LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 16 December 1935 BUITENLAND. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Vlootconfcrentie. Japansche vlootkringen zijn sterk ge kant tegen de „horizontale" vermindering der vlootstrijdkrachten met 20 pCt. zooals door Amerika wordt voorgesteld, zy ver klaren, dat het onredelyke resultaat daar van zou zyn, dat Japan genoodzaakt zou zijn 82.453 ton materiaal beneden de leef tijdsgrens te schrappen tegenover Groot Brittannië 2.483 ton Tegenover deze schrapping van tonna ges door Japan en Groot Brittannië zou staan, dat Amerika 143.960 ton scheeps- ruimte zou mogen bouwen Het resultaat zou zyn, dat de Vereenigde Staten naar verhouding sterker dan ooit zouden wor den. o DUITSCHLAND. Vervolgingen. Karl Emil Weiss, hoofdredacteur van de „Deutsche Wochenschau", is uit de Duitsche journalistencorporatie gesloten. Het gerucht gaat zelfs, dat hy gearres teerd ls. Deze maatregelen zouden een ge volg zyn van een door Weiss gesohreven artikel, waarin deze, met verwyzing naar de paleizen, welke momenteel te Beriyn voor de party-organisaties worden ge bouwd, opmerkt, dat er millioenen ont breken voor de verwezeniyking van het kolonisatie-program en voor den bouw van arbeiderswoningen. De procureur-generaal heeft tegen den fabrikant Ernst Langbein, van de firma Langbein en Sohn te Neustadt by Koburg, en den directeur dezer onderneming, W. Sauerbrel, een proces aanhangig gemaakt wegens bedrog en woeker. Beiden hebben voor een order voor den Roode Kruis-dag 1935 op een bedrag van 350.000 R.M. een netto-winst gemaakt van 156.000 R.M. Ondanks hun toezegging zoo veel mo- geiyk thuiswerkers tewerk te stellen, had den zy gebruik gemaakt van machines, waardoor zy minder arbeiders voor de werkzaamheden noodig hadden. Door de zen maatregel der fabrikanten maakte de onderneming by de betrekkeiyk lage loon- uitkeering van 50 000 R.M. een netto-winst van ongeveer 45"/o. ENGELAND. De berechting der Peers. Na het Kerstreces zal Lord Sankey een voorstel indienen tot opheffing in het Hoogerhuis van „het tegenwoordige sy steem van berechten van peers door peers, dat zyn nut overleefd heeft." Dit is een gevolg van de berechting van Lord Clif ford in den loop van de vorige week. waarby men een praal en een ceremonieel aanschouwde als in de dagen van de Magna Carta. De aangelegenheid zal ook in het Lager huis ter sprake komen met het oog op de kosten van het proces en de voorne mens van de regeering met betrekking tot de afschaffing van dit historisch pri vilege. In verband met de sabotage aan boord van de „Royal Oak" zyn verscheidene per sonen gearresteerd. o SPANJE. De crisis opgelost. Tenslotte ls een kabinet Portela Valla- daris gevormd. De nieuwe regeering is een uitgesproken minderheidsregeering, hoofdzakeiyk sa mengesteld uit mannen, die in nauwe relatie met president Zamora staan. De regcering heeft volmacht gekregen tot Kamerontbindig, zoodat verwacht kan worden, dat de levensduur van dit kabinet betrekkeiyk kort zal zyn, en zyn werk zich ertoe zal beperken, het parlement te ontbinden en de nieuwe verkiezingen te doen plaats vinden. De nieuwe regeeringschef is een der onafhankelyken van de radicaal-republi- keinsche richting. Dertig jaren lang ver tegenwoordigde hij de provincie Lugo in de Cortes. Hy was minister van economie, toen Primo de Rivera met zyn staats greep 'n nieuw bewind aan Spanje bracht. Tijdens de dictatuur hield hy zich af- zydlg van de