Baby's Kou LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 19 November 1935 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. VJCKS AALSMEER. De bloemenhandel. Gedurende de afgeloopen week hebben <ie kweekers ren snijbloemen een zeer on gunstige periode meegemaakt wat de gel delijke opbrengst van verschillende pro ducten betreft. Het gevoeligst werden zij getroffen met de prijzen der chrysanthe mums. welke bedroefd laag waren. Van dat product wordt In dezen tijd van het jaar ons land overstroomd, niet alleen uit deze gemeente en omgeving, doch ook uit an dere centra, o.m. het Westland. Met de rozen was het, onder den invloed van sterk ingekrompen aanvoer, wat minder on gunstig en waren de prijzen hooger dan de laatste weken. Van seringen was reeds een belangrijk aanbod, dat echter dooreen- genomen een onbevredigende opbrengst ■gaf. Brachten enkele van de beste koopen nog wel eens 20 ct. per tak op, vele kwee kers kwamen voor hun eerste takken niet hooger dan 10. soms nog 1 a 2 ct. meer per stuk. Dat deze bloemen, waarvan veel kleinere takken werden aangevoerd. In doorsnee lage prijzen opbrengen, ligt voor de hand. Massa's kleinbloemige chrysanten werden nog aangeboden, waarbij in uitste kende kwaliteit, doch ook dit product had weinig waarde. Het aanbod van Am. anjers is thans klein, terwijl de prijzen vrij vast bleven. Voor de beste kwaliteit werd tot 8 cent per stuk betaald. Tot het midden der week bleven de Jap. lelies goedkoop, om van Vrijdag af weer iets beter betaald te worden. Voor betere kwaliteit freesia's en plumosus snij groen golden bevredigende prijzen. De kleine partijen bounardia's, welke nog ter veiling kwamen, noteerden tot 9 ct. per bloemtakje. de cyclamenbloe- men tot 16 ct. per bosje. Er was al wat aanbod van convallaria met als hoogste prijs 4>/i ct. per bloempje. Deze week wor den aan de veilingen hier de Zuidbloemen verwacht. In de vergadering van notabelen der Nca. Herv. Kerk is tot kerkvoogd gekozen de heer P. v. d. Meer Pzn. De rondgang tot uitbouw der Ge meente heeft in October f. 121.88Vi opge bracht en de collecten in de kerken voor hetzelfde doel f. 81.08'/*. tezamen f 202.97. BENTHUIZEN. Schietwedstrijd Burgerwacht. De uitslag van den driedubbelen serie schietwedstrijd der Burgerwacht is als volgt: Maximum aantal punten 300. Ie pr. M. Vermeulen 281 p.; 2e G. Rijlaarsdam. 280 p.. 3e J. Vermeulen, 279 p., 4e J. Timmer man Jr., 278 p„ 5e C. Voorwinden, 276 p., 6e M. Havenaar, 276 p.. 7e J. Rijlaarsdam, 275 p., 8e P. Spruitenburg, 275 p.. 9e Z. Hartman, 274 p.. 10e G. Mets, 273 p., lie G. C. Diephout, 273 p., 12e M. J. Moerland, 272 p., 13e Adr. Slootmaker, 270 p., 14e M. Klomp, 267 p., 15e J. Blijleven 263 p., 16e S. v. d. Does, 260 p., 17e J. Buijs, 260 p.. 18e T. Verheul, 246 p„ 19e P. Klomp 240 p., 20e C. V. Veen 239 p, o HAARLEMMERMEER. 3 Eindiging bietencampagne. In Haarlemmermeer kan de bietencam pagne als geëindigd beschouwd worden. De laatste vaartuigen zijn geladen en ver trokken naar de suikerfabriek te Halfweg, die nog pl.m. twee weken draaien zal om den nog aangevoerden voorraad bieten te verwerken. De campagne ls In dezen polder vrij vlot yerloopen. Propaganda-avond van den Chr. Besturenbond. In de Landbouw te Hoofddorp werd vanwege den Chr. Besturenbond te Haar lemmermeer een groote propaganda-ver- gaderlng gehouden. De opkomst was be vredigend. De voorzitter, de heer Hooge- veen, opende de vergadering, waarna ds. P. van Strien, Geref. predikant van den Aalsmeerderweg, een openingswoord sprak. Hierna traden als sprekers op de heeren W. Kok en P. Stokman, bestuurders van het Chr. Vakverbond, resp. met het on