LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 16 December 1935 Thijs IJs en het geheim van den hollen boom UIT DE RIJNSTREEK. NOORDWIJK. Interessante Huisviijt-tentoonstelling. De afd. Noordwljk van de Mij. tot Nut tan het Algemeen had ln hotel „Hot van Bolland" alhier, een tentoonstelling ge houden van huisvlijt op allerlei gebied. Badat de presidente der afd., mevr. Nie- i tak, een uiteenzetting had gegeven, over hetgeen was tentoongesteld, gaf zij het Toord aan weth. De Witt, die door uitste- igheid van den burgemeester een ope ningswoord sprak. Deze achtte het een terheugend feit, dat er ln deze tijden van werkloosheid zooveel belangstelling valt taar te nemen voor de huisvlijt, zoowel bij de producenten als bij het publiek. Spr. wees tenslotte op het nuttige werk voor de jeugd van de Maatschappij en wekte leder op de afd. Noordwljk ln haar streven te steunen. Er waren ln totaal 300 werkstukken van 85 inzenders bijeen. De voor het overgroote deel jeugdige deelnemers,, hebben met hun werk alle eer ingelegd. ZIJ wedijverden nu met elkanders producten. Veel houtsnij werk. fraaie teekeningen, hand- en bor duurwerk, poppenkamers, koperwerk, sllegtuigen en schepen waren geëxposeerd. De initiatiefnemers en het bestuur van liet Nut, die gezamenlijk deze interessante tentoonstelling hadden Ingericht, verdie nen alle lof! De Mij tot Nut van het Al gemeen zelf. toonde in een specialen stand bet werk, dat de jeugd op haar clubs ver- «ardigt. Het bezoek is druk geweest, o.a. hebben alle scholen met de hoogste klassen de tentoonstelling bezocht. Loop der Bevolking. Ingekomen: A. H. van den Berg, echtg. S. G. Caspers, naar Gooweg 4; A. C. Tuk ker. echtg. A. Plug, Hoofdstraat 133; M. L. Dagelet, l.l.-verpl., Zwarteweg 20; D. Dou- wes. kantoorbed., Zwarteweg 20: Fr. W. Halerkorn, 1.1. hotelbedrijf, Huis ter Duin straat 39; A. van den Berg, d.b., Langevold 28/19; W. H. S. van der Plas, landarb., van Limburg Stirumstraat 36; J. P. de Koning, Ll.-verpl., Langeveld 29. Vertrokken: Chr. A. F. van Overbeek, d.b van Voorstraat 19 naar Oegstgeest, Endegeesterstraatweg 16: J. Veerman en lam., direct. Gemeentebedrijven, van van Hardenbroekweg 15 naar Den Haag, Carel Reinierszkade 55; H. L. Bakker, chef schoe- r.enhandel, van Voorstr. 75 naar Tiel, Agnietastraat 4; A. van Duijn, van Gast huissteeg 3 naar Heemstede. Overboseh- laan 12: N. H. Vcgt, kruideniersbed.. van Schoolstraat 70b naar Zutphen, Korte Hofstraat 7; Th. Wilhelm, bd„ van Oranje- weg 2 naar Amsterdam, Bernard Sweers- lade 20II. Burgerlijke Stand. Geboren: te Leiden: Adrianus Nicolaas, I. v. C. W, Duijndam en A. W. van Gijls- wijk; Jan, z. van Jac. van Duin en P. Pas- schier; Louis Lambertus z. v. J. W. ter laak en J. L. Brugman: Johannes Gijsber- tus, z. v. F. N, de Witt en N. Breedijk; Jart, i. van A. van Duivenboden en J. Vink; Ja cob. z. v. J. Barnhoorn en N. Plug; Corne lls Johann Wilhelmus, z. v. S. P. Vink en M. Neuerberg. Ondertrouwd: Th. Admiraal en J. Heemskerk; R. Tappenbeck en H. J. Meij- link. Overleden: Maria Margaretha v. Schoo- ten, 73 jaar, wed. van J. J. Nulkes. Burgerlijke Stand. Geboren: B. de Vries, z. van L. de Vries en W. P. van Loenen; A. C. de Groot, d. van C. de Groot en K. Huis: M A. Hoogervorot, d. van G. J. Hoogervorst en van M. P. van den Berg. Overleden: J. Smit, oud 78 jaar, echtg van M. C. E. Kraaneveld. NOORDWIJK AAN ZEE Ouderavond der Chr. School. Het is voor de Chr. School aan den Nieuwen Zeeweg (hoofd de heer