Geen meerderheid voor afschaffing evenredig kiesrecht. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 14 November 1935 BINNENLAND. Replieken in de Tweede Kamer. DE EERLIJKHEID IN DEN HANDEL. VERGADERING TE 'S-GRAVENHAGE. Ter bespreking van enkele artikelen uit het gewijzigd ontwerp: „Voorschriften be treffende de hoedanigheid en aanduldlhg van waren", ter vervanging van de waren wet 1919, is gisteren in Amlcitia te 'sGra- venhage een bijeenkomst gehouden, uit gaande van een commissie uit den handel, betrokken bij de warenwet, in verband met het feit, dat ln het laatst gewijzigde wets ontwerp de „eerlijkheid ln den handel" uit de bepalingen is gelicht. BIJ alg. maatregel van bestuur vast te stellen aanduidingen zullen n.l. volgens dat ontwerp slechts op het belang der volksgezondheid mogen be rusten en niet meer zooals tot dusverre ook op de eerlijkheid ln den handel. De vergadering stond onder leiding van den heer P. van de Linde uit Rotterdam, voorzitter van den Ned Kruideniersbond, namens het comité uit de drie samenwer kende bonden in dat bedrijf, welke comité na overleg met vertegenwoordigers van groot- en kleinhandelaren de bovenge noemde commissie had samengesteld Vertegenwoordigd waren eenige Kamers van Koophandel. Warenkeuringsdiensten, Ned Ver v. Huisvrouwen. Handelskamer, Verbond van Ned. Werkgevers, diverse grossiersbonden en middenstandsvereeni- gingen, o.a. de Kon. Ned Middenstands bond. ook was aanwezig dr. J. D. Filippo, secretaris van de commissie ingevolge art. 17 der Warenwet. De voorzitter lichtte toe, dat een com missie voor bestudeering van het wets ontwerp was aangewezen, die bereids haar taak had aangevangen, doch door den gang van zaken met het onderhavige wetsont werp in de afdeelingen der Kamer stond geen andere weg meer open, dan het beleg gen van een spoedvergadering om een adres aan de Kamer vast te stellen. Het voorloopig verslag, dat 13 October Jl. ver scheen. gaf hiertoe nog geen aanleiding, doch wel werd deze aanleiding gevonden in de memorie van antwoord (29 October). Een ontwerp-adres aan de Regeering is opgesteld, waaraan het volgende wordt ontleend Erkennend, dat blijkens het eerste ont werp en de memorie van antwoord de mogelijkheid geopend wordt, de keurings diensten van waren te handhaven, zij het met eenige beperking ter wille van de noodzakelijk geachte bezuiniging zijn adressanten van oordeel, dat art 13 (oua art. 141 het geheele controlestelsel grondig zal bederven. Door het vervallen van de woorden „op het belang van de volksge zondheid" wordt n.l. de geheele controle op waren aan het wankelen gebracht. Aange drongen wordt daarom op het alsnog toe voegen van die woorden. Voorts vertrouwen aderssanten erop. dat de keuringsdiensten niet zoodanig zullen, worden beperkt, dat naleving der wet in gevaar wordt gebracht. Afgevaardigden van de Ver. van Wijn- Importeurs, Chr. Middenstandsbond. Cho colade- en Suikerbewerkers patroonsorga nisaties, Ver van Huisvrouwen e.a. betuig den hun instemming met het ontwerp- adres. Enkele andere organisaties, zooals Verbond van Werkgevers, Kon. Ned. Mid denstandsbond enz. zullen zelfstandig adresseeren in gelijken geest. Nog werd besloten aan te dringen op nieuw onderzoek van het wetsontwerp in de afdeelingen der Kamer. STAGNATIE IN DEN AFKOOP VAN TOLLEN. In twee en een half jaar één tol afgekocht. De K.N.A.C. heeft zich met een adres tot den Minister van Waterstaat en Bin- nenlandsche Zaken gericht, waarin er op wordt aangedrongen om het afkoopen van tollen, zoowel van de gemeentelijke belastingtollen als van de tollen waar gelden worden geheven krachtens be staande concessies en