DE FAAM ww LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 14 November 1935 .FAAMKWALITEIT', LAGE PRIJZEN. Hoogstraat 1 on 2 bij do Donkerstoog. l?ö RECLAME. Koning Winter doet dit jaar zijn intocht incognito, met Zacht-weer en Veelwind als voorhoede. Om straks in stralenden zonneschijn en vinnige koude de hulde der bibberende menschheid in ontvangst te nemen. Koop nu warme winterkleeren teneinde den Wintervorst in passend gewaad te begroeten. „De Faam" etaleert het nieuwste in elegante wintermantels, ulsters en winterjassen. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. Ut ultrLskorting van den Burgemeester - Diverse benoemingen - Vragen van den heer van Duin. De voorzitter opent met gebed en leest it notulen van de vergadering van 3 Sept. Den worden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was o.m. een schrijven van het Centraal Bureau roor Verificatie van de Ver. van Ned. Gem. Inhoudende goedbevlnding van de Jaarre kening van de wonlngbouwver. ..Spinoza". Reserves f. 938.80. Huurreserve f. 120 Veree- niglngsreserve f.134.72. Batig saldo f. 49, waarvan 80°i gestort moet worden ln een londs voor verbetering der volkshuis- «atlng, Ged. Staten hebben het voorstel van den raad. om den burgemeester-secre taris 12°/o korting te geven, niet goedge keurd. Zij hebben nu op de begrooting een roodanlg bedrag gebracht, dat de burge meester en secretaris slechts 5% gekort worden. Weth, v. d. Vijver lichtte deze zaak uit voerig toe. Tenslotte wordt na discussie aan B. en ff. machtiging verleend om over deze aan gelegenheid een schrijven te richten aan den minister van blnnenlandsche zaken. Eenige begrootlngswljzlglngen 1935 wor den goedgekeurd. In een post van f. 500 voor werkloozen- ondersteunlng draagt het rijk niet bij. De keer v. d. Gugten vraagt hoe dat komt. B. en W. antwoorden, dat dit enkele per ionen betrelt, die geen werkgever hebben kunnen opgeven. Zelfstandigen dus. Deze rekent het rijk niet bij de crlsls-werkloo- ten. De heer van Duin vraagt of er dan geen crediet van f. 2000 voor de kleine zelf- nandlgen is. B. en W. antwoorden, dat dit bedrag er niet voor aangewend kan worden. Het voorstel wordt aangenomen. Over het 3e kwartaal "35 stellen B. en W. voor te verleenen 3 X f. 40 f. 120. waar van het rijk f. 25 vergoedt als salaris voor («respondent der Arbeidsbemiddeling. Blijft f. 95. Over het 4e kwartaal 3 X f. 50 f. 150, waarvan f. 25 wordt vergoed. Aan den heer S. Schoneveld wordt eervol atslag gegeven als ambtenaar van den tog. Stand, onder dank voor de bewezen (tosten. B. en W. stellen tevens voor een ambtenaar te benoemen, zoodat er twee ozen moeten worden. In de vacature S. Schoneveld wordt ge- "n weth. v. d. Vijver. Als 4e ambtenaar rit gekozen de heer A. v. Haarlem De «rordening tot regeling van de verdèellng der werkzaamheden dezer ambtenaren wordt aangevuld en feewijzlgd. In de commissie van bijstand van de Gem.