Koki een bijzondere dag geweest. De laatste jaren was het niet gebeurd, maar nu had het bestuur weer een ouderdag georganiseerd, 's Middags was er gelegenheid tot het bij wonen der openbare lessen, in den voor avond werd gelegenheid gegeven het ten toongestelde werk der leerlingen te bezich tigen. De voorz. de heer W. Plaatzer opende ben Ouderavond, De toespraken gaven blijk van een goede verstandhouding tus- Khen bestuur, hoofd en onderwijzersfes- (en). Door leerlingen van de hoogste klas werden enkele zangnummertjes ten ge- toore gebracht. Het hoofd der school, de teer Kok, hield een referatie over: „Ge zin en School", Na de pauze werd door ben heer G. A. Wiggers geprojecteerd „Een reis in de Alpen". Een passend slotwoord werd gesproken door ds. B. Bouma. Bij de Ned, Herv. Kerk alhier zijn 'esp. tot ouderling en diaken herkozen de heeren J, van Rooyen Yzn. en P. den Hollander. In de zaal Jullanaweg 27 hield de Oer. Vredesactie en Chr. Dem. Unie een Openbare getuigenisavond tegen den oor- »g", waar als sprekers optraden mr. K. P. tan Werten van Amsterdam over „Het bwaze Gods is wijzer dan de mensch" (n ..Het zwakke Gods is sterker dan de ffiensch", en de heer P. J. Jungurt van ben Haag over „Niet door kracht en ge weld". De bijeenkomst was goed bezocht. RIJNSBURG. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. Hoogendoorn, Oranjelaan van Zwammerdam; G. J. van der Lek, Juffermansstraat 24, van Leiden; G. P. v wter, Kempenaerstraat 43, van Den Haag: r. Sol, Broekweg 5. van Bergambacht; C. Passchier, Rfjnzichtweg 152, van Rijins- Jurg: Den Ouden, Dorpstraat 26, van "leuw-Helvoet; C. G. Gerrlts, Hofbroucker- 35, van Amersfoort; J. van Tienhoven, Orlethuisenplein 12, van Katwijk; C. A. M. 'an der Meer, Kempenaerstraat 4, van Dordrecht; J. Smit, Rijngeesterstraatweg b, van Rotterdam: M. B. W. Thijsen, «ijngeesteTstraatweg 32, van Beesel; G. «•noenmaker, Assendelftstraat 47, van Don Haag. Vertrokken: J. H. L. Meuffels, n. Den Haag; H. K. Mumsen, n. Den Haag; J. J. be Graal. n. Molenaarsgraaf; M. C. E. fhaaneveld, n. Leiden; T. Veenstra, n. Den Jftag; M. P. Slootweg, n. Leiderdorp; G, Vermeer naar Leiden; S. J. Hasselbach "aar Leiden; J. C. de Wit, naar Lei ben; Van de Velde, n. Wassenaar; L L, Verhaar, n. Leiderdorp; J. P, van Loon', n. «iden; R. M. A. Grutsch. n. Rotterdam; v. de Greeff. n. Wassenaar; J. W. Kraan, a Toulouse; J. Turken, n. Alphen a. d Hijn; N, Dreef, n. Leiden; C. Götz, n. Eind hoven. Door den belasting-ophaaldienst alhier is over de maand November aan den Rijks ontvanger afgedragen f. 461.94, en aan as surantiën, renten enz. f. 271.60. SASSENHEIM. Auto-ongeval. Gisteravond is nabij de Hoekstraat een auto, die een voetganger wilde passeeren tegen de tram gereden, daar door de glad heid van den weg de wagen doorgleed. De chauffeur werd aan de kin gewond, terwijl een naast hem zitende hteer met 't hoofd door de voorruit sloeg en vrij ernstig ge wond werd. Ook een der inzittende dames werd gewond. Dr. Z. verleende de eerste hulp waarna de gewonden allen uit Am sterdam naar „Huize Bernardus" wer den overgebracht. De auto werd zwaar beschadigd. De be stuurder van de tram wist door krachtig remmen de tram even voor de botsing tot stilstand te brengen. Voor beroep bedankt. Ds. W. Heerma te Aalsmeer heeft voor het beroep naar de Chr. Oeref. Gem. hier ter plaatse bedankt. Burgerlijke Stand. Geboren: Adriana Margaretha, d. van Th. C. van Rijn en C. A. van der Laan Arie. z. van D. S Wilbrink