Mussolini verklaart opnieuw niet te willen wijken. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 9 December 19351 Overeenstemming tusschen Hoare ert Laval UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. DE ITALIAANSCHE KAMER BIJEEN. Groote rede van Mussolini - De afgevaardigden schenken hun onderseheidingsteekenen. Het begin van de zitting van Zaterdag van de Itallaansche Kamer, die bijeen was geroepen voor de groote rede van Mussolini over de bultenlandsche politiek, was ge wijd aan de Inzameling van de gouden en zilveren oorlogsonderscheidingen en andere medailles, die de afgevaardigden als offer aan het vaderland afstonden, naar het voorbeeld van den president van de Kamer graaf Ciano. De ordeteekenen werden verzameld In een stalen helm en namens de geheele Kamer verklaarde de president tegenover Mussolini, dat het Italiaansche volk bereid was alle lijden te dulden en alle ontberingen door te maken. Toen kwam Mussolini aan het woord en als antwoord verzekerde hij den Kamer president. dat het Italiaansche volk ook op den 365sten dag van het economisch beleg door denzelfden geest van verzet bezield zou zijn als thans. „Er is geen beleg, dat ons op de knieën kan krijgen en ons van ons doel kan afbrengen", verklaarde hij. Mussojini maakte een toespeling op de be spreking, die hij 's morgens met de ambas sadeurs van Engeland en Frankrijk had ge houden en gaf als zijn meening te kennen, dat op het laatste oogenblik misschien een geringe verbetering en een kleine verzach ting ten aanzien van eenige door vooroor deel beheerschte kwesties was ingetreden. Niettemin waarschuwde hij tegen onge rechtvaardigd optimisme. Beraadslagingen van deskundigen zijn nog geen politieke onderhandelingen en zelfs wanneer deze beginnen, is nog niet gezegd, dat zij tot een gelukkig resultaat zullen leiden. Men heeft Italië opnieuw verzocht zijn mini- mum-eischen bekend te maken. Dit ver zoek Is echter niet op zijn plaats, want Italië heeft reeds in October zijn mini- mum-eischen ter kennis van de Fransche regeering gebracht. Als antwoord waren daarop in November de sancties begonnen tegen een aanvaller, die in werkelijkheid door de bevolking van het z.g. aangevallen land met ongeduld werd verwacht, een be volking, die dank zij dezen „aanvaller" de verworvenheden der beschaving deelachtig werd. Voorts heeft men Italië zijn afweer- maatregelen tegen den sanctie-oorlog ver weten, hoewel Mussolini reeds ln zijn rede van 2 October niet slechts tegen de mili taire, doch ook tegen de economische sancties geprotesteerd en gewaarschuwd had. Het verzet van Italië tegen de sanc ties geschiedt uit noodweer. In de geheele wereld en vooral ln breede lagen van het Fransche volk en onder de Belgische frontstrijders wordt geprotesteerd tegen de toepassing der sancties. Allen, die aan deze protesten deelnemen, zal Italië in de toekomst dankbaar blijven. Op ironische wijze beantwoordde Musso lini de verklaringen van den Britschen minister van buitenlandsche zaken Sir Samuel Hoare, die deze Donderdag in het Lagerhuis heeft gehouden. Te Rome had men met voldoening kennis genomen van den wensch van het Foreign Office, dat er een sterk Italië zou zijn met een sterke regeering, wat volkomen van toepassing was op de fascistische regeering. Sedert 14 jaar voert Italië een hardnekkigen strijd voor zijn plaats in Europa en in de wereld. Doch Italië kan niet sterk zijn op de ma nier, die Hoare en die het zelf wenscht, wanneer niet de veiligheidskwestie voor zijn koloniën in Oost-Afrika is opgelost. Het Italiaansche volk wenscht zijn waar deering uit te spreken voor de woorden van Sir Samuel Hoare, doch