-Bedrijven wordt herkozen de heer G, v. Delft. In de vacature dr Jonker, die teil niet meer herkiesbaar stelt, wordt ge- ton de heer P. Kort. De voorzitter dankt dr. Jonker voor zijn werkzaamheden als commissielid verricht. In de commissie voor de belasting-aan- liigen worden gekozen de heeren: W. L. v.d. Gugten. A. de Mooy, J. v. Klaveren en lob. Oudshoorn B. en W. vragen machti- voor het laten maken van een legger roor wegen en voetpaden. Dit moet op last Mn Ged. Staten. Er is een aanbieding van ren lng.-bureau Tot 15 km. zal het f. 50 toen; voor elke km. daarboven f. 2.75. Goedgekeurd. B en W. vragen machtiging de overeen komst met de gemeente Oegstgeest betref- fende het toelaten van kinderen uit die ge beente op de o. 1. school op te zeggen. Dr Jonker vraagt nadere motiveering. Deze kunnen B. en W. niet geven. Dr. Jon ker stelt dan voor uitstel tot een volgende vergadering, opdat B. en W. met een goed traeadvies kunnen komen. De heer Zand- fcrgen sluit zich daarbij aan. Dit voorstel wordt met 74 stemmen verworpen. Het voorstel van B. en W. wordt met 8-3 Hemmen aangenomen (tegen dr. Jonker, K Zandbergen en G. v. Duin). De heer v. Duin heeft nog eenige schrif telijke vragen gesteld. 1. Wat is de reden, dat men arbeiders uit andere gemeenten heeft te werk gesteld bij iet stcenen lossen. B en W. antwoorden, dat de gem.-op lichter dacht, dat de Rljnsb. arbeiders, ge bet, den korten lostijd (2 dagen) dat werk tiet zouden kunnen verrichten. Daarom is dat onder Katwijkers aanbesteed. Er zijn f? pogingen aangewend om de tweede khuit door Rijnsburgers te laten lossen. Weth. Kralt zegt, dat in het vervolg ge tracht zal worden, zulk werk door Rijns- burgers te laten doen. De heer van Duin zegt, dat bij de arbei ders de indruk gevestigd is, dat zU niet tonen werken. De heer Zandbergen zegt, dat de Rijnsburgers reeds genoeg steenen flost hebben om te toonen. dat zij het kunnen. 2- Wat is de reden, dat men ook een staatmaker uit een andere gemeente heeft werk gesteld. en W. antwoorden, dat er geen ge- Knikt persoon in Rijnsburg was. wien men dat werk kon toevertrouwen. 3 Hoe is de te werkstelling voor werk- toen geregeld? "et gebeurt, dat Iemand die pas werk- 11101 is. te werk gesteld wordt. Dat is niet Mftig voor hen, die reeds lang gestem- Md hebben. B en W. antwoorden, dat dit betreft de f'Per van den straatmaker. Deze wordt «toen door den straatmaker. Het moet Rijnsburger zijn. B en W. staan daar- De heer Zandbergen zou het op prijs stel- f bat de werkloozen een betere regeling to de te werkstelling kregen, voorts brengt de heer v. Duin den Voor- «uterweg ter sprake. Het bazalt wordt "toreden. B. en W. zeggen een onder- to. De heer Zandbergen vraagt in- tolngen betreffende het raadslldmaat- f0. Nadat de heer v. d. Gugten heeft, i 5 "lormeerd naar de verdwenen staat bU j! "Wrijven en B. en W. daarop hebben jjjtooord, gaat de raad in geheime zit- Tengevolge van een misverstand is de verkorte Inhoud van het Raadsverslag gisteren geplaatst onder Zoeterwoude. Burgerlijke Stand. Geboren: Lammert Daniël, zoon van Jan van der Sleet en Maria Petronella den Haan Cornells, zoon van Cornells Hen drik van Starkenburg en Cornelia Star Cornells, zoon van Krijn van der Spijk en Teuna van Egmond. Overleden: Alberta Anna van der Gust, oud 85 Jaar, wed. van Jan Kromhout Paulus Brusse, oud 4 mnd, zoon van Pieter Brusse en Jannetje van Delft. Ondertrouwd: Arle Kerpershoek. oud 