derwerp: „In bewogen tijden" en „Een vaste koers". Het gesprokene werd met groote aandacht gevolgd. De heer A, C. Brorens, evangelist te Vijfhuizen, sprak 't slotwoord. Een woord van dank komt ook toe aan de Chr. zangver. „Looft den Heer", uit Nieuwvennep, die onder leiding van haar directeur, den heer Westerdael voortreffe lijk ter afwisseling eenlge liederen ten ge- hoore bracht. Het was 'n leerzame avond, waarop met voldoening kan worden te ruggezien. Dc a.s. opening van het nieuwe kerkgebouw „Geloof en Liefde". Het oude kerkgebouw „Geloof en Liefde" aan den Hoofdweg nabij de Lijnden in Haarlemmermeer voor de stichting waarvan op 16 November 1868 door het oudste dochtertje van ds. Wisselingh de eerste steen werd gelegd werd destijds geschonken door wijlen jhr. mr. J. C. van Loon en diens echtgenoote te Amsterdam en in de eerste jaren niet alleen bestemd voor Evangelieprediking, maar ook voor opname vah een beperkt aantal weezen. Voor het toenmalig eerste Kerkbestuur van de Herv. gemeente Haarlemmermeer, waar van de eerste burgemeester van deze ge meente, mr. S. M. P. Fabst, als voorzitter fungeerde, was het met het oog op de door den Heer en Mevr. van Loon aan' dén dag gelegde warme, christelijke belang stelling een aangename' taak om met de verschillende wenschen, o.a. ook het op richten van een bibliotheek, in elk opzicht rekening te houden. En het is een verheu gend verschijnsel, dat het kerkelijk leven in die omgeving, nog niet is verflauwd, maar dat hetgeen daartoe destijds door woord en daad werd opgebouwd, door ve len nog wordt gewaardeerd en voor hen een aansporing is gebleven om op den in geslagen weg voort te gaan. In den loop der jaren was het gebouw dat bij een Pinksterstorm eens veel te lijden heeft gehad doordat het dak er af waaide zoodanig in desolaten toestand geraakt, dat de stichting van een nieuw kerkgebouw niet langer kon uitblijven. Bij de pogingen om daartoe te geraken, was het weer een verblijdend teeken. dat steun en medewerking werd toegezegd en de in 't bijzonder door de vrouwenvereeniging in deze met zooveel liefde en toewijding ver richte arbeid met warme sympathie werd begroet en het gewenschte succes heeft gebracht. Een nieuw kerkgebouw waaraan de zelfde naam „Geloof en Liefde" is gegeven is met een nieuwe woning voor den heer P v. d. Berg ter plaatse verrezen. Het ls een mooi geheel, dat om den flin- ken opzet en den eenvoud een prettigen aanblik oplevert en den architect, den heer L. Kraak, alle eer aandoet, terwijl ook door de totstandkoming van het Inderdaad mooie plan ln dankbare eere wordt gehou den hetgeen de familie van Loon destijds ln het belang van de schoone zaak heeft gedaan. De opening van het nieuwe gebouw waarvan de eefste steen is gelegd op 4 September 1935 door het jongste zoontje van ds. Salverda is bepaald op Woens dagavond 27 November a.s. De heer A. Klein, volontair ter se cretarie van deze gemeente, wonende te Haarlem, is benoemd tot burgemeester van de gemeente Zweelo iDr.l Vanwege de ver. „Het Hooge Land" werd in de Beurs te Hoofddorp na een goed geslaagde kindervoorstelling onder groote belangstelling vertoond de nieuwe film „Door de Branding", opgeluisterd door gramofoonmuziek en zang. terwijl ter afwisseling ook nog werd vertoond een mooie geluidsfilm, die zeer in den smaak viel. HILLEGOM, Jaarvergadering der E.H.B.O. De E.H.B.O. hield haar drukbezochte jaarvergadering in gebouw .Patrimo nium". De voorzitter, de heer C. Veelenturf, opende. Uitdrukkelijk werd opgemerkt, dat het voorgekomen is, dat niet gediplo meerde leden het Bondslnsigne dragen, hetgeen niet geoorloofd is. Spr. hoopte, dat dit in