5Fft hbn™^! LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 19 December 1935 VISSCHERIJBERICHTEN. RECHTZAKEN. - IAAT/TyOICU1IN BEURSOVERZICHT. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 758. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. Hoogste stand 771 3 te Akyreyrie. Laagste stand 750.9 te Brest. Verwachting tot den avond van 20 Dec.: Zwakke tot matige Z. tot O. wind. Gedeel telijk bewolkt, weinig of geen neerslag. Lichte vorst tot temperatuur om het vries punt. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. i. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. De Bildt. De depressie, welke gistermorgen nog ln iet Westen op den Oceaan was gelegen, heeft zich in Oost-Zuld-oostellJke richting bewogen en bevindt zich nu over Midden- en Zuid-Frankrijk, waar zij matige neer slag bracht (Toulouse had 13. Biarritz 12 millimeter). Het lage drukgebied over Dultschland trok naar Zuid-Scandinavië. waar het thar.s nog regent en sneeuwt. Over IJs land versterkte zich het hoogedruk- gebied, terwijl het over Noord-Scandinavlë jan beteekenis verloor. De vorst ls over het algemeen weer toe genomen. Over Lapland wordt zij weer streng, over Zuid-Duitschland en Zwitser land matig, lichte vorst heerscht over Finland. Polen, het overige Duitschland, OostFrankrljk en Schotland en Engeland. Het karakter van het weer blijft in onze omgeving vrij somber. De drukverdeeling en haar verande ringen wijzen er op, dat de Scandinavi sche depressie Noord-westwaarts en de Fransche Zuid-Oostwaarts zal trekken. Hoogstwaarschijnlijk breidt de wind naar het Oosten, waarbij de vorst weer wat zal toenemen. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp.: —2 gr. C. (28 gr. F.). 9 uur voorm.: —1 gr. C. (30 gr. F.). 12 uur 's midd.: 0 gr. C. (32 gr. F.). 3 uur nam.: 0 gr. C. (32 gr. F.). BOOG WATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag. Voorm. te 11 u. 15 m.; nam. te 11 u. 50 m. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 4.17 n.m. tot 7.37 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 19 Dec.: op: 1 u. 21; onder 11 u. 59. Van 't front. ADDIS ABEBA, 19 Dec. (Reuteri. Giste ren hebben koeriers gemeld dat bittere sevechten werden geleverd tusschen de Italianen en 2 a 3000 man Abessijnscbe troepen. Deze gevechten vonden niet alleen plaats aan de Takazze. doch eveneens ten Noorden van Makalle, de Italiaansche roorpost. Hieruit zou volgen dat de Abessijnen met groote strijdkrachten achter de linie 'an het Italiaansche leger zijn doorge drongen. waar zij den toevoer van het Iront afsnijden. ROME. 19 Dec. (Reuteri. De speciale correspondenten van de Italiaansche bla den te Djlboeti berichten dat in het Abes- siinsche leger in Ogaden pokken zijn uit gebroken. Men telt 200 sterfgevallen Per dag. 250.000 trouwringen afgestaan. ROME, 19 Dec. (Reuter). Volgens mede- deelingen van de fascistische federatie te Rome, zijn gisteren door de bevolking van Rome meer dan 250.000 trouwringen afge daan. Ook a.s. Zondag zal gelegenheid zijn trouwringen te offeren op het altaar des 'aderlands. IJMUIDEN. 