te leg gen. Slechts deze staat zelf heeft het recht, den Volkenbond om deze controle te verzoeken. De Volkenbond heeft dan de plicht, deze toe te staan. Zij kan echter slechts den vorm van onbaatzuchtige me dewerking hebben, d.w.z. zij moet collec tief en internationaal zijn, en den staat, die erom gevraagd heeft, volledige vrijheid bij de keuze van zijn adviseurs laten. Als deze voorwaarden niet vervuld worden, wordt artikel 10 eveneens geschonden. De Parijsche voorstellen willen Italië een overwegenden invloed op de controle op Abessynië geven, met het uitgesproken doel, Italië het bewind over de hoofdstad en een groot gebiedsdeel te geven. Indien de Volkenbond hiermee accoord zou gaan, zou hij artikel 10 schenden. 4. Het volledig afstand doen van een strook land en van de haven van Assab zou een zuivere schijnprestatie zijn. De situatie van dit gebied en van de haven is zoodanig, dat het slechts van Italië af hangt, door een enkel gebaar Abessynië zijn eigendom en het vrije gebruik ervan te ontnemen. Bovendien zeggen Frankrijk en Engeland Italië controle over dit ge bied toe. Geen orgaan van den Volken bond Ls bevoegd, een derden staat con- trole-recht over het gebied van een mede lid te waarborgen, of zijn invloed in dit opzicht uit te oefenen Ook dit zou schen ding van artikel 10 zijn. Nieuw initiatief van v. Zeeland? In Belgische politieke kringen neemt men aan. dat minister-president van Zee land het initiatief zal nemen tot een nieuw voorstel inzake een regeling van het Italiaansch-Ethiopisch conflict. VAN 'T FRONT. De strijd bij de Takaze. ASMARA. 18 Dec iReuter-A.N.P.I Men gelooft hier, dat de aanval, die door Abessijnsche afdeelingen ls gedaan op de Italiaansche voorposten langs de Takaze. het voorspel is van een uitgebreide mili taire actie van de zijde der Abessijnen. De Abessijnen. die de Takaze zijn over getrokken. konden groote afstanden af leggen zonder opgemerkt te worden, door dat zij gebruik maakten van de duisternis en de bijzonderheden van het terrein, dat hier zeer geaccidenteerd is. Over de gevechten in deze streek meldt de correspondent van Reuter-A.N.P. bij het Noordelijke Italiaansche leger nog dat de Italiaansche voorposten die den eersten stoot opvingen, zich hardnekkig verdedig den doch bevel kregen, zich op betere posities terug te trekken. De Abessijnen weerden zich voortreffelijk tegen de tanks en naderden deze strijdwagens zóó dicht, dat de Italiaansche mitrailleurs niet hun volle uitwerking konden hebben. Een Italiaansch officier, die zich in een der tanks bevond, werd ernstig gewond. In de gevechten vielen bilna duizend menschen, van wie twee derde aan de ziide der Abessijnen. De Britsche voorzorgsmaat regelen in Egypte. De correspondent van Reuter-A.NP. te Alexandrie meldt, dat men daar algemeen van oordeel is. dat. indien het nog tot een gewapende botsing tusschen Engeland en Italië zou komen. Alexandrië het eerste aanvalsobiect der Italianen zou zijn om dat het de sleutel op den weg naar Indië is. Men verwacht dat in zoo'n geval een Italiaansche aanval op de Britsche vloot in de eerste plaats zou worden uitgevoerd door duikbooten uit de richting van den Dodecanesus en Rhodus. Het zou dan de bedoeling der Italianen zijn. de Britsche vloot van de kust weg te lokken, opdat de weg vrij zou zijn voor een opmarsch van het leger uit Lybie. Indien de Britsche vloot immers de kust van Egypte zou blij ven beheerschen. zou een aanval uit Libye zeker mislukken In de haven van Alexandrië zijn thans biina tachtig Britsche oorlogsschepen ge concentreerd. Nieuwe