politiek Bij de jongste Cor- tesverkiezingen werd hy niet gekozen. Hü is een vriend van Lerroux. ofschoon hy nooit tot de radicale party behoorde. Be gin 1935 was hy minister van binnenland- sche zaken. Gil Robles heeft strijd tot het uiterste aangekondigd. De veiligheidspolitie heeft een aantal documenten in beslag genomen van de Internationale Roode Hulp en van de communistische party. Uit deze documenten biykt, dat een som van twee millioen peseta is gebruikt voor communistische propaganda. o GRIEKENLAND. De Nationale Vergadering. De Volksparty besloot de byeenroeping der Nationale Vergadering tegen Woens dag te vragen. De partij van Theotokis nam eenzelfde besluit. Men acht het echter zeker, dat de regee ring deze byeenkomst niet zal toestaan en de vergadering zal ontbinden. OOSTENRIJK. Amnestie in voorbereiding. Van wélingelichte zijde wordt medege deeld, dat ter gelegenheid van 't Kerst feest de regeering een groote amnestie voorbereid. Hiervan zullen vele politieke gedeti neerden van alle richtingen profiteeren. RECLAME- 830 TSJECHO-SLOWAKIJE. Het aftreden van President Masaryk. Staatspresident Masaryk heeft in de byeenkomst. waarin hy zyn ambt neer legde. een verklaring van hem door den kanselier Samal doen voorlezen. Hierin wordt o.m. gezegd: wy hebben een goede buitenlandsche politiek noodig, en in het binnenland gerechtigheid tegenover alle burgers, van welke nationaliteit zy ook zyn. Ik zou U gaarne zeggen, dat ik dr. Benesj, met wien ik heb gewerkt en dien ik ken, als mün opvolger aanbeveel. Ik heb het volle vertrouwen, dat alles zal goed gaan; wanneer God wil, zal ik U nog een poos aanschouwen Ik verzoek U mynheer de minister-president, van mün aftreden ken nis te nemen (Een uitvoerige levensbe- schryving hebben wy nog pas 1 Maart ge publiceerd. - Red. L.D.). Na de toespraak van president Masaryk namen achtereenvolgens minister-presi dent dr. Hodza, de president van de Kamer Malypetr en de president van den Senaat het woord om den scheidenden president den dank van de natie over te brengen. Nadat de minister-president te Praag was teruggekeerd werd op zyn ambtsgebouw de standaard van den staatspresident gehe- schen ten teeken, dat de bevoegdheden van den president tot de verkiezing van een nieuwen staatspresident op de regeering overgaan. De ministerraad heeft zyn goedkeuring gehecht aan een wetsontwerp, volgens het welk de eerste president van de republiek na zyn aftreden in dezelfde juridische en materieele omstandigheden biyft en ook zyn titel behoudt. Volgens dit ontwerp zal Masaryk den titel van .Bevryder-President" voeren. Het slot Lany biyft zyn residentie Als laatste bestuursdaad heeft de schel dende president vóór zyn aftreden zyn handteekening gezet onder een politieke amnestie, welke betrekking heeft op alle personen, die wegens politieke misdaden en vergrypen zyn veroordeeld. Minister-president dr. Hodza heeft de leden van de Nationale Vergadering byeen- geroepen op 18 December des voormiddags om halfelf in de Wiadilaw-zaal van de Burcht te Praag voor de verkiezing van den nieuwen president en voor het aan- hooren van de door hem af te leggen be lofte. De oude Wladislaw-zaal, waar in de Mid deleeuwen tal van Boheemsche koningen zyn gekozen, wordt voor de plechtige pre sidentsverkiezing met koortsachtigen ijver in orde gemaakt. Tot dusverre zijn de partyen het in meerderheid niet eens kunnen worden over één enkelen candidaat. doch de onder handelingen daarover duren