fIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 21 November 1935 STADSNIEUWS. SPORT. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. MARKT Advertentiën WEERBERICHT. Barometerstand. Oistenniddag 3 uur: 766. KgtjffiMdW B uur: 759, telegrafisch weekbericht. idMedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. HoMste stand 776.3 te Reval, logste stand 747.8 te Biarritz. Verwachting tot den avond van 22 Nov. jititke tot matige wind uit Oostelijke htlngen. Zwaar tot half bewolkt, waar- ajnljk weinig of geen regen. Iets kou- i nachts. buiienlandsch weerbericht. Kon, Ned. Meteorol. Inst. De BUdt. hooge druk ln het Noord-Oosten i het waarnemingsgebied Is ln zijn kern weinig in beteekenis afgenomen. Cjï over Centraal-Europa heeft hij nu minder te beteekenen. Daarentegen ■aide hij zich over het Noorden van de rrche eilanden uit. kt weer is in het hoogedruk-gebied id rustig; in de randstaten komt ma- vorst voor, lichte vorst wordt aange ven in Polen, Scandinavië en het ..che Middelgebergte, in depressie-kern bevindt zich over de 'i van Blscaje, waar krachtige winden ;den gemeld. Over Zuld-Frankrljk daalt barometer flink; het weer ln geheel mkrijk staat onder Invloed van dit lage itgebled. Zware regens vielen In Mar is, Lyon en Dijon, terwijl ook heden- run het weer op tal van plaatsen machtig was. viert gisteren is de temperatuur over alrijk belangrijk gedaald. Ver ten ün van Ierland bevindt zich weer een ïk depressiekern. welke waarschijn- in Zuid-Oostelijke richting af zal ln. tal verwacht worden, dat de wind tntent uit Oostelijke richting zal ai waaien; een geringe bewolking- nine is waarschijnlijk, daarbij zal de rteiyke temperatuur wat dalen, de akansen zijn betrekkelijk klein. LUCHTTEMPERATUUR. air voorm.: 4 gr. C. (39 gr. F.), luur 's midd.: 4>,« gr. C. (40 gr. F.l. 'bit nam.: 4'/i gr. C. (40 gr. F.). OGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag. tam te 12 u.56 m; nam. te 1 u. 0.12 m. UCHT OP voor fietsers e.a. bsderdag; 4.32 n.m. tot 7.01 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. INov.: op; 2 u. 29; onder 13 u. 38. HE WIJZIGING DER DRANKWET. k Ned. Bond van Werkgevers in Hotel, üuirant, Café- en aanverwante bedrlj- heeft aan de Tweede Kamer een ult- adres gezonden ln zake het aanhan- wetsontwerp tot wijziging der Drank- hi dit adres worden de volgende op langen gemaakt; kt voorstel van der regeering om de «lening van het recht tot verkoop van wen krachtens een vergunning en een WA overdraagbaar te maken, endaar- e de vervanging of de z.g. verpachting '("ik te regelen, beduidt tegenover den •landen toestand ongetwijfeld een be- Mjke vooruitgang. Op een hoogst be- 91)k punt moet adressant lntüsschen ■.nadruk wijzen. Volgens het voorge- art. 27a zal de uitoefening van het 51 tot verkoop van dranken krachtens '"gunning alleen overgedragen kun- wrden aan een natuurlijken persoon. ®ede zijn tal van zaken niet geholpen. komt herhaaldelijk voor, dat een in- !:®g wordt gedreven door een firma of NV., terwijl één der firmanten, resp. '■'"teleur de vergunninghouder ls. Het i; in al deze gevallen mogelijk kunnen - aat de uitoefening van het recht tot ™P van dranken aan de firma of de *J'dt overgedragen. ■"betrekking tot de berekening van het Etaiingsrecht acht adressant het noo- "at bepaald wordt, welk gehalte de drank moet hebben, die men op het «eelt Dit gehalte zou 50 pet. moeten minimum van 30 gulden voor het trmingsreeht komt adressant te hoog -omdat bij velen de omzet te gering ls. '--sant