LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 16 December 1935 IAAT/ït^EljRICUTIN_ STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. YISSCHERIJPERICHTEN. BEURSOVERZICHT. MAIKT fe, BERICHTEN WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 749. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. ïedegedeeld door het Kon. Nea Meteorol. Instituut te De Blldt Hoogste stand 768.3 te La Coruna. Laagste stand 743.9 te Shields. Verwachting tot den avond van 17 Dec.: Matige tot krachtige later afnemende Iff. totZ. wind. Tijdelijk opklarend. Aan- unkelijk weinig of geen neerslag. Tempe ruur om het vriespunt 's nachts, lichte dooi overdag. buitenlandsch weerbericht. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. De Bildt. De van IJsland komende depressie is lanmorgen tot de Noordzee doorgedrongen op IJsland heeft zich de hooge drukking tijdelijk hersteld. Ook over Finland en Spanje ligt hooge drukking, uit het verre Westen nadert weer een depressie. Of- idioon de Britsche Eilanden geheel onder cepressie-invloed zijn, sneeuwt het daar Ie het Noorden en is elders de temperatuur pdaald. Behalve in Marseille is uit Frank rijk de vorst verdreven en ook ons land lomt weer onder Invloed van den Westen- hiid. Duitschland en Zuid-Scandinavlë hebben betrokken weer met lichte vorst en meeuw, in Zweden is de vorst nog steeds matig, ten Zuiden van de Finsche Golf «rd zij streng. Aanvankelijk is liche dooi te wachten, maar tijdens nachtelijke opklaring kan nog jchte vorst voorkomen en de verdere rooruitzichten zijn onzeker. LUCHTTEMPERATU 1) R. uur voorm.: 2 gr. C. (36 gr F.). 12 uur 'smldd.: 2 gr. C. 36 gr. F.) 5 uur nam.: 2 gr. C. (36 gr. F.). BOOGWATERTIJDEN TF KATWIJK ZEB. Voor Dinsdag. V.m. te 8 u. 25 min.: n.m. te 8 u. 50 min. licht op voor fietsers e.a. Maandag: 4.17 n.m. tot 7.34 v.m. maans- op- en ondergang. 16 Dec.: op: 23 u. 05: onder: 11 u. 18. In de Stedelijke Werkinrichting wa len opgenomen: Maandag 9 December 57 volw. pers. Dinsdag 10 December 57 Woensdag 11 December 62 Donderdag 12 December 61 Vrijdag 13 December 61 Zaterdag 14 December 60 ALGEMEENE NEDERL. BOND VAN BIERHANDELAREN EN MINERAAL WATERFABRIKANTEN. De Algemeene Nederlandsche Bond van Bierhandelaren en Mineraalwaterfabrikan- teu gevestigd te Rotterdam, heeft aan den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart een uitvoerig adres gezonden, vaarin de aandacht van den Minister [cvestigd wordt op de zeer moeilijke toestanden, waarin de bierhandel en mineraalwater-industrie verkeert. Adr. hebben den Minister verzocht de 'olgende maatregelen in overweging te «Uien nemen: 1. dat het uitoefenen van het beroep van bierhandelaar en mineraalwaterfabrikant ithankelijk worde gesteld van een ver- Sunning, welke slechts verleend zou kun nen worden aan adspirantondernemers, ble beschikken over voldoende vakkennis en credletwaardigheid. Tevens zou wellicht tekening kunnen worden gehouden met bet aantal bedrijven, dat reeds in een be paalde gemeente of district is gevestigd. 2. dat de overeenkomst betreffende minimum-prijzen en leverings-condities 'oor limonade-gazeuse en mineraalwater, welke thans door het aantal buitenstaan ders over het algemeen krachteloos wordt •smaakt, algemeen verbindend worde ver- Haard. Onder de leveringscondities zou 'ooral moeten zijn opgenomen de ver plichting voor alle vakgenooten om van bun afnemers statiegeld te heffen voor de Dcssehen, waarin de waren worden gele- verd. DE VERGADERING VAN „BLOEMBOLLENCULTUUR". INBRAAK BIJ DE FIRMA VROOM EN DREESMAN TE MAASTRICHT. Gistermiddag kwam de heer R., directeur jan de firma Vroom en Dreesman te Maastricht, tot de ontdekking, dat in den bacht van Zaterdag