octrooien, met kracht te willen bevorderen. In het uitvoerige adres wordt naar voren gebracht, dat sinds 1927 op de ver schillende begTootingen in tot. f. 1 520.000 werd uitgetrokken, welke zouden moeten worden besteed voor het afkoopen van tollen. In den loop der jaren werd echter slechts f. 502.830.32, dus nog geen derde gedeelte van de beschikbaar gestelde gel den voor dit doel benut. Vooral de laatste jaren is er in het afkoopen van tollen een ernstige stagnatie ontstaan. In het tijd vak van 1 Mei 1933 tot 1 November 1935 werd slechts één tol afgekocht, terwijl de •beschikbaar gestelde gelden bij lange na niet werden verwerkt. De K.N.A.C. is van meening, dat sedert de invoering van de wegenbelastingwet in 1927 de tolheffingen op wegen en bruggen niet alleen een onbillijken en eenzijdigen druk leggen op bepaalde streken van het land, maar ook op het motorwegverkeer, dat misschien voor 90 of 95 procent ln de opbrengst van de heffingen bijdraagt. Deze onbillijkheid springt des te sterker in het oog nu het motorwegverkeer door verhoogde wegen- (motorrijtuigen) belas ting, verhoogde invoerrechten op benzine, verhoogde opcenten op de personeele belasting, parkeerheffingen enz. zoodanig is belast, dat het in zijn ontwikkeling is gestuit. De statistische cijfers toch wijzen uit, dat het aantal motorrijtuigen gedu rende het laatste jaar stationnair is ge bleven. Voorts zijn er tal van tollen waarbij naar haar meening zou blijken, dat het doorgaande (dus niet uitsluitend het plaatselijke) verkeer een beduidend per- centage van de 'opbrengst voor haar reke ning neemt. En Juist is o.a. om deze reden afgezien van de heffing van tolgelden op de bruggen over de groote rivieren waar door de onbillijkheid der heffing nog wordt geaccentueerd. Zij is bovendien van meening, dat de afkoopsommen der tollen zullen stijgen (en reeds sinds 1927 sterk gestegen zijn) door de meerdere inkomsten verkregen uit het toenemende wegverkeer. Om d=ze en nog ander" redenen verzocht de K.N.A C. in haar adres dan opk de ophef fing van de nog bestaande tollen in het belang van het motorwegverkeer zooveel mogelijk te willen doen bespoedigen. RECLAME- 830 hoasr de alom bekende raGcn thans een nieuw rype (extra droog) DE BOUW VAN DE „PRINSENDAM". Zesduizend arbeiders 2'/> jaar werk. In ,De Strijd", het orgaan van het N. V. V., wijdt C Oosterhoven een beschou wing aan den bouw van het nieuwe schip voor de Holland-Amerlka-Lijn, en schenkt daarbij in het bijzonder aandacht aan het deel, dat de arbeiders daartoe zullen bij dragen. Gelijk men weet bedraagt dit.deel driehonderdduizend gulden, dat zal moe ten worden opgebracht door loonderving. „De loonen zullen niet verlaagd worden. De uurloonen blijven dus zooals ze zijn, doch er wordt van het totale bedrag, dat in een week zal moeten worden ontvan gen 2' i pCt. Ingehouden, totdat het totale bedrag van de vereischte som bijeen is. In totaal zullen er naar schatting 6000 arbeiders aan de vijf ondernemingen bij betrokken worden en zal de geheele bouw 2 1/4 tot 2 1/2 jaar duren. In Maart 1938 moet het schip gereed zijn en hoe grooter het aantal arbeiders nu zal worden, dat ln dien tijd door deze en andere te verwachten orders in deze ondernemingen tewerk gesteld zal zijn, hoe eerder het benoodigde bedrag er is. De bouwers van het schip, de 3 scheeps werven en de 2 machinefabrieken, zullen alles moeten doen om het werk en de leveringen, die noodig zijn om het schip te voltooien zooveel mogelijk in ons land te doen uitvoeren en hetgeen, waarvoor zij zelf ingericht zijn, in eigen werkplaatsen te laten maken. Zeer belangrijke werken zullen echter aan