ziet in het regeeringsvoorstel -'gelijkheid om met behulp der over- eenige ordening ln het bedrijf te tn en juicht deze mogelijkheid ln -M toe. Verzocht wordt echter het r™ Né van art. 37 ln geen geval te P aannemen dan nadat een beroeps- S?15 ingesteld. "Ossant acht het wenschelijk, aan de ""s van art. 37 in zijn nieuwe ge- ViL?e,de te onderwerpen de verkoop 1 -oholische dranken in winkels, pak- C eu dergelijke inrichtingen. wordt betreurd, dat de regeering 'toe heeft kunnen besluiten, een al- - herziening van de Drankwet te .(pep. Bepalingen die de wet zoo n, ,cn kostbaar voor het bedrijf fciir.t! n nu bestaan, is» t merltte adressant op. dat het j^Dte tijd ls enkele beginselen van - overeenkom",tio de eischen van het "wlteer te wijzigen. DE „KORTENAER" BESCHADIGD. BIJ DE HAVEN VAN SUEZ IN BOTSING MET EEN TREILER. De Nederl. torpedojager „Kortenaer" ls bij het verlaten van de haven te Suez ln botsing gekomen met een gouvemements- treller van de Egyptische regeering De Kortenaer keerde met averij ln de haven terug en aal morgen ln het droog dok worden opgenomen waar 3 plaatsen aan de boeg zullen worden vernieuwd. De treller ls ln zinkenden toestand op het strand gezet. Drie opvarenden van de treller zijn ernstig gewond in een zieken huis opgenomen. TWEEDE KAMER. de militaire pensioenwetten. [(Zitting van heden). Aan de orde zijn de militaire pensioen- Wetten (wijziging en aanvulling). De heer Duymaer van Twist maakt be zwaar tegen de opheffing van den Pen sioenraad welke slechts weinig bezuiniging be teekent. De heer Schaapman kan zich wel met het voorstel vereenigen wat dit punt be treft. Spr. ontwikkelt echter andere be zwaren ten aanzien van gelijke regeling voor verleening van pensioenen aan mili taire en burgerlijke ambtenaren. De heer K. ter Laan acht den Pensioen raad nuttig. Spr. betwijfelt of er wel be zuiniging wordt verkregen. Overigens zouden volgens deze wet bur gerlijke en militaire ambtenaren volkomen gelijk moeten staan. De heer Tilanus betoogt dat het ver schil der functies van burgerlijke ambte naren en militairen ook hier tot uiting moet komen. Het overgaan der beslissingen over pen- sloenverleenlng van den minister naar den Centralen Raad, acht spr. een verbetering. De minister van defensie ad Interim de heer Colljn. merkt op dat de gelegenheid tot beroep toch altijd blijft openstaan. De pensioenraad heeft voortreffellik werk gedaan, we hebben echer thans een 40 jarige jurisprudentie. Bovendien kan advies gevraagd aan den burgerlijken pen sioenraad. De bezuiniging door opheffing van den militairen pensioenraad ad f22.000 zal ten volle worden verkregen. Thans wordt tweeërlei recht van militai ren opgeheven. De vraag der gelijkstelling met burger lijke ambtenaren ls een probleem dat in principe nader onder de oogen zou kun nen worden gezien. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd: Voor het candldaatsexamen Indisch Recht, de heer J. van Oven, (Den Haagi en voor het doctoraal examen rech ten de heer N. A. C. Pruis (Rotterdam). UIT NED. OOST-INDIK. VERZET TEGEN DE POLITIE. PAMEKASAN. 21 Nov. (Aneta). In de dessa Trasak (Madoera) is verzet gepleegd tegen de politie. De vier hoofddaders onder wie een mandoer van de Mandoera Stoom tram zijn gearresteerd. Meerdere arresta ties kunnen nog worden verwacht. De agent, die een der vluchtelingen een kap mes trachtte te ontnemen, werd door 3 Heden aangevallen en neergeknuppeld. Toen er assistentie kwam vluchtten de daders en riepen de bevolking bij elkaar om de politie te ontwapenen De agent trok zich schietende naar een telefoonpost terug. Hierop arriveerde de detachements commandant en hoofdin specteur en een mantri van de veldpolitie met personeel, die van de gummistok ge bruik maakten. Hierna keerde de rust terug. 