LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 19 December 1935 NAGEKOMEN BERICHTEN. STADSNIEUWS. BUITENLAND. RECHTZAKEN. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. N.V. LAHAD DATU CULTUUR MIJ. 23ste jaarverslag. s Aan het verslas over het boekjaar 1934. dat zal worden uitgebracht ln de alsem, vergadering van aandeelhouders od Maan dag a s., is het volgende ontleend Aanplantingen. a. Rubberaanplant In verband met den algemeenen toestand was er ook dit Jaar geen aanleiding om het beplante oppervlak van den rubber- aanplant te vergrooten en is dit dus op circa 815 acres gebleven Hiervan werd aan het einde van 1934 620 acres getapt; van het restant zijn 75 acres tapbaar, doch deze zijn nog niet ln tap genomen, terwijl 120 acres nog niet tapbaar zijn (eerst na 2 tot 3 jaar zal de omtrek dezer boomen 20 tot 30 Inches zijn. zoodat zij ln tap genomen kunnen worden). Waar het toegestane exportquotum over 1934 slechts ca. 115.000 lbs bedroeg, zijn niet alle afdeellngen regelmatig getapt; zoo werd op de oude Lahad Datu-afdeeling de tap eerst hervat ln Augustus en op de Tabanac-afdeeling ln September b. Klapperaanplant. Deze aanplant s^aat er over het algemeen goed voor en werd zoo goed mogelijk onderhouden. Óp de verschillende afdeellngen werrl voortgegaan met het planten van Peura- ria; alleen op de afdeeling Gawa Gawa is het niet mogelijk een groenbemester te doen aanslaan en moeten hier dus naar andere middelen voor bodemverzorging worden gezocht. Zooals te voorzien was, daalden de kos ten van onderhoud dit Jaar aanzienlijk en waren deze voor 1934 reeds ca. 50" minder dan voor 1933; de afdeeling Sapa- gaya zal volgend jaar met Peurarla be plant worden. Dit jaar werden op de verschillende af deellngen 284 klappers ingeboet, maar dit werk moest gestaakt worden, omdat geen koelies hiervoor disponibel waren. Dit jaar hebben wij helaas zeer veel last gehad van schadelijk gedierte en ln De cember kwamen ollphanten In den aan plant en vernielden 264 jonge klappers, die ln 1932 waren Ingeboet, alsook 65 oude mooie klapperboomen; drie ollphanten werden gedood. Ongeveer 820 acres van de 1012 acres zijn beplant met gemiddeld 44 boomen per acre; verder zijn er ca. 80 acres beplant met jonge boomen, ongeveer 50 boomen per acre: het restant van ca. 100 acres is gedeeltelijk vernield door ollphanten en is het misschien beter aan het Gouver nement te vragen dit land te mogen te ruggeven, dan verdere uitgaven te doen voor herbeplanting, daar dit wegens de ligging en met het oog op het schadelijk gedierte (ollphanten) bijna onmogelijk is. De klapperoogst leverde dit jaar ca. 2500 pieols copra minder op dan ln 1933. waar door de kostprijs ca. 0.20 dollar per picol hooger was dan in het vorige jaar. Per 31 Dec. 1934 waren c.a. 100 picols copra op de onderneming aanwezig. De hoeveelheid geproduceerde droge rubber ln Eng. ponden bedroeg 109.444 lbs, de bruto-opbrengst der verkochte rubber bedroeg f. 13.482. De winst- en verliesrekening sluit met een nadeellg saldo van f. 8.275.61 hetgeen zijn oorzaak vindt ln de hooge interest- rekening en de ongunstige marktprijzen, die ln het afgeloopen jaar voor de pro ducten golden. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen Rechtsgeleerdheid, de heeren W. Gold- schmldt (cum laude) (Den Haag), P. Dresselhuys (Den Haagi, W. Nieuwhoff (Den Haag) en W. F. J. Lam iDen Haag): doctoraal examen Indisch Recht, de heeren Koestomo (Leideni. J. Roth (Den Haag) en F. J. M. Drognat Doeve (Leiden) en voor het Economisch doctoraal Indologie de heer G. N. Ch. Janssen Andeweg (Den Haag). o Bij de Vereeniglng van Mode-Vak scholen in Nederland, is voor costumière geslaagd, mejuffr. M. van Wijk alhier. HEROPENING DER UNIVERSITEIT TE CAIRO. OAÏRO, 19 Dec. (Reuter). De regee ring heeft besloten tot heropening van de universiteit en van andere Egyptische scholen, welke na de jongste ongeregeld heden waren gesloten. o HET ONDERZOEK NAAR DEN HANDEL IN MUNITIE. WASHINGTON, 19 Dec. (A.N.P.). J. Pierson Morgan, de multi-mlllionnair, zal met een groep machtige bankiers uit New- York voor de Senaatscommissie van onder zoek naar den handel in vuurwapenen en munitie, worden gehoord ln verband met de nieuwe neutraliteltswetten. De zittingen der commissie zullen op 7 Januari worden hervat en men verwacht, dat de bankiers spoedig in de zitting der commissie zullen verschijnen. FRANK C. WALKER AFGETREDEN. WASHINGTON. 19 Dec. (A.N.P.). Pre sident Roosevelt heeft Woensdagavond het ontslag aanvaard van Frank C. Walker als directeur van den nationaler herstelraad en Lyle C. Alverson tot zijn opvolger be noemd. CALLES WEER UIT MEXICO? MEXICO. 19 Dec. (Reuter). De onrust welke de terugkeer van Calles heeft ver oorzaakt is weer aan het luwen. Bij geruchten wordt vernomen dat Cal les even plotseling weer naar de Ver. Sta ten zal terugkeeren als hij naar Mexico is gekomen. POGING TOT VERGIFTIGING. PANAMA 19 Dec. (Reuter). De bejaarde moeder van president Arias van Panama is gisteren, toen zij in het buitenverblijf van haar zoon vertoefde, ternauwernood aan den dood ontsnapt. Haar koffie bleek namelijk zwaar ver giftigd te zijn. Een dienstbode die een berisping had gekregen, zou oyanide ln de kop van haar meesteres hebben gedaan. HERRIOT HOUDT VOET BIJ STUK. PARIJS, 19 Dec. (Reuter). De leden van het Bureau van de radicaal-socialistische partij hebben Herriot een bezoek gebracht en gevraagd of hij zijn aftreden weer ln wilde trekken, doch na het onderhoud, verklaarden zij, dat Herriot niet te ver murwen was. RECLAME- 5722 Ruwe Huid Dl ID Hl Ruwe Handen UIvvIIj HAAGSCH GERECHTSHOF. Oplichting. De 44-jarige stucadoor, A J. van den M zonder vaste woonplaats, thans ged., die wegens oplichting, meermalen gepleegd, terecht stond, had reeds zooals de presi dent mr. Haga opmerkte voor een groot aantal rechtbanken, zoowel hier te lande als ln het buitenland, voor soortgelijke fei ten terecht gestaan Thans verscheen een drietal getuigen, resp. uit Oegstgeest, Den Haag en Auster- lltz (gem. Zeist), die allen op ongeveer de zelfde wijze door verdachte voor bedragen van f. 50 waren opgelicht. Verdachte had met deze getuigen contact gezocht, waarbij hij hen voorspiegelde, dat zij werk konden krijgen, waaraan goede verdiensten ver bonden waren. Zij moesten evenwel een bedrag van f. 50 storten voor de kosten van een spoorabonnement. Getuigen, die de verhalen van verdachte geloofd hadden, stortten dit bedrag, dat zij natuurlijk kwijt waren. De officier achtte, gezien verdachte's strafblad, een ernstige arrestatie gewenscht en vorderde thans twee jaar gevangenis straf. Uitspraak 2 Januari a.s. Diefstal van Rijwielbelastingplaatjes. De 27-jarige drukker J. L. uit Leiden, thans ged., die reeds vier vonnissen ach ter den rug heeft, had zich wederom te verantwoorden wegens diefstal van rij wielbelastingplaatjes, die hij op 25 Aug. jj. te Voorschoten van rijwielen, gepar keerd bij de R.