oordeelt slechts naar de daden. Het petroleum-embarge, waartoe op 12 Dec. besloten zal worden, doet de dingen niet onbevooroordeeld zien. Vooral in moreel opzicht voelt Italië zich door de sancties gekwetst en beleedigd. Het straf recht van den Volkenbond is nog nooit, ook niet in moeilijker en ernstiger geval len. toegepast en zal ook geen toekomst hebben. Voor de eerste maal wordt het toegepast tegen Italië, dat zich slechts schuldig heeft gemaakt aan het bevrijden van slaven, tegen een Italië, dat sedert 50 jaar in Oost-Afrika onbetwistbare aan spraken op uitgebreide gebieden heeft. De methode van den economischen ver stikkingsdood is nog nooit geprobeerd en zal waarschijnlijk ook nooit meer gepro beerd worden. Zij kan slechts thans en slechts tegen het aan grondstoffen arme Italië worden toegepast. De rijke volken, die het op dit kwetsbare punt van Italië voorzien hebben, hebben zich echter ver rekend. Zij hebben in de eerste plaats niet gerekend op de moreele kracht van het nieuwe Italië, dat in staat is ook de mate rie in zijn dienst te stellen om daaruit middelen tot verzet te maken. Ten aanzien van de juridische behan deling van het ItaliaanschAbessijnsche conflict te Geneve, sprak Mussolini de be kende Latijnsche spreuk: „Summum jus. summa injuris". i.Het hoogste recht is het hoogste onrecht" Het ging om een zuiver koloniaal conflict, zooals de andere staten zelf na den oorlog en na de stich ting van den Volkenbond steeds weer door toepassing van geweld hadden opgelost. Een oplossing van dit conflict zou echter niet mogelijk zijn zonder veiligstelling van de rechten en belangen van Italië. Inmiddels zal in Italië zoowel als in Oost-Afrika de campagne worden voort gezet. tot de Italiaansche troepen en de zwarthemden het vaderland de beslissende eindoverwinning zullen hebben gebracht. Mussolini's rede, die herhaaldelijk door bijvalsbetuigingen was onderbroken, werd aan het slot stormachtig toegejuicht. Op voorstel van den Kamerpresident besloot de Kamer de rede door het aanslaan van plak"' '"n ln het geheele land bekend te maken De zitting, die nauwelijks 50 minuten geduurd had, werd na Mussolini's rede verdaagd tot morgenmiddag. In de Italiaansche pers vindt Mussolini's rede natuurlijk grooten weerklank en in de commentaren wordt de onverzettelijkheid nog eens aangedikt. In het buitenland heeft de rede van den Duce daarentegen een weinig gunsti- gen indruk gemaakt. In den strijd tegen de sancties, welke het besparen van electrischen stroom in ge heel Italië noodig maakt, alsmede de be sparing op stookmaterlaal, zullen met in gang van Maandag alle winkels vroeger worden gesloten. Een algemeene winkelsluiting is gelast om 7 uur 's avonds. Levensmiddelenzaken sluiten een half uur later. Theaters, café's. restaurants en billard- zalen moeten een half uur vóór midder nacht sluiten. Slechts enkele uitzonderingen zijn ge maakt o.a. voor stations-restaurants. In het geheele openbare leven wordt thans ernst gemaakt met de besparings maatregelen. Naar het voorbeeld van het koningspaar hebben thans ook vele leden van de koninklijke familie aanzienlijke hoeveel heden goud en zilver aan den staat ge schonken. Het voorbeeld van de koninklijke fami lie en van de geestelijkheid wordt nage volgd door alle kringen van de aristocratie en verdere bevolking. Dagelijks worden aanzienlijke hoeveel heden goud en zilver ontvangen, terwijl uit sportkringen duizenden hun bekers en medailles en andere gewonnen voorwerpen inleveren bij de verzamelplaatsen. In het theater Argentina te Rome zijn gisterochtend de prijzen uitgereikt aan de deelnemers aan het graan-concours, waar bij de