de toekomst niet meeT zal voorkomen. Uit het jaarverslag van den secretaris vernamen wij, dat het aantal leden 80 en dat der donateurs 100 bedraagt. De pen ningmeester eindigde met een batig saldo van f. 86,83, maar de begrooting voor het komende jaar wijst een tekort aan. De ploegcommandant deelde mede. dat in het afgeloopen jaar aan 118 personen hulp werd verleend, w.o. 3 gevallen met doodelijken afloop. De leider der Reddingsbrigade had een somber verslag wegens het geringe deel nemen aan de oefeningen De aftr. be stuursleden, mevr. Van Hummel en de heeren Van Waveren en Paling werden bij acclamatie herkozen: als nieuwe func- tionnarissen werden gekozen de dames Brauckmann en Heemskerk. Aan den ploegcommandant werd namens de leden bij monde van den heer Wiedijk, als blijk van waardeering een fraaie vaas met bloemen aangeboden. Na afloop was er ter eere van het lustrum nog een zeer gezellig samenzijn. o KATWIJK AAN DEN RIJN. Een vroege St. Nicolaas-verrassing! Aan de tuftlders-pachters van gronden behoorende aan Baron van Wassenaer van Catwijck is, althans aan degenen die dc pachtsom op den vastgestelden tijd betaal den. een reductie van 25"/» der pachtsom toegestaan. KATWIJK AAN ZEE. Op het politiebureau is verbonden de metselaar H. uit de Zuidstraat, die bij werkzaamheden in de Zuidstraat een ern stige wonde aan den rechterwijsvinger op liep. G. K. uit de Wilhelmlnastraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat van zijn nieuwe onbewoonde huizen op den Drleplassenweg lood onder de kozij nen is weggesneden ter waarde van f. 25. De politie stelt een onderzoek naar den dader in. LISSE. Verslag der Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Het feit dat de werkloosheid in onze ge meente een zoo grooten omvang heeft aan genomen moge reeds voldoende geacht worden om hieronder eenlge nadere cijfers en gegevens te vermelden. De post „steun- verleening" toch maakt op het budget der gemeente een aanzienlijk bedrag uit en is wel een der grootste oorzaken waarom de verschillende belastingen sterk verhoogd moesten worden. Hieronder volgen de voor naamste gegevens uit het verslag der gem. arbeidsbeurs over het afgeloopen dienst jaar. Als werkverruiming werd in dat jaar nog eenig braakliggend land, gelegen aan de Tulpenstraat, verder opgehoogd en geëga liseerd. Het werk werd wederom als in het vorig jaar verdeeld in om de week elkan der afwisselende ploegen werkloozen. Te vens werden wekelijks eenige werkloozen tewerk gesteld als hulp op de vuilnisbelt of vuilniswagen, teeren van Termac-wegen e. d. Verdere objecten voor werkverruiming waren niet aanwezig. Tot 1 Juni bleef de steun in de Rijks regeling gelijk aan het vorig jaar, doch daarna werd door den Min. van Soc. Za ken een algeheele classificeering voor de steunregeling ingevoerd en werd Neder land verdeeld in 9 klassen. Bij deze classi ficeering werd Lisse in de 7e klasse inge deeld, hetgeen ten gevolge had, dat de steun over het algemeen werd verlaagd. Een 16-tal steunuitkeeringen werden ver hoogd, 119 verlaagd en 4 bleven gelijk aan de vorige regeling. Daar echter bij nadere beschouwing was gebleken, dat de verlagingen te gToot wa ren, zoo groot zelfs, dat de werkloozen niet meer in hun noodzakelijkst levensonder houd konden voorzien, werd hierover een mondeling onderhoud aangevraagd met den Minister. De burg. dezer gemeente en van Noord wij kerhout traden hierbij als af gevaardigden uit de Bloembollenstreek op. Dit onderhoud had tot gunstig resultaat, dat de gemeenten uit de bloembollenstreek vanaf 1 Juli werden Ingedeeld ln de 6e kl. der Rijkssteunregeling. In afwijking van de oude