op Zondag onbevoeg den een bezoek hadden gebracht aan de ibsgazijnen aan de Groote Straat. Uit het door de recherche Ingestelde "Merzoek bleek, dat de dader zich ver- ■noedelijk heeft laten insluiten en daarna «oor verbreking van een deur zich heeft "sten te verwijderen. Vermist wordt een groot aantal zilveren 'oorwerpen, die een waarde vertegenwoor- i'sen van ongeveer f. 400. Dr. A. J. VERHAGE. UIT HAARLEM, TOT VOORZITTER GEKOZEN. (Vervolg van het 4de Blad). Nadat de scheidende voorzitter de alge meene vergadering heeft geopend en een kascommissie is benoemd, is aan de orde de benoeming van een nieuwen voorzitter. Met groote meerderheid wordt dr. A. J. Verhage te Haarlem tot voorzitter geko zen: op dr. M. Dyt werden 70 stemmen en op D. W. Lefeber 2 stemmen uitgebracht. De nieuwe voorzitter ts met 148 stem men gekozen. In totaal werden 220 stem men uitgebracht. In de vacature-J. Valkering wordt tot lid van het Hoofdbestuur benoemd de heer P. S. Slignette te Beverwijk. In de vacature-J. c. van der Meer wordt gekozen G. v. d. Marei te Wassenaar, en in de vacature-Jan Roes, A. J. Brau, te Heemstede. Bij de behandeling van de begrooting protesteert Voorhout tegen den post sala rissen, die f. 1800 hooger is dan het vorige Jaar. De vorige Jaren kwam deze post op de rekening van Flora. Nu deze tentoonstelling is afgeioopen, kan de secretaris de werkzaamheden wel alleen af, meent de afd. Voorhout. De begrooting wordt z.h.st. goedgekeurd. Er is een tekort van f. 27 229,08. De uitga ven bedroegen f. 354.796,22; de ontvang sten f. 327.566,14. De afgevaardigde van de afd. Voorhout noemt het verlies een bittere nasmaak. De post voor gebouwen bedroeg f. 150.000 en daartegenover staat geen cent voor afbraak. De vorige tentoonstelling leverde f. 10.000 aan afbraak op. Helaas moeten we constateeren dat een zwaar verlies is geleden. We weten dat het tekort betaald moet worden, maar ls het toelaatbaar, dat de vcreeniglng er nu f 5000 bij legt. De voorzitter zegt, dat bü de aanbeste ding voor de gebouwen de afbraak inbe grepen was. Het is bij een tentoonstelling moeilijk een begrooting te maken. De afd. Lisse vindt dat de gemeente Heemstede die gröote winsten heeft gemaakt ook wel iets kan bijdragen. De voorzitter zegt dat Hepmstede hierover zelf moet beslissen. De begrooting wordt z. h st. goedgekeurd. De voorzitter stelt voor f. 3000 bij te be talen in het tekort van Flora. Hij deelt mede dat dit mogellik is daar de reserves groot genoeg zijn. De afd. Lisse wil wel iets meer over de reserves weten. De voorz. vindt aanleiding om nadere mededeeling te doen. De reserves kunnen beter „be drijfskapitaal" genoemd worden. In het voorstel worden ze dan ook over middelen gesproken. Het voorstel wordt z.h.st- aan genomen. Naar aanleiding van de afd. Boven- karspel om bij de regeering stappfen te doen tot afschaffing van de saneringsvoorstel len geeft het hoofdbestuur in overweging te wachten tot het najaar 1936. De afd. Bovenkarspel bespreekt de nadeelen van het voorstel. De rede van den spr. wordt enkele malen onderbroken. Gebruikmakend van art. 20 werd spr. het woord ontnomen. Het voors'el van het H B. werd aangenomen met 19433. De afd. Heemstede stelt voor om te ko men tot oprichting van een economische afd. bij het bureau der vereenigïng. Het H.B. staat hier sympathiek tegenover. De afd. Heemstede verzocht een commissie van voorbereiding te benoemen. De voor zitter zegt een onderzoek toe. Na rond vraag dankt de voorzitter de aftredende leden van het hoofdbestuur. a De nieuwe voorzitter. De nieuwe voorzitter, de heer Verhage werd in 1908 geboren te Vllssingen. Na de R. H. B. S. aldaar te hebben afgeioopen studeerde hij aan de