19 December. VISCHPRHZEN. Tarbot per KG. f. 1.551.40; Griet per kist van 50 KG. f. 3318.50; Tongen per KG f. 1.301; Groote Schol per kist van 50 KG. f.1817; Middelschol per kist van 50 KG. f.2017; Zetschol per kist van 50 KG. f.2017.50Kleine schol per kist van '0 KG. f. 21.50—12; Roggen per 20 stuks 1.158; Vleeten per stuk f. 1.200.30; Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. '■13—8.50; Groote Schelvisch per kist van Jd KG. f. 30; Middel Schelvisch per kist 'Sn 50 KG. f.24—19; Kleinmiddel Schelv. Per kist van 50 KG. f. 17.50—12.50; Kleine Schelvisch P- kist van "50 KG. f. 185.30; Kabeljauw per kist van 125 KG. f.5417; Gullen per kist van 50 KG. f. 114.70; Lengen per stuk f. 1.500.46; Heilbot per Kg. f. 0 940.58: Wijting per kist van 50 Kg. f. 4.70—1.80; Koolvisch per stuk f 0.60 -0.13. 52 kisten en 262 rhanden versche haring. 6.50—6.20 p. k„ f. 5.50—4.50 p. m. Groote hake f. 102; Grootmiddel hake '106; Kleinmiddel f.47—36; Kleine hake 1.32-17. Aangekomen 9 stoomtrawlers: RO. 53 Het f.765; IJM. 417 met f.2444; IJM. 112 "et f.2944; IJM. 102 met f. 1175; IJM. 133 Het f. 1462' IJM. 90 met f.2059; IJM. 135 Het f.1456; IJM 70 met f.1448: IJM 161 Het f.1682: en 2 loggers: KW. 64 met 684; 204 met 721; SCH. 53 met 333; LT. 1106 met f. 1327. DE OSSCHE STRAFZAKEN VOOR DE BOSSCHE RECHTBANK. Vandaag werden door de rechtbank te 's-Hertogenbosch wederom een aantal strafzaken behandeld. Begonnen werd met de berechting van een roofoverval te Oss gepleegd in 1927. De 37-jarige J. C. van Geenen had zich te verantwoorden voor de in den nacht van 19 op 20 April 1927 gepleegde inbraak vergezeld gaande van geweldpleging en bedreiging, in de te Oss gelegen woning van den thans 64-jarigen arbeider J. Huls mans. In deze woning hebben volgens de dagvaarding verdachte en zijn mededa ders, na zich toegang te hebben verschaft door een deur open te breken, een bedrag aan geld van ongeveer 8 gulden, benevens een geweer weggenomen Tegen den be woner hebben zij geweld gepleegd door hem krachtdadig vast te grijpen, vast te houden en op den grond te drukken, ter wijl zij hem bedreigd hebben door het ge weer op hem te richten, zeggende, dat zij hem zouden neerschieten als hij zijn geld niet gaf De verdachte ontkende het misdrijf te hebben gepleegd. HU is er niet geweest. Als getuige werd gehoord de inspecteur der Ossche politie P van Kempen, die des- tUds proces-verbaal had opgemaakt. Het bleek toen, dat de deur van het huis was opengebroken en dat de inbraak des nachts moet zUn geschied. De andere verdachte in deze zaak, de arbeider J. A. van Schayk uit Eindhoven, legde als getuige verklaringen af. Hij zelde met den verdachte en Koosje van Borne de inbraak te zUn gaan plegen. Zij troffen J. Huismans in bed. Wat er precies is ge beurd weet getuige niet meer. HU herin nerde zich wel, dat er geld meegenomen was. Getuige J J. van Berne (Koosjei had aan den rechtercommissaris verklaard, dat hU met verdachte en Van Schayk in de woning van J. Huismans is geweest. Thans echter trok getuige deze verkla ringen ln. Hij kan niet met zekerheid zeg gen of verdachte ls mee geweest, hU weet het niet meer en zUn twijfel daarom ls ontstaan door de hardnekkige ontkentenis van verdachte. Aan de achterzUde van het huis werd ingebroken Voor den rechter commissaris had getuige nog verklaard, dat Huismans door getuige en Van Schayk werd gegrepen, terwijl verdachte in het huis ging zoeken. Dat had