anderen, onder-aannemers, moeten worden uitgegeven. Wij noemen bijvoor beeld de sanitaire inrichting, de electri- sche installatie, waarvoor alleen 14.000 lampen noodig zijn en andere groote op drachten, die niet rechtstreeks door de scheepswerven worden uitgevoerd. Deze zullen, evenals de metaalbewerkers, waar schijnlijk tot medewerking geroepen wor den en offers moeten brengen. Daarbij zal dan de stok achter de deur zijn, de mogelijkheid van levering of uit voering door het buitenland Hierbij zal natuurlijk ook de regeering, die het kapitaal verschaffen moet, een woordje meespreken, zoodat misbruiken daarbij uitgesloten worden. Voor de metaalindustrie, voor het be houd van onzen scheepsbouw en de werk gelegenheid van duizenden in ons land ook tot andere vakken behoorende. is de bouw van dit schip van zeer groote betee- kenls en dus mogen wli verwachten, ook van die zijde.medewerking te krijgen, om het tot. eerj goed eind te brengen.". EEN TUNNEL TE ROTTERDAM? Uiteenzetting van een plan van „Gemeentewerken". Het vraagstuk van de tweede oeverver binding te Rotterdam vindt aldus het Hbld. in het bijzonder den laatsten tijd in alle kringen groote belangstelling. Bekend mag worden verondersteld, dat een enkele maanden geleden speciaal daartoe in het leven geroepen commissie van veelzijdige samenstelling dit vraag stuk nader ln studie heeft genomen. Deze commissie zal zich om. moeten uitspreken over de vraag of voor een tweede oeververbinding in de lijn Park- Charlois de voorkeur zal moeten gegeven aan een tunnel dan wel aan een hoogge legen brug. De directie van gemeentewerken te Rot terdam heeft thans de door haar dienst uitgewerkte oplossing van het oeverver- bindingsvraagstuk door middel van een tunnel gepubliceerd. De ontworpen tunnelverbinding bestaat uit een dubbele buis voor auto- en motor- rijwielverkeer. waarbij in elke rijrichting over een rijweg van 6 M. breedte wordt beschikt. In den tunnel is tramverkeer mogelijk; op verkeer met paardentractie en op handwagens, rijwielen en voetgan gers is niet gerekend. De tunnel verbindt den Westzeèdijk op den Rechter Maasoever even ten Oosten van de Parksluizen met den Pleinweg op den Linker Maasoever nabij het Karei de Stouteplein. Het gekozen tracé gééft op den Rechter Maasoever een fraaie en logische verbin ding met het stadscentrum (via den West- zeedijk) en met den verlengden 's-Gra- vendïjkwal. De laatste verbinding zal te vens in de toekomst rechtstreeks op den Rijksweg Rotterdam-*s-Gravenhage aan sluiten. Slechts het verkeer naar het Wes ten zal het Parksluizencomplex moeten kruisen Op den Linker Maasoever ligt de tun nelmonding in het verlengde van den Pleinweg, zoodat de kortst mogelijke ver binding centrum op den Linker Maasoever en in de richting Dordrecht is verkregen. De kosten van den tunnel volgens het hier beschreven ontwerp zijn, na zeer ge detailleerde specificatie, geraamd op f. 15.000.000, inclusief bijkomende straat werken en kosten wegens het vrijmaken ■van in gebruik zijnde lerreinen.. De exploitatiekosten van de vierbanige tunnel zijn geraamd op f. 170.000 in het eerste exploitatiejaar; bij toenemend ver keer stijgt dit bedrag tot f. 275.000 in het een en dertigste exploltatiejaar. DE POSTVLUCHTEN. De „Oeverzwaluw" is gistermorgen te 11 uur van Tjililitan naar Nederland ver trokken. Het toestel voert mede 193 K.G. post, 4 K.G. pakketpost en 47 K.G. goe deren Voort? werden dertien Passagiers geboekt, voor tusschehtrajécten: De „Lijster" op de uitreis is heden te Medan geland. DE WIJZIGING DER PENSIOENWET. In een nota aan de Tweede Kamer naar aanleiding van het verslag over het wets ontwerp tot