en G. Staring Pieternella Kriena. d. van P. Luijk en E. M. Verblauw Johannes, z. van G. Verschoor en P M. Christiaan.se. Getrouwd: J. van Egmond 22 j. en P. Bontenbal 23 j. Loop der Bevolking. Ingekomen: W. G. Wachter, Wilhel- minalaan 4, van 's-Gravenhage P. C. Groot, Hoofdstraat 131, van Den Helder S. Zuilhoff, Hoofdstraat 120. van Heem stede. Vertrokken: J. A. Hermans. Hoofdstraat 321, naar Voorhout S. Moiema. Molen straat 16, naar Oegstgeest F. Leder en gezin, Kerklaan 51, naar Lelden D. Luijk, v. Heemstrastraat 36, naar Haar lemmermeer A. Th. J. Hoogervorst, Zandslootkade 40, naar Leiden M. A. L. van den Bosch, Tijloosstraat 37, naar Leiden J. J. van der Zwart. Burcht straat 11. naar Oegstgeest G. A. Reijk, Bijdorpstraat 26, naar Zilk (gem. Haar lemmermeer). Gevonden: Twee kartonnen doozen, inhoudende glaswerk. Een bagageriem. Een zakje, inhoudende geld. Een bril. Een grijze wollen heeren-handschoen. Een paar bruine heeren-handschoenen. Inlich tingen bij de politie. Op het door het Centr Bureau van de Ver „Het Oranje Kruis" gehouden examen voor E.H.B.O. slaagden de volgen de leden der Sassenheimsche E.H.B.O.; Dames; H. v. Diggelen M. Dorsman. M. v. d. Geest. M. Gouverneur W, Krouwel. A. v. Lierop. M. v. Leeuwen. G. Möhlmann- Zuilhof. C. Roosa, F. Tibboel-Hoogerwerve en J. Vaalburg. Heeren; W Bakker G. Barendrecht. P. v. d. Horst. G. Verschoor en W. F. v. Zelhem. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. D. M. v. d Griend, geb. Portegees, z. Overleden: M. de Groot. geb. Smlnk, vr. 73 jaar. De Onderl. Ver. voor Ziekenhuisver- pleging schreef over Nov. j.l. 21 nieuwe leden in; het totaal aantal bedraagt thans 8909. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: E. J. H de Haan, geb. van Oijen, z.; M B. Weerdenburg, geb. van Bdheemen, d. VEUR-LEIDSCHENDAM. Raadsagcnda. De Raden van Stompwijk en Veur zullen op Woensdag 18 Dec- 1935, om 15 uur in 't raadhuis te Leidschendam ln gecombi neerde vergadering bijeenkomen 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorloopige vaststelling bedrijfsrekeningen 1934; 4. Vaststelling bedrijfsbegrootingen 1936; 5. Voorstel tot het aangaan eener i kasgeldleening voor het le kwartaal 1936 j (Stompwijk en Veur). Ten bate van het Wit-Gele Kruis heeft de gehouden Bloempjesdag opge bracht f. 67.23. Over November j.l. is in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd voor de diaconie f. 73.13 en voor de kerkvoogden f. 175. VOORHOUT. Vertrokken: J. A. M. van Grieken, naar Venlo. Kaldenkerkerweg N. J J. Mol, naar Amsterdam-Oost Middenweg 95 J. v. d. Kieft naar Warmenhuizen Dorp no. 86 M H. Slager, naar Oldenzaal Wil- helminastraat 10 M. Fr. Desing. naar Wassenaar Oude Meulenlaan no. 1 Het weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de credlteurenlljst van 't faillisse ment der N.V. Algemeene Consumptiefa- brieken „Acof" ln liq. handel in oliën en vetten alhier. Deze lijst telt 26 crediteuren met een totaal passief van f. 43.742.46, waarvan preferent f. 135.34. De baten zijn nog niet volledig bekend. Vergadering Algemeene Vereeniging van Bloembollencultuur. De voorz de heer P. A. Reisen opende deze vergadering, gehouden ln café „De Bonte Koe". Spr. haalde aan het beste ge- j was bloembollen; vooral over de narcissen kan men tevreden zijn en spr. hoopt, dat de toekomstplannen met het oog op de af zet naar Amerika, zoowel voor de expor- I teurs als voor de kweekers geen desillusie zal worden. Nadat de secr. de heer C. J. Zonneveld