LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 21 November 1935 UIT DE RIJNSTREEK. LAND- EN TUINBOUW. UIT DE OMSTREKEN. BURG. STAND VAN LEIDEN AGENDA. VISSCHERIJBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Geen nacht-telefoonverbinding. Naar aanleiding van door meerdere le den van den raad bi] het afd. onderzoek der begrooting 1936 gestelde vragen, dee- len B. en W. mede, dat een telefoonverbin ding met Aarlanderveen, met de daaraan verbonden doorverbinding des nachts, een vast bedrag van f. 51.50 kost, te vermeer deren met f.20 tot f 25 voor de gesprek ken. Opgemerkt wordt nog, dat er een doorverbinding des nachts is voor den fit ter der bedrijven. In verband met de op den politiedienst aangebrachte bezuini gingen achten B. en W. deze uitgave niet gemotiveerd. Het Afdeelingsonderzoek der Begrooting 1936. B. en W, antwoorden naar aanleiding van een desbetreffende vraag in het afd. onderzoek voor de begrooting 1936, dat in verband met de plannen voor den bouw van een nieuw Raadhuis, aanschaffing van markiezen voor de ramen van de raadzaal te moeten ontraden. In beginsel is met het college van Ged. St. omtrent het uitbreidingsplan overeen stemming verkregen; de uitwerking zal met spoed ter hand worden genomen. Een lid der 3e afd. is van meening dat de verlichting zeer te wenschen overlaat; een intensievere straatverlichting zou voor een gemeente als de onze, aldus B. en W., zeer ongewenschte finaneieele gevolgen met zich brengen. In gevallen van besliste noodzaak zijn B. en W. niet ongenegen verbetering aan te brengen. Een lid der 3e afdeeling heeft zijn ern stige ontstemming uitgesproken over het dezen zomer genomen besluit van B en W. om niet te vergoeden enkele verteringen van de leden van de stembureaux. Deze opmerking, aldus B. en W„ vindt haar grond in het feit, dat wij hebben gewei gerd een nota te voldoen voor gebruik van wijn. B. en W. meenen, dat aan de door he voor de stembureaux vastgestelde rcanu's zooveel mogelijk moet worden vastgehouden en dat het gebruik van wijn als overbodig moet worden aangemerkt. Na eenige jaren van rust is ook de aan schaffing van een sproeiwagen wederom ter sprake gebracht door een lid van de 2e afd., die tegen de aanschaffing van een zandstrooimachine geen bezwaar heeft, doch gaarne het standpunt van B. en W. wil weten over de aanschaffing van een sproeiwagen en hen heeft uitgenoodigd een kostenberekening op te maken. Van de noodzaak van de aanschaffing van een sproeiwagen zijn B. en W. niet overtuigd. De aankoop en exploitatie zouden op dit tijdstip een moeilijk te verantwoorden uitgave met zich brengen. Een lid van de 3e afd. wijst op den slechten toestand waarin het speelterrein verkeert bij regenval. B. en W. erkennen, dat een gedeelte van het speelterrein te wenschen overlaat en zijn bereid te onder zoeken in hoeverre langs den weg van werkverschaffing verbetering ka worden verkregen. BOSKOOP. Versperring van den openbaren weg. Wegens het versperren van den open baren weg, is tegen zekere H. proces-ver baal opgemaakt. Deze had in de Bootstraat alhier nabij den oprit van de in aanbouw zijnde hulp brug over de Gouwe, in den openbaren weg eenige palen doen slaan. Volgens H. zou hij daartoe gerechtigd zijn op grond van eigendomsrecht. De palen zijn op last van den burgemeester verwijderd en in beslag genomen. Loop der .bevolking. Gevestigd: P. v. d. Veer, vrachtrijder, Goudscherijweg 104 J. A. v. Gemeren, bloemenkoopman, Zijde 118 W. de Bruin pluimveehandelaar. Bootstraat 3a A. J. M. van Meeuwen, pastoor. Reyerskoop, pastorie H. F. v. Oijen, boomkweeker, Voorkade 55a J. Cok, boomkweeker, Laag Boskoop 4. Vertrokken: J. C. Wassenaar, v. Burg. Colijnstr. 