-K. Kerk stal. Ook een school te Bodegraven kreeg in October j.l. bezoek van verdachte, waar hij een aan tal plaatjes ontvreemd. Verdachte be kende en zeide door werkloosheid tot her haling van misdrijf vervallen te zijn. De eisch luidde twee jaar gevangenis straf. Uitspraak 2 Januari as. LISSE. Publieke verkooping. Ten overstaan van notarissen A. van Pelt te Lisse en mr. J. A. de la Hayze te Heem stede zijn de volgende perceelen bij afslag verkocht: 1. Café-rest „De Nachtegaal" te Lisse a. d. Rijksstraatweg, met feestzaal, stalling garage, speeltuin enz., in bod ge zet op f. 24.000, werd op f. 26.000 afgemijnd door de N.V. Utreohtsche Hypotheekbank te Utrecht; 2. Een perceel bloembollen- grond „De Kruishoorn". groot 72.90 aren, in bod gezet op f. 1000. werd afgemijnd door den heer G. J. M. Eenhuis q.q„ Lisse, op f. 2000; 3 Het woonhuis met groote schuren en erf aan de Kapelstraat, eigen dom van B. Abbink. werd gegund aan mevr. wed. Alb. Moolenaar. Naar wij vernemen zal aan steuntrek- kenden volgens de Rijkssteunregeling ook dit jaar de Kerstgave worden uitgereikt. Door de bloemistwerklledenvereenl- ging „St. Isidorus" zal aan de gehuwde leden en kostwinners weder een Kerstgave worden verstrekt. o NOORD WIJK. GEMEENTERAAD. Een korte, maar zeer belangrijke agenda. De gemeenteraad kwam in openbare zitting bijeen ter behandeling van een korte, maar niettemin zeer belangrijke agenda. De voorzitter releveerde dat het raadslid Van der Wiel ernstig ziek is en hij meende namens den geheelen raad te spreken wanneer hij van deze plaats hem een spoedig en algeheel herstel toe- wenschte. Voorts was afwezig de heer Lieffering met kennisgeving. Het reglement van orde voor de verga deringen van B. en W. blijkt meer in overeenstemming met den nieuwen tijd te zijn gebracht aangezien het oude reeds van 1851 dateerde. Ingekomen is een adres van bewoners van het Langeveld om den Zeeweg aldaar ln een begaanbaren toe stand te brengen, dat in handen van B. en W werd gesteld om advies. Punt 3 be helsde vaststelling van het ambtenaren reglement hetgeen eenlge uren ln beslag nam. Zes leden van den Raad hadden een lijst van amendementen en wijzigingen in het ontwerp voorgesteld, welke stuk voor stuk onder de loupe genomen werden en vele tongen in beroering brachten. Aan de eene zijde was er een tendenz merkbaar van de hooge tafel om het oorspronke lijk ontwerp, waaraan maanden gewerkt Is. behoudens eenlge kleinigheden zooveel mogelijk ongeschonden te houden terwijl van de zijde der zes onderteekenaars, waarvoor veelal de heer Vogelaar als woordvoerder optrad en waarvan er twee afwezig waren, mondelinge toelichtingen kwamen op 't uit 125 artikelen bestaande ontwerp. Het einde was dat het ontwerp zonder h. st werd aangenomen. Aan de Katholieke Jongen.'centrale werd een lokaal van de nieuwe Openbare School ter beschikking gesteld voor het houden van lichamelijke oefeningen. Een crediet van f. 600 waarvan 76 weer uit de Rijkssubsidie terug komt, werd toege staan voor verbetering van het speelplein der oude Openbare School, een der eerste objecten welke men op het oog heeft in werkverschaffing uit te voeren. Volgde voorstel tot verlaging van de sa larissen van het gemeentepersoneel, waar bij een onderscheid werd gemaakt tus- schen ambtenaren en gemeentewerklie den. Uit den aard der zaak was dit voor stel niet zonder meer voor aanneming vatbaar, te meer daar aan dit voorstel verbonden was een nieuwe Indeeling van gemeentewerklieden in 5 groepen, waarbij voor elke grdep een norm voorgesteld werd. Hierdoor werd geen uniforme loons verlaging gekregen; er waren zelfs werk lieden bij die ln salaris vooruitgingen, ter wijl anderen er met 9 verlaging, waar- tusschen ln nog verschillende variatie's, afkwamen. De politie kwam er het beste af, aangezien hiervan de loonen ongewij zigd bleven, terwijl de ambtenaren 5 "It achteruit gingen. Er bleek in de boezem van