L. HUETING Tandarts GEVESTIGD LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 21 November 1935 UIT DE OMSTREKEN. Een jeugdig frisch uiterlijk BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Wleger Prins 25 J. en jicoba van Oord van der Vlies, 17 J. Loop der Bevolking. Bevestigd: J. v. Leeuwen, arbeider, van Zevenhuizen Johannes Dirk Hoogeveen, rijwielhersteller, van Nieuw Lekkerland. De collecte, gehouden ten bate van liet tehuis voor alleenstaande blinden ge vestigd te Wolfheeze, heeft f. 21,70 opge bracht. HAARLEMMERMEER. Auto in de Ringvaart. Gistermorgen reed de heer B. uit Haar lem met zijn auto op den Nleuwemeerdljk in Haarlemmermeer. Doordat de auto slipte bil het krachtig remmen voor een ander, in volle vaart naderend motorrij tuig, raakte de bestuurder de macht over het stuur kwijt, met het gevolg, dat hij de Ringvaart inreed. De heer B. wist zich met eenige moeite uit zijn benarde oositie te bevrijden en werd bij een der bewoners van droge kleeren voorzien en weder od dreef geholDCn. Hij miste zijn portefeuille met een niet onbelangrijk bedrag aan geld. Doch later heeft hij deze bij zijn thuiskomst op zijn kantoor teruggevonden. Auto in brand. De heer H., wonende te IJmulden, reed met zijn auto op den Vtjfhuizerweg in Haarlemmermeer. Door onbekende oor- raak vloog de wagen nlotsellng In brand. De brandweer van Hoofddorp begaf er zich direct met de spuit heen en was 't vuur spoedig meester, zoodat er van de auto nog zooveel overbleef, dat zij naar de ge- meentewerf op sleeptouw kon worden ge nomen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. - De in de Ned. Hervormde Kerk aan den Aalsmeerderweg alhier, bij gelegenheid van het dankuur voor het gewas gehouden collecte heeft met enkele nagekomen gif ten ongeveer f. 125 opgebracht De opzichter bij de Ned. Spoorwegen, de heer J. Koeijers. wordt met ingang van 1 Januari a s. van Hoofddorp overgeplaatst naar Rozendaal. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas Jacobus, z. v. C. A. iijkerman en J. C. Gigengack Leonar ds Anthonius. z. v. J. A. Stroombergen '3 H. A Henslng Adrlanus, z. v. L. v. Dirk en G. van Ginhoven. Ondertrouwd: J. Leuven en D. Schrama - J. W. van der Reijden en C. van Kla teren. Getrouwd: H. S. Duyrüsveld en E. M. J. Damen. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Duursma, Meerstraat 182 - 3. Groot, Ambachtstraat 48 J. den Haan met vr., Parallelweg 173 D. van der Meide, Parallelweg 121 M. J. Nieu- tenhuizen met gezin, Zandlaan 20 A. Olij. Hoofdstraat 118 H. M. Rijpkema set vr., Burg. Pontstraat 70 Wed. A. W. G. van TilGeitenbeek. Slxlaan 7 C J. M. Verhaar, Leldschestraat 145 E. •1 M. Ziegler met vr„ Hofstraat 7. Vertrokken: C. G. Blokker met gezin, n. Haarl.meer, Venneperweg 514 E. M. J. Damen, n. Wateringen, Heerenstr. 88 C, M. Kruijssen, n. Noordwijk J. F. A. TJphoffn. Llsse, Kanaalstraat 214 A. M. C. van Maris, n. Haarlem, Baljuwslaan 22 Maria Brugman, ld. ld. - Een der vluchtheuvelpalen bij de van Tetsstraat is aangereden door een bestel- into uit Haarlem. De paal kwam sterk Kheef te staan, terwijl de auto ernstig beschadigd was. Persoonlijke ongelukken «amen niet voor. De politie maakte Proces-verbaal op. KATWIJK. JÏRAARDEBESTELLING VAN DR. H. E. DE RUITER ZYLKER. Zeer groote belangstelling. Onder zeer groote belangstelling werd Wermlddag te Katwijk Rijn op de alg. Jegraafpiaats ter aarde besteld het stol wijk overschot van wijlen dr. H. E. de «uter Zylker, wiens heengaan hier alge- «Hn diep betreurd wordt. Op de begraafplaats waren om aan- ■Kig burgemeester mr. W. J. Woldringh der Hoop en echtgenoote, de ge- jsknte-secretaris d. C. A. Boekhoven, de