steunregeling, waarbij huurtoeslag werd verleend boven f. 3 tot een maximum van f. 2.50, werd bij de nieuwe steunrege ling slechts voor 2/3 boven f. 3 toeslag ver leend zulks tot een maximum van f. 2.50 per week Vanaf October 1934 werd door het orgaan der steunverleening tevens bepaald, dat werklooze steuntrekkers, dlè gééh Ud waren van een Ziekenfonds een bedrag van f. 0.50 minder aan steun wordt uitgekeerd. Aan Rijkssteun werd in het afgeloopen jaar uitgekeerd een bedrag van niet min der dan f. 93.109,34. De z.g. „Gemeente steun" welke wordt uitgekeerd aan hen die niet onder de Rijkssteunregeling vallen, beliep een bedrag van f. 6.386.44, terwijl nog aan toeslag op kasultkeerlngen werd uitge keerd f. 5.424,46. In afwijking van voorgaande Jaren werd ook in deze gemeente een kerstgave uitge reikt en wel gelijk aan 35°/o van het gel dende steunbedrag met eenige nadere be palingen wat betreft het totale bedrag van steun plus eventueel verdere gezinsinkom sten en kerstgave. Het totale bedrag der uitgereikte kerstgave was f. 1097,38, waar van f. 791.17 voor rekening van het Rijk en f. 306.21 voor de gemeente. Aan brandstoffenbons werd een bedrag uitgereikt van f. 5.651. De verstrekking van onvermengde mar garine neemt steeds grooteren omvang, vooral nu margarine reeds kan worden ver strekt aan gezinnen van 6 personen. In totaal werd ln 1934 uitgereikt 32.957 K.G. (in het vorig jaar 25.142 K.G.). Aan vleesch in blik werden afgegeven 12.477 stuks. Van de 200.000 K.G. oude kaas kon voor deze gemeente slechts 200 K.G. beschikbaar worden gesteld, hoewel door werkloozen in totaal 725 KG. was aange vraagd. Het behoeft geen betoog, dat de toestand der arbeidsmarkt in Lisse nog steeds den invloed ondervond der algemeene depres sie over schier de geheele wereld. Bij de groep landarbeiders was de ver meerdering van aanbod het grootst, hierna volgt de groep bouwvakarbeiders. Er was een vermeerdering van totaal 856. In het afgeloopen jaar werden 547 arbeiders in verschillende bedrijven geplaatst. Er werd een strenge controle gehouden op gezinsinkomsten. Door de verzwaring der straffen door B. en W. verminderde het aantal fraudes aanmerkelijk. Uitvoering „Adolph Kolping". De R.K. Harmonie Adolph Kolping" gaf in het Patronaatsgebouw onder leiding van den directeur den heer G. Dik te Lelden, haar 9e uitvoering. De zaal was flink be zet. Na speciaal de aandacht te hebben gevraagd voor den „Baron van Wijnber- gen-marsch" en een concours-nummer, werd een aanvang gemaakt met de afwer king van het programma. Een daverend applaus vertolkte de instemming der aan wezigen. Na afwerking van het muzikale pro gramma trad de tooneelvereeniging „Nut en Genoegen" op. die de aanwezigen harte lijk deed lachen. Gevonden: portemonnale met inhoud, wollen handschoen, koperen gewicht, een jongensjas. Inlichtingen op het politie-bu- reau. NOORDWIJKERHOUT. Dit jaar geen Winkelweek. Werd de laatste jaren in 't begin van December, met veel succes een Winkelweek georganiseerd, ditmaal, zal deze niet plaats hebben. Slechte tijdsomstandigheden heb ben den winkeliers den moed en de lust ontnomen tót- net maken van bijzondere kosten, welke onvermijdelijk verbonden zijn aan een te houden Winkelweek. De bekende zending-zakjes brachten dit Jaar slechts f. 68 op, wat minder is dan vorige jaren. Met alg. st. werd herbenoemd tot secretaris-kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk, de heer L. C. Bouwmeester Gzn. Namens het kerkbestuur werd hem hulde en dank gebracht voor zijn keurig en accu raat beheer De tentoonstelling met daaraan ver bonden fancy-fair in de R.K. Parochie van St. Jozef, bracht f. 1225 op. Het