12 personen werden gewond. DE HERVATTING VAN DE PENSIOEN BETALINGEN IN DE SUIKER. DJOCJA 21 Nov. (Aneta). Het dag blad .Mataram" verneemt thans dat om trent de her-uitbetaling van pensioenen aan de employé's van de suikerfabriek Tandjongtlrto (waaromtrent hetzelfde blad gisteren eenige mededeelingen deed) nog besprekingen gaande zijn. Een defini tieve beslissing ls nog niet genomen. MARGARINEFABRIEK VAN DE UNILEVER TE BATAVIA. BATAVIA. 21 Nov (Aneta). Het Unllever-concert vestigt binnenkort een margarine-fabriek en raffinaderij te Ba tavia. De opzet van deze fabriek zal voor- loopig nog vrU bescheiden zijn. WATERPOLO. DE KIKVORSCHENPLOEG. De Klkvorschenploeg, die Zaterdag te Düsseldorf en Zondag te Duisburg tegen Olympische teams van West-Dultschland zal spelen ls door de waterpolo-commissie van den Koninklijken Nederlandschen Zwembond als volgt samengesteld: Doel: Veenstra (Het Y, Amsterdam). Achter: Reger (R.Z.C., Rotterdam), Van Heteren (H.Z. en P.C.. den Haag) en Van Oostrom-Soede (Het Y. Amsterdam). Voor: Van den Bosoh (Het Y, Amster dam), Van Aelst (H.Z. en P.C., Den Haag) en Franken (U.Z.C., Utrecht). INBRAAK IN HUIZE „FRANKENDAEL" TE AMSTERDAM. Italiaan tot 2Vi jaar veroordeeld. Het Gerechtshof te Amsterdam beves tigde vandaag het vonnis van de recht bank, waarbij de Italiaan A. B. wegens diefstal met braak ls veroordeeld tot twee en een half jaar gevangenisstraf. De man had in den nacht van 25 op 26 Juni ingebroken ln huize „Franken- dael", de woning van den directeur van de afdeellng beplanting te Amsterdam en eenige Nederlandsche en buitenlaridsche bankbiljetten, medailles, ridderorden en penningen buitgemaakt. Ook de procureur-generaal had bevesti ging gerequireerd. HAARLEMSCHE RECHTBANK. De Rechtbank te Haarlem deed heden uitspraak in de zaak tegen den 19-Jarlgen 1,1. P. J. B. en den 25-jarigen V. J. M, O., beiden uit Hillegom, die op 17 dezer te recht hebben gestaan wegens brandstich ting en uitlokking tot brandstichting. De Officier had geëischt tegen M. voort waardelijk 8 maanden met 3 jaar proef tijd en tegen V. IV» jaar. De Rechtbank veroordeelde heden M. overeenkomstig den elsch en onder toezichtstelling van de R.K, Reclasseeringsver. te Haarlem voor terstond, en V. tot 1 jaar en 3 maanden met aftrek van voorarrest. ROOFOVERVAL BIJ DE Fa. LIEFTINCK TE GRONINGEN. Tegen ieder der verdachten 3 jaar gevangenisstraf geëischt. Op Donderdag 19 September van dit jaar des middags te ongeveer half een drongen twee gemaskerde en met geladen revolvers gewapende mannen het kantoor binnen van de firma Lieftinck in de Raamstraat te Groningen. De kassier, die op dat moment alleen in het groote kantoor aanwezig was, werd bedreigd met de woorden: „Handen om hoog. geld!" Een der indringers liep door naar het prlvékantoor van den directeur, den heer P. E. Arent, die den toestand koelbloedig en met groote tegenwoordigheid van geest onder de oogen zag. Onverwacht greep de heer A. den Indringer bij de pols. Na een hevige worsteling ontnam hij hem de revolver. De andere indringer, die een schot had gelost, was er intusschen in geslaagd zich meester te maken van een geldkistje. Toen hij wilde vluchten, viel het kistje en rolde het geld over den grond. De indringer slaagde