wethouders J. Dubbeldam en C. A. Fjftamp; prof. dr. G. O. E. LIgnac uit n»tn' voorzitter van de afd. Rijnland het Ned. Roode Kruis met den secr. J. lm Bruin, beiden uit Oegstgeest en de «les Lotsy, Valkenburg en Bosschieter «wisburg, mevr. v. Gerrevlnck, Oegst- rast; mr. D. Lodder, vic. president van ^Gerechtshof te Den Haag; mr. Cno- j us uit Amhemdr. de Jongh uit Lelden 'an Itersön uit Leiden; Willy Sluiter - Oen Haag; dr. Bruins Slot uit Leiden: techiier uit Lelden; A. L. van Beeck W, en; oth- Jonges uit Haarlem; de en mevr. mr. T. D. Zijlker uit Rot- de heeren F. J. Wilkens uit Veen- F. F Beukema uit Groningen; de r*«n Wichers uit Leiden en Haarlem c Bennema uit Winschoten; notaris ti'rü Voorschoten; mr. J. Woltman oen Haag; de heer van Hoogenhuizen 5« I'ebergen, hoofdingenieur van de /„spoorwegen; de heeren Jongman uit j v'?eest en Van Dijk uit Schiedam; ir. t.f,._vah Diggelen uit Den Haag; de til uu Wichers Rollandet en van Spall Ïh» dr- Bertels uit Oegstgeest. toi',. waren aanwezig de Katwijksche bi h?1 ■dr- A- 'n 'b Veld. schoolarts van li Jo™ict Katwijk; dr. J. Eikelenboom; iv, loader; dr. C Steinz; in de rouw- mee dr. J. a. Cleverlnga. to,. waren uit Katwijk aan Zee de t,t ,.,L; Kruyt, C. den Duik. A. Parle- iSiJ?' Taat, a. Burggraaf; cis, H. t geref pred. te Katwijk Rijn as' Peters, herv. pred. te Rijnsburg, Spreekuren eiken werkdag, ook voor Ziekentondsleden van 9 tot 10 en van I tot 3, bovendien Dinsdag en Donderdags van 6,30 tot 7.30 Zuid Boulevard No. 76 Katwijk aan Zee Telef. 237 4204 oud-kapitein van de Rotterdamsche Lloyd G. W van der Eem; de zusters Meljering en Pletersen; alsmede tal van patiënten en oud-patiënten. Om kwart voor drie arriveerde de rouwstoet op het kerkhof; in den stoet reed een rijtuig mee met een 26-tal kransen waarvan één van de geza menlijke patiënten te Katwijk a. d. Rijn. Ook was er een krans van het Roode Kruis. De kist was gedekt met een paar bloemstukken van de familie. Toen de kist in het familiegraf was neergelaten, trad dr. J. C. A. Cleverlnga naar voren. Deze schetste, hoe hij de overledene in de vele Jaren van omgang heeft leeren waardeeren door zijn groote eerlijkheid, zijn recht door zee gaan, zijn collegialiteit. Hij was streng voor zijn pa tiënten, maar ook voor zich zelf Hij was gevoelig voor kleine attenties. HIJ is mid den in zijn werk gebleven, zijn laatste krachten heeft hij aan zijn patiënten ge wijd. Hij zal een groote leegte achterlaten. 6pr. eindigde met een laatsten afscheids groet aan dr. de Ruiter Zylker. Tweede spreker was de heer van Beeck. Nu rust, aldus spr., dr. Zylker onder de dooden van Katwijk. Meegenomen ls het schoone in zijn heerlik levensbeeld. Die schoonheid bestond ln de scherpe belljnd- held; daardoor wist hij, hoe zijn levens weg zijn moest. Die had hij ook ln zijn politieke denkwijze. Hoewel hij geleefd heeft ln een omgeving met andere ziens wijze, heeft hij zich het vertrouwen van zijn patiënten verworven. In het econo mische ging hij ook recht op zijn doel af. Spr. beschreef wat de heer Zylker als dok ter was en ook voor zijn gezin. Die scherpe belijndheld gaf ook wel eens strubbelingen bij anderen. Wij zullen dat levensbeeld steeds voor oogen houden. In het samen zijn met hem, zaten wij onder gezelligen kout bijeen. Lief en leed werd daarbij her dacht in dat samenzijn, wij zullen U nooit vergeten! De burgemeester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop bracht namens de gemeente een woord van dank voor wat dr. de Rui ter Zylker een groot gedeelte van zijn leven hier heeft gedaan. Ook hij be schreef. wat hij als arts hier geweest ls. Ook gaf hij zich aan