Peek sCloppenburg NICOLAI ORLOFF ID.VERHOOG Prinses Juliana Film Maandag 23 Dec. a.s., 8.15 uur precies Rund-, Kalfs- en Varkensslagerij 9C ADVERTEERT in het LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Donderdag 19 December 1935 UIT DE RIJNSTREEK. DE LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN" Piano. 'omes, ^pferstgesckenken voor Via man, oP Via boy koopt K bet best by ons. Hfiy bebben een met bijzondere zorg samengestelde collectie in DASSEN - HOEDEN - HEMDEN ZAKDOEKEN - COIN DE FEU'S SHAWLS -SOKKEN enz.,enz 2/5? vooral ook. onze etalagedvondkleeding ^lllllllllllllllll» AARLANDERVEEN. - In de alhier gehouden vergadering van jet Mij. Ziekenfonds voor Alphen a. d. Hijn cn Omstreken werd tot vertegen- mordiger der leden voor Aarlanderveen jfkozen de heer P. Verdonk en tot plaats vervanger de heer I. Zwaneveld ALPHEN. Raadsagenda. Maandagavond 23 December a s. 7 uur lomt de raad ln openbare vergadering bijeen. 1. Opening; 2. Mededeellngen3. Ingeko men stukken 4. Voorstel van B. en W. ln- ake onderhoud cn aankoop van voet- straten van den heer F. H. J. M. v. Hof- tegen; 5. ddem Inzake ondehhandsche gun ning van de schoolschoonimaak 1936; 6. idem Inzake verhuring van verschillende eigendommen der gemeente; 7. Idem inzake aankoop van effecten van het waarborg- londs inzake woningbouw; 8. idem tot wlj- ilging van het raadsbesluit Inzake ver strekking van een rentelooze leening aan de stichting .FtiJnLandsch Borgstellings- tonds; 9. idem inzake aanvaarding eener schenking; 10. idem inzake vaststelling tan verordeningen tot regeling van het georganiseerd overleg voor de ambtenaren, de werklieden, het politiepersoneel en het onderwijzend personeel der openb. scholen 11. idem inzake benoeming van vertegen woordigers van het gemeentebestuur in de com missiën van georganiseerd overleg; 12. Idem inzake uitleening van kasgelden gedurende het Jaar 1936; 13. idem inzake het verzoek van het bestuur der R.K.L. school te Aarlanderveen om beschikbaar stelling van gelden voor verandering van de bestrating van de speelplaats dier school; 14. idem inzake het beroepschrift ran H. van Winkel te Aarlanderveen. tegen het besluit van B. en W. d.d. 16 Novem ber 1935, No. 35/68. waarbij hem ls gewei gerd een vergunning voor den bouw eener ironing aldaar; 15. idem tot wijziging van de begrootingen der Water- en Ldcht- bedrijVen voor 1934; 16. idem tot wijziging ran de begroottng van het grondbedrijf Toor 1934; 17. Voorloopige vaststelling van: a. de rekeningen der Water- en Licht- bedryven; b. de rekening van het grond bedrijf; c. de gemeenterekening over 1934 en goedkeuring van de rekening van het burgerlijk armbestuur over 1934; 18. idem inzake verkoop van een gedeelte van het voonwagenterrein aan het rijk; 19. idem inzake het verzoek van het bestuur der Chr. L. Landbouwschool alhier, om verla ging van lokaalhuur en verhooging van de jaarlijksche bijdrage; 20. idem inzake raststelling eener algemeene regeling voor bet in gebruik geven van schoollokalen en andere lokalen der gemeente; 21. idem inzake verlenging der tijdelijke aanstelling van L. W. Hildernisse als gemeentegenees- beer tot 1 April 1936. Door den landbouwer do J. aan de Nieuwe Sloot werd bij de politie aangifte sedaan van diefstal van een drietal hem toebehoorende eenden, die blijkbaar als kerstbootje zullen moeten worden gebezigd. Uitgaande van de afd. Alphen aan den Rijn E.H.B.O. en onder leiding van dr. L W. Hildernisse alhier, is wederom een cursus Eerste Hulp aangevangen voor ver pleegden der Martha-Stichting. - Onze plaatsgenoot, de heer A. Veen- huijsen, commies le klas ter