Vliegtuigbotsing bij Schiphol. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 19 December 1935 Tusschen een militair en een lestoestel De leerling-vlieger A. F. Metz gedood GEMENGD NIEUWS. SPORT. VERSTOPPING LEO-PILLEN BURG. STAND VAN. LEIDEN Bestuurder van het militaire vliegtuig redde zich zwemmende. (Van onzen reisredacteuri- Het noodlot heeft het aantal vliegonge vallen met ernstigen afloop, waardoor Ne derland in dit jaar Is getroffen, nog niet genoeg gevonden. Voordat het ten einde spoedende jaar heeft afscheid genomen, is nog een nieuwe ramp op luchtvaartgebied aan de droeve lijst toegevoegd, waardoor 1935 in de annalen der historie eens te meer een treurige vermaardheid zal krij sen. Nabij Schiphol zijn twee vliegtuigen tegen elkaar gebotst en men mag betrek kelijk nog van geluk spreken, dat deze ge beurtenis slechts aan één persoon 't leven heeft gekost. De mare van dit nieuwe vliegongeval be reikte ons, terwijl we toevallig in de hoofd stad waren en onmiddellijk zijn we naar Amsterdam's vlieghaven gesneld, in de na bijheid waarvan het ongeluk heeft plaats gehad. De twee vliegtuigen, die erbij zijn betrokken, liggen eenige honderden me ters van elkaar. Het eene is in het water van de Ringvaart terecht gekomen, het andere op het land. hetgeen den bestuur der noodlottig is geworden. Dit toestel vloog in brand en de piloot is in de vlam men omgekomen, wanneer hij tenminste niet reeds door den val het leven heeft verloren. Een botsing. Botsingen van vliegtuigen in de lucht behooren hier te lande tot de hooge zeld zaamheden. Het zal echter wel nimmer geheel opgehelderd worden, hoe dit onge val precies is veroorzaakt, daar niemand het duidelijk heeft gezien. Men hoorde een knal en toen men in de lucht keek, zag men de beide machines snel dalen, waar na de brand van het eene toestel bijna onmiddellijk volgde De overlevende van het andere vliegtuig heeft de botsing niet zien aankomen. Hij voelde een schok en merkte dat zijn toestel practisch onbe stuurbaar was geworden. Toen had hij al zijn bestuurdersbeleid noodig om zoo neer te komen, dat hij het veege lijf kon red den Het was de 23-jarige sergeant-vlieger G A. Hinrichs. die door zijn tegenwoor digheid van geest er in geslaagd is het er levend af te brengen. De bestuurder van hét verongelukte toestel was de 20-jarlge leerlingvlieger A. F Metz uit Haarlem, een der discipelen van de Amsterdamsche Zee vaartschool. die op Schiphol tot verkeers vliegers worden opgeleid. Hij was -sedert een vijftal maanden in opleiding en was aan het oefenen voor het behalen van zijn brevet. Militair toestel aan de achter zijde geraakt. Ruim drie uur was het, toen het onge val gebeurde. Beide toestellen waren al eenigen tijd in de lucht. De heer Hinrichs had uit Rotterdam een militair Fokker vliegtuig de C.I. 526. gehaald, dat daar was achtergebleven. Hij was reeds op het militaire gedeelte van het vliegveld Schip hol geland, doch had toen nog maar drie kwartier gevlogen Om zijn uur vol te maken, besloot hij nog eens op te stijgen en In de buurt van de vlieghaven wat rond te vliegen. Een ander militair vliegtuig was ook in de lucht, evenals het lesvliegtuig van de KL.M., een Koolhoven F.K. 43, ge merkt PHAKI, dat den naam van het Juffertje droeg en voor de opleiding der aanstaande