staatssecretaris van het ministerie van Landbouw, Rossoni, een toespraak hield. Na Rossini sprak Mussolini, die om. zeide: de „graan-slag" moet met. gebruik making van alle technische middelen en met zeer groot vertrouwen worden gestre den. Wij moeten en zullen een goed oogst- resultaat verkrijgen. Dat is de eenige ma nier om te vermijden dat de menschen- vrienden te Genève den moed hebben ons broodsancties op te leggen. De eenheid van onze rijen is het onderpand voor een defi nitieve overwinning. Mussolini's onverzoenlijkheid moet op den duur zelfs de vrienden van Italië afstooten De anti-fascistische organisatie van Italiaansche emigranten. ..Rechtvaardig heid en vrijheid", die haar meeste leden in Frankrijk heeft, doch ook in Italië zelf illegale vertakkingen schijnt te hebben, maakt de laatste weken een druk gebruik van speelgoedballons, waarmee ze groote hoeveelheden ant-oorlogspropaganda-ma- teriaal over de Itlaiaansche grens stuurt. Naar verluidt, zijn meer dan duizend ballons met 50.000 op zeer dun papier ge drukte pamfletten in verschillende deelen van Ligurië en Piemont neergekomen. In sommige dorpen hebben soldaten en leden der fascistische militie de velden afge zocht. om de pamfletten te verzamelen en zijn bij de bewoners huiszoekingen verricht om te voorkomen, dat de pamfletten ver borgen werden. Verscheidene ballons hebben afstanden van 150 K.M. afgelegd. Men vermoedt dat zij op Fransch gebied worden opgelaten, doch er bestaat ook verdenking, dat leden van een der illegale groepen op Ita liaansch gebied des nachts de ballons op laten. HOARE BIJ LAVAL. Overeenstemming bereikt. Zaterdag is de Engelsche minister Hoare te Parijs gearriveerd en 's middags had hij direct een onderhoud met Laval. Daarover werd gemeld: Het grootste resultaat van het eerste contactnemen tusschen Laval en Hoare is de bevestiging van de solidariteit der twee landen in de moeilijkheden, voortvloeiend uilt het ItaliaanschAbessynisch conflict en de gemeenschappelijkheid van ziens wijzen en actie, uitgedrukt in het com muniqué. door van Sittart en Leger opge steld in tegenwoordigheid van Laval. Het communiqué is een bevestiging van den wil. met volharding de zending des vredes voort te zetten, die aan beide lan den op 3 November te Genéve op voorstel van Van Zeeland door de .B.-leden werd toevertrouwd. Deze bevestiging heeft te meer waarde, daar de rede van Mussolini naar gecon stateerd moet worden niet geëigend was. beide landen in hun pogingen aan te moedigen. Terwijl men den duce verzocht had. zijn minimum-eischen te doen kennen inzake Ethiopië, gaf hij te verstaan dat Italië geen andere voorstellen had te doen. dan die van 16 October en gaf hij uiting aan ziin besluit, de militaire actie voort te zetten tot de voordeelen. op 16 October o^geèischt zouden zijn verkregen en die in strijd ziin met V.B.-pact. Vervolgens wijst het communiqué er op, dat een regeling tot beëindiging der vijandelijkheden en der collectieve dwang- actie altijd mogelijk is. maar met toestem ming der twee oorlogvoerende partijen en van den Volkenbond. De voorstellen, die Laval en Hoare be sloten hebben op te stellen en aan de be trokken partijen aan te bieden, zullen noodzakelijkerwijze aan dit fundamenteel beginsel ondergeschikt ziin nu Rome niet gemeend heeft een gebaar van verzoening te maken hetwelk door den toestand ver- eischt was. Gisteren ziin daarop de besprekingen voortgezet. Na afloop dezer besprekingen hebben de ministers de volgende officieele ver klaring afgelegd: Bezield door den zelfden geest van ver zoening en in het besef van een nauwe Fransch-Engelsche vriendschap hebben wij in het beloop