Abessijnsche actie begonnen? jf* Jaargang DONDERDAG 14 NOVEMBER 1935 No. 23203 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD JD'dsI per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zUn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarlel. Kleine advertenties uitsluitend bU vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bU maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zUn: per 3 maanden (.2.35 per week (.0.18 Franco per post 235 per 3 maanden portokosten- Ivoor binnenland (.0.80 per 3 mnd.) Dit nummer bestaat uit VIER bladen EERSTE BLAD. STIJGENDE KANSEN VOOR HET SPORTFONDSENB AD EEN GROOTE STAP IN DE GOEDE RICHTING. Talrijk zijn in den laatsten tUd de vra gen. welke ons gesteld worden over de actie om te komen tot de stichting van een Leidsch Sportfondsenbad. Het is nu reeds *eer ongeveer anderhalfjaar geleden dat de heer Zuiderveld deze plannen aan de orde stelde, maar nog steeds blijven de jpaarders. wier aantal bereids de 500 over schreden heeft, in het onzekere omtrent de eventueele vorderingen welke te dezer rake door het comité van actie zijn ver kregen. Was er stilstand, was de beweging co het doode punt en deed men er daarom het zwijgen toe? Wij kunnen dat gelukkig ten sterkste ontkennen. Het comité is week in. week uit bezig geweest, niet al leen om het aantal spaarders op te voeren ien reeds enkel daaraan was al heel wat arbeid verbonden!) maar vooral ook om tezwaren weg te praten bij diegenen wier medewerking men tenslotte noodig zal hebben om tot het beoogde en ongetwijfeld voor de volksgezondheid noodzakelijke doel 'j! geraken. Het is niet mogelijk, en het ligt ook niet op onzen weg. om hier in den teeede uiteen te zetten, welke besprekin- pn er gedurende de afgeloopen maanden leroerd zijn doch wel meenen wil hier seldins te moeten maken van een gis teravond gevallen beslissing, die voor het «klagen van de actie van het grootste richt kan zijn en die een succes betee- t voor het Sportfondsen-comité! De kwestie is dat er in de grootste dsche raadsfractie: die der S.D.A.P.. nkingen geopperd waren tegen de rlinnen der sportfondsen, omdat men van [sieeniiig was dat de te stellen tarieven zoodanig zijn zouden dat een belangrijk <J*eI der Leidsche bevolking van het bad Êetzou kunnen profiteeren. Hierover zijn neerdere conferenties gehouden, totdat uiteindelijk de volledige fractie der S.D. A.P. gisteravond in vergadering bijeen is eekomen en tot de conclusie gekomen is dat de bedenkingen tegen de plannen in take een sportfondsenbad zijn vervallen. Dit is een zeer belangrijk besluit omdat men nu mag aannemen dat in ieder geval 14 raadsleden de plannen zullen steunen, terwijl nog onlangs bij de behandeling ran de ..Sportstichting" in den gemeente led door eenige andere leden eveneens sympathie is uitgesproken voor de be hartiging der sportbelangen. Het woord is thans aan het Gemeentebestuur! Moge bet spoedig met uitgewerkte plannen in den raad komen want de tiid dringt. Met slechts één zweminrichting (die dan al leen nog maar in den zomer gebruikt kan tordenslaat Leiden momenteel wel een {bijzonder poover figuur, vergeleken bij zoovele andere- en dikwijls kleinere ge meenten. die alles deden wat mogelijk tas voor de bevordering van de volksge zondheid en waar op zwem gebied heel weinig meer te wenschen over is gebleven. Na het besluit der sociaal-democratische fractie dat wij ten zeerste toejuichen, be staat er alle reden om aan te nemen dat cr in den gemeenteraad nu een meerder heid voor een sportfondsenbad zal zijn. Of tenslotte Ged. Staten van Zuid-Holland zullen goedkeuren dat de gemeente zich Toor een leening garant stelt, moet na tuurlijk worden afgewacht, doch zoolang leiden de zaak niet aan de orde stelt komt men nooit verder. Bovendien is