35 Jaar wonende te Valkenburg en Hendrica van der Meij, oud 34 Jaar, wonende te Rijnsburg. Getrouwd: Cornells Jan Bisdom, oud 24 Jaren en Aaltje van Duijn, oud 22 jaren. De tweede vrije stemming voor een lid van het kiescollege der Ned. Herv. kerk had tot resultaat, dat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren R. Blankert en G. v. Egmond. De extra collecte voor de Diaconie heeft in de Ger. Kerk f.315 opgebracht. o SASSENHEIM. Gouden Huwelijksfeest. Dinsdag 19 Nov hoopt het echtpaar W. v Nobelen en J. M v. Nobelen-v. d. Linden zijn 50-Jarige echtvereenlglng te her denken. Het echtoaar, waarvan de man 73 en de vrouw 71 Jaar is. mag zich in een goede gezondheid verheugen. Het zal hen op den feestdag in hun wo ning Hoekstraat 9. zeker niet aan belang stelling ontbreken! STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: M, van Leeuwen geb. Dobry d. Ondertrouwd: J. Overmeer en J M. Moens. VEUR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: C. J. H. Elstrodt en J. Warman C. M. van Alemberg en A. Vucrinie. e VEUR-LEI DSCHENDAM- Brik te water gereden. Aan den Stompwijkscheweg geraakte een met paard bespannen brikje te water. Het ongeval ontstond doordat het paard plotseling van den weg afweek. De be stuurder, de landbouwer T. geraakte met zijn zusje eveneens te water; zijn moeder kon bijtijds uit het wagentje springen. Na dat men een der portierruiten had s'uk geslagen, kon men het meisje bevrijden. Het paard was spoedig op het droge. Ech ter moest aan het brikje een kraanwagen van de firma v. d. Pijl te pas komen. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Hein Cornelis z. van J. Leijn- se en J. J. v d. Pol Johannes Petrus, z. van J. J. Warmerdam en S. H. Damen. Overleden: Catharlna Maria Kettenes, 68 Jaar. echtgen. van Leendert Borst. Getrouwd: Petrus van Kampen. 47 jaar Margaretha Maria Angevare. 48 Jaar Geurt van Ginkel. 43 Jaar te Ede en Prijna Adriana Hoogstraten. 33 Jaar. Loop der bevolking. Gevestigd: Th. van Egmond. uit Alphen a. d. Rijn P. J. Knook, uit Amsterdam H. J Terbeek. uit Warmond M A. J. van Winden, uit Oudenbosch J. H. L. Baars Schiedam B. Th. van Ameron- gen. uit Wassenaar. Vertrokken: A. Nol en gezin, naar Am sterdam C. A. Venne. naar 'sGraven- hage A. Bierman, naar Wassenaar C. S. Venne. naar 'sGravenhage M. C. C. van Velzen. naar St. Michiels-Gestel E. Breedveld. naar Utrecht P. J. Kok. naar 's Gravenhage Cl C. Havenaar, naar Sassenhelm. Raadsagenda. Morgenavond 8 uur zal de raad dezer gemeente tn openbare vergadering bijeen komen teneinde te behandelen: Notulen; Ingekomen stukken en mede- deeltngen: Voorstel van B. en W. inzake wijziging der heffingsverordening voor wegenbelasting; Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener geldleening ad f. 25 000; Nader voorstel van B. en W. inzake grondverkoop aan de Hoofdstraat (voormalig schoolterrein); Voorstel van B en W. tot het aanbrengen eener kleine wijziging in de voorgevelrooilijn, aan den 'sGravendamsche weg; Rondvraag. In den loop der maand Oct. '35. wer den op het kantoor der Posterijen alhier op de spaarbankboekjes der Rijkspost spaarbank ingelegd f. 1621.52 en terug betaald f 2740.26. Derhalve minder ingelegd dan terug betaald f. 1118.74. Het aantal nieuw uit gegeven boekjes bedroeg 4. Door mej M. van Rhenen alhier is over het tijdvak van 3 mnd. opgehaald en afgedragen aan de vereeniglng „De Macht van hel Kleine" te Heemstede de som van f. 21.80. II. J. Romijn en P. J. v. Veen Hendrica Cornelia, dochter van J. van Duivenbode en H. Oskam. Ondertrouwd: A. Fokker, 20 jaar en E. van Ipenburg, 17 jaar. Getrouwd: M. Bakker. 