het sociale leven. Als raadslid stond hij op zijn stuk. hij maakte het zijn tegenstander door zijn sarcasme niet gemakkelijk. Hij was een man uit één stuk Toen hij meer tijd had, gaf hij zich de laatste jaren aan het crisis-comité, hieraan werkte hU met hart en ziel, zijn kwinkslag bracht daar vroolijkheid. Dat vrouw en kinderen in deze moeilijke da gen mogen gesteund worden, aldus ein digde spr. De heer v. d. Eem herdacht de vriend schap die hij de laatste Jaren van den overledene heeft ondervonden en bracht hem daarvoor namens zijn gezin dank. Prof dr. Lignac sprak namens de afd. Rijnland van het Ned. Roode Kruis waar van de overledene vice-voorzltter was. De nu overledene heeft zich ervoor gegeven met alle krachten, die in hem waren. Zijn wijs oordeel zullen wij missen in onze vergaderingen. Spr. deed nooit tevergeefs beroep op dr. de Ruiter Zylker als hij door ambtsbezigheden verhinderd was te pre- sideeren. De overledene wist daar een prettlgen geest te brengen. Spr. bracht vooral hiervoor zijn diepgevoelden dank. De heer Lodder merkte op, dat hij zich niet had kunnen indenken, dat toen hij 14 dagen geleden zijn vriend gezien had bij zijn 70sten verjaardag, hij hem voor het laatst de hand gedrukt had. Spr. ver liest in hem een vriend van jaren her. Hij heeft hem aan de Leidsche Academie leeren kennen; de vriendschap daar ge sloten heeft het verdere leven voort geduurd. Spr. schetste hem als student; maar de studie nam de eerste plaats ln. Van hem ging een goede geest uit. Hij gevoelde zich tot de studie ln de medi cijnen aangetrokken, dit boeide hem. Eenmaal afgestudeerd, heeft hl] zich ge heel en al aan zijn practljk gegeven. Daarnaast had hij een gelukkig huiselijk leven. Weemoed vervult sprekers hart bij het afscheid nemen van een trouw vriend. De heer C. W. Wichers sprak namens de familie Wichers eenige woorden van afscheid. De heer D. de Ruiter Zylker sprak als oudste zoon namens de familie een woord van harteliiken dank tot vrienden, ken nissen. patiënten, en oud-patiënten. Hij bracht ook een woord van dank tot de sorekers, voor de waardeerende woorden hier gesproken. Na een afwezigheid van 16 laar was de grootste wensch van den overledene vervuld, dat spr de laatste drie weken nog bii hem ls geweest. Na zijn vader een laatsten groet gebracht te heb ben, was hiermee deze droeve Dlechtlgheid ten einde. Zeer onder den indruk verlie ten allen de begraafplaats. KATWIJK AAN DEN RIJN. Wegens gebrek aan belangstelling ls de afd. Katwijk Rijn van den R.-K. Volks bond opgeheven -o KATWIJK AAN ZEE. Beroepen. Beroepen als hulpprediker bij de Geref. Kerk alhier, de heer W. C. Th. Veltkamp, candidaat alhier. A.s. zilveren jubileum van den heer W. D. Huisken. Zaterdag a.s. zal het 25 Jaar geleden zijn, dat de heer W. D. Hulsken aange steld werd tot bedrijfsleider van het Rot- terdamsch Zeehospittum alhier. Dit feit zal dien middag om 3 uur ln het gebouw officieel herdacht worden. Des nachts ls door de politie aange houden het minderjarig meisje G. D. v. T., dat bleek ontvlucht te zijn uit een Door gangshuls. te 's-Gravenhage Zij ls op transport en ter beschikking van de Haag- sche politie gesteld. Door den kerkeraad van de Geref. Kerk is benoemd tot hulpprediker-candi- daat W. C. Veltkamp alhier. LISSE. Propaganda-Radio-avond der N.C.R.V. In het gebouw ..Rehoboth" werd voor de Gemeenten Hillegom. Llsse en Sassenhelm een groote oropaganda-radio-avond ge houden belegd door de gezamenlijke comité's der N.C.R.V. De voorzitter van het comité Llsse. de heer A. Nagtegaal, leidde deze zeer druk bezochte bijeenkomst in. Spr. verzocht te zingen os. 103 11, waarna hij voorging