gemeente secretarie alhïer, komt voor als No. 2 op de voordracht van gemeente-secretaris tf Enkhuizen. BOSKOOP. Boomkwcekcr door auto overreden. De gladheid der wegen, veroorzaakte ook hier een slachtoffer. Gezien de om standigheden is het ongeluk nog vrU goed afgeloopen. De boomkweeker S. had n.l. terwijl hij met zijn rltwlcl over den Relierskooperwee reed. doordat zijn rijwiel slipte het ongeval om te vallen met het noodlottig gevolg, dat hl1 door een pas- seerende vrachtauto over een zijner heenen werd gereden. De ontboden dokter consta teerde dat het been gebroken was en deed na voorloopige behandeling den patient vervoeren naar een ziekenhuis te Leiden. Plannen der winkeliers inzake nieuwe verlichting. Nu er met de Gouwewerkcn voortgang wordt gemaakt en er vooral meer teeke- rilng komt voor den oprit aan de West zijde van de Gouwe, beginnen de winke liers aan deze zijde plannen te beramen om de benedenstraat aantrekkelijk te ma ken. Zoo zijn er thans bij de provincie, het gemeentebestuur en de betreffende win keliers plannen ln bewerking, om tegen over hun winkelpanden ln den geprojec- teeden muur vitrines te plaatsen, die dan tot 's avonds 10 u. verlicht zullen zijn. Dit zal voor de benedenstraat een zeer aar dige versiering zijn. terwijl het voor de winkeliers een practische reclame is en het winkelende publiek zeker naar hun zaken zal trekken Ook de toegangen naar deze straat zullen op effectvolle wijze verlicht v/orden. GEMEENTERAAD. De kwestie Houtman De loonbijslag- rekening voor het boomkweckersbedrijf Terrein in erfpacht. De raad vergaderde. Ingekomen was een schrijven van de afd. Gouda en omstreken van den Nederl. Bond van Koffiehuis- en restauranthou ders en Slijters, houdende het verzoek het sluitingsuur voor verlof houders (thans 10 uur-n.m.) te wijzigen in 11 uur, evenals voor de vergunningszaken B. en W. stelden voor afwijzend op het verzoek te beschikken, op grond van het feit, dat een wijziging van de politiever ordening is vastgesteld, waarbij het slui tingsuur voor vergunnings- en verlofs zaken werd geregeld, waarmede de raad accoord ging. B. en W. deelen den raad mede: A. Naar aanleiding vah de door het centraal bureau voor verificatie en finan- cieele adviezen der ver. van Ned. gemeen ten uitgebrachte rapporten, dat de aan groeiende huurachterstand bij de bouw- vereen. hun aandacht heeft. De gede legeerden dezer gemeente bij de besturen der bouwvereenigingen zijn bereids hier van ingelicht. B. Dat de gemeente door den heer E, L. Houtman te Gouda in kort geding werd gedagvaard, terzake van de van gemeente wege in de Bootstraat aangebrachte ver beteringen ten behoeve van het verkeer over de provinciale noodbrug. De heer Houtman vorderde de gemeente te veroordeelen en haar te gelasten de in de dagvaarding bedoelde werkzaamheden in de Bootstraat, voor zoover zij op elschers terrein werden uitgevoerd, on middellijk te staken en gedaagde te ver oordeelen om de werken, welke zij op en in de strook grond van eischer heeft ver richt en aangebracht te amoveeren en deze strook in den toestand te brengen, waarin zij verkeerde, voordat gedaagde aan deze werkzaamheden begon. Bij vonnis, gewezen door den president der arrond. rechtbank te 's-Gravenhage, werd de gevraagde voorziening geweigerd. C. Dat B. en W. voornemens zijn. ook dit jaar aan ondersteunde werkloozen boven hun steunuitkeering de gebruike lijke Kerstgave toe te kennen. Deze mede- deelingen werden goedgekeurd. Na een uitvoerige discussie en toelich ting van den voorz. werd aangenomen het voorstel tot wijziging der verordening op de heffing van het schoolgeld. Een