C. F. MEERPOEI LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 29 November 1935 LAND- EN TUINBOUW. Begrooting Landbouw crisisfonds RECHTZAKEN. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. TOTALE UITGAVEN RUIM f. 194 MILLIOEN. GEEN WIJZIGING IN DE STEUNNORMEN. Ingediend ls de begrooting van het Landbouwcrisisfonds voor het dienstjaar 1936 Blijkens deze begrooting worden de uit gaven van het fonds voor het komende jaar vastgesteld als volgt; Gewone dienst f. 169.594.200 Kapltaaldlenst f. 24.750000 Deze uitgaven zijn alsAolgt Nad. slot van den gew. dienst v 1935 f.' Algemeen Beheer f. Akkerbouw en Veehouderij f. Melk en Zuivel f. Groente. Fruit- en Sierteelt f. Visacherlj f. Turf f. Pluimveehouderij f. Overige Uitgaven f. 194.344.200 verdeeld 2.000.000 6.303.000 54 561.500 85 689.000 12 687.000 848.200 458.500 5.917.000 1.130.000 f. 169.594.200 Uit 'n bij de begrooting gevoegden staat van de Inkomsten van het fonds blijkt, dat deze voor den gewonen dienst als volgt zijn geraamd: Algemeen Beheer f. 1.180 000 Akkerbouw en Veehouderij f. 81.931 500 Melk en Zuivel f 82.953 000 Groente-, Fruit- en Sierteelt f. 3.095.000 Visscherij f. 323.900 Turf f. 7.500 Pluimveehouderij f. 150.000 f. 169.640.900 Voorts zijn voor den kapltaaldlenst de inkomsten geraamd op f. 6.570.000. De gewone dienst sluit dus met een batig saldo van f. 46 700; de kapltaaldienst met een nadeelig saldo van f. 18.160.000 Evenals dit in vorige jaren het geval was, hebben zich ook thans weer de groote moeilijkheden doen gevoelen, welke aan het reeds op dit tijdstip indienen van deze begrooting zijn verbonden. Het is zelfs ook nu nog buitengewoon moeilijk de finan- cieele consequenties van den landbouw steun 1935 volledig te overzien, zoodat het uiteraard schier onmogelijk ls thans reeds bindende cijfers voor 1936 voor te leggen. Echter blijkt uit deze begrooting welk al gemeen beleid door de Regeering bij de steunmaatregelen wordt gevolgd, op welke wijze de steunbedragen aan de belang hebbenden ten goede komen, welke de aangenomen steunnormen zijn en hoe de Regeering zich voorstelt de uitgaven te dekken. Nu de landbouwcrisismaatregelen eenige jaren hebben gewerkt, schijnt het oogen- blik gekomen om nauwgezet te overwe gen of het gevoerde beleid fouten aan kleven, die behooren te worden weggeno men. Wanneer deze vraag wordt gesteld, komt de geheele organisatie der landbouw crisispoll tiek ter sprake en wegens de uitgestrektheid van dit terrein heeft de minister het gewenscht geacht een speciale commissie te benoemen, die zich met dit belangrijke vraagstuk zal bezighouden. Wijzigingen in de steunnormen of het algemeene principe van de steunverleening ten opzichte van de in de begrooting voor 1935 vastgelegde richtlijnen komen in het huidige ontwerp niet voor. Het hooge totaalbedrag der steunuitgaven, dat, on danks het streven der Regeering om het noodzakelijk aanpassingsproces ook voor den landbouw te bevorderen, ongeveer ge lijk gebleven is aan dat van de begrooting 1935. is dan ook slechts aan de steeds ver der gaande prijsafbrokkeling der land bouwproducten en de vermindering der afzetmogelijkheid te wijten. Voor den tuinbouw, waar de exportbe lemmeringen zich het sterkste doen gevoe len, is de noodzakelijke verhooging der steunuitgaven relatief het grootst. Waar mogelijk, wordt getracht de richt prijzen te verlagen, teneinde den druk op de bevolking, als gevolg van de crisismaat regelen tot een minimum te beperken. Bij de begrooting 1935 werd consequent het standpunt ingenomen, dat de steunuit- keeringen. welke verband houden met den oogst, gebracht moeten