batig saldo komt geheel ten goede aan arme R.K. Parochianen. Nu het planten der bloembollen ten einde loopt, neemt de werkloosheid dage lijks toe. Een groote bloemist gaf een twin tigtal arbeiders tegelijk ontslag. OEGSTGEEST. De opening der Willem de Zwijgerkerk. Naar wij vernemen zal de inwijding der Willem de Zwijgerkerk, Willem de Zwijgerlaan No. 1 'de v.m. Rehoboth- kapeli der Vereenigjng van Vrijzinnig- Hervormden plaats vinden in een dienst op Zondag 1 December a.s„ waarin zal voorgaan dr. K. H. Boersema, uit Leiden, des voorm. te halfelf. RIJNSBURG. Een mooie „Bonte Avond". In de zaal voor Chr. belangen werd een bonte avond gegeven ten bate van de Chr. Kleuterschool. De zaal was geheel gevuld. Ds. Peter opende, waarna mevr. v. d. Vij verv. d. Voet de belangen der school den aanwezigen op het hart bond en het nut der instelling in het licht stelde. Allen, dié aan het samenstellen van het pro gramma hadden medegewerkt werd har telijk dank gebracht, o.a. mej. C. v. Kla veren, mevr. Groen, den heer Kort, den heer Pleizier ea. Door de kleuters der hoogste klasse werden versjes gezongen, welke met passende gebaren werden uit gevoerd; „Bede" en „de Volendammers" vielen bijzonder in den smaak. Door kin deren, neefjes en nichtjes van de familie v. d. Vijver werd keurig een voorstelling gegeven van „de Vlinders" in het voor jaar, zomer en winter. De roodgekleede kaboutertjes en zwevende elfjes speelden prachtig in het „Een nacht in 't bosch". Onder leiding van Jacob Hamel imej. Do v. d. Plas) werden op Rijnsburg betrekking hebbende verzen van mej. C. v. Klaveren door een koor van jongens en meisjes ge zongen. Het was een nummer dat veel succes oogstte. Bij monde van den heer C. D. v. d. Vijver werd Jacob Hamel een bloe menhulde gebracht. „Onder moeders crl- nolien" werd door mej. v. Ingen Schenau met vijf meisjes collectanten uitgevoerd. Mevr. Groen zong zeer verdienstelijk „Het Hemelhuis", „Kantkussen" en „Mijn Moe dertaal". Een tweetal tableaux „Een om wenteling' en „Het Zonnelicht" waren 'de laatste nummers van het welvoorziene programma. De buitengewoon geslaagde avond werd door ds. Peter na het zingen van den Avondzang besloten. In de pauze werd ten bate van de school een verloting gehou den van beschikbaar gestelde prijzen. Het Bestuur van de Chr. Kleuterschool kan met groote voldoening op dezen avond te rugzien. Vóór alles komt een woord van hulde toe aan de secretaresse, mevr. v. d. Vijverv. d. Voet voor haar vele be- moeingen. Vergadering A.-R. Propagandaclub De A.-R. propagandaclub „Groen van Prinsterer" vergaderde in het Ontspan ningslokaal. De voorzitter, de heer W. Star. opende, waarna de heer C. de Hoog een inleiding hield over art. 8 van het A R. program van Beginselen, dat han delt over den volksinvloed. Hoe moet het verband zijn tusschen overheid en volk? Het program is hier zeer democratisch, maar moet volgens wijlen Talma, zich la ten leiden door den Christus. De overheid moet het volk kunnen raadplegen door de Volksvertegenwoordiging. Naar A.-R. Staatsrecht regeert de overheid alleen. Echter ls de vertegenwoordiging vaak ge neigd tot mederegeeren. Dit moet met alle kracht worden tegengegaan. Ook aan re ferendum en plebisciet zijn groote gevaren verbonden. Zij zijn alleen gewenscht bij plotseling zich voordoende gewichtige ge beurtenissen. Spr. wees dan op de gevaren van dictatuur en kleine partijtjes. Alleen een normale volksinvloed moet er zijn. Op deze inleiding volgden geanimeerde discussies. Nadat staande het Wilhelmus was gezongen, eindigde de heer W. v. d. Gugten met dankgebed. SASSENHEIM. Gevonden: Een sleutel, zwarte Rozen krans, combinatietang. blauwe colbertjas, 2 sleuteltjes aan een draadje, grijs wollen mantelriem, bruine glacé dameshand schoen. portemonnale met Inhoud, fiets pomp, grijs wollen das, blauwe muts, zakje met aardappelen. Inlichtingen bij de po litie. VEUR-LEIDSCHENDAM. Het R.