de notulen had gelezen, welke onveranderd werden vastgesteld, bracht de penningm. de heer H. J. Vester het financieel resul taat uit. De inkomsten waren f. 101.82, de uitgaven f. 97.30; batig saldo f. 4.52. De heeren G. M. Prins en v. Diemen bevonden deze rekeningen in orde Namens de pl. tentoonstellingscommissie bracht de heer G. M. Prins verslag uit van de gehouden ,,Flora"--tentoonst. te Heem stede. Spr. releveerde het geweldig enthou siasme van den voorz. dezer commissie den heer P. v. d. Nouland. Een warm applaus oogstte spr., waarna de penningm. dezer commissie de heer P. L. Warmerdam zijn financieel verslag uitbracht. Deze droeg een batig slot over aan den penningm. der afd. van f. 32.25. Inkomsten f. 291 00, uitga ven f. 258.75. Volgde de benoeming van 2 bestuursle den, tengevolge van per. aftr. van de hee ren L. A. Prins en B Warmerdam. Zij wer den herkozen. Besloten werd een bijdrage te geven aan de Kleinveevereen. D.V.V. voor de te hou den Pluimveetentoonstelling. Als candidaat voor het voorzitterschap van het hoofdbestuur werd aangewezen dr. Verhage. Inzake het fantastisch tekort der Flora tentoonstelling ad f. 27.000 werd gevraagd of men er mee instemde dat het hoofdbe stuur f. 5000 geeft, z. g. om de eer te red den. De heerP. v. d. NOuland merkt op, dat dit tekort een publiek schandaal is. Op de rekening zijn b.v. posten geplaatst, welke ontastbaar zijn en wel heel duister zullen blijven. Meerdere leden vonden het een somber geval. De Tentoonstellingscommis sie beweerde vast, dat het de Ver. geen cent zou kosten en nu deze uitkomst? Be sloten werd mee te,gaan met de meerder heid van stemmen op de Alg. Verg., maar het liefst teeei). te demmpn Na heftigJPBiscjissïS1 sprak men zich met 15—9 st. uit tegen het voorstel-Voorhout. De heer v. Nouland memoreerde het respectabele werk van onze gemeente-po- litie, inzake de vlugge opheldering van de bloembollendiefstal bij de firma v. Reisen. Hij wilde haar een klein douceurtje toe kennen. dat een aansporing zal zijn ter ontplooiing van veel activiteit bij dergelijke diefstallen. Onder groote instemming werd hiertoe besloten. Het hoofdbestuur zal ver zocht worden bij de Sierteelt-Centrale aan te dringen op uitbetaling van de volle 85"/» voor surplusbollen. Hierop volgde sluiting door den voorzitter. VOORSCHOTEN. Met ingang van Woensdag 18 Dec. a.s. zal een begin worden gemaakt met een autobusdienst Voorschoten—Wasse- naarsche Slag. Reeds van den zomer was er sprake dat er een verbinding met het strand zou komen, maar het werd geen werkelijkheid. Thans is het zoover! o WARMOND. Loop der bevolking. Gevestigd: W. G. v. d. Geest van Leiden. Lageland D 26 J, A. M. Maas. van Lei den. Heereweg A 101 Joh Doeswlik. wed. van A. v. d Hulst van Alkemade. War- mundastraat 36 A. M. Lagerberg. van Sassenheim. Dorosstraat 154a Julia Simek van 's Gravenhaze woonschip Julia M. J. A. Keyser, van 's Gravenhage Heerenweg A 113, 8. Thijs heeft zijn nieuwen vrignd verde/ mee in. 