getuige ook verklaard, maar zeker weet hij het niet en daarom kon hU er geen eed op doen. President mr. Ummels: „Het is ln elk geval beter, dan dat Je iets verklaart, dat Je niet weet." Getuige J. Hulsmans uit Heesch herin nert zich de inbraak in den nacht tc omstreeks halftwee. Er kwamen drie per sonen binnen, twee bleven buiten, zU wa ren gemaskerd, zoodat hij niemand her kende. Getuige lag te bed en daar werd hij overvallen en bij den keel gegrepen. Er ontstond een worsteling, waarbij de inbre kers naar geld vroegen: geld dat getuige nog zou hebben door de uitkeering bij den dood van zijn vrouw. Getuige zei, dat hU met dat geld schul den had betaald en dat er niets in huis was. Zn vonden er ongeveer f. 8 en na men ook het geweer mee, waarmede ril getuige nog bedreigden. Maar hij wist. dat het niet geladen was De Officier van Justitie mr. Van Ever- dingen verzocht de rechtbank een nader onderzoek door den rechter-commissaris te laten instellen. De verdediger mr. Ger- rits verzette zich daartegen, omdat men aan de verklaring van Van B niets kon veranderen. Er is nog één getuige, die zegt. dat verdachte er bij geweest is, en die verklaart het ook niet positief. Getuige van S. werd opnieuw gehoord en verklaarde nu. er niet zeker van te zijn of verdachte er bij was De Officier van Justitie: .Heb je zoo veel Inbraken gepleegd, dat je je van deze niet veel meer herinneren kunt?" Inspecteur Van Kempen bevestigt de veelvuldigheid van getuige's inbraken. Mr. Gerrlts zou niet weten, welke mid delen onbeproefd ziln gebleven om de zaak tot klaarheid te brengen Het bewijs is nu niet geleverd en een nieuw onder zoek zal waarschijnlijk niets opleveren en verdachte, die geruimen ti1d in voorloo- pig arrest zit, in tegenstelling met Van S„ zou er slechts door gedupeerd worden. Spr. vroeg in vrijheid stelling van den verdachte. De Officier van Justitie merkt op, dat bij het vooronderzoek het bewijs door twee getuigen geleverd is. Toen ging men niet naar verder bewijs zoeken, wat nu wel gedaan kan worden, nu deze getuigen hun verklaringen hebben ingetrokken. De Rechtbank begaf zich in Raadkamer om over het verzoek van den Officier van Justitie te beraadslagen. Daarna deelde de President mede, dat de rechtbank de stukken in handen van den Rechter-Com missaris stelde voor nader onderzoek en de gevraagde invrijheidstelling weigerde. De zaak tegen J. A. van Schayk. 30 j., cn arbeider van beroep, een der mededa ders van voormeld misdrijf, werd om de zelfde redenen voor nader onderzoek uit gesteld. De 36-Jarlge J. J. v. Galen stond terecht voor de in den nacht van 23 op 24 Novem ber 1928 te Heesch gepleegde Inbraak ln de woning van wijlen G. Pijnappel, welke inbraak ongeveer f. 700.opleverde en eenige geldswaardige papieren, alles toe- behoorende aan de Coöperatieve Boeren leenbank te Heesch. Verdachte legde een volledige bekentenis af. De rechtbank hoorde nu T. J. v. Berne, die verklaarde dat de Bie, Koosje v. Galen, zijn broer Koosje v. Berne en hijzelf de afspraak tot de inbraak hadden gemaakt, die ook door het viertal werd gepleegd. De buit werd onderling verdeeld. De Officier van Justitie achtte het feit van ernstigen aard, de verdachte is reeds 14 maal veroordeeld en komt 30 maal in het Ossche register