De Italianen in Noord en Zuid op den terugweg. n* Jaargang WOENSDAG 27 NOVEMBER 1935 No. 23214 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 30 ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar igentsclxappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bU maxlpium aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindtplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd «Ijn: per 3 maanden f. 2.3S per week f.O.lS Franco per post f. 2 35 per 3 maanden portokosten. (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.> Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. PROF. Dr. O. HAHN TE LEIDEN. Prof. dr. O. Hahn van het Kaiser Wilhelm Instituut te Dahlem hield gisteravond een lezing voor de philosophische faculteit der leidsche studenten over het onderwerp: natuurlijke en kunstmatige radio-activi teit ln de laatste reeks van het periodiek fjsteem. Na gewezen te hebben op het feit, dat de elementen met oneven atoomnummer altijd aldzamer zijn dan die met even nummer, hetgeen ook blijkt te gelden voor de radio- actieve. wees spr. erop, dat naast de actieve isotopen in de laatste reeks van het perio- üele systeem hoogst waarschijnlijk geen natiele isotopen voorkomen. Daarmede wordt tevens waarschijnlijk ftmaakt, dat de elementen 85 en 87 niet lestaan. Het werk van het echtpaar Joliot-Curle «neraljds en dat van Fernl anderzijds, beeft geleerd, dat vele elementen radio- ulieve producten leveren door beschieting met alpliadeeltjes of neutronen, welke tatuurlijk isotoop zijn met reeds bekende dementen. Zoo ontstond dat bij voorbeeld lit aluminium door beschieting met teutronen, het radio-natrium, waarbij levens een alpha-deeltje ontstaat. Dit radio-natrium heeft een VTij langen ktensduur, gaat door betastraling over in magnesium Isotoop. Van buitengewoon klang zijn de proeven, waarbij neutronen Kirden geschoten op de laatste elementen aa het periodieTt systeem ln het bijzonder ranium, omdat hierdoor de mogelijkheid tgeven wordt het periodiek systeem uit te reiden doordat hierbij werkelijk nieuwe talenten met een kernlading hooger dan kunnen ontstaan. Reed- Fernl had het waarschijnlijk ge zakt, dat dergelijke elementen ontstaan. >»r nu gebruik te maken van de analogie, te deze elementen moeten vertoonen met «ds bekende, n.l het rhenium en het d'.in: kon prof. Hahn door de geschikte tonische reacties, waarbij rhenium- en ininaverbindingen als drager voor de -■uwe elementen gebruikt worden, aan- anen, dat de nieuwe elementen niet sotoop zijn met reeds bekende elementen. Hiermede is dus aangetoond, dat heb priodiek systeem zich nog voorbij het traan uitstrekt. DE GRONDBEGINSELEN VAN HET EGYPTISCHE TEEKENEN. Voordracht van prof. dr. H. Schaefer. Gisteravond hield prof. dr. H. Schaefer tit Berlijn in het Rijksmuseum van Oud- :en de eerste van de beide aangekon- üsde lezingen. Hij besprak daarbij de pindbeginselen van het Egyptische tee- er.en. welk woord tevens schilderkunst en kliëfkunst omvat. Bekend is. dat de teptenaar een weergave van de natuur «eft. die van de onze verschilt. De Ifyptenaar volgt niet het beeld, zooals Een dit ziet. maar zooals men het zich 'borstelt. Sedert de Renaissance die ons ian den perspectivischen vorm gebonden «eft. tot aan het weer opleven door het Kpressionlsme waren zulke dingen on belastbaar. Vóór de Renaissance echter, a de Grieksch-Romeinsche wereld en in «f Middeleeuwen, gebruikte men voorstel de details, zooals de genoemde Egyp- hche. maar er is een verschil: zii ver- Khijnen in die tijden overal omgeven door Were perspectivische trekken, die in hTpte geheel ontbreken, evenals ook in Griekenland tot ongeveer 500 