LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 16 December 1935 KORFBAL. nederlandsche korfbal bond. Uitslagen van gisteren. Noord-HoU. I: D.T.V.—D.V.D. 1—5; BwiftBlauw Wit 41. Zuid-Holl. I: Ons Eibernest—H.S.V. 33. Gelderland I: WilskrachtVada 20; HellasE.K.C.A. 41. Overijsel I: Achilles—H.K.C. 4—2. Zuld-Holl. II A: O.S.C.R.—Velox 3—4 (onder protest van O.S.C.R.)A.L.O.die Haghe 3—2. o Overzicht. Ook gisteren zijn, wegens hardheid der terreinen, de meeste wedstrijden niet doorgegaan, zoodat de door velen gekoes terde wensch om dan eindelijk eens wat op te schieten met de afwerking van het programma, wederom in rook is vervlogen. De weinige ontmoetingen die doorgang vonden, leverden echter enkele verrassin gen op. in het bijzonder in Noord-Hol land. Daar leed Blauw Wit haar eerste nederlaag van dit seizoen. De volkomen regelmatig behaalde zege van Swift, was voor een groot deel te danken aan het telt dat door Swifts groote enthousiasme. Blauw Wit niet in de gelegenheid werd gesteld, haar gewone spel te ontplooien. Daarbij kwam dat de club van De Cocq van Delwijnen dit keer minder schotvaar dig was dan gewoonlijk, zoodat ze ook geen fortuin had met afstandschoten. Swift opende de score door een straf- worp in een doelpunt om te zetten. De gasten maakten evenwel spoedig gelijk. Na de rust voerde de thuisclub geleidelijk dan den stand op tot 41. Vooral toen Blauw Wit met 3—1 achterstond, vertoon de zich over de geheele ploeg een groote inzinking, warmede tevens het pleit Be slecht was. De tweede verrassing in deze afd. is de flinke overwinning van D.V.D. op D.T.V. <5—1 We hadden op wat forscher tegen stand van Madsen c.s. gerekend. Door deze overwinning heeft D.V.D. thans, evenals D.T.V. haar puntenaantal op vier gebracht en daarmee is de toestand van het. Bussumsche Olympia dus verergerd. Op beide teams heeft zij nu vier punten in te loopen en dat is voor Olympia heel wat. In Zuid-Holland vond slechts één ont moeting doorgang en wel Ons Eibernest en HE.V., die de eer deelden. Ook in het Oosten waren de uitslagen alle naar verwachting, zoodat we verwij ven naar de uitslagen. o GYMNASTIEK. DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN HET K. N. G. V. F. Wedel (S.S.S., DenHaag) eerste bij de hecren. Mej. T. Paezens (D.O.S., A'dam) bij de dames. Zaterdag en gisteren heeft de Gymna- süekvereeniglng „Hercules" te Hengelo haar veertigjarig bestaan herdacht. Aan de jubileumfeesten, ter gelegenheid hier van gehouden, waren verbonden de kam pioenschappen van het K.N.G.V. voor 1935, welke gisteren werden verwerkt. Bij de turners werd F. Wedel van S.S.S., Den Haag, onbetwist winnaar. Hij behaalde aan elk toestel gemiddeld meer dan negen punten; bij het paardspringen kreeg hij zelfs tien punten. Veel strijd werd geleverd tusschen de heeren E. Melkman van V.T.V.. Vlissingen j en W. Verhoekx van Arnoldi. Rotterdam, om de tweede en derde plaats. Eerst aan het einde wist Melkman door goed rekwerk l'/i punt voor te komen. Bij de dames werd mej. T. Paezens van D.O.S., Amsterdam, onbedreigd eerste. De dames G. Lasschuit van Donar, Den Haag en G. Snooy van „Wieringen", Wlerlngen, bezetten de tweede en derde plaats. De uitslag bij de turners luidde als volgt: 1. F. Wedel (SSS. Den Haag) 103 3/4 pnt.; 2. E. Melkman (VTV, Vlissingen) 95 pnt.; 3 W. Verhoekx (Arnoldi, Rotterdam. 