Ned. Handelshooge- school te Rotterdam In Maart 1931 legde hy zyn doctoraal examen af en in Juli van hetzelfde jaar werd hy werkzaam by de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. Tydens de voorbereiding en uitvoering van de bloe mententoonstelling „Flora-1935" nam hy als adjunct-secretaris de werkzaamheden waar van den algemeen secretaris-pen ningmeester van .Bloembollencultuur", den heer Voors, die al zyn krachten aan de ten toonstelling moest wyden. Hij werd ook opgenomen in de redactie van het „Week blad voor Bloembollencultuur" I Maar 1934 promoveerde hy tot doctor in de economie op een proefschrift, geti teld: „De handel in bloembollen". Dit werd uitgageven als publicatie van het Nederl. economisch Instituut te Rotterdam. Hij schreef de laatste jaren ook ver schillende atrlkelen niet op het bloembol- lenbedryf betrekking hebbend o.a. In het Landbouwkundig Tydschrift. De Nieuwe Veldbode en De Opbouw. HET DÉFILÉ .VAN HET KORPS MARINIERS VOOR H.M. DE KONINGIN. PENSIOENFONDS VAN DE NEDER LANDSCHE HANDEL MAATSCHAPPIJ. Naar wy vernemen zal de directie van de Nederlandsche Handel Maatschappy gevolg geven aan haar voornemen om met ingang van 1 Januari 1936 een rege ling te treffen voor ouderdoms- en ge zinspensioen ten behoeve van het perso neel der kantoren in Nederland, het staf personeel der vestigingen in het Oosten en daarmede geiyk te stellen personeel in Suriname. Daartoe zal worden opgericht de Stich ting „Pensioenfonds van de Nederlandsche Handel Maatschappy, N.V", gevestigd te Amsterdam, die op grond van met de Maatschappy en met het Fonds ten be hoeve van Weduwen en Weezen van dienaren van de Factory te Batavia te sluiten overeenkomsten de pensioenzorg op zich zal nemen. Het kapitaal der Stichting zal worden gevormd door inbreng van een bedrag, geluk aan het saldo per 31 December 1935 van de in de boeken der MaatschaDpij i voorkomende rekening „Algemeen Onder steuningsfonds" en van het vermogen van het Factoryfonds. De zorg voor het subaltern personeel der kantoren in Azië zal op den bestaan- den vn»t worden bestendigd. Op het Malieveld in Den Haag. De parade op het Malieveld te Den Haag voor H.M. de Koningin ter gelegenheid van de herdenking der oprichting vóór 270 jaren van het Korps Mariniers, welk mili tair schouwspel Dinsdag J.l. wegens lichte ongesteldheid van H.M. moest worden uit gesteld. heeft hedenochtend plaats gehad. Omstreeks kwart voor elf reden voor het paleis Noordelnde drie Hofauto's voor, waarin de Koningin en de Prinses en eenlge leden der Hofhouding zich naar het Malieveld zouden begeven. In de eerste auto namen de Koningin en de Prinses plaats. Daarachter volgden de chef van het Militaire Huls van H.M. de Koningin vice-admlraal Bauduln. Hof dames van de Koningin en van de Prin ses en verdere leden van het gevolg. De stoet reed door de Heulstraat, Lange en Korte Voorhout, Boschbrug en ging door tot de Boschlaan, waar het vorsteiyk ge zelschap overstapte ln met paarden be spannen rijtuigen. Koningin en Prinses namen plaats ln de blauwe calèche ter zyde «'aarvan te paard H.M.'s adjudanten kapitein Phaff en le luitenant jhr. van Kinschot reden. Bij het rijden langs het Malieveld wer den de vorsteiyke personen door een be langstellende menigte harteiyk toegejuicht. Inmiddels was het Korps Mariniers on der bevel van zyn commandant kolonel J. C. O. Dorren, met de Marinekapel op het Malieveld langs de Boorlaan opgesteld. Op het terrein, dat tengevolge van de weersomstandigheden In een verre van gunstigen toestand verkeerde, waren eenige houten vloeren gelegd voor de autoriteiten en genoodigden. Aanwezig waren o.a. de minister-presi dent dr. H. Cohjn, minster