schenen kunnen zelfs geen plaats meer vinden en zoo heb ben twee kruisers buiten de haven moeten ankeren. Gedurende den geheelen nacht lossen de Britsche soldaten bii het licht van mach tige lampen het oorlogsmateriaal, dat door talrijke schepen uit Engeland wordt aan gebracht: vliegtuigen, kanonnen, vracht auto's tanks duizenden rollen prikkeldraad en verder ook lazaretten. S'.dibichr. dat niet ver van Alexandrië in de woestijn is gelegen, is thans een militaire stad van tallooze tenten en omringd door een prik keldraadversperring. Men zegt. dat er weer nieuwe troepen zijn aangekomen en dat 5000 tenten van Engeland onderweg zijn. Het westelijk gedeelte van de woestijn is bevolkt door soldaten en militaire vliegers; niemand mag hier zonder vergunning komen. Hoewel het aantal Britsche vlieg tuigen geheim wordt gehouden, meent men zeker te weten dat het grooter is dan dat der Italiaansche vliegtuigen in Libye. Abessijnsche vreugde over de gevechten in het Noorden. De correspondent van Reuter-A.N.P. te Addis Abeba meldt, dat de berichten over Abessijnsche successen aan de Takaze daar met vreugde zijn ontvangen. Deze gebeur tenissen aldus zegt men. hebben een uit stekende uitwerking op het moreel der Abessijnsche krijgers, die gedurende twee maanden tegen hun zin het bevel van Ras Kassa om steeds maar terug te trekken en geen slag te leveren hebben opgevolgd. Ras Kassa commandeert de troepen in de streek van Gondar en men gelooft dat Ras Ayelu het bevel heeft over de troepen aan de Takaze. Copyright Reuter-A.N.P. Italiaansch legerbericht. Maarschalk Badoglio seint het volgende, 74ste legerbericht. Het gevecht, dat op 15 December is be gonnen tusschen de Mai Timsjet en de Dembegina, is in den loop van den 17en beëindigd. Onze strijdkrachten hebben een Abessynische colonne aangevallen, welke een omtrekkende beweging had gemaakt naar den bergpas van de Dembegina. De Abessyniërs werden na een hevig bajonet gevecht verspreid. De vijandelijke verliezen zün. naar is komen vast te staan, hooger dan 500 man. Aan Italiaansche zijde zijn gesneuveld: 7 officieren, 20 onderofficieren en zwarthem- den: 48 Erltreesche gegradueerden en 197 Askari's. Twee officieren en twee soldaten en 25 Askari's zijn gewond. De Italiaansche vliegtuigen hebben op doeltreffende wijze de vijandelijke colonne gebombardeerd ten Zuid-Westen van Ma- kale. De onderwerping van onderleiders van Dedsjats Kassa Seboeat duurt voort. Zij melden zich bij de commandatuur van de Dankali-colonne te Azbi. In Somaliland zijn de voorbereidingen voltooid. Te Boeslel is een koninklijke residentie ingesteld met jurisdictie over de stammen van Ogaden, welke zich aan ons hebben onderworpen. De laatste schikkingen wor den getroffen voor andere streken, waar de opperhoofden zich eveneens aan ons heb ben onderworpen. Een Kerstbestand? Te Rome loopt het gerucht, dat de Paus het Initiatief zou nemen voor een wapen stilstand ter gelegenheid van het. Kerst feest in het Abessijnsch conflict, gelijk aan die van verleden jaar in den Chaco. RECLAME. 