worden ten laste van het dienstjaar, waarin de oogst plaats vindt. Deze begrootingstechniek, die tot gevolg had, dat in zekeren zin een reserve gevormd werd voor in latere jaren te ver richten betalingen, is in het huidige ont werp voor eenige artikelen niet meer toe gepast Reeds voor het jaar 1935 ls geble ken, dat tengevolge van de steeds zwaarder wordende eischen, welke aan het Fonds gesteld worden, het toepassen van deze methode niet vol te houden is. Het ligt in de bedoeling ook voor 1935 bij een voorstel tot begTootlngswijziging voor eenige arti kelen terug te keeren tot het systeem, waarbij de uitgaven gebracht worden ten laste van het dienstjaar, waarin de ultkee- ringen inderdaad plaats vinden. Bij deze methode wordt dan van de veronderstelling uitgegaan, dat in het volgend jaar, ook indien de noodzakelijkheid van crisismaat regelen niet meer zou bestaan, voldoende middelen zullen binnenkomen om de ver plichtingen, welke tegenover de verbou wers van deze artikelen zijn aangegaan, te kunnen nakomen. Niettegenstaande deze voorgenomen wijzigingen in den begroo- tingsopzet. waarmede bij de raming van het nadeelig slot der begrooting 1935 reeds rekening gehouden is, en de op 4 Septem ber 1.1 van kracht geworden verhooging der monopolieheffingen, zal het niet mo gelijk zijn een op zichzelf sluitende reke ning voor het dienstjaar 1935 te verkrijgen. Allerminst mag echter uit deze hooger dan aanvankelijk geraamde steunbedra gen de conclusie getrokken worden, dat reeds vroeger getroffen steunmaatregelen geen effect gehad zou hebben. Men be denke, dat productiebeperking, welke bijna steeds aan de steunmaatregelen verbonden is liet st»eds nomiddellMk in de steunbe dragen »nt uitdrukking komt. Zeer sterk spreekt dit bij de productieregeling van de zuivel. Een aanzienlijke beperking in den vee stapel ls, zooals uit de jaarlijks gehouden inventarisatie blijkt, reeds bereikt kunpep, HAARLEMSCHE RECHTBANK. De Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den taxi-chauffeur K. v. M., uit Lel den, die op 14 dezer in hooger beroep te recht stond van een vonnis van den Kan tonrechter te Haarlem, waarbij hij ver oordeeld was tot een geldboete van f. 9 ter zake van het veroorzaken van een aanrij ding te Heemstede en waarbij mej. N. B. uit Noordwijkerhout ls aangereden. De officier van Justitie had tegen verd. na vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter geelscht f. 8 boete. De Rechtbank bevestigde het vonnis vaft den Kantonrechter. Verder ls uitspraak gedaan in de zaak tegen den 20-jarigen P. J. B. v. D uit Haarlem, die op 14 dezer terecht stond wegens het veroorzaken van licha melijk letsel door schuld. Verd. had onder Velsen terwijl hij onder den invloed van sterken drank was, een motorfiets bestuurd en was tegen de auto opgereden van den heer J J uit Voorschoten, waarbij de auto beschadigd werd. De duorijder J. F. G. W., was van de duo gevallen en is 6 weken ver pleegd in een ziekenhuis. De officier van Justitie had tegen verd. geëischt 6 weken hechtenis en ontzegging van het recht om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 1 Jaar De Rechtbank veroordeelde verdachte conform den eisch. Gisteren stond terecht de 18-jarlge H. K. uit Leiden, gedetineerd in het Huls van Bewaring te Haarlem, terzake dat hij op 23 Oct. J.l. een damesrijwiel heeft wegge nomen hetwelk onbeheerd stond voor een perceel aan de Tempelierstraat te Haarlem en toebehoorde aan mej N. D. Verdachte bekende. De officier van Justitie eischte 8 maanden gev.straf met aftrek van preven tief. Vonnis 12 Dec. worden. Het aantal stuks rundvee is sedert Mei 