37 Jaar en E. A. Boers, 29 Jaar S Huisman, 27 jaar en C. A. van Wissen, 22 Jaar. Overleden: G. v. d. Kolk, oud 67 Jaar. Loop der bevolking. Ingekomen: St. Slavehoorde. Oranje kade 31, van Den Haag J. W Palmers, Kniplaan 1, van Den Haag J. M. v. d. Lubbe. Landweg 4, van Lelden P. C. Reyneveld, Leldscheweg 113 c. van Nleu- wer-Amstel N. van Ommeren, idem. van Ouder-Amstel. L. Janson, Rijndijk 28 b, van Leiden. Wed. E. J. v. d. HeuvelBrokke, naar Den Haag M. H. Lubbe, naar Wassenaar D. Kuneken en echtg., naar Lelden J. H. Nijhof, naar Den Haag A. F. van Hasteren, naar Den Haag H. M. A. van Dam. naar Warmond. Wegens gepleegde fraude bij de steunverleening is tegen den werklooze A. v. H. proces-verbaal opgemaakt, Op den Leldscheweg heeft een aan rijding plaats gehad tusschen de 13-J. wlelrljdster M. v. M. en een personenauto bestuurd door E. P. uit Gouda. Het rijwiel werd gedeeltelijk vernield, terwijl het meisje lichte schaafwonden aan haar rechterbeen opliep. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. De scholier D. K. Is nabij het Kerk plein. toen hij met zijn rijwiel huiswaarts reed, aangereden door een auto. Hij be kwam een lichte hersenschudding en en kele verwondingen aan het hoofd en is na voorloopig verbonden te zijn, ter verdere behandeling naar dr. A. Fruytler vervoerd. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. U-boren: Cornells, zoon van J. West- .Kiek en M A. v. d Akker Johan Ludwig, zoon van Th. van Bohemen en J. Tijssen Petronella Catherina Maria, dochter van WASSENAAR. Loop der Bevolking. Ingekomen: B. J. Barendse, uit Den Haag, Hoflaan 2; S. Borgs, uit Katwijk, Buurtweg 4; G. H. J. Driessen en echtg., uit Den Haag, Wittenb. weg 124; H. Gar- zarek, uit Den Haag, Gr Hoefijzerlaan 53: L. E. Gomperts, uit Schiedam, Joh. de Wlttstraat 9; D. Ch. Hooft, uit Ginneken, L. v. Oud CUngendaal 5; D. J. Karres en echtg., uit Den Haag, Narcislaan 24; E. O. Kennlphaas, uit Baarn, v. Zuylen v. Nlje- veltstraat 192; D. Koedam, uit Culemborg, Bremhorstlaan 39; 9; C du Chatinler, geb. Kuiper en zoon. uit Voorschoten, Rijks straatweg 801; E. D. Maaldrink. uit Dor drecht. Wittenburgerweg 134; S. van Maa- nen, uit Groningen, v. Z. v. N. straat 285; C Poldersdijk, uit Rotterdam, Gr. Haese- broekscheweg 14; L Pronk en echtg., uit N.O.I., Buurtweg 169; A v. d. Sdheer en gezin, uit Den Haag, Prinsenweg 13; E. Schneider, uit Den Haag, Konijnenlaan 45; N van Staalduinen, uit 's Graven- zande, Narcislaan 24; Chr. P. Theil, uit Huizen, Langstraat 59; J. Urbaniak, uit Den Haag, Lange Kerkdam 80; E. van Velthuizen, uit Amsterdam, Santhorstlaan 69; A C. B Verloop, uit Den Haag, van Bergelaan 7; J. C. Went, uit Madison U.S.A v. Z. v. N. straat 72. A. Mayrhofer, naar