B en W. over dit onderwerp geen overeenstemming te bestaan, zoodat er een meerderheids- en een minderheids- voorstel was Weth. Meiier bracht naar voren, dat het bij Hem steeds voorgezeten had, dat ambtenaren met groote salaris sen een hooger percentage korting moeten bijdragen in de algemeene bezuiniging dan de lager gesalariecrden; Inmiddels bleek het gëneele voorstel neer te komen op een gemiddelde loonsverlaging van 3 dus dat door aanname van het voorstel het budget voor loonen in totaal 3 °U vermin derd kon worden Een moeilijkheid was. dat ln de circulaire van den Minister, voortvloeiende uit het rapport van de Commissie Schouten, gesproken wordt van het aanpassen van salarissen voor ge meenteambtenaren aan dat van de rijks ambtenaren, en de uurloonen van werk lieden aan die van den plaatselijken loonstandaard De werktijd werd met 7 tegen 6 st. gebracht op 45 uur per week, terwijl in het voorstel tot loonsverlaging slechts weekloonen genoemd worden. Aangenomen werd na uitvoerige discussie om loonen van f. 1250 en minder niet te korten, werklieden 3 en ambtenaren 5 dit alles voor zoover salarissen door den Gemeenteraad worden vastgesteld. De heer Schelvis verwonderde er zich over. dat het advies van de Commissie van Personeelsaangelegenheden om ambtena ren 18 en werklieden 10 dagen verlof per jaar te geven, niet ln zijn geheel door B. en W. was overgenomen en deze voorstel den de oude regeling, t. w. 18 dagen voor ambtenaren en 6 dagen voor werklieden, te handhaven. De voorzitter had bezwa ren; het is er geen tijd voor om onge vraagd uitbreiding aan vacantie's te geven, welke toch ook weer meerdere uit gaven voor de gemeente meebrengen. Ook de heer de Vreede was er sterk tegen. Een voorstel, behoorlijk ondersteund, om werk lieden 10 dagen vacantie per jaar te geven, werd met 7 tegen 6 st. aangenomen; daar na werd het voorstel als boven omschreven aangenomen z. h. s. De benoeming van een gemeente-genees heer voor 1936 werd aangehouden tot na besloten zitting. Een blanco crediet werd toegestaan voor een extra Kerstuitgave voor werkloozen en door Kerkgenoot schappen onderhouden behoeftigen. Bij de rondvraag drong de heer de Vreede aan op het uitbaggeren van de Woensdagsche Watering naar de Gas fabriek als werkverschaffingsobject. De heer Van der Meer drong er op aan, om in de vacature polltie-agent niet te voor zien en het daardoor vrijgekomen geld te besteden voor meer politietoezicht in het badseizoen. De voorzitter wees er echter op, dat vorig jaar reeds twee vacatures onvervuld zijn gebleven en ontraadde het idéé Van der Meer De heer Vogelaar drong aan op uitbetaling van den toeslag op werkloonen van kleine kweekers, waar op de toezegging volgde, dat deze voor het grootste deel nog deze week zou plaats hebben en reeds klaar lagen. Nog opge merkt dient te worden dat de voorzitter zich bij de bevoegde Instantie tegen ver lenging der vacantie's van gemeente werklieden zal verzetten, zoodat nog in het geheel geen zekerheid bestaat, dat het aangenomen voorstel zal worden uitge voerd. o OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: D. Binnendijk, vrachtrijder, De Kempenaerstr. 14 I. Binnendijk, geb. Unseld, De Kempenaerstr. 14 T. Netz- laff. db„ Terweeweg 134 P. G. v. d. Metj, db.. Dorpsstraat 2 J. L. de Wilde, huis bewaarder, Terweeweg 34 S. K. Thoden van Velzen, Jullanalaan 12 Th. den Hol lander, slager. De Kempenaerstr. 97 I. Sinthoff. Regentesselaan 41 A. J. Rij- kelijkhuizen, db., Regentesselaan 48 M. W. Notenboom. 