DE KOFFIEBAAL êd OPENBARE VERKOOP HARRY v. d. OUWEELEN, Prinsessekade 3-4 VERKOUW 6 STOKHUUZEN LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Maandag 16 December 1935 VISSCHEPI ««FRIHHTEN. SHORT. VOOR EEN WRINGER, NATUURLIJK E. L. V. v. Kan.l. en Vogelb. „DE ZANGER" KOFFIEBRANDERIJ EN THEEHANDEL VAN HEDEN AF zijn onze prijzen als volgt: EERSTE SOORT KOFFIE <™A™S f. 0.40 KOFFIE MERK Ai. 0.30 KOFFIE MERK Bf. 0.25 JAVA R0BUSTA KOFFIE f. 0.15 COFFEINE VRIJE KOFFIEf. 0.62'* WT" de allerfijnste BONTWERK? HET BONTHUIS schoolbesturen, werd over 1933 vastgesteld op f. 8 51 per leerling. Voorstel van B. en W tot verhooging van de geldleenlng voor de bestrating van den Dorpsweg door Roe- lofarendsveen. De voorzitter deelt mede, dat door den bouwkundige eenlge fouten zijn gemaakt, met als gevolg, dat het toe gestane credlet van f 14 000 met f. 3.500 moet worden verhoogd. Het aantal voorge schreven betonplanken was te gering: voorts bleek het aantal te verwerken M3 zand te gering', er is thans noodig ln plaats van 530 M3. 1350 M3zoodat de post hierdoor met f 860 moet worden ver hoogd. Voorts heeft de bouwkundige zich bij de opmeting van den weg vergist ln het aantal M2. oppervlakte. De totale weg ls n.l. ongeveer 700 M2. grooter. zoodat het tekort aan straatsteenen bedraagt onge veer 45000. Er zijn dus eenlge grove fouten gemaakt. Den gemeente-opzichter treft evenwel geen schuld: de voorzitter zegt nog. dat de dorpsweg voor enkele jaren reeds door een anderen deskundige was begroot op f. 14.000. zoodat de gemeente geen flnantleel nadeel lijdt. Door de ver breeding van den weg en het vervallen van eenige bruggen moest in totaal ongeveer 200 M2 meer straatwerk worden gemaakt, hetgeen neerkomt op een meerdere ver werking van 14000 steenen. Door het aan brengen van betonplanken in plaats van de voorgeschreven koplaag. kreeg de ge meente de beschikking over ongeveer 10000 straatsteenen, zoodat het totale te kort aan straatsteenen op 41000 kan wor den begroot. De heer Van den Broek be grijpt van de zaak weinig en nog minder dat ln de memorie van toelichting het woord „bouwkundige'' wordt genoemd Een werklooze zou het werk misschien nog be ter hebben berekend! De heer Van Ruiten vraagt, of het tekort aan steenen ook ge legen kan hebben in de aan hem gedane mededeeling. dat de steenen niet zijn ge leverd overeenkomstig de bepalingen van het bestek. Van een inschrijver uit de ge meente vernam hij. dat. indien deze had geweten, dat steenen geleverd mochten worden van mindere breedte, hij zijn in- teekensom zeer zeker met f. 1000 had ver laagd. De voorzitter antwoordt, dat deze beweringen niet Juist is. De steen voldoet, wat kwaliteit en maat betreft aan het bestek. Zelfs heeft de opzichter de laatste schuit nog afgekeurd. De steenen zijn door het proefstation onderzocht en voldeden aan de in het bestek voorgeschreven eischen. Omtrent de zandlevering wilde de heer van Ruiten eenige mededeelingen doen en stelt voor hierover in geheime zitting te gaan. waartoe werd besloten. Na heropening werd met alg. st. beslo ten de reeds aangegane geldleening van f. 12000 met f. 3500 te verhoogen. teneinde het werk te kunnen voltooien. Hierop volgde sluiting. Het PI. Crisiscomité brengt ter ken nis van degenen, die meenen voor een Kerstgave in aanmerking te moeten ko men. dat zij zich schriftelijk tot het Comité kunnen wenden en wel vóór 17 December e.k. BODEGRAVEN. Tot onderwijzer aan de Da Costa- school alhier is benoemd de heer J. Oppe te Rotterdam. BOSKOOP. Raadsagenda. De Raad komt Woensdag a s., des n.m. te 2 uur in openbare vergadering bijeen 1 Opening, trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling van de notulen der vergadering van 15 November 1935. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van schoolgeld voor het gewoon lager- en voor het U.L.O. 6. Voorstel tot vaststelling van een pensioengrondslag. 7. Voorstel tot wij ziging van de gemeente-begrooting, dienst 1935. 8. Voorstel tot wijziging der begroo ting van het electriciteits- en gasbedrijf, dienst 1935. 9. Voorstel terzake van de loonbijslagregeling voor het boomkwee- kerijbedrijf. 10. Voorstel tot het nemen in erfpacht van het terrein gelegen tusschen Boezemlaan. Zijde en Spoorbaan. 11. Vast stelling van de gemeente-begrooting voor den dienst 1936. 12. Vaststelling van de begrooting der gemeente-bedrijven voor den dienst 1936. 13. Goedkeuring van de begrooting voor het Burgerlijk Armbe stuur voor den dienst 1936. 14. Voorstel tot vaststelling van een verordening tot wij ziging van het huishoudelijk reglement voor de commissie tot wering van school verzuim 15. Voorstel tot vaststelling van een verordening tot wijziging der verorde ning. regelende de inrichting en samen stelling van de commissie van plaatselijk toezicht op het lager onderwijs 16. Voor stel tot wijziging van het tarief voor leve ring van electricitelt. 17. Rondvraag. Uitgaande van de afd. Boskoop van den Chr besturenbond, had ln de Chr. bewaarschool aan de Nieuwstraat een pro- pagandavergadering plaats. Als sprekers traden op de heeren TJ. Elsinga en P Kapinga. resp. over: Een bewogen tijd'" en „Een vaste Koers". Met groote aan dacht werden belde sprekers gevolgd. Een zangkoor zorgde voor afwisseling. In de Gerei Gemeente, is tot ouder ling herkozen de heer C. v Eijk. en tot diaken de heer A. A. Heljkoop. In de vacature van den heer D v. Veen die bedankt had is tot diaken gekozen de heer P J C. Stolk Tot Kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk alhier, zijn gekozen de heeren A. E. Stijkel Jac. v. d Heijden en Jan Boer. De heer J. W. v. d Akker, voorz van het centraal bestuur, zette zeer duidelijk uit een „De ontwikkeling en de geschiedenis van het Staatkundig leven". Onze plaatsgenoot de heer T v. d. Berg Az. slaagde vanwege de Nationale Lucntvaartschool te 's-Gravenhage voor het diploma Aërodynamica en Aero- mechanica, alsmede voor motorkennis en vliegtuigbouw KOUDEKERK. Raadsagenda. De gemeenteraad komt Dinsdag 17 Dec. a s. des n.m te kwart voor acht uur bijeen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Credietaan- vrage voor restauratie van den toren en voorstel tot overdracht van den toren in eigendom aan de kerkvoogdij der Ned. Herv. gem. 3. Benoeming ambtenaar van den burgerlijken stand (onbezoldigd). Aan beveling 1 G. J. Corts. 2. Jhr. J. G. R. M. van Nispen tot Sevenaer. 4. Vaststelling nieuwe verordening regelende de verdee ling der werkzaamheden van de ambtena ren van den burgerlijken stand. 5. Voor stel tot uitleenen van f 10.000 aan de bank voor Ned. Gem. 6 Vaststelling ver goeding ingevolge art. 101 der L.O.-wet 1920, over 1933 aan de Ned. Herv. school met driejaarlijkschen afrekening 1931'33. 