ln gebed. Na een woord van welkom en het zingen van het Lutherlled sprak dr. Th. Ruys Jr., Geref. Pred. alhier. Deze wees er op. dat het niet noodig is -e beteekenls der Chr. Radio te verdedigen. Zeker; er zijn ook gevaren verbonden aan de Radio, maar de zegen, welke God ons door middel der radio schenkt, overtreft de daaraan ver bonden gevaren. Hoevelen zijn er niet. die uit valsche schaamte de gewone godsdien sten niet bijwonen doch wel luisteren naar de radio-kerkdiensten. Een groote zegen voorts voor onze zieken en ouden van dagen. Spr. hooote dat deze avond tot resultaat moge hebben dat het ledental der N.C.R.V. zich sterk zal uit breiden. Dr. Ruys verzocht te zingen ds. 138 1, waarna de 2e voorzitter der N.C.R.V., ds. L. J. van Leeuwen sorak. De geheele wereld ls ln korten tijd vol van de radio en ieder kind kent haar. aldus spr. De Afrikaansche spreekwijze van „uit zaaiing" typeert eigenlijk beter het werk der Radio dat het woord ..uitzending", want het gaat niet slechts één kant uit, doch verspreidt zich overal. Er kan koren en vergif gegeven worden. Er zijn er die zeggen: er wordt kwaad gezaaid De con sequentie daarvan is: dan géén radio. Dit ls echter dwaasheid. Niet luisteren betee- kent nog niet oolossing. Zóó kunnen geen problemen worden opgeruimd. De N.C.R.V. heeft op de radio beslag ge legd. Men moet nu dóór zetten en blijven volharden. Dit ls geschied onder de prach tige leiding van den voorzitter der N.C.R.V. mr. v. d. Deure onder de leiding Gods. Het is onze roeping, juist door middel van de radio het Woord Gods uit te dragen. WÜ moeten ln onze eigen taal sDreken en eendrachtig samenwerken. De N.C.R.V. heeft daartoe de hulp van velen noodig. Geeft het bestuur uw vertrouwen al moet ook dit bekennen, dat haar arbeid vaak onvolkomen is en het ideaal no" lang niet gegrepen en bereikt is. Het bestaan der N.C.R.V. is een getuigenis van eenheid der Christenen tegenover de wereld God ge bruikt de radio tot uitbreiding van Zijn Koninkrijk in deze wereld. Laten wii daar om doorzetten en blijven volharden in Gods kracht! De voorzitter sorak een woord van dank tot de sprekers en tot den heer Arte Port voor ziin schoone Beclamatie. Ds. Chr. Eerhard van lHilegom sprak een kort slotwoord. Onze vereeniging ls Nederlandsch" en Chisteliik" en heett een hoog heilige roeping om in den ether Gods Woord en Evangelie te laten hooren. Mogen wii allen elkander ln onze vereeni ging steunen! Nog werd gezongen het luist op dezen dag verschenen N.C.R.V.-iied. waarvan Lisse dus de primeur had. Het comité heeft veel succes van zijn werk gehad. Vergadering IJsclub „Lisserdijk". De IJsclub „Lisserdijk'1 hield onder pre- siduin van den heer B. Berbee de 28e jaar vergadering op de zaal van den heer C. Faas. De voorzitter memoreerde de ijslooze winter van het vorig seizoen, waardoor de geldmiddelen voor dat doel onaangeroerd konden blijven, waardoor tevens de kas wat kon worden versterkt. Spr. hoopte dat in het komende seizoen weer naar hartelust van het ijsvermaak kon worden geprofiteerd. Het bestuur zal zorgen dat er weer een mooie effen baan wordt aangelegd. Spr. betreurde het, dat enkelen de gelederen hebben verlaten en zich aangesloten hebben bij de ijsclub aan den overkant van het kanaal. Spr. wees op hun plicht de vereenigng finantieel te steu nen. De Secr. las de notulen der vorige ver gadering. De penningmeester deelde mede, dat de kas bezit f. 799, waarvan f. 676.37 op de Boerenleenbank is geplaatst. De kas- commissie verklaarde bij monde van den heer Straathof, dat de bescheiden ln orde bevonden waren. De penningmeester werd dank gebracht voor zijn goed beheer. De