de situatie hier ter stede toch wei gansch anders (en zoor de volksgezondheid heel wat minder funstigdan bijvoorbeeld in Dordrecht en Den Haag waar men geen medewerking hee» van Ged. Staten, doch waar niette min volop gelegenheid bestaat om te zwemmen Met groote belangstelling wachten wij thans de komende gebeurtenissen af! TENTOONSTELLING IN DE LAKENHAL. Morgenmiddag wordt in de Lakenhal onder auspiciën der Leidsche Kunstver- fcniging een tentoonstelling geopend, be staande uit werken van leden van den Hollandsche Kunstenaarskring. Ofschoon men .nog bezig is, de zaak te arrangeeren, was dit toch wel in zooverre geschieddat men even een totaal over at van het schilder- en beeldhouwwerk «>n verkrijgen. 0p grond daarvan lijkt het ons toch wel ftwenscht even de aandacht op de ope- der tentoonstelling te vestigen. ?r is goed en gaaf werk van J. J. Mool- huizeneveneens van G. Hordijk, de Hol- die veelal te Parijs vertoeft; even- kradht-ig werk van Elza Berg en van A- Colnot. De stukken van G. J. Maks treffen door l^rke compositie; ook Harrie Kuyten Jfclt zich goed vertegenwoordigd. En ver- *,er is er beeldhouwwerk, o.a. van Hildo Mop. Naar wat we er voorloopig en oppervlak- van zagen, belooft de tentoonstelling belangrijk te worden. Een definitief oordeel behouden we ons '?°r tot we van een en ander na de ope- studie hebben gemaakt, doch de ioorloopige indruk wettigt 'n aanbeveling. Aan het Noordelijk front moeten bewegingen der Abessijnsche troepen plaats vinden, waarvan de beteekenis nog onzeker is. Ras Seyoem zou de Italiaansche voorhoede hebben teruggedrongen en zelfs verluidt, dat Abessijnen de Italiaansche linie bij Makalle zijn binnengedrongen. In het Zuiden zou Ras Desta een omtrekkende beweging tegen de Italianen uitvoeren. Engeland beeft moeilijkheden in Egypte, waar de Wafd een anti-Engelsche stemming aankweekt. OPENBARE VERGADERING N.S.B. De heer J, Hollander over het ItaliaanschAbessynisch condict. Op uitnoodiging van den kring Leiden der Nationaal Socialistische Beweging heett gisteravond in de groote zaal van „Den Burcht" de heer J. Hollander uit Utrecht het ItaliaanschAbessynisch conflict be sproken. De kringleider, de heer Th. M. Bergers heette de talrijke aanwezigen, die de zaal geheel vulden, hartelijk welkom en gaf daarna het woord aan den spreker. Deze wees er allereerst op hoe de N.S.B. naar Mussert's woord, gedoemd is met den rug tegen den muur te strijden. Dat is het lot van iedere partij, die het waagt de re volutie des geestes te prediken, die een discipline wil stellen in de plaats van de futloosheid, die het aandurft het parle mentarisme en de democratie te bestrijden. Bij alle partij verschillen bestaat in ons land één politiek monsterverbond tegen het nationaal-sociallsme, waaraan allen van uiterst rechts tot uiterst links meedoen. Het woord „import" vinden wij daarbij in nagenoeg elk partijblad terug. Spr. bestreed vervolgens het systeem, waaronder het mo gelijk is, dat niet in de eerste plaats wordt gekeken naar de bekwaamheid van den candldaat-functionaris, doch dat bij diens benoeming zijn politieke gezindheid den doorslag geeft. Er is een treffende eensgezinsheid, waar het betreft de N.S.B. te bestrijden. Nu reeds vragen de partijen de regeering gedurig om nieuwe maatregelen tegen onze partij, al dus spr. Zeker, de regeering kan ons zware slagen toebrengen, doch zij moge beseffen, dat iedere nieuwe slag ons slechts tot ver hoogde activiteit zal prikkelen (applaus). Ook ten aanzien van de buitenlandsche po litiek neemt de N.S.B. een afwijkend stand punt in. Wij meenen, aldus spr., dat Neder land niets uitstaande heeft met een con flict tusschen Italië en Abessynië. Het spel. dat momenteel gespeeld wordt rondom dit conflict is even valsch als gevaarlijk. Spr. gaf