LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 7 December I935 UIT DE OMSTREKEN. Groote Uitvoering KATWIJKERS ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz Losse nummers van ons Blad AGENDA. MUSEA. - HAARLEMMERMEER. Ernstig auto-ongeluk. De bestuurder van een personen-auto kon op den Sloterweg bij den Spaarnwou- derweg door de gladheid van den weg het stuur niet meer meester blijven, met het gevolg, dat de auto ln de wegsloot te recht kwam en nagenoeg geheel werd ver nield. Een wlelrljdster de 22-jarige mej. v. O. trachtte de auto nog te ontwijken, doch werd door een spatbord gegrepen en maakte een zoodanige buiteling, dat ze aan de overzijde van de sloot terecht kwam en bewusteloos bleef liggen, terwijl haar rijwiel als 't ware dubbel gevouwen werd. Zij had verschillende verwondingen bekomen en kon spoedig onder genees kundige behandeling worden gesteld. Haar toestand is naar omstandigheden bevredigend. Mej. T. Ruiter, onderwijzeres aan de o 1. school no. 10 nabij den Nieuwemeer- dijk alhier, gaat met het oog op haar voorgenomen huwelijk het onderwijs ver laten en heeft uit bovengenoemde be trekking eervol ontslag aangevraagd. De meer dan 70 jaren bestaande populaire vereeniging „Concordia", die zich ten doel stelt nuttige kennis, bescha ving en gezellig verkeer te bevorderen, zal niets onbeproefd laten om daaraan ook ln het aangevangen winterseizoen te beant woorden. De Tooneelvereen. „Hierna beter" uit Koog-Zaandijk zal op Dinsdag 10 Decem ber a.s. in de Beurs te Hoofddorp voor deze vereen, opvoeren het tooneelstuk „Najaarsstormen". De heer d. R wonende aan den Nieuwemeerdijk alhier, kwam tot de on aangename ontdekking dat ongewenschte bezoekers zich 's nachts door verbreking van een ruit toegang tot de woning had den verschaft en zich van kleedingstukken en eenig geld hadden meester gemaakt. De politie stelt een onderzoek in Met ingang van 1 Januari 1936. zal het tractiedepot der spoorwegen te Hoofd dorp geheel worden opgeheven. ■o- HILLEGOM. Tentoonstelling Ver. „Streven tot Verbetering". De pluimvee- en konijnenfokkers vereen. „Streven tot verbetering" heeft haar achtste tentoonstelling van kippen, dui ven, siervogels en konijnen geopend. In de tooneelkamer van „Flora" heeft de voor zitter de heer G. P. Kroon, in het bijzon der verwelkomd de afgevaardigden van zustervereenigingen. Spr. dankte de V.V.V. voor haar wisselbeker en allen die hebben meegewerkt aan deze tentoonstelling. De heer P. D. van Mourik heeft namens V.V.V. gesproken en het bestuur gefelici teerd. Onder aanbieding van den wissel beker sprak hij de hoop uit, dat de haan victorie over deze tentoonstelling moge kraaien. Het aantal geëxposeerde nummers is 500, met ruim 550 dieren. De afd. postduiven Is minder dan in vorige jaren; echter is er een afdeeling sierduiven bijgekomen. Groote hoenders en krielhoenders zijn er belangrijk meer; een schitterende collec tie! De afd. konijnen omvat vrijwel alle rassen. De Lazanten laten hun prachtig kleed bewonderen, de heer Uitendaal zond een groote collectie siervogels De achtste tentoonstelling ziet er mooi uit. De hoofd prijzen zijn als volgt door de jury toege kend: Wisselbeker voor het hoogst aantal punten, G. Westerlaken te Hillegom. Beker voor het hoogst aantal punten voor groote hoenders G. Westerlaken te Hillegom. Mooiste krielhoenders D. R. v. d. Laan te Zaandam. Wisselbeker V.V.V konijnen, groote rassen. S. Verhoeven te Hillegom. Hoogst aantal punten postduiven Moole- naar te