aftr. bestuursleden, de heeren B. Ber bee, H. Potman en A. de Bruin werden her kozen In de vacature door vertrek van den heer W A. Verlaan werd voorzien door de benoeming van den heer J. H. v. d. Heuvel. Na rondvraag werd overgegaan tot een verloting van mooie prijzen, welke een be drag opleverde van f. 65.61. Een woord van dank werd gebracht aan degenen die ge schenken hadden beschikbaar gesteld of artikelen tegen gereduceerden prijs had den verstrekt. NOORDWIJKERHOUT. In de duinen van de „Boekhorst" werd alhier een tweedaagsche oefening gehouden door de eerste Artillerie-Brigade te 's-Hage. De inkwartiering had een vlug verloop. De meeste Ingezetenen hadden hun logé uitbesteed ln het nieuwe, moderne hotel „Gouwenberg". waar allen goed ver zorgd werden en waar tot laat in den nacht groote gezelligheid heerschte. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: F W Lenze, kapper, de Kem- penaerstraat 81 van Lisse; A. C. de Ko ning, d.b., Nassaulaan 18 van Lelden: A. M. H Burgmeijer, d.b., Pr. Hendriklaan 5 van Noordwijkerhout; L. J. van der Laan, arts, v. Griethuijsenplein 10 van Utrecht; T. Breugelmans Pr. Hendriklaan 11 van Rotterdam; H M. Dauve geb Hamilton of Silvertonhill, de Kempenaerstr. 109 van Lelden; G. C. Bosland, Hofdijk 1 van Ter Aar; B. Schoneveld, naaister. Vinkeweg 3 van Noordwijk; C. Stuurman, stuurman gr. vaart. Emmalaan 25 van Rotterdam; J. L. Pos, tandarts. Oranjelaan 21, van Amster dam; K. Th. van Kampen, d.b., Nassau laan 24 van Schriedam. Vertrokken personen: S. M. J. C. Jacobs, verpleegster van Endegeest naar Tilburg, Rubensplein 19; A. van Dam, van Rhijn- geesterstraatweg 40 naar Roosendaal, van Gilselaan 53; J. M. Cromwell, rel., van Rhljngeesterstraatweg 40 naar Roosendaal Molenstraat 13: H. Jakobs.,van Regentesse- laan 34 n. Zurich; J M. Visser, groentenh. van Deutzstraat 16 naar Leiden, Rood- borststr. 51; J. M. van der List geb. Engels, van H. Morschweg 89 naar Leiden, R - en Schiek 33: A. M. Schenkeveld. werkster van Dorpsstr. 16 naar Leiden, de la Rey- straat 1; M. L. H. C. Nelissen van Anna van Burenlaan 13 naar Lelden, Breestraat 14; M. Barthen geb. Bazel en z. van H. Morsch weg 79 naar R'dam, Rijnv. Feithstr. 17 b; N. J. van Rij. van H. Morschweg 86 naar Wassenaar, Sandhorstlaan 52; A. J. E. Jakobs. van Regentesselaan 34 naar Zwolle, Wlpstrikker-allée 26; J. W. Rijsdam, bloe mist van H. Morschweg 19 naar Leiden. Prinsenstraat 39a; H. Jakobs, en gez., arts van Regentesselaan 34 naar Zwolle. Wip- strikker-allée 26. Burgerlijke Stand. Geboren; Ferdlnanda Maria dr. van J. P. Rijnbende en S. J. C. Bender; AUda Gijsberta dr. van G. de Ruiter en M. W. van der Meij; Anton Johan Adrianus. zn. van J. Schmltz en G. M. G Nouwens. Overleden: J. M. Renaud, 76 jaren. RECLAME- 4166 RIJNSBURG. Op uitnoodlging van de beide Jonge- lingsvereenigingen hield in de Ned. Herv. Kerk prof. dr. H. M. den Hartog van Am sterdam een spreekbeurt. Naar aanleiding van I's. 27 hield spr. een predikatie, waarin volgens hem de moeder, de natuur en de vader de cultuur aanduiden. Zij gaan in deze tijden van heldendom, bijgeloof, verwoesting en oorlog ten gronde. Redding kan alleen gevonden worden indien de mensch tot Inkeer komt en door God ge- greoen wordt en zich laat leiden door den Heiligen Geest. Burgerlijke Stand. Geboren: Annetje. d. van J. de Mooy en L. P. v. d. Soijk. Ondertrouwd: G. v. d. Mey i.m. 25 iaar en A. P. M, de Bruine l.d. 24 jaar Getrouwd: M H. de Grauw j.m. 29 jaar en E. C. Grimbergen j.d. 24 jaar. Over de maand October was de omzet aan de veiling Flora bii geringeren aanvoer f. 23,001.23 tegen f. 19.440 59 over dezelfde maand van het