vervolgens aan de hand van cij fers een vergelijking van het koloniaal be zit der voornaamste Europeesche mogend heden en herinnerde eraan, hoe Italië in 1918 vrijwel niets toegewezen kreeg van de koloniale gebieden, welke door de geallieer den op Duitschland waren veroverd en on der hen werden verdeeld. Niemand kan Italië verwijten, dat de wensch van kolo niale expansie een gevolg is van het fas cistische régime. Italië's aanspraken op Abessynië dateeren reeds uit de vorige eeuw. doch zijn koloniale aspiraties zijn in de laatste jaren ongetwijfeld onder den drang der omstandigheden leen toenemend bevolkingsoverschot) gegroeid. Ware Abes synië zulk een gemakkelijke prooi, men kan er van verzekerd zijn. dat Albion er reeds lang geheel of gedeeltelijk de hand op zou hebben gelegd. Welk recht had Engeland, Frankrijk of Nederland, toen het zich koloniaal bezit verschafte en waarom wordt dat recht thans aan Italië betwist? Het volk van Mussolini heeft tot het laatste toe de meest Vredelievende bedoe lingen gehad; waarom zou het anders zelf Abessynië als lid van den Volkenbond heb ben voorgedragen en doen verkiezen? Daarmede gooide het immers zijn eigen glazen in! De Abessyniërs daarentegen maakten zich bij herhaling schuldig aan inbreuk op alle vredesverdragen. Het bloe dig incident van Wal-Wal vormde tenslotte de druppel, welke den beker van Mussolini deed overloopen en deed hem besluiten tot een militaire demonstratie, welke met de grootst mogelijke openhartigheid werd uit gevoerd. Is het in overeenstemming met de beginselen der strategie, dat men iedereen inlicht over zijn troepentransporten, zoo als Mussolini deed? Zelfs toen had hij nog geen oorlogsbedoelingen, doch die stem ming is door de mogendheden kunstmatig gekweekt. Thans iets over de moreele zijde van het conflict. Het gaat er bij Mussolini niet om, om het Abessynische volk uit te schudden en zich daarna aan den arm der gerechtig heid te onttrekken, maar om de levensbe hoeften van een volk, dat door hard werken onontgonnen bodemrijkdommen wil ex- ploiteeren en daardoor ook het Abessyni sche volk uit zijn economische en moreele achterlijkheid wil verheffen. Men verwijt Italië, dat het gebruik maakt van ongeoorloofde wapenen, doch wat deed Engeland in het begin dezer eeuw in zijn strijd tegen Zuid-Afrika? En toen ging de strijd niet tegen zwarten of in naam der beschaving, maar tegen blanken van Diet- schen stam en terwllle van de rijkdommen der Afrikaansche goudvelden. Spr. wijt de schuld van dit alles aan den Volkenbond, die het volkenrecht heeft verkracht en blijft aandringen op handhaving van een status quo, die geen recht van bestaan heeft en die gebaseerd is op een willekeurig verdeeld en uit duizenden wonden bloe dend Europa. Nog steeds is het zelfbestemmingsrecht der volkeren de grondslag van het alge meen volkenrecht en juist dit wordt door den Volkenbond ontkend en met voeten getreden. De activiteit van den Volken bond ten opzichte van Italië spruit, vol gens spr eenerzijds voort uit de impe rialistische belangen van Engeland, an derzijds uit de valsche leus: handhaving van den status quo beteekent handha ving van den vrede en tenslotte uit de ondergrondsche actie der communisten, die hier een kans zien het fascistische regime een slag toe te brengen. De Vol kenbond heeft volgens spr. zijn laatste beetje prestige verloren door den dief en moordenaar Litwinof te benoemen tot voorzitter van de Assemblée. Dit is vol gens spr. hetzelfde alsof Toon de Soep over 20 jaar benoemd wordt tot president van de Bossche rechtbank. (Gelach). Consequente toepassing van sancties zullen onherroepelijk lelden tot oorlog en slechts tot gevolg hebben, dat een kolo niale oorlog van Afrikaanschen naar Europeeschen bodem wordt overgeplaatst. Spr. stelt