1934 met 190.000 verminderd. Deze vermindering heeft echter thans nog slechts hoofdzakelijk betrekking op het jonge vee en zal dus eerst in het komende jaar. wanneer dit vee in de melkproductie gaat bijdragen tot een beperking van de zulvelproductie gaan leiden. In de varkenshouderij kon uiteraard de beperking sneller uitwerken. De varkens stapel ls thans nagenoeg aan de behoeften aangepast, zoodat de N. C. V. haar prijs steunend optreden op de varkensmarkt heeft kunnen opgeven De vraag of het baconcontract moet worden voortgezet, maakt op dit oogenblik een punt van overweging bij den minister uit. Vandaar, dat hij dit contract heeft opgezegd. Het zou hem voldoening geven, indien een vorm zou kunnen worden ge vonden. waarbij, met behoud van de voor- deelen der bestaande regeling, toch het rijk een minder directe intense bemoeienis met de bacon-aangelegenheden zou heb ben. Een plan daartoe ls bij het college van regeeringscommlssarissen in studie. Ook t a. v de pluimveehouderij is uit de statlstiekcljfers een belangrijke verminde ring te constateeren Het aantal kippen verminderde van 34.500.000 in 1934 tot 28.500.000 in 1935 Dat het streven tot bevordering van den akkerbouw en vermindering der veehou derij, dat door de landbouw-crisismaat- regelen mede beoogd werd. in het afgeloo- pen Jaar tot successen geleid heeft, moge tenslotte blijken uit het feit, dat de netto toeneming van bouwland en vermindering van grasland in dat jaar ca. 30.000 H A. heeft bedragen. Reden tot een optimisme t.a.v. 't bereiken van het met de landbouwcrisismaatregelen beoogde doel zijn derhalve, ondanks het sombere aspect, dat de rekening 1935 biedt, aanwezig De begrooting 1935 van den Gewonen Dienst geeft op zichzelf geen tekort, op den kaoltaaldienst zal naar raming ongeveer f 6.000.000 afgelost kunnen worden en de hoop is gewettigd, dat het van 1935 over blijvende tekort, waarmede de raming 1936 sluit, uit den gewonen dienst van het vol gend jaar gedekt zal kunnen worden. BOND VAN BLOEMBOLLEN- HANDELAREN. Pleidooi voor verlating van het tegenwoordige goudpeil. In de gisteren te Llsse gehouden alge meene vergadering van den Bend van Bloembollenhandelaren is de volgende mo tie aangenomen: De Bond van Bloembollenhandelaren, enz.; overwegende dat de hooge waarde van den Gulden tegenover toonaangevende bultenlandsche valuta den export van Bloembollen tegen loonende prijzen ten zeerste belemmert; dat de thans geldende minimum-prij zen. mede door de zware lasten die thans op het bedrijf rusten, onvoldoende zijn voor een loonende exploitatie hunner be drijven en dat de bultenlandsche koop kracht een verhooging der minimum prijzen niet toelaat, zoolang de Gulden zich niet heeft aangepast aan de leidende bultenlandsche valuta; dat de Bank- en Hypotheekschulden in andere tijden en onder andere omstandig heden door de exploitanten der bloembol- lenbedrljven aangegaan, thans ook on overkomelijk zwaar drukken, wat zich reeds in zeer ruime mate openbaart; spreekt als haar oordeel uit: dat de verlating van het tegenwoordige goudpeil noodzakelijk is voor de handha ving en de ontwikkeling van het bloem- bollenbedrijf; en besluit deze motie ter kennis te bren gen van de Regeering. de Voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer der Staten- Generaal en aan de leiders der fracties in het parlement. STEUN AAN DE BOOMKWEEKERS. Centrale zal voor f. 267.500 aankoopen. De Minister van Landbouw en Visscherij h< ft vastgesteld de ..Crists-Aankoopbe- schlhking 1935 (productei van de boom- rekerij)". Voor de aankoopen. welk door de Ne- derlandsche Sierteeltcentrale zullen