er in met een bedrag van f. 28 te verdwijnen. De andere Indringer was er eveneens na de worsteling met den heer A. in ge slaagd uit het kantoor te vluchten. BIJ de worsteling was echter zijn masker afge vallen, waardoor de directeur hem had herkend als een ontslagen knecht: De indringers, twee jongemannen, n.l. D. W. uit Amsterdam en J. P..A. uit Gro-, ningen, stonden heden votrr de rechtbank te Groningen terecht. De officier van Justitie, mr. Meindersma wees op het ernstige karakter" van den óve'rval, een feit waarvoor de wet een be straffing tot 12'/- jaar gevangenisstraf tnogeluk maakt. De officier wilde echter verzachtende omstandigheden in aan merking nemen, o.a. de moeilijke huiselijke omstandigheden van den verdachte W. en het blanco-strafregister van A. Ook de over verdachten uitgebrachte rapporten luiden gunstig. Mr. Meindersma eischte tenslotte tegen elk der verdachten drie jaar gevangenis straf. Uitspraak 28 November a.s. DE MISDADIGERS UIT OSS. Uitspraken van de Bossche Rechtbank. De Bossche Rechtbank wees heden von nis in de Ossche strafzaken, die op 7 No vember j.l. werden behandeld. Wegens de inbraak bij A. van Gaal te Langenboom, in den nacht van 29 op 30 Juli 1933 en bij A. Mensmk te Reutum, gemeente Tubbergen, in den nacht van 19 op 20 Augustus 1933 en wegens den roofoverval op P. Verhoeven te Loon op Zand in den nacht van 8 op 9 Februari 1935 werd de 32-jarige landbouwer A. J. Hendrichs (Dikke Toon de Soep), tegen wien 10 jaar gevangenisstraf was geëischt en de 35-jarige voerman L. Vos. tegen wien het O.M. 12 jaar had geëischt. tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank veroordeelde zes verdach ten voor den roofoverval op den kassier der Boerenleenbank, A. Otten te Maren, gepleegd op 8 September 1930, n.l. den 30-Jarigen M. A. van Orsouw tot vier jaar gevangenisstraf (elsch zes jaar); den 37- jarlgen M. J. de Reuver tot vijf jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest (elsch zes jaar); den 35-Jarigen J J van Berne (Koosje) tot vijf jaar, met aftrek van voorarrest (eisch twee jaar)den 43- jarlgen L. L de Reuver (de Klppenkoning) wegens medeplichtigheid tot één Jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest (elsch vier Jaar); den 32- jarigen koopman L. v, Orsouw ('t Schoen tje) wegens medeplichtigheid en (heling tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest (eisch drie jaar) en don 44-Jarigen G. J. Verhoeven uit Aalst we gens uitlokking en heling tot twee Jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest (eisch drie jaar). HAARLEMSCHE RECHTBANK. De Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen C.A.D. uit Noordwijkerhout, die was vrijgesproken door den kantonrechter te Haarlem en van welk vrijsprekend von nis de ambtenaar van het O.M ln hooger heroep was gegaan. Verdachte had zich ln de Kanaalstraat te Lisse, terwijl hij op zijn fiets zat, door een paard laten voort trekken. De officier van Justitie had ver nietiging gevraagd van het vonnis van den kantonrechter en tgen verdachte ge- eischt f. 6 subs. 3 dagen hechtenis De Rechtbank ontsloeg verdachte van alle rechtsvervolging. De los arbeider R. K. uit Lisse, stond op 7 dezer terecht wegens oplichting van Maatschappelijk Hulpbetoon voor een be drag van f. 34.90 door opgaven welke on juist bleken te zijn. De officier van justi tie had 1 maand gev.straf geëischt De Rechtbank veroordeelde verdachte overeenkomstig den eisch. Terecht stond de 27-Jarige J. G. V. uit Hillegom, omdat hij op 15 Juli