93'/» pnt.4. M. Jacobs (Simpson, Koog Zaan dijk) 88'/» pnt.; 5. G. Ens, Noordscharwoude 863/4 pnt.; 6. F. de Waal (WIK, Den Haag) 85 pnt.; 7. H. Kok („Rotterdam", Rotter dam) 85 1/4 pnt.: 8. W. Zwaaf (DOS, Am sterdam) 83 pnt,; 9. A. Linde (Hercules, Hengelo) 82 pnt.; 10. H. Kuylaars (SSS,. Den Haag) 80 1/4 pnt. De uitslag bij de dames luidde: 1. Mej. T. Paezens (DOS. Amsterdam) 101 pnt.; 2. G. Lasschuit (Donar, Den Haagi 913/4 pnt.; 3. G. S. Kooy („Wieringen", Wierin gen) 90 pnt.; 4. E. Blitz-Agsteribbe (Bato, Amsterdam) 87'/» pnt,; 5. L. Weggelaar- Irancke (Bato, Amsterdam) en A. Fleseler 'DOS, Amsterdam) 87-1/4 pnt.; 6. M. Pie- ters (DOS. Amsterdam) 85 pnt.; 7. A. 'ark se (Bato, Amsterdam) 84 3/4 pnt.; 8. A Koopmans (Quick, Huizumen A. Grlm- bière (Prins Hendrik, Breda) 83»/» pnt.; 9. G. Hermse (Vlugheid en Kracht, Gronin gen) en A. van Schaik (Donar, Den Haag) 831 4 pnt.; 10. T. Woudstra (Vlugheid en Kracht, Groningen) 83 pnt. De jeugdkampioenschappen hadden het rilgende resultaat: Heeren: 1. J. Munten (DOS, Blerick) 83"': Put.; 2. J. Post (Hercules-Hcbe, Enschedé '9 pnt.: 3. G. Wiethaar (Simson. Koog- Zaandijk) 75'/» pnt.: 4. J. Roodenburg (SSS, Halfweg) 713/4 pnt.; 5. W. Götte 'Emos, Zeist) 71'/» pnt.; 6. M, Schouten 'DOD, Utrecht) 70'/» pnt.; 7. W. Veldstra (De Halter, Alkmaar) 661/4 pnt.; 8. C. Spaans (De Halter, Alkmaar i 66 1/4 pnt. Dames: 1. B. Hoekstra (Quick, Huizum) 59'/! pnt.; 2. N. Peeman (OVPV, Vlissin gen) 58 3/4 pnt.: 3. G. Brokken (Hercules- Hebe, Enschedé) en F. Das (Quick Huizum) pnt.; 4. G. Brugsma („Leeuwarden", Leeuwarden) 55 3/4 pnt.; 5. E. Dijkman 'Hercules-Hebe, Enschedé) 55 1/4 pnt.; 6. Unshelm (Sportlust, Enschedé) 52 1/4 Pnt.; 7. H. Becker (Sportlust, Enschedé) 52 Pnt; 8. S. Koster (Internos, Rotterdam'. ®'i pnt.: 9. M. Vrolijk (Groningen) 50-1/4 Pnt.: 10. A. Hazekamp (Vlugheid en Kracht Groningen) 48 3/4 pnt. Rhythmische Gymnastiek voor Dames. Tevens is een wedstrijd gehouden om het Mrsoonlijk kampioenschap Rhythmische Gymnastiek voor dames. Mevr. J. van der Most—Lyerweert Aspasla, Rotterdam 'ormde hierbij een klasse apart. Voor haar "notsoefeningen kreeg zij het maximum- Azntal punten. De zaal. welke tot ln de b'terste hoeken was bezet, bracht haar een «thousiaste ovatie. De uitslag was: 1. J. van der MostLyerweert (Aspasla, Rot terdam) 106 pnt.; 2. A. Mulder (Utrecht) en C. Groeneveld (Amsterdam) 98 pnt.; 3. C. Lammerse (Rotterdam) 93 pnt.; 4. H. Mos sel (Utrechti 90'/» pnt.; 5. J. Slaman (Am sterdam) 90 1/4 pnt.; 6. H. de Bruin-Prinse (Utrecht) 89'/» pnt.; 7. F. Beekink (Rotter dam) 89 pnt.; 8. J. Drees (Amsterdam) 88 1/4 pnt.; 9. A. Jansen (Utrecht) 88 pnt.; 10. H. Kusmirak (Amsterdam) 86 pnt. De keurcorpsen, die naar aanleiding van deze resultaten zijn gevormd, bestaan bij de heeren uit de genoemde tien geplaatsten en bij de dames uit de eerste twaalf ge plaatsten. De jeugdkeurcorpsen worden in belde afdeelingen door de zes best ge plaatsten gevormd. o ROEIEN. DE ROEIBOND VERGADERT. DE ENGELSCHE COACH MULLOCK IN NEDERLAND. In een der zalen van gebouw „Industria" te Amsterdam werd gisteren de jaarlijk- sche algemeene vergadering gehouden van den Nederlandschen Roelbond. welke bijeenkomst werd voorgezeten door den heer dr. C. W. G. Mieremet. In de plaats van den