voorstel van B. en W. ter zake van de loonbljslagregcling voor het boom- kweekersbedrij f werd van de agenda afge voerd. omdat nog geen circulaire van den Minister is ontvangen. Zoodra deze ts ont vangen, komen B. en W met voorstellen. Voorstel van B. en W. tot het nemen in erfpacht van het terrein, gelegen tusschen Boezenlaan, Zijde en Spoorbaan. De minister verklaarde zich thans bereid, dezen grond voor den tijd van 20 jaren tegen een jaarlijkschcn canon van f. 100 aan de gemeente in erfpacht te geven. T.z.t. zullen B. cn W. een voorstel doen, omtrent de aan het in erfpacht te nemen terrein te geven bestemming. Na toelich ting werd het voorstel aangenomen. Hierna werd overgegaan tot de behan deling der gemeentebegrooting 1936. als mede die der bedrijven en van het Burger lijk armbestuur. (Wordt vervolgdI. Tot ouderling der Ned. Herv. Kerk is gekozen de heer C. J. v. d. Broek en tot diaken de heer P. A. Alphenaar. Onze plaatsgenoot de heer Leo Horne- mann slaagde te Rotterdam voor het can- didaatsexamen in de handelsweten- EChanoen. Voor Zondag. 22 December, zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. A. S. Kater, telef. 38. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. De restauratie van den Gemeentctoren Benoemingen. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden. Na openning door den voorzit ter met gebed werden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Credietaanvrage voor restauratie va* den toren en voorstel tot overdracht vaK den toren in eigendom aan de Kerk voogdij der Ned. Herv. Gemeente alhier. De voorzitter herinnerde er aan. dat hll in het voorjaar door den directeur van Rijksmonumentenzorg opmerkzaam werd gemaakt op den slechten toestand waarin de toren verkeert. Den gemeente-opzichter werd daarop opgedragen een begrooting samen te stellen van de te maken kosten. Deze zouden volgens dit plan f2600 be dragen doch dan zou alleen het meest noodzakelijke werk worden verricht. Be doeld plan mocht echter bij Monumenten zorg geen Instemming ontvangen, omdat, en dit is gebleken juist te zijn. dan spoedig opnieuw hooge kosten zouden moeten worden gemaakt. B. cn W. hebben zich daarop gewend tot den heer van der Kloot Meijburg te 's Gravenhage. een bij uitstek deskundige, met verzoek een begrooting samen te stellen voor volledige restauratic; deze komt tot een cijfer van f. 9000. De opzet is thans, dat hierin wordt bij gedragen door het Rijk 40 "lo door de Provincie 20 en door de gemeente 40 'lo. Op de Rijksbegrooting is een bedrag tot ten hoogste f.3600 geraamd; op de Prov. begrooting echter nog niet. evenmin als voor de Kerk. doch er mag worden aange nomen. dat Ged. Staten zullen trachten hetzii in den loop van 1936. hetzli op de beerooting van 1937 een bijdrage zullen wi'len brengen. Verder is door B. en W. g-'raeht om de medewerking van het z.g. Werkfonds te verkrijgen: met name is ge vraagd aan de gemeente een leening te verstrekken, waarvoor rente en aflossingen eerst na 5 of 10 Jaren een aanvang zou den nemen. Intusschen is hierover nog geen beslissing ontvangen. Het 2e gedeelte van het voorstel van B. en W. bestaat uit het kosteloos overdragen van den toren aan de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Ge meente. Door B. en W. zijn voorwaarden gesteld, welke door den voorzitter werden voorgelezen betreffende het onderhouden van het uurwerk het beschikbaarstellen van de klok enz. Voorts zal uiterlijk na 5 jaar door de gemeente een bedrag ad f. 1000 moeten worden gestort als onder- houdsfonds Oorspronkelijk was door de Ned. Herv. Gemeente een bedrag ad f. 50 per jaar gevraagd