J.l. onjuiste opgave heeft verstrekt door inlevering van valsche opgaven betreffende de ge zinsinkomsten, waardoor verdachte on rechtmatig in het bezit kwam van f 4.85. Verd. bekende. Als getuige werd gehooid de heer J. J. H v. d. Struljk, waarnemend hoofd van de steunverleenlng aldaar. De officier van justitie eischte 2 maan den gevstraf. Vonnis over 14 dagen. o HAAGSCHE RECHTBANK. J. H. V., te Wassenaar, heeft terecht ge staan terzake dat hij op 26 Januari j.l. te Wassenaar op de Korenlaan hoek Kerk straat met een door hem bestuurde auto een wielrijder heeft aangereden, tenge volge van welke aanrijding deze gewond werd. De rechtbank heeft verdachte vrijge sproken. De teekenaar A. M. M., uit Den Haag, heeft op 15 Juli jl. op den Heerenweg te Noordwijkerhout den wielrijder L. G. M. V„ met een door hem bestuurde auto aan gereden, waardoor deze gewond werd. Hij werd vetoordeeld tot f. 75 subs. 50 dagen, f De chauffeur S. V. uit Noordwijkerhout heeft op 8 Mel J.l. met 'n door hem be stuurde auto gereden op den Heerenweg te Noordwljk en is daarbij ln botsing gekomen met een autobus en daarna met een andere auto. Zekere J. W. M. werd daarbij gewond. De rechtbank veroordeelde V. tot drie maanden hechtenis. De Kantonrechter te Leiden heeft den makelaar J. J. Z. uit Nieuwer Amstel, ter zake van overtreding der Motor- en Rij- wlelwet veroordeeld tot 8 dagen hechtenis en Intrekking van het rijbewijs gedurende een jaar. De rechtbank heeft in hooger be roep dit vonnis vernietigd en Z. veroordeeld tot een geldboete van f 50 subs. 50 dagen. De koopman J. v. d. B.. uit Hillegom, thans ged., heeft ln den avond van 3 Oc tober J.l., gewapend met een tasch met beitels, een bezoek gebracht bij een win kelier te Oegstgeest, met de bedoeling de winkellade te lichten. Verdachte, die door het raam was binnengekomen, waande zich ongestoord, in de veronderstelling, dat de bewoners naar de 3-Oct ober fees te:, te Lei den waren. Dit was evenwel niet het ge val. De vrouw van den winkelier, die zich reeds ter ruste had begeven, hoorde on raad en waarschuwde haar echtgenoot, die er,in slaagdt den man staande te houden. Het bleek, dat verdachte in het bezit was van een bedrag van ongeveer f. 5.dat hij uit de toonbanklade had weggenomen. Verdachte, die het feit bekende, be loofde zijn leven te zullen beteren, doch daar de 27-jarige reeds negenmaal met den strafrechter in aanraking was ge weest, zooals de 'officier van justitie, jhr. mr. van Asch van Wijck naar voren bracht, kon deze toezegging zonder meer den ver dachte maar weinig baten en luidde de eisch één jaar. gevangenisstraf, Uitspraak 5 Dec. a.s. De scheepmakersknecht H. den D. uit Oegstgeest heeft tot viermaal toe zich aan rijwieldiefstal schuldig gemaakt. De dag vaarding legde hem twee feiten, gepleegd In Mel en October J.l., n.l. diefstal van rij wielen ten nadeele van leerlingen van de school aan de Pieterskerkstraat, ten laste. Verdachte bekende en beweerde uit nood te hebben gehandeld, doch de officier gaf een heel andere voorstelling van zaken en zeide, dat de opbrengst van het gestolene met vriendjes werd opgemaakt en ook voor voetbaldoelelnden werd besteed. Omtrent verdachte was een rapport In gekomen, dat hem voor 'n voorwaardelijke straf aanbeval. De officier zeide, hiermede niet te kunnen meegaan, doch een gecom bineerde straf te zullen eischen van 12 maanden, waarvan 8 maanden voorwaar delijk met 3 jaar proeftijd. Uitspraak 5 December a.s. m Het O. M., waar-genomen door jhr. mr. Van Asch