1.1. verpl., ..Endegeest" El. van Eek, db.. „Endegeest" Ch. A. E. van Overbeek, db., Endegeesterstraatweg 16 L. M. de Vos, 1.1. verpl. „Endegeest" Tr. C. de Bruin, db., „Endegeest" J. J. v. d. Zwart, db., Warmonderweg 34 N. Kooij. tuinder. H. Morschweg 45d. Vertrokken: C. M. Driehuis, db., naar Delft, Nassaulaan 102 J. C v. d. Voorde, econoom, naar Wolphaartsdijk B 35 J. Zaalberg, bedrijfsleider, naar Helmond, Eikendreef 35a J. J. Schenkeveld, be- ambt. N.Z.H.T.M., naar Leiden, De la Rey- straat 6 G. M. Sprlensma, db., naar Rotterdam, Pretorialaan 6 F. Filippo, landarbeider, naar Wassenaar, Oostdor- perweg 173 L. W. MUikan, O.-I. mili tair, naar Tjimahl N. O.-I. G. Filippo geb. Van Egmond. naar Wassenaar, Oost- dorperweg 173 J. C. Pansier, geb. Hee ren, naar Den Haag, Wesselsstr. 44 G. Paauw. geb. Hogewoning, naar Leiden, Wlllemsh. 3 I. B. Goel en fam., naar Ned. O-Indië M. Domachowski, db., n. Essen (Dultschl.). Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Jan Ouwersloot 25 j. te Valkenburg Z.-H. en Anna Paauw 23 jaar alhier. —o RIJNSBURG. Jubileum van burgemeester Bosschieter. Maandag a.s. zal het 20 jaar geleden zijn, dat onze burgemeester als zoodanig werd geïnstalleerd. Op initiatief van de belde wethouders za! deze dag niet ongemerkt voorbijgaan. Een bijzondere vergadering van den ge meenteraad zal plaats vinden Maandag a.s. terwijl daarna van 45'/: uur n.m. ten Raadhuize gelegenheid zal bestaan voor besturen van vereenlgingen en belangstel lenden om den jubilaris persoonlijk geluk te wenschen. De Meisjesver. „Dorcas". De Meisjesvereenlglng „Dorcas" van de Ned. Herv. gemeente heeft als vrucht van haar werkzaamheden ln het afgeloopen jaar aan 94 gezinnen plm. 400 kleeding- stukken kunnen uitdcelen. Voor begunsti gers werd een gezellige avond georgani seerd. Voordrachten, ernstige en luimige stukjes enz. werden ten beste gegeven. Een en ander viel zeer ln den smaak. MeJ. Agatha van Klaveren herdacht het feit, dat zij 25 Jaar als lid aan de vereeni glng was verbonden. Ds. Peter sprak haar op hartelijke wijze toe. terwijl hij haar bedankte voor alle werkzaamheden, welke zij ln het belang der vereeniging heeft verricht. Spontaan werd zij toegezongen. De bijzonder geslaagde avond werd door ds. Peter met dankgebed gesloten. -o- SASSENHEIM. In de Geref. Kerk gaf het Chr. Kin derkoor „Lenteklokjes" onder leiding van mej. Riek Meiering zijn 3de uitvoering. Ook nu zorgde de heer Han Zlrkzee van Lelden voor de begeleiding. Het program ma. dat uit 24 nummers bestond, werd vlot afgewerkt. Bij het eerste nummer waren de kleintjes nog wat onwennig, doch reeds bij het 2de couplet was dit niet meer te merken. Het koor blijft goed op sterkte en de oud-leden zijn nu vereenigd ln een meisjeskoor, dat ook zuiver zong. Bijzon der goed was de echo in „Twee dappere Dwergen". De heer Zirkzee speelde 2 pianosoli. Aan de dirlgente werd een fruit mand aangeboden. Ds. Kuiper opende en sloot op de gebruikelijke wijze. o VOORSCHOTEN. Uitvoering van „De Lofstem". In het gebouw voor Chr. Belangen aan de Wijngaardenlaan gaf de Chr. Gem zang- vereeniglng „De Lofstem" onder leiding van den heer Willem Mizee, een uitvoering met de medewerking van de solisten mej. A. de Lange, sopraan; mej. N. Baak. alt; de heer H. Kalsbeek, tenor en de heer J. Vrolijk, bas. Na het gezamenlijk zingen van ps. 103 vs. 1 en gebed, opende de voorzitter, de heer C. Mechelse met een woord van welkom. „De Lofstem" opende met „Bede" en „Kerstlied"; vooral het laatste werd goed gezongen, al klonken de damesstemmen wat ruw. Hierna zong mej. N Baak (alt) „Sel stille dem Herrn" van Mendelssohn en „Aus Gottes Zelt" van J. S Bach. Een mooie altstem, een zuiver accompagneeren van de