Deckers, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, vice-president van den Raad van State, de Commissaris der Koningin, jhr. van Karnebeek, de burgemeester mr. de Monchy, de comman dant van het Veldleger en gouverneur der Residentie luitenant-generaal jhr. J. Röell, de chef van den Marinestaf vice-admiraal J. de Graaff. de chef van den Generalen Staf, gen. Reynders, de generaals De Iongh, Fabius, Praag e.a., de vice-admiraal oud minister J. J. Rambonnet, de vice-admiraal C. Fock, de schout-by-nacht Kruys, com mandant van de Marine te Willemsoord en verschillende andere opper- en vlagofficie ren, de kolonel Sillevis, garnizoenscom mandant, de kapiteins ter zee Ferwerda en Sluyter, de hoofdcommissarissen van poli tie van 's Gravenhage en Rotterdam en tal van andere autoriteiten. Voorts waren eenlge deputaties van oud gedienden met de vaandels hunner ver- eenigineen (o.a. die van Oud-stryders van Land en Zeemacht en .Madjoe") ver tegenwoordigd. Terwyl de Marine-kapel het Wilhelmus deed weerklinken reed de Koninklijke stoet het terrein op. Koningin en Prinses inspecteerden vervolgens ln open calèche de troepen en bleven daarna in dat rijtuig op de plaats vóór de autoriteiten teneinde het défilé gade te slaan De Koningin on derhield zich hiér korten tijd met den commandant van hét.!corps Kol. Dorren. Het marcheeren van het korps waarvan de verschillende sectie* een dezer met het vaandel den deflleergroet brachten, geschiedde in vlot tempo, keurig en cor rect ondanks den *Memenden regen die zich in die oogenblikken wel het hevigst depd gelden Een luid .Leve de Koningin" werd na het défilé toen de Koninklijke stoet zich voor het vertrek weder ln beweging stelde, aar.eeheven door autoriteiten en verdere helanestel'enden hetgeen de Koningin en Prinses met minzamen groet beant woordden. DE OSSCHE STRAFZAKEN VOOR DE BOSSCHE RECHTBANK. SAMENSTELLING COLLEGE VAN REGEERINGSCOMMISSARISSEN. In de Staatscourant van hedenavond wordt de nieuwe samenstelling van het College van Regeeringscommissarissen ge publiceerd. Deze samenstelling is thans als volgt: Mr. Dr. A. A. van Rhyn, voorzitter van het College, tevense waarnemend Regee- ringscommissaris voor de Vlsscherij; Dr. W. L Groeneveld Meyer, regeerings- commlssaris voor de Steun verleening aan de Fabrieksturf Ir. S. L Louwes, Regeeringscommissarls voor den Akkerbouw en Veehouderij; Ir. A. L. H. Roebroek, directeur-generaal van den landbouw: adviseerend lid; Ir J. G. Tukker, adviseerend lid van de pluimveehouderij: F. v Valstar. regeeringscommissarls voor de groenten-, fruit- en sierteelt; S. van Zwanenberg, commercieel-advi- seur. Inzake het auto-ongeluk te Sassen- heim men zie onder die gemeente vernemen wü nog. dat de eigenaar van de auto. de heer Cornellssen uit Amsterdam later vervoerd ls naar het St. Elisabeth- zlekenhuis te Leiden. Zyn toestand die zich zeer ernstig liet aanzien ls. naar wli vernamen, op het oogenblik bevredigend. De inzittende dames die slechts licht ge wond werden ziin naar hun woningen te Amsterdam overgebracht. UIT NED. OOST-INDIË. WIJZIGING SALARISVOORSTELLEN. DE POSTVLUCHTEN. De ..Nachtegaal" op uitreis kwam te Singapore aan. Van de geraamde 10 millioen 6 millloen teruggenomen. BATAVIA, 16 Dec. (Aneta). De Regeering heeft de salarisvoorstellen in dier voege gewyzigd, dat van de 10 millioen, welk be drag beoogd was als opbrengst van die wy- ziging, een bedrag van 6 millloen ls terug genomen. Een uitvoerig antwoord der Regeering ln eersten termyn zal volgen. VLA ARDNTOSCHE MARKT, 16 Dec. VL 85, met 36 last. Volle haring Kanaal f 10.20. IJle haring Kanaal f. 9. Steulha- rlng Kanaal f.9—9.30. Weer twee verdachten berecht. Heden behandelde de Bossche rechtbank