't bosch ge nomen: zwijgend en verdrietig liep het hondje mee tusschen de hooge boomen. Hier woonde, naar Thijs wist, de kabouter Padde- kwist; dat is een vriendelijke kleine man, die heel goed wijze boeken lezen kan. en alles kent, dat in de bosschen leeft, of het zijn woning op of onder den beganen bodem heeft. Kijk daar zit hij op een paddestoel te lezen. „Ziehier", sprak Thijs; „hij moet onze raadsman wezen". WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Géborén: Hugo Johannes Maria, d. v. J. C. van der Ploeg en M. C. van Veen Geertruida Maria. d. v. G. A. v. Leijen- horst en B. E. K. Rinke Maria Marga retha, d. v. A, P. Bunnik en L. van Leeu wen Fried Vinctor Josephus, z. v. L. M. J. H. Hollmann en W. M. A. v. d. Voort Overleden: Gerritje Polderdijk 20 j. Nicolaas Leonardus Vrijburg 5 m. Pie- ter Willem Hendrik Provo Kluit 57 j., echtgen. v. G. S. Fictoor. Ondertrouwd: D Dubbeld en A. M. Been. Gehuwd: M. A. Bollekamp en A. H. van Wadenoyen I. van 'de Velde en B. Pan- tekoek. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Alexander, uit Haarlem, van Bronckhorstlaan 13 E. A. E. Bau- mann. uit 's Gravenhage. van der Ouder - meulenlaan 18 C. H. Bemelman. uit Leiden Wilhclminalaan 3 J. L Braam, uit Oegstgeest. Victorialaan 4 M. Buglii, uit Leeuwarden L. Kerkdam 5 P. J. M. Driebeek uit Rotterdam. Witten'ourgerweg 108 J. Dura en gezin, uit Rotterdam. Konijnenlaan 10 B. Göppinger. uit Oostkapelle. Sehouwweg 72 F. M. Keiler, uit Bloemendaa], Meijboomlaan 1 J M. E. Keijzer, uit Oirschot. Kerkstraat 32 A. H Koek. uit 's Gravenhage. Gr. Haese- broekscheweg 55a P. E. Langeveld. uit 's Gravenhage Bloemluststraat 96 E. A. E. Libosan en gezin, uit Delft, van Zuyicn van Nijeveltstraat 138 B. J. en N. J. Maarleveld. uit Den Haag. Acacialaan 13 K. Mandel. uit Bloemendaal. Konijnen laan 29 F. C. J. Merts. uit 's Graven hage. Sehouwweg 72 T. van der Meulen uit Baardeadeel. Waalsdorperlaan 8 S. M. Visser geb Oijevaar. uit Vel:en Gra- vestraat 1 H. Petersen uit Amsterdam. Backershagenlaan 32 C. M. van der Reest. uit St. Philipsland. van Zuylen van Nlieveltstraat 222 I. Siegmund, uit 's Gravenhage. Stoeplaan 6 A. Scnner- feld. uit 's Gravenhage, Wittenburgerweg 64 C. A. van der Veek. uit Lisse. Kerke- hout 12 S. Wierszchowski. uit Den Haag L. v. Koot 43 M. Winkelmann uit Den Haag. Sehouwweg 40 A. J. Wouters, uit 's Gravenhage. Wittenburgerweg 180 P. Westbroek uit Soekaboemi Sehouwweg 1 S. Giegerl uit Oostenrijk, v Z van Nijeveltstraat 118 J. Francken. uit Bode graven. Sehouwweg 23. Vertrokken: H. A. Fopper. naar Katwijk. Nieuwe Duinweg 57 W. Kraak naar Den Haag Carpentierstra3t 14 A. Löfler naar Rotterdam Boezemsingel 222b F. M. C. van der Zanden, naar Meijel Fran- ciscanessenk'ooster Ch. Stemmann naar Den Haag Boomgaardlaan 9 N. A. Rulgt naar Schipluiden. Den Hoorn. Woudsche- weg D 70 M. B. Coelho en vrouw naar Den Haag. Fluw, Burgwal 1 M. Pen- naarts naar Voorschoten. Papelaan 212 H M. Borst, naar Alkemade. Rijpwetering G Tieleman naar Poortugaal ..Maas- oord" E. van der Bijl en dochter, naar Den Haag. Weimarstraat 6a A. L. Bol lekamp geb. van Wadenoyen uit Rotter dam Statenweg 84c J. Chr. A. Zoost. naar den Haag. Corns. Speelmanstraat 13 S. He:dm«a naar Haarlem. Koudehorn 72 Wed. G. van der Meer geb. Plak naar Delft. Ternatestraat 5 E. P. Hoyck naar Berlün. Lichtenberg. Gevonden: Hondenzweep. 2 honden, heerenhoed, dames'nandschoenen, acte- tasch met lnh„ zilveren armband, cein tuur, dop van radlateur, 1 paar zwarte beenpijpen. lorgnet in doos, rijwielbel. merk, schop. Inlichtingen bij de politie. ZOETERWOUDE. Raadsagenda. De Raad komt Donderdag 19 December, des voorm. te 9.15 in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voor stel van B. en W. tot opnieuw vaststel ling der gemeenterekening 1934 3. Als- voren tot wijziging der gemeentebegroo- ting 1935. 4 Alsvoren tot vaststelling van de afschrijvingspercentages op de bezit tingen van het waterleidingbedrijf over 1935. 