piano, een genoegen om aan te hooren. Vervolgens een duet uit het „Lobgesang" van Mendelsohn voor so praan en alt. De stemmen vulden elkaar mooi aan; het applaus was wel verdiend. „De Lofstem" zong daarna „Op Goeden Vrijdag" en „Paaschlled". Nadat mej. A. de Lange (sopraan) had gezongen „Adeste" van René de Clercq en „De liefde Gods" en „Slaaplied" van J. F. Tierle, waarin ook werd genoten van een mooi, lief stemgeluid en vooral het laatste nummer indruk maakte, zong de altsoliste nog een nummer ln de plaats van den bariton-solist, die eenigszlns te kampen had met een keelaandoening en zijn stem wilde sparen voor het nummer na de pauze. „De Lofstem" zong tenslotte met mede werking van de solisten de „Krönlngs Messe" van W. A. Mozart. De avond werd gesloten met gemeenschappelijk zingen en dankgebed. Nieuwe autobusdienst naar Wassenaar. De autobusdienst Voorschoten-Wasse- naarsche Slag v.v., uitgevoerd door de on derneming H. Bolhuis Dzn. te Noordwijk a. Zee is gisteren ingesteld. Het beginpunt is thans Papelaan nabij den Veurscheweg. maar in de toekomst is wijziging en ver- hetering te verwachten. De ver. „Gemeen tebelang" heeft zich destijds bijzonder voor deze verbinding geïnteresseerd, nadat zij door jhr. W K. von Weller te Was senaar hierop attent was gemaakt. De afstand VoorschotenWassenaar en omgeving was zoo goed als verbindingloos. al reed er gedurende de zomermaanden weieens een autobus naar den Wassenaar- sche-Slag. Met één der eerste diensten de auto bus was met de nationale driekleur ge tooid heeft het bestuur van „Gemeen tebelang" een rit meegemaakt naar den Wassenaarsche-Slag. Men heeft den ex ploitant met dezen dienst geluk ge wenscht. Op verschillende plaatsen zijn bushaltes aangebracht. Geslaagd voor het examen Engelsch M.O. B de heer J. H. Zorn alhier. c WASSENAAR. Vergadering der Ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs. De ver. voor Chr. Nationaal Schoolon derwijs vergaderde in het Gymnastiek lokaal van de school aan den Heerenweg. De voorzitter dr. H. J. Honders las, na in gebed te zijn voorgegaan ps. 2 en sprak naar aanleiding hiervan een openings woord. De secretaris las de notulen welke onder dankzegging onveranderd werden vastgesteld. Hierna deelde de voorzitter mede dat de scholen een gestadigen groei doormaken. In het dorp vooral, ls de aan was van leerlingen van dien aard, dat maatregelen genomen moesten worden. Een gedeelte van de school aan de Zijllaan is In gebruik genomen, ook ln de UL.O.- school moest een klas van de Lagere school ondergebracht worden. Hieraan zijn echter voor het onderwijs zulke moeilijkheden verbonden, dat deze voorzieningen slechts tijdelijk kunnen zijn. Het bestuur heeft dan ook plannen ln voorbereiding om op afdoende wtize aan de bezwaren tegemoet te komen Wegens per. aftr. van de heeren dr. N. W Bouman, A. Prins en J. Harmeijer werden deze als bestuurslid herkozen. Na behandeling van eenige interne aangele genheden volgde sluiting met dankgebed door den heer G. Mekking. HEDEN: GehoorzaalLustrumuitvoering Oegst» Gymnastiek- en Athletiekvereen. O.G.AV 7.45 uur. Marekerk: Kerstconcert „Sursum Corda" 8 uur nam. Nutsgebouw: Ver. tot bev. der Bouw kunst. Spr. H. Martin over Egyptische Kunst. 8 uur nam. K a t w lj k-a a n-d e n-R IJ n (Geref. Kerk)Chr. Dameskoor „Echo der DiuJ nen". 8 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e, (Casa Cara)- Spreker ds. v. Amstel, n.m. halfacht. Vrijdag. Stadszaal: Nat. Jongeren Verbond afd Leiden. Prinses Jullana-fllm. 8 1/4 u. nam! Zaterdag. Rapenburg 33: Alg. ledenverg. Ver. In stituut voor Tropische Geneeskunde. 