voort. o EGYPTE. Nieuwe betoogingen. Gedurende het week-einde ls het op nieuw tot anti-Brltsche excessen te Cairo gekomen, waar cenige honderden studen ten en scholieren zich voor de ambtswo ning van den Britschen Hooge Commis saris verzamelden en „Weg met Engeland" riepen. De molestatie van een Britschen mili tair door een tameiyk groote menigte, heeft geleid tot een proteststap van de Brltsche vertegenwoordiging by den Egyp- tischen minister-president. De Britsche autoriteiten hebben r by de Egyptische regeering op aangedrongen de noodige stappen te doen ter bescher ming van de Britsche militairen en de Europeanen in het algemeen. Alle Britsche soldaten te Cairo hadden instructie ontvangen naar de kazernes te rug te keeren. Op lnstignatie van den leider van de Wafd-partij, Nahas Pasja, heeft de Exe cutieve der studentenvereniging besloten niet verder te betoogen. MEXICO. Calles' terugkeer. Vyf Senatoren, die den vroegeren presi dent Calles by zyn terugkeer op 't vlieg veld begroetten, zyn uit den Senaat ge- stooten, de parlementaire immuniteit werd hen ontnomen en zy zullen worden vervolgd wegens opstand tegen de regee ring Carienas. Ook de directeur van de militaire school Amaro en de plaatselyke commandant van Mexieo-City werden van hun post ont heven. Naar verder wordt vernomen zal de Kamer morgen 10 leden uitstooten, die als aanhangers van Calles gelden. UIT HET VERRE OOSTEN. Om Noord-China. De politieke raad van Hopei en Tsjahar besloot voor 24 December officieel in functie te treden. De studenten blijven te Peking demon- streeren tegen de autonomie. De póórten zyn gesloten en een twintigtal personen werd gearresteerd. De politie is meester van den toestand. Verscheidene personen werden licht gewond. Generaal Yin Joe King en zyn leger hebben Zondag bezit genomen van Tan koe, de zeehaven van Peiping en Tientsin na een gevecht met Nanking-troepen. De voornaamste reden voor de bezetting ls naar men gelooft het feit, dat de rivier bij Tientsin spoedig zal bevriezen, waar door Tankoe de eenlge haven zal zyn van het groote achterland. Generaal Yin is de leider na het onaf hankelijke regiem in Noord-China dat ge vestigd is in de gedemilitariseerde zóne ten Zuiden van den Grooten Muur. AALSMEER. Ie lustrum der Accordeonvereeniging. Ter gelegenheid van haar eerste lustrum heeft de Accordeon-ver. „Aalsmeer" (dir. G. E. den Boer) onder groote belangstel ling een jubileum-uitvoering gegeven in de bioscoopzaal der „Oude Velling". De voorzitter, de heer C. Wegman, herinnerde er aan. dat de oprichting plaats had op 28 Dec. 1930. Met voldoening gewaagde spr. van de diverse successen, onder leiding van den tegenwoordlgen directeur, op ver schillende concoursen behaald. Spr. hoopte, dat de directeur nog lange jaren het corps zou mogen dirigeeren. Het corps speelde, zoowel voor als na de pauze, verdiensteiyk verschillende num mers, terwyi Willy Derby teT afwisseling levensliedjes zong. De dir. De Boer gaf bovendien nog eenige accordeon-solt ten beste. Het succes op dezen avond was groot. Door notaris H. Bax is publiek ver kocht, krachtens art. 1223 B W in „De Oude Veiling" alhier, een dubbel woon huis met timmermanswerkplaats en de daarin zich bevindende machinerieën, staande aan den Aalsmeerderdyk nos. 524, 525 en 526, groot 7.15 are, elg C. Spaar garen. Kooper: H. Wichmann, alhier, voor f. 4970.