Lisse. Hoogst aantal punten post duiven van Inwoners G. Langeler na lo ting met M Koek. De collectie vogels van den heer Uitendaal ls zeer mooi. Een in Duitschiand gekochte Vlaamsche reus, die 9 maanden oud is. 18 pond weegt en bul ten mededinging ingezonden was door den heer A. Hey trok veler aandacht. Burgerlijke Stand. Geboren: Elizabeth, d. van J. Aaij en J. van de Beid Gijsbertus Wilhelmus Antonius. z. van G. W. van der Velde en V. G. G Wolvers Nicolaas Jacobus Hen- dricus. z. van A. Waasdorp en E. B M. Uphoff Dirk Klaas, z. van K. de Wagt en G. Schipper. Ondertrouwd: H. Bouwman en H. Phllippo. Overleden: A. van der Splinter echtge, van J. B. Steekers. 58 jaar J. Krabbers, m. 14 jaar J. Ruigrok. echtge. van G. J. Jansen, 60 jaar. Loop der Bevolking. Vertrokken: P. Cornet met gezin, naar Haarlem. Lekstraat 17 A. van Kesteren. naar Amsterdam. Haarl'straat 64 I A. Neubauer naar Bloemendaal. Grenslaan 16 M. Hulsman, naar Haarlem. Dreef 28 M. C. Duijndam met gezin, naar Haarlem. Coltermanstraat 10 rood G. Friol, naar Oberhausen (Dld.l G. Lagendijk naar Heemstede. Postlaan 18 A M Veldhuij- zen van Zanten, naar 's Gravenhage. Sche- veningen. Pansierstraat 7 H. F. A. K. Schreiber. naar Würzburg. Kurschnerhof 1 'Dld.l A. Libbenga. naar Heerenveen. Mildam IJnzelaan 100 S. Goulooze. naar Heemstede. Jeroen Boschlaan 13. De uitslag van de schietwedstrijden van de Vrijw. Burgerwacht Hillegom is. wat de vrije baan betreft: 1. J. P. Spoor. Haarlem; 2. L. A. van den Berg, Wasse naar, en 3. J. van der Spek. Nieuw Ven nep. De prijswinners in den korpswed strijd en op de personeele baan, zijn reeds eerder meegedeeld. Door de politie is een bestuurder van een auto aangehouden en in het politie bureau onderdak verleend, omdat de man onder den invloed van sterken drank zijn wagen bestuurde. Gevonden. Aanwezig aan het bureau van politie: beursje, kinderhandschoenen, alpino, revolver! kinderspeelgoedJ. oorbel, kinderhandschoen. RECLAME- 2205. op Dinsdag 10 Dec. te half acht in „FLORA" te RIJNSBURG door de Muziekver. „Wilhelmina" en de „Vlietkanters" Zang, Muziek, Voordrecht BEZOEKT ALLEN DEZEN BONTEN AVOND Programma's tevensbewjjs van toegang s 40 ct. HET BLAD VOOR KATWIJK EK OMSTREKEN GEEFT OW ADVERTENTIËN EN ABONNEMENTEN OP AAN DEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT (iiiiiiiiiinniniuiiiiiiiniiiLiniüiniMbMuuiinunHiiuiiniuiiiiuiiiiiiiiuiuiinninniuinuiiuiuiit zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. BiiiiiuiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiitiRiRnint'iiiiMiiiiiiitiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii KATWIJK AAN ZEE. Bezoek van ds. Grootjans. De beroepen predikant bij de Herv. Gem. alhier, ds. G. Grootjans uit Watergraafs meer. heeft gisteren met zijn echtgenoote een bezoek gebracht aan onze gemeente. Door ds. Rutgers en. ds. Pras werd hij om halfelf van de tram gehaald. Om half- twaalf werd een bezoek gebracht aan het Jeugdhuis in de Voorstraat, waar met het bestuur van deze inrichting werd kennis gemaakt. Het geheele Jeugdhuis werd be zichtigd. Des middags om halftwee was er een bijeenkomst in het Diaconiegehouw. waar mede de kerkeraad en de kerkvoogdij aanwezig waren. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een rijwiel, dat bij Tokio in de Varkevisserstraat is aange troffen. o LISSE. De verjaardagbus ten bate der Ned. Herv. Kleuterschool heeft in de afgeloo- pen maand opgebracht f. 10.27. Gevonden: een beursje met geld; bosje eikenhoutenplantjes. Inlichtingen verstrekt de politie. St. Nicolaas heeft een bezoek ge bracht aan de Ned. Herv. Kleuterschool en de 2 laagste klassen der lagere school. De kinderen gingen met verrassingen naar huis. Tevens bezocht hij de R K. Bewaar school. De hooge klassen werden verrast met een mooie film. o NOORDWIJKERHOUT. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt Dinsdag a.s. des namiddags te halftwee bijeen. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot het sluiten van een overeen komst met de directie van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord-Holland tot levering van water door het bedrijf aan de buurtschap de Zilk, alhier. 3. Voorstel van B. en W. tot het opnieuw vaststellen van een verordening op de heffing van een belasting op de honden. 4. Voorstel van B. en W. tot het opnieuw vaststellen van een verordening, regelende de heffing van haven- en kadegeld. 5. Voorloopige vaststelling der rekening van het Grond bedrijf, dienst 1934. 6. Idem van de Ge meente. dienst 1934. 7. Behandeling der begrooting voor het Grondbedrijf, dienst 1936. 8. Behandeling der begroeting voor de gemeente dienst 1936. NOORDWIJK BINNEN. St. Nicolaas op de Wilhelmina-school. Dagen van te voren spraken de kin deren nergens anders over! En eindelijk was dan de groote dag gekomen. De komst van den Sint en Zwarte Plet ver zekerde de Jeugd een blijden middag en dat is het ook geworden. Zooals gewoonlijk klom de oude kinder vriend eerst op het dak, vanwaar hij de kinderen hartelijk toesprak. Ook Piet liet zich niet onbetuigd; het lekkers kwam als het ware uit de wolken vallen. Dan werd het sein gegeven om naar binnen te gaan. Sinterklaas troonde al in het lokaal, waar de laagste klassen het eerst met zijn tegenwoordigheid werden ver eerd. Wat leuk werd er gezongen en hoeveel eerlijke beloften werden er gedaan. On- dertusschen werd een filmtoestel ln ge reedheid gebracht en weldra vertoonde een andere, niet minder populaire kinder vriend eenige leuke films, waarvan de kleintjes dol genoten. Dan ging Sinter klaas zich op serieuze wijze vergewissen van de vorderingen der leerlingen. Gelukkig kon hij menigeen een goed keurend woord toevoegen en Piet mocht vaak wat lekkers geven! Vervolgens kwamen de ouderen aan de beurt, die ook van de films mochten ge nieten. Geestdriftig nagewuifd verliet de Sint met een „Tot weerziens" dit vroo- lljke feest. Een woord van warmen dank komt den organisatoren van dit feest toe. OEGSTGEEST. In het ouderlingencollege van de Ned. Herv. Gemeente waren twee vaca tures ontstaan door het bedanken als zoo danig, wegens gezondheidsredenen, van de heeren W. Oudwater en H. Vroom. In deze vacatures zijn resp. gekozen de heeren H. J. Egglnk en M. Meyer Sr. RIJNSBURG. De Rijks- en gemeentepolitie alhier hebben na een uitgebreid onderzoek pro ces-verbaal opgemaakt tegen een viertal Rijnsburgers, die zich onder Oostvoorne hadden schuldig gemaakt aan het snij den van wilgen katjes. De collecte voor de generale kas en noodlijdende kerken en personen, bedroeg ln de Ned. Herv. Kerk f. 88.25. Bij meerdere lngeeetenen worden de laatste dagen konijnen ontvreemd. Men zij dus op zyn hoede. De heer P. J. Maas alhier, onderwijzer aan de Wllhelminaschool is geslaagd voor het examen wiskunde M O. K I Geslaagd te Den Haag voor het examen M O akte K (wiskunde) de heer P. J. Maas alhier. VEUR. Geslaagd voor het examen Staats inrichting M. O. de heer H. van Heven, alhier. VEUR-LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. De