4 uur nam. Zomerlust: Jubileumavond T.I.G. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrle tot halfvler Inenting tegen diphterie 4—5 uur nam. Woensdags: Inst v Praeventieve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „De kleine kolonel". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater Breestraat. 8 uur nam. „Het leven gaat verder". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam doorloopend van 27»/« en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Dokter X". Zondag nam 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8 1/4 u. nm. „Getrouwd en niet getrouwd' Woensdag- en Zaterdagnam 2'/t uur. Zondag nam. 2 uur 4'/> uur en 8 u. 15. Roxy-Theater, Haarl str., 7 uur nam. „Mij behoort de wereld". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v .n. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 December a.s. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef, 502, D. J. van Driesum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wilhelmlnapark 8, Oe'gst-- geest, telefoon 274. Vertooning propagandafilm voor de Wassenaarsche Reddingsbrigade. In het „Centraal Theater" werd voor de Wassenaarsche Reddingsbrigade een pro pagandafilm vertoond op het gebied van het reddingswezen. Nadat de aanwezigen door den voorzitter, den heer D. van Barne- veld welkom waren geheeten, deelde hij mede dat Wassenaar de primeur heeft van de vertooning van de film- Alvorens de film werd vertoond werd door den heer van Veen. lid van het Hoofd bestuur een beschouwing gegeven over de geschiedenis van het zwemmen. Toen in 1917 de Ned. Bond werd opgericht telde tie bond 5 brigades, In 1917 45 brigades met 7000 leden en ln 1935 meer den 100 aange sloten brigades met ruim 12000 leden Toch zijn er nog veel te veel menschen die niet kunnen zwemmen. Per jaar sterven door verdrinking nog gemiddeld 630 personen. Ook gaf spr. een overzicht van het werken van den bond. die thans meer dan 1000 gediplomeerde leden voor het zwemmend redden telt. Op het doek liet men zien dat Holland een waterland ls, met daarin gewerkt een reddingsgeval. Vervolgens werden wij ge bracht n. den Bosch waar gekampt werd om de Bondskampioenschappen. Verschil lende manieren van zwemmen en het zwemmend redden werden duidelijk gede monstreerd, voorts de wedstrijden te Zaandam en de medische cursus te Amster dam. Tot slot werden wij gebracht naar het strand te Kijkduin, waar demonstraties werden gegeven met diverse reddingsmid delen, zoodat het geheele werk van den Bond en dat van enkele brigades in het bijzonder werd gedemonstreerd. Het was een keurig geheel en hoewel een en ander nog door den heer van Veen werd toege licht, spraken de beelden op het doek fei telijk voor zichzelf. Het gebodene was dan ook van goede propagandistische waarde. Na de pauze werd door de tooneelvereeni- ing „De Optimisten" nog opgevoerd het lijspel getiteld „Inkwartiering" dat zeer goed werd vertolkt en met een warm ap plaus werd beloond. Het muzikale gedeelte was bij den heer Boddeus in goede handen. Na voortgezet onderzoek inzake de gedragingen van de twee gearresteerde Polen, verdacht van diefstal onder bezwa rende omstandigheden, is gebleken, dat zij ook debet zijn aan diefstal met braak, gepleegd onder Amsterdam. -o- ZEVENHOVEN. Het gemeentebestuur besloot met de omliggende gemeenten een gemeenschap pelijke regeling Inzake hulpverleening bij brand te sluiten. Na de opheffing der spoorlijn zal er een auto rilden, die de post zal brengen en halen bij de verschillende kantoren onder het ressort Alphen a. d. Rijn. 2—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6