5. Verzoek van het bestuur van het Groene Kruis te Leiderdorp om subsidie, met voorstel van B. en W. 6. Alsvoren van het bestuur der Prov. Ver. het Groene Kruis om subsidie, met voorstel van B. en W. 7. Alsvoren van de Wilhelmina-Veree- nlglng te Zoeterwoude inzake huren eener schuur met voorstel van B. en W. 8. Voorstel van B. en W. tot vaststelling der vergoeding voor de bijz. scholen in deze gemeente. 9. Alsvoren tot voorziening ln dc vacature a. van een lid en b van een voorzitter der commissie van toezicht op het L. O., wegens periodieke aftreding van den heer J. Schouten. 10. Behandeling reclames straatbelasting. 11. Voorstel van B. en W. tot het verleenen eener Kerst- gave aan steuntrekkenden, volgens de rijks- en gemeentelijke steunregeling en aan kastrekkers. 12. Verzoek van J. Vrees wijk om van de gemeente wilgenboomen te kunnen koopen. 13. Bespreking aankoop van een nieuwen vrachtauto-vuilniswagen. 14. Rondvraag. Vanwege een 4-tal R.-K, Standsor ganisaties, alsmede- van de R.-K Propa- gandaclub „St. Paulus". werd in het Pa tronaatsgebouw aan den Schenkelweg al hier een socialen avond gehouden. Spr. waren de heer H. E. van den Brule. lid van den gemeenteraad van Rotterdam, over „Welke plichten hebben de Katho lieken in den socialen nood" en kapelaan W. J. Hessing, van de St Joseph Parochie te Leiden, over „De nieuwbouw van de wereld door het gezinHet gemengd zangkoor „Crescendo" van den Hooge Rijndijk alhier, luisterde den avond op met muziek, onder leiding van den heer W. Hoogzaad. ALPHEN. De Raadhuisbouw. Naar wij vernemen zal met den raad huisbouw in 1936 worden begonnen. B. en W. en de techn. comm. hebben reeds gelijk gemeld verschillende nieuwe raad huizen bezocht. In 1936 zijn dus spoedig voorstellen van B. en W. aan den raad te verwachten. Vergadering Crisiscomité. De commissie C. van het pl. crisiscomité vergaderde in de Trouwzaal onder haar voorzitter, den heer J. B. Samsom. De ont vangsten en uitgaven hadden bedragen vanaf haar instelling omstreeks 1 Nov. 1934 tot 1 Nov. j.l. f 8354,77. Bij de uitgaven ten bedrage van f. 2385.12 werd nog uitdrukke lijk toegelicht dat ook dat bedrag geheel ten goede is gekomen aan werkloozen en andere steunbehoevenden in onze ge- i meente of wel aan den pl. middenstand. I Alle arbeid toch, welke de comm. bij de I uitvoering van haar werk moest laten ver- I richten, werd zoo goed als uitsluitend op gedragen aan werkloozen, die daarvoor be- taling ontvingen, hetzij in geld hetzij in I natura. Voorts werden de noodige inkoo- pen door de commissie steeds gedaan bij pl. winkeliers. Waar dus feitelijk het ge- heele over het afgeloopen werkjaar door deze comm. ingezamelde bedrag van ruim f. 8300 ten goede mocht komen of alsnog zal komen, van de steunbehoevenden in onze gemeente of wel voor een kleiner deel, van den pl. middenstand, daar mag deze comm. zeker met groote voldoening terug zien op dit eerste jaar van haar arbeid. Een hartelijk woord van dank past hier aan allen die, hetzij door hun arbeid, hetzij door hun bijdragen, de comm. in staat stelden dit mooie resultaat te berei ken. In deze vergadering werd nog besloten om de a.s. alg. collecte langs de huizen, te houden op Maandag 13 Januari e.k., terwijl men het algemeen beter vond om dezen winter geen kleedingslnzameling te hou den v.n. ook. omdat dit reeds door verschil lende instellingen en vereenigingen werd gedaan. Door den Min. van Blnn. zaken is Mr. F. A. Helmstrijd, gemeente-secretaris, al