der langdurige besprekingen van gisteren en vandaag de formules ge zocht. welke als basis kunnen dienen voor een vreedzame oplossing van het Italiaansch-Abessiinsch conflict Voorlooplg moet nog worden afgezien van een publicatie dezer formules De Brit- sche regeering is er nog niet van op de hoogte gesteld. Indien haar toestemming zal ziin ontvangen, zal het noodig zijn de formules ter goedkeuring voor te leggen aan de belanghebbende regeeringen. Wij hebben gewerkt in het streven zoo spoedig mogelijk een vreedzame en eervolle oplossing te waarborgen Wil zijn beider zijds tevreden met het bereikte resultaat. Men verwacht, dat de voorstellen welke waarschijnlijk hedenochtend te Parijs zul len worden uitgewerkt onverwijld bil de re geering te Rome zullen worden overhan digd. opdat Frankrijk en Engeland op 12 Dec. in de gelegenheid zullen kunnen ziin de andere leden van den Volkenbond op de hoogte te stellen van hun bemoeiingen zoodat de commissie van 18 dan ook haar definitief standpunt zal kunnen bepalen in de kwestie van het embargo op petro leum. Hoare is gisteravond naar Zwitserland vertrokken. VAN 'T FRONT. De stad Dessie is Zaterdag opnieuw door Itallaansche bombardementsvliegtuigen gebombardeerd. Tegen half negen versche nen vier Capronl-maehines boven de stad, die meer dan 50 bommen wierpen. Om trent de verliezen was aanvankelijk nog weinig bekend. Van Italiaansche zijde worden de Abes sijnsche berichten over het gebeurde bij den luchtaanval op Dessie, vooral wat betreft den aanval op he\ Amerlkaansche hospitaal, met nadruk afgewezen. Men beweert, dat Italië, ondanks de verplichting om daarvan opgave te doen, tot heden niet van de aanwezigheid van dit hospitaal in kennis was gesteld. Het ook in het legerbericht van Zaterdag ge melde luchtbombardement zou uitsluitend betrekking hebben op het uitgebreide, in de omgeving van Dessie opgeslagen Abes sijnsche tentenkamp, dat bestond uit hon derden tenten en door den luchtaanval zwaar geteisterd is. De verklaring der artsen doet echter wel anders zien! In Amerika wacht men echter officieele gegevens af, alvorens stappen te ondernemen. Een Italiaansche vliegtuig heeft een flesch omlaag geworpen met 'n brief aan de bevolking van Dessie, waarin o.a. ge schreven staat: „Wij brengen de Italiaansche driekleur en de Lictoren-bundel, als boodschappers van de Romeinsche beschaving. Groet den Negus en vraagt hem of hij zijn biscuits al gegeten heeft". Aan Abessynische zijde is men hierover zeer verontwaardigd. Men wil den brief aan den Volkenbond sturen. Naar aanleiding van het luchtbombar dement van Dessie schrijft de „News Chronicle" in een beschouwing over den luchtoorlog: „De Italiaansche luchtaanval op Dessie was niet beter of slechter dan die van de Duitschers. Franschen of van ons zelf. Zij zijn alle even walgelijke uitingen van beestachtigheid" Overigens hebben de berichten van het front weinig om het lijf. Van welingelichte zijde verluidt, dat kei zer Haile Selassie tegen het einde van de week zijn hoofdkwartier te Dessie zal verlaten en naar het Noordelijk front zal vertrekken. Men verwacht, dat dan op drie verschillende plaatsen in het Noor den een groote Abessijnsche tegenaanval zal beginnen. De kleine gevechten, waar van thans melding wordt gemaakt, zijn volgens Abessijnsche mededeeling. slechts botsingen tusschen verkenningspatrouilles. Nieuwe onlusten in Egypte. Volgens den correspondent te Cairo van de „Paris Soil'" heeft de stad Zaterdag een kleinen opstand beleefd. Jongelieden trokken door de straten en heschen op verscheidene gebouwen Je vlag der revolutie. De politie belegerde de studenten in de scholen. In