nogmaals de strafzaak tegen den 58-Jari- gen landbouwer H. L. van Erp (Drlek van Renlerenl en den 47-jarigen arbeider N. J. van Geenen, welke zaak op 18 November werd uitgesteld, nadat de Officier van Ju stitie wegens uitlokking tot brandstichting tegen van Erp acht jaar en tegen v. Gee nen vyf jaar gevangenisstraf had geéischt. Men herinnert zich de geruchtmakende brandstichting, welke op 10 Augustus 1927 te Oss ls gepleegd in de woning, bewoond door de families Bevers en van Zandvoort, waarby een vrouw en drie kinderen den dood In de vlammen vonden. Wegens dit mlsdryf is de arbeider G. J. van Galen tot acht Jaar gevangenisstraf veroordeeld, ter- wyi wegens het medeplegen den arbeider t. J. van Berne (Dotje) eveneens acht Jaar gevangenisstraf is opgelegd. Van Erp en van Geenen hebben zich nu opnieuw te verantwoorden, ervan beschuldigd, dat zij de brandstichting opzetteiyk hebben uitge lokt door kort te voren voor het plegen van dit mlsdryf geld te beloven. Van Erp deelde by zyn verhoor mede. dat hy f. 100 beloofd had ln een gesprek met v. Gee nen, als het huis zou worden afgebrand. Dit werd bevestigd door van Geenen. Deze verdachte had toen met van Galen ge sproken, die dit niet wilde doen. Later wilde deze het wel, maar verdachte heeft van Erp niet meer gesproken. Verdachte van Erp zei nog, dat het hem niets kon schelen, wie het huis in brand stak. Verdachte wist het niet. Daarna hield mr. van Everdingen zyn requisitoir, waarin hy de zaak nu toch wel duideiyk achtte. Er was voor spr. alle re den om te persisteeren bij het gehouden requisitoir. De verdediger, mr. Zinnincq Bergmann merkte in zyn pleidooi op, dat van Erp den brand niet uitgelokt had. PI. vroeg de onmldde'l'tke invrliheldstel- ling van van Erp. Mr. W. van Dyk (Eind hoven) pleiter voor van Geenen, hield zich bij zijn vorig pleidooi. Van Galen, die den brand heeft gesticht, had aanvankelijk tegen verdachte van Gee nen gezegd, dat hy het niet deed. Later heeft hij aan verdachte nog eens gevraagd, of van Erp er nog voor te vinden zou zijn. Verdachte heeft toen gezegd: Dat zal wel. PI. achtte de uitlokking dan door v. Gee nen ook niet bewezen. De rechtbank begaf zich nu in de raads kamer, waarna de president mededeelde, dat de rechtbank geen termen aanwezig achtte, om aan het verzoek van verdediger te voldoen De uitspraak werd bepaald op heden over veertien dagen. DE MOORD OP SARA BEUGELTASCH. De advocaat-generaal van den Hoogen Raad, mr. Berger, concludeerde heden tot verwerping van het cassatieberoep van dan 2!-jarigen E P. te Amsterdam, die in hoo ger beroep door het Gerechtshof aldaar is veroordeeld tot levenslange gevangenis straf met betrekking tot den moord op 27 Aug 1934 op de 7-jarige Sara Beugeltasch li: een bananenpakhu's te Amsterdam. De Hooge Raad zal 13 Jan. arrest wyz^n HAAGSCH GERECHTSHOF. In hooger beroep heeft terecht gestaan de 21-Jarige los werkman J. B. uit Alphen a. d. Rijn. die door de Haagsche recht bank wegens mishandeling den dood ten gevolge hebbend, waarbij zekeren Teunis van Soest het leven liet. is veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. B. kwam op Zondagavond 9 Juli j.l. na met eenige vrienden een café aan de Dorpstraat bezocht te hebben, zekeren Zijlstia tegen, die per rijwiel was. Er werd geroepen „daar komt hy, houdt hem". Er ontstond een woordenwisseling. Even later kwam het slachtoffer ook per rywiel aangereden. Deze stopte en zete zijn ry wiel tegen een schuur, om zich met het geval te bemoeien. Volgens verdachte zou hij zyn uitge daagd en is hy tegelykertyd door Zylstra en door Teunis van Soest aangevallen. Een ooggetuige, de timmèrman M. van Vliet, die by de woordenwisseling tegenwoordig