voor. Op 18 November werd hij tot 6 jaar veroordeeld en voor dit feit eischte spr. nog 3 jaar. Mr. Bogaerts verzocht de rechtbank cle mentie voor den reeds veroordeelden ver dachte, nadat deze zelf er op had gewezen, dat hij met deze 3 jaar er bij een oude vent zou zijn, die geen werk meer zou krijgen. De 33-Jarlge Ossche arbeider J. J de Bie te Heesch had zich voorts medé te verantwoorden voor de vermelde inbraak bij wijlen G. Pijnappel. De verdachte zelde niets met deze zaak te maken te hebben Nadat de getuigen Claassen en Pijnappel en de Bie dezelfde verklaring hadden af gelegd, werd ook de andere verdachte J. J. van Galen gehoord, die bij zijn bekentenis bleef. Verdachte heeft de inbraak mede gepleegd. De tweede ten laste legginfbetreft een ln den nacilt van 28 op 29 Januari 1929 te Dlnther gepleegde diefstal met geweld pleging ten huize van P. G, v, Siêeuwen. Hier werd een bedrag van ca. f. 500 als mede eenige sieraden ontvreemd. Ook dit feit wordt door verdachte ont kend. Dikke Toon de Soep, A. J Hendriks, kwam vervolgens getuigen. Hij gaf toe met verdachte Koosje van Galen en nog iemand de inbraak te hebben gepleegd. De officier achtte de bedreven misdrij ven bekend. Hij is zeker als een misdadiger te kwalifieeeren Hij komt in de Ossche zaken tien maal voor en ls vroeger reeds veroordeeld. Belde misdaden zijn zeer ernstig. Van Sleeuwen is later gestorven aan een hart kwaal, die hij bij den overval kreeg Spr. elsciite voor bedde feiten 10 jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest. Mr. Bogaerts was van meening dat ver dachte slechts een ondergeschikte rol heeft gespeeld. Na zijn ontslag uit de ge vangenis heeft hij zich niet meer aan een misdrijf schuldig gemaakt, reden waarom pleiter clementie verzocht. In verband met de te Dinther gepleegde diefstal stond voorts terecht de 45-jarige te Heesch woonachtige A. J v. Hoey, die in de eerste plaats de uitlokking ten laste in gelegd, door aan J. de Bie. met het oog op het plegen daarvan de woning van van Sleeuwen aan te wijzen. In de tweede plaats stond hij wegens heling terecht, door f. 40 van een door misdrijf verkregen geldsbedrag ten geschenke aan te nemen. Get. J. de Bie werd gevraagd of hij aan verdachte naar de woning van v. S. had gevraagd. Getuige draaide zich om en zei: „Ik heb dien man nooit gezien". Toon de Soep legde dezelfde verklaring af als in zaak tegen de Bie. De Bie werd er nu bij gehaald. Pres.: „Is het waar wat u zegt?" Get.: „Natuurlijk", Pres.: „Waarom is dat natuurlijk". Get.; „Omdat ik het zeivers weet". Er ontstaat een verward gesprek, waar na de officier de acte van de Bie vraagt om tegen hem een vervolging wegens meineed in te stellen. Mr. v. Everdingen achtte de uitlokking niet. wel de medeplichtigheid en de heling bewezen. Dit is ook uit eigen verklaring voor den rechter-commissaris gebleken. De verklaring van H. geeft volkomen het bewijs. Deze man ls niet zoo snugger als de anderen, hij is er tusschen gehaald. Hij staat gunstig bekend, maar houdt zich nu meer van den domme als noodig is. Spr. eischte wegens medeplichtigheid en heling negen maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. o HAAGSCHE RECHTBANK. Uitsprakep. De autobestuurder J. KV die op 13 Sept. jl. op den Stationsweg