De officieele Vredesvoorstellen. 76ste Jaargang ZATERDAG 14 DECEMBER 1935 No. 23229 STADSNIEUWS. De vredesvoorstellen van Laval en Hoare zijn thans officieel gepubliceerd. Zij komen vrijwel overeen met hetgeen reeds werd vermeld. Dien tengevolge is zelfs het verzet in Engeland en Frank rijk groeiende. Reeds schijnt niet-aanvaarden door den Volkenbond zeker. Abessynië heeft, de voorstellen radicaal afwijzend, bijeenroeping van den Volkenbond gevraagd. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bU vooruitbetaling "Woensdags en Zaterdags 50 ets. bU maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 110 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer* voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Poetfcu* No. 54. 4*9 Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. ADRES AAN DEN RAAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden -f. 3.3S. per week ....TrfTf.O.ia Franco per post f. 2*35 per 3 maanden -f portokostend (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnAr». Inzake den kindertoeslag aan los gemeente-personeel. Aan den Gemeenteraad van Lelden is onderstaand adres verzonden: Geeft met verschuldigde gevoelens te kennen de Algemeene Bond van Over heidspersoneel in Nederland, kantoor hou dende Bilderdijkkade 37 te Amsterdam; dat het. bestuur van bovengenoemden Bond kennis heeft gekregen van het voor nemen van het gemeentebestuur van Lel den. om den kindertoeslag van het losse personeel in dienst van de gemeente te doen eindigen, met als overgangsmaat regel deze nog ten volle uit te keeren over de maand Januari en de helft daarvan nog over Februari 1936; dat door dezen maatregel getroffen wor den juist de meest financieel zwakken, paar deze categorie al ongeveer f. 6 min der per week ontvangt als hun soortge lijken onder het vaste personeel; dat dit toch geheel in strijd is met het principe van dezen toeslag, waar deze toch de bedoeling heeft de minst financieel krachtigen. d.w.z. de lage loonen, door de2en maatregel te steunen; dat ook het meest grievende hiervan Is. dat onder dit losse personeel verschei- denen zijn. welke al 8 a 10 jaren bij de gemeente Leiden geregeld werkzaam zijn geweest en dus in normale omstandighe den zeker in vasten dienst zouden zijn op genomen; redenen waarom adressant uwen Raad dringend verzoekt dezen maatregel niet te doen doorgaan en zoolang de kinder toeslag zal worden uitgekeerd, ook het iosse personeel daarin te doen deelen. 'tWelk doende. w.g. J. v. d. Knaap, voorzitter, w. g. C. Troost, secretaris. CHR. OVERHEIDSPERSONEEL. De afd. Lelden van den Ned. Chr. Bond ran Personeel in Publieken Dienst hield, onder leiding van den voorzitter den heer W. Veerman haar jaarvergadering in ge touw „Prediker". De vergadering was uit- stekend bezocht. In zijn openingswoord wees de voorzit ter op de moeilijke tijdsomstandigheden waarin ook het overheidspersoneel thans verkeert, en waar opnieuw een salaris verlaging zal worden toegepast. Hij wekte de bondsleden op tot ernstig meeleven, en schetste den strijd die er telkens op hieuw gevoerd wordt tusschen Gezag en Vrijheid. De roeping van den Christen ook de chr. arbeiders in overheidsdienst - werd vervolgens door spr. duidelijk ge- teekend. Namens den Chr. Besturenbond sprak de heer D. Hendriks een geiukwensch uit bij de verjaring van de afdeeling. Het verdere van den avond droeg een fezellig karakter, door het optreden van den heer C. Spaanderman Jr.. die met een praatje en een liedje de aanwezigen aan genaam bezig hield. Vooral zijn dorpschets „Welkom Burge meester" viel zeer in den smaak. Vermel ding verdient nog een zeer goed uitge voerde Viool-solo door den heer J. Jansen en een Cello-solo door den heer B v. d. Laan. Tijdens de pauze zorgden vriende lijke jongedames voor ververschingen. De zeer goed geslaagde vergadering werd met gezang en gebed gesloten. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd is tot doctor in de Genees kunde, op proefschrift getiteld: „Bijdrage tot de kennis der Forensische Phychiatrie" 6e heer D. W. De Bois. geboren te Am sterdam. Geslaagd voor het economisch doctoraal examen Indologie de heer J. O. Ott (Lei ben i; voor het candldaatsexamen Rechts geleerdheid de heeren H. van Rijgersma •Amsterdam i W. H. Folmer iDer Haag) en A. M. J. Post Uitermeer f Delft i: voor het doctoraal examen Klassieke Letteren 6e heer P. Huibregtse (Wassenaar); voor het candidaatsexamen Indisch Recht de heer N. E. H. van Esseveld. (Bloemendaal) en voor het doctoraal examen Rechts geleerdheid mej. A. Boutelie (Schevenin- een) en de heeren G. A. Reus (Dordrecht) en W. Noordiik (Rotterdam). o BOUW NIEUW GYMNASIUM. Naar wij vernemen zullen B. en W. binnen afzienbaren tijd aan den gemeente rad een voorstel doen voor den bouw van een nieuw gymnasium aan de Fruinstraat. Be kosten zullen ongeveer f. 215.000 bedragen. Zooals men weet verleende de gemeente rad ongeveer een jaar geleden een subsi- 6ie van f. 100.000.— voor de verbouwing van het. oude gymnasium aan de Doeza- hraat. Deze verbouwing werd evenwel niet uitgevoerd, mede doordat het Rijk het oude schoolgebouw wilde benutten voor de bcogstnoodzakeliike nii.hrrH '1- ven b°t Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie, boor het nieuwe gymnasiumplan heeft 6«ze uitbreiding thans groote kans te "orden verwezenlijkt. EERSTE LEIDSCHE KANARIEVEREEN. „DE ZANGER". LEIDSCH INSTITUUT TOT OPLEIDING VAN JONGE LEERAREN. Medewerking der studenten verzocht. In het zoojuist verschenen Leidsch Universiteitsblad schrijft prof. dr. J. de Vries het volgende: „Te Leiden is in navolging van wat reeds in andere steden is geschied, een regeling getroffen, die het mogelijk maakt, dat studenten na hun doctoraal-examen de gelegenheid hebben, zich praktisch voor hun leeraarsambt voor te bereiden. Door de medewerking van alle hoofden der scho len van V.H.M.O. te Leiden kunnen een aantal studenten van verschillende rich ting zich onder leiding van ervaren lee raren voor hun moeilijken en verantwoor delijken werkkring bekwamen. Zij zullen zich oefenen in het op bevattelijke wijze mededeelen van eigen kennis aan jonge kinderen; zij worden op de hoogte gesteld van de methodiek van hun vak. zij leeren de sfeer van een school en de waarde der samenwerking tusschen de verschillende vakken kennen. Slechts zij, die zelf bij het onderwijs werkzaam zijn, kunnen beseffen, •hoe dringend noodzakelijk een dergelijke voorbereiding is: hoe vele leeraren zijn jammerlijk mislukt of hebben een harden leertijd moeten doormaken, omdat zij ge heel onvoorbereid hun taak hebben aan vaard. De tegenwoordige omstandigheden lei den er toe, dat bij sollicitaties naar een betrekking een scherpe selectie onder de Candida ten kan worden toegepast: men kan er geenszins op rekenen, dat men dadelijk na zijn doctoraal-examen een betrekking krijgt. Er is dus nu de geschik te gelegenheid, om de proef met deze praktische voorbereiding te nemen; jonge menschen. die door gebrek aan werk moreel geknauwd zouden worden, kunnen in deze praktische voorbereiding voor het leeraarsambt een nuttige en bevredigende taak vinden. Het behoeft geen betoog, dat de kansen voor een latere benoeming na een dergelijke voorbereiding, die een gun stig resultaat heeft opgeleverd, aanmer kelijk grooter zijn, dan wanneer men zich alleen op zijn doctoraal-bul verlaat. De practische regeling is op de volgende wijze ontworpen. Het Bestuur der Litteraire en Natuurphilosophische Studentenfacul teiten zal zorgen voor het bekendmaken dezer regeling onder haar leden en de aan vragen tot plaatsing als hospitant in ont vangst nemen. Bij die opgave moet ver meld worden: 1. type van school, waarop men bij voor keur wil worden geplaatst 2. aard der school (neutraal of confes sioneel) in verband met de richting van den candidaat. 3. plaats der opleiding (eventueel dus ook buiten Leiden). Het Bestuur der betrokken Studenten faculteiten geeft deze aanvragen door aan de hoogleeraren. die als vertegenwoordiger der Faculteiten der Universiteit zijn aan gewezen in de contact-commissie tusschen de Universiteit en het V.H.M.O. Deze zen den de aanvragen naar den inspecteur, die voor de plaatsing zal zorg dragen. Hij houdt daarbij rekening met de wenschen van den candidaat. maar zorgt daarnaast ook voor de keus van een geschikten men tor. Met den directeur der school, die als algemeen leider zal optreden gedurende het hospiteeren aan de school, zal verder worden bepaald, welke schooltijden de candidaat bij de lessen aanwezig zal moe ten zijn, waarbij rekening wordt gehouden met de belangen van den candidaat bijv. ten aanzien van het voorbereiden van een proefschrift, laboratoriumwerk, enz.). Zij nerzijds verplicht de hospitant zich na tuurlijk zijn volle medewerking te verlee- nen en stipt de aanwijzingen van leider en mentor te volgen. Op deze wijze is een samenwerking tus schen Universiteit en het V.H.M.O. tot stand gebracht, die tot zegen kan strek ken van de toekomstige leeraren zelf en van het onderwijs in het algemeen. Bij de studenten dient dan ook het besef aan wezig te zijn, dat deze regeling in hun eigen belang getroffen is. Het zal van hen aihangen, of dit instituut aan de ver wachtingen zal beantwoorden, die de lei ders er van koesteren". Her artikel is onderteekend door dr S. Elzings.inspecteur V.H.M.O.; d>" D E Bos- sclaar, rector Gymnasium; mej. J L. van Hoorn, directrice HB.S. voor Meisjes; prof. dr. J. de Vries en prof. dr. A. E. van Arkel. STAAT EN KERK. iDs. K. H. E. Gravemeyer spreekt voor de H. G. S. Ds. K. H. E. Gravemeyer van 's-Graven- hage heeft gisteravond voor de Herv. Ger- Staatspartij gesproken over „Staat en Kerk". De bijeenkomst, die in het Gebouw Rehoboth werd gehouden en zeer druk be zocht was, werd door den voorzitter, den heer Bouwman op gebruikelijke wijze ge opend. Spr. heette hierna allen hartelijk welkom om dan nog een enkel propa- paganda-woord te spreken Ds. Gravemeyer herinnerde in het be gin van zijn toespraak aan het 12'/i-jarlg bestaan der afd. Leiden van de H G.S. Komende tot. zijn eigenlijk onderwerp, zette spr. uiteen, dat de H.G.S. den ouden strijd door haar gevoerd tegen seperatisme en Rome zal blijven voortzetten. De H G. S. wil haar front niet veranderen. Zij wil haar roeping getrouw blijven. De bijbel, die wij' inderdaad gehad heb ben, zullen wij ons volk teruggeven. Met een terugblik op de historie, waarbij spr. herinnerde aan den tachtigjarigen oor- loc waarbij het o.m. ging om een getulge- nisgeven van de waarheid, toonde spr. dit aan. Door de prediking van het evan gelie wordt de Kerk geboren. Steeds, tot Eelfs in de grijze oudheid, is dit zoo ge gaan. Ook in ons vaderland is de Kerk hier zoo gekomen Maar wij zien bij de formatie de deformatie tegelijk optreden- Dit ontwikkelde weer den grooten strijd der reformatoren Voortgaande wees spr. er op, dat de Kerk nooit zal onder gaan, omdat Christus er is Het kan aan alle kanten breken, maar het hooge huis des Keeren staat vast. Dit zullen wij hebben te gelooven, dan komt er ook overgave. Vol waardeering liet spr. zich uit over de overheid van vroeger eeuwen, welke het volk den Statenbijbel heeft gegeven. De Overheid heeft hiermede begrepen dat ons volk den bijbel noodig heeft. Dit is een heerlijk getuigenis van een oude his torie Heeft God ons in vroeger eeuwen een Staat met een bijbel en een kerk ge geven. hoe langer hoe meer openbaart zich weer een Staat zonder bijbel Men wil het zonder bijbel probeeren Er kwam partij strijd. Men wilde den bijbel van de school. Hieruit groeide het coalitie-werk, voorge staan door Kuyper en De Savornin Loh- man. Men ging verbijzonderen, waartoe men geraakt door samenwerking met Rome. Men streed voor subsidie voor het bijzonder onderwijs. Rome heeft hierbij steeds voordeel gehad. Millioenen vloeien in de kloosterkassen. De schatkist, aldus spr.. wordt buitengewoon handig door Rome geëxploiteerd En dit in een pro testant Nederland. Met klem van argumen tatie kwam spr. hiertegen op. Te meer zal dan ook de zielekreet klinken: Geef ons volk den bijbel terug. Art. 36 der Ned. Ge loofsbelijdenis in het voorbijbaan behan- oelende, zeide spr. het de christelijke par tijen kwalijk te nemen, dat zij dit artikel niet wenschen toe te passen alleen onder voorwendsel om zich aan een neutralen staat te kunnen aanpassen- Art. 36 dient door den staat onderschreven en gehand haafd te worden, dan eerst zal het goed kunnen gaan. Wij zullen bij onzen strijd, aldus spr., art. 36 in het middelpunt blijven plaatsen. Niet van de N SB. verwachten wij het. al wil deze beweging een nationale beweging zijn. In dit verband merkte spr. op. dat de H.G.S. steeds een nationalen strijd heeft gevoerd, een strijd voor een nationale kerk. een nationale school en universiteit, nationale instellingen enz. De H G S. is niet alleen nationaal, maar ook natior.aal- gereformeerd, die zich wil aansluiten bij de reformatie. Zal.het met Nederland in orde komen, dan moet het zijn door de bekeering van Nederland. Er moet een to tale verandering plaats hebben. Er zal in Nederland wper moeten gevonden worden een Staat met den Bijbel Laat ons gebed hierbij niet vertragen en laat ons voort gaan in de kracht des Heeren. Nadat ds. Gravemeyer tenslotte nog gewezen had op de wederkomst des Heeren. droeg hij in een ernstig gebed alle nooden van dezen tijd aan God op. De verloting van de Zllvertentoon- stelling zal plaats hebben op Woensdag 18 December a.s. te 11 uur, in het museum „de Lakenhal". Onderlinge wedstrijd en tentoonstelling. Bovengenoemde vereeniging organiseert vandaag en morgen in café-restaurant „Royal" aan de Doezastraat een tentoon stelling, waarvoor de inzending uitslui tend was toegestaan aan leden. De tentoonstelling werd voorafgegaan door een zangwedstrijd, waarbij een vogel van den heer J. W. van Hees den meester titel verwierf. De keuring geschiedde door de heeren Zandvliet uit Den Haag en Louwerman uit Poortugaal, die de bekro ningen als volgt toekenden: Klasse A (4 vogels): 1ste pr. J Kukler 237 pnt.; 2de pr. J, W. van Hees 235 pnt.; 3de pr. J. L. F. v. d. Meijde 225 pnt.; 4de pr L. Lacourt 216 pnt. Klasse B (2 vogels)1ste pr. J. W. van Hees 153 pnt.: 2de pr. idem 144 pnt.; 3de pr. R. van Drumpt 132 pnt.; 4de pr. J. Kukler 129 pnt.; 5de pr. W Zitman 126 pnt.; 6de pr. W B. Roman 123 pnt.; 7de pr L. Lacourt 120 pnt. Klasse C (één vogel): 1ste pr. J. Kukler 75 pnt.: 2de pr. C. Reizevoort 64 pnt.; 3de pr W. Reizevoort 63 pnt.; 4de pr. J. W. van Hees 63 pnt.: 5de pr. M. P. Oostveen 60 pnt.; 6de pr. P Boon 60 pnt.; 7de pr C Reizevoort 59 pnt.; 8ste pr. R. v. Drumpt 59 pnt.: 9de pr. R. v. Drumpt 58 pnt. Klasse D (overjarig, eigen kweek): le pr. D. A. van der Laaken 67 pnt.: 2e pr. idem 66 pnt.: 3e pr. J. L. F. v. d. Meijde 63 p.; 4e pr. J. W. van Hees 60 p.; 5e pr. D. A. v. d. Laaken 58 p. Klasse E (open klasse): le pr. R. van Drumpt 71 p.: 2e pr. C. Reizevoort 69 p. Klasse G (Belgische waterslagers, twee vogels)le pr. G. Huisman 144 p. Klasse H. idem één vogel: le pr. G. Huis man 72 p. Klasse I (zes broedpoppen)le pr. G. Huisman; 2e pr. L. Lecourt. Klasse J (kleurvogeis, éénkleurig): le pr. J. Schouten, bruine pop. 87 p.; 2e pr. idem witte man. 84 p. Klasse K (bonte kleurvogeis): le pr. J. Schouten, 85 p. Eerste meesterzanger: J. W. van Hees, 78 p.; 2e pr J. Kukler, 75 p. Derby-prijs: le pr. C. Reizevoort 63 p.: 2e pr. J. Kukler 59 p. Alleen voor de tentoonstelling waren er ongeveer 75 inzendingen. De heer van Herpt uit Den Haag had een prachtige collectie kleurvogeis ter op luistering ingezonden, terwijl de Ver. voor Vogelbescherming als steeds weer een stand had ingericht van voederhuisjes, broed- kastjes en andere in tuinen en plantsoe nen voor onze gevederde huisvrienden nut tige zaken. Belangstellenden zij erop gewezen, dat de tentoonstelling hedenavond tot 10 uur en morgen van 105 uur geopend is. Morgenavond vindt tot besluit de trek king der verloting plaats. HERV. JONGEREN ORGANISATIE. Lezing van dr. J. van Ham. Voor de Herv. Jongeren Organisatie hield dr. J. van Ham een lezing over den dichter Marsman. In het begin van zijn uiteenzetting zeide spr. dat Marsman, die nog betrekkelijk jong is, moeilijk te begrijpen valt. Toch richt hij zich direct tot ons Dit voelt men als men iets van hem leest. Toch zal Mars man nooit een populair dichter worden. Hij en zijn vrienden begonnen in de oor logsjaren op te treden. Heel de literatuur stond toentertijd als 't ware op losse schroeven Er ontbraken groote leidende figuren Naar die er nog waren werd niet geluisterd. Spr. noemde de heer Verweij en zijn vrienden in „De Beweging". Dit tijdschrift hield echter op te bestaan. Nu was er geen centrale figuur, die de lijn kon voortzetten. De jongeren moesten zelf een weg zoeken. Later verscheen een klein tijdschrift „Het Getij", later de vrije bla den, het ücht. Dit bracht iets nieuws Het oefende invloed uit op zoekende jongeren. Ook Marsman en zijn vrienden spraken nu. Zij verzetten zich vooral tegen de roman tische gevoeligheid. Niet meer het droome- rige dat bij Roland Holst of bij Vlaamsche dichters wordt gevonden. Marsman en zijn vrienden wilden zake lijk zijn. Marsman is vitalist en heeft groote voorkeur voor het vrije rhythme. Vroeger voegden de groote dichters zich In de regelmaat van het vers. Nu wil men deze belemmerende tucht wegdoen. Marsman heeft de gevoelige versvorm gehandhaafd: de vorm is bij hem niet beeld maar leven zelf. In zijn eerste wer ken komt dit sterk uit in zijn gebruik voor kleurennamen. Dit Is bij hem een zelf ontworpen cliché om aan het onuitspreke lijke een zekere gevoeligheid te geven. Aan het einde van zijn lezing citeerde spr. het een en ander uit de werken van Marsman wat tot verduidelijking kon dienen. Na een dankwoord van den voorzitter, den heer Zandee, werd de samenkomst op gebruikelijke wijze gesloten. OOK IN DEN HAAG GEEN VERTOONING VAN „JUDAS". Het bestuur van de afdeeling 's-Graven- hage van het. Ned. Roode Kruis deelt ons mede. dat de uitvoering van het stuk „Judas' door het Leidsch Studentento neel in de Prineesseschouwburg op 16 dezer niet zal doorgaan wegens bezwaren van confessioneele zijde. BINNENLAND. Televisie in de naaste toekomst? (4e Blad). Mr. Duys over 't antwoord der S.D.A.P.- Kamerfractie. (3e Blad). De weer-afdeelingen der N.S.B. worden opgeheven. (Binnenland, 4e Blad). De vergadering der Prov. Staten van Zuid-Holland. (Binnenland, 4e Blad). Te Hoorn zijn twee personen door een rangeerende locomotief gegrepen; één doode en één gewonde. (Gemengd, 4e Bi.) Te Apeldoorn is een motorrijder door een afsluitboom der spoorwegen gereden; hij is aan z'n verwondingen overleden; de toestand van den duo-passagier is zorg wekkend. (Gemengd, 4e Blad). Ons parlementair overzicht. (4e Blad). De bokswedstrijd tusschen Louis en Paolino is door Louis gewonnen door tech nische k. o. in de 4e ronde. (Sport, le Blad). BUITENLAND. Abessynië vraagt bijeenroeping van den Volkenbond. (2e Blad). Groeiend verzet tegen dc inmiddels ge publiceerde vredesvoorstellen. (2e en le Blad). De Japanners en de Vlootconferentie. (Buitenland, le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. LEIDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN WELDADIGHEID. Algemeene vergadering. Onder voorzitterschap van mr. P. A. Pijnacker Hordijk, werd gistermiddag in het gebouw Breestraat 119 de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van de Leidsche Maatschappij van Weldadigheid ter voorkoming van verval tot Armoede. De voorzitter sprak een welkomstwoord, waarna de notulen werden gelezen en goedgekeurd. Vervolgens bracht de secre taris. de heer F. H. Sobels. het jaarverslag uit over het jaar 1 Juli 193430 Juni 1935. Daaruit bleek, dat de werkzaamheden van de maatschappij, als gevolg van de slechte tijdsomstandigheden steeds in omvang toenemen. Dc Maatschappij heeft echter in het afgeloopen jaar weer veel leed kun nen verzachten. Mr. H. R. Goudsmit leg de zijn functie als secretaris neer. In het verslag werd hem hartelijk dank gezegd voor zijn velen arbeid in 't belang der Maatschappij verricht. In de werkwijze der maatschappij werd een geheele reorganisatie aangebracht. Het perceel Breestra tal 19 werd gehuurd, waarin de nieuwe secretaris thans gere geld zitting houdt. Voorts werd een wijk- indeeling van de stad gemaakt, waardoor iedere medewerker(steri de gezinnen, die aan zijn of haar zorgen zijn toevertrouwd alle in een bepaalde wijk vindt, zoodat de arbeid thans veel meer geconcentreerd is. De Maatschappij mocht ook in het afge loopen jaar weer tal van adviezen uit brengen aan H M. de Koningin, inzake aanvragen om hulp H. M. de Koningin stelde in Juli de Maatschappij een be langrijk bedrag ter beschikking. Aan con tributies werd ontvangen f. 6015.82. aan rente f. 5391.76. aan revenuen van de Leidsche Hulpbank f. 698.57. Aan 108 ge zinnen werden vaste toelagen verstrekt, terwijl in totaal 241 gezinhen geholpen werden. Het verslag werd goedgekeurd, nadat de voorzitter den secretaris hulde had ge bracht voor de uitnemende wijze waarop hij het secretariaat beheert en voor de reorganisatie, die hij tot stand heeft ge bracht en waardoor de werkwijze zooveel doeltreffender belooft te worden. De kascommissie bracht gunstig verslag uit, terwijl ook het accountantsrapport gunstig luidde, waarna de penningmees- teresse. mej, Coebergh. onder dank voor haar gehouden beheer, daarvoor werd ge dechargeerd. De aftredende bestuursleden, mej. Coe bergh, mr. Briët en ir. Modderman wer den bij acclamatie herkozen. Na de rondvraag, waarbij enkele Inter ne zaken werden besproken, volgde slui ting. MILITARIA. Aan de cursussen voor hoogeren rang in 1936 zal worden delegenomen door de na volgende reserve officieren van het 4e re giment infanterie: Voor regiments-commandant dc majoor H. Siepcriia. Voor bataljons-commandant de kapheins A. H Goldberg en J. J. N. Cramer. Voor compagnies-commandant de luits. G. P. A. Simonis, A. Kalkman, N. Bolle, W. W. L. Holleman, H. J. v. d. Berg, C. Booster en H. Sjouke.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1