de vraag of dit louter de trage die van het lot is dan wel, dat er opzet in het spel zou zijn. Slechts Japan en Sovjet-Rusland hebben belang bij een Europeeschen oorlog en staan gereed de rookende puinhoopen van het Avondland in bezit te nemen. Een ieder, die zich verantwoordelijk acht voor de toekomst van het geheele blanke ras. mag er niet toe medewerken, dat een Italiaansche overwinning onmo gelijk wordt gemaakt. Wie een Europeeschen vrede wil, stelle zijn vertrouwen niet op Genève, doch be ginne in het eigen land onder de vaan van het nationaal-socialisme aan de be strijding van den klassenstrijd. Behoud van het nationaal-eigene houdt géén oorlogsgevaar in, doch vormt juist den grondslag voor waarlijk nationale eensgezindheid. Wij. aldus besloot spr., bepleiten geen afzijdigheid om Mussolini terwille te zijn, maar omdat wij getrouw willen blijven aan onze roeping: Geen man en geen cent voor 'n conflict, waarmede wij niets uit staande hebben en waarvan wii slechts schade kunnen lijden, maar alles voor volk en vaderland. (Bijval). Na de oauze beantwoordde spr. een aan tal schriftelijk ingediende vragen. CRIMINOLOGISCH INSTITUUT. Voordrachten van prof. Carp en dr. Hulst. Dr. J. P L. Hulst en prof. dr E A. D. E. Carp hielden gisteravond in liet Labora torium voor Tropisöhe Geneeskunde alhier voordrachten voor het Leidsch Criminolo gisch Instituut, resp. over „Snelverkeer en gerechtelijke geneeskunde" en over „Zelf moord". Dr. Hulst behandelde in zijn voordracht over snelverkeer en gerechtelijke genees kunde voornamelijk het groote belang van den invloed van de alcohol op de verkeers ongevallen. Spr. ging nader in op het be palen van de hoeveelheden gebruikte alco hol en de beteekenis daarvan. Spr. wees voorts op de groote belangen, die de sectie heeft voor een behoorlijk onderzoek en voor een behoorlijke beoordeeling van on gevallen met een doodelijk verloop. Prof. Carp behandelde in zijn voordracht het verschijnsel van zelfmoord, bezien van het gezichtspunt van een moord op het eigen zelf. Aan de hand van verschillende voorbeelden lichtte prof. Carp dezen vorm van moord toe. Tot dezen zelfmoord is vereisdht in het algemeen een bijzondere persoonlijkheids-structuur, welke deels door den aanleg gegeven, deels door uit wendige omstandigheden tot stand komt. Verder ging spr. uitvoerig in op het drift leven, dat hierbij een bijzondere beteeke nis heeft, alsmede op de verschillende ge- voelsstoornLsen, welke tot zelfmoord aan leiding geve». HET PLAN VAN DEN ARBEID. Lezing van Dr. Mr. C. Beekenkamp. Voor de afd. Leiden van het Ned. Werk liedenverbond „Patrimonium" heeft gister avond dr. mr C Beekenkamp, lid van den Gemeenteraad, in het gebouw Patrimonium gesproken over „Het plan van den Arbeid" zooals dit ingediend is door S.D.A.P. en N.V.V. Na een inleidend woord van den voor zitter, verkreeg dr. Beekenkamp het woord, die begon met er op te wijzen, dat er heden ten dage veel gesproken wordt over de aan passingspolitiek der regeering. Spreken wij over aanpassing, dan mogen wij zeker wij zen op de S.D.A.P., die er steeds in geslaagd is zich aan te passen aan de tegenwoordige omstandigheden. Vaak heeft zij haar standpunt gewijzigd ten koste van eens voorgestane inzichten. De S.D.A.P. is vaak met rapporten en leuzen gekomen om hiermede de massa bezig te houden. Een nieuw plan, dat de massa weer in begeestering moest brengen, is het onlangs ingediende Plan van den Arbeid, dat uit gaat van de bestaanszekerheid bij een be hoorlijk bestaanspeil. De twee peilers. Waarop het plan staat, zijn de beheersching van het productie-apparaat en de ordening van het bedrijfsleven. In het plan wordt voorts gesproken over de uitvoering van groote werken en daarnevens van de in dustrialisatie. Door een en ander