te Nieuwkoop, een boekdrukkersleerling aanreed, waardoor deze lichamelijk letsel bekwam, werd bij verstek veroordeeld tot een geldboete van f. 50 subs. 25 dagen. De koopman F R„ uit Wassenaar, die op 29 Juni jl. te Leiden op de Haarlem merstraat den motorrijder C. J. van D. uit Eindhoven aanreed, waardoor deze gewond werd, werd conform den eisch veroordeeld tot een geldboete van f.30 subs. 30 d. en tot betaling van een schadevergoeding ad f.85 aan de beleedigde partij. De koopman F. H. C. v. d. S„ uit Sche- veningen. die op 15 Oct. j.l. in de Brug straat te Bodegraven met een door hem bestuurde auto een motorrijder aanreed, waardoor deze lichamelijk letsel bekwam, werd veroordeeld tot een geldboete van f. 40 subs. 40 d. STADSNIEUWS. Met ingang van heden is in het pand Zeemanlaan 41 een filiaal geopend van de bekende banketbakkerij van den heer Ph. van der Zanden uit de Diefsteeg. De smaakvolle inrichting wedijvert met de smakelijkheid der geëtaleerde lekker nijen. Gistermiddag ongeveer halfvier zijn van een goederentrein op het emplacement der Staatsspoor aan de Witte Poort alhier twee wagens ontspoord. Daar de ontspo ring niet op de hoofdlijn plaats had, kreeg het treinverkeer LeidenUtrecht geen ver traging. Direct werd wederom aangevangen de wagens in het goede spoor te brengen en te ongeveer 8 uur was de versperring weer opgeruimd. BINNENLAND. AUTO-ONGELUK TUSSCHEN DELFT EN RIJSWIJK. VIER DAMES ERNSTIG GEWOND. Op aen nieuwen Rijksweg tusschen Delft en Rijswijk is vanochtend te 11.15 uur een ernstig ongeluk geschied, waarbij 4 dames ernstig werden gewond. Twee auto's, op weg van Rotterdam, kwamen bij 't passeeren ln aanraking Met elkaar, waardoor een der wagens aan den kant van den weg geraakte en werd ver nield. Van de 4 inzittenden werden de da mes mevr. Kuiper en mevr. de Man, bei den uit Rotterdam, ernstig gewond. Een van hen bekwam een wervelfractuur, ter wijl de andere een kaakfractuur opliep. Van de vier inzittenden van de andere auto werden eveneens 2 dames gewond, wier namen nog onbekend zijn. Eén liep een ernstige schedelfractuur op, de andere brak een pols en kreeg snijwonden. Nadat eerste hulp was verleend, werden twee slachtoffers naar het ziekenhuis aan het Westeinde te Den Haag en twee naar het gasthuis te Delft vervoerd. De toestand van mevr. Kuiper is zorg wekkend. EERSTE KAMER. DE OPCENTEN OP BELASTINGEN. (Zitting van heden). Voorzitter mr. W. L. baron de Vos van Steenwij k. Aan de orde ls het wetsontwerp tot hef fing van opcenten op enke'r belastingen ter versterking van de middelen tot dekking van de uitgaven des Rijks. De heer Blomjous (R.K.) acht de voor gestelde belastlngverhooglng hoogst be zwaarlijk en geeft verre de voorkeur aan een verhooging der invoerrechten. Het wetsontwerp is voor spr ganschelijk onaanvaardbaar, wegens zijn bezwaren tegen de opcenten op de Successiebelasting, in verband staande met zijn principieele opvatting van het eigendomsrecht. Spr. wijst op de moeilijkheid in veel gevallen van overlijden des vaders, tevens gezins hoofd. Hij meent, dat de geraamde op brengst van 6.8 millioen niet zal worden bereikt. De heer Van-der Hoeven (C.H.) uit be denkingen tegen te veelvuldige belasting- verhooging. waardoor der menschen het verlangen