7. Vijfjaarlijksche herziening strafverorde ningen 8. Voorstel gratificatie aan den gemeente-werkman voor controle straat verlichting over 1935. 9. Wijziging begroo ting 1935 10. Benoeming van een lid van het burgerlijk armbestuur en het burgerlijk armhuis (periodieke aftreding N P Sleg- tenhorst1 Voordracht: 1. N P. Slegten- horst, 2 J. Wille. 11. Benoeming van een lid van de commissie van plaatselijk toe zicht op het L. O. (periodieke aftre ding J Jongeneeli. Aanbeveling: 1. J. Jon- geneel. 2. J. v. d. Sterre. LEIDERDORP. Voor de arb -ontw.-club alhier sprak de heer Van Doorn uit Leiden over het onderwerp „Godsdienst en Sociaal-Demo cratie". Volgens den spr stond de Sociaal- Democratie niet vijandig tegenover den Godsdienst. Hij spoorde daarom de aan wezigen aan ter Kerk te gaan. Een wereld zonder Godsdienst zou volgens hem on denkbaar zijn. Echter moet dit zijn een Godsdienst van hervorming, want er zijn sedert het ontstaan van het Christendom zooveel misbruiken ingeslopen in den Chr. godsdienst. In de eerste Christengemeen ten was men alles voor elkaar. Later ver kregen de kerken eigendom en bezit is de bron van alle ongerechtigheid. De spreker had een klein, doch aandachtig gehoor. In het kiescollege der Ned. Herv Kerk zijn herbenoemd de heeren M P. Splinter, J. Bogerd. J. F. G, Koomans, B. v. Vliet en M. v Winkel Herbenoemd is tot ouderling de heer M. van Winkel en tot diaken de heer J. Rijns burger Pzn. NIEUWKOOP. Bevestiging en intree van ds. L. W. van Wijngaarden. Gistermiddag werd de nieuwe predikant der Rem Gemeente alhier, ds. L. W. van Wijngaarden, uit Oude-Wetering, bevestigd door ds. W. Mackenzie uit Amsterdam, waarna de nieuwe voorganger zijn lntree- predikatie hield. Toen de bevestiger en de nieuwe predikant en het kerkbestuur het geheel gevulde kerkgebouw, w.o. wij o.a. opmerkten burgemeester van der Weljden, wethouder Breedijk, ds. A. van Wijngaar den. Ned. Herv. predkant alhier en ds. Nienhuis, vorig predikant der Rem. Ge meente alhier thans predikant te Gouda, binnen traden, hieven allen aanwezigen zich van hun zitplaatsen op en werd den nieuwen voorganger toegezongen Lied 19 vers 1: „Den Hoogen God alleen zij eer enz." Ds. Mackenzie noemde het een vreug de om namens de Remonstrantsche Broe derschap den nieuwen predikant in te leiden. Wij staan, aldus spr., in een tijd van crisis. Het is een cultuurcrisis gewor den over de geheele wereld. Het is een zenuwkramp over de geheele menschheid. In dezen tijd ontvangt u een nieuwen pre dikant. De wereld heeft haar kracht ver loren omdat de Godsdienst niet meer staat ln het centrum der wereld. Uw nieuwe pre dikant is uw leider, maar hij is ook slechts mensch. Hij is leider, omdat hij staat in dienst van God om het Evangelie te ver kondigen. De predikant reikt u de hand tot aan de deur. Hij wil strijden met degenen die strijden en hij zal strijden. Maar, ge meente. reikt gij ook hém de hand tot aan zijn deur. Draagt uw predikant door uw ge loof. Draagt uw predikant tot uw gemeen schap. Nu richtte spr. zich met een persoonlijk woord tot ds. van Wijngaarden. Gij. aldus spr., verbindt U tot deze gemeente Gij doet dit met uw gansche hart Ik hoop. dat God u de kracht geeft om te dienen en de sterk te om te bouwen. Dienende kracht voor God gebogen, dan geve God u de kracht. Dan sprak