piloten gebruikt wordt. Het militaire toestel is aan de achter zijde door het lesvliegtuig geraakt. Van dit laatste brak een vleugel af en ook de Fok ker werd ernstig beschadigd. Het ge beurde op een hoogte van ongeveer 150 meter, vlak boven het restaurant van Schiphol aan de Ringvaart van de Haar lemmermeer. De Koolhoven gleed zijde lings af en tolde langs een kurketrekker- weg naar beneden. Met een slag kwam het op den grond terecht, over de vaart in een weiland. Onmiddelling daarop vloog het in brand en toen hulp was toegescho ten. viel er niets meer te redden. Nadat het vuur was gedoofd, vond men in de ver wrongen resten het verkoolde lijk van den verongelukten vlieger- Velen op Schiphol en ook bewoners uit den omtrek zagen de ramp gebeuren. Het weiland, waarop het toestel is terecht ge komen. ligt vlak naast de woning van den landbouwer M. Splinter en behoort hem toe. Aan den anderen kant ligt een boer derij, die eveneens zijn eigendom is. Het i ag als een groot geluk worden beschouwd dat het neerstortende vliegtuig op 't vrije veld en niet op een der gebouwen is te recht gekomen. De benzine, die onmidde- liik na den slag in brand vloog, had an ders nog veel grooter rampen kunnen ver oorzaken, De machine sloeg een gat in den besneeuwden grond en toen de ijlings toe geschoten helpers konden naderen, was er niet veel meer dan een zielige hoop ver wrongen buizen en verkoolde spanten van over. Hulp niet meer mogelijk. Personeel van Schiphol begaf zich dade lijk naar den brand, gewapend met schuimblusch-apparaten. Doordat evenwel het brandende toestel aan den overkant van de vaart lag. kon men onmogelijk tijdig ter plaatse zlin om hulD te bieden. De ontplofte benzine veroorzaakte boven dien in een minimum van ttld zulk een vlammenzee da* het ergste Teeds gebeurd was voordat ooit van redding sprake had kunnen zijn Met gen -roeibootje moesten fr bipccp'g--- --gv--------p'/et en 'nmid- r'-l- -p-er - g— 'mn -geen de wrak- hoop als een fakkel branden. Met de schuimblusch-apparaten werd het vuur tenslotte 9nel uitgemaakt, waar na de smeulende resten met eenige em mers water van de omwonenden verder werden gebluscht. Eenigen tijd later ver scheen ook de Inmiddels gewaarschuwde Amsterdamsche brandweer, die echter geen dienst meer behoefde te doen. Het WTak met daarbinnen het lijk van den zoo ramp zalig om het leven gekomen leerling- vlieger ls in denzelfden toestand blijven liggen totdat het parket uit Haarlem was verschenen om het eerste onderzoek in te stellen Nadat dit onderzoek had plaats gehad is in den loop van den namiddag, toen het reeds geheel donker was geworden, het geraamte van het toestel los gezaag^ en kon het stoffelijk overschot van den jon gen Metz worden bevrijd. De burgemeester van Aalsmeer, de heer J. Kastelein bin nen wiens gemeente het ongeluk gebeurde, was eveneens spoedig aanwezig. Van de zijde van den Luchtvaartdienst kwam de inspecteur, de heer J. van der Heijden een onderzoek naar de oorzaak van de ramp instellen. Tegenwoordigheid van geest. De sergeant-vlieger Hinrichs is beter terecht gekomen. Toen hij merkte, dat er iets met zijn toestel gebeurd was en hij snel de aarde onder zich zag naderen, wist hij zijn machine nog in zooverre in bedwang te houden, dat hii er in slaagde in het betrekkeliik