aftredenden secre taris-penningmeester, den heer H. Schutte, werd als zoodanig gekozen de heer W. Jongejan, terwijl in de overige vacatures in het Bondsbestuur werd voorzien door de benoeming van de heeren mr. R. O. H. F. Werdmiiller von Elgg, H. J. van der Leeuw en dr. R. J. Th. Meurer. In beginsel ligt het zeker in het voor nemen met ploegen deel te nemen aan de Olympische spelen te Berlijn, zoo mogelijk in alle zeven nummers, hetgeen echter niet waarschijnlijk mag worden genoemd. Voor de training in de jaren 1935 en 1936 komt ook de Nederlancische Roelbond ln aan merking voor flnancleelen steun van de zijde van het N.O.C. Medegedeeld werd. dat de bekende Bn- gelsche coach Mullock momenteel in Ne derland vertoeft, waarbij hij zich ter be schikking stelt van de Nederlandsche roel- vereenlgingen voor het geven van aanwij zingen en inlichtingen inzake de training. Van de aanwezigheid van den heer Mul lock in Nederland zal ongetwijfeld een dankbaar gebruik worden gemaakt, immers behalve de Amsterdamsche vereenigingen, zullen ook de roeivereenfglngen te Rotter dam, Lelden en Delft zich laten voorlich ten door dezen coach. Ais belangrijkste besluit op deze verga dering kunnen wij memoreeren het ver werpen van het voorstel der Amsterdam sche Roei- en Zeilvereeniging „De Amstel" Inzake het instellen van een technische commissie. Het jaarverslag meldde dat het aantal contribueerende leden met ongeveer 350 is teruggeloopen. De wedstrijden van de cadetten zullen in 1936 worden gehouden op 2526 April of 23 Mei. De Varsity vindt plaats op Hemelvaartsdag 21 Mei, terwijl de Triton- lustrumwedstrijden zijn vastgesteld op 20 21 of 21—22 Juni. De Laga-wedstrijden zul len- nader worden i bepaald, doch waar schijnlijk vroeg in het seizoen. Zoowel Hollandia als de Koninklijke zagen gaarne haar data vastgesteld op 12—13 Juni en 13—14 Juni, hetgeen niet mogelijk was. Bovendien is het, volgens het plan Meurer- Marres, wenschelijk, dat met 15 Juni het wedstrijdselzoen wordt afgesloten, in ver band met de voorbereiding voor de Olym pische Spelen. Men stond hier voor schijn baar onoverkomelijke moeilijkheden en het Bondsbestuur zal nu nader met de ver- eeniglngen in contact treden om een op lossing voor deze aangelegenheid te vinden, waarbU als principe werd aangenomen, dat inderdaad per 15 Juni het wedstrijd seizoen zal zijn beëindigd. o BILJARTEN. VERGADERING NEDERLANDSCHE BILJARTBOND. Het bes'.uit inzake de Duitsche kwestie ten deele herroepen. Onder leiding van Jhr. J. C. Mollerus, werd Zaterdag te Rotterdam een nieuwe buitengewone algemeene vergadering van den Nederlandschen Biljartbond gehou den. op welke bijeenkomst de zgn. Duit sche kwestie ln hetmiddelpunt der be langstelling stond. In de eerste plaats werd op deze verga dering behandeld de kwestie van het terugverwerven door den heer A. Bos van het amateurschap. Daartoe werd met algemeene stemmen besloten en de reglementen werden in dien zin gewijzigd dat hij weer kan wor den toegelaten, mits hij in de afgeloopen vijf jaren geen financieel voordeel heeft getrokken uit zijn biljartspel In de plaats van den afgetreden pen ningmeester, den heer A, van Lennep werd als zoodanig gekozen de heer S. C. Blom. Door den Bond van Noordelijke Biljart- vereenigingen was een voorstel ingediend om het besluit van de vergadering van 19 October in te trekken en te bepalen, dat Nederlandsche spelers niet in Duitschland zullen uitkomen. Dit voorstel hield echter tegelijkertijd in. dat Duitsche spelers wel op Nederlandsche tournooien kunnen deelnemen en tevens dat Nederlandsche spelers in het buitenland, met uitzonde ring van Duitschland, wel tegen Duitsche tegenstanders mogen uitkomen. Door de Biljartvereeniging „H.ET.E.Y." uit Amsterdam, werd een voorstel inge diend, om de besluiten van de Internatio nale Biljart-Federatie (De U.I.F.A.B.) te eerbiedigen en de Duitsche aangelegen heid op de eerstvolgende algemeene ver gadering van den N.B.B. in Mei 1936 onder de oogen te zien. De heer I L. Pinto van „Kras". Amster dam, diende een motie ln. waarin werd uitgesproken, dat de situatie blijft, zooals zij geworden is sedert de beslissingen van de bijeenkomst van 19 October. Een uitgebreide discussie ontstond ver volgens, waarbij door diverse afgevaardig den bepleit werd de eenheid van den Bond te behouden. Tenslotte werd liet voorstel van den Bond van Noordelijke Biljartverenigin gen in stemming genomen, welk voorstel met 82—48 stemmen werd aanvaard. De heer M. Spetter (Den Haag) deelde na de stemming mede, dat hij als be stuurslid van den N.B.B. bedankte en dat zijn vereeniglng waarschijnlijk uit den Bond zou treden. Meerdere andere clubs hebben gedreigd uit den Bond te zullen treden. De verkiezing van twee commissarissen in het bestuur moest tot de volgende vergadering worden uitgesteld. LEIDSCHE BILJARTBOND. De wedstrijd P. v. Cleef I—D.O.S. I C voor de 1ste kl. llbre der oomp. L.B.B. Is door P, v. Cl. gewonnen. De volledige uit slag luidt: E. Bakker (160' D.O.S. 135 37 18 3.64 W.FKarstens (145)P.v.Cl. 145 37 25 3.91 P. Schouten (95) 46 33 6 1,39 A. H. Waller (90) 90 33 12 2.72 C. v. Duyn (95) 50 28 7 1.78 G. Teegelaar (85) 85 28 9 3.03 P. v. Cleef 3 partijen gewonnen. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN D.O.S. Deze week wordt gespeeld: Maandag 16 Dec. 2de afd.: D.O.S.AB.C. 2, Den Haag; Woensdag 18 Deo. 1ste afd. D.O.S.Excel sior, Llsse. o MOTORSPORT. WILDRIT EN TERREINKAMPIOEN- SCHAPPEN ZUID-HOLLAND VAN DE K. N. M. V. Bij Den Haag werd gisteren op het prachtige landgoed Duinreil, daartoe wel willend ter beschikking gesteld door Graaf van Zuylen van Nyeveld, door het pro vinciaal bestuur van Zuid-Hollaryi de K. N. M. V. een ouderwetsch motorfestijn georganiseerd. Terwijl op Duinreil de juniores op hun motoren rondknetterden over het bijna 4 K M. lange terreinparcours. reden de deel nemers aan den Wildrit over het ruim 80 K M. lange parcours van Boschhek over Lisse, Noordwijkerhout naar de finish op het landgoed Duinreil. Voor den wildrit hadden 42 deelnemers ingeschreven, waarvan er 31 den rit heb ben uitgereden; een groot deel bestond uit automobilisten. Aan iedere controle stond een miniatuur schietbaan opgesteld, waar de deelnemers hun schietkunsten moesten vertoonen ondanks hun half bevroren vingers. De uitslag van dezen rit luidde: 1. Hertzberger met 93 winstpunten; 2. Langestraat met 86 winstpunten; 3. van der Kroft met 81 punten; 4. Davids met 73 punten; 5. Gadsonides met 71 punten. In totaal waren achttien wildprijzen te- schikbaar. Op Duinreil was intusschen het festijn in vollen gang; de juniores draaiden hier hun 14 ronden over het enorm zware par cours. Nadat om ongeveer één uur de deel nemers aan den Wildrit waren binnen gekomen. werd om half twee gestart voor het terrelnkampioenschap seniores, solo en zijspanrijders. Aan dezen rit, die, liep over 16 ronden voor de zware klassen 14 voor de lichte- en zijspanklasse, werd deelgenomen door 42 seniores. Zonder afbreuk te doen aan het voor treffelijk rijden van vele deelnemers, viel bij dezen rit toch wel bijzonder het rijden op van Dick Eysink, Oosterbaan en Maar ten Flinterman. De uitslag van de beide terreinritten luidt Klasse A, 250 cc., Juniores: 1. Hooymans op Rudge ln 2.08.43 Klasse B, 350 cc.: 1. Hoogerhuis op Velo- cette 2.36. Klasse C, 500 cc.: 1. Darresteyn op Nor ton. 2.15.50. Klasse A seniores, 250 cc.: 1. J Feeken. 2.04 10 op O. K Supreme; 2. Verkerke op Blackburne: 3 Maarschalk op D.KW. Klasse B. 350 cc.: 1. Timmer op N. Imp. 1.59; 2. v. d. Voort op O. K. 1.59.16. Klasse C, 500 cc.: 1. Eysink op Eysink 1.56.45; 2. Moejes op Ariël 1.57.32. Zijspannen: 1. Persoon op HX>. 1.31.36: 2. Zuur op B.M.W. 1.35.49; 3. Bon op Indian. o ATHLETIEK. EUROPEESCHE» RECORDLIJST SAMENGESTELD. Berger recordhouder op de 100 Meter. De Europeesche Commissie van de In ternationale Athletiek Federatie (I.A.A.F.' heeft onlangs op een bijeenkomst te War schau besloten een officieele lijst samen te stellen der Europeesche records. De op dracht voor het samenstellen van dezen lijst werd gegeven aan den heer Stanke- witz. die thans de volgende Europeesche records heeft opgesteld: 100 Meter hardloopen; Jonath (Duitsch land) 1932 en Berger (Nederland) 1934, beiden met een tijd van 10.3 sec. 200 Meter hardloopen: Körnig (Duitsch land) 1928, 20.9 sec. 400 Meter hardloopen: Liddell (Enge land) 1924 en Boisset (Frankrijk) 1934, belden met 47 6 sec. 800 Meter hardloopen: Hampsen (Enge land) 1932. 1 min. 49.8 sec. 1500 Meter hardloopen: Bessali (Italië) 1933, 3 min. 49 sec. 500 Meter hardloopen: Lauri Lehtinen (Finland' 1932. 14 min. 17 sec. 10.000 Meter hardloopen: Nurmi (Fin land' 1924, 30 min. 6.2 sec. 110 Meter horden: Wenstrocm (Zweden) 1929 en SJoestedt (Finland) 1932, beiden 14.4 sec- 400 Meter horden: Petterson (Zweden) en Facelli (Italië), beiden in 1929, 52.4 sec. Hoogspringen: Kotkas (Finland), 1934, 2.01 Meter. Verspringen: Leichum (Duitschland) 7.73 Meter. Polstokhoogspringen: Hoff (Noorwegen) 1925. 4.25 Meter. Kogelstooten: Woellke (Duitschland), 1935, 16.33 Meter. Discuswerpen: Schroeder (Duitschl.), 1935, 5310 Meter, Speerwerpen: M. Jarvinen (Finland) 1934, 76.66 Meter. 4 x 100 Meter estafette: Duitschland m. Kornig. Lammers, Borchmeyer, Jonath, 1932, 40.6 sec. 4 x 400 Meter estafette: Engeland met Stoneley, Hampson, Burgley, Ramphng, 1932. 3 min. 11.2 sec. Tienkamp: Sievert (Duitschland) 1934, 7824 punten. OLYMPISCH NIEUWS. DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN TE GARMISCH. 28 Landen met 1000 deelnemers zijn binnengekomen. De inschrijvingen voor de Olympische Winterspelen, welke in Februari as. te Garmlsch Partenkirchen zullen worden gehouden, zijn gesloten. Ongeveer 1000 athleten van 28 verschillende landen zul len te Garmlsch Partenkirchen strijden om de Olympische titels. Voor de eerste maal werden de Olympische Winterspelen ln 1924 gehouden en wel te Chamonlx. waar 293 deelnemers stonden ingeschreven uit 16 landen. In 1928 volgde St. Moritz met 492 deelnemers uit 25 landen en ln 1932 werden de derde Olympische Win terspelen gehouden te Lake Placed met 307 deelnemers uit 17 landen. In alle op zichten is er dus een record te Garmlsch te noteeren. o BOKSEN. HOE LOUIS VAN DEN SPANJAARD PAOLINO WON. Paolino was kansloos. Wederom heeft, gelijk gemeld, de Ame- rikaansche negerbokser Joe Louis een fraaie overwinning behaald. Sloeg hij en kele maanden terug den vroegeren we reldkampioen Max Baer, op overtuigende wijze, thans kreeg de Spanjaard Padlino Uzcudun totaal geen kans. De belangstelling was bijzonder groot en de laatste jaren is het niet voorgeko men, dat 20.000 toeschouwers bij een boks wedstrijd ln een overdekte gelegenheid als Madison Spuare Garden is, aanwezig waren. Vele autoriteiten woonden de match bij, o.m. de burgemeester van New- York La Guardia, Chrysler, de automo bielmagnaat, en onderscheidene filmster ren. Ook de huidige wereldkampioen Braddock, benevens de ex-wereldkam pioenen Tunney, Dempsey, Canera, Shar key, Schmeling en Johnson. De politie was belangrijk versterkt, zoo wel binnen als buiten de hal om de orde te handhaven. Vooral de negerbevolking van Harlem was zeer rumoerig en begrij pelijkerwijs vierde men na afloop de over winning van Louis op luidruchtige en en thousiaste wijze, Het was duidelijk, dat Paolino, die reeds 37 jaar oud is, dezen wedstrijd niet heeft kunnen winnen. Bekend is, dat de Span jaard een enorm incasseeringsvermogen heeft, en het ging er alleen maar om af te wachten, hoe veel ronden hij het zou kunnen uithouden. In de vierde ronde moest hij echter opgeven en dit was de Zwaarste nederlaag in zijn boksloopbaan. In de eerste ronden werd aan belde zij den zeer voorzichtig gebokst. Wel bereikte Louis een kleinen puntenvoorsprong, doch het zag er toen nog niet naar uit dat de beslissing zoo spoedig zou vallen. Paolino verdedigde zich op meesterlijke wijze en ook in de tweede ronde zag Louis geen kans door deze dekking heen te komen. Veel effect sorteerde de befaamde linksche van Louis dan ook niet. In de derde ronde begon Louis zijn tegenstander met reohtsche stooten te bestoken, waarbij het rechteroog van Paolino bloedend verwond werd. In de vierde ronde beging Paolino de fout in te gaan op de sterk aanvallende wijze van boksen van Louis. Een oogen- blik verwaarloosde de Spanjaard zijn dek king en bliksemsnel wist Louis hem te treffen met een zware rechtsche, waar door Paolino voor acht tellen neerging. Toen Paolino opstond en opnieuw aan ving, trof hem direct een linksche op de kin. Op dat moment kwam de scheids rechter tusschenbeide, omdat de kamp te ongelijk was geworden en Paolino haast niet meer in staat was verder te boksen door het sterke bloeden van de oogbles sure. De vierde ronde had 2 minuten 32 seconden geduurd. Louis behaalde dus een technisch k.o. Dit is reeds de 21ste overwinning, welke Louis in zijn boksloopbaan door k.o. heeft behaald. In Juni 1936 zal de match Louis-Schme- llng waarschijnlijk tot stand komen en voor dien tijd zal de Amerikaansche ne gerbokser niet meer in den ring verschij nen. De ontvangsten worden geschat op 110.000 dollar. o WIELRENNEN. „SWIFT." Gistermorgen is er een aanval gedaan op de 5 K.M. waarover J. Riethoven Adrz. den snelsten tijd had gemaakt in deze maand De eerste dit het gistermorgen verbeterde was Chr Vink, die het wist te brengen op 2 min. 42 sec., direct daarop bracht R. v. Aart het tot 2 min- 39 1/5 sec. De overige gemaakte tijden zijn W. Severijnen 2 min. 33 sec., A. Stafleu 2 min. 551/5 sec., G. Groeneweg 2 min. 57 1/5 sec., W. Meno, 3 min. 3 1/5 sec. Over de 1 K.M- zijn de opgenomen tij den: Chr. Vink 29 3/5 sec., A Maat 30 2/5 sec., G. Groeneweg 32 sec., W. Mens 32 2/5 sec. o NIEUW SWIFT. Gistermorgen werd de uitgestelde klas- sementsrit verreden. Er werd gereden 15 ronden met 3 klassementen. De uitslag was als volgt: A klasse: 1. R. Riethoven: 2. R. de Haas; 3. J. Geertsma. De overige gaven op. De B klasse gaf de volgende uitslag: 1. J. Benning 2. W. van Rooljen; 3. A. Lode- wljks: 4. J. Bergman. Laatstgenoemde twee renners hebben 4 ronden minder ge reden. Voor de C klasse was alleen Wim Rlisbergen aanwezig welke den geheelen wedstrijd uitreed. HU wist het tempo heel lang te volgen en plaatste zich eerste. De home-trainer zal morgenavond in gebruik worden genomen. Samenkomst om kwwTt over acht bii de klok op de Bees tenmarkt over de Turfmarktbrug. o ARIE VAN VLIET GEOPEREERD. Naar „De Crt." meldt ls de bekende wielrenner Arle van Vliet geopereerd we gens blindedarm-ontsteking De operatie is goed geslaagd, doch vap wielrennen zal de eerste maanden natuurlijk geen sprake kunnen zijn. HET WERELD-UURRECORD VAN OLMO ERKEND. De baan officieel genieten. De Vigorelli-baan te Milaan, welke ge deeltelijk overdekt ls, is thans officieel ge meten en voorts door de Union Cycllste Internationale erkend als een baan, waarop wereldrecords kunnen worden ge maakt. De U.C.I. heeft de baan te Milaan ln de categorie der open banen gerang schikt. Dientengevolge kan dus thans het wereld-uurrecord van Olmo, hetwelk hij op 31 October 1.1. vestigde met een totaal afstand van 45.090 KM., erkend worden. o ZWEMMEN. NIEUW WERELDRECORD 100 METER SCHOOLSLAG? Een bericht uit New York maakt mel ding van het feit, dat de Amerikaansche zwemmer Jack Holsey van de Universiteit van Michigan het wereldrecord over de 100 Meter schoolslag heeft verbeterd door een tijd te noteeren van 1 min, 10 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van zijn landgenoot John Higgins met 1 min. 10.8 sec., dezen zomer te New York gevestigd. De tijd van dezen zwemmer ls echter tot op heden nog niet als wereldrecord erkend. Bevestiging van het bericht der record- verbetering van Holsey moet nog worden afgewacht. o WATERPOLO. DE ZIJL I—POELMEER I 1—3. Voor de wintercompetitie van de Kring den Haag ontmoetten beide zeventallen elkander in de Regentes. Poelmeer ls di rect iets sterker, en door snel naar voren gaan van Witte leiden ze spoedig. Nog voor de rust voegt Westen hieraan een doel punt toe, zoodat Poelmeer de leiding heeft met 20. Na de doelwisseling doet de Zijl heftige pogingen om de achterstand ln te halen en het is Kraayenbrlnk die uit een doelworsteling het net vindt (1—2). Als echter Bornhaupt de Poelmeervoorsprong vergroot tot 13 wordt de wedstrijd min der fraai, en moet scheidsrechter v. d. Burg meermalen streng ingrijpen- Beide verde digingen blijven verder meester van het terrein. o HANDBAL. WEDSTRIJD TE AALSMEER. Gisteren speelde het 2e elftal van Olympia te Aalsmeer thuis tegen Hercu les van Wormerveer. met tot uitslag, dat door laatstgenoemde club met 3—1 gewon nen werd. o HENGELSPORT. DE RUIS VOO RN. Het Vischcollege „De Ruisvoorn" hield haar vierden Jaarlijkschen vischwedstrijd. De uitslag was als volgt lste prijs, den Holder, met de C. P. Kok wisselbeker, de C. P. Kok medaille en een extra prijs voor de grootste voorn; 2de pr., Fh. F. van Gijzen; 3de pr.. Oudshoorn; 2de pr„ Keijzer; 5de pr. en extra pr., Ra- vensbergen; 6de pr.. Mulder; 7de en extra pr., Steijger; 8ste pr., en extra pr., van Noort; 9de pr., Groenendijk: 10de pr., Loe; 11de en extra pr. G. v. d. Linden: 12de pr. N- v. d. Linden; 13de pr. en extra pr.. Vijl- brief; 14de pr., J. van Gijzen; 15de pr., en extra pr., C. P. Kok; 16de pr.. Braxhoven; 17de pr. en extra pr.. v. d. Water; 18de pr., den Os: 19de pr en extra pr., v. d. Heyden; 20ste pr., v. d. Meij; 21ste pr. van Nim- wegen. o DUIVENSPORT. CLUBTENTOONSTELLING „DE VRIENDSCHAP." De uitslag der bovengenoemde clubten toonstelling ls als volgt: A- P. v. d. Voort: 4 eerste. 4 tweede. 1 ZJE.V., 1 E.V.: Joh. Vogelenzang: 2 eer ste, 2 derde, 1 vijfde, 1 Z.E.V.; Chr. v. d. Pluym.- 1 eerste, 2 tweede, 1 derde, 3 Z.E.V.; Joh. Neuteboom Jr., 1 eerste, 2 tweede, 1 Z.E.V s. N. van Leeuwen. 1 eer ste en 1 tweede; L. v. d. Nieuwendijk: 1 eerste. 1 vijfde, 1 Z.E.V. en 1 E.V.: G. A, L. v. d. Reyden: 1 eerste, 1 Z.E.V en 1 EV.: W. Ie Mair: 1 eerste en 1 vierde; J. G. v. d. Rotte: 1 eerste: A. H. Korenhof: 1 tweede 1 derde, 1 vierde, 1 Z.EV. en 1 E.V.; L. Gijsman: 1 tweede en 1 derde; J. Philippo: 1 tweede, 1 derde en 1 vierde; C. Viaar- dlngerbroek: 1 tweede, 1 vierde. 3 Z.E.V, en 1 E.V.; A. Brugman: 1 vierde en 1 E.V.; F. Hofman: 1 vijfde en 1 Z.E V P. Hel- verstein: 1 Z.E.V. en 1 E.V.; A. Singeling: 1 E.V. De nlet-prijswinnaars ontvangen allen een troostprijs, terwijl alle prijswinnaars eereprijzen ontvangen en de hoogsten ook klasseprljzen. De tentoonstelling is beide dagen zeer druk bezocht en gezien de be schrijvingslabels was er voor een ieder veel te leeren. Bestuur en leden kunnen dus met voldoening op dez tentoonstelling terug zien. Den heeren Christ, v. Corp uit Alphen N B. en Broeksema is de vereeniging een woord van dank verschuldigd voor de accurate keuring en beschrijving. De be kers. geschonken voor de beste oude en jonge duiven door „De Vriendenclub" wer den gewonnen door; Joh. Vogelenzang, beste oude doffer met 46 3/4 punt; S. N. van Leeuwen, beste oude duif met 47'/s punt: A. P. v. d. Voort, beste jonge doffer met 46 punten; Joh. Neute boom Jr., beste jonge duif, met 46'/= punt. o DAMMEN. OPRICHTING DAMCLUB TE BOSKOOP. In hotel „Neuf" heeft een drukbezochte vergadering plaats gehad om tot oprich ting van een damclub te geraken. De heer J. D. v. Wijk opende deze bij eenkomst met een kort woord, waarin spr. verslag deed van het doel dezer ver gadering, Voorts werd besproken 't samen stellen van statuten en huishoudelijk reglement, contributie en speelavond. Er gaven zich 25 personen als lid op. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren J D. v. Wijk. voorz.; H. W. Vaags, seer.; Jar. Schoen)aker, penn.; H. v. Leeu wen, wedstrijdleider, en J. de Bruyn, com missaris van materiaal. De speelavond is bepaald op Donderdag. 3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 11