was verklaarde, dat het slachtoffer den verdachte niet heeft geslagen. Toen van weer op zyn rijwiel wilde stappen maak' De verdachte een zwaaiende beweging met een mes, waarmede hy van S. in den hals trof Deze stortte daarop neer. Getuige gaf B. daarop een slag met een gordynroede wp'ke hy in de hand had. Op een vraag van den verdediger Mr. Ntord Thomson uit Leiden, hield getuige vol. dat hii gehoord heeft, dat de Jongens, toen zy Zijlstra ontmoetten riepen: „daar heb je hem. houdt hem"! Getuige heeft niet gezien, dat het slachtoffer in het bezit was van een gummistok of eenig ander wqnen. Een neef van het slachtoffer. C. van Soest die eveneens by de vechtpartij te genwoordig is geweest, verklaarde dat Z. den verdachte een stomp onder de kaak heeft gegeven Ook de overige getuige zou den verdachte hebben mishandeld. De 21-jarlge boerenarbeider P. V., die in verdachte's gezelschap was. zeide, dat hy met nog eenige anderen zich achter een schuur verborgen had, toen zylstra naderde De president merkte op dat dit een zonderlinge houding was. daar er geen reden voor vier menschen was om zich voor een eenling te verbergen Getuige zeide. dat hii zich buiten de ruzie wilde houden. Getuige ontkende, dat er te voren een afspraak zou zijn gemaakt om Z. op te wachten. Dr. J. P. L. Hulst uit Leiden als deskun dige op verzoek van den verdediger ge hoord. heeft de doodsoorzaak geconsta teerd. volgens deskundige ls hier geen sprake van een opzetteiyk toegebrachte steek Dr. Hulst zeide. dat de richting van de wonde wyst op een zwaaiende beweging. De steek is buitengewoon ongelukkig aan- i gekomen en het is volgens deskundige toeval, dat de gevolgen doodelijk zijn ge weest. Vervolgens werden de insnecteur van politie Verbeek en de agent Berger ge hoord. Dezen gaven gunstige inlichtingen omtrent verdachte en zy noemden den ge tuige Van V. een fantast. De advocaat-generaal mr. L. J. B. Ver meulen ging de voorgeschiedenis van dit drama na. Spr. betoogde, dat de meerge noemde Zijlstra herhaaldelijk ongenoegen met de Jongens had en hy meermalen door hen is bedreigd. Op den bewusten Zondagavond ls Z. het groepje tegenge komen. dat hem staande hield. De bedoe ling was dezen onderhanden te nemen, doch het liep mis, daar het slachtoffer van S„ die zich met het geval bemoeide, de dupe van de ruzie ts geworden. De vrienden van verdachte wisten, dat deze een ontmoeting met Z. zou hebben en zy wilden van achter de schuur het verloop £&d€Slcl2HT Verdachte geeft toe met het slachtoffer een woordenwisseling te hebben gehad, doch de afwering met het mes was volgens hem gericht tegen den getuige van V., die den verdachte heeft geslagen. De advocaat-generaal zeide. te willen aannemen, dat verdachte niet de bedoeling heeft gehad om van S. te dooden. Doch de bewering, dat hy uit nood zou hebben ge handeld. achtte spr. onaannemelijk. Ver dachte is aansprakelyk voor de gevolgen van de opzetteiyke mishandeling, waar voor hy terecht door de rechtbank ls ge straft. Spr. concludeerde tot bevestiging van het vonnis. Mr. Nord Thomson, stelde de verschillen de getuigenverklaringen tegenover elkan der en betwistte daarbij, dat het gezel schap waartoe verdachte behoorde, Z. op- zetteiyk zou hebben opgewacht. De ont moeting was een toevallige en de woorden wisseling zou geen gevolgen hebben ge had. indien de getuige van Vliet zich niet met de zaak had bemoeid. Deze getuige geeft althans andere lezingen van het voorgevallene, terwijl hy zelf eigenlijk partij is. Pleiter achtte de verklaringen van den deskundige dr. Hulst, hier van groot be lang, omdat daaruit blykt, dat de steek niet opzetteiyk ls toegebracht. Verdachte die gunstig bekend staat, mag niet op de verklaringen van een getuige als Van V„ dien men onbetrouwbaar acht. worden veroordeeld. Verdachte heeft zich niet tegen een bepaald persoon gericht, doch hij verdedigde zich tegen meerdere aan vallers, die hem te voren reeds hadden geslagen. Hij staat by iedereen ter plaat se gunstig bekend. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. Na re- en dupliek bepaalde het Hof de uit spraak op 23 December a.s. AMSTERDAM, 16 December. Op de beurs was goede belangstelling voor de Amerik. fondsen, doch dooreenge- nomen was het hierin niet zoo druk ala de vorige week het geval was. Van de Koperwaarden gaven Anaconda's nog ruime omzetten, doch na pryshoudende opening liepen ze langzaam terug. Van de andere Koperwaarden waren Kermecot Copper Iets lager genoteerd. Staal- en sjooorwegshares waren beperkt. Een levendige affaire viel kort na de opening waar te nemen in de Kunstzyde, In 't byzonder American Enka's. die Iets omhoog gingen. De animo bekoelde 'echter spoedig. Van de Amerikaansche oliesoorten waren Tide waters op den achtergrond. Shell Unions gaven kleine teekenen van aanwezigheid te zien en vielen Iets terug. De locale markt was verlaten. Het meest opmerke- lyke verschynsel was de drukke affaire in Lebong. Hiervoor was groote vraag en hierbij deden verschillende geruchten de ronde, doch definitief was niets bekènd. De aankoopen waren ln hoofdzaak voor Indié bestemd. De rest van de locale markt was stil, zelfs voor Tabakken was geen belangstelling. Industrieele fondsen, Scheepvaartaandee- len en Rubbers waren geheel verwaarloosd. Onder de Ollewaarden bewogen Koninklyke zich op het vorige pell.- Suikerwaarden golden hier en daar iets lager. Op de beleggingsmarkt bleven de 4'In obligaties Nederland en de Oude Schuld goed op peil. De 4" o obligaties Ned.-Indlë zagen zich iets van hun koers ontgaan. De geldmarkt biyft ruim. Prolongatie 3°/o. WISSELKOERSEN. Engeland 7.27 5/8; Duitschland 59.38; Frankrijk 9.761/4; België 24.92; Zwitser land 47.90; Denemarken 32.55; Zweden 37.32'/i; Noorwegen 36.60; New-York 1.47 3/4; Prolongatie 3 pCt. ROTTERDAM, 16 Dec. Veemarkt. Aan voer 3245 stuks. 747 vette runderen, 286 vette kalveren, 1365 schapen en lamme ren, 843 varkens, 4 nuchtere kalveren. Pryzen per KG.: vette koeien 1ste kw. tot 46, 2de kw. tot 42, 3de kw. 2632; vette ossen 45, 42, 32—36; vette kalveren 92, 82, 6570; varkens (levend gewicht) 40. 39, 38; schapen 38, 34, 28; lammeren 39. 35, 28; lammeren 39. 35, 28. Pryzen per stuk; schapen f. 16, f. 13, f. 10; lammeren f. 13, f. 11, f. 6. AMSTERDAM. 16 Dec Veemarkt Ter veemarkt woren heden aangevoerd: 834 vette koeien, waarvan de pryzen waren: le kw. 49—52, 2e kw. 42—48. 3e kw. 32—40 per KG. slachtgewlcht. 80 melk- en kalf- koelen 160—190 per stuk. 92 vette kalveren le kw. 54—60. 2e kw. 48—54. 3e kw. 44— 47 per K.G. levend gewicht. 35 nuchtere kalveren 4—9 per stuk. 107 schapen en lammeren, schapen 13—17 per stuk, lam meren 11—23 per stuk- 514 varkens. Vleeschvarkens wegende 90—110 K.G. 48 5C: zware varkens 4748; vette varkens 4347 et. per K.G slachtgewlcht. 16 paar den 60—100 per stuk. RIJNSBURG, 14 December. Bloemen veiling Scarlet dus 2.80—3 20 per 100. Al- lard Pierson 0 92—1.00 per dozyn. Hya cinthen 9 50—12.10 per 100. Trosschrysan- then 0.120.20 per bos. Eenbloemige chrysanthen 1.504.10 p. 100. Rozen 0.38— 0.55 per bos. WESTLAND, 14 December. Westland- sche Bloemenveiling. Anjers 6.10—10 70 Louis Germ 6 00— 3.00. Sax Export 6 00—8 00; Calla 17.00 per 100. Freesia 15—20 ct„ Herco 16 -23 ct:; Wilcox 9—12 ct.; Germ, tros 1123 cent; Pres. de Lange 16—23 ct.; Pierson 61—73 ct.; Copland 1.80 per bos. 3-1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3