wijziging en aanvulling van de Pensioenwet enz deelt de Regeering mede, dat zij onder de woorden „zijn pen sioenaanspraken", voorkomende ln het Voorloopig Verslag, verstond „aanspraken op eigen pensioen". Nu blijkt, dat onder die woorden mede moet worden verstaan uitzicht op gézlnspensioen, veroorlooft zij er alsnog op te wijzen, dat het uitzicht op gezinspensioen gedurende den tijd, op nonactiviteit doorgebracht, blijft bestaan. Het in de Memorie van Antwoord opge merkte betreffende het verhaal van bij drage voor eigen pensioen geldt evéneens voor het verhaal van bijdragen Voor ge zinspensioen. MAATSCHAPPIJ TOT EXPLOITATIE VAN JAARBEURSGEBOUWEN TE UTRECHT. In de gisteren gehouden gewone verga dering van aandeelhouders der Maat schappij tot Exploitatie van Jaarbeurs gebouwen N.V. is zoowel het verslag van den raad van bestuur als de balans en winst en verliesrekening over het boekjaar 19341935 goedgekeurd onder décharge voor het gehouden beheer. De balans sluit ln debet en credit met een bedrag van f. 3.452.396.72. Onder de activa komen de gebouwen voor met een bouwwaarde van f. 4.067.969.81, waarop af geschreven f. L360.330.74 zoodat de boek waarde bedraagt f. 2.761.639.07. De Inventaris is ln zijn geheel afgeschre ven ten bliike waarvan deze voor f. 1 op de balans ls gebracht. Op de verschillende leeningen hadden de verplichte aflossingen plaats. Tot op 30 April 1935 bedragen de aflossingen ln totaal f. 625 000 De exploitatie-rekening sluit met een voordeelig saldo van f. 3.332.77 dat naar de verlies- en winstrekening is overge bracht Het saldo dezer rekening ad f. 3 730.08 is naar nieuwe rekening ge boekt. DE NIEUWE FUNCTIE VAN IR B. STEPHAN. Gistermiddag heeft de heer A. Fokker in 't Carlton-Hotel te A'dam aan ir. B. Stephan adjunct-directeur van de N.V. Nederland- sche Vliegtuigenfabriek een lunch aange boden, zulks naar aanleiding van de be noeming van laatstgenoemde tot adviseur van de regeering van Turkije voor de reorganisatie van de Turksche luchtmacht. Met den president-commissaris, den heer C. G. Vattier Kraane zaten van de func tionarissen der fabriek mede aan de heeren L. Janse. dr. E. Schatzkl. ir. M. Beeling. ir. J. Rooserischoon. J. Hellebrekers. R. Smit- Kleine en E. Smits. De heer Fokker hééft lti een hartelilke toespraak de verdiensten van den heer Stèphan voor de Nederlandsïhe Vliegtuig industrie geschetst'én hem- toegewenscht. dat zijn nieuwe werkkrine geheel aan de verwachtingen, welke hli daarvan koestert, beantwoorden zal. Mede herdacht spr de werkzaamheid od het gebied der Vlieg tuig-industrie van een der andere gasten aan tafel, den heer F Elekind. een zijner vroegere medewerkers die vele laren zijn krachten aan de N.V. Nederland sche Vlieg tuigenfabriek heeft gegeven. De heer Stenhan heeft tenslotte voor de tot hem gerichte waardeerende woorden dank gezegd. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij K. B. is met ingang van morgen benoemd tot Commissaris van Politie te Hengelo (O.) C. M. van Veen, thans com missaris van Politie te Baarn. J De gewone audiëntie van den Minis ter van Financiën zal op Maandag 18 No vember a.s. niet plaats hebben. UIT NED. OOST-INDIË. LEVENSLANGE GEVANGENISSTRAF. BATAVIA. 14 Nov. (Aneta). Het Hoog gerechtshof wijzigde de vonnissen van den Raad van Justitie te Semarang, waarbij de vrouwen van I. en L. (die haar echt- genooten hadden vergiftigd teneinde zich in het bezit van het pensioen te stellen) werden ter dood veroordeeld, ln levens lange gevangenisstraf. —o Aan de orde waren gisteren allereerst de volgende wetsontwerpen: 1. Wetsontwerp wijziging en verhooging van het elfde hoofdstuk der Rljksbