lonqe Beschuitjes LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 10 December 1935 UIT DE RIJNSTREEK. Thijs IJs en het geheim van den hollen boom geeft nadere toelichting. In principe 0i hierop het voorstel z.h.st. aangeno- jen. B en W. stelden voor de loonen der ar- Klders werkzaam bij de werkverschaffing, bepalen op f. 15 p.w. Inclusief f. 1 voor gn feolenbon gedurende den tijd. dat ook I steuntrekkenden dit bedrag voor een jlenbon ontvangen. Het ligt dan in de gloeiing ook f. 15 p. w. uit te keeren, snneer geen kolenbon wordt verstrekt. ,eth. v. Egmond wijst er op, dat er in >t geheel maar 536 werkweken zijn en n. in den tijd, waarin de kolenbon zal tilden. Werkverschaffingsobjecten zijn er itifl weinig. Het orgaan stelde voor f 13.80 i». plus een kolenbon van f. 1. De heer Krulzlnga ls teleurgesteld over ie houding van B. en W. tegenover het wrstel der S.D.A.P. (de thans geldende gfjnregeling brengen van de Vlle klasse •i de fVe klasse i. De levensstandaard ls iter betrekkelijk duur. Met Leiden komt Oegstgeest ln de steunregeling 4 klassen yhler. Van f 9 p.w. wordt volgens spr. tbrek geleden. De verhooging zou slechts 150 plus kindertoeslag bedragen. B. en [.willen nu eigenlijk de kolenbon inhou- itn. Spr zou bij een strengen winter zelfs ster willen geven. Ook de houding van 3 en W. tegenover den kindertoeslag acht ar. onjuist. Rijswijk en Voorburg geven vogcre huurtoeslagen. De sociale taak itr gemeente moet zóó zijn, dat de werk ten behoorlijk worden gesteund. Spr. ieht 't min of meer beleedigend te ver- liren, dat er steeds nog 'n prikkel moet lijn om te werken. Z.i. willen de werkloo- n gaarne werken. Dr. Simon Thomas zegt, dat het orgaan il-emeen voor verlaging was. Spr. acht tt onjuist f. 15 te blijven verleenen. lannecr er van een kolenbon geen sprake peer is. Dit gaat tegen het advies In. De ttr Paardekooper stelt voor „inclusief" (wijzigen in exclusief. De voorzitter weer ut een opmerking van den heer Krui- hga, dat de gemeente „nog niet aan den pond zit". WIJ moeten zorgen, aldus spr.. ri niet aan den grond te kermen. Wij (heren ook niet alle arbeiders over één om: maar er zijn arbeiders, voor wie een nikkel tot werken noodig ls. Weth. v. Egmond merkt op, dat wij er «or moeten zorgen dat de werkgelegen- iid die er is, niet benut wordt door ar- dders van buiten de gemeente, die tegen n lager loon willen werken. Dan gaat arbeidsgelegenheid voor den Oegstgees- paar verloren. De plaatselijke arbeider eet haar zien te behouden. B en W zijn (komen tot een verlaging, omdat zij an- [13 de grens van het werkelijke loon be nderen of evenaren, hetgeen spr. met Jfers toelichtte. Wij willen gaarne de arbeiders een ihoorlijk loon geven, maar de „arbeids- degenheid" moet vóór alles bewaard blij- 'n Dc heer Kruizinga zegt, dat, wanneer «n zioh van .bulten-af" tegen lager loon omt aanbieden, zulks geen reden mag djn hen te accepteeren. Zij die tegen zulk laag loon willen werken, zullen dit et behoorijk doen. Daarbij mag men een bona-fide" werkooze niet met een „arm- istige" vergelijken. Weth. v. Egmond egt. dat de heer Kruizinga niet ziet, wat toekomst zal baren. Er zijn nil al be- rijven, die geen Oegstgeestenaren meer [hatsen. 't Is toch véél belangrijker, wan- mneer een arbeider zijn werkgelegen- (id behoudt, zij het dan met een tijdelijk igere uitkeering Spr. begrijpt niet, dat heer Kruizinga zulks niet inziet. De ter Kortmann merkt op, dat de heer Inizinga wil inroeien tegen de geldende bnmarkt, hetgeen toch niet aangaat. Be heer Bakker zegt, dat niemand fnag een lager loon geeft, maar de toe- duiden lijden er nu eenmaal toe. Een voorstel-Smlt tot verleening van 15 p.w. exclusief kolenbon, werd verwor pen met 82 st. Tenslotte wordt het voor del van B en W. ff. 15 Inclusief f. 1 voor tolenbon) aangenomen, met de stem van én heer Kruizinga tegen. Aangeteekend wdt, dat e.v. kan worden voorgesteld f. 1 voor de kolenbon ln de zomer landen in te trekken). een zeer uitvoerige discussie over en hooge declaratie der „M.A.B.E.G." ln- pke het rioleeringsplan, werden de comp- «Mteitsbesluiteri verdaagd. Volgde voortzetting behandeling der Ge- ïtentebegrooting. De commissie stelde Hor de post „onderhoud van wandelplaat- en en plantsoenen", met f. 1000 te veria- Sta. De voorzitter merkt op. dat men in -*?s!geest al behoorlijk belasting moet be- hlen: het natuurschoon moet dus als «"trekkingskracht voor alles behouden «liven. Het onderhoud der plantsoenen «teekent een voordeel voor de plaatselijke industrie, 't Is werkelijk van belang de stken goed in orde te houden B. en W. [ebben reeds post voor post pijnlijk on- «rzocht en er op bezuinigd. Weth. v. Eg- top.d vestigt er de aandacht op, dat de Rantsoenen nu onderhouden kunnen wor den voor minder dan de helft van vroeger, «ffl heeft veel kunnen doen voor weinig Md, f. 2700 van de f. 3525 is uitgetrokken "er loon. De rest is voor bemesting en 'v. beplanting. Wanneer deze post ver bid wordt, zal men de post werkver- knalfing of steun moeten verhoogen. öe heer Bakker is het volkomen eens ®-t den voorzitter, wanneer deze zegt, dat Parken er netjes uit moeten zien. Het bat er alleen maar om, op welke wijze door wie het onderhoud geschiedt. Ver- Wullende leden spreken zich uit voor het «besteden der werken, hetgeen niet een kfliooging van den post werkverschaffing gevolge behoeft te hebben. Een ge- Weltelijke uitbesteding heeft het vorig bar goed voldaan. Een voorstel-Paarde- 'ooper tot uitbesteding der resteerende ""derhoudswerken, wordt door den Raad ""genomen met 83 st. (die van de wet- aouéers en den heer Kruizinga), nadat eeth. v. Egmond deze uitbesteding sterk «traden had. de post ..kosten van de gemeente- wniging" vraagt de heer Kortmann wat "ler is; „vuilafvoer" of „vuilverbranding". Voorzitter wijst er op, dat de begroo- nu toch afgehandeld moet worden, ve post „onderhoud automobielen" wordt ïf '-'50 verlaagd, daar vrijstelling van 6 der wet op de wegenbelasting ls ver- eens (pius 5o voor minder benzinever bruik), Dr. Simon Thomas stelt voor de post ''Oiksfeesten" ad f. 500 met. f. 50 te ver gaderen. daar ook de subsidie der Wijk- vrpleging verlaagd ls. De voorzitter merkt ®3t dit beknibbelen op kindertracta- betcelrent en zulks terwijl hun aantal 'rk Is toegenomen. Het voorstel wordt '"worpen met 9—2 st (dr. Simon Tho- 35 en de heer Kruizinga). RECLAME. 5254 €cht weer voor een kop heefe chocolade of anijs melk. met die heerlijke pittige 12 ct per pakje Bij de post „subsidie Leidsche Hout" ad f. 450, adviseerde de commissie deze te verlagen. Het oordeel over het nut van de „Leidsche Hout" voor dc Oegstgeestenaren blijkt verdeeld te zijn. De voorzitter voert een pleidooi voor handhaving der subsi die; dat is redelijk en een bewijs van „courtoisie". Het bedrag ls nog niet eens 1/10 der onderhoudskosten. De heer Paar dekooper wijst er op, dat Oegstgeest ook geen subsidies vraag van naburige ge meenten. De Leidenaars profiteeren ook van Oegstgeest. Een voorstel Paardekooper om de subsidie geheel te schrappen wordt niet ondersteund. Het voorstel der com missie tot verlaging der subsidie met 10"/» wordt aangenomen. Op voorstel van den heer Kruizinga wordt besloten de voor de gemeente op „Endegeest" verpleegde patiënten f. 0.25 p. W. voor zakgeld te geven. Bij de post „werkverschaffing aan werkloozen" vraagt de heer Kruizinga of het mogelijk is de werkloozen 1 maal per dag te laten stempelen en voor een be schutting te zorgen bij slecht weer. Zal onderzocht worden. Hierop wordt na een onbelangrijke rondvraag de vergadering bij post 370 der uitgaven gesloten. De afhandeling der begrooting laat dus nog steeds op zich wachten! RIJNSBURG. Op de hoek KerkstraatHofstraat had een aanrijding plaats tusschen een brik en den wielrijder A. R. R. werd tegen de muur gedrukt en liep verwondingen op aan armen en been Dr. Jonker verleende de eerste hulp. Het rijwiel werd totaal ver nield. Aan de veiling Flora werden de eer ste getrokken tulpen (scarlet due) aange voerd door den heer G. Kralt. De prijs was f. 2.80 per 100. Door het bestuur van Flora is beslo ten. dat voor z.g.n. doorgedraaide bloemen dé volle minimumprijs uitgekeerd zal wor den. Tot voorzitter van de afd. Rijnsburg van Bloembollencultuur is benoemd de heer Alb. D. den Haan. WARMOND. Retraiteclub St. Aloysius. Bovengenoemde vereen, kwam bijeen in de Burcht tot het houden van een alg. verg. De voorz. de heer Th. Weyers heette alle leden welkom, inzonder den geeste lijken adviseur en den spreker van dezen avond kapelaan van Druilen. Hierna wer den door den secr. de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna verkreeg de kapelaan het woord tot het uitspreken zijner rede. Spreker had tot tekst gekozen: „In de stilte van het heiligdom". In gloedvolle woorden wees spr. op de groote waarde van het houden eener retraite en was ten zeerste verheugd, dat de vereen, in deze parochie zoo groeide en bloeide. Hij wekte een ieder op trouw de bijeenkomsten te bezoeken en vooral deel te nemen aan de komende retraite. Ver volgens dankte de voorz. den spreker. In overleg met den directeur van het Retraite-huis te Noordwij kerhout was men tot het besluit gekomen dit jaar de retraite te houden in de Kerstweek. Hierna volgde sluiting, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. Gemeentebegrooting 1936. In de begrooting voor het dienstjaar 1936 zijn de navolgende belastingen opgenomen. 80 opcenten op de hoofdsom der grondbe lasting voor de gebouwde eigendommen: 20 opcenten op de hoofdsom der grondbelas ting op de ongebouwde eigendommen; 183 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting; 40 opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting; 55 opcenten op de hoofdsom der gemeente-fondsbelasting. Ook op de O.L. school is het St. Nico- laasfeest gevierd, waartoe op initiatief van mej. Struis-Scheltens en mej. E. Scheltens in samenwerking met de oudercommissie 1 bijdragen waren ingezameld, een en ander voor de kinderen, die noodgedwongen in Lelden school gaan. Onder leiding van het hoofd der openbare school kwamen de leeerlingen onder leiding van het hoofd der openbare school uit Leiden in het oude Raadhuis bijeen. Zij zijn getracteerd op versnaperingen, en ontvingen doelmatige geschenken. Na afloop dankte de heer Mastrigt, voorzitter der oudercommissie het hoofd der school, den heer Risk en mej. Schwarz, onderwijzeres, voor hun aanwezigheid en mej. Struis-Scheltens en den heer D. Ramp voor hun initiatief. Het resultaat der inzameling was boven ver wachting. Zelfs bleek, dat de inkomsten nog grooter waren dan verleden jaar, wel een bewijs, dat hier velen het openbaar onderwijs een warm hart toedragen. WASSENAAR. Inbraak. De heer L. alhier gaf kennis van het feit, dat er in zijn onbewoonde villa aan de Klip alhier werd ingebroken. De politie, die bij het Ingestelde onderzoek een persoon ln de duisternis hoorde wegvluchten, deed alle moeite hem te onderhalen, wat helaas geen succes opleverde. Aanvankelijk meende men dat er niets vermist werd, doch later .bleek dat er een gouden dameshorloge met armband ont vreemd was. Vergadering „Bloembollencultuur". Door de afd. Wassenaar van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur werd een leden vergadering gehouden. Door den voorzitter den heer A. P. Ruyg- rok werden de aanwezigen hartelijk wel kom geheeten. Nadat door den secretaris den heer J. Hoogstraten Jr. de notulen waren voorge lezen en onveranderd werden vastgesteld, kwamen diverse ingekomen stukken ter tafel. Allereerst een schrijven voorstellende over te gaan tot toetreding als lid bij de Ver. voor Vreemdelingenverkeer te Wasse naar. Na een kleine toelichting door den voorz. werd zonder hoofdelijke stemming besloten. Tot afgevaardigden naar de verg. voor V. V. werden aangewezen de heeren A. de Mooij en W. B. van Eijk. Het ingekomen voorstel van den heer Mooiman om het kringenstelsel te doen vervallen of zoo dit niet mogelijk blijkt zoodanig te wijzigen dat de kringen I en II samenvloeien, werd zoodanig gewijzigd dat getracht zal worden dat Wassenaar in- plaats van bij kring II gevoegd zal wor den bij kring I. Na stemming werden tot afgevaardigden naar de 179e alg. verg. benoemd de heeren A P. Ruijgrok en G. v. d. Marei en tot plaatsvervangers de heeren J. Hoogstraten en A. J. Hoogeveen. Aan de orde was nu de beschrijvingsbrief voor die vergadering. Tot candidaten in het Hoofdbestuur wor den gesteund in de vacature E. H. Krelage (voorz.) dr. M. D. Dijl; in die van de hee ren J. Valkening, J. Roes en J. v. d. Meer de heeren W. Murk, G. v. d. Marei en P. C. de Zeeuw. Werd besloten goedkeuring te hechten aan de aangeboden rekening en verant woording door het hoofdbestuur betref fende de gehouden Flora in 1935 waarvan het tekort bedraagt f. 27.229, eveneens werd het voorstel van het hoofdbestuur gesteund om uit de eigen middelen van het H.B. een bedrag van f. 5000 beschikbaar te stellen tot dekking van het tekort. Evenwel in tegenstelling van het prae- advies van het H.B. die het voorstel Boven- carspel en omstreken, Wassenaar enz. om tot algeheele opheffing van de sanerings maatregelen te geraken, wil uitstellen en de behandeling eerst wil doen plaats vin den op een verg. in September 1936, werd besloten hiervan niet af te wijken en tegen de motie te stemmen van het H.B. Wat betreft de voorstellen door de afd. Voorhout werd besloten met het voorstel van het H.B. mede te gaan. Evenzoo met het voorstel van de afd. Heemstede, om te geraken tot oprichting van een economische afd. Het HB. wil dit onderwerp eerst bestudeeren en eerst in de eerstvolgende verg. behandelen. Hierop werd door den penningm. van deze afd., belast met de behartiging van de financiën van de Floratentoonstelling 1935 verslag uitgebracht over het door hem gevoerde beleid. Nadat door hem eerst was medegedeeld dat de inzending van deze afdeeling een groot succes is geworden, er werden o.a. 2 gouden en 2 zilveren medail les behaald, was er gestreefd om het ge heel wat de onkosten betrof zoo laag mo gelijk te houden wat met de medewerking der leden zeer wel gelukt is. Velen gaven de bollen, anderen hun werkkrachten enz. met tot resultaat dat hij zijn boekhouding sluit met een restant van f. 28.17. De voorz. brengt hiervoor den heer C. Nell Jr. har telijk dank, naast hem de tentoonstellings commissie en den leden voor hunne werk zaamheden en medewerking. Na rondvraag volgde sluiting. ZOETERWOUDE. Bij Kon. Besluit is toegekend de zil veren eeremedaille der Oranje Nassau-orde aan den heer J. van Rijk. watermolenaar bij den Grooten Polder alhier. o ZEVENHOVEN. In de vergadering van de Landarbei- dersbond St. Deus-Dedlt bleek dat het kas saldo was i. 51. Gekozen werden tot bestuursleden de heeren P v. Tol als voorz., C. J. v. Veen, secrA. Hassing 2e penningm. De heeren G. Cornelisse en A. Bouwmeester bedank ten. ALPHEN. Jaarverg. R.K. Transportarbeidersbond. In de jaarvergadering van den R.K. Transportarbeldersbond alhier, werden de aftredende bestuursleden herkozen. Ter voorziening in de vacature Klarenbeek was geen candidatenlijst ingekomen. Op voorstel van het bestuur werd z. st. de heer A. v. Hemert als bestuurslid gekozen, die terstond door den voorzitter op deze vergadering werd geïnstalleerd. Tot leden der controlecommissie werden benoemd de heeren Bosman en Dongelmans. Uit het jaarverslag van den penningmeester den heer A. v. d. Sijs, bleek het afgeloopen jaar met een batig saldo van f. 37.72 te kunnen worden gesloten. Boeken en be scheiden werden in orde bevonden; den penningmeester werd onder dankzegging dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Het plaatselijk Crisis-comité. Het pl. Crisis-comité doet ook voor zijn werkzaamheden gedurende den a.s. winter wederom een beroep op de offervaardig heid van de ingezetenen. Medegedeeld wordt; Met groote dankbaarheid zien wij terug op het afgeloopen werkjaar. Wij mochten in November 1034 onze werk zaamheden aanvangen en noteerden als baten uit diverse inzamelingen en objec ten niet minder dan ruim f. 8300 terwijl giften in gedragen kleederen en andere natura zeer vele waren. Dientengevolge viel ons het groote voorrecht ten deel, veel te mogen bijdragen tot leniging, waarmede ook door uw steun, onze arbeid ruimschoots werd .beloond. Een vrucht van het streven van ons comité zien wij daar nevens in de thans geopende gelegenheid tot het verschaffen van nuttigen arbeid aan jeugdige werkloozen. Dank zij den krachtigen steun van Overheidswege bleek het mogelijk, dit werk uitnemend te orga- nlseeren. Onder deskundige leiding zijn thans dagelijks een 60-tal Jonge men- schen met nuttigen arbeid bezig. Ons werkcomité stelt zich voor gedurende de volgende maanden met deze organisatie in contact te blijven. Intusschen zullen als gevolgd van de opheffing van het Natio naal Crisis-comité in het a.s. voorjaar, ook de pl. comité's vervallen. Alzoo zal de nu ingetreden winterperiode de laatste zijn gedurende welke ons pl. crisis-comité in zijn huidigen vorm met den arbeid zal I voortgaan. Ons werkcomité acht het dringend noodzakelijk voor deze laatste win ter campagne een groote geldinzameling te houden en daaraan zijn beste krachten te wijden. De nood is toch zeer zeker niet verminderd, maar zal daarentegen naar alle verwachting in den a.s. winter aan merkelijk sterker drukken. Er zal alzoo straks weer veel noodig zijn om ons pl. crisis-comité in de gelegenheid te stellen althans eenigermate tegemoet te komen aan de stijgende aanvragen. Het comité doet daarom nogmaals een vriendelijk be roep op aller weldadigheidszin. Vergadering „De Rijnstreek*. In de ledenvergadering van de IJsclub „De Rijnstreek", bleek dat het afgeloopen jaar kon worden gesloten met een batig saldo van f. 686.81. Dc rekening was ge heel in orde bevonden Na behandeling der begrooting werd als bestuurslid voor Kou dekerk herkozen de heer J. E. M. v Beers. Gekozen werd als penningmeester de heer C. D. J. Tolk en als secretaris de heer W. J. Hetzel. De heer A. P. Tolk, had als be stuurslid bedankt, hetgeen den voorz. ir. J. Waardenburg aanleiding gaf zijn waar deering uit te spreken voor de, gedurende 27 jaar als bestuurslid door den heer A. P. Tolk aan de IJsclub bewezen diensten. Ook aan den heer G. Anker die als baan commissaris te Woubrugge had bedankt, werd dank gebracht voor zijn vele werk zaamheden. In de plaats van den heer Anker werd benoemd de heer E. v. Luiing. BOSKOOP. Aan de Burg. Colijnstraat had nabij de Herv. Kerk een aanrijding plaats, tus schen een personen-auto en een wielrijder, met het gevolg, dat het rijwiel ernstig werd vernield. De autobestuurder was dadelijk bereid de schade te vergoeden. 3. Thijsje had heel veel plezier in 't onverwacht bezoek, en gaf zijn gast wat kaas en 'n stukje koek. Aan de gulzigheid, waarmee het dier dit at. was wel te zien dat hij heel erge honger had. Blijk baar was hij 't vroeger ook wel goed gewend, want Thijs merkt op dat hij veel kunstjes kent. Hij geeft heel netjes nog een poot en krijgt als dank dan een stuk brood. „Maar zeg", spreekt Thijs, „ik word uit jou tooh niet goed wijs. Ik merk aan jou. dat jij een goede baas eens hebt gehad waar die nu is gebleven, ls wat ik niet goed vat. Waarom loop jij hier toch alleen te dwalen? Of komt hij jou soms strakjes halen?" De hond scheen te begrijpen wat Thijs zei: hij sprong tenminste overeind en blafte blij op de deur liep hij dan af, waarna hij nu en dan een kort gejank te hooren gaf. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. Aanleg van sport- en speelterreinen - Ophalen van asch en vuilnis - Kerstgave. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Alle leden aanwezig. Voorz.: de burgemeester, de heer K. Brug. Van den minister van Nijverheid enz. was ingekomen een schrijven, waaruit bieek. dat er geen bezwaar bestond tegen de wijziging van de winkelsluitingsveror dening, zooals door den raad was vastge steld. De voorz. bracht in behandeling een voorstel betreffende den verkoop van een stukje grond ter grootte van 10 vlerk. M. aan mevr. S. v. d. Wilk voor f. 100. De voorz. merkte op, dat deze prijs is gevraagd en dat de koopster hiertegen geen bezwaar had. Mevr. v. d Wilk had dezen grond noodig in verband met een te bouwen garage. De heer De Haas wees er op, dat al met den bouw is begonnen vóór den verkoop van den grond door den raad is behan deld. Hierop antwoordde de voorzitter, dat in 't belang van koopster de zaak is be spoedigd. De kwestie was van te weinig belang om hiervoor een spoedvergadering te houden. Z. st. werd tot den verkoop be sloten. Voorstel tot aanleg van sport- en speel terreinen in werkverschaffing. Dit werd door den voorz. uitvoerig toegelicht. In overleg is getreden met de Ned. Heide Mij. Deze heeft een ontwerp klaar gemaakt, dat. zoo het mocht worden uitgevoerd, dit de aantrekkelijkheid van de gemeentezeer verhoogt. Het betreffende terrein is reeds gemeente-eigendom, behalve een kleine strook, die nog aan de provincie behoort, doch die tegen overdracht van dit gedeelte aan de gemeente wel geen bezwaar zal hebben. B. en W geven den raad in over weging het plan door de Ned. Heide Mij. te doen uitvoeren in werkverschaffing. De heer Groenendijk zei voor uitvoering in werkverschaffing te zijn. Hij zou in het aan te leggen plantsoen gaarne een muziektent hebben en vroeg of ook de aanleg van een ijsbaan op het beschik bare terrein mogelijk is. De heer Rijns burger oordeelde het ontworpen plantsoen te groot. Het zal te veel aan onderhoud kosten. De heer De Haas vond het een mooi plan. Er waren echter volgens hem finan- cieele bezwaren, want er gaat te veel bouwterrein door verloren. De heer Huijs- man deelde mede zeer ingenomen te zijn met dit plan. dat uitstekend past voor onze gemeente. Uitvoering in werkver schaffing vond spr. echter niet het beste, omdat het hier een naar zijn meening noodzakelijk werk betrof. Verder vroeg hij of de Rijkssubsidie al toegezegd was en hoe groot het loon zou zijn. Tegen uitvoe ring in werkverschaffing had hij het be zwaar, dat dit den loondruk bevordert. De voorz. zeide dankbaar te zijn voor de algemeene instemming. Er blijft met de uitvoering van dit plan volgens hem nog voldoende bouwterrein over; bovendien vermeerdert hierdoor de waarde van dit terrein. Wat het onderhoud van 't plant soen betreft deelde spr. mede, dat aan de Sierteelt-Centrale zal worden verzocht om een beplanting, die weinig onderhoud ver- cischt. Tot den heer Huisman, die tegen uitvoering in werkverschaffing bezwaar maakte, zeide spr.. dat hij b.v. de gepro jecteerde tennisbanen niet noodzakelijk voor de gemeente kon achten. Aan den heere Groenendijk antwoordde hij, dat B. en W. met zijn verzoek aangaande de muziektent rekening zullen houden, doch wat de ijsbaan betreft, merkte hij op, dat alles niet in eens kon geschieden. Bij uit voering in werkverschaffing rekende de voorz. er op, dat het Rijk bijna 80"/» van het loon zal vergoeden. Het loon zal waarschijnlijk zijn 30 ets. per uur bij een werkweek van 48 uur. De voorz. beval het plan nogmaals warm aar.. De heer Huijsman had bezwaar, omdat de voorz. inzake subsidie en loonen nog maar van waarschijnlijkheden had ge sproken. Hij wil de zaak liever aanhouden, tot hieromtrent zekerheid is verkregen. De voorz. antwoordde, dat uitstel geen zin heeft. In werkverschaffing worden de loo nen door den minister bepaald en de werkloozen zijn met uitstel niet geholpen. Weth. Boot merkte op. dat bij de door de Ned. Heide Mij. opgemaakte begrooting wel rekening zal zijn gehouden met de loonen die tot nu toe ln werkverschaffing gelden, ofschoon spr. dat niet zeker weet. De heer Huijsman: „Omdat het u niet Interesseert". Weth. Boot gaf over deze opmerking zijn spijt te kennen. Hij hoopte, dat alle leden in dezen zouden meewerken, in 't belang óók van de werkloozen, die met uitstel niet gediend zijn. Een voorste' van den heer Huijsman om dit punt aan te hou den. vond geen steun waarop het vooretel met alg st. werd aangenomen. Voorstel .van B. en W. inzake publieke aanbesteding van ophalen van asch en vuilnis. Verschillende wenschen werden nog geuit o.a. door den heer Klaver die de 8—2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7