riool-aansluiting - Aanbieding Ge- meentebegrooting - Onbewoonbaarver klaring van woningen - Geldleening - Voorschotten voor woningbouw - Het St. Nicolaasfeest. De raad van Veur kwam onder voor zitterschap van weth. De Koning bijeen. Ingekomen was oa. een schrijven van de gemeente Den Haag. inzake rioolaan sluiting bij Marlot. De heer Koerts heeft uit het schrijven gemerkt, dat aansluiting mogelijk is, doch Den Haag zegt niet: het mag. Spoed dient betracht anders kon ons geheele riool stelsel wel eens vastloopen. De voorzitter is niet bang voor vast loopen. B. en W hebben alleen gevraagd of loozing mogelijk is: er ls ook nog een andere mogelijkheid, n.l. op de Schenk. De heer Koerts: De Schenk is nooit ter sprake gebracht, blijft dus in dit verband buiten beschouwing; Den Haag geeft geen zekerheid. De voorzitter zegt nog. dat ons stelsel goed is. Stelt Den Haag te zware eischen dan is biologische reiniging op de Schenk ook mogelijk. Overlegging Gemeenterekening 1934, aanbieding Gemeentebegrooting 1936 en benoeming commissie van onderzoek. Na discussie werden ln de commissie benoemd de heer'én Kerkhoff, Zuidwijk en Blonk, nadat dé Chr. fractie zich had teruggetrokken. Voorstel onbewoonbaarverklaring per- ceelen Molenpad 5 t/m. 15. De voorzitter merkt op, dat er voor de gezinnen woningen zijn; of het die der R.-K. Woningbouwvereeniging zijn is nog niet vast te stellen. De heer Otten vraagt wat er met hen gebeurt, die de hoogere huur niet kunnen betalen? De voorzitter zegt. dat er met allerlei gevallen rekening zal worden gehouden. Het voorstel werd z.h.st. aangenomen. Voorstel tot verieenen uitstel verplichte aflossing hypothecaire voorschotten, per- ceelen Veurschestraatweg 51 en Smitslaan 18 perceelen. De voorzitter wenscht dit voorstel ln geheime zitting te behandelen, waar tegen de heeren Kerckhoff en Borst zich verzetten. Besloten wordt tot openbare behandeling. Het voorstel werd z.h.st aangenomen, evenals het voorstel inzake verlichting van bakfietsen en motorrijtuigen, welke stilstaan. Voorstel tot vaststelling eener gewij zigde gemeenschappelijke regeling be treffende geneeskundig schooltoezicht. De heer Zuidwijk zegt, dat het salaris van den arts in dezen tijd nog met f. 1000 verhoogd is; dit strijdt met alle gevoe lens. De voorzitter: het is zeer jammer, dat niet alle scholen mededoen. Het sala ris is verlaagd op f.5500 (en toen door Ged. St. weer gebracht op f 6500). De heer Borst; „Hebben B. en W. reeds getracht den pastoor tot andere gedach ten te brengen, opdat de R.-K. scholen ook meedoen?" De voorzitter: „Er is en wordt nog steeds moeite gedaan, doch zonder suc ces". Het voorstel werd z. h. st. aangenomen. Voorstel tot opnieuw vaststellen van verordening op de heffing van besmette lijke zlektegelden. Het voorstel werd na discussie aange nomen. Het voorstel tot het aangaan van een vaste leening a f. 40.000 a 4 3/4 pCt. koers 97'/i% bij de R.V.S. werd z.h.st. aange nomen. Evenzoo het voorstel rek.-courant-over- eenkomst met de Bank voor Ned. Gem. te verhoogen van f. 20.000 op f35.000. Voorstel tot verhooging met f. 1000 sub sidie Burg. Armbestuur, na discussie z.h.st. aangenomen. Zulks was ook het geval met het vol gende: Goedkeuring rekening 1934 van het Burgerlijk Armbestuur, batig slot f. 334,51. Goedkeuring begrooting 1936 burgerlijk armbestuur subsidie f. 10.000; overname gronden langs den Veursche straatweg in verband met de reconstruc tie. - Voorstel tot het verstrekken van een voorschot van f. 63.000 aan de R.