-K. raadslid van Veur, de heer J. B. Uijtenhout, werkzaam bij de Ned. Spoorwegen, zal worden overgeplaatst naar Haarlem. Zijn opvolger is de heer Th. H. Raap horst, welke bij de laatste verkiezing niet ls herkozen. Het R.-K. raadslid van Stompwijk, de heer J. de Lange, werkzaam bij de Ned. Spoorwegen, zal worden overgeplaatst naar Haarlem. Deze had reeds sedert 1919 in den Raad zitting. Zijn opvolger is de landbouwer G. C. van Leeuwen. Het hoofdstembureau van Stompwijk heeft in de vacature Bloemheuvel verkozen verklaard de heer L. Wiegel. No. 2 van de lijst der S.D.A.P. mr Gistermiddag had aan den -Veursohe Straatweg, nabij de Openbare School, een aanrijding plaats tusschen een tweetal auto's en een met paard bespannen wagen. Voor de school stond geparkeerd een auto van S. uit Den Haag, Uit de richting Voorschoten kwamen paard en wagen van den landbouwer P. uit Voorburg en daar achter een auto. -bestuurd door G. uit Am sterdam. De bestuurder van het paard moest uithalen voor de geparkeerde auto, waarop G. geen aoht gaf. Hij trachtte ook te passeeren, met het gevolg dat paard en wagen tegen de geparkeerde auto werden geworpen, terwijl de auto van G. het trot toir op reed en tegen het schoolhek terecht kwam. De diverse vervoermiddelen kregen schade, terwijl liet schoolhek werd ontzet. De gemeentepolitie heeft tegen G. proces verbaal opgemaakt. VOORSCHOTEN. Morgen wordt hier de collecte gehou den voor het „Ned. Roode Kruis". VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmtna Bernadette, d. v. J. P. Schulte en J. M. Reeuwijk. Hen- dricus Gerardus, z. v. J. H. Paardekooper en A, Cl. Zuidhoek Jacoba Maria, d. v. E. P. Spierenburg en A. M. Vermeulen. WASSENAAR. Hond was dienstbode te vlug af! Bij de fam. M. aan den Groot Haese- broekscheweg was doefr Van Gent en Loos een pakket, inhoudende een haas en drie patrijzen bezorgd. De dienstbode die het pakket even buiten had neergelegd, kwam tot de onaangename ontdekking dat de beesten verdwenen waren. Bij het inge stelde onderzoek bleek al heel spoedig wie de dader van dezen diefstal kon geweest zijn. Het was een hond, want onder een dennenboschje in den tuin vond men de resten van het ontvreemde wild. Het neusbeen gebroken. De heer K. die in de Crocusstraat zijn auto-garage in wilde rijden, haalde naar links uit. Een juist achter hem rijdende Deyltax, bestuurd door P. alhier, werd door het manoeuvreeren van den heer K. misleid en moest hierdoor zoo krachtig remmen, dat de 50-j. mevr. R., die in de taxi zat, met geweld tegen het voorpaneel der auto smakte en daarbij haar neus been brak. Dr. H. verleeride de eerste hulp. De dame woonde eveneens ln de Crocus straat. J. v. K. uit Haarlem werd op heeter- daad betrapt bij het stelen van lood en koperen voorwerpen uit een perceel aan de Papelaan. Hij is voorgeleid voor den hulp-officier v. Justitie. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Schouwburg: Fritz Hirsch Operett» „Die Czardasfürstln". 8.15 uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal): J. A. Bruyn van Den Haag. 8 uur nam.' Woensdag. AmicltlaAlg. leden verg. Leidsche IJS. club; 8>/s uur nam. Prediker: Maranatha-samenkomst te uur nam. Schouwburg: Litteris Sacrum „Als tv wilde". 