doch dan blijft de ge meente ten eeuwige dage verplicht deze blidrage te verleenen en is de eigendoms overdracht eigenlijk niet volledig. Er werd een oogenblik overgegaan tot besloten ver gadering voor het mededeelen der details van de kosten begrooting. Na heropening vroeg de heer dc Jong of het noodig is, dat nog een bedrag ad f. 1000 wordt ge stort daar toch voorloopig geen onder houdskosten zullen behoeven te worden gemaakt De voorzitter zeide. dat er toch altijd onkosten blijven en dat de Kerk voogdij terecht bezwaar zou maken om den toren te aanvaarden omdat zli zelf reeds voor hooge kosten zit. Belde voorstellen van B. en W. werden hierna met alg. st. aangenomen. Benoeming van een ambtenaar van oen Burgerlijken Stand (onbezoldigd). De te benoemen ambtenaar zal belast worden met de vervanging en dus slechts af en toe behoeven op te treden. De aanbeveling luidde als volgt: 1. G. J. Corts; 2. jhr. J. G. R. M. van Nispen tot Sevenaer- Na stem ming blijkt, dat de heer G. J. Corts met alg. st.. was benoemd. Voorstel tot het uitleenen van f. 10.000 aan de Bank voor Ned. Gemeenten tegen een rente van 4°/o 's jaars, voorloopig tot 3C Juni a s De voorzitter zeide. dat op deze wijze het dubbele van de rente wordt ver kregen. die voor deposito-geiden bij de zelfde bank wordt gemaakt; op deze wijze wordt een voordeel van f.200.p. j. ver kregen. Dit voorstel werd met alg. st. aan genomen. De heer Lieverse vroeg of er voor dc kosten van restauratie van den toren geen leening moet worden aangegaan De voorzitter zeide. dat deze zaak eerst later aan de orde komt. De vergoeding aan de Ned. Herv. School werd hierna vastgesteld op f 1871.45 of f. 1304 per leerling B. en W. stellen voor aan den gemeente werkman een gratificatie te verleenen, groot f. 40,voor het houden van toezicht op de straatverlichting. Na uitvoerige dis cussie stelde de heer Lieverse voor f. 50.— te verleenen, welk voorstel niet werd ge- dersteund. De heeren de Jong en van Veg- ten stelden voor de gratificatie te bepalen op f. 45.Het voorstel van B en W. werd hierna aangenomen met 4 tegen 3 st., die van de heeren van Vegten, de Jong en Lieverse. Benoeming lid van het Burgerlijk Arm bestuur en het Burgerlijk Armhuis. Aan bevolen werden; 1. N. P. Slegteniiorst; 2. J. Wille. Benoemd werd de heer N. P Sieg- tenhorst met 5 st.; de heer J. Wille kreeg 2 st. Benoeming lid commissie van toezicht op het L. O. Benoemd werd dc heer J. v. d. Sterre met 6 st., de heer van Vegten ver kreeg 1 st. De heer Oppelaar informeerde of er een steunregeling is voor de arbeiders, die ten gevolge van de vorst werkloos worden- De voorzitter zeide. dat hier de gewone steun regeling geldt. De heer van Vegten infor meerde of een steuntrekker werk moet aanvaarden voor een loon, dat lager is dan- den steun. De voorzitter antwoordde dat dit afhangt van het „hoeveel lager" De arbeiders doen echter in dergelijke gevallen verstandig even met spr. ln overleg te tre den. daar weigering van arbeid, zonder meer, verboden is. Meestal is er dan een oplossing te vinden. Die oplossing is ook gevonden in het door den heer v. Vegten bedoelde geval. Tenslotte dankte de voorzitter de leden voor de ln het afgeloopen zittingsjaar on dervonden medewerking. Spr. wenschtc den leden alle goeds toe. De heer Oppelaar uitte wederkeerig de beste wenschcn voor den voorzitter. De vergadering werd hier na gesloten. LEIMUIDEN. De bazar, georganiseerd door het Chr. gemengd zangkoor „Excelsior" alhier heeft netto ruim f. 250 opgebracht. Ged. Staten hebben dc gemeenschap pelijke regeling inzake den keuringsdienst van vee en vleesch tusschen