van Wijck, eischte na getuigen verhoor. in de zaak tegen den ambtenaar der Rijkspostspaarbank M. J. M. te Am sterdam, die op 24 Augustus j.l. op den Heerenweg te Noordwijk, met een door hem bestuurde auto, den melkhandelaar Meljers heeft aangereden, tengevolge waar van deze lichamelijk letsel heeft bekomen, een geldboete van f. 75 subs. 75 dagen. Uitspraak 5 December a.s. Den koopman S. M. W„ uit Wassenaar, was ten laste gelegd, dat hij als autobe stuurder op 8 Juni jl. op den Nieuwen Rijksweg te Fijnacker, met een door hem bestuurde auto zekeren Camljn, die op een carrier zich op het rijwielpad van genoemden weg bevond, heeft aangereden, waardoor deze tegen den grond werd ge worpen en een gat ln het achterhoofd bekwam. Het slachtoffer is aan de gevol gen van deze aanrijding overleden. Volgens verdachte heeft C. op een ge geven oogenblik links gepasseerd, waarbij hij voldoende zou zijn uitgeweken. Op dat oogenblik hoorde hij Iets aan een band, welke daarop leegliep. Er stond een ster ken wind op den weg, zoodat verdachte, die met een vaart van 45 K.M. reed, moeite had om het stuur in handen te houden. Hij kon de aanrijding niet anders ver klaren, dan door 'n plotseling uitwijken naar links van C. op het oogenblik dat hij deze wilde voorbijrijden. Eenige van de ln deze zaak gehoorde getuigen verklaarden, dat er dien dag hevige rukwinden voorkwamen. Het O.M., waargenomen door Jhr. mr. van Asch van Wijck eischte een boete van t. 250, subs 50 dagen. Uitspraak op 5 December. AMSTERDAM. 21 Nov. Op de beurs ging de aandacht weer uit naar de Amerikaansche fondsen, doch de handel hierin was aanmerkelijk inge krompen. Pe kleine daling, die op de Amerikaansche markt heeft plaats gevon den, heeft het Nederl. publiek genoopt een afwachtende houding aan te nemen In Staalwaarden vonden ruime omzetten plaats, evenals ln Anaconda's. De spoor- wegaandeelen waren op den achtergrond. Van de locale waarden traden Tabakken op den voorgrond en werden in een open hoek verhandeld. In het bijzonder vonden groote omzet ten plaats ln Deli Batavia, die verschei dene procenten avanceerden. Mén meende te w ten, dat tabak Dell- Batavia uit den oogst dit jaar goed is. Uit» gezonderd Oude Dell waren Senembah* prijshoudend. Van de Olle's trokken Ko ninklijke de aandacht. Kort na de opening was er een kleine inzinking; nadien bleef een goede kooplust gehandhaafd. De animo voor Amerikaansche soorten was bekoeld. In Shell Union vond 'n kleine handel plaats. Ook In Tidewater ging niet veel om. Scheepvaarten bewogen zich op het peil van gisteren, waarbij Ned. Scheepvaart Unie's nu en dan eenige beweging ver oorzaakten. Sulkers weinig veranderd. In- dustrieelen en Rubbers waren verwaar loosd. De Beleggingsmarkt was kalm. De Geldmarkt was ruim. De Fransche bank heeft haar disconto verhoogd van 4 tot 5°/o. WISSELKOERSEN. Engeland 7.26 3/4 (7.25'/i), Duitschlandl 59.30 (59.25). Frankrijk 9.71'/» (9.70Vt), België 24.94 (24.91). Zwitserland 47.87 147.88). Denemarken 32.50 (43.45), Zweden 37.50 (37.45), Noorwegen 36.55 (36.50), New York 1.47 5/8 (1.47 5/16). Prolongatie 2pCt. LEIDEN, 20 November. Noteering Coöpe ratieve Groenten-, Fruit- en Bloemenvei ling-Vereen. „Lelden en Omstreken". Andijvie per 100 stuks f. 0.50—1.40:. Bloemkool I f. 2.80—6.90; Bloemkool II f 1 503.40; Roode kool f. 2.707.50; Sa- voye kool f. 1 60—9; Groene kool f. 0.70— 5.20: China kool f. 2.70; Pieterselie f. 1.30J Prei f. 0.70—2.10; Radijs f.0.50: Krop salade f 0.50—2; Selderie f. 0.301.30; Bleekselderie f. 17: Knolselderie f.1—3.10; Wortelen f. 2.706.10; Kroten per 100 kilo f.1—2.80; Kroten gekookt f.36; Snlj- boonen f.22—28, Witloof f.3—13; Boeren kool f.4—6; Spinazie f.7—19; Tomaten A f.3—9: B f.3—13; C f. 3—7; CC f. 2—4.60; Uien f. 1.102.30: Wortelen f.17.30; Spruiten I f.5—10; Spruiten II f. 1.506;, And. f. 2—5; Nero f. 5—10. BARNEVELD, 21 Nov. Eiermarkt. Aan gevoerd 460.000 eieren. Prijs 1. 