ds. Mackenzie de bevestigings formule uit. waarop ds. van Wijngaarden met een krachtig „ja" antwoordt. De gemeente zong nu Lied 124 vers 1 en 2. Als tekstwoord had ds. v Wijngaar den gekozen Joh. 13 vers 34 en 35 „Een nieuw gebod geef ik U dat gij elkander liefhebt. gelijk Ik U liefgehad heb. dat ook gij elkander liefhebt Hieraan zullen allen bekennen, dat gij Mijne discipelen zljt, zoo gij liefde hebt onder elkander". Spr. zeide, dat het nog maar zoo weinig verschilt toen 19 eeuwen geleden Jezus deze woorden tot zijn discipelen sprak en nu. Een nieuw gebod gaf Jezus aan zijn discipelen, n.l. „Liefde" Wat is van de ware liefde nog terecht gekomen? Bijna niets. Want aan de ware liefde leert men de Christenen kennen. Wat zou er van terecht komen als ik zonder liefde, dus alleen plichtmatig, tot u kwam? Wat zou dat voor vrucht afwerpen? Als wy allen d» ware liefde zouden bekennen wat zou er dan een nieuw licht over ons schijnen! De organist speelde nu „Er ls uit 's Werelds duistere wolken enz. Na deze predikatie wenschte de vorige predikant, ds Nienhuis uit Gouda, den predikant van harte geluk met zijn nieuwe gemeente. Het deed spr. leed, dat hij een ander zag staan op de plaats, die hij zoo veel Zondagen had ingenomen. Het deed hem leed. omdat hij de Remonstrantsche Gemeente van Nieuwkoop zoo noode had verlaten. Omdat hij d,é Rem. Gemeente van Nieuwkoop had lief gekregen. Hij sprak de hoop uit dat ook ds. van Wijngaarden, evenals hij, die genegenheid en die liefde zou mogen ondervinden, welke hij heeft ondervonden gedurende den tijd dien hij in Nieuwkoop doorbracht Hierna dankte ds. van Wijngaarden zijn bevestiger, ds. Nien huis voor zijn gevoelvolle woorden, het kerkbestuur. Burgemeester Van der Wey- den, wethouder Breedijk, ds. A. van Wijn gaarden. het aanwezige kerkbestuur van Oude-Wetering. kortom allen die blijken van belangstelling hadden gegeven en zeide te hopen, dat het goede en prettige jaren zullen zijn, die hem in Nieuwkoop wachten. Ook de catechisanten, organist en helper en de kosteres werden toege sproken. Na het zingen van Lied 130 vers 3 en 4 en het uitspreken van den zegen, was de dienst ten einde. In de pastorie was na afloop van de kerk gelegenheid ds. van Wijngaarden te eomplimenteeren. waarvan een druk gebruik werd gemaakt. o TER AAR. Lcdenverg. Ter-Aarsche IJsclub. In het Bondscafé aan Papenveer verga derde de Ter-Aarsche IJsclub, onder voorzitterschap van den heer M. van Tol Wzn. Na het welkom van den voorzitter las de secretaris, de heer J Visser Jacz. de notulen, waarvoor de voorz. dank bracht. Deze gaf een kort overzicht van het afge- loopen vereenigingsjaar. De penningm. de heer C. Snijders bracht eveneens een verslag uit. Er is wanneer een ijsperiode zou invallen, niet voldoen de geld in kas om een eenigszins belang rijk bedrag aan werkloonen uit te geven, waarom de penningm. het noodig achtte dat nieuwe wegen worden bewandeld, ten einde behoorlijke ijswegen door de geheele gemeente te krijgen. Een controle-commissie, bestaande uit de heeren D. Kroon en W. Slootweg rap porteerde, dat de boekhouding in orde was bevonden. Hierop bracht de voorz. ter sprake een bij het gemeentebestuur gevoerde actie met het doel te bereiken, dat verkeersba- nen door de gemeente worden gemaakt door werklrcm. hetzij in werkverschaf fing of anderszins Betreffende