vorig iaar. Meer en meer loooen de werkzaam heden in land- en tuinbouw ten einde. Het aantal werkloozen neemt iedere week toe en bedraagt thans réeds 98. Het ligt in het voornemen van de vereeniging van werkloozen eerstdaags over te gaan tot opening van het ont- spanningslokaal. Na herstemming is gekozen tot lid van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk de heer R. Blankert. De beide Jongelingsvereen. ln de Ned. Herv. Kerk hielden een propaganda- avond. Bij verhindering van den heer Tabak, lid van het hoofdbestuur, trad de heer Gerdau van Hilversum op. die ern stig, maar ook geestig de jongelieden toe sprak. Het verdere gedeelte van den avond werd besteed aan opstellen, voordrachten, samenspraken enz. SASSENHEIM. Zaterdag a s. wordt alhier een sneldiesdag gehouden ten bate van de vereeniging E.H.B.O. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. J Rotteveel, geb. Groene- weg, z.; M. W. P. van Oorschot, geb. van Zundert, z. Getrouwd: C. H. Fleuren en H. J. Borst. VEUR. Burgerlijke stand. Bevallen: M. C. Nederpel, geb. Bon, z.; M. Tielemans, geb. van Kampen, d.; J. A. M. Borst, geb v d. Engh, d.; C. de Groot, geb. v d. Togt, d. Getrouwd: H. C. Noordenneer en G. C. van Baren. VOORHOUT. Stijging der werkloosheid. Het aantal werkloozen beweegt zich, evenals ln 4e omliggende plaatsen, aan merkelijk in stijgenden lijn. Elke week melden zich weer grooter aantallen aan. Wel wordt er door velen langer gewerkt dan andere Jaren, hoofdzakelijk als ge volg van de toeslag op de loonen der ar beiders. Met deze stijging der werkloos heid worden de lasten der werkloozen-ver- zorglng dan ook dagelijks zwaarder. Onrechtmatig steuntrekken. Het blijkt, dat de aanstelling van een controleur op werkloozensteunuitkeering, niet overbodig ls geweest. Deze heeft al ettelijke personen ontdekt, die eigen ver diensten of die van anderen niet hadden opgegeven. Voor de betrokkenen zal dit een les zijn, voor de" werkloozen een waar schuwing. Toen het zoontje van den heer de W. alhier naar school ging, werd het zoodanig door den wielrijder U. aangereden, dat doktershulp ontboden moest worden. Ook dit ongeval vond hoofdzakelijk zijn oor zaak hierin dat onze schoolgaande Jeugd te weinig gehoor schenkt aan de ver- keerssignalen langs den weg Een waar schuwing is dus wel op zijn plaats! 20-35-60ci bezit het kind van nature; de Moeder door ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Gehuwd: A. A. v. d. Kleij en S. v. d, Voorn te Nieuwkoop. Tot ouderling der Geref. Kerk is ge kozen de heer K. Verburg en tot diaken de heer J. van Vliet. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. De Gemeentebegrooting goedgekeurd Uitbreidingsplan Hooge Rijndijk vastgesteld. De behandeling der gemeentebegTooting werd voortgezet, die de vorige week was verdaagd. Een voorstel om de jaarwedde van den geneesheer, belast met vaccinatie en doodschouw met f. 50.te verhoogen vond geen steun. Op een verzoek van het bestuur der afd. Lelden van de Ver. voor Chr. vacantiekolonies om subsidie, werd afwijzend beschikt. B. en W. hadden f. 385 geraamd voor subsidies aan de Wit Gele Kruisen en later voorgesteld dezen post te verlagen tot f. 335.