HEBNEKENS TE HUUR SANITAS RADIOêBQDE BOK BIER De AVRO-verrassing wordt aangesneden! Let op! GUMMIWAREN GéE5f. Dullaart LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 7 December I935 RECHTZAKEN. Overzicht onzer belangrijkst* Veemarkten. 6157 VANAF 12 DECEMBER a.s. WAARSCHUWING STEENSCHUUR 1 hoek Breestraat PATENT GENEESMIDDELEN 'In eiken prü/1 ^QEAtTLfl GLflJTlflTUI nuTOGLW Openb. Vrijwillige Verkooping HAAGSCHE POLITIERECHTER. H. Ch. W. uit Leiden werd wegens ver duistering van een schrijfmachine, welke hi) in huurkoop had. bij verstek veroor deeld tot vier maanden gevangenisstraf, overeenkomstig den elsch. De los-werkman J. D. B. uit Leiden had zich te verantwoorden wegens valschheid in geschrifte. Hij heeft geknoeid met zijn steunaanvragen en ten nadeele van Maat schappelijk Hulpbetoon onrechtmatig steun getrokken. Na getuigenverhoor eischte de officier van Justitie tegen ver dachte, die reeds eenige malen is veroor deeld, drie maanden gevangenisstraf. B. die een gezin van tien kinderen heeft, zeide uit armoede te hebben gehandeld. Conform den eisch werd verdachte ver oordeeld. a De veehouder P. A. de K. en de boe renknecht W. J. K„ beiden uit Alphen, hadden zicii wegens dierenmishandeling te verantwoorden. Zij moesten een varken vervoeren en 't dier was erg onwillig. Zij hebben toen een touw om zijn bovenbek gebonden. De knecht trok aan het touw en de veehouder sloeg met een stok het dier op het lichaam Blijkens getuigenverklaringen hebben zij het varken zoodanig tegen den kop gesla gen en geschopt, dat het bloed het beest uit den bek liep. De getuigen spraken van een schandelijke mishandeling. De eisch luidde tegen den baas f. 15 en tegen den knecht f. 7,50 boete. De politierechter heeft de zaak aange houden om een deskundige te hooren. KANTONGERECHT ALPHEN. Allereerst werd door den pl. kanton rechter den heer Ch. Bannier schriftelijk vonnis gewezen in de zaak van het O. M. tegen A. C. de H. te Alphen, tegen wien ter vorige zitting wegens het veroorzaken van een aanrijding in de Hooftstr. te Alphen aan den Rijn, een geldboete was gevorderd van f 100 subs. 50 d. met intrekking van het rijbewijs van verdachte voor den tijd van 1 jaar. Op verzoek van verdachte's raadsman mr. A. K. wees de kantonrechter schriftelijk vonnis en veroordeelde ver dachte tot genoemde geldboete van f. 100 subs. 50 dagen tevens met intrekking van zijn rijbewijs voor den tijd van drie maan den. V. V. uit Noorden, die ter vorige straf zitting wegens melkvervalsching was ver oordeeld tot een geldboete van f. 200 subs. 50 dagen, was tegen dit vonnis in verzet gekomen en liet zich nu vertegenwoordigen door een gemachtigde, zekeren v. d. N. Ook nu werden een tweetal getuigen gehoord, doch de ambtenaar van het O. M. vol hardde bij zijn eisch en vroeg bevestiging van het bij verstek gewezen vonnis. Niet tegenstaande het pleidooi van verdachte's gemachtigde, veroordeelde de kantonrech ter verdachte opnieuw tot een bedrag van f.200 subc 50 dagen, terwijl zoowel door kantonrechter als ambtenaar nog werd medegedeeld, dat indien verdachte met het knoeien doorgaat, nog strenger en kracht dadiger tegen hem zal worden opgetreden. J. G. de J. uit Noorden was in verzet ge komen tegen een tweetal vonnissen tegen hem gewezen, wegens overtreding der vleesclikeuringswet. Namens verdachte die inmiddels de straf ondergaat was versche nen mr. H. E. La Gro uit Bodegraven. De ambtenaar van het O. M. beriep er zich op dat verdachte niet ontvankelijk verklaard zou moeten worden in het door hem inge steld verzet, daar hij het verzet niet had ingesteld binnen de wettelijk voorgeschre ven termijn van 10 dagen. Na een langdu rige discussie tusschen verdediger, ambte naar en kantonrechter, waarbij verdediger zeer heftig deed, verklaarde de kanton rechter verdachte tenslotte nlet-ontvan- kelijk. A. M. W. uit Hoogmade