hier o.a, benoemd in de commissie voor vereenvoudiging van de gemeente-admi nistratie. Bij de verkooping ten overstaan van Notaris R. v. d. Berg. werd het perceel tuinland liggende in den Noordeindsche- polder a. d. Oostkanaalweg, groot 1.22.97 H.A. in bod gekomen op f. 1500 afgemijnd op f 150 door den heer J. de Bruyn cand. not. q.q. alhier. Alhier werd een vergadering gehouden van het streekverband voor ziekenhuisver- plegingen Alphen a .d. Rijn en omstreken. De voorz. de heer D. v. Dien, opende en bracht rapport uit aangaande de successen die in het belang der ziekenhuisverpleging zijn geschied. De secr. las de not. Daarna had bestuursverkiezing plaats. Gekozen werden de heeren N. P. Slegtènhorst te Koudekerk en dc heer Jac. Bogaard te Aar- landerveen. De heer Slegtenhorst nam zijn benoeming wegens drukke werkzaamheden niet aan. Bij herstemming werd gekozen de heer A. Roerhorst van Bodegraven. Woensdag 18 Dec. hoopt het echt- paar G. v. Eijk en K. Oliemans Hooftstraat alhier zijn gouden huwelijksfeest te vieren. De opbrengst van de busjes van Uit bouw der N.H. Kerk over October bedraagt f. 133.07. 24 Dec. a.s. hoopt onze plaatsgenoot j de heer D. Dillo zijn 40-jarig jubileum te vieren in dienstbetrekking bij de Vernis- 1 fabriek Varossieau en Cie. alhier. j Uit het jaarverslag van de jonge- I dochtersvereeniging „Lydia", blijkt dat in het afgeloopen jaar 172 stuks kleeding- J stukken zijn vervaardigd, die tegen het a.s. Kerstfeest aan armen en hulpbehoe- j venden zullen worden uitgereikt. De ont vangsten bedragen f. 165.44 tegen een be drag van f. 171.15 aan uitgaven, zoodat het afgeloopen jaar sluit met een tekort van f,5.71. Gevonden: 1 heerenhorloge; 1 belas- I tingplaatje in etui; 1 portemonnaie met inhoud; 1 zw. broche; 1 autoband met velg; 1 kindertaschje met ritssluiting. Inlichtingen politiebureau Julianastr. ALKEMADE. SPOEDEISCHENDE RAADS VERGADERING. Diepspittcn in werkverschaffing - Een merkwaardige kwestie inzake de bestrating van den Dorpsweg - Verhooging der Geldleening. De Raad kwam spoedeischend bijeen. Afwezig wegens ongesteldheid de heer P. de Jong. De Raad besloot om de Kerstgave te verleenen. De voorzitter besprak de uitvoering van ongeveer 2H.A. diepspitwerk in werkver schaffing op de Hoeve Alkemade. Van den Minister Is nog steeds niet afgekomen het verzoek van de gemeente Alkemade tot het doen diepspltten van 7 H.A. bouwland in den Huigsloterpolder voor het bedrag der nevenkosten. Waar over enkele weken alle werkverschaffingsobjecten gereed komen, stellen B. en W. daarom voor het ter goed keuring aangeboden object van 7 H.A. te wijzigen in ongeveer 2'h H.A. en hiervoor Rijkssubsidie aan te vragen. Op een vraag van den heer Rietbroek, antwoordde de voorzitter, dat nog altijd 20 arbeiders te werk kunnen worden gesteld en dat het noodzakelijk is, dat 1 opzichter in dienst blijft. Het toezicht kan evenwel worden uitgeoefend door van der Hoorn die een loon verdient van f. 15 p. w. De heer Heemskerk acht het niet meer dan billijk, dat ook de huurder in het diepspitwerk bijdraagt. Voorzitter zegt toe, dit met den huurder te zullen bespreken. Het voorstel werd tenslotte met alg. st. aangenomen. 1 Volgde het verzoek van den huurder G. Zekveld om beDalins van de pacht voor het huurjaar 1935. Na discussie werd be sloten den pachtprijs voor het huurjaar 1935 te bepalen op f. 55 per H.A. De vergoeding, uit te keeren aan de bijz. 8—3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7