dacht men aan 200.000 werkloozen (de helft van het totaal aantal werkloozen) werk te ver schaffen gedurende een drietal jaren. Een leening van 600 millioen gulden zou voor een en ander noodig zijn. Bij de bestrijding van dit plan stond spr. allereerst stil bij het financieele aspect van het plan. Over den financieelen kant van het plan wordt wel heel gemakkelijk heen geioopen, ja er is zelfs op het congres te Utrecht bijna geheel niet over gesproken. Er is gezegd, dat er devaluatie moet komen teneinde het plan te doen slagen, maar spr. wees er in dit verband op, dat een devaluatie direct op de beurs merkbaar zou zijn met het gevolg, dat zeker dan niet zoo gemakkelijk geleend zal kunnen worden. Dat een koopkrachtvermeerdering in het plan besproken, in wezen neerkomt op een koopkracht-verschuiving, werd voorts door dr Beekenkamp aangetoond. Over rente en aflossing wordt eveneens weinig in het plan gesproken. Men gaat hier vrij lichtvaardig over heen. Men zegt, dat de deposito's bij de banken nog zeer groot zijn, dus dat gemakkelijk is te leenen, maar men vergeet, dat deze de posito's al gedaald zijn tot 150 millioen gulden. Ook het nationale vermogen ls da lende, wij behoeven er de belasting-sta tistieken maar op na te zien. Voortgaande stond spr. een oogenblik stil bij het politieke aspect van het plan. Op merkelijk is de vriendelij k-gezinde houding van de S.D.A.P. ten opzichte van de R.K. Dit is begrijpelijk daar de R.K. ook in de richting van industrialisatie en ordening werken. De prot.-christelijke partijen zul len volgens spr. moeten trachten met de R K. inzake de industrialisatie en ordening tot één gedachtengang te komen. Om de kleurlooze middenstof tot zich te trekken wordt ook door de S.D.A.P. veel met leuzen gewerkt. De psychologische kant van het plan besprekende, zeide spr. dat dit plan met zijn vele leuzen een groote aantrekkings kracht op de massa heeft Het Plan van den Arbeid is massa-suggestie. Wij dienen echter te bedenken, dat al hetgeen in het plan wordt voorgestaan en uitvoerbaar is, de regeering al lang bezig is te doen, denk b.v. aan het zestig-millioen-plan en de op richting van industrie-banken. Alle christelijke arbeiders wil spr. waar schuwen voor de zuigkracht van het socia lisme, welke nog gevaarlijker wordt omdat het een gecamoufleerd socialisme is ge worden. Arbeider, middenstander, boer, kortom het geheele Nederlandsche volk moet maar meegaan. Men schijnt veel van de theorie van Marx te zijn vergeten. Het plan is mede onaanvaardbaar, om dat het door en door materialistisch is. Het geheele plan is hiervan doortrokken. Men wil het lot in eigen handen nemen en zelf God zijn. Ons lot in eigen handen ne men is een door en door onchristelijke stel ling. Het Plan van den Arbeid spreekt van wereld-opbouw, de Heilige Schrift van Wereld-ruïne God wil wel wereld-opbouw maar naar Zijn plan en niet naar een plan van menschen. Spr. eindigde met op te wekken te bid den voor den wereldnood en den weder opbouw van Gods Koninkrijk. Na het uitspreken van deze rede was er gelegenheid om vragen te stellen en om met spreker van gedachten te wisselen. R.K. WERKLOOZENCURSUS ESPERANTO De R.K. Commissie voor Werkloozen- zorg, heeft het plan naast eenige andere cursussen, ook een cursus in Esperanto te organiseeren, waarvoor de gelegenheid tot inschrijvmg is opengesteld tot Maandag avond bij den concierge van het ontspan- ningslokaal en 's avonds tusschen 6.30 en 7 uur in de bestuurskamer van den R.K. Volksbond. o HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: W, C. van Niekerk, Miening E. 126, Zoeterwoude, graanhandel. De vennootschap onder firma is bij akte d.d. 14 Sept. 1935 ontbonden. Het bedrijf wordt voortgezet door: W. J. van Niekerk, als eenig eigenaar onder den ouden