vóór Chr. e in de geheele wereld van dien tijd. In Griekenland heeft de groote veran- «:ing plaats, die perspectief en verkor- fasen tot grondbeginselen der kunst naakt Van Griekenland uit verspreidt bei dat steeds verder. Men moet het atbreken van perspectief positief opvat- <b: het vóór-Grieksche teekenen stelt koiectivlsch voor. De diepte-dimensie is te', geheel en al onderdrukt. Omdat het k'jectivlsche afbeelden aangeboren is aan •'Seheele menschheld. mag men het niet stempelen met afhankelijkheid van con- 'etties of iets dergelijks. Ook in het vrii- faande beeld vindt de projectivische af- «ddiny haar uitdrukking. Donderdagavond houdt prof. Schaefer w tweede lezing over: Das altaegyptische Wdnis. INTEI.LECTUEELE UITWISSELING. °P ultnoodiging van de Nederlandsche '■■faling van de Commissie, samenge- ingevolge het verdrag betreffende d'liectueele toenadering tusschen Neder- :'d en België zal prdf. dr. C. Heymans J' Gent op Maandag 9 en Dinsdag 10 ■tftnber e.k. telkens ten 10'/< ure in de "hgekamer van Drof. Suermondt in het lïk'emisch Ziekenhuis, voor medische Inenten voordrachten houden over den I-rus Caroticus", O Van het Zuidelijk front wordt uit Addis Abeba gemeld dat de Italianen in vollen aftocht zijn, zelfs Gorahei en Gerlogoebi zouden ontruimd zijn, doch nog niet weer door de Abessijnen bezet. Het heet dat deze terugtocht geschiedt wegens dreiging van Ras Desta in de tlank der Italianen al schijnen dezen bij Dolo de voorhoede van Ras Desta een klap te hebben toegebracht. Ook in het Noorden gaat het den Italianen niet voor den wind. Officieel gewagen de Abessijnen van het ontruimen van Makalle door de Italianen die op Adigrat zouden terugtrekken. Bij geruchten verluidt dat maarschalk Badoglio orders zou hebben een aanval in te zetten in de richting van het Tana-meer, dus naar de Engelsche invloedszöne. CHR. WIJKVER. „LEVENDAAL". BAZAAR „NOMATEG" ACADEMISCHE EXAMENS. |w--««agd voor het candiriaatsexamen Wen Natuurkunde letter H de heer G. 'Krol iBreda) en voor het doctoraal ^-•nen Wis- en Natuurkitnde, hoofdvak |famacie mej. M. Schild (Rijswijk) en *1 A. S. Dreen (Den Haag), Een St. Nicolaas-bazaar. Evenals alle vereenigingen, die werk zaam zijn op christeiijk-maatschappelijk gebied, heeft de Chr. Wijkver. Levendaal" I geld noodig om haar arbeid te kunnen voortzetten. Zij heeft het in deze dagen veelbeproefde middel van een bazaar te baat genomen, om zich de onontbeerlijke financiën te verschaffen en wie vandaag of morgen een bezoek brengt aan het Wijkgebouw aan het Levendaal zal volmon dig moeten erkennen, dat deze actie aller minst is gevoerd onder de leuze, dat het doel de middelen heiligt. De voorzitter van het comité van actie, de heer J W. van Daalen. herinnerde gisteravond bij de drukbezochte openings- bijeenkomst aan een gezelligen avond der medewerkers aan de' viering van het 60-jarig bestaan, waar de noodzakelijkheid van het voeren van méér actie werd be toogd en ook algemeen werd erkend. Die verhoogde activiteit werd in de eerste plaats gezocht ln den kring van de ouders der Zondagsschool-leerlingen, waar zij reeds tot tastbare resultaten leidde, zij het ook, dat deze nog voor uitbreiding vatbaar zijn. Wil de actie waarlijk doel treffend zijn, dan dient zij zich uit te strekken tot alle onderafdeelingen. kortom tot de geheele wijk. In die richting wordt dan ook gewerkt. Een tweede symptoom van dit streven tot het verleenen van daadwerkelijke hulp was de gezellige avond, welke eenigen tijd geleden werd gorgani- seerd en die een batig saldo van ongeveer f. 40.opleverde. En thans is er deze bazaar, waarvoor ook weer een zeer groote mate van mede werking