Voorburg; B, M de Vries, naar Den Haag; A. Melkert, naai Venray; C. J. Verschoor, naar Den Haag; M. Opitz. idem; M Donneden, idem; K. Hautoart, idem; A. M. Taconis. naar Joure; M. Klug, n. Den Haag; v. Ketwich Ver schuur geb. v. d. Berg, ld.; H. S. Grosser, id.; I. M. en T. E. MacNelll, n. Londen; J. A. Langs, naar Ohé en Laak; E. M. D. A. Rodehorst, naar Den Haag; Wed. J. W. Bakker, geb. Ruiters en gez.. naar Den Haag, J. Ruiters, idem; H Volker, idem; M. Valenta, idem; A. Meder, idem, B. Prosman, idem; V. Zett, idem; M. M. Dre- vers, idem; M. P. Prins Visser, idem; W. Jacobs. Idem; A, Baretta en gez.. naar Amersfoort: H. van Klaveren, naar Den Haag; J. A. Samek. Idem; C. J. van der Zwaan, naar Noordwijkerhout; E. Hogen- birk, naar Den Haag: A P M. de Bruine, naar Rijnsburg; H, A. F. Glaudemans, n. Breda; K. Strohmeler, naar Den Haag. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Nicolaas Marie, z. v. J. H. Vermeulen en P. J. Brederode; Fran- cisca Gerarda. d. van C. A. Riem en F. C. Gallast; Herman Theodoor, z. van M. L. Kalff en A. A. Colenbrander; Elisabeth, d. van G. Bloemendal en A. Wemeijer; Cornelia Maria Leonarda; d. van C. P. J. Corel en A. A Bakker. Overleden: Arie Zeelenberg, 59 Jaar, echtg. van J C. Troost; Johan Dlederlch Dresselhuls, 78 jaar, wedn. van C. W. A. den Hertog; Petronella Slootweg, 86 Jaar, Ondertrouwd: A. T. P. W. Wildenberg en J. C. Overdevest; A. H. A. Zandvliet en C. Arendsen. Getrouwd: B A. M van Dorp en M. L W. Krause; J. M. van Noort en E. Kulewei. Vergadering „Wassenaar en Omstreken". In het Wapen van Wassenaar hield bo vengenoemde tulnbouwvereenlging haar maandelijksche ledenvergadering. Men had eerder den Indruk op een ten toonstelling van Chrysanthen en Cycla men te komen dan op een vergadering. Het is zoo jammer dat uitsluitend leden en donateurs konden genieten. Deze vergadering werd geopend door den 2den voorzitter, den heer J. v.d. Berg, die allen hartelijk welkom heette. Na het voorlezen der notulen door den secretaris, den heer C. van der Salm, welke onder dank werden vastgesteld, stelde de voorzitter voor om bij wijze van proef voor een jaar als lid toe te treden bij de onlangs opgerichte Wassenaarsche V. V. V. Het bestuur zal een afgevaardigde aanwijzen naar de op 12 Dec. door die ver eeniglng te houden vergadering.Na bespre king werd dit voorstel z. h. st. aange nomen. Tot leden der propaganda-commissie werden gekozen de heeren C. van Vulpen, J. R. Laarman en J. Anderson. Bij monde Van den voorzitter werd namens de jury verslag uitgebracht van de gehouden keuring. Voor prijsvraag I. schoonste collectie afgesneden troschrysanthemums, van ieder 5 takken: 1ste prijs K. Goudswaard; 2de pr. G. Verllnd en 3de pr. J. Anderson. Prijsvraag II, 5 variëteiten grootbloe- mlge Chrys., van ieder 3 stuks: 1ste prijs Verboog; 2de pr. J. Anderson en 3de pr. G Verlind. Prijsvraag III, 3 Chrys.. Blanche Polto- vine In pot. gekweekt: 1ste pr. P. Zeg waard: 3de pr J. Anderson. Prijsvraag IV: 1 kleinbl. Chrys, ln pot gekweekt zonder grondscheutenle pr. P. Zegwaard. Prijsvraag V was niet ingezonden, Prllsvraag VI, het schoonste bloemwerk i van Chrys.bloemen. bladolanten