—. HAARLEMMERMEER. Loop der bevolking. Gevestigd: Izaak Kempe. Groote Poel laan 13 Johannes Former, Nieuwemeer- dyk 99 Jacobus Groenewegen, Iepenlaan 41 Gerardus J. van zyi. Reigerstraat 63 Jacob Scheiberlich. Akerdljk 269 Mar- tinus Meyer, Nieuwemeerdyk 402 Johan Ph. Klapper. Lynderdyk 228 Willem Kamerman. Schipholdyk 208 Wilhelmus A. van Ginkel, Raadhulslaan 20 Leen- dert P. Doreman. Kerkhof laan 11 Jan A. Bungener, Schipholdyk 81 Willem van Aalderen, Schipholdyk 201 Franciscus A. Zwarter, Beukenlaan 5 Machiel Over- dorp, Huigsloterdyk 402 Johanna C. van Hameren. Venneperweg 453 Nelly A. van der Haagen. Aalsmeerderdyk 322. Vertrokken: Gerarda M. Warmerdam, naar Bloemendaal. Vogelenzang, Vogelen- zangscheweg p/a. D. Hulsbosch Sientje van Dam, naar Amsterdam, Kanaalstraat 181, 1 hg. Jan Bart, naar Amsterdam, Noorder-Akerweg 263 Hendrik L. Molln, naar Amsterdam, Sloterkade 21 Engel van der Wal, naar Haarlem, Cremerstr. 80 Pieternella A. Smit. naar Amsterdam, Amstelveenscheweg 816 Willy A H. Fromme, naar Deventer, Groote Kerkhof 37 Kommerlna Vissers, naar Heemstede, Meer en Boschlaan 12 Jan Wiersma, naar Steenwyk, Oosterstraat 22 Neeltje van der Walt. naar Nleuwer-Amstel, Am- steldyk Zuid 29 Use W. K. E. Deecke, wed. H. Silberstein, naar Amsterdam, Hen drik Jacobsstr. 25, 1 hg. Kornelia Schou ten, naar Amsterdam, J. van Lennepkade 256, 1 hg. Otto van der Maat, naar Uit hoorn. Amsteldyk, Noórd 15 Johanna M. Lamers, naar Heemstede. Timorstr. 27 Daniel Spaargaren, naar Ter Aar, Noord einde A. 10 Petronella J. Alkemade. naar Noordwykerhout. Harde pad 6 Gerarda Post. naar Amsterdam, Hoofdweg 228 1 hg. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas Gerardus Franciscus, z. v J. H. Hoogervorst en A. B. A. Leu- nenburgh Hendrika Catharina, d. v. A. W van Dongen en H. A. Stokman Rein- dert, z. v. A. Ofman en J. Verbeek Cor- nelis, z. v. A. Schalk en J. A. Nederveld Maria. d. v. P. van Walstyn en P. de Vries Pietje, d. v. C. van der Bent en C. A. Nieuwenhuys Teunis Gerrlt Cornells, z. A D van der Vlugt en P. J. Blom Martha Maria, d. v. B. A. F. van Tol en J. C Stroombergen Jacoba Martha, d. v. M Keljzer en J. Bouwmans Jacobus Theodoras, z. v T. B. Commissaris en M. J. E. van der Velden Hugo, d. v. K. Walraven en D. J. Jeronlmus Johannes Bernardus, z. v. P. v. Moorten en C. E. Duwel Theodoras, z. v. M. Smit en R. C Barendregt Maria, d. v. C. Kroon en M. Biemond Teunis. z. v. J. H. v. Vuu- ren en G. Grlsnich. Ondertrouwd: Lucas Koning 44 J. wedr. en E. v. d. Bovenkamp 27 j. J. M. Ger- rltse 25 j. en A. Dekker 22 j. Gehuwd: Pieter H. D. Revelman 28 j. en Josephina E. de Jager 23 j. Overleden: Antonia Maria, 8 d., d. van H. A van Leeuwen en M. van Graas Odina Janna Magdalena Clements 48 j., geh. met J. Robyn Gerardus Jan 18 j., z. v. F. G. Driehuis en S. de Reus Hen drik 12 j„ z. v. J. de Vries en G. Kniep Jan Lubbert Cozynsen 55 j., geh. met J. Ouwehand Hendrik Wamsteeker 72 j„ geh. met C. S. de Jonge. De ambtenaar by de Ned. Spoorwegen, de heer B. Spyker, wordt met ingang van 18 Dec. a.s. overgeplaatst van Hoofddorp naar Roozendaal. o HILLEGOM. Propaganda-avond der Evangelisatie- Commissie. De Evangelisatie-commissie hield een propaganda-avond in de Ger. Kerk. De voorzitter, de heer J. C. de Koning opende en beval de collecte ten bate der Evangelisatie aan. De Ohr. Muziek-vereeniging H.S.V. van Vogelen zang speelde onder directie van den heer A. van Leeuwen mooie stukken. Een dubbel- mannenkwartet zong liederen, terwyl ds- A. K. Krabbe vertelde welke arbeid door de Evangelisatie-commissie in haar lokaal Pniël bij de Hillegommerdijk wordt ver richt. Gedeclameerd is door mej. D. W. Aardse en door den heer Ph. H. J. Vastenhout. De goed bezochte samenkomst is door ds. Krabbe gesloten met dankgebed, nadat de voorzitter alle medewerkenden had bedankt. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. M. M. van den Berg, Zand- _aan 18 C. J. Geitenbeek, Leidsche- straat 49 M. Groenweg, Van den Ende laan 30 G. M- Hendriks, Leidschestraat 25 C. M. Klumper, Van Tetsstraat 5 M. Paap, Loosterweg 16 Wede. H. P. Jasperse—van de Ree, Emmastraat 21 M. C. Ruigrok, Burg Pontstraat 5 J. F. Scharpff met gezin, Leidschestraat 25 G. M. Vieth, Weeresteinstraat 127 H- C. Vliet Vlieland, Vinkenlaan 28 C. van der Vist, Vinkenlaan 5 E. Vonk, Treslong- dwarsstraat 23. Vertrokken J. Tegelaar, naar Lisse, Heereweg 11 M Spaan, naar Haarl.meer, Dr. Heyelaan 52 J. A. W. Kessels, naar Goude, Lange Tiendeweg 76 Wed. G. Koning—Kars- kens, naar Utrecht, Maliesingel 56. Burgerlyke Stand. Geboren: Elisabeth Maria, d. v. J. P. Strobbe en H. van Leeuwen Tymen, z. v. J. van Ryswyk en A. S. van der Kooy Gerardus Nicolaas, zoon van J. C. Veen- man en G. M. Vink Lucia Johanna, d. v. J. M. Paase en B. P. Gerritsen Wil lem, zoon van S. W. Naber en A. Meulen- berg. Ondertrouwd: J. Schenk en H. Bomhoff. Overleden: C. Hoogkamer, m., 11 m. C Boot, m., 8 jaar. KONIJNENDIEF GEARRESTEERD. Succesvolle vangst der politie. In onze gemeente, Lisse en ln Noord- wijkerhout zyn de laatste weken vele ko- nynen uit hokken van de eigenaars ge stolen. De politie heeft o.m. gipsafdrukken gemaakt van voetstappen van dein dader (s). De politie van Hillegom en Lisse werkte in deze samen en met succes. De nasporingen bestonden ook hierin, dat de veilingen van konijnen en kippen afgeloo- pen werden met de bedoeling om gestolen konynen daar te vinden, een zeer mocliyk werkje, omdat de dieren veel op elkaar ge- ïyken. Op een der vellingen werd echter een langoor aangetroffen die een byzon- dere eigenschap had, waardoor de eige naar, wonende te Lisse, zyn gestolen konyn herkende. Dat was een stap in de goede richting en aanleiding voor de aanhouding van zekeren G., die eerst kort hier ls en vroeger te Lisse woonachtig was. Aanvan- kelijk ontkende hy alles maar toen de bc- wyzen zich tegen hem opstapelden, viel hy door de mand. Hy bekende hier ongeveer twintig konynen gestolen te hebben. Daar hy zich te Lisse vermoedelyk aan dezelfde soort diefstallen schuldig gemaakt heeft, is de man aan de politie aldaar overgege ven. Zeer waarschyniyk is hy mede debet aan het verdwynen van konijnen in de Zilk en Noordwykerhout. Zaterdag had de overbrenging naar Lisse plaats. o De afd. Hillegom van „De Hanze" hield een drukbezochte vergadering. De heer J. Bakker, dir. van 't Centrale Hanze- bureau hield een redevoering, getiteld „Opbouw". De heer G. B. Kroon gaf verslag van den Centralen Raad. De voorzitter van den Oentr. Raad. De voorz. dankte den spreker en den afgevaardigde. Mede gedeeld ls, dat vele circulaires zyn ver spreid en dat een vereeniging van jonge R.K, Middenstanders opgericht zal worden o KATWIJK. Raadsagenda. De raad komt Woensdag a s. des n,m. te 2 uur in openbare vergadering byeen. 1. Mededeeling van ingekomen stukken. 2. Benoeming van drie commissarissen van de gemeente-spaarbank. 3. Voorstel tot verhuring der gemeentezaal aan M. G. de Jong. 4. Voorstel inzake korting van land- huur 5. Voorstel tot verlenging van den duur der gemeenschiaopelMke regeling in zake den schoolartsendienst. 