het aan leggen van de afgesloten baan op de Lan- geraarsche Poelen deelde de voorz. mede, dat eenige bestuursleden zich bereid heb ben verklaard om bij den aanleg behulp zaam te zijn. Hij spoorde de leden aan In verband met den flnantteelen toestand der vereeniging dit voorbeeld te volgen. De heer J. Visser vond dit niet de juiste weg en wilde een geldinzameling houden, waarvan de heeren van Eyk. Hydra en Snijders weinig resultaat verwachten. De heer C. T. de Bruin vond de gedachte om zelf de baan klaar te maken prijzenswaar dig en achtte verwezenlijking mogelijk. Besloten werd bij een invallende vorst beide mogelijkheden onder het oog te zien. Een gratis verloting verschafte een achttal aanwezigen worsten en rookarti kelen. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren D. Kroon en J Hoogervorst, ter wijl de p>er. aftr. bestuursleden P. Blom. P Hogervorst Jzn., G. D Verhoef. L. Hoogervorst Czn. en A. C. van Zwieten zich bij accl. zagen herkozen. De heer J. Visser stelde voor een rijwiel bewaarplaats bij de afgesloten baan in te richten. De heer C. T. de Bruin bepleitte de noodzaak van het goed in orde houden de trekbanen, ook in Korteraar. Hierop volgde sluiting. IJMUIDEN. 16 Dec. 1935 VISCHPRIJZEN. Tarbot per K G f. 1 50—1.20: Griet per kist van 50 K G. f. 28—15: Tongen f>er K G. 1 1 200.93; Groote Schol per kist van 50 KG. f.17—; Middelschool f.17; Zetschol f 18—17: Kleine Schol f 20—12; Schar f 13; Tongschar f.36—26; Roggen per 20 stuks f. 16.50—11; Vleeten per stuk f.3—1; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K G. f.106; Groote Schelvisch f. 2517; Mid del Schelvisch f 23—15: Kleinmiddel Schelvisch f 20—10 50; Kleine Schelvisch f 12.50—6.10; Kabeljauw per kist van 125 K G. f.6030; Gullen per kist van 50 K G. f.165 50; Lengen per stuk f.1200.60; Heilbot per KG f. 0.95—0 45: Wijting per kist van 50 K G. f 6 10—3.80; Koolvlsch per- stuk f 1 100,80; Makreel per kist van 50 K G. f 13—8 Groote hake f 112Groot middel hake f.114104; Kleinmiddel hake f 40—36; K'elne hake f. 30—20. Versche haring 10.50 —6.25 per kist. Aangekomen 11 stoomtrawlers: IJM. 167 met f 3280: IJM 71 mét f.2490; IJM, 82 met f.4190: IJM. 31 met f.3480; IJM. 190 met f 2200; IJM. 60 met f.3380: IJM 38 met f.4030; IJM. 196 met f 3830, IJM 7 met f.3150; IJM 432 met f.1170; 7JM 72 met f.2080. en 19 loggers: KW 44 met f 640; KW 46 met f.650; KW. 105 met f.710: KW 173 met f.910; KW. 52 met f.580; KW. 166 met f 1160; KW. 42 met f. 1190: KW. 27 met f.400; KW. 178 met met f.220; KW 108 met f 780; KV 91 met f.770: KW. 132 met 50": KW 'P u-t f 490; KW. 155 met f.560; KW P»5 f 390: KW 162 met f.500; KW. 86 met f 1920; KW. 78 met. f 1850: KW. 107 mc-t r 900 besomming. Verder 53 versche ha ringschepen: SCH. 95 met f.220; SCH 50 met f.66: SCH. 399 met f.340; SCH. 134 met f 260; SCH. 73 met f.130; SCH. 195 met f.240; SCH 341 met f-180: SCH. 285 met f 300: KW 122 met f. 100: KW. 36 met f.870; KW 33 met f.510; KW 176 met f.750; KW 16 met f.430; KW 135 met f 370; KW. 123 met f.1260; KW. 151 met f.480; KW 96 met f 150; KW. 110 met f 340: KW 37 met f.380; KW. 43 met f.320; XW. 158 met f.780; KW. 49 met f.390; KW 55 met f.440; KW 46 met f.370; KW. 332 met f.390; KW. 247 met f.250; KW. 19 met f 2620: KW. 89 met f.100: KW. 20 met f 260: KW. 32 met f 160: KW. 58 met f.360; KW 57 met f. 260 besomming. Voorts