-K. woningbouwvereeniging „Eensgezindheid", o.m. voor den bouw van 16 woningen aan de Smitslaan. De heer Blokland is voor het voorstel, doch in het bedrag ls opgenomen f 11.000 voor verbetering van de bestaande wo ningen. Deze verbetering mag niet leiden tot huurverhooglng. Ook is niet juist bij plaatsen van watermeters de bewoners het water te laten betalen; dat is een verkapte huurverhooging. De werkzaam heden dienen te geschieden met Veursche arbeiders. De heer Kerckhoff vraagt of de wonin gen ook open staan voor niet-R.-K. De heer Koerts vraagt waarom thans weer voortuinen geprojecteerd zijn. De heer Zuidwijk: de vereeniging vraagt ons om geld en niet om gratis adviezen. De heer Uljtenhout wenscht te bepalen, dat de eerste 50 kub. M. water vrij zijn, en dat de huren niet boven de f. 3.50 per weck gaan. Een bezwaar is, dat bij wei gering tot verhuring beroep openstaat op B en W. Dit schept een positie voor B. en W. In 1919 stond in het bestek: „uitvoe ring met Veursche arbeiders. Dit moet nu ook bepaald worden. Het voorstel van B. en W. werd ten slotte z.h.st. aangenomen. De heer Blokland bepleit verstrekking van cokes aan die werkloozen, welke van hun bond trekken, wat andere jaren ook het geval was, en verder 1-maal stempe len voor de werkloozen. De voorzitter wil het eerste zien te re gelen met het B. A. Via de begrooting mag het niet. De kosten zullen bedragen circa f. 600. Het tweede vcizoek ls reeds aan den R.-K. Volksbond geweigerd, doch na het hartstochtelijk betoog van den heer Blokland zijn B. en W. bereid deze zaak nogmaals te bezien. Doch bij inwil liging zullen de vakbonden ingeval van fraude aan de zijde van B. en W. moeten staan. Den heer Kerckhoff spijt 't dat de bur gemeester niet aanwezig ls in verband met de collecte van de K.J.M.V. voor het St. Nicolaasfeest. Als St. Nicolaas geweten had. dat deze collecte gepaard ging met leugens, had hij zich zeker daarvoor niet geleend Reeds op 15 Nov. j.l. ls de K.J.- M V medegedeeld, dat de O. L. School niet mededeed Toch zeide men: ,,'tls ook voor de Openbare School". De burgemeester is daarop gewezen en zou er een stokje voor steken, wat niet gebeurd is. Heeft toen de burgemeester naast het paard van St. Nicolaas liep, diens geweten niet gesproken? Met leugen en bedrog is ge werkt, wat spr. zwart op wit heeft. Spr. zal aan den burgemeester nader schrijven en verwacht in de volgende vergadering antwoord. De heer Borst protesteert, dat op Zon dag collecteerend St. Nicolaas door de gemeente gereden ls. - Hierna sluiting. Vaccinatie en revacclnatle zullen ge schieden; Voor Stompwijk in de v.m. O.L. School te Leidschendam. op Woensdag 11 Dec. 1935, des n.m. tusschen 2 en 2Vi uur. Voor Veur in de O.L. School te Veur (Veurschestraatweg) op Woensdag 11 Dec. 1935 des n.m. tusschen 2 en 3 uur Trouwboekjes der ouders of geboorte bewijzen der kinderen medebrengen! Gevonden: Een kinderportemonnaie met rltsluting, inhoudende eenig geld; een dop van een radlateur; een huissleutel, merk Jowil No. 03576. Adres Bureau van Politie. o VOORSCHOTEN. Tegen een negental eigenaren van i perceelen ia de Tulpstraat is proces-ver baal opgemaakt omdat zij geen gehoor hebben gegeven aan een lastgeving van B. en W. dezer gemeente om hun per ceelen aan te sluiten aan de gemeentelijke rioleering. WARMOND. Gemeentebegrooting 1936. De door den raad voor 1936 vastgestelde begrooting geeft het volgende beeld te zien Batig slot f. 484 59. Algemeen beheer In komsten