6. Voorstel tot wijziging der gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1935. 7. Voorstel tot het vragen van vriistelline van het geven van onderwijs in lichamelijke oefening. 8. Prae-advles op het voorstel van C. van Riis e.a. inzake het in mindering brengen van niet-betaalde huishuur op den werk- loozensteun. 9. Rondvraag. 10. Behande ling van de gemeente- en bedrijf sbegroo- tingen voor het dienstjaar 1936. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Gebed en Kerk. Op uitnoodiging van de ver. „Kerkelijk Leven" hield ds. Eerhard van Hillegom in de Ned. Herv. Kerk een lezing over boven genoemd onderwerp. Nadat Ps. 68 vrs 14 gezongen was las spr. een gedeelte van Jes. 62 en ging voor in gebed. Als uitgangspunt nam spr. Jes. 62 vrs 6b en 7. Spr. noemt de trias: „Oratie, medi tatie en temptatie, d. i. gebed, overdenking en aanvechting" als drie grondregels voor Kerkherstel en Kerkopbouw. Temptatie is in onzen tyd niet denkbeeldig, maar een pynlyke werkelykheid, een belangrijke factor voor den opbloei der kerk. Aan medi tatie is getuige de vele werken veel eerbiedwaardigen arbeid verricht en zy groeit nog steeds aan. Aan de oratie, die vooropstaat, wordt dikwyls een te kleine plaats Ingeruimd; de kerk is vaak te weinig een biddende kerk. Spr. stelt de vraag of ln de kerk aan het gebed wel de plaats wordt ingeruimd, die het toekomt en om gekeerd of in het gebed de kerk haar plaats krijgt. Zonder gebed wordt de kerk een dis- puteercollege. Spr. waarschuwt tegen het secretarisme, dat gebed en kerk schelden wil en het gebed naar de binnenkamer al leen wil terugdringen. Hen, die zich zoo gaarne op de profeten beroepen wil spr. logenstraffen met de profeten zelf, o.a. met Daniël, die bidt met het aangezicht naar Jeruzalem, de stad van Gods tempel. Jesaja's ideaal: Jeruzalem een lof op aarde moet ook ons ideaal zijn. Van alle kanten dringen machten op de kerk aan. die met het gebed uit de kerk bestreden dienen te worden en tevens moet die kerk door het gebed gedragen worden om haar te sterken in den stryd tegen modernisme en de vraag Christus of Ceasar, die zich steeds meer op dringt. Spr. waarschuwt ernstig tegen de versnippering van het Christendom en wyst op Calvyn, die zich zelf op den achter grond stelde om de kerk niet te scheuren. Het gebed voor de kerk geeft een hoog ideaal, houdt den bidder klein, dwingt tot daden, die door het gebed geheiligd wor den en tot God terugkeeren. Spr. wyst er nog op, dat het gebed niet egoistisch mag zyn, maar het om Gods eer gaat. Naast het gebed voor de kerk en van de kerk wyst spr. op een zelfs vaak onbewust gebed om de kerk. Meditatie als bron van kennis voor het gebed om de temptatie te kunnen be strijden, ook om de kerk te bouwen, een eeuwige met een eeuwige aan biddende be wondering, waaruit de eeuwige oratie ge boren wordt. HEDEN: Burohtzaal: Jaarfeest Chr. Padv. Ver. 8 uur. Sohouwburg: R'damsch-Hofstad-tooneel „Gevaariyke bocht", 8</< uur nam. Volkshuls: Spr. prof. van Bemmelen over de politieke misdaad. 8'/< uur nam. Lisse (De Witte Zwaan)S. G. P. Spr de heer B. J. v. Putten van Kampen' Vit uur nam. Dinsdag. Stadsevangelisatie, Morschweg 59; Sa menkomst te 8 uur mam. Stadstaal: N.S.B. Spr. ds. G. van Duyl, 8'/i uur nam. Woensdag. Stadszaal (foyer): Openbare les Muziek school My. voor Toonkunst. 