ZOON SLIMMERD! CORRESPONDENTIE. HET ZONNETJE. Klop, klop, klop! Jan Willem, 't Lappertj' uit de buurt, Kreeg weer stukke schoenen Zooveel! toegestuurd. Moeder zegt toch immers: „Lappen doet hij goed, 't Is een baas, die best weet, Hoe hij werken moet". Klop, klop, klop! Jan Willem Werkt aan één stuk door. Moeder zegt: ,,'k Betaal je Straks er stellig voor. Met een grooten appel!" Dol ls Jan daar op. „Ap pel! Ap pel!" hoort hij Nu in zijn geklop. Fijn smaakt de belooning, 't Lappertje is blij. Vraagt dan: „Moeder, heb je Morgen weer een rij Schoenen om te lappen? 't Is mijn liefste werk! „En.... zegt hij nu oolijk: „Appels maken sterk!" (Nadruk verboden). C. E. DE T.nj.E HOGERWAARD. Vandaag waren er veel brieven, waarbij ïl was geschreven, ik heb dus een massa lezen en daardoor natuurlijk ook veel te twoorden. Ik zal daar nu maar dadelijk ;e beginnen Piet van Egmond, zoo, heb jij een lucht- rong gemaakt toen je las dat je een prijs ,d. Dan hoop ik met je, dat het niet de ltste maal is dat je gelukkig loot. Beb en Jaantje Braxhoven, als ik niet te el pijn heb, mag ik 's morgens en des onds 2 uur opzitten, maar den laatsten d ben ik dikwijls veel te pijnlijk. Leendert W. Jongeieen, ja zeker doe ik werk voor jullie meest in bed, ik ben al zóó aan gewend geraakt om in bed schrijven, dat gaat wel, al is het na- urlijk wat moeilijk. Willy en Elsje van Leeuwen, zeker mo- a jullie meedoen, Willy met de grooteren Elsje met de kleineren. Maar denk er van Oegstgeest naar den Haag is een stzegel van 6 cent, niet van 5 cent en je ig die niet aan de achterzijde van de en- loppe plakken, ik moest nu strafport be ien. tientje Lefeber, ja dat dacht ik wel, dat blij zou zijn dat je gelukkig hebt geloot, vriendin Bep mag je boek zeker ook wel ns lezen. (enny van Houten, den laatsten tijd ben v/eer veel pijnlijker en zwakker, zoodat niet uit kan gaan. Carolientje Verbiest, dat vind ik grappig or, dat je zoo hard naar de bus holt als kinderkrant komt, en met prijsraadsels ibbel hard. ünnie Boekestein, dat kan lk heusch :t helpen als de e in een 1 was veran- 'd, neen hoor ik heb geen nichtje Bolke- tin. Rleka Uljee, wat aardig alles wat je mij ireef over die groote winkel en wat een ichtige pop heb Je gekregen met van fs er bij, het is zeker een babypop niet- ar? Neeltje van Katwijk, ik merk wel, dat je „gCZ?1Ug .S1*:elt als Je b« Rietje op visite bent en jullie houden er veel van om je te verkleeden, o, dat heb ik ook zóó dik wijls gedaan vroeger lk heb heel veel come- die gespeeld. Rietje Laman, zeker mogen Paul en Wlm meedoen als ze al 7 jaar zijn, eerder niet want dan is het te moeilijk. Trijnie Switzer, o, dat vind ik ook zoo aardig als een vogeltje antwoordt, als je wat zegt, dat vinden die diertjes prettig als je hen toespreekt. Leendert Moraal, groot gelijk hoor, alle kinderen willen graag een prijs. Je broer mag natuurlijk ook het boek lezen, dus kan er ook van genieten. Jitske en Marietje van Akker, wat heer lijk dat moeder al zoo'n goede hulp aan jullie heeft, help haar maar trouw hoor, dan worden jullie ook goede huismoeder tjes. Den laatsten tijd ga ik niets vooruit, lig nog zóóveel te bed. Mientje Stikvoort, ik begrijp best dat je graag weer eens een boek wilt winnen, dat willen allen graag die meedoen. Jaap Kruit, ja hoor, vertel mij de vol gende week maar wat voor boek of je hebt gekregen. Ben je zoo prettig bezig met je meccanodoos? zeker zou ik dat alles ook wel eens willen zien. Ali Varkevisser (Oegstgeest) het is goed wat je stuurde, maar ik kan niet alles da delijk plaatsen, ik heb allerlei in voorraad. Alie v. d. Holst, zeker ben je mij wel kom, je hoort nu nog tot de kleineren. Toos Vos, eenige van die raadsels hebben er al eens ingestaan. Nico en Marrie Liebert, gezellig dat jul lie weer gaat meedoen. Arme Nico, heb je in dien tusschentijd in het ziekenhuis ge legen voor een