wor den gedaan krachtens deze beschikking, ls een bedrag van ten hoogste f. 267.500 ter beschikking der Centrale gesteld. In hooger beroep stond terecht de 30- jarige chauffeur der autobus Noordwijk a ZeeHaarlem J. B. uit Noordwijk a/Zee, die bij vonnis van den kantonrechter te Haarlem was veroordeeld tot f. 5 sub. 3 dagen hechtenis terzake dat hij op 28 Juli '35 op den Bloemendaalsche weg onder de gemeente Vogelenzang bij het links inha len te vlug naar rechts is gaan rijden met z'n autobus, waardoor hij den wielrijder K. uit Wassenaar heeft aangereden waardoor deze tegen z'n mede-wielrijder v. K. uit Bloemendaal aanreed en belden over de straat zijn terecht gekomen. De officier van Justitie eischte bevestiging van het vonnis. Vonnis 12 Dec. DE OSSCHE MISDADIGERS STAAN TERECHT. DE ROOFOVERVAL TE HEESCH. (Vervolg van gisteren). Terzake van diefstal met geweldpleging in den nacht van 24 op 25 December 1933, gepleegd in de te Heesoh gelegen woning van den landbouwer H W. Ohrls- tlaans stonden gezamenlijk terecht de Ossche arbeiders J. H. M. den Brok. H. C. van Galen en M. van Riekevoort, resp 36, 25 en 48 jaren oud. Laatstgenoemde ls, subsidiair door op den uitkijk te staan, medeplichtigheid ten laste gelegd aan het misdrijf dat een buit van f. 110 heeft op geleverd. De Officier van Justitie deelde mede, dat verdachte Van Galen wegens psychi sche stoornissen niet terecht kon staan. Aan dezen verdachte werd verstek ver leend. De beide andere verdachten bekenden den roofoverval te hebben gepleegd. Van Riekevoort zeide aanvankelijk niet te hebben willen gaan. maar hij heeft zloh toch laten overhalen. Van Galen is even min als verdachte zelf mee naar binnen gegaan. In den tuin bleven zij op den uit kijk staan om bij onraad te waarschuwen. Verdachte heeft f. 20 van den buit ge kregen. De Officier van Justitie acht bewezen, dat Den Brok het feit heeft gepleegd, ter wijl de anderen hem daarbij behulpzaam zijn geweest. Dit is door alle drie bekend. Zij staan ongunstig bekend. H. C. van Galen, die wegens psyslsohe storingen hier helaas niet aanwezig kan zijn. is reeds meermalen veroordeeld, evenals Den Brok. Van Riekevoort is zelfs als twintig maal veroordeeld. HIJ heeft een zeer ongunstigen invloed op de Van Berne's en de Van Galen's. Spreker eischte tegen Den Brok, die evenals Van Galen reeds in deze zaken ls veroordeeld, drie Jaren gevangenisstraf. Tegen Van Galen en Van Riekevoort eischte hij wegens medeplichtigheid zes Jaren gevangenisstraf Mr. Bloemarts bepleitte voor Van Rie kevoort wegens hoogen leeftijd, clementie en voor Den B.. die een gesloten natuur heeft, maar bij wien men toch betere voornemens kan bespeuren, clementie. Uitspraak over 14 dagen. Uitlokking tot brandstichting. Terzake van uitlokking tot brandstich ting, met het oogmerk om zich ten na- deele van den verzekeraar wederrechte lijk te bevoordeelen, staat terecht de 36- jarige gedetineerde Ossche arbeider J. van de Veer Hem is ten laste gelegd, dat hij op 12 Mei 1932 te Oss aan J. J. van Galen, H. C. van Galen en M. van Orsouw een belooning van f. 50 heeft beloofd, in dien zij zijn woning in brand zouden ste ken. hetgeen dan ook is geschied. Verdachte trok zijn vroegere bekentenis gedeeltelijk in Hij kon zich niet herinne ren met Pulrkle van G. een afspraak tot brandstichting te hebben gemaakt, want hij was toen dronken. Later heeft hij van G. in de hei getroffen en hem f. 50 gege ven, omdat het huis in brand was gesto ken. Er waren in huis goederen van ver- dachte's moeder. Verdachte heeft f. 1750 van de verzekeringsmaatschappij ont vangen. De Officier van Justitie