5698 tlzffdzjOOMei Een snelwerkend en succesvol mid del bij aandoe ningen der adem halingsorganen, verkoudheden, ca tarrh, kinkhoest, bronchitis en griep. Onmiddellijk merkt II verlichting VOOR VRIJDAG 20 DECEMBER. Hilversum I, 1875 M. Algemeen Pro gramma, verzorgd door de NCRV. 8.00; Schriftlezing 8.159.30: Gram pl. 10.30: Morgendienst 11.0012.00: Cello en piano 12.15: Gram.pl. 12.30: En semble Van der Horst en Gram.pl. 2.30 3.00: Chr. Lectuur 3.15: Orgelspel 4.00: Friesche uitzending 5.00: Solisten concert 6.30: Causerie 7.00: Berich ten. Reportage 7.30: Causerie 8.00: Berichten 8.05: Orkestconcert m. m. v. solist 9.00: Causerie 9.30: Vervolg concert 10.20: Berichten 10.2511.30: Gram.pl. Hilversum II, 301 M. 8.00: VARA 12.00: AVRO. 4.00: VARA. 8.00: VPRO 11.0012.00: VARA. 8.00: E. Walis' orkest 9.00: Gram.pl. 10.00: Morgenwijding VPRO. 10.15: Viool en piano 10.30: Voordracht 10.50: Saxo foon en piano 11.00: Voordracht 11.15: De Notenkrakers 12.00: Gram.pl. 12.30: Aris Swart's Ensemble 2 00: Gram.pl 2.10: Piano-recital 2.30: Om roeporkest m m. v. soliste 4.00: Solisten concert 5.00: Kinderuur 5.30: VARA.- orkest 6.00: Voordracht 6.20: Vervolg concert 7.00: Voordracht 7.50: Be richten 8.00: Toespraak. 8.05: Lezing 8.30: Kamermuziek 9.00: Causerie 9.30: Vervolg concert 10.00: Lezing 10.45: Berichten 11.00: Dubbel X-Ensem- ble, m. m. v. solist 11.3012.00: VARA.- strijkorkest en orgel. i Droitwich, 1500 M. 11.20: Orgelspel 11.50: Trocadero-Cinema-orkest 12.50: Dansmuziek 1.35: Strijkorkest m. m. v. soliste 2.20: Gram.pl. 2.50: Kwintet concert m. m. v. soliste 3.50: BBC.-Mid- land-orkest 5.05: Gram.pl. 5.35: De Continentals 6.20: Berichten 6.50: Piano-recital 7.10: Lezingen 8.20: Anna Pawlowna-Herdenking 9.20: So praan en bariton 9.50: Berichten 10.20: Lezing 10.40: Oratoriumconcert 11.3512.20: Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 7.20: 8.20: en 11.35: Gram.pl. 12.35: Orkestconcert 4 20: Blaaskwintet 5.50: Orkestconcert 8.20: Zang 9.05: Orkest en solisten 11.051.05: Gram.pl. Keulen, 456 M. 5.50: Orkestconcert 11.20: F. Hauck's orkest 1.35: Gram.pl, 4.20: Orkestconcert m. m. v. solisten 6.50: Jeugdkoorconcert 7 30: Omroep- kleinorkest en solisten 8.20: Omroep orkest en Vrouwenkoor 10.2011.20: Populair concert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.30—2 20: Gram.pl. 5.20: Zigeunermu- ziek 6.35: Pianorecital 7.05: Salon- orkest 7.35: dito 8.20: „Beethoven", hoorspel - 9.20: Gram.pl. 10.3011.20: Dansmuziek 484 M.12.20: Gram.pl. 12 50: Salon-orkest 1.50—2.20: Gram.pl. 5.20: Harmonicamuziek 5.50: Mozart- concert 6.20: Gram.pl. 6.50: Piano recital 7.35: Zang 8.20: Symphonie- orkest en soliste 10.30: Gram.pl. 10.45 11.20: Accordeonmuziek. Deutschlandsender. 1571 M. - 7.30: Po pulair concert 9.20: Berichten 9.40: Causerie 9.50: Concert 10.05: Weerbe richt 10.2011.20Weensche muziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R. O. V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 20 December. Ie Programma: lederen dag, van 824 uur: AVRO, VARA. enz. 2e Programma: lederen dag, van 824 uur: KRO. NCRV enz 3e programma: 8.00: Brussel VI. 9.20: Keulen 11.20: Kalundborg 12.05: Pa rijs Radio 13 15: Brussel VI 14.20: Droitwich 15 50: Deutschl.sender 16.20- Keulen 17.50: Parijs Radio 13.20: Brussel Fr. 19.20: Leipzig 21.20 Beromünster Pl.m. 22.00' Boedapest 22 20: Berlijn 23.20: Weenen of div. 4e programma: 8.05: Parijs Radio 10.05: Deutschl sender 10.35: London Reg. 11.20: Droitwich 13.35: London Reg 17.35: Droitwich 13.20: Div. 18 50: London Reg. 20.20: Droitwich 21.20: Gr.muz- G.R.D Pl.m. 22.30: Lon don Reg Wijzigingen voorhelionden. Italiaansch beklag. De secretaris-generaal van den Volken bond, Avenol, heeft den Volkenbondsraad en de leden van den Bond in kennis ge steld met een telegram, dat hij gisteren heeft ontvangen van de Italiaansche re geering. waarin wordt geprotesteerd, dat de Abccsvniërs ontplofbare kogels gebrui ken. Het telegram maakt melding van -wee Italianen en twee Askari's, die door deze kogels zijn gewond.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9