veilige water terecht te komen. Met een bewonderenswaardige tegen woordigheid van geest, die den militair eigen behoort te zijn. had hii berekend, dat het water de eenige redding voor hem was. De botsing gebeurde ongeveer boven de brug. die nabij Schiphol over de Ring vaart in den grooten verkeersweg van Haarlem naar het Gooi gebouwd wordt. Eenige tientallen meters ten Zuiden daar van plofte de C.I. 526 op het water neer. Het toestel dook onder doch kwam even later weer boven drijven. De piloot klom er uit en zwom naar den oever. Hii had geen letsel bekomen. Militairen van Schiphol hebben het vliegtuig naar den kant van het water gesleept, waarna het op het droge is ge bracht. Het is naar de miliaire vlieglood- sen in de nabijheid gebracht, waar het zal worden jcrepareerd. Toen we het ver ongelukte toestel zagen, konden we con- stateeren dat het geen wonder geweest ls. dat het na de botsing niet goed meer te besturen was. Het staartvlak heeft een flinke knauw gekregen en is aan één zijde geheel verbogen. Waarschijnlijk zal het euvel spoedig in de werkplaatsen van Schiphol kunnen worden hersteld, zoodat, wat deze partij van het. ongeluk betreft, alles zeer gunstig is afgeloopen. Sergeant Hinrichs vertelt. In een kort onderhoud, na de ramp. verklaarde de heer Hinrichs, dat hii van de botsing eigenlijk niets gemerkt heeft. Hii hoorde een slag en merkte dat zijn toestel niet meer naar den wil van den bestuurder luisterde. Op alle manleren probeerde hii zijn machine, die vrijwel met den neus naar beneden neerdaalde, wederom in den goeden stand te krijgen, doch hii merkte dat hü maar weinig suc ces had. Toen zag hij het water en hij besloot te trachten tenminste daarin neer te komen. Met veel moeite kon hü iets aan de richting van zün val veranderen en zelfs vlak bij het watervlak wist hii den neus van het toestel omhoog te fcriicren De val op het water was daardipor eenigszins schuin en toen de machine even was ondergedoken, kwam zij van zelf weer boven. Inmiddels had hij de riemen, waarmee hij was vastgebonden, losgemaakt, zoodat hij toen zijn zit plaats kon verlaten. Hij had momenten van geweldige spanning doorleeft, doch prees zich gelukkig, er zoo goed te zijn afgekomen. Hoe de botsing veroorzaakt was, kon hij ook met geen mogelijkheid vertellen, omdat hij er niets van gezien had en alleen den schok bemerkt had. Ooggetuigen. Wij hadden ook nog even een onder houd met enkele leden der familie Splinter, op wier terrein het lestoestel was neergestort. Zij hadden de botsing evenmin zien gebeuren, doch werden op geschrikt door een slag. Aan het geronk van vliegtuigen zijn ze gewend, doch deze slag was niet de knal van een afgezetten motor. Toen ze naar boven keken, zagen ze de F.K. 43 snel in kleine bochten neer komen. Als verlamd van schrik, zagen ze het toestel met den neus naar beneden zich in den grond boren, waarop dadelijk de vlammen hoog oplaaiden. Aan redden viel niet te denken, want de hitte verhin derde iedere nadering. Voor hun oogen zagen ze den brand en ze wisten dat daarin een mensch zich bevond, wien ze geen hulp konden bieden. Pas toen de schuimblusch-apparaten van Schiphol hun dienst hadden gedaan, kon den ze iets doen, doch er viel niets meer voor hen te verrichten. Zooals te begrij pen is, waren allen nog