de KW. 123 met 110; KW. 127 met 56; KW. 158 met 90; KW 55 met 137; KW. 49 met 240; KW 5 met 208; KW 38 met 20; KW. 16 met 210 kantjes pekelharing voor Katwijk. SCHAKEN. DR. EUWE GEHULDIGD. INTIEM SAMENZIJN IN HET CARLTON HOTEL TE AMSTERDAM, Na afloop van de spontane hulde in „Bellevue" vertrok Euwe gisteravond met zijn staf van officials en naaste vrienden naar het Carlton Hotel. Ook daar werd hem geen rust gelaten, want de Joh. Ver- hulststraat, waar Euwe woont, was zoo vol menschen, die niet weg te krijgen waren dat de politie opbelde, of dr. Euwe niet even komen wilde. Euwe ging met een taxi naar huis en onderging van de saamge- stroomde menschen in zijn eigen omgeving weer een hartelijke hulde. Daarna bleven dr. Max Euwe en mevrouw ln de blauwe zaal van het Carlton Hotel nog tot zeer laat bijeen temidden van het Comité en schaakautorltelten en vrienden, waaronder de heeren Th. M. Ketelaar, dr. I. J. H. Vos, jhr. H. Strick van Linschoten, prof. dr. Schuh uit Delft en vele anderen. Dr. Aljechin verscheen met zijn vrouw eveneens in den kring. Hier was het, dat Euwe een glas whiskey ledigde op de gezondheid van den onttroonden schaakkoning, waarbij Aljechin de ondeu gende opmerking maakte, dat Euwe daar wel eens eerder mee had kunnen begin nen. Het kwam hier ook nog tot een ern stige verklaring van Aljechin tegenover Euwe. Aljechin zeide tegen Euwe, dat hij er prijs op stelde nog eens nadrukkelijk te verzekeren, dat het geen phrase was ge weest, wat hij in „Bellevue" tegen het publiek over hem, Euwe, had gezegd. „Geloof hij, Herr Doktor", aldus Aljechin „nu ik geen wereldkampioen meer kan zijn. gun ik het U speciaal van ganschee harte. Dat ts mijn eerlijke meening". En beide mannen drukten elkander weer krachtig de hand, waarop Aljechin ge complimenteerd werd met zijn zeer spor tieve houding van dezen avond. Een strijkje speelde eerst de Marseillaise door allen staande meegezongen, daarna het Wilhelmus en tenslotte, ter eere van schaakmeester Géza Maroczy, het Hon- gaarsche volkslied. Daarna duurde het samenzijn nog heel lang, maar er was een geldig excuus: „Er wordt niet lederen dag een Nederlandsch wereldkampioen scha ken geboren"! De heeren E. van Dien Amsterdam i, dr. M de Hartogh (Amsterdam), mr. A Rueb Cs Gravenhagen Jhr. ir. H. Strick van Linschoten, Delft en B. J. van Trotsenburg (Amsterdam) hebben, nu de match Euwe- Aljechin zoo schitterend is beëindigd, het initiatief genomen om den organisatoren van deze match een stoffelijk bewijs van erkentelijkheid aan te bieden voor het uit nemende werk, dat tot stand is gebracht- Schaakspelers. die bereid zijn mede te werken aan deze huldiging, kunnen hun bijdragen zenden aan den heer E. van Dien. Amsterdam, Sarphatistraat 5. post giro 87339 of gemeentegiro Amsterdam D 1458 Een gclukwensch uit Indit. Aneta meldt uit Batavia: De Ned.-Indische Schaakbond deed het volgend telegram aan Dr. Euwe seinen: „Euwe wereldkampioen schaken Amsterdam. De Indische Schaak bond is zeer geestdriftig over Uw daverend succes". Ook van andere zijden uit Ned.