en groen geoorloofd: le or. P. Kelderman: 2de pr. Van Egmond: 3de pr. G. Verllnd. Prijsvraag VII 6 cyclamen: le pr. Ver boog: 2de pr. J. Weekhout; 3de pr P. Zeg- I waard. I Prijsvraag vm 3 Varens: le pr P. Zeg waard: 2de pr. J. Weekhout: 3de pr. G. Verllnd. Prijsvraag IX: 6 Primula's: 1ste or. P. Zegwaard; 2de pr. C. v. d. Salm; 3de pr. J. Weekhout. Voor het ountenstelsel behaalden voorts de heeren P Zegwaard, J. Weekhout, P. Kelderman, P. Midavaine en W. J. v. d. Kootj nog diverse punten Aan de jury werd dank gebracht voor het vele en moeilijke werk. Nog kwam in besoreking: het houden van een feestavond Tot een oplossing kon men evenwel niet komen, zoodat dit punt in de volgende vergadering zal worden af gewerkt. Tot leden der kascommissie werden be noemd de heeren J. Weekhout en R. J. Laarman. Hierna sluiting. ZEVENHOVEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Arnoldus Anthonlus van der Kleij 29 J. en Simonia van der Voorn 23 j.. van Nieuwkoop. Overleden: A J. Vink, echtgenoot van A. Bosman, 68 j. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. Behandeling der begrootingen. De gemeenteraad vergaderde. Voortgezet werd de verdaagde vergade ring van 21 Oct. j.l. Eerste punt was de „Behandeling be grooting waterleidingbedrijf en gemeente- begrootïng 1936". De commissie tot onderzoek bestond uit de heeren Jac. van Leeuwen Jzn„ P. Meij- dam en W. de Groot. Ged. Staten hadden te kennen gegeven dat de extra bijdrage uit het Werkloosheidssubsidiefonds ge raamd op f. 3600, moest gevonden worden op andere wijze, n.l. verhooging van school geldtarleven; verhooging trekhondehbe- lasting en verhooging van het vergun ningsrecht, terwijl daarnaast diverse uit gaafposten zouden moeten verlaagd wor den. B. en W. deelden mee, dat zij zich met genoemde verhoogingen niet konden vereenigen, terwijl het college die f. 3600 trachtte te dekken door vermindering van den post onvoorziene uitgaven met f 1295; achterwege laten aankoop stukken groot boek ad f 700, alsmede vermindering van een aantal uitgaafposten met kleinere be dragen. onder bemerking dat die verla ging uitsluitend het gevolg was van- het feit dat dekking voor die f. 3600 moest worden gezocht. De Commissie had een uitvoerig rapport met opmerkingen samengesteld. B. en W. antwoordden hier uitvoerig op. De heer Meijdam releveerde hetgeen B. en W. opmerken ln hun rapport, waar in ook dat college zegt dat de toestand van de gemeente financieel slecht ls, doch niettemin geen verlichting van lasten voorstelt. Dan wees hij er o.a op dat B. en W wel 10°/n korting voorstellen op de weekloonen der wegwerkers en een slag om den arm hielden ten aanzien van den opzichter-administrateur. De commissie heeft gemeend te moeten doen wat B. en W nalieten en daarom kwam een voor stel omtrent de salarleerlng etc. van laatstgenoemde functies. Nadat de heer Meijdam nog heeft medegedeeld, dat het de bedoeling der commissie is, dat een korting van 10% zeer zeker moet toege past worden op de salarissen der hoogere ambtenaren en deze derhalve voorstelt 10 pCt. over de geheele linie toe te passen, waardoor ongeveer f. 2000 Dezuinlgd zal worden, sloot hij met de