diep onder den indruk van het gebeurde. De omgekomen A. F. Metz. Het A.N.P. meldt: De omgekomen leerling-vlieger A. F. Metz, wiens veelbeloovende carrière op zoo treurige wijze werd efgesloten voor hij zijn capaciteiten nog ten volle kon ont plooien, was 20 jaar en woonde te Haar lem. Daar doorliep hij de 5-jarige H.B.S. en werd hij, toen hij zijn eindexamen had gedaan, ingeschreven voor de Rijks kweekschool voor de Zeevaart te Amster dam. In Augustus j.l. werd hij geplaatst bij de Rijksopleiding voor Verkeersvlie gers. De luchtvaart was voor hem toen reeds niet meer geheel nieuw, want vóór hij bij de opleiding kwam had hij reeds zijn brevet. A als sportvlieger behaald. Hij was daardoor den overigen leerlingen VAN HET PERRON GEGLEDEN. Meisje te Ba am door een trein gedood. Gisteravond wilde de ongeveer 19-jarige mej. B. uit Soest in den trein stappen, welke te 11.26 uur van Baarn naar Soest vertrekt. Door de gladheid gleed ze van de treeplank en kwam op het spoor terecht. De achterste wieWh van het rijdende Spoor- rijtuig gingen haar over de beenen. welke werden verbrijzeld. Het meisje werd naar het ziekenhuis te Baarn overgebracht waar ze hedenmorgen is overleden. OLIETANK ONTPLOFT TE NAALDWIJK. Doodelijk ongeluk bij lasch- werkzaamheden. Op de kweekerij van den heer L. v. Staal duinen te Naaldwük is gisteren een ernstig ongeluk gebeurd. De 19-jarige A. de Zeeuw- was bezig met het lasschen van een tank voor een oliestookinrichting. Toen hij met. dit werk gereed was, werd de tank met olie gevuld, doch nu bleek dat zich daarin nog een lek bevond, zoodat het reservoir weer werd geledigd. Er bleef hierbij echter een laagje olie achter Toen nu de Zeeuw de tank weer ging verwarmen, sprong deze met een geweldigen knal uiteen. De jonge man werd zoodanig getroffen door de weg vliegende stukken, dat hij op slag werd gedood. Msb FRAUDE GEPLEEGD BIJ DE POSTERIJEN TE MIJDRECHT? Kantoorhouder geschorst. De kantoorhouder van de posterijen te Müdrecht, B„ is. naar de Tel. meldt, als zoodanig geschorst. Er zijn tegen hem ern stige vermoedens gerezen, dat hij in den loop van de jaren onregelmatigheden zou hebben gepleegd. Enkele duizenden guldens schünen door den man te zijn verduisterd. De justitie en de administratie der poste rijen onderzoeker op het oogenblik den juisten omvang en aard van de fraude. B. bevindt zich nog op vrije voeten. VOETBAL. UIT DEN K.N.V.B. GEZET. Het bestuur van den K.N.V.B. heeft den oud-scheidsrechter M. Bos, die optreedt als organisator van beroepsvoetbal in ons land. van het lidmaatschap van den K.N.V.B. vervallen verklaard. U. V. S.—REST VAN LEIDEN. Het elftal uit de overige K.N.V.B.-elftal- len uit Leiden, dat in Januari tegen U.V.S. I een wedstrijd zal spelen, ls gisteravond door de K.N VB.-eftal-commissie als volgt samengesteld Doel: J. v. d. Steen (Roodenburg); ach ter: G. Crama cn P. v. d. Plas (L.F.C.); midden: G. Gressie, W. v. Weerlee en C. v. d. Berg (Lugd.); voor: P. v. Berkel (Lugd), G. Starre (L.D.W.S.), P. Mooten (A.S.C.), T. Herreur iL.F.C.) en P. Ver mond (Lugd.). Reserves: P. Pranger, J. Secrève, P. On derwater, G. S. Mom en L. P. D. Nagte- geller. Terrein, datum en uur van aanvang worden nog nader bekend gemaakt. FABRIEKSBRAND TE WYCHEN. 