verscheidene wijken stond het verkeer stil. Verscheidene betoogers werden gewond. Ook de vice-commandant van politie werd gewond. De troepen zijn opgeroepen en de poli tie heeft minister Yan binnenland- sche zaken om toestemming verzocht om krachtig op te treden. Ook gisteren was het onrustig. Bij het ziekenhuis van de medische fa culteit der universiteit kwam een groote, in hoofdzaak uit .studenten bestaande, menigte bijeen, die de politie met steenen bekogelde. Zij vormden spreekkoren, waarin zij de onafhankelijkheid eischten en de afkon diging van een grondwet. Ten slotte vie len de betoogers autobussen en tramrijtul- ger. aan. De passagiers werden gedwon gen uit te stappen. Eenige wagens wer den in brand gestoken. De politie loste eenige salvo's. Eenige politiebeambten weiden gewond. Sedert Zaterdagavond heeft de politie honderden belhamels gearresteerd. De bij de excessen van Zaterdag gewonde Brit- sche luitenant-kolonel Lucas, de onder- commzndar.t der politie, moest worden geopereerd. Zijn verwondingen zijn zoo ernstig, dat men verwacht, dat hij een oog zal moeten missen. Bovendien waren Zaterdag een Britsche politiebeambte en twee Egyptische agepten gewond. Bij de betoogingen is groote schade aan gericht, vooral aan de huizen. De straten liggen bezaaid met omver geworpen boomen en lantaarns. Tot nader order zal de universiteit ge sloten blijven. AALSMEER. Jaarvergadering IJsclub „Uiterweg". De Ver. „IJsclub Uiterweg" heeft haar jaarvergadering gehouden In café „De Uil" aan den Aalsmeerderdijk, onder voorzitter schap van den heer J. Spaargaren Jbz. De voorzitter sprak een kort woord van wel kom tot de talrijk opgekomen leden, waar na de secr., de heer J. Eveleens Dz., de notulen las, welke overeenkomstig werden vastgesteld. Ook het jaarverslag leverde geen stof tot bespreking op. De penning meester," de heer Jb. Spaargaren C. Jzn., bracht verslag uit over zijn beheer der ver- eeniglngsgeldener is een bedrag van f. 681.in kas. Na rapport der Flnancieele commissie, waaruit bleek, dat boeken en kas van den penningmeester volkomen ln orde werden bevonden, bracht dc voorzit ter, den heer Spargaren hartelijke woor den van dank voor zijn accuraat beheer. Bij de dan volgende bestuursverkiezing, wegens periodieke aftreding van de hee- ren J. Spaargaren Jbz., C. Joore Jz. cn Joh. Joore Gz.. werden de aftredenden bij acclamatie herbenoemd. Besloten werd, op voorstel van het bestuur (Ijs en weder dienendei dezen winter allereerst een hardrijderij op de korte baan te organl- seeren voor mannen en jonge lieden. Ver der werd besloten, voortaan gratis gele genheid tot tenten te geven op de banen der IJsclub voor leder die dat zal verzoe ken aan het bestuur. Na afloop der ver gadering werd een gratis-verloting onder de aanwezige leden gehouden om luxe voorwerpen enz., waarvoor In totaal 54 pi ijzen beschikbaar waren. De voorzitter sprak tenslotte zijn beste wenschen uit voor de IJsclub en het komend winter seizoen. De Bloemenhandel. Gedurende de afgeloopen week is aan de vellingen alhier, wat de opbrengst van verschillende bloemproducten betreft, een lichte verbetering Ingetreden. Voor een voornaam gedeelte zal deze gunstiger stemming wel op rekening gesteld moeten worden van een sterk ingekrompen aan bod van snijbloemen, welke nog kort ge leden in flinke hoeveelheden werden aan gevoerd. v.n.I. rozen Am. anjers en diverse soorten chrysanthemums. De seringen be ginnen nu in flinke hoeveelheden ter veiling te komen en de handel in deze bloemen was vrjj vlug De beste koopen noteerden Zaterdag tot plm. 30 ct. per stuk. de rozen tot 18 c. per stuk. Wegens de schraalte aan