liet verstek gaan. Deze had zich te verantwoorden wegens het loopen op verboden grond en overtreding der Visscherijwet. Na het hooren van ver balisant den gem -veldwachter H. werd verdachte veroordeeld tot 2 x f. 2 of subs. 2x2 dagen. J. v. d. H. uit Hazerswoude, die verstek liet gaan. was ten laste gelegd het venten of het te koop aanbieden van snoekaas op Zondag langs den rijksstraatweg te Ha zerswoude. Als getuige werd gehoord de verbalisant, de veldwachter V. die ver klaarde, dat verdachte een emmer met snoekaas langs den weg had geplaatst en volgens zijn verklaring aan verbalisant de vischjes, gebruikt voor het snoeken, cadeau gaf. Wat de kantonrechter deed opmerken: „cadeau geven is toch niet te koop aanbie den of venten," wat verbalisant toe gaf, doch hij zette uiteen dat hier meer een principieele kwestie is. daar men op Zon dag te Hazerswoude niet mag verkoopen, afleveren of te koop aanbieden. De emmer stond op eenige meters afstand van de woning van verdachte, doch op of aan zijn woning heeft hij een bord bevestigdsnoek aas te koop. Voorts is het bekend, dat hij aan de visschers z.g. snoekaas verkoopt, naar verbalisant meende voor 2 of 2'/i ct, per stuk. Ook de majoor van den rijksveld- wacht meende dat hier toch z. i. kon wor den gesproken van een overtreding van de winkelsluitingswet, want al heeft verdachte niet gekocht, hij heeft toch afgeleverd. De ambtenaar was dan ook van meening, dat het voorgegeven cadeau geven door ver dachte is aangewend om door de mazen der wet of verordening door te glippen. Gelet echter op de principieele zijde der zaak vorderde de ambtenaar slechts een boete van f. 1 subs. 1 d. veroordeeling conform. R. uit Leiden, had ter vorige zitting te recht gestaan wegens het rijden op den Ziendeweg te Alphen zonder een voorge schreven vergunning van Ged. Staten te hebben. Verdachte had beweerd, ter plaatse nimmer te hebben gereden, daar hij op het tijdstip als genoemd in de dagvaarding ziek was. De verbalisant, die nu werd ge hoord, verklaarde bij confrontatie ver dachte niet te herkennen, terwijl verdachte bovendien nog een verklaring van zijn huisdokter in het geding bracht, waaruit bleek dat hij Inderdaad ziek was geweest. Het bleek dus dat verdachte blijkbaar de dupe was geworden van iemand, die een valschen naam in casu den naam van verdachte had opgegeven. De eisch en uit spraak luidde derhalve vrijspraak. D. v. D. uit Leimuiden, die met zijn auto in de Pr. Hendrikstr. op 17 Juli 1935 een aanrijding had veroorzaakt en uit een file komende, geen richting of signaal had ge geven en daardoor dr. T. uit Leiden met zijn auto had aangereden, werd na het hooren van dr. T. als getuige veroordeeld tot f. 12 subs. 6 d. tevens met toewijzing der civ. vordering aan T. ten bedrage ad f. 6. Verdachte meende onschuldig te zijn en begreep niet, dat hij zich eerst had moeten overtuigen dat van achteren geen verkeer naderde, toen hij de file wilde ver laten. Op een vraag van den kantonrechter of verdachte afstand deed van het recht van hooger beroep, antwoordde hij be vestigend met den uitroep: „Ik betaal graag, want er is toch niet tegen te vech ten" (gelach i. Mevr. v. d. M. die aan de brug te Gouw- sluis op 16 Sept. den wielrijder v. d. SI. had aangereden, werd na het hoören van getui gen veroordeeld tot f. 12 subs. 4 dg. A. Br. uit Lelden moest volgens de dag vaarding op 4 Oct. in de Bruggestr. te Al phen het verkeer in gevaar hebben ge bracht, door achteruit de brug te hebben afgereden zonder signalen te hebben ge geven, waarbij hij midden in een colonne was gereden van verpleegden van de Mar- tha-Stichting. Een opvoedend ambtenaar dier stichting, die de verpleegden, onge veer een 50-tal jongens, had begeleid, hield een breedvoerig betoog, doch in feite bleek er niets gebeurd. Ook de andere getuigen, evenals de getuigen a décharge, wisten