om hun bezit te ermeerderen. benomen wordt. Een bezwaar is voorts, dat ln dezen tijd de prijzen zoozeer wisselen en dat het voor een weduwe met kinderen toch al zoo moeilijk is, successiebelasting te betalen. r Deze extra belasting is een loterij en in strijd met een gelijke verdeeling van den belastingdruk. De heer De Marchant (N.S-B.i zegt dat zijn fractie niet in de gelegenheid was. aan de voorbereiding van dit ontwerp deel te nemen. Om die reden kan hij er niet over spreken, maar moe hij zich bepalen met te verklaren, dat zijn fractie zal tegen stem men. De heer Pollema (c.h.) zegt, dat dit ont werp een onderdeel vormt van de Kabi- netspolitiek. Als men het verwerpt, wekt men onrust, die er al genoeg in het land is. Het karakter van bestemmingsbelas ting is losgelaten. Het ontwerp komt dus aan de algemeene middelen ten goede. Maar spr heeft al eer gezegd, dat hij in verdere belastingverhoogmg geen middel ziet om tot een sluitend budget te komen. De heer v. Citters (a.r.) zal voorstemmen, haar hoopt dat de duur van de opcenten- heffing op de successiebelasting tot het uiterste zal worden beperkt- Deze belasting wordt meer en meer een zware kapitaals vernietiging. De heer v. Rappart (lib.) sloot zich aan bij de bezwaren van den heer v. d. Hoeven. Hierna wordt gepauzeerd. o— TWEEDE KAMER. DE BEZUINIGING VAN ONDERWIJS. (Zitting van heden). Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp tot verlaging van de openbare uitgaven voor het onderwijs. De minister neemt art. 2 van paragraaf 2 terug. Art. 1 van paragraaf 2 (betreffende de subsidieregeling voor bijzondere H.B.S. en gymnasia, aftrekking van schenking) wordt verworpen met 50 tegen 36 stemmen (rechts tegen linksDe heer Lingbeek stemde voor. De minister richt nu art. 5 in. KLUIS OPENGEBROKEN TE GOUDA. Inbraak, welke geen buit opleverde. In den afgeloopen nacht is ingebroken in het kantoor van de Coöperatieve Pro ducenten Handels Vereeniging aan de Wachtelstraat te Gouda. De inbrekers zijn over een hek aan de straatzijde geklommen en hebben een ruit van het kaaspakhuis uitgesneden, waar door zij zijn binnengekomen. In het bovengelegen kantoor hebben zli de kluisdeur met geweld opengebroken, waaruit men afleidt met beroepsinbrekers te doen te hebben De in de kluis aan wezige brandkast heeft men door boren trachten open te maken, doch dit is niet gelukt, zoodat er niets ontvreemd is. Wél zijn verschillende lessenaars doorzocht, doch de daarin aanwezige postzegels heeft men laten liggen. De inbrekers hebben het pand op dezelfde wijze verlaten als zij er zijn binnengekomen. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. o CHR. WERKGEVERS IN DE VOEDINGSBEDRIJVEN. Te 's Gravenhage is onder leiding van den heer A. Borst Pzn. te Rotterdam een vergadering gehouden van den Nederl. Bond van Prot.-Chr. Werkgevers in de voedingsbedrijven, teneinde de vraag te be spreken. of tot een eigen principieele orga nisatie moest worden overgegaan. Na een inleiding van den voorzitter en eenig debat, ls daartoe besloten en een vereeniging opgericht. Het doel ls overeen komstig de Prot.