Am. anjelieren kon de goede kwaliteit een fünken prijs opbren gen. met als hoogste opbrengst oer bloem 17 ct. Van de thans nog aangeboden groot- bloemlge chrysanten wordt de kwaliteit niet geroemd waardoor de prijs aan den lagen kant, bleef. n.l. van 1015 ct. per stuk: de kleinbloemiee chrysanten noteer den oer bos voor betere kwaliteit tot 27 ct. De eerste helleborus zoowel witte als purperkleurige, werden aangevoerd, als mede de poinsettia's meer speciaal pro ducten welke in de Decembermaand en in het bijzonder rond het Kerstfeest ter vei ling komen. De. witte helleborus noteeTde. naar gelang der kwaliteit van 2—5'/t ct. per bloem, de purperkleurige van l'/i2 ct. de poinsettia's tot 20 ct. Het plumosus snligroen bleef vrijwel constant in op brengst. n.l. tot plrri. 30 ct. oer bos voor de betere ranken. Op verzoek van het bestuur der Nederl afdeeling van den Wereldbond der Kerken, is hier een comité gevormd door de jongelingvereenieingen van verschillen de orotestantsche en oud-kath. kerkge nootschappen met het doel cm op den Oecumenischen Vredesdag. Zaterdag 14 December a.s„ een inzameling voor den vrede-arbeid van den Bond te organl- seeren. o HAARLEMMERMEER. Ernstige aanrijding. Terwijl de heer T. S. wonende aan den Hoofdweg te Nieuwvennep, per rijwiel op den Leimuiderdljk reed in de richting van den Venneperweg, werd hij aangereden door een passeerende auto, met het gevolg dat hij over den weg werd geslingerd en bewusteloos bleef liggen Direct werd de hulp ingeroepen van dr. S. die een hersen schudding en een bovenarmbreuk consta teerde Na voorlooplg verbonden te zijn, werd hij met de ziekenauto van den ge meentelijken geneeskundigen dienst naar de Maria-stichting in Haarlem vervoerd, Jaarvergadering Knapenvereeniging De Chr. Knapenvereeniging „Timotheus" te Nieuwvennep hield onder veel belang stelling haar 6e jaarvergadering in het lokaal der Ned. Herv. Kerk. De leider, de heer L. Speelman opende en behandelde een stukje Zendingsge schiedenis. Nadat de secr. en penning meester hun jaarverslagen hadden uitge bracht, werd de avond verder afgewisseld door samenspraken, opstellen en voor drachten. terwijl in de pauze verschillende afgevaardigden gelegenheid kregen hun gelukwenschen over te brengen. Toen het programma was afgewerkt, had er van den gehouden voordrachten wedstrijd prijsuitreiking plaats, waarvan de uitslag is als volgt: Eerste groep: le pr. J. de Vries; 2e prijs C. de Blaey; 3e prijs H. Klootwijk Tweede groep: le pr. F. Meijer; 2e pr. W. Boesveld; 3e pr. N. Honcoop. Als juryleden traden op de heeren Faber. Eveleens en Remiëns Deze goedgeslaagde avond werd door den heer J Weststeijn met dankzegging ge sloten. Ten aanzien van de ook in 1936 in Haarlemmermeer uit te voeren belangrijke verdiepingswerken, vernemen we, dat in het groote werkprogram van den Polder ook Is opgenomen verdieping vin; Kager- toeht van Hoofdvaart tot Vennepertocht; IJ tocht van Vennepertocht tot Bennebroe- kertocht en Aalsmeerdertocht van Venne- perocht tot Kruistocht. De heer G. C. van Arendonk, secreta ris-Kerkvoogd der Herv. Gemeente Haar lemmermeer. heeft als zoodanig bedankt. Ter vervulling van de daardoor ontstane vacature werd tot kerkvoogd benoemd de heer P. Kamer te Hoofddorp, terwijl ver der als zoodanig werden herkozen de hee ren E. van Elderen en M. J. van Nieuwen huijzen. HEDEN: Harmonie: Verg. van KapperspersonedJI 9 uur nam. 1 Oud Hortuszicht: Leldsche Radlover 8'/i uur nam. ,s Rehoboth: Geref. Bond. Spr. ds. Gosliii»» ij van Utrecht. 8 uur nam. Dinsdag. Amsterdam (Krasnapolsky)Verg van obligatiehouders der Lemvog. 