-IndiS werden telegrafische gelukwenschen ge zonden. o VOETBAL. HET OLYMPISCH TOURNOOI. Zestien landen hebben reeds ingeschreven Reeds zestien landen hebben ingeschre ven voor het Olympisch voetbaltournool, dat in Augustus 1936 te Berlijn en even tueel in andere steden van Duitschland zal worden gehouden. Behalve Duitschland hebben ingeschreven Egypte. Bulgarije, Estland, Finland, Haiti, Britsch-Indie, Italië, Japan, Noorwegen, Oostenrijk, Peru Polen, Zweden. Hongarije en de Vereenigde Staten Indien men deze inschrijvingen nader beschouwt is het duidelijk, dat vele landen alsnog in de komende maanden bij de bovenstaanden zullen kunnen worden toegevoegd. Inmiddels is nog steeds niet definitief vastgesteld of het tournooi door- 1 gang zal vinden. ÜP" TARIEF VAN SCHOENREPARATIE Heeren Zolen en Hakken, le soort f. 1.50 Heeren Zolen en Hakken, 2e soort f. 1. Dames Zolen en Hakken, le soort f. 1. Dames Zolen en Hakken, 2e soort f. 0.75 Reclame aanvullingswerk Heeren- en Dames zolen en hakken vanal 60 et. 2e soort en Reclame aanvullingswerk moet apart besteld worden. Schoen reparatie kan in 1 uur klaar, mits het gave zolen en hakken zijn. Zoolleer, Ruüberleer, Rubberzolen en hakken uiterst lage prijzen. - VAN WIJK'S LEERHANDEL HAARLEMMERSTR. 161 bij de Janvossensteeg. 5566 769 Uitslag van de verloting ten bate van de Vogelbescherming Op onderstaande nummers zijn prijzen gevallen: 965, 538, 607, 206, 757, 342, 220, 221, 514. 590 858 756, 882 284. 230, 954, 526 934, 485 722, 948 337, 422 335, 273, 247, 933, 918, 203, 111. 732. 953, 824. 375, 789, 571. De prijzen kunnen worden afgehaald Zijlsingel 70, tot en met 30 December 1935. 2896a De curator deelt mede, dat in het faillissement van KORS VAN VEEN te Roelof- arendsveen de eenlge ultdee- lingslijst door hem is neder- gelegd ter griffie van de Ar- rondissements-Rechtbank te 's-Gravenhage en in afschrift van het Kantongerecht te Alphen aan den Rijn. om aldaar gedurende 10 dagen te liggen ter kostelooze inzage van de schuldeisohers. De curator: Mr. G. H. E. NORD THOMSON Kantoor: Turfmarkt 8. 6550 Lelden. MIDDELWEG 3 5 7 9 - TELEFOON No. 69 per Vz pond Drinkt Kopke Douro Portwijn en Sherry Kopke Ltd, London Ao 1636 Verkrijgbaar bij I. VAN ENGEL Leiden, Hoogewoerd 29, Telefoon 3398 en filiaal Voorstraat 16, Katwijk-aan-Zee 2908a repareeren of omwerken? NATUURLIJK 2908a tegen zeer voordeeligfl prijzen laten maken bij thaat Hugo de Vrieistnit 40, overzijde Lammenschansweg. WEGENS FAILLISSEMENT Op Woensdag den 18den December 1935, des namiddags te 2 uur, zullen ten overstaan van den waarnemend-deur- waarder C. A. VAN KOETSVELD, beheerende het kantoor van Deurwaarder P. J. GRONDEL te 's-Gravenhage. ia opdracht van den WelEdelGestrengen Heer Mr. P. T. UTER- MöHLEN, wonende te Wassenaar, Curator ln het Faillisse ment van L. K. KNIJNENBURG, aan den Rijksstraatweg no. 272 te Wassenaar, in het openbaar a contant worden verkocht de navolgende goederen: EENIGE ZWART- en ROOD BONTE KOEIEN, 3 KAL VEREN, 1 BRUINE HIT MET WITTE BLES, 1 brik, 2 paar dentuigen en eenige kippen, etc. etc. Voorts: Eenige diverse gereedschappen en kruiwagens. Tenslotte: MEUBILAIRE GOEDEREN, zooals: talels, stoelen, buffet, naaimachine, kleeden, fauteuils, lampen, platen in lijst, glas- en aardewerk, keukengerei, en het geen meer ten verkoop zal worden aangeboden. 5549 Te zien: Op den dag van den verkoop van des morgens 10 uur tot den aanvang der verkooping. C. A. VAN KOETSVELD, waarnemende het kantoor van Deurwaarder P. J. Grondel Hugo de Grootstraat 69, Telef, 331314, Den Haag. 4-a j

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 8