26 personen werkloos. Hedenmorgen te ongeveer 6 uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken ln de kousenfabriek van de fa Bloemen en Zoon te Wychen. Men waarschuwde direct de brandweer, die spoedig ter plaatse var- scheen. Het vuur werd met, alle kracht bestreden, doch de brandweer kon niet voorkomen, dat de geheele fabriek uit brandde. Door dezen brand zijn 26 personen werk loos geworden. o VAN DE TRAP GEVALLEN. Gistermorgen is de 70-jarige weduwe P. Dekkers te Kaatsheuvel in haar woning van de trap gevallens Zij werd in bewus- teloozen toestand opgenomen. Een genees heer werd Ijlings ontboden, doch toen deze arriveerde, bleek de vrouw, zonder tot het bewustzijn te zijn gekomen, overleden te zijn. o DE SCHAT OP DEN ZOLDER. WATERPOLO. DUITSCHLAND—NEDERLAND. Gemeld wordt, dat de Duitsche en Ne- derlandsche zwembonden overeen zijn ge komen om m het a.s. seizoen een water- polowedstrijd te laten spelen. Als datum voor deze ontmoeting Duitsohland—Neder land is gekozen 21 Juni a.s.. terwijl de wed strijd zal worden gehouden te Hannover. Het ls de eenige wedstrijd, die Dultsch- land voor den aanvang der Olympische spelen heeft afgesloten. DE TOER VAN DE H.C.C. IN SCHOTLAND Wederom een succes van de Nedcrlandsche wa terpolos pelers. De in Schotland toerende Nederlandsche waterpolospelers hebben gisteravond we derom een succes behaald. Thans wonnen zij met 63 van het Glasgow Private Bath- team ln een match, te Airdrie gespeeld. De rust ging met gelijken stand, 22. in. Van Aelst scoorde in dezen wedstrijd niet j minder dan vijf doelpunten; de zesde goal was van De Reede. Wat de zwemnummers betreft wonnen de Nederlanders de estafette 3 x 50 yards met I een voorsprong van acht yard in 1 min. 13 4/5 sec. De 100 yards vrije slag werden gewonnen door Anderson (Glasgow) in den tijd van i 56 4,5 sec., met Van Aelst als tweede. Van Heeteren eindigde als derde in het nummer 100 yards rugslag met voorgift, waarbij hij van meet ging. Winnaar werd Cloudsley iGlasgow), die een voorgift van 14 sec. had De tijd van Van Heeteren was 1 min. 1 /5 sec. Kistje met (luizend golden verdwenen. De heer W. A. te Nieuwebildtzijl heeft, naar de „Leeuw. Crt." meldt, bij de politie aangifte gedaan, dat te zijnen huize een diefstal is gepleegd. Een bedrag van meer dan duizend gulden wordt vermist. De heer A. bewaarde dit geld in een kistje, dat, hij veiligheidshalve op den zolder had gebor gen Hij had er eenigen tijd niet naar om gezien. doch kwam thans tot dc verbijste rende ontdekking, dat het verdwenen was. Zoodoende valt niet met zekerheid te zeg gen. wanneer de diefstal is gepleegd. BUITENLANDSCH GEMENGD. BANKOVERVAL TE NEW YORK. Zes gewapende bandieten hebben een inval gedaan in de First National Bank te New York en terwijl zij het personeel in bedwang hielden, een bedrag van 10.000 dollar geroofd. AUTO IN DE DONAU GEREDEN. Drie vrouwen omgekomen. Gistermorgen is habü Passau een per sonenauto geslipt en in de Donau terecht gekomen. Van de Inzittenden kon zich nog slechts één arbeider, in zwaar gewonden toestand, redden. De overigen, drie vrou wen, verdronken. TWEE BARKASSEN GEKENTERD. In een storm zijn nabij Kure in Japan twee barkassen van een onderzeeër- flotille gekenterd. Een korvet-kapitgjn en twee matrozen zijn omgekomen, twee officieren en twee matrozen werden ernstig gewond. van