operatie. Marrie ben je jarig geweest? je schreef over allerlei cadeautjes. Annie Pardon, dat raadsel heeft er al eens ingestaan, dus kan ik het niet nog eens plaatsen. Viertal van Vliet, dat 2al aardig zijn voortaan als jullie dan met je vijven meedoet, dat heb ik nog nooit gehad in de 15 jaar (ja in December ben ik al 15 jaar Moeder, zie de wolken drijven! Waar zou 't zonnetje'toch blijven? Zou 't zich aan 't verstoppen zijn Achter 't dichte wolkgordijn? Of is 't voor de wolken bang? Anders kwam het toch al lang Weer te voorschijn, denkt u niet? Wat zal 't blij zijn, als 't ons ziet! Zonnetje, kom toch terug! Toe, verras ons eens heel vlug! Moes, de zon heeft het verstaan. Kijk, daar komt zij heusch weer aan! O, wat hield ik haar graag vast. Stoute wolken, opgepast! Plaag de zon nu langer niet! Niemand is er, die 't graag ziet Allen houden van de zon, Die zoo heerlijk schijnen kon In het bosch en op de hei, Aan het strand en in de wei. Toen 't vacantie was, joechée! 't Zonnetje deed altijd mee En ze heeft ons bruin verbrand. Zingend, springend, hand aan hand. CARLA HOOG. (Nadruk verboden). raadseltante) dat ik de Leidsche raadsel tante ben, dat ik 5 kinderen uit één huis gezin had, die meededen. Sientje Timmermans, niets prettig voor je om mijn collega te zijn (zooals je het in je brief noemde) wat betreft ziek zijn. Wat scheelt er aan, daar schreef je niets over. Toos en Bep Bouter, ik denk zeker dat Bep het boek van Lientje mag lezen, dus dan heeft zij er ook plezier van. Aardig van Bep dat zij het direct aan Lientje ging vertellen. Kootje van Vliet, Je hebt mij heel gezel lig alles verteld over zoo'n ouderavond en alle handwerken, die je maakt. Ja zeker is het naar om zóóveel ziek te zijn en vooral als ik veel pijn heb en daardoor heel moe, ben, is het heel moeilijk om vroolijk te blijven Vier zusjes Hartevelt, ik hoop voor jul lie dat er eenigen mee mogen doen op dat feestje. Hoe of het met mij gaat? den laatsten tijd niets vooruit, weer veel pijft- üjker en meer te bed. Jannie van Biezen, dat begrijp ik best hoor dat je de prijsraadsels hebt vergeten toen het thuis groot feest was van je ouders, toen was er geen tijd om aan raad sels te denken. Kees en Dorus de Geus hoe is het met de keelpijn? is Kees weer beter? Ja het zijn slechte tijden, dus de Sint heeft ook geen geld om veel cadeautjes uit te deelen, je heb groot gelijk wacht maar geduldig af. Cor Spoelstra, ga gerust meedoen en noem mij dan Tante. Piet Noordam, als je de raadsels toch over de post moet sturen doe het dan maar regelrecht naar mijn Haagsche adres en zorg dat ik den brief Maandags of Dins dags jil heb. Eempien en Jo Wassenaar, dat is verve lend he Eempien 's winters zoo'n eind fiet sen 's avonds als het dan slecht weer is, ga je dan alleen naar Voorschoten? of brengt iemand je? Wat ben je mooie dingen aan het borduren. Jo is toch hoop ik niet ziek geworden? Truus van Eyck, ja de een is veel geluk kiger bij loten en wint dikwijls wat en een ander nooit daar heb je groot gelijk in. Stien Groeneveld, dat had ik toch bij de laatste prijsraadsels al geschreven, dat ik dan weer zooals alle jaren tusschen St. Nicolaas en Kerstmis prijsraadsels hoop te geven. Dat is een bijzonder extraatje als ik 16 boeken mag verloten. Ali Varkevisser (Zoeterwoude), goede cij fers vind ik op je rapport. Neen de meester kan geen handwerkles geven, dat begrijp ik wel hoor. Kan Joke al staan, dat is al heel vlug hoor. Annie v .d. Valk, je noemt je brief niet lang, maar niemand schrijft mii zóó lang en uitvoerig als jij, heusch niet, dan kwam ik ook nooit klaar dat verzeker ik je. Ik vond heel aardig dat je zóóveel uitvoerig vertelde, maar werkelijk het was de langste brief die er bij was. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN, Den Haag, v. Beuningenstraat 42.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 17