8 1/4 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling Hollandsche Kunstenaarskring (tot 8 Dec.) Werkda- gen 104, Zondags 14 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees, kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrie tot haltvler Inenting tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags tnst. v. Praeventieve Qe. neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg. 8 uur nam, „Plankenkoorts". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Tüeater. Breestraat. 8 uur nam, „De sChaduw van Sing Sing". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—VI, ea vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. nu, „Tarzan de ontembare". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. na, „De bonte sluier". Woensdag- en Zaterdagnam. 2Vi uur. Zondag nam. 2 uur, 4Vt uur en 8 u. IS, Roxy-Theater, Haarl. str., 7 uur nam. „Het meisje met de blauwe hoed". lederen middag 2'/» u. Zondag v.af 2 a, De apotheek Hooigracht 48 ls dag nacht geopend voor leden v h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter vaa nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen 1 spoedrecepten. Dc avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 November a.s. waargeno men door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807, E. B. de Melr, Korevaarst.raat 51, telef. 3553 en C. van Zijp, Wiihelminapark 3, Oegstgeest, telef. 274. RECLAME. 4066 *st behandeld zonder^in* en—alleen inwrijven met *3 WERKT OP 2 MANIEREN TEGELIJK Door den Min. van Sociale Zaken ls goed gevonden, dat aan steuntrekkende werkloozen een huurtoeslag wordt gegeven hij een weekhuur van f. 1.50 tot een maxi mum van 50 cents per week en in dien zin, dat 2/3 van het bedrag boven f. 1.50 wordt uitgekeerd. ZEVENHOVEN. De verordening, wijziging op het bou wen en de bewoning, is door de gemeente vastgesteld. ZOETERWOUDE. Vergadering der IJsclub. In het café van den heer Roeleven op het Watertje vergaderde de ijsclub Zoeter- woude, onder voorzitterschap van den heer J. van Leeuwen. Mede was aanwezig de eere-voorzitter, burgemeester Wap: de zaal v/as geheel bezet. Na de opening door den voorzitter werden door den secretaris notulen en het Jaarverslag voorgelezen, welke onder dankzegging werden goedge keurd. Volgde het financieele verslag van den penningmeester, dat was onderzoen door een commissie, die bij monde van den heer H. van Wilsum rapporteerde dat alles ir. orde was bevonden. De ontvangsten pe- droegen (incl. het batig saldo van vorige jaren) f. 547.25; de uitgaven f. 75.98 en nes batig slot f. 471.27. Het aftr. bestuurslid, de heer Th. C. Berg werd herkozen, ter' wijl in de vacature, ontstaan wegens het wijl Lxi Uv vucavuiV) v/ixvout*vvi4 o bedanken van den heer D. van der Voor tot bestuurslid werd benoemd de heer ut P. van Leeuwen. De eere-voorzitter deewe mede dat hij voor de komende wedstrijden een prijs beschikbaar stelde. Tenslc>tte werd op voorstel van het bestuur besloten den heer van der Voort te benoemen w eere-lid, waartoe bij accl. werd besloten, Volgde sluiting met verrassingen. Tot voorzitter en secretaris der EK. Raadsfractie zijn resp. benoemd de hee ren A. C. Paardekooper en Th. C. Berg. De zwerver H. Sch. die alhier op den Hooge Rijndijk in beschonken toestau verkeerde is door een passeerende au aangereden, waardoor hij op de sua kwam te vallen en eenige vrÜ.erI)i!er hoofdwonden opliep. Door den veldwacn is Sch. verbonden en ter ontnuchtering het arrestantenlokaal opgesloten. Gevonden: Een koffer inhouden^ eenige meubilaire goederen, o.a. ove„8.n dijnen, tafelkleeden, schemerlamp^ meerdere soortgelijke goederen. Verin delijk van een auto verloren. ,j. Terug te bevragen bij den gem. wachter a. d. Hooge Rijndijk alolw^j

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6