mededeeling dat de straatbelasting dan verminderd kan worden voor de gebouwde van 5 op 3 en vóór de ongebouwde van 1 op Vi'/n. De heer Starrenburg zei dat alles in het werk gesteld moet worden om de ellende te verplaatsen; daarom moet Ue hoogste bezuiniging Ingevoerd worden. Hij hoop te, dat zijn mede-raadsleden gehoor zullen geven aan hetgeen hU zegt, Spr. sprak zich uit voor verlaging der salarissen tot in hoogste instantie, hetgeen gebeuren moet om de begrooting sluitend te krij-, gen. Spr. kon zich volkomen vereenigen met het rapport der begrootlngscommls- sie. De heer Wessel verklaarde zich ac- coord met het voorstel tot 10 salaris korting over de geheele linie. Spr. verhief zijn stem voorts tegen het toekennen van kindertoeslagen. Nadat hij zich nog verzet had tegen een e v. korting op de straat verlichting (spr zou dan maar liever hec- lemaal geen verlichting meer willen i zeide hij respect voor B. en W. t« hebben voor de wijze, waarop de begrooting ls samenge steld. De heer Paardekooper sprak waardee ring uit over het werk der begrootings- commissle. B. en W. komen niet tot be lastingverlaging, de commissie wel. Begrooting waterleidingbedrijf, De voorzitter deed mededeeling dat de Arka zich verzet 'egen de voorgenomen salaris- korting van den gemeente-opzichter enz. Spr. zou gaarne de beslissing van den raad zien of de functies van gemeente opzichter en administrateur gescheiden moeten worden. Na lange discussie werd het voorstel van B en W. om de betrek kingen niet te scheiden, in het belang der gemeente, aangenomen met 9 tegen 2 st. (de heeren Meijdam en Starrenburg), Met dezelfde stemverhouding werd besloten f. 200 salariskorting toe te passen op de jaarwedde van den administrateur (wet houders waren tegen), waarna de voorzit ter mededeelde dat B en W in verband daarmede hun voorstel intrekken tot sa larisverlaging van den opzichter. Met alg. st. werd besloten de Jaarwedde van den controleur met f. 50 te verlagen, terwijl besloten werd de kantoorhuur voor den administrateur te verlagen van f. 45 op f. 25. Tegen stemden de heeren Van Leeu wen. De Groot en Starrenburg. Een uit gebreide discussie vond plaats over het voorstel der commissie om den post on voorziene uitgaven, dien B. en W. be stemd hadden voor extra afschrijvingen op de bezittingen van het bedrijf, dermate te verminderen, dat een vermindering van 6'/# der watergeldtarieven kan plaats vin den. Het voorstel der commissie werd met 8 tegen 3 st. aangenomen (tegen de hee ren wethouders en Wessel i. Tenslotte werd de begrooting vastgesteld met 9 tegen 2 st. (wethouders). Hierna werd overgegaan tot behande ling der gemeentebegrooting. Met de stem men der wethouders tegen, werd aange nomen een voorstel der begrootingscom- missie om aan Ged. Staten te verzoeken 10% salariskorting toe te passen op de jaarwedden van burgemeester, wethou ders. seceretaris en ontvanger en bij aan neming daarvan over te gaan tot 10% salarlskorting op de jaarwedden der ove rige ambtenaren, nadat de ambtenaren- organisaties zijn gehoord. Bij volgn. 