werd ondervonden, niet alleen door de leden, die werkstukken beschik baar stelden, maar ook door talrijk velen, die geschenken gaven. Spr. eindigde met den wensch uit te spreken, dat de artike len alle koopers zullen vinden en gaf daarna het woord aan den voorzitter der Wijkvereeniging, ds. M. J. Punselie. Deze constateerde allereerst met vreugde, dat de hooggespannen verwachtingen niet worden teleurgesteld. Het medeleven der onderafdeelingen met het wljkwerk en de weerklank, welke dit in breeden kring vond, stemmen tot dankbaarheid. Het comité en zijn staf van medewerkers en medewerksters kunnen terugzien op een groot en voltooid werk, waarvoor hartelijke dank past en dat een bemoedigende erva ring mag heeten. Desniettemin blijft het een treurig verschijnsel, dat allerlei mid delen te baat moeten worden genomen om den ohristelijken arbeid in de gemeente te kunnen voortzetten. Spr. is evenwel dankbaar, dat een kleine groep van per sonen het initiatief heeft genomen om dien arbeid in andere banen te leiden en hij wenscht het comité van ganscher harte geluk met dit mooie resultaat. Hij noodigt alle aanwezigen uit om er niets van over te laten, waardoor aanvankelijk alleen een materieel resultaat zal worden verkregen, doch dat zich mettertijd zal manifesteeren in geestelijke zegeningen, zoowel voor ons zelf als voor anderen. Met dien wensch en met het uitspreken van een gebed, verklaarde ds. Punselie den bazaar voor geopend. Wij hebben dezer dagen zóóveel bazaars moeten beschrijven, dat het moeilijk wordt er telkens iets nieuws van te ver tellen. Temeer waar men op iederen bazaar vantevoren verzekerd kan zijn van de aan wezigheid van: een theesohenkerij, sjoel bak. grabbelton, rad van avontuur, een keur van handwerken en een stand voor fruit en rookartikelen Dit alles vinden wij ook hier op smaakvolle en overzichtelijke wijze uitgestald. Daarnaast treffen wij nog een uitgebreide collectie gebruiks- en kunstvoorwerpen aan, grootendeels ver vaardigd door de leden der C. J. M. V. en andere onderafdeelingen. Kortom, men moet wel een zeer exclusief mensch zijn, wil men op dezen bazaar niets van zijn gading vinden. Voor hen. die verhinderd zijn hedenavond 'n kijkje te nemen in 't V/tik: rbouw, zij nog medegedeeld, dat daartoe cok morgenavond nog gelegenheid bestaat Hopelijk zal dat voldoende zijn om het actie-comité in staat te stellen morgenavond het bordje „uitverkocht" op de deur te hangen! De openingsplechtigheid. Voor de openingsplechtigheid van den bazaar, die de jeugdvereen. „Nomateg" momenteel in het Nutsgebouw houdt, be stond gistermiddag groote belangstelling. Nadat de heer C. van 't Riet een woord van welkom had uitgesproken zette ds. J. C. S. Locher in een inleidend woord1 het doel van dezen bazaar uiteen: een eigen jeugdgebouw in het Morschwegkwartier. Spr. zag het als een groot belang, dat in deze volkrijke buurt een dergelijk gebouw kwam. Met grooten aandrang wekte spr. dan ook op hier zijn inkoopen te doen. De opening werd hierna door den bur gemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen verricht, die hierbij een rede uitsprak, waarin hij allereerst herinnerde aan het geestelijk werk, dat door Nomateg wordt verricht. Voorts wees spr. erop. dat het Morsch wegkwartier hoog noodig behoefte heeft aan een centnim van christelijk jeugd werk. Spr. prees het gelukkig, dat er een jeugdbeweging werd gevonden die hiervoor ijveren wil. Jammer is het, aldus spr.. dat de ge meente, gezien den financieelen toestand geen bijstand kon verleenen Was dit wel het geval, dan zou zoo iets zeker gebeuren. Spr. eindigde met een krachtige opwek king den bazaar te steunen, opdat