weinig te vertellen. Uit alles bleek, dat er niets was gebeurd. Verd. deelde mede, dat hij, komende uit de van Mandersloostraat, de Alphensche brug wilde oprijden, doch toen hij uit de Bruggestraat een vracht auto zag naderen, onder het geven van een drietal signalen ongeveer 3 Mtr. was teruggereden. Van een aanrijding der jon gens van genoemde inrichting was geen sprake geweest. Integendeel, hij had de jongens gezien en daarom gesignaleerd en zachtjes achteruitgereden. Een paar jon gens hadden zich naast zijn auto geplaatst en hadden hem gevraagd om een crisis speldje. dat zij in verdachte's auto zagen en of zij mede mochten rijden, totdat plots de opvoedend ambtenaar was gekomen met veel commentaar, of hij de jongens plat moest rijden. Ook hij bleef er bij, dat er niets was gebeurd en z. i. de betrokken ambtenaar eveneens beter op had moeten letten, om zijn schaapjes bij zich te hou den. De ambtenaar vorderde evenwel een boete van f. 20 subs. 10 d„ waarmede de kantonrechter het niet eens was. Deze was van meening, dat het ten laste ge legde niet wettig en overtuigend bewezen was en sprak verdachte vrij. De betrokken opvoedend ambtenaar gaf uit aan zijn ver bolgenheid, door te informeeren of hij in hooger beroep kon gaan, wat den ambte naar aanleiding gaf hem mede te deelen, dat h ij in hooger beroep zal gaan. De zaak, waarin dus niets is gebeurd, zal voor de Haagsche Rechtbank worden voortgezet. MISHANDELING VAN EEN N.S.B.'ER. In den nacht van 25 op 26 Mei van dit jaar had een relletje plaats in Heok's lunchroom op het Rembrandtplein te Amsterdam. Tusschen eenige bezoekers en een aantal leden van de N.S B. ontstond een vechtpartij, waarbij het N .SB.-lid H. Witkamp werd gewond. Tegen J. S. werd proces-verbaal opge maakt wegens mishandeling. Aanvankelijk diende de zaak voor den politierechter, doch deze verwees de be handeling naar de meervoudige Kamer, waarvoor hij gisteren terechtstond. Geëlscht werd f25 boete subs. 10 dagen hechtenis. De aanvoeren loopen nog verder teruy op de gebruiksafdeelingen. Vooral verscli melkvee was in de afgeloopen week heel weinig aangevoerd, 't Loopt tegen Kerst, mis, de tijd van de pacht en dan is <u kooplust geregeld gering. Dit valt ook nè weer op te merken. Het was gisteren stil. letjes met den handel, doch desondank! was er geen sprake van lagere prijzen Ooi te Leeuwarden en Zwolle was de stem' mlng bij korte aanvoeren, stil prijshou. dend. We noteerden voor enkele zwari melkkoeien f. 180200, sommige nog let hooger. Mindere soorten f. 110—160 pa stuk. Vaarzen f 120160 p. stuk. De jong. veehandel had weinig beteekenls meer Graskalveren waren er bijna niet. Voor di fokkerij was er bijna geen handel. Vooi den dood is veel vraag met goede prijzen n.l. 40 cent per K G. geslacht gewicht. Ooi nuchtere en vette kalveren waren voor d( slachtbank weer heel goed te plaatsen tegen wat hooge prijzen. We noteerde: voor vette kalveren 20 tot 30 cent pei pond en nuchtere kalveren f.7—12 pei stuk. De slachtveemarkt is weer wat willige gestemd, met vastere prijzen. Het aanba was over het algemeen weer wat minde terwijl men moest zoeken naar een goedi rijpe koe. Het vet ls weer wat duurder ge worden, hetgeen zijn Invloed Het gelden Bovendien is Denemarken onverwacht opgehouden met vleesch en vet naar on land te zenden. Men schijnt aldaar mo menteel „betere klanten" te hebben ge vonden. Onder deze omstandigheden voor zien we op onze markten hoogere prijzer te meer daar het niet onmogelijk Is, da er, nu de Veehouderij-Centrale toesla: geeft op export, er wat afzet zal worde gevonden. Zeer zeker zal het eenlgszln sthnuleerend werken. Op de wolveeafdeelingen waren de aan voeren nogal groot, de handel was daa: door wat trager, met iets gedrukte prij zen; ondanks dat er voor Midden- en N. Frankrijk nogal veel werd gekocht; bené vens wat zwaar goed voor België. De vraai voor het binnenland was echter gerim De vette varkensmarkt sluit deze wee vast en todh verwachten we de volgend week iets flauwere prijzen. Zulks op gron van minder VTaag naar spek voor de bin nenlandsche markt. VAN DER 8. GEBOTTELD IN DE BROUWERIJ Verkrijgbaar: BENEDEN- en BOVENHUIZEN (nieuwbouw) aan den Mare- dijk. Huurprijzen vanaf f.35.