2 en 8 1/4 uur nam. Donderdag. GehoorzaalLustrumuitvoering Oegstg. Gymnastiek- en Athletiekvereen. O.G.A.V, 7.45 uur. Marekerk: Kerstconcert Gemengd Koor „Sursum Corda", 8 uur nam. Amsterdam Krasnapolsky)Verg. v. aandeelhouders N.V. v.h. Hoogenstraaten en Co. 4 uur nam. K a t w y k-a a n-Z e c, (Casa Cara): Spreker ds. v. Amstel, n.m. halfacht. Zaterdag. Rapenburg 33: Alg. ledenverg. Ver. In stituut voor Tropische Geneeskunde. 4 uur nam. Zomerlust: Jubileumavond T.I.G. Zondag. Trianon-Theater: I. v. A. O. „Tropen- adel". 10 uur voorm. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavcstraat 21). Halfdrle tot halfvier Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst, v Praeventieve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze 45 uur nam BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „De kleine kolonel". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater Breestraat.'8 uur nam. „Het leven gaat verder". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—7'/i en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nm „Dokter X". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. nat „Getrouwd en niet getrouwd' Woensdag- en Zaterdagnam 2'/» uur. Zondag nam. 2 uur, 4>/> uur en 8 u. IS. Roxy-Theater, Haarl. str., 7 uur nam. „My behoort de wereld". De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v Ji ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m 8 uur alleen voor spoedxecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 December a.s. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502, D. J. van Driesum, Mare 110, telef. 406 en C. van zyp, Wilhelmlnapark 8, Oegst- geest, telefoon 274. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering „Ko-Plu-Ko". In Casa Cara werd deze byeenkomst ge houden. De heer Beusekom. voorzitter van den Alg. Ned. Bond voor Kanarieteelt en Vogelbescherming hield een lezing over Kanaries enz., toegelicht door lichtbeel den. vertoond door den heer J. W. van Hees, 2en voorzitter van dien bond. De voorzitter van „Ko-Plu-Ko" de heer C. v. Beelen sprak het openingswoord, waarna de heer v. Beusekom een uiteen zetting gaf van de ontwikkeling van een kiem in het el tot vogel. Op mooie lan taarnplaatjes kon dat groeiproces goed worden nagegaan. De vogel is afkomstig van de Kanarische eilanden en werd ge ïmporteerd in den Harz in Duitschiand. Aandacht werd gewyd aan de huisvesting en de hygiënische eischen bij de kanarie teelt. De heer van Beelen dankte de hee ren Beusekom en van Hees en sloot met een propagandistisch woord. Door den belastingophaaldienst, dir. de heer C. de Monyé. is aan den rijksont vanger over November afgedragen: directe belastingen f. 657.19: aan rente en assu- rantie-premlën f. 260.50, totaal f. 917.69. In de kenkeraadsvergadexing van de Herv. Gemeente zyn tot ouderling herko zen de heeren P. Siderius en G. van Runi tot diaken de heeren A. de Best; I. Schad- dee van Doorn en C. Kuyt. die allen hun herbenoeming hebben aangenomen. Als regent van het Hervormd Gast huis is herkozen de heer J. Dubbeldam en als regent van het Herv. Weeshuis de heer J. Houwaard. o LISSE. Burgerlyke Stand. Geboren: Pieter, z, v. J. P. v. Vaneveld en P. Zwaan. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. v. d. Heuvel en eclitg. Haarlemmermeer, Kanaalstr. 215 JJ' v. Kesteren, v. Noordwyk, Julianastr. —De Prot. Coöp. „Ons Belang" stelt ook dit jaar weer gratis Kerstpakketten oe* schikbaar voor de werklooze leden, ''v*ei zich daarvoor op kunnen geven,

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6