het be stuur in de gelegenheid zal worden gesteld aan het bouwplan uitvoering te geven. De heer Van 't Riet dankte vervolgens ds. Locher en den burgemeester voor hun vriendelijke woorden en zeide het op Imo gen prijs te stellen, dat de Overheid aan dacht aan dezen bazaar heeft willen schenken. Mevrouw A. DriessenHofman, aan de piano begeleid door mevr. W. E. van der HeydenBrakel, zong daarna enkele lie deren, welke door de aanwezigen hoogelijk werden gewaardeerd. Hierna werd een rondgang over den ba zaar gemaakt, waarbij zich de burgemees ter liet voorlichten door enkele dantes van het bazaar-comité. Ook deed hij enkele aankoopen en stelde hij een gift ter be schikking van het bestuur. Onder de zeer vele aanwezigen, die deze openingsplechtigheid bijwoonden, merkten wij om. nog op leden van de Commissie van Toezicht en bijna het voltallige eere comité, dat zich voor dezen bazaar had ge vormd. Hedenmiddag bracht St. Nicolaas een bezoek aan den bazaar, die hedenavond van 711 uur en morgen van 26 en 711 uur geopend is. Vanmiddag kwamen ook de kinderen van het Weeshuis aan de Hooglandsche Kerkgracht op bezoek, terwijl vanavond een zangkoortje zijn medewerking zal ver leenen. Het geheele omroepbedrijf trok aan het oog van de toeschouwers voorbij. Een van de succesnummers vormde de opvoering van een tooneelstuk, waarbij degene die de verschillende, daarbij benoodigde geluid- lmiteerende instrumenten moest bedienen, nu niet een van de handigsten bleek te zijn! Grappig was ook de zanger, die ge heel in extase zijn lied in de studio voor droeg, in de veronderstelling, dat er geen microfoon op hem was ingesteld! In zijn verbeelding zag hij de luisterenden in stille aanbidding voor de luidsprekers, maar even later zien we de werkelijkheid. In de pauze hield de heer W. de Vries voorzitter van de Vara een redevoering, waarin hij ongeveer het volgende zeide: De vraag of het zendtijdbesluit van 15 Mei 1930. waarbij elk der vier groote om- roep-vereenigingen de beschikking kreeg over een zendtijd van 50 uur. juist is, vormt aldus spr., zeer zeker een reden om even bij stil te staan. Enkele weken geleden is in de pers een bericht verschenen, waarin werd medegedeeld dat de N.S.B. een poging zou aanwenden om de macht ln de Avro te veroveren. Dank zij de bevestiging van Avro-zijde is de juistheid hiervan geble ken. Hoewel de Avro het er niet naar ge maakt heeft, zoo vervolgde de heer De Vries, vervult dit bericht mij toch met groote zorg, niet zoo zeer voor de Avro zelf, als wel voor de belangen van het Neder landsche volk In de leiding van de Avro. aldus spr., zitten personen, wien een N.S.B.-overheersching niet onwelgevallig zou zijn. Spr. tracht dit vervolgens met enkele voorbeelden aan te toonen. Gezien dit groote dreigende gevaar mag Nederland ons dankbaar zijn met het zoo dikwijls verwenschte zendtijdbesluit. Was dit er niet. dan zou de Avro en misschien straks de N.S.B. nog den vollen tijd van vroeger bezitten. Nu staan er althans drie vereenigingen klaar, die het. fascisme het hoofd kunnen bieden. Vervolgens doet spr. enkele aanvallen op het volgens hem fascistische dagblad „De Telegraaf" en waarschuwt tegen de z. 1. verkeerde invloeden van deze courant. Tot slot van zijn, herhaaldelijk door ap plaus onderbroken rede, doet spr. een be roep op de Vara-leden om er voor te zor gen dat mocht de N.S.B. haar doel in de Avro bereiken, zij in de aether een sterk 1 democratisch bloc tegenover zich zal vinden. Tot besluit van dezen geslaagden propa- ganda-avond zongen de aanwezigen staan de de „Internationale". GROOTE VARA-REVUE. Propagandarede van den heer W. de Vries. In de Stadsgehoorzaal