— per maand, alles Inbegrepen; alsmede BURGERWOONHUIZEN aan de Jacob Catslaan, breede laan met plantsoen. Nieuwbouw. Huur f. 7.per week. alles inbegr. Laatstgenoemde huizen ook zeer billijk te koop. Te bevr.: P. J. VAN ZIJP Jr., Stationsweg 18, Telef. 400, tevens bij de woningbur. hier ter stede en bij de bewakers der huizen. 5200 Wij maken het publiek dringend erop attent dat wij slechts één zaak in Leiden hebben en wel het sinds 25 jaar bekende adres C. F. SCHNEIDER'S Wacht U alzoo voor misleiding! LET OP, geen ander adres in Leiden. NPGM5TPGQT i-TEL'2366 5054 1051 t. o. v. Notaris M. G. BON te Leiden, op Vrijdagen 13 en 20 December a.s., telkens 7 uur n.m. in het Notarishuis aan de Hoogewoerd 144 te Leiden van: I. Het HEERENHUIS en erf met voor- en achtertuin aan de Cobetstraat 16 te Leiden, kad. Sectie M nr. 5030 groot 1.40 A„ bevattende beneden: 2 kamers en suite, vestibule, gang, W.C., keuken, schuur; boven: 2 gr. en 2 kl. kamers, gang. W.C., achtepbalcon; daarboven beschoten zolder. Verhuurd voor f. 45.p. m. tot 1 Mei 1936. II. Het HUIS met afzonder lijke bovenwoning, erf en tuin aan de 3 Octoberstraat 33/33a te Leiden, hoek Dui- venbodestraat, kad. Sectie M. nr. 3092 groot 1.24 A.; bevat tende: benedenhuis: 2 ka mers en suite, serre, 2 slaap kamers, gang, privaat, keu ken, plaatsje; bovenhuis: 2 gr. en 1 M. kamer, keuken, gang, privaat, achterbaloon; daar boven beschoten zolder met 2 kamers. IH. Het HUIS met afzon derlijke bovenwoning, erf en tuin aan de 3 Octoberstraat 31/31a te Leiden, kad. Sectie M nr. 3093 gr. 1'.14 A„ Indee ling als perc. H. Perc. n en m onverhuurd. Alle perc. voorzien van gas- en waterl. en electr. licht. Grondbel. I. f. 32.01; II. f. 37.35; H. f. 37.33. Straatbel. I. f. 17.88; IL en m elk f. 20.88. 4836 Aanvaarding alle perc. da delijk na de gunning, I onder gestanddoenlng huur. Betaling kooppenningen 20 Jan. 1936 met bijbet. van rente 5 p. J. Bezichtiging in de weken van velling en gunning Dins dags en Donderdags telkens van 24 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van voorn. Notaris Turfmarkt 4; t. a. v. perc. n en m mede ten kantore van Notaris J. VAN HERWIJNEN te 's-Gravenhage, Rijnstr. 20. Neêrlands nationaal radioblad. 5159 4-3 >!3'i t Verrassing nummer 1: Ieder, die zich voor n halfjaar abonneert op de Radio Bode, (f 3.— waar voor U zes maanden lang iedere weelc een prachtig Pro- grammatijdschrift ontvangt), krijgt alle in December ver schijnende nummers gratis. Verrassing nummer 2het magni- fieke Kerstnummer, uitgevoerd in een weelde van kleuren, met boeiende ver halen van Willy Corsari, Anne de Vries, Ted O. Sickens, T. Oeff e.a., met bijdragen van L. J. Jordaan, L. M. G. Arntzenius, Dn j. C. A. Fetter, Dr. F. H. Fischer e.a. en tal van tekeningen, fraaie reproducties en pret tige prijsvragen Verrassing nummer 3de beroemde AVRO- kalender, een uniek werk, waaraan wederom 12 bekende Nederlandse schilders hun medewerking gaven (indien U dit jaar nog geen abonné was). Dat alles voor f3. Stort ze direct! Op Giro 128.000, AVRO, Amsterdam; bij het Hoofdkantoor, Keizers gracht 107, Amsterdam, of bij een der AVRO-bij kantoren te. Rotterdam, 2e Weenastraat 30; Den Haag, Toussaintkaae 34, Utrecht, Oude Gracht 309; Haarlem, Koninginneweg Groningen, Noorderhaven ZZ. 18; Arnhem, Kastanjelaan Leeuwarden, Hofplein 33; Nijmegen, van Broekhuysenstraat 3 Zwolle, Deventerstr. 11 (tijdelijk); Middelburg, Lange Burg C. 93.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 12