verklaarde, dat deze verdachte gunstig bekend staat. Uit lokking tot brandstichting ls echter een zwaar misdrijf. Deswege eischte spreker een gevangenisstraf van een Jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest. De verdediger, Mr. Hulsman (Eind hoven). vroeg een geringe straf, omdat de dader toch erger wandaad pleegt dan de uitlokker en in dit geval niet van ver dachte het initiatief is uitgegaan. Uitspraak over 14 dagen. Eenzelfde misdrijf is ten laste gelegd aan den 29-jarigen Osschen arbeider J J. van Vught. in wiens woning Ingevolge een afspraak tegen een belooning van f 50 op 16 Januari 1932 brand Is gesticht door A. H den Brok en H. van Galen, waardoor levensgevaar voor de zich in dat huis bevindende bewoners en gemeen ge vaar voor goederen te duchten was. Verdachte bekende zijn misdrijf en zei uit armoede zoo gehandeld te hebben. Getuige J. van Lent, slager te Oss. woonde in verdachte's huis. toen er brand gesticht werd. Getuige lag al in bed, toen hij op den zolder iets hoorde vallen en zag, dat het huis in brand stond. Ver scheidene goederen van getuige zijn ook verbrand. De Officier van Justitie meende de ten lastelegging voldoende bewezen. Het erge is vooral, dat Van Lent, die in het huis was. van niets wist Er was dus levens gevaar Verdachte, hoewel niet veroor deeld. staat niet gunstig bekend. Spreker eischte twee iaar en zes maanden gevan genisstraf met aftrek van voorarrest Mr. Pulles merkte op, dat verdachte in het beruchte „Vierhoekje", een café had en dus bijna vanzelf met de bende in aanraking kwam. Hij had bovendien veel last van zijn huurder en wilde van het huis af zijn. Overigens staat verdachte wel gunstig bekend en zal ook een gunstig rapport over hen\ worden uitgebracht door de reclasseerinvsvereeniging. Hij is een ar beidzame kerel en pleiter meende dus redenen te vinden om een milde straf te verzoeken. De uitspraak werd bepaald op 12 December. DE ZAAK VAN HET PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Naar wij vernemen hebben de beide ver dachten in de Paleis voor Volksvlijt zaak te Amsterdam de ex-directeur M. en de ex-commissaris PI. thans ook hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank. AALSMEER. De Winkelweek-campagne. De Dorps- en Züdstraat. de voornaam ste straten In het dorp waar de meeste winkeliers gevestigd zUn. staan thans voor het overgroote deel in het teeken der ver koopcampagne. welke in verband met het I St. Nicolaasfeest is georganiseerd door de afdeeling van den Kon. Ned. Midden standsbond. Doeken zijn boven de straten gespannen met aanbevelingen tot koopen. terwijl ieder deelnemende winkel een blauwen wimpel met de letters W.W. heeft uithangen. In verband met een te houden étalage-wedstrijd hebben meerdere winke liers veel werk van hun étalages gemaakt. Ter ondersteuning van de Winkelweek- campagne rijdt dagelijk een reclame-auto door de uitgestrekte gemeente, welke gramofoon-muzlek en zang ten gehoore brengt. „Aalsmeer's Harmonie" gaf een con cert in het velllngsgebouw .Bloemenlust". De zaal was geheel bezet. De voorzitter de heer D. Jongkind Mzn.. heette bijzonder welkom de afgevaardigden van zuster- vereeniglngen. Ook maakte spr. gewag van het onlangs door ,A.H." opgerichte leugd- corps, dat nu reeds een 36-tal leden telt. Door ..Aalsmeer's Harmonie" werd dan onder ieldlng van den heer Alb. Meijns, een uitstekend programma afgewerkt, be staande uit een 8-tal nummers, die elk een welverdiend applaus verwierven. Na afloop van het concert is nog een blijspel opge voerd dat eveneens veel succes oogstte. o HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren; Helena, d. v. L. Tamboer