3 uuj namiddag. Oegstgeest i PauluskerklSpr ds Geelkerken van A'dam. 8'/< uur nam, Rijnsburg (Flora): Muziekver „Wilhelmlna" en de Vlletkanters. 7'/, uur rtaim. Woensdag. Remonstr. Kerk: Royal Welsh Ladlej choir. 8'/i uur nam. Schouwburg: Leldsch Studententooneel .Judas" 8'/« uur nam. Voorschoten (Groote vink) N.S.B. Spr. de heer Meyers. 8>/> uur nam Donderdag. K a t w IJ k-a a n-Z e e: (Gemeente, zaal): Geref. Bond. Spr. de heer F. Luytje' 7'/« uur nam. Vrijdag. K a t w ij k-a a n-Z e e (Gemeente, zaal)Spr. de heer ir. Dijt, 7'/» uur nam. Zaterdag. „Den Burcht": Selskip Fryslan". „Yn 'a Branning". 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling Hollandsche Kunstenaarskring (tot 8 Dec.) Werkda gen 104, Zondags 14 uur. N. Rijn 19: Muziektentoonstelling (tol en met 12 Dec.) 25'/« en 7—8 uur nam DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrie tot halfvler Inenting tegen dlphterlo 4—5 uur nam. Woensdags: Inst. v. praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam, „Jeugd in nood". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „Llllom". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—7et vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nm „Leve de vrouwtjes". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 8 1/4 u. n.n „Op het verkeerde spoor". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/» uur en 8 u. 15, Roxy-Theater, Haarl. str., 7 uur nam. „La Bataille". De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v .h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter vaa nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 December as. waarge nomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, telef. 594. J. E. M. ten Dijk. Haven 18, telef. 85 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. HILLEGOM. Uitvoering „Tot ons Vermaak". De vereeniging „Tot ons Vermaak", meer bekend als de tooneeiclub van de Steen' fabriek, heeft een uitvoering gegeven ln de zaal van Hotel Sistermans. Deze vas zeer goed bezet. Vóór het doek open ging, deelde dr. Markus mee, dat de directeur van de „Arnoud" tot zijn spijt verhinderd was. Opgevoerd is het vroolijke spel .Jft' weggestopte pleegkind", in twee bedrijven, onder regie van den heer Bram Brussee, Er is zeer goed gespeeld, vooral door hen, die al meermalen voor het voetlicht heb ben gestaan. De gasten der vereeniging vermaakten zich. De dames kregen bloe men. In de pauze zorgde de band voor muziek, maar ook voor zang- en goochel- stukjes. Na het blijspel is wild verloot. Het was een gezellige, typische avond waarop liet. fabriekspersoneel van hoog tot laag sterk was vertegenwoordigd. Zaterdagmiddag is het Sint Nicolaas- feest gevierd door de kinderen van leden der Speeltuin vereen. „Goed Wonen en Omgeving". De zaal van den heer Rutten was extra versierd en flink bezet met kin deren en ouders. Er is gezongen met piano-begeleidm, van mej. Duindam; de heer Nyholt heelt verhaaltjes verteld en er zijn heerlijke versnaperingen uitgedeeld. Een verrassin„ vóór de komst van Sint Nicolaas was M verloting van twee extra-prijsjes onder ae meisjes en jongens der vereeniging. De binnenkomst van Sint Nicolaas vormde het hoogtepunt v&n den middag De voorz., de heer Oschatz heeft eei woordje gesproken tot Sint Nicolaas en ro de kinderen, over den speeltuin en ove de clubjes. Daarna is aan elk der kindere een geschenk van Sint uitgereikt. Het Sint Nicolaas-feest van deze veree Is uitstekend geslaagd. KATWIJK AAN ZEE. De collecte voor „Israël" gehouden, heeft opgebracht f. 35.74 De dankstond voor de visscherii Sjl de Herv. Kerken op Zondag 22 Dec. avonddiensten gehouden worden.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6