handelsnaam. BINNENLAND In de Tweede Kamer zal geen meerder» heid zijn voor afschaffing der evenredige vertegenwoordiging (3de Blad). Eerlijkheid in den handel: vergadering te 's-Gravenhage (Binnenland, 3de Blad). De heer Fokker over de Indië-vlucht der F 36 (4de Blad). Stijgende kansen voor een Leidsch Sportfondsenbad (Stadsnieuws, le Blad). De moord te Wildervank; beide ver» dachten veroordeeld tot levenslange ge vangenisstraf (Rechtzaken, 1ste Blad). Te Barneveld heeft een kassierskantoor z'n betalingen gestaakt; de kassier is ge arresteerd (Laatste Berichten, 1ste Blad). BUITENLAND Er is beweging in de Abessijnsche troe» pen gekomen (3de en 1ste Blad). Jean Batten verbetert het record voor een vlucht over het Zuidelijk deel van den Atlantischen Oceaan (Buitenl. Gemengd. 4de Blad). Engelsche moeilijkheden in Egypte (3de en 1ste Blad)', Toenemende spanningen in het Ver# Oosten (Buitenland, 2de Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN, EERSTE BLAD. DE HEER LIEVEGOED HERDENKT WIJLEN MR. LODER. De heer A. J. Lievegoed heeft gister middag in zijn college over het Dagblad wezen aan de Universiteit alhier het over lijden herdacht van mr. B. C. J. Loder, in het bijzonder in diens kwaliteit van pre sident van het internationale eere gerechtshof voor journalisten. VERKOOPING EEN-KWARTIERTJES- BOND. Het sympathieke doel van den Eén- Kwartiertjes Bond en de vele arbeid, wel ken de leden zich hebben gegeven om de opbrengst van de jaarlijksche verkooping ook ditmaal weer zoo groot mogelijk te doen zijn, geven ons vrijmoedigheid om nog even de aandacht te vestigen op het feit, dat deze verkooping reeds heden avond een einde neemt. De voorraad goederen Is zóó groot ge weest. dat men niet bevreesd behoeft te zijn, dat hedenavond de keuze reeds min der groot zou zijn. Wij wekken gaarne nogmaals met klem op om dit goede werk ten bate van min- bedeelden van alle gezindten te steunen. UIT HET POLITIERAPPORT, Bloedige broedertwist. Gisteravond te ruim half zeven is ten huize van den 31-jarigen schilder W. F. v. d. L. in het Noordeinde een twist ont staan tusschen dezen en zijn 26-jarigen broer A. F v. d. L.. die hier ter stede in een woonschuit woont. De aanleiding tot dezen twist was een meisje, waarmede laatstgenoemde verloofd is geweest en dat thans bij zijn broer in het Noordeinde vertoeft. De twist liep zoo hoog, dat de woon schuitbewoner zijn zakmes trok en zijn broer daarmede een viertal steken toe bracht, n.l, in linkerzijde, rug, oksel en bovenarm. De dader snelde daarop naar buiten, achtervolgd door zijn broer. De inmiddels gewaarschuwde verkeersagent nabij de Gijselaarsbank kon den dader terstond arresteeren, waarop hij in het politie bureau werd ingesloten. De verwondingen van het slachtoffer bleken niet van zeer ernstigen aard. Hij is evenwel in het Academisch Ziekenhuis op genomen; hedenmorgen was zijn toestand redelijk wel. Gisteravond omstreeks 6 uur is een mailcoach, welke door de eerste j aars- studenten steeds wordt gebruikt bij het clubrijden, op den Rijnsburgerweg door dat de 17 inzittenden zich allen gelijktijdig naar de rechter helft begaven, gekanteld, waardoor een der achterwielen brak. Een der studenten, de 19-jarige J. V. kneusde vermoedelijk een rib, hetgeen hem even wel niet weerhield om met zijn kornuiten de reis naar Noordwijk voort te zetten. Gistermorgen is op den Rijnsburgerweg de 20-jarige student W. J, T. met zijn motor in botsing gekomen met een jongen, die met zijn rijwiel aan de hand, juist den weg overstak. De motorrijder kwam te vallen en liep een snijwond boven het linkeroog en ver scheidene ontvellingen op: de jongen bleef ongedeerd. Een passeerende automobilist bracht T. naar het Academisch Zieken huis.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 1