is gisteravond voor een flink aantal aanwezigen de Vara- revue opgevoerd. Nadat de voorzitter van de plaatselijke afdeeling de aanwezigen welkom had ge- heeten en gewezen had op de beteekenis van deze opvoering, die toch ook een stuk vormt van den omroepstrijd, van den strijd tegen het kapitalisme, werd met de voor stelling begonnen. Deze revue, bedoeld als propaganda voor de Vara, is samengesteld door S. de Vries Jr. De vorm was voor het grootste deel een spiegelbeeld van de gewone radio-uitzen dingen. De nummers werden door een on- ziehtbaren omroeper aangekondigd, waar na wij de uitvoering ervan ditmaal niet al leen konden hooren, maar ook eens zien. De bekende Flierefluiters onder leiding van Eddy Walis met den populairen Albert de Booy en Amy Arbous als zangers hadden in deze revue het leeuwenaandeel. Zij oogstten met hun populaire- en propa gandaliederen veel succes. Speciaal Amy Arbous en haar partner waren door hun voordra-ht en mimiek on Tbeterlijk Jan Lemaire, Hetiy Beek en Carel Rijken, allen oude bekenden van het Vara-tooneel, zorgden hoofdzakelijk voor de verbindende tekst, WONINGBOUWVEREEN. „ONS DOEL". Vereeniging „Onze Tuin". Gisteravond had genoemde vereeniging een avond voor haar leden en genoodigden Georganiseerd. Na de opening door den voorzitter, hield de chef der gemeente plantsoenen, de heer J. Jonker, een cau serie over het hebben en onderhouden van tuinen De uiterst gezellige avond werd verder gevuld door zang van het. dubbel- mannenkwartet „Sempre Avanti" onder leiding van den heel' J. van der Broek en het optreden van den humorist J. G van Heuzen. Beiden oogstten veel bijval. Tot besluit reikte de heer Jonker de prij zen van den gehouden tuinwedstrijd uit. De prijswinnaars waren: W H. v. d. Meyden. 1ste en 2de prijs: J. v. d. Meyden. 1ste prijs: C P. de Gunst, lste prijs: P. C. Kapaan, 1ste en 2de prijs; N. Dooi, 2de prijs; W. van Rooyen, 2de prijs: J Popken, 2de prijs: J. Verhoeven, 2de en 2de prijs: Jac de Boer Jr.. 2de en 3oe prijs; J C. van Evert, 2de en 2de pr.; P. Webbers. 2de prijs: A. Kuivenhoven. 2de prijs; W. Romijn. 3de en 4de prijs; F. B. Kapaan. 3de en lste prijs; C. v. Eykhof, 3de prijs; A. C. Beurze, 3e prijs; H. Sleg- tenhorst, 3de prijs; J. J. Zitman, 3de prijs; H Carrewijn, 3de en 2de prijs; J. Boom, 3de en 2de prijs; J. J. Kapaan, 3de prijs; M van Haarlem, 3de prijs; K. P. Scheps, 3de prijs; H. Bink, 3de en 3de prijs; C. N euwenhoven. 3de en 4de prijs; C. Fray, lste prijs; W. F, Geuke, lste prijs; M. H. Noteboom, 3de en lste prijs; P. Verver, 3de en 3de prijs; P. IJzerman, 4e en 4de prijs; M. Nijhof, 4de en 4de prijs; C. Abel man, 4de prijs; A, van Winkel, 4de en 4de prijs; Wed Boeff, 4de prijs; C. Koreman, 4de prijs; P. J. Voorzaat, 4de prijs; A. Taas 4de prijs; N. Pannekoek. 4de prijs; J. H. Biesiot, 4de en 4de prijs; T. Kerstens, 4de prijs; L. Neuteboom, troostprijs; N. Jur- gens, troostprijs en lste prijs; A. Cornel, troostprijs; J. Zitman, troostprijs en 3de prijs; H. Labordus, troostprijs en 4de prijs; H. Beekman, troostprijs en 4de prijs; N. v d. Kroft, troostprijs en 3de prijs; W. Zitman, troostprijs; P. Segaar, troostprijs en 3de prijs; D. Optendreess, 2de prijs; A. Corpel, 2de prijs; J, Keereweer, 2de prijs; W Zitman, 2de prijs; B. v. Duuren, 2de prijs; C. Zeus, 2 de prijs; J. Goedraad, 3de prijs; A, Visser, 3de prijs; H. J. Noteboom, 3de prijs; J. Trouwee, 4de prijs; J. Kranen- brug, 4de prijs; G. Grebel. 