—. Na eenige discussie werd het voorstel aangenomen met 6 tegen 5 st. Na een geheime zitting van ongeveer een uur kwam ln stemming een voorstel Berk om het raadsbesluit, waarbij aan den op zichter werd toegestaan nevenbetrekkin gen uit te oefenen, ln te trekken. Ingaande 1 Juli 1936. Met 8 tegen 3 st. werd dit voorstel aangenomen. De heer Meljdam stelde daarop voor de ambtenaren organi saties te hooren Omtrent het aanbrengen van een wijziging in het ambtenarenregle ment, waarbij aan den raad de beslissing toekomt over het waarnemen van neven betrekkingen in plaats van aan B. en W. Met alg, st. aldus besloten. Een Jange discussie ontspon zich over den gevaarlijken hoek bij den Oirnnen- dijkschen weg en Hooge Rijndijk. De raad had gelden beschikbaar gesteld voor ver betering. Besloten werd de aandacht van den rijkswaterstaat daar nog eens op te vestigen. De heer Starrenburg vond voorts f. 100 voor aankoop van puin te hoog en wilde de raming terugbrengen tot f. 40. omdat er ln den loop van het jaar vaak genoeg gratis puin te krijgen is. Weth. de Graaf antwoordde dat het halen van dat puin geld kost. Het voorstel Starrenburg werd niet gesteund en kwam derhalve niet in stemming De commissie wees er op, dat nu de weg LeidenZoetermeer aan de prov. was overgegaan en de Ommendijk- schen weg is bestraat, de tijdelijke arbei ders ook gebruikt kunnen worden voor het schoonmaken van slooten enz., waardoor een bedrag van f. 275.kan bezuinigd worden. B. en W. waren het hier niet mee eens en achten het beter dat bedoeld onderhoud wordt aanbesteed. Na discussie werd het voorstel der commissie aange nomen met 6 tegen 5 st. De commissie stelde voor den post on derhoud woningen met f. 70.te verlagen, omdat zij het verfwerk te hoog geraamd achtte. Dit voorstel werd verworpen met 4 tegen 7 st. De heer Paardekooper stelde voor om de vergoeding voor de beschikbaarstelling van een gymnastieklokaal aan den Hooge Rijndijk terug te brengen van f. 300 op f. 150.—. Aangenomen met 9 tegen 2 st. B. en W. hadden voorgesteld om de subsi dies der bewaarscholen te verminderen met f. 100.De begrootingscolmmissie ging daarmede accoord. De heeren Berg en van der Krogt steunden een voorstel Paardekooper om den post f. 100 te ver hoogen. waartoe met 7 tegen 4 stemmen werd besloten. De heer Paardekooper merkte op, dat het de R.K. fractie heeft gegriefd, dat B. en W. in tweede instantie zijn overgegaan tot algelheele schrapping der subsidies aan de bijzondere middel bare scholen, hetgeen wijst op een vreemde houding tegenover het bijzonder onder wijs. Hij stelde voor den post te hand haven, welk voorstel werd gesteund door de heeren van der Krogt en Tijssen en aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Aan de autobusdienst Zoeterwoude Leiden werd een subsidie toegekend van f. 100 met de stem van den heer Starren burg tegen, die het oude bedrag van f. 150 wenschte te handhaven. Vervolgens kwam in behandeling een voorstel der begroo- tingscommissie om de jaarwedde van den agent der arbeidsbemiddeling van f. 150 terug te brengen op f. 50. De heer Wessel dieed een voorstel om 10°/o te korten, gesteund door de heeren Berg en Paardekooper; dit werd aange nomen met 10 tegen 1 stem. De uitgaven waren toen afgehandeld, waarna de ontvangsten werden behandeld, waarbij B. en W. mededeeling deden van een strop van f. 716,25 wegens verminderde uitkeering Werkl. subsidiefonds. Nadat de post straatbelasting met f. 800 is verhoogd op voorstel der commissie bleek dat nog een bedrag van ongeveer f. 700 gedekt moest worden, zoodat derhalve van ver laging van het percentage der straatbe lasting niets kon komen. De heer Paarde kooper stelde voor om den post onvoor ziene uitgaven nog maar eens met f. 700 te verlagen, waardoor deze op ongeveer f. 2500 kwam. Daarna werd de begrooting, vastgesteld met de stemmen der beide wethouders tegen. Tenslotte besloot de raad tot vaststelling van het uitbreidingsplan aan den Hooge Rijndijk, zooals dat in ontwerp was vast gesteld. waarna de voorzitter de vergade ring sloot. 3—3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 11