de gemeenten Leimulden-Rljnzaterwoude en Leiden ver lengd tot 1 Januari 1937. RIJNSATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Moeilijkheden met de Bouwverordening. Aanwezig alle leden. Voorzitter: burge meester J. A. Bakhuizen. Deze opende met gebed. De notulen werden gelezen en vastgesteld. De voorzitter deed mededee- llng van ingekomen stukken, o.a.: Schrij ven van het ministerie van onderwijs, waarbij wordt medegedeeld, dat over 1932 een bedrag ad f. 16,52 te veel is Ingehou den aan pensioenbijdragen voor de onder wijzers Wederom werd besloten aan de ondersteunde werkloozen een Kerstgave toe te kennen. Op voorstel van B cn W. werd besloten om ook aan de overige on dersteunden deze Kerstgave toe te ken nen, nl. 25van de uitkeerlng, die zij over de week van 15 t/m. 21 Dec. 1935 ontvangen. Volgde bespreking over de herziening der bouwverordening. De voorzitter zeide. dat B. en W. gehandeld hebben overeen komstig het reeds in 1933 genomen raads besluit en den gemeente-opzichter op dracht hebben gegeven tot het ontwerpen eener bouwverordening. Ged Staten heb ben verzocht, om vóór 1 Jan. 1936 de nieuwe bouwverordening ter goedkeuring te mogen ontvangen. De gemeente-opzich ter, de heer J. Vet, schrijft thans, dat hij niet in staat is, het ontwerp-bouwveror- dening te maken. Hij zal zelf advies van een deskundige moeten hebben, welk advies f. 55 zal kosten. De voorzitter deelt mede, dat de heer W. Brouwer, architect te Alphen a. d. Rijn, de bouwverordening wil ontwerpen voor f. 25. Na langdurige discussie werd besloten om den heer W. Brouwer hiertoe opdracht te verleenen. Vastgesteld werd een besluit tot wijzi ging der gemeentebegrooting. Enkele leden bespraken de noodzake lijkheid van het strooien van zand op gladde wegen. Besloten werd aan den opzichter op te dragen, er voor te zorgen, dat tijdig zand gestrooid wordt. De voorzitter wenschte alle raadsleden een gelukkig uiteinde van 1935 en een god nieuwjaar toe. Nadat de heer Jansen den voorzitter namens den Raad hetzelfde had toege- wenscht volgde sluiting. WADDINXVEEN. Als voorzitter van sub-comité C. van het Dl. crisis-comité heeft de heer Krab bendam ontslag genomen. Door het gemeentebestuur is besloten den werkloozen wederom de gebruikelijke Kerstgave te verleenen. in de STADSGEHOORZAAL LIDMAATSCHAP MINIMUM f. 3.30 (belasting inbegr.) Plaatsbespreking ad 10 cL bij de Fa. EGGERS, Botermarkt. Toegang voor niet-Ledan L 1.25 (incl. bel.) aan boven staand adres of 's avonds aan de zaal. 5727 Doezastraat 10 Telefoon 927 Giro 114311 VOOR DE A.S. ROLLADE RIBSTUK RIBLAPPEN ENZ. FEESTDAGEN Gebr. Rosbief 18 ct. p. ons Pekelvleesch 14 ct. p.ons Zure Zult 12 ct. p.ons Rolpens. Rauwe Rookw. Tevens prima Kalfs-en Varkens vleesch 5740 cMogen wy U bijl/w keuze van advies dienen? BREESTRAAT- LEIDEN De Damescostuums, welke gedragen worden in onze film (die van 20 December af in het Trianon Theater loopt) zijn geleverd door de firma GERZON, Leiden. 5663 Morgenavond B u. II i.d. Stadsgehoorzaal Zie mededeeling en adv. in dit blad Dinsdag i.l. Bespreekt plaats van 12>2 uur a.d. zaal 5726 Choc. Klokken en Kransen 2 voor 15 ct. X Choc. Muscat Kransjes 20 ct. per hall pond Fondantkransjes 2 ons 1 5 ct. 5724 Kerstartikelen .In silverpapier 18 c». per one A Heen die advertenties op het gebied van U E ^^geneesmiddelen en geneeswijzen, waar- S| tegen bij de Commissie van Controle geen J| Ij bezwaren bestaan, worden in het Leidsch |I DapSlad opgenomen. Het Secretariaat van bovengenoemde jH ff: Commissie is gevestigd: Segbroeklaan 33. 3 1 Oen Haag. 3—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7