97 wees de voorzitter er op, dat de 2e ambte naar ter secretarie, bij toepassing der voorgenomen korting, een inkomen krijgt beneden dat van een wegwerker, De commissie drong aan op verlaging van de telefoonkosten, B, en W. zullen t. z. t. met een voorstel komen, zoodra het contract is afgeloopen. De heer Starren burg: stelde voor om f. 50 te ramen voor koffie, hetgeen voldoende is volgens zijn berekeningen. B. en W. stelden voor f. 200 n.l. de helft voor koffie en de helft voor sigaren. Ged. St. wilden ook verlaging en de commissie is voor f. 100 voor koffie alleen. Met 2 tegen 9 kelderde het voor stel van B. en W,; dat van den heer Star renburg werd niet gesteund en dat van de commissie behaalde de eindstreep met 10 tegen 1 (Starrenburg). Op voorstel van den heer Meijdam werd met alg. st. besloten 5% korting toe te passen op de gratificatie van den rijks veldwachter. Met 8 tegen 3 st. (wethou ders en de heer Van der Krogt) werd be sloten. den post, onderhoud secretariswo ning met f, 100 te verlagen. Aangenomen werd een voorstel der commissie om den post onderhoud brandspuithuizen met f 50 te verminderen. Bij den post straatver lichting stelde de voorzitter voor om den post te laten zooals hij aanvankelijk ge raamd is. omdat hij nachtverlichting aan den Rijndijk noodzakelijk acht uit veilig heidsoogpunt. Aangenomen werd een voorstel van de commissie om den post te verlagen met f. 100 op het onderhoud. Nachtverlichting aan den Hooge Rijndijk is dus andermaal uitgesloten. Aangenomen werd een voorstel van B. en W. om f. 300 toe te kermen aan de Burgerwacht. Tegen stemden de heeren Paardekooper. Starrenburg, Tijssen, De 'Groot en Meijdam. De vergadering werd hierop verdaagd tot Dinsdag a.s. des morgens te 9 uur. Burgerlijke Stand. Geboren: Apolonla Reinilda Maria, d, v. C. J. v. Leeuwen en M. A. v. Nierop Anna Elisabeth Maria, d. v. J. F. W. Wille en M. de Graaf Margaretha Elisabeth, d. v. J. Dorrepaal en G Pop Jacobus Theodorus, z. v. M. A. v. Dtemen en G. A. Meijer. Overleden: W. Th. Oorschot 71 j. wed. v. Th. J. v. Cassel J. P. de Bruijn 65 j. echtg. v. F. v. d. Hoorn T. v. d. Hoeven 68 j. wed. v. G. Scholten G. v. d. Poel 83 j. Ondertrouwd: C. Th. Omtzigt 38 j. en M. A. v. Leeuwen 31 j. Joh. Luk 25 j. en E. A. v. Leeuwen 26 j. L. J. Baijer 28 j. v. Leiden en J. C. Starrenburg 27 j. Getrouwd: T. de Roode en A. L. Mau- towske. Loop der Bevolking. Vertrokken: M. Th Kompier en gez. Alphen a. d. Rijn A. M. Lubbe, Oegst geest J. Matse en gez., Leiden D. Vo gelenzang, Leiden P. J. Zonderop, Lei den M. E. Onderwater, Oegstgeest D. v. Leeuwen en gez. Leiden H. J. Kok en gez., Voorschoten A. G. Musscher en gez. Lelden P. A. Versteegen, Llsse W. v. d. Melj en gez.. Leiden E. C. M. Naastepad, Vlaardingen M. H. G. Berkers, Bloemendaal H. M. v. d. Ak ker, Voorschoten W. H. Kool. Amster dam J. Hogewoning, Leiderdorp J. Boot Amsterdam M. E. Zaalberg, Den Haag. Gevestigd: G. J. Delfos, v. Hazerswoude A. E. M. Vesseur. H, J. Kok en gez. v. Ter Aar V. Stoker, v. Egmond a. Zee H C. M. Klaver, v. Velzen - M. C. Schaer- laekens. v Delft E. C. M. Nastepad v. Leiderdorp A Slot, v. Amsterdam Th. Zirngast, v. Rotterdam J. Elsgeest, v. Roelofarendsveen G. v. Haven, v. ^azerswoude. s—a

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7