5.256.25 p. 100 stuks. Handel redelijk, BENTHUIZEN. 19 November. Aanvoer 576 kippeneieren, prijs f. 4-1-5; 68 Eend eieren f. 4.35 per 100; Druiven 9—15 cent per pond. GOUDA, 21 November. Veemarkt. Aan gevoerd 1218 stuks, waarvan 57 slacht- varkens. Vette van 19 tot 20 ct. per pond met 2 pet. korting. Londensche van 16 tot 17 ct. per pond met 2 pet. korting: 233 magere varkens, prijzen van f. 2232 per Stuk; 824 biggen, prijzen van f. 9—12 pér stuk; Geldersche biggen f.125 per st.; 19 runderen f. 80160 per stuk; 77 nuch tere kalveren f.58 per stuk; 1 graskalf; 7 bokken en gelten f. 36 per stuk, Han del slachtvarkens stug, ovérlge soorten redelijk. Algemeene markt. 291 partijen kaas, le kwal. met rijksmerk van f. 2325.50; 2e kwal. met rijksmerk van f. 2122; han del matig; 281 ponden boter. Goeboter van 80—85 cent per pond; Weiboter van 75 80 cent per pond; handel vlug; 70.000 stuks eieren. Kipeieren van f. 5—5.75 per 100 stuks; Eendeieren van f. 2.252.80 per 100 stuks: Kleine kipeieren f. 3.254 per 100 stuks; handel matig. Coöp Zuld-Holl. eierveiling ga te Gouda. Aanvoer 62 500 kipeieren. Prijzen 58(60 KG, f. 5.10—5,30 per 100 stuks; 60/62 KG. f. 5.30—5 50; 62 '66 KG, f. 5.50—5.70; Bruine 58 68 KG. f. 5.10—5.90; Kleine eieren f. 2 904.70; Aanvoer 750 eenden eieren, prijzen f. 2.402.50 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN. 20 November. Druiven 10 cent per pond; Tomaten A. f. 1 10—2.50: Tomaten B f. 1.60—2.85; To maten C. f. 0.70—1.90: Tomaten C.C. 35— 65 cent per bak van 25 pond; Andijvie 70 cent; Sla f. 0.503.70 per 100 krop; Kas- snijboonen f. 2.45 per 10 kilo. TER-AAR, 20 November. Centrale Vei ling. Kas-Snijboonen f. 2.102.95; Kas- Stek f. 1.502.30; Spinazie 3450 cent; Uien f.1 201.40; Peen 6 cent: Breekpeen f. 1.603: Andijvie 1236 cent; Sla f.0.50 2.40; Vellen 512 cent; Bloemkool l'/t 8 cent; Kas-Tomaten A f. 26.30; B f. 2 6.60; C f. 1.503.20; Druiven per pond 11 cent; Spruiten f. 3.2010.40; Roode kool f.3—3.50; Savoye kool f.57.90: Groene Savoye f. 3.10; Witte kool f. 4.70; Prey f. 1 60; Witlof per 100 pond f. 5.40—5.60. VEUR, 20 Nov. Eierenveiling. Aanvoer 28361 stuks. 27621 kipeieren f.4.905.50, 725 eendeieren f 3 05—3 30. per 100 stuks. 15 ganzen f. 1.601.70 123 kippen f.0.50 1.10. 71 eenden f. 0.25—0.70, 312 konijnen f. 0.401.95 83 duiven f. 0.080.15 o. stuk. VOORSCHOTEN, 20 November. Kippen eieren f. 4.105.60 per 100; Eendeneieren f.3.103.30 per 100; Kippen 3035 ct. per stuk; Konijnen f. 0.351.45 per stuk: Duiven 78 cent per stuk; Hanen 75 cent per stuk. WADDINXVEEN, 20 November. Eieren- veiling. Aangevoerd 139 kipeleren. Prijs f. 4.905.70 per 100 stuks. Getrouwd: JOH. VIJLBRIEF en MARIANNE BEUMER, die, mede namens de familie, dankzeggen voor de vele blij ken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Leiden, 20 November 1935. Morschkade 12a. 815a Getrouwd: Mr. N. VERNÈDE Burgemeester van Rozenburg en C. CROL die. mede namens wederzljd- sche familie, dank zeggen voor de" vele blijken van be langstelling, bij hun huwelijk ondervonden. 4174 5—1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 3