en J. de Groot; Adriaan, z. v. L. van Reeu- wijk en G. E. A. van der Hor; Leendert Johannes, z. v. A. van der Maarl en G. GodefroijHendrik, z. v. H. A. Hovestad en A. Middelkoop; Gerrlt, z. v. L. J. de Vos en F. van Gullk; Adrlana Kornella, d. v. D J G. Krijger en A. K. Hoogvliet; Antonla Maria, d. v. H. A. van Leeuwen en M. van Graas; Bemardus, z. V. D. van der Hoofd en Th. Calvelage; Petrus Hendrlkus, z. v. K Th. Zwetsloot en M. P. van Steijn; Annie Francina. d. v. L. M. van den Ban en J. F. Bongers; Wopke Gerbens, z. v. G. de Vries en E. Veenstra; Maarten, z. V. A Piet en M. Eveleens; Christlaan Adrla- nus Daniel, z. v. P. L>. Dijkhuis en M. A. Biesheuvel. Ondertrouwd: P. H D. Revelman 28 J. en J. E. de Jager 23 j. Gehuwd: G. J. Bogers 22 j. en H. M. Mostert 21 J.; J. C. van der Slot 26 J. en P J Alkemade 21 j.; J. J. Leijen 21 j. en D Selbaoh 19 Ph. de Jonge 34 J. en P. A. Smit 28 J. Overleden: Gezina Eerenberg 82 jwed. van Th. P. Zegstroo; Petrus Sohrama 71 J. geh. met H. M. van Grieken. Dronken wielrijder veroorzaakt aanrijding. Toen 's avonds de 24-Jarlge ongehuwde arbeider D. P., wonende aan den Schip- holdijk alhier, op het pad langs den Kruisweg in de richting Aalsmeer fietste, werd door hem een uit tegenovergestelde richting naderenden wielrijder, doordat deze zonder licht reed, niet opgemerkt, met het gevolg, dat ze met elkaar in bot sing kwamen en P. met het hoofd op den weg terecht kwam. HIJ bloedde hevig uit een diepe wond boven het linkeroog, terwijl zijn bril aan stukken was geslagen. De hulp werd inge roepen van dr. B. uit Hoofddorp, die een verband legde. Een tweetal personen heeft den wiel rijder, die onder den invloed van sterken drank bleek te verkeeren en mede ook daardoor de aanrijding veroorzaakte, aan gehouden. inmiddels werd de politie ge waarschuwd, die den man. een zwerver, genaamd J. v. W. en verblijvende in een logement alhier, in arrest stelde. KATWIJK. Bijeenkomst Ned. Chr. Vrouwenbond. Deze afdeeling hield haar tweede open bare winterbijeenkomst; ditmaal was men zoo gelukkig Z. Exc. dr. H. D. Broekhuij- zent, gezant van de Unie van Zuld-Afrika, in het midden te hebben; deze sprak over Zuid-Afrlka. Daar wij van deze lezing reeds verslag gaven, kunnen wij volstaan met te vermelden, dat de avond stond onder leiding van mevr. Thorn, die voorging in gebed en een hatrelljk welkom sprak. De verteltrant van den spreker heeft allen geboeid; mevr. Thom vertolkte aller ge voelen, toen zij den spr. hartelijk dank zegde voor zijn causerie, zich overtuigd wetend, dat de aanwezigen didhter tot Zuid-Afrlka. het zusterland, waren ge bracht. Met dankgebed werd besloten. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Lezing dr. G. P. v. Itterson. Voor de Ned .Herv. JongeUngsver. trad in het N H. Kerkgebouw op dr. G. P. van Itterson van 's-Gravenhage over „Onver hinderd", naar aanleiding van het laatste woord uit het boek „De Handelingen der Apostelen". Spr. gaf twee gedachten ter begeleiding van zijn onderwerp. Allereerst: Willen we werkelijk zegen ontvangen uit Gods Woord, dan moeten we den tijd er voor nemen en ons den tijd gunnen. Voorts moeten in de H. Schrift altijd Christus, den Verlosser zien. In het Oude Verbond als toekomstig. In het Nieuwe Verbond als vervuld. Daarna behandelde spr. naar aanleiding van Hand. 28 31 het laatste woord, zijn onderwerp en ontwikkelde drie gedachten: 1 Het slot van Handelin gen is Teleurstellend; 2. Begrijpelijk; 3. Verrassend. Teleurstellend, gezien van menschelljk, critlseerend standpunt. Het boek Hande lingen beschrijft ons Paulus' werk en ge vangenschap, maar breekt plotseling met Paulus' komst te Rome af. Van het proces in Rome hooren we niets Het ls alsof de geschiedenis van Paulus niet af is. 