zijn cursusjaar veel voor en had het program van de opleiding met de lestoe- stellen van de Nationale Luchtvaartschool reeds achter den rug. Met de Koolhoven F.K. 43, bekend als ,,'t Juffertje", had hij gisteren alleen een overland-vlucht gemaakt via Soesterberg, Vlissingen, Haamstede en Rotterdam. Reeds had hij boven Schiphol zijn eerste voorgeschreven ronde gevlogen om te dalen, toen de noodlottige botsing plaats vond met het militaire vliegtuig, dat hij klaarblijkelijk mei, gezien heeft. Het slachtoffer stond bekend als een kundig en rustig vlieger, van wien men, gez'-r gijn nog jeugdigen leeftijd, veel had mogen verwachten. RECLAME- 5704 wordt vlug verholpen door LeoplMen Sedert 20 jaar een beproefd, zuiver plantaardig laxeermiddel dat een milde en prompte uitwerking heeft. In doosjes vanaf 20 ct. Bij alle apoth. en drog. BRUTALE OVERVAL OP KLAARLICHTEN DAG. De „Times" meldt uit New York, dat aldaar op klaarlichten dag op een van de drukste punten, op den hoek van de Fifth Avenue en de Forty-Fourth Street, een man is ontvoerd. Onder bedreiging met revolvers hebben gangsters hem gedwon gen hen met zijn auto naar een afgelegen plaats te brengen. Daar hebben zü hun slachtoffer gebonden cn beroofd van een bedrag van 3500 dollar, dat de man juist van de bank had gehaald. Niemand heeft op 't zeer drukke punt van de stad ook maar iets van hetgeen zich afspeelde be merkt. o GIFGAS GESTOLEN. Te Swinton in Lancashire zijn op tot nu toe onopgehelderde wijze drie bussen met elk 500 gram gifgas gestolen. De bom men vertoonen een doodshoofd op twee knoken en bevatten bovendien op den deksel het opschrift: Gifgas, alleen ti openen door deskundigen. Desniettemin is een der bussen leeg teruggevonden, maar de belde andere zijn nog zoek. De politie heeft per radio een waarschuwing tot de geheele bevolking gericht om de bussen bij de politie terug te brengen, want het gas dat zij bevatten is volkomen reukloos maar bezit voldoende capaciteit om 1020 personen in de na bijheid te dooden. SPIONNAGE-PROCES IN ZWITSERLAND In het spionnage-proces te Zurich werd de beklaagde Lolli schuldig bevonden aan het in stand houden van een militair in lichtingenbureau ten gunste van vreemde mogendheden en derhalve veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf met uit wijzing uit het land voor den duur van tien jaar. De beklaagde Boehlen werd wegens medeplichtigheid veroordeeld tot' tien dagen gevangenisstraf terwijl de overige beklaagden werden vrijgesproken. 38 MILLIOEN LEI BOETE. Een groote firma in de Roemeensche havenstad Galatz. die 20 wagons suiker ujt Tsjecho-Slowaklie had ingevoerd zonder daarvan bij de doiiarc aangifte te doen, ls veroordeeld tot het betalen van een boete van 38 millioen lei. SCHAKEN. ALPHENSCHE SCHAAKCLUB. De uitslag van de 5e ronde der wed. strijden van de Alphensche Schaakclub is als volgt: R. PosthumaP. Schuurmans I—0. J. van Wijk—A. Breedijk 1—0; c. RoggeveenC. de Wilde 0d; J. Brunt—D. B- Snel 01; W. RietveldJac. den Hoed 10: G. v. d. Horst—B. J. v. d. Sluis 1—0; B. SchmidtA. Balk 10; B. Schmidt J. den Hoed 1—0; G. Dallinga-^J. den Hoed 1—0; G- DallingaJac. den Hoed 0—1; c. BruntW. den Hoed 10; D. Brunt—c. Brunt 0—1; H. Verschuur—D. Posthuma 01: D. PosthumaA. Balk 10; J. Blij- levenB. J. v. d. Sluis 10; J. Blijleven— F van Oordt 1—0 en C. DeelstraP. de Groot Vi'It. o DE COMPETITIE VAN DEN HAAGSCHEN SCHAAKBOND. De wedstrijd door het Leidsch Schaak genootschap I op 9 Dcc. j.l. in Den Haag tegen het H. Westerkwartier I gespeeld, was afgebroken ln den voorloopigen stand 52 en drie afgebroken partijen. De ar biter besliste, deze partijen als vdlgl: 2e bord: W- Demmcndal (L.S.G.i remise met A. v. Steenis. 