-Chr. beginselen de econo mische belangen der leden en hun onder geschikten, en wat daarmede in den ruim- sten zin des woords verband houdt, te be hartigen. In het voorloopig bestuur hebben zitting genomen de heeren: A. Borst Pzn., direc teur van de N.V. van der Meer en Schoep en N.V. Paul C, Kalser te Rotterdam; T. van Draanen, directeur van de N.V. Hus Carels te 's-GravenhageI. van Melle. di recteur van de N.V. van Melle's Confectio nery Works-te Breskens; P. Schop, direc teur van de N.V. Schop's Vleeschwarenfa- briek te Rotterdam; M. J. Vos, meelfabri kant te Haarlem. Als secretaris van den Bond zal optreden mr. G. van Herk. Het secretariaat ls ge vestigd Dr. Kuyperstraat 3 te 's Graven hage. o AANVARING OP DE SCHELDE. Gisteravond is het Nederlandsche s.s. „Jeannette" op de Schelde tüdens mist ln aanvaring geweest met het Zweedsche s.S. ,Chr. Matthiesen". Van de „Jeannette" werd de boeg ingedrukt, terwijl ook de Zweed averij bekwam. o DE POSTVLUCHTEN. De „Koetilang" op thuisreis is in Bang kok aangekomen. w De commissie-noteering voor N'eder- landsche boter is vastgesteld op 56 cent per KG Bij K. B. is opnieuw benoemd tot bur gemeester van Warmond de heer J. L. Ketelaar. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 2 van het Tweede Blad. AMSTERDAM, 19 December. Het naderen van de feestdagen werkt da bedrijvigheid op de beurs niet ln de hand. Omstreeks dezen tijd valt steeds een groote vermindering in de vraag waar te nemen. Koewei de beurs zich voor de berichten uit New York niet ontvankelijk betoonde, riepen deze toch een lustelooze stemming te voorschijn. Het teleurstellend verloop van Wallstreet bleef niet zonder gevolg. Op de locale markt was het meest opmerkelijke de scherpe daling ln Redjang Lebongs waar mede de gisteren behaalde winst dubbeL en dwars verloren ging. Suikerwaarden bleven op- peil. De berichten omtrent de intro ductie van aandeelen H.V.A.'s te Parijs, maakten weinig indruk Men gelooft dat deze berichten prematuur ziin. Men gelooft echter wel dat ze binnen kort te Parijs officieel zullen worden ver handeld. Van de Oliewaarden waren Ko ninklijke iets zwakker. Ook de Amerikaan- sche soorten waren iets lager Tabakken varen gedrukt. Industrieele fondsen waren bijna geheel verwaarloosd. Voor Scheep vaarten bestond eenige vraag en voor deze soorten kwam een hoogere noteering tot stand. Rubbers hadden een beperkte markt doch bleven op peil. De vooruitzichten van de rubbermarkt luidden niet ongunstig in verband met de afnemende voorraden- Amerik. fondsen trokken nog wel belang stelling maai hadden geen drukken handel. De koersen waren iets lager hetgeen moet worden toegeschreven aan het feit dat ook New York lager noteerde. De beleggingsmarkt had een kalm ver loop doch de stemming was prijshoudend, zoowel voor de staatsfondsen als voor de gemeente en provinciale obligaties. Prolongatie 3 1/4. WISSELKOERSEN. Engeland 7.28 1/8 (7.26 5/8); Duitschland 59.37Vs (59.36); Frankrijk 9.74V* (9.76'/«); België 24.88 24.89); Zwitserland 47.88 (47.94); Denemarken 32.55 (32.50); Zweden 37.65 37.45): Noorwegen 36.60 (36.55); New-York 1.47 3/4 (1.47 7/16). Prolongatie 3J/< pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 18 Dec. 1935. Noteering Coop, groenten-, fruit- en bloemenveiling-vereen. „Leiden en Omstreken". Andijvie f. 0.60— I.40; Roode Kool f. 1.9015.30; Savoye Kool f. 2.6014.30; Groene Kool f. 0.603.60; China Kool f.1; Pieterselie f.2—2.30; Prei f. 0.40—2.20; Kropsalade f. 1.10—1.80; Sel derie f. 0.901.90; Knolselderie f.13.90 per 100 stuks. Kroten f. 2.303.10; Kroten, gekookt f.4—6; Witloof f.2—16; Boeren Kool f.58; Spinazie f.321; Tomaten A f. 4.40—15.40. B f. 11—12.40, C f. 3.80—7.40. CC f.2—2.20; Uien f. 1—3.50: Wortelen f. 2.10—7.90; Spruiten I f. 7-11; Spruiten n f.38; And. f.26 per 100 kilo. BARNEVELD. 