4de prijs; N. Boom, 4de prijs; J. v. d. Rheyden, 4de pr.; N. van Weeren, 4de prijs; Jac. de Boer. 4ve prijs; H C Hoek. 4de prijs; W. Ba- rendse, troostprijs; J. v. d. Keur, troostpr. BINNENLAND. De landbouwcrisispolitiek van minister Deckers. (4e Blad). Ons parlementair overzicht. (4e Blad). Koninklijke onderscheidingen voor de Ossche politie. (Binnenland, 3e Blad). De schaakpartij EuweAljechin is na 40 zetten afgebroken in een voor Euwe iets gunstiger stand. (Sport, 3e Blad). BUITENLAND. De Italianen schijnen in het Zuiden volledig op den terugtocht te zijn. Gorahei en Gerlogoebi heeten ontruimd evenals in het Noorden Makalle. (3e en le Blad). Brengt maarschalk Badoglio plannen mee voor een aanval in de richting van het Tanameer? (le Blad). Redevoeringen van Laval en Hoare. (3e Blad). Laval's kansen in den strijd tegen het parlement weer iets beter. (Buitenland, le Blad). De opstand in Brazilië nog niet geheel onderdrukt. (Buitenland en Tel., le Blad). Nog steeds onzekerheid in Noord-China. (Buitenland en Tel., le Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. NUT EN VERMAAK. Voordracht van den heer C. Dommeishuizen. Na een korte levensschets van den grooten Russischen schrijver Leonird An- dreief te hebben gegeven, droeg de heer C. Dommeishuizen, vroeger acteur aan het Hofstadtooneel en spelleider van „Nut en Vermaak" voor de leden dezer vereeniging in de Bovenzaal der Sociëteit „Amicitia" voor: „De zeven gehangenen", een der werken uit de beste periode van dezen Rus, Dit verhaal brengt de geschiedenis van 5 terroristen en 2 roof-moordenaars, die samen op één morgen hun laatsten gang op aarde maken: naar de galg. Scherp teekent Andreief de diverse figu ren met al hun denkbeelden en gevoelens omtrent den onafwendbaren, vroegtijdi- gen dood en hij doet dat echt Russisch in stoere, gespierde taal, nu en dan over goten met een sausje van Russische sen timentaliteit. Het is een prachtig stuk proza en de heer Dommeishuizen heeft voor zijn niet groot, doch van begin tot eind aandachtig geboeid gehoor daaraan alle relief gegeven. In zijn voordracht heelemaal uit het hoofd, een prestatie op zich zelve! deed hij de zeven karakters leven ten voeten uit. Zijn met slechts nu en dan door rake mimiek verluchte, doch overigens sobere voordracht, was 'n open baring van deze Russische stijl-schoon heid. Warm applaus onderstreepte de woor den van dank, door den voorzitter, den heer v d. Steen, den declamator na af loop gebracht. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Jb Kossen, Lammermarkt 11, Leiden, café. Wijziging handelsnaam in: Café Marktzicht. N.V. Handelmaatschappij Dr Licht boei" filiaalHaven 4. Kal ijl: Zee, noofdz.Schiedamsche Singel 134a, Rot terdam, handel in scheepsvictualiën enz. Kgt filiaal te Katwijk a. Zee is opgeheven. Onze stadgenoot, de heer P. A. H de Boer, theologisch candidaat ontving toe zegging van beroep van de Ned. Herv. Gemeente van Berkenwoude (Z.-H.). Voor het alhier afgenomen examen van apothekers-assistent is geslaagd mej. A. Frerichs (Rotterdam). Aan de Middelbaar Chemische School aan het Rapenburg alhier is geslaagd voor het eindexamen mej. M. Levy-Davidsohn. De classis Leiden der Federatie van Diaconieën in de Ned. Herv. Kerk houdt Vrijdagavond a.s. hier ter stede haar na jaarsvergadering, waar ds. Chr. Eerhard uit Hillegom zal spreken over de finan- cieele zorg van de Diaconie en de plicht der gemeente te dien opzichte. Bij de politie is een onbeheerd ge vonden ongemerkte handwagen te be vragen. Morgenavond zal onze oud-stadge noot. de heer L. A. de Lange, van den Rijksluchtvaartdienst, voor de Avro-mi- -rrf^o- een causerie over zijn Duits^he 7 ervaring»- ioud?n, aarbij nij o.a. zijn vlucht van 5 uur en 5 minuten, waarmede hij het Nederiandsch record op zijn naam hracht, zal beschrijven.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1