3e bord: Ir. J. Westra (LSG) wint van H. v. d. Vecht. 7c bord: S, Behagel (W.K.) wint van I. Samhalden. De eind stand wordt dus: L.S.G. I 6'/, p.. H. Wkw. I 3'/t p., een uitslag nog iets gunstiger, dan wij voorspeld hadden. DAMMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ALPHEN Naar wü vernemen ls het de bedoeling dat de damwedstrijden van A. D. C. om het kampioenschap van Alphen aanvan gen op 8 Jan. a.s. BILJARTEN. R. A. Z.—POORT VAN CLEEr II. De wedstrijd RA.Z. 'Den Haag)Poort van Cleef n (alhier) had den volgenden uitslag J. de Gier (R.A.Z.) ..125 66 24 11 2.75 L. Verhoeven (P.v.Cl.) 80 80 24 12 3.33 P. Rust 85 85 38 9 2.50 W. Dool 65 57 37 7 1.54 H. Kop 75 62 34 7 1.81 A. Sladek 50 50 34 11 1.47 J. v. d. Lelie 70 54 34 10 1.58 P. Verhoogt 45 45 34 6 1.32 W. v. Eysden 55 37 37 8 1 Vogelezang 40 40 37 7 1.08 Poort v. Cleef 4 gew. part., R.A.Z. 1 gew. partij Maandag 23 December speelt R.A.Z. I tegen P. v. Cleef I. Voor dezen wedstrijd is een zeer fraaie beker beschikbaar gesteld. HENGELSPORT. VEREENIGING TE SASSENHEIM. Het plan tot oprichting eener henge- laars-vereeniging bestond reeds geruimen tijd te Sassenheim. Gisteravond is hiervoor door enkele heeren uit die gemeente een vergadering belegd in dc zaal van den heer A. N. Schrama. Aanwezig waren een twintigtal hengelliefhebbers. De heer W. Krom voerde het woord en zette kort en duidelijk het doel en het nut van zoo'n vereeniging uiteen. Alle aanwezigen gaven zich voorloopig als lid op- Besloten werd tot definitieve oprichting te komen op Dinsdagavond 7 Jan. in de zaal van café De Oude Post alwaar dan een regle ment zal worden vastgesteld en een be stuur zal worden gekozen. Tevens zal de mogelijkheid besproken worden van het spoedig houden van een wedstrijd. Enkele voorzitters van vereenigingen uit omliggen de plaatsen zijn ter oprichting uitgenoo- digd. GEBOREN. Wilhelmina Johanna. D. van A. C. de Ridder en W. J. v. d. Lubbe Elisabeth Margaxetha Mathilde. D. van P. v. d. Heijde en W. Zandbergen Aart, Z. van A. Rijs- bergen en J. v. d. Heijden Dirk Johan nes, Z. van D. Bonnet en N. Teske Ja cobus Johannes, Z. van H. L. Devilee en A. M. v. Velzen Gijsbertus Hendrik, Z. van W. Baars en G. de Lange Gonda, D. van J. v. d. Tang. en C. M. Waasdorp Jacob, Z. van J. Favier en M. Meijvogel Johannes Marinus, Z. van M. J. v. Zon neveld en A. T. Vogelaar Bartholomeus Jacobus, Z. van J. J. Lub en J. P. Goddijn Abraham, Z. van A. v. Hal en A. Bol- stier. o ONDERTROUWD. W, v. Oosten jm. 23 J. en H. Rieöeek .id. 26 j. o GETROUWD. H. Bakker jm. en A. v. Nieuwenhoven jd. J. G. v. Heuzen jm. en J. Ravens- bergen jd. Ph. F. v. Poelgeest Jm. cn M. v. Tongeren jd. N. J. v. Roijen hn. en L. Cornet jd. S. Smit jm. en G. Sir.", jd. J. W. v. d. Steen jm. en W. van Hout jd. o OVERLEDEN. J. A. Bos M. 57 j. S. J. Breedeveld Z. 30 jaar.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10