't Is echter begrijpelijk, want Handelingen en de geheele Bijbel geeft geen menschelljke geschiedenissen om de verhalen zelf, maai1 de H Schrift geeft hen alleen om ons den weg der zaligheid te teekenen Alleen dat gene is opgeteekend wat God daarvoor noodig acht. Het slot van Handelingen ls echter ook verrassend. Het toont ons HEDEN: Den Burcht: Classlsverg. Fed. van m, conleën In de Ned. Herv. Kerk. Sor ri," Eerhard van Hillegom. 7'/i uur nam Nutsgebouw: Bijbellezing H. KrulUinf 8 uur nam. SchouwburgLief dadigheldsultvoerln. „Litterls Sacrum", „Als lk wilde". 8.15 UUr nam. Volkshuls: Tentoonstelling van rota. gravure. 7.309.30 uur nam. N o o r d w D k-a a n-Z e e (zaal Kram Spr. J. A. Vellekop van Alphen, 8 uur na®l Zaterdag. Den Burcht: Cabaretavond „Ons Bt« lang", ten bate der sanatoriumstlchtire 8'/t uur nam- 5' Stadszaal (foyer)l Feestavond VOtA. 8 uur nam. Zomerlust: Leidsche Düettantencluh 8 1/4 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling Hollandse!» Kunstenaarskring (tot 8 Dec.) Werkda. gen 104, Zondags 14 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureai (Boerhaavestraat 21).. Halfdrie tot halfvte Inenting tegen dlphterie 4—5 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ga neeskunde. Consultatiebureau voor Ala hollsten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroep keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nan „Könlgswalzer". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat. 8 uur nan „Oriënt Express". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 27'/i 9 vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. dj „De patrouille des doods". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u.m „De Poolsche Jood". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4>/i uur en 8 u. 1 Roxy-Theater, Haarl. str., 7 uur na: „Op Stap". De apotheek Hooigracht 48 ls dag nacht geopend voor leden v Ji. ziekenfon „Tot Hulp der Menschheld" echter n nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen n spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst 4 apotheken wordt van Maandag 25 N( tot en met Zondag 1 Dec. a.s. waargen men door de apotheken: M. Boekrtj Vlschmarkt 4, Telef. 552 en C. van Zij Wilhelmlnapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. RECLAME. (7 Wanneer U zich een Naaimachi wilt aanschaffen, koopt dan voor een goed merk, en laat daarbij technisch voorlichten do NAAIMACHINEHANDEL BREESTRAAT 171 - LEIDE Immers in het allerlaatste woord nog, i de kruisbanier onverhinderd geplant is het midden der wereld. J Onder groote stilte en met bui» gewone aandacht werd spr. beluisterd, ——o KATWIJK AAN ZEE. PROPAGANDA-AVOND DER „ORANJEVEREENIGING". Een enthousiast gestemde bijeenkomst. tot 1 De Zaal voor Prot. Belangen was de uiterste hoeken bezet. De voorstier, heer J. Volbeda noodlgde eerst a1'™) siaande het le couplet van het wune te zingen. Hij heette den spreker,j> t meester mr. Woldringh v. d. Hoop w voorts den heer H. P. Bloot, die belang 1 gramofoonmuziek geleverd had, nei orgelorkest D.V.H. met den dir. Wouw, de gymnastiekver. Hercules, weth. J. Dubbeldam voor zijn vero bij de eerepoort van den zomer. rige secretaris, de heer D. C. O. gaf een interessant overzicht van jarig bestaan. Er zal dezen 2 „,ordJ sroot Koninginnefeest gehouden De burgemeester hield nu een rea aan wij het volgende ontleenen: dud De bedoeling van dezen avond

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6