f. 20.275.70. Uitgaven .f 22.560,99. Openbare veiligheid inkomsten f.451. Uit gaven f 10.943.17. Volksgezondheid inkom sten f. 3076.50. Uitgaven f. 4819.08, Volks huisvesting Inkomsten f. 19.462.22 Uitga ven f. 20 492.22? Openbare werken Inkom sten f. 1193.80. Uitgaven f. 17.982.89 Eigen dommen niet voor den openbaren dienst bestemd: Inkomsten f. 1124.57. Uitgaven f. 2858.50. Openbaar L.O. Inkomsten nihil, uitgaven f. 1610.10. Bijzonder L.O Inkom sten f. 200, Uitgaven f. 8618.25. Bijzonder uitgebreid L.O. Inkomsten nihil. Uitgaven f. 700. L.O. niet vallende onder de par. 1 t.m 11. Inkomsten f. 2. Uitgaven f. 33 10. M.O.: inkomsten nihil, uitgaven f. 1000. Nijverheidsonderwijs: Inkomsten nihil, uit gaven f. 1097.50. Onderwijs, kunsten en wetenschappen: inkomsten nihil, uitgaven f. 285.10. Ondersteuning aan behoeftlgen: Inkomsten f4935.33. uitgaven f10.022.83. Ondersteuning aan werkloozen: Inkomsten f. 7765.60. uitgaven f. 23.663.50. Landbouw: inkomsten f. 187.27. uitgaven 249.27. Han del en Nijverheid: inkomsten f.72.90 uit gaven f 3698.25, Belastingen: inkomsten f. 78.180.53. uitgaven f. 32.50 Waterleiding bedrijf: inkomsten f. 5793.27. uitgaven f. 5913,27. Kasvoorzieningen: inkomsten f 60. uitgaven f. 120 Overige inkomsten en uitgaveninkomsten f98.66 uitgaven f.123 Onvoorziene uitgaven: f.7044.42. Zoowel aan de kinderen van de leden van den Chr. Bestuurderenbond als aan die van den R.K. Volksbond: is dank zij de vele gaven van de inwoners dezer ge meente een prettige St, Nicolaasmiddag bezorgd. Niet alleen werden versnaperin gen uitgereikt doch elk kind ontving uit handen van den Sint ook een practisch geschenk bestaande uit een of ander klee- dingstuk. Den besturen van genoemde ver- eeniglngen komt een woord van lof toe voor dit mooie werk. o WASSENAAR. De weg WassenaarKatwijk. De K.N.A.C. meldt: In verband met het voorstel van Ged. Staten van Zuid-Hol land betreffende een leening van tien millloen gulden uit het Werkfonds voor een verderen versnelden aanleg en ver betering van wegen ln deze provincie o.m. wat betreft de weg Wassenaar—Katwijk, heeft de K.N.A.C. in een adres den Staten van de Provincie Zuid-Holland verzocht deze voorstellen ongewijzigd te willen aan vaarden aangezien zii de wegenverbetering van belang acht voor den economischen opbloei van deze belangrijke deeien van de provincie en tevens vanwege het feit dat aan den uitgebreideh en demorali seerenden invloed der werkloosheid op deze wijze kan worden tegemoetgekomen. HEDEN: Vrije Evang. Gem.: Bidstand te j'/j uur nam. Zondag. Jeruel: Spr. J. A. Hoekendijk. 6'/i u. nam Trianon-theater: I. v. A. O. „Drie-sim.' vers-opera. 10 uur voorm. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Harmonie: Verg. van Kapperspersoneel 9 uur nam. Oud Hortuszicht: Leldsche Radiover 8'/« uur nam. Rehoboth: Geref. Bond. Spr. ds. Goslinsa van Utrecht. 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling Hollandsche Kunstenaarskring (tot 8 Dec.) Werkda gen 104, Zondags 14 uur. N. Rijn 19: Muziektentoonstelllng (tot en met 12 Dec.) 25'/» en 78 uur nam BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam „Jeugd in nood". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat. 8 uur nam „Llllom". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27Vt en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nm „Leve de vrouwtjes". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lido-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. nm „Op het verkeerde spoor". Woensdag- en ZaterdagBam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur. 4'/> uur en 8 u. 15 Roxy-Theater, Haarl. str., 7 uur nam „La Bataille". Academisch Historisch Museum: Os. opend Dinsdag en Vrijdag van 1012'/» er 25 uur. Kosteloos. Stedelijk Museum de Lakenhal, Oudi BlngeL Geopend ln Januari. November ei December van 103 uur, ln Februari Maart. April. Mel en October van 10—4 uui en ln Juni, Juli, Augustus en Septemba van 105 uur. Op de Zondagen, de tweede Paasch en Pinksterdagen, den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen van af één uur Het Museum ls gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en Feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f.0.2! overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenbir 28. 1 April—1 Oct 10—5 uur; 1 Oct.—1 Nol 104 uur; 1 Nov.16 Febr 103 uur; 1 Febr.—1 April 104 uur. Zondags van 1- 4 of 5 uur; entrée Maandags f. 0.25: overig dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. WerB park, ingang Raamsteeg. Werkdagen 8.30- 12, 1.30—5, Zaterdags 8.30—12 Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a. Dage lijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur Kosteloo Hortos Botanicus, Rapenburg 73. 0 werkdagen van 1 April1 Oct vaD 9-1 en l'/i6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Van Oct.—31 Mrt. van 9—12 en l'/i—4 uur 0 Zondagen van 1 April1 Oct. van 10-1 en 1.304 u. 's Winters der Zondags geslo ten. NederL Hist. Natuurwetenschappen Museum (Steenstraat I a): Alle werkdag! behalve 's Maandags van 104 utt 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Q( opend op werkdagen van 1.30—4.30 ui nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum van geologie en minen logie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen va 0—12 en l'/i4 uur Kosteloos. I lederen middag 2'/» u. Zondag v.af 2 De apotheek Hooigracht 48 ls dag f nacht geopend voor leden v .h. ziekenfoni „Tot Hulp der Menschheid" echter va nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen va spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst apotheken woolt van Maandag 2 tot a met Zondag 8 Dec. a.s. waargenomen do( de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat J Telef. 136. A. J. Donk, Doezastraat 31, 7 lefoon 1313 en C. van Zijp, Wilhelnv.nl park 8, Oegstgeest, Tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te den wordt van Zaterdagavond 8 uur Maandagmorgen 8 uur waargenomen do de doctoren de Graaff. de Jager. Renai en Winkler. Te Oegstgeest wordt deze dienst dl waargenomen door dr. Hugenholtz. tel. ZOETERWOUDE. De heer J. van Rijt 50 jaar watermolenaij Gisteren herdacht de heer J. van R(|| watermolenaar bij den Grooten P°'"j den dag waarop hij voor 50 jaren als zog danig werd benoemd. Het heeft Koningin behaagd hem te dezer geiege held te verieenen de eeremedaille, veroo den aan de Orde van Oranje Nassau, zilver, welke onderscheiding den heer Rijt, door den burgemeester, onder toepasselijke toespraak, is uitgereikt, we vernemen, zal het feest volgende w Woensdag gevierd worden. Daartoe in staat gesteld <ioorh!!'i! gaven van eenige belangstellenden, o" ten Sinterklaas en Zwarte Piet °P jaarlijksche ronde ook een bezoek aan O. L. school op het Dorp alhier.J0°?, kinderen werden verschillende leuke n gezongen, terwijl, dank zij de ling van het onderwijzend Pers0!j!j'é kleinen, mede door de vele tractat«" aardigen middag hebben gehad.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6