19 Dec. Eierenmarkt. Aan gevoerd 470 000 eieren. Prijs 4.75—5.85 per 100 stuks. Handel vlug. GOUDA, 19 Dec. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 972 stuks,waarvan 73 slachtvar- kens, Vette van 1920 ct. p. pond. levend met 2°/o korting. Londensche van 1718 ct. id. 253 magere varkens 2028 p stuk. 530 biggen 810.50. Geldersche biggen 10 5012.00. 6 runderen 80120. 68 nuch tere kalveren 58.50. 39 schapen 10 II.50. 3 bokken en geiten 25. Handel alle soorten redelijk. Algemeene markt, 241 partijen kaas, prijzen le kw. met rijks- merk 22—23, 2e kw. id. 20—21. Handel matig. 304 ponden boter: Goeboter 8085 per pond; weiboter 7580 p. p. Handel vlug. Aangevoerd 71.000 stuks eieren. Kijieieren f 4.50—5. kl. kipeieren f. 3 504, eend eieren f. 3—3.50. alles per 100. Handel vlug. - Coöp Zuid-Holl Eierveiling. Aangevoerd 52.600 kipeieren. Prijzen 56/58 KG. f. 4 30- 4.50. 58/60 KG f. 4.50—4.70. 60'62 KG. f. 4.70—4.90. 62/68 KG. f. 4.90—5.30, bruine 58/68 KG. f. 4.605.40, kleine eieren f. 3.90 4,20, alles per 100. Aangevoerd 500 eend eieren. Prijzen f. 2.803 per 100. In verband met de a.s. Kerstdagen zal de markt te Gouda voor het eerst weder gehouden worden op Vrijdag 27 Dec. a.s. KATWIJK a. d. RIJN, 18 Dec. Groenten- veiling. Roode kool f. 14.10—22.10, Gele kool f. 11.60—20.00 Groene kool f. 2.80— 3.90, Andijvie f. 1.302.40 per 100 stuks. Uien f. 2 20—2.70. Peen f. 6.10—10.00 Kro ten f. 3.50—4 00 per 100 K G. ROELOF ARENDSVEEN. 18 Dec Toma ten A 0.38—2.05 B 0.50—2 90. C 38—85 ct., CC 2530 ct per bak van 25 pond. An dijvie 60 ct.. Sla 0.50—4.10 per 100 krop. RIJNSBURG. 18 Dec. Groentenveillng. Roode kool f. 12—24 Gele kool f 8—20, Groene kool f. 2.50—6 Knolrapen f. 24, Knolselderij f.2—3.50 per 100. Waschpeen f. 0.70—1.70. Andijvie f. 0.35—0.50. Boeren kool f. 0.300.55 per kist. Uien f. 11.50 per 50 K G VOORHOUT, 17 Dec. Aanvoer 170 konij nen f. 0.20—2.10. kippen f. 0.301 duiven 1015 ct.. Cavia's 1015 ct per stuk VOORSCHOTEN 18 Dec. Veiling V.P.V. Kipeieren f. 3.80—5.10 per 100. Konijnen f. 0.701 60. kippen f. 0.65 hanen f. 0.85— 1-25 per stuk, WADDINXVEEN. 18 'Dec.' Aangevoerd 165 kipeieren. Prijs (groote) f. 4.90. (kleine) f. 4 10 oer 100 stuks. WESTLAND, 19 Dec. Veilingen van den Bond Westland 18 December, Alicante-druiven 1622 ct., Colmandruiven 3048 ct.. witte druiven 20—23 ct„ per k.g.-: spinazie 1420 ct., champignons 60—1.20. witlof 10—19 ct. stoofappelen 612 ct. stoofperen 810 per k.g.: schorseneeren 5.2012.60. 2e soort 3 005.10 per 100 k.g.; roode kool 4—8.50, sav. kool 1—5,00 groene kool 25 00. eieren 3.80—4-30 oer 100: peen 10—13.00 peter selie 1.502.90 prei 1.502.40. seldery 1.50 2.10 per 100 bos: andijvie 1528 ct., ra pen 30—38 ct. rammenas 40—50 ct. per kist: spruiten 1.152.65 groote 4570 ct.. boerekool 4061 ct. per kist. 3-1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3