97 naar Hazerswoude C. J. Alphenaar, v. Zuidkade 200, idem. Het mocht den Rijksveldwachter K. alhier gelukken de hand te leggen op een inwoner van Zwammerdam, die zich schul dig had gemaakt aan diefstal van een baggerbeugel met toebehooren. De ver dachte, die meerdere diefstallen op zijn geweten heeft, is in het Huis van Bewa ring te 's-Gravenhage ingesloten. Voor Zondag, 24 Nov. zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. P. du Buy, telef. 40. De provincie heeft alhier gestation- neerd de sleepboot „Mars", die tot taak heeft, schippers die met hun vaartuigen moeite hebben met het varen door de twee brughoofden, bij te staan, hetgeen een zeer goede maatregel ls. HAZERSWOUDE. De speldjesverkoop ten bate van het Chr. Doofstommen Instituut ..Effatha" te Voorburg heeft opgebracht f. 25.427a. KOUDEKERK. Door de manslldmaten der Geref. Kerk werd gekozen tot ouderling de heer Joh. A. Hortenslus en tot diaken de heer ,C. Verteree. LEIDERDORP. Begrafenis C. Stavlcu. Alhier had de begrafenis plaats van den heer C. Stavleu, die Zaterdag j.l. ten ge volge van een motor-ongeluk te Leiden is overleden. Ds. J. J. Dijk sprak bij de groeve. Onder de vele belangstellenden op de begraafplaats, merkten wij o.a. op burgemeester en mevr. Brug en de heer C. van der Zwet, oud-hoofd der Ohr. SchooL Ver. van Ziekenliuisverpleging Leiderdorp en Zoeterwoude H.-R. Een onderafdeeling van bovengenoemde vereeniging: „Het operatie-fonds", hield haai' eerste jaarvergadering ln „Irene". De voorzitter, de heer L. C. Snel, opende met een welkomstwoord. In het afgeloo- pen jaar had het fonds blijk gegeven in een behoefte te voorzien. Speciaal heette de voorzitter welkom dr. G. A. de Bruijne. daaraan toevoegende woorden van dank aan de doktoren voor hun gewaardeerde medische adviezen. De penningmeester de heer G. Groenen dijk. deelde mee, dat de vereeniging 907 betalende leden van 290 gezinnen telt. De ontvangsten bedroegen f 1206.98, de uitgaven f 203.90; batig slot f. 1003.08. De voorzitter merkte op, dat to het ko mende jaar de uitgaven wel grooter zullen zijn, daar het fonds nog niet lang bestaat. Daar de leden eerst een half jaar lid moe ten zijn vóór dat aan hen kan worden uitgekeerd, zijn vanzelfsprekend de uit gaven naar verhouding dit jaar niet groot. De heer A. Cats verklaarde de rekening ln orde. Tot kascontroleurs voor het vol gend jaar werden benoemd de heeren A. Wissel en J. Bogerd. Hierna stelde de voorzitter namens het bestuur voor art. 2 betreffende het doel van het fonds, een wijziging te doen on dergaan en wel ln dier voege, dat kleine operaties zooals tandheelkundige hulp, kosmetische behandeling, aderlaten, enz., niet in aanmerking komen voor uitkeertog uit het operatiefonds. Na een langdurige gedachtenwisseling werd besloten de door het bestuur voorgestelde wijziging aan te brengen. Een der leden stelde de vraag of Rönt- gen-foto's uit het operatiefonds worden betaald. De voorzitter zelde, dat dit tot heden niet het geval was. Overwogen werd de wenschelijkheid in de toekomst hieromtrent een regeling te treffen, waar na de voorzitter de vergadering sloot. Ten bate van de zending en van een te stichten vereenigtogsgebouw heeft dr. G. J. Streeder een bazar geopend in het catechisatielokaal aan de Kerklaan. o LEIMUIDEN. Loop der bevolking. Ingekomen: P. van der Pouw Kraan, van Alkemade, A 94; C. H. van den Broek, van Alkemade, C66: L. F. Everaardt, van Nieuw Beijerland, Achterweg A 95; C. Kool, van Haarlemmermeer. Vertrokken: C. Th. Kiebert, n. Den Haag; M. van Capel, n. Noorden; J. Schoenmaker, n. Alkemade; A. M. Wouters, n. Alphen a. d. Rijn; M. H. v. d Boon, n. Lelden; Th. J. Kiebert, n. Noordwijkerhout; H. J. Ko per. n. Krommenie; P. J. van Tol, n. Den Helder; D. Boef, n. Haarlemmermeer: Joh. M. Osterkamp, n. Uithoorn; C. de Bruyn en gez„ n. 's Gravenhage; T. Muys, n. Haarlem; C. J. v. Haastrecht, n. Alke made. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Johannes Maria, z. van H. F. J. Mooren en A. A. Borst; Jo annes Boudewdjn, z. van B. J. Verhaar en A. W. v. Dam; Cornells Theodorus, z. van Chr. C. Beuk en J. A. v. d. Meer. Overleden: Cornelia Johanna Beuk, wed. van C. J. Ömtzigt, 75 jaar; Geertje van Schaik, 79 jaar, edhtgen. van W. Roest. De collecte van het pi. crisis-comité heeft deze week opgebracht de som van f. 7.56'/i. Tot notabel der Ned. Herv. Kerk werd benoemd in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer van Loon, de heer O. D. Offringa. De heer J. Kinkel werd als notabel herkozen. De collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk bij den dankstond voor het gewas bracht ruim f. 46.- op. WADDINXVEEN. Nog een winkelweek. Hoewel verreweg de meeste neringdoen den hier hebben medegewerkt aan de z.g. Mica-actie, hebben de beide Midden standsver. toch besloten nogmaals een winkelweek op touw te zetten en wel van 28 Nov. tot 7 Dec. a.s. De Waddinxveen- sche winkeliers zullen dan toonen dat de burgerij voor het St. Nicolaasfeest haar geschenken zeer goed en goedkoop in eigen gemeente kan aankoopen. B. en W. stellen den raad voor aan kastrekkers een toeslag te verleenen tot het bedrag waarvoor de verzekerde in aanmerking zou komen, indien hij steun ontving ingevolge de Rijkssteunregeling. ZWAMMERDAM. In het Patronaatsgebouw alhier, gaf de onderafdeeling van den R.K. Vólks- bond voor leden en genoodigden een too- neelultvoering van het stuk „Vlammende Vleugels". Het spel geleid door den» heer J. ten Brink, verliep vlot en had veel be langstelling. Onze plaatsgenoot, de heer P. Cas- pers, vertrok dezer dagen met het stoom schip „Madrid" naar de Missie in Brazilië, waar hij in het Carmelitenklooster aldaar zijn studies zal voortzetten. De heer Ph. de Bruin, godsdienst onderwijzer, te Bodegraven, heeft zijn benoeming tot geestelijk verzorger van de buurtschap „De Tempel" alhier, waartoe hij door den kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhier was benoemd, aangenomen. PE SUIKEROPBRENGST IN DEN HAARLEMMERMEER. Meer dan 9</> mlilioen Kilogram. Nu in den Haarlemmermeerpolder de bietencampagne haar beslag heeft gekre gen, kunnen wij omtrent de uitkomsten van dit gewas de volgende belangrijke cij fers mededeelen, die begrijpelijkerwijs op een globale schatting berusten. Gerekend wordt dat er in de gemeente Haarlemmermeer dit jaar ongeveer 1750 H.A. met bieten werden beteeld; de ge middelde opbrengst bedroeg 32000 K G. per H.A.; dus to het geheel ongeveer 56.000.000 K.G.; het suikergehalte.bedroeg gemiddeld 17®/», zoodat Haarlemmermeer dit jaar aan suiker heeft opgebracht ongeveer 9.520.000 Kilogram, OEGSTGEEST. Autobotsing by het Viaduct. Ten Noorden van het viaduct over den Rijnzichtweg had op den nieuwen rijks weg een botsing plaats tusschen twee per sonenauto's, waarvan één geheel kantelde. Een Inzittende dame werd daarbij verwond en is door dr. V. verbonden. Beide auto's werden beschadigd. Bij de politie is een valsche rijks daalder gedeponeerd die aan het postkan toor in betaling was gegeven. Aangezien de afwijking zeer gering is. en althans niet gemakkelijk merkbaar, ls het geraden bij het ln ontvangst nemen van zilvergeld goed op te letten. De politie stelt een onderzoek ln. Dat er ln onze gemeente nog velen zijn, die op goed geluk raak rijden, bleek uit een door de belastingambtenaren en politie gehouden controle op rijwielbelas- tlngplaatsjes. Bij één enkele controle werden niet minder dan 12 overtredingen geconstateerd! Bij de politie ls aangifte gedaan van het feit dat deze week op twee achtereen volgende avonden in den voorgevel van het huis van de familie v. d. E. aan den Rijnsburgerweg een ruit ls ingegooid. Een onderzoek wordt ingesteld. VOORSCHOTEN. Uitvoering der Chr. Mondorgelclub „Excelsior'. In het gebouw voor Chr. Belangen aan de Wijngaardenlaan gaf de Chr. Mond orgelclub „Excelsior" onder leiding van den heer D. van Wouw, uit Lelden een uitvoe ring. Wegens ongesteldheid van den Eere- Voorzitter, ds. H. P. Fortgens, opende de voorzitter, de heer D. G. de Jong met het laten zingen van ps. 150 vs. 1 en gebed. Spr. verwelkomde in het bijzonder Jonk- vrouwe L. H. Baronesse Schimmelpenninck van der Oye, de leden van den Kerkeraad en de vertegenwoordigers van andere ver- eenigingen. Voor de pauze speelde men een zestal nummers die het een soms beter dan het ander, goed werden uitgevoerd. De heer van Wouw had succes met zijn club. De aanwezigen toonden zich dankbaar en wa ren gul met applaus. De heer Nlc. Hilgeman vulde het pro gramma aan met enkele xylophoonsoll's en jammer, dat tijdens de uitvoering enkele Jeugdige elementen op de bovengalerfl weer hun fatsoen niet konden bewaren en hinderlijk waren voor de aandachtige luis teraars. Op meerdere uitvoeringen van ver schillende vereenigtogen doet zich dit euvel voor. Beter toezicht of anders verwijdering zou niet onnuttig zijn en zeer zeker een goede uitwerking hebben. Na de pauze volgden een samenspraak en een voordracht, waarna de leden van de Chr. Mondorgelclub zich nogmaals eenige malen deden hooren. Zoowel het bestuur als de directeur, de heer D. van WouW kunnen met genoegen op deze uitvoering terugzien. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: F. Hauslmayer, db., uit Oos tenrijk, v. Calcari. 30 A. M. Gaijk, db., Duitschland, Rijkstraatw. 494 M. Kos ters, db., Duitschland, Eikenlaan 35 M. Th. Feldmann, db., Duitschland. Eiken laan 35 B. Nickl, db., Zwitserland, Oud Wassen.weg 3 G. Alinski, Maas sluis, db. v. Zuylen v. Nijeveltstr. 32 W. C. J. Klingen geb. Baljet, z.b.. Den Haag, v. Z. v. Nijeveltstr. 225 C. A. Bot en gezin, aannemer baggerwerken, Maassluis, v. Z. v. Nljeveltstraat 32 J. M. A. Brauer, db., Den Haag, Stoeplaan 27 E. Derx geb. Vis, z.b., Haarlem, Groot Hoefijzerlaan 23 E. Derx, z.b., id. P. Horsman, db. Lelden, Prinses Marieï. 28 M. H. Knljnenburg, geb. Lube, z.b., Voor schoten, Molenstr. 11 J. Chr Meijer, kinderjuffr., A'dam, Buurtweg 159 A. M. Noordermeer, db.. Sassenheim. Binnen weg 7 N. W. Noordijk, db., Schiedam, Konijnenlaan 10 P. J. F. H. Pot en ge zin, chauffeur, Rotterdam, v. Z. v. Nlje veltstraat 251 J. P. Rietbroek, db.. Al kemade, Wassenaarscheslag 9 C. Tres- fon, koopman, Hilligersberg. Ryksstr.weg 785 J Tunderman, z.b., Nijmegen, Gr. Hoefijzerlaan 9 W H. Wezenaar, z.b., Oegstgeest, Korenlaan 5 S. J. Zuurdeeg, z.b., Leiden, Lijsterlaan 4. Vertrokken: J. Klötzer, n. Buer-Kassel (Did.) H. J. E. van der Ven n. N. O. Indië A. van der Bril en gezin. n. Voor burg. Loolaan 19 E. F. Schalk, n. Sas senheim, Hoofdstr. 166 J. M. Tammens, n. Kloosterburen, Hornhuizen C 25 M. M. Tijssen, n. Hlllegom. Leldschestr. 79 G. W. van Reenen, n. Zeist, Noordweg 147 G. B. van Doornen, n. Noordwijk, Dr. Mr. Willem v. d. Berghstichting G. Breuniger, n. Zutphen, Gasthuisstr. 18 W. Meindersma en dochter, n. Den Haag, Weimarstraat 8 A. C. Knape, n. Voor schoten, Instituut „Wullings" J. Veld man, n. Rijnsbure. Baron V. Wassenaer- straat 1 J. G. ostinger, n. Rijswijk, Haagweg 149 W. G. Koning, n. Rijswijk, Haagweg 149 C. Jansen, n. Den Haag, Bomeostraat 19 J. G. E. Luyt n. Ziirich, Zwitserland. Burgerlijke Stand, Geboren: Leonardus Hendrikus, z. v. C. H. Kompier en M. J. Overdevest Corne lls Martinus Adrianus, z. v. C. V. d. Barso- laar en A. C. H. van Emden Willem, z. v. M. van der Marei en T. Vlieland Nanne Jacobus, z. v. A. Jonkers en A. M. Hogendoom Antonlus WlUlbrordus, z. v. M. J. Bredero en W. J. Oosterveer Jaco- ba Allda Maria, d. v. G. J. Kroon en A. A. J. Rooijakkers Sonja Ester Geertruda, d. v. A. van Rhijn en P. J. H. v. Leeuwen. Overleden: Hendrik Wilhelm*Adrianus Paans, 72 j. echtgen. van C. M. S. Esser Petronella Slootweg 86 J. ongeh. Ondertrouwd: F. IJpma en S. de Jong A J. Kurvink en S. M. van Veen H. C. Schipper en A. van der Meer A. T. P. M, Wildenberg en J. C. Overdevest. Gehuwd: A. J, Hoekstra en J. M. Wes- sels P, J. M. Driebeek en M. A. Swart. (Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggeven. ALGEMEENE KINDERDAG. Gelet op het algemeene karakter van deze verzameling verleenen wij gaarne plaatsruimte aan onderstaande aanbe veling: Zaterdag a.s. zal in Leiden en Oegst geest een collecte worden gehouden, uit gaande van vereenigtogen van alle gezind ten, die zich op eenigerlel wijze de ver zorging en de behartiging van belangen van verwaarloosde, misdeelde of weeskin deren hebben aangetrokken. Aan de leden der Ned. Israëlitische ge meente wordt echter reeds Vrijdag gele genheid gegeven hun offer te brengen. Het behoeft geen betoog, dat het alge meene doel van deze collecte ongetwijfeld voor iedereen sympathiek moet zijn en det wij deze collecte in de belangstelling en middadigheid van het publiek ten zeerste mogen aanbevelen. Beleefd verzoeken wij een ieder, die van huls gaat voordat de collectrice is ge weest, haar of zijn gave voor uitreiking gereed te leggen. Namens het Comité samengesteld uit de volgende vereenigtogen: Diaconie Ned. Hervormde gemeente. Kinderhuis Voordorp, Vereeniging Liefde werk voor Kinderbescherming der St. Vincentiusver., Vereeniging tot Steun enz. (uitbesteding in gestichten en gezinnen), Vereeniging Liefdewerk v. d. H. Cunera, gestichten „De Voorzienigheid" en „St. Lidulna", Centraal Israëlitisch Wees- en Doorgangshuis, R.K. Parochiaal Wees- en Oudeliedenhuls. Vorenbedoelde collecte wordt mede aan bevolen door: mr. A. v. d. Sande Bakhuy- zen, burgemeester van Leiden. A. J. v. Gerrevink, burgemeester van Oegstgeest, J. J. van Stralen, wethouder Sociale Za ken Lelden, J. C. van Apeldoorn, predi kant Ned. Herv Gemeente. Th. M. Beu kers, pastoor V. Bloemkooper, leeraar Ned. Israëlitische Gemeente, mr. E. J. M. H. Bolsius, voorzitter Voogdijraad, mr. P. E. Briët, secretaris Voogdijraad, mej. D. Coebergh, presidente St. Elisabethvereeni- glng, J. W. Henny, directeur Leldsch Dagblad, A. H. M. J. Momulle, deken, mej. H. van Loo, presidente Ned. Chr. Vrouwen bond afd. Leiden, mr P. A. Pijnacker Hordijk, voorzitter Leldsche Maatschappij van Weldadigheid ter voorkoming van armoede, M. J. Punselle, predikant Ned. Herv. Gemeente, L. P. J Smeets, pastoor, G. A. Smit, voorzitter Armenraad, R. F. Smitz, pastoor. P. M. de Vetten, pastoor (Oegstgeest), Th B .J. Wilmer, hoofd redacteur Leidsche Courant, J. de Wit, predikant Ned. Herv. Gemeente. GEBOREN: Johanna Laurtaa, d. van J. C. v. d. Doel en D. de Wit Leonardus Gerardus, z. van J. A. v. d. Meer en M. J. M. Angevaren Adelhelda Maria, d. van T. S. W. Plant- feber en M. Valkhof Robert, z. van L. W. M. Gaijkema en J. W. G. Mulder Johanna Antonia. d. van J. W. Weers en G. J. J. v. d. Spek. GEHUWD. A. J. C. v. Bakel, jm. en P. M. Biegstra- ten, jd. J. Klootwijk, jm. en C. Fuchs, ld. A. J. Kruithof, Jm. en J. van Erkel, jd. J. Mulder, jm. en J. v. d. Weijden, jd. J. W. Rljsdam, jm. en J. Pardon, jd. C. J. Verver, Jm. en J. Knaap, Jd J. Vijlbrief, jm. en M. A. C. Beumer, Jd. OVERLEDEN. P. Noordergraaf, man. 31 jaar. WARMOND. Propaganda-avond B. V. L. De afd. Warmond van den B.VL. heeft in hotel „De Zon" een groote propaganda- avond gehouden, die in alle opzichten ge slaagd is en waarbij is gebleken, dat de B.V.L. alhier groeiende en bloeiende is. Op het met zorg samengestelde pro gramma vonden wij als sprekers vermeid ds. Ravesloot, bekend predikant uit Den Haag. prof. Heskes van het R..-K. Philo- sophicum, en de heer P. Raams, pl. leider van de afd. Leiden. De muziekver. „St. Mathias" zette onder leiding van den heer G. Dik een pittlgen marsch ln. na afloop waarvan de burge meester allen een hartelijk welkom toe riep. Spr. releveerde nog eens het doel van dezen avond, waarna hij allen, die aan het welslagen van dezen avond mede werkten, dank bracht. Aan den directeur van de harmonie werd een keurige bloe menmand aangeboden, een attentie die, zoowel door directeur als werkende leden op hoogen prijs werd gesteld. Nadat door allen staande het Wilhelmus was gezon gen, kwamen de resp. sprekers aan het woord. Prachtig van vorm en rijk van inhoud, was het eèn genot om naar hun toespraken te luisteren: de ademlooze stilte bewees, dat de redenaars de volle aandacht hadden. Gewezen werd op het groote nut en de waarachtige doelstelling van den B.V.L., op de noodzakelijkheid van de Instandhouding van dit instituut, en een ieder werd aangespoord om dit instituut naar vermogen te steunen. Wij gelooven niet, dat de afd. Warmond over medewerking van de bevolking te klagen heeft. De B.V.L. geniet hier veler sympa thie' Toch is een avond als deze zeer nut tig, want hij versterkt den onderltagen band en bevordert de kameraadschap. Een woord van hulde komt toe aan de muziek ver. St. Mathias, die vergast heeft op wer kelijk kunstzinnige muziek en toen de voorzitter de bijeenkomst sloot, kon hij dan ook zonder eenige reserve getuigen, dat de B.V.L.-avond wederom een groot succes was geworden, iets wat majoor Boots in een dankwoord nog eens extra onderstreepte. Donderdag. Leger des Hells: Samenkomst te 8 uus N. Rijn 19: Verg. der Bellamy-ver. a 1/4 uur nam. Prediker: Maranatha-samenkomst te a uur nam. Schouwburg: Operette „De Wonder- bloem". 8 uur. Stadseaal: Mannenzangver. „Kunst na Arbeid". 8'/« uur nam. Volkshuis: Spr. F. Spanjaard ova woninginrichting. 81/4 uur nam. Vrijdag. Driftstraat 49a: Verkooplng Kooikapel, bazaar. 710 uur nam. N.V. Leldsche Katoen-Mij. v.h. de Helde: en Co.: Jaarl. alg. verg. van aandeelhou ders, 3 uur nam. Prediker: Maranatha-samenkomst te a uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal)Geref Bond spr. ds. Pot van Kralingen. Vit uui nam. Stadszaal: L.K.K. „Voor Allen", Concert, gebouw-trio, 81/4 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling Hollandscjia Kunstenaarskring (tot 8 Dec.) Werkda- gen 104, Zondags 14 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst, v. Praeventieve Genees- kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrie tot halfvler Inenting tegen diphterie 4—5 uur nam.' Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Also- hollsten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam, „Plankenkoorts". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. 1 Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur, Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „De schaduw van Sing Sing". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—'Vit ea vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49, 8 u. nm, „Tarzan de ontembare". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u.nm. „De bonte sluier". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/i uur. Zondag nam. 2 uur, 4'/> uur en 8 u. 15, Roxy-Theater, Haarl. str., 7 uur nam. „Het meisje met de blauwe hoed", lederen middag 2'/« u. Zondag v.af 2 u, De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v .h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot vm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot eu met Zondag 24 November as. waargeno men door de apotheken: P. du Crois, Rapenburg 9, telef. 807, E. B. de Mets, Korevaaratraat 51, telef. 3553 en C. van Zijp, Wilhelmtoapark 3, Oegstgeest, telef, 274. Alfülwlk!. IJmuiden, 21 November VISCHPRLJZEN. Tarbot per K.G. f. 1,30—1,10; Griet pet kist van 50 K.G f. 28—15; Tongen pet K.G. f. 1,02—0,65; Groote Schol per kist van 50 K.G. f. 30; Middelschol idem f. 21 —24; Zetschol idem f. 22,50—22; Kleine Schol idem f. 2111,50; Schar idem f. 15 4; Roggen per 20 stuks f. 11,50; Vleeten per stuk f. 2,35; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 5,30—4,90; Groote Schel- vlsch idem f. 30—23; Middel ScheMsdi idem f. 28—21.50; Kleinmiddel Sóhelvisch idem f. 2414; Kleine Schelvisch idem f. 17,50—8.30; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 66—37; Gullen per kist van 50 K.G. f. 19—7; Lengen per stuk f. 1.30— 0.60; Heibot pesr K.G. f. 0,92—0,54; Wijting per kist van 50 K.G. f. 5,70—2,10; Kool- visoh per stuk f. 0,950,08; Makreel per kist van 50 K.G. f. 4,904,10. Aangevoerd 2074 kisten versche haring. Prijzen f. 4,904,05 per kist. Aangekomen 4 Stoomtrawlers: IJM met f. 3717; IJM 97 met f. 1656; IJM 1" met f. 1476; IJM 71 met f 7714; 5 loggen KW 166 met f. 634; KW'23 met f. 825; KW 154 met f. 798; KW 107 met f. 625; SCH 132 met f. 243; 9 versche haring- loggers SCH 68 met f. 769; SCH 263 met f. 325; SCH 399 met f. 517; SCH 25 met f. 2777; SCH 50 met f. 1262; KW 43 met f. 919; KW 123 met f. 246; KW 167 met f. 637; KW 159 met f. 616, voor verscM hairing; LT 133 met 542; KW 37 met 400. KW 47 met f. 517; SCH 68 met 154; SCH 399 met 323; SCH 263 met 140 kantjes pekelharing voor Katwijk. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". 19 November Tusschen 52 gr. 38 min, Nbr. en 52 gr. 54 min. Nbr en 2 gr. 47 min. 01. en 3 gr. 4 min. Ol.: KW 47, 400 kantjes, KW 161, 60 kantjes; SCH 53, 60 kisten; KW 144, 136 kantjes; SCH 254, 120 kantjes. KW 67, 100 kantjes; SCH 77, 320 kantjes, KW 8, 70 kantjes: GDY 268 400 kantjes. SCH 399, 510 kantjes; SCH 66, 100 kantjes, SCH 236, 225 kantjes; SCH 169, 300 kant jes; KW 147, 250 kantjes; SCH 284, 450 kantjes; SCH 180, 180 kisten; SCH 353, 288 kantjes; KW 158, 1 kantje; KW W. 100 kantjes; GDY 51, 380 kantjes; 332, 250 kantjes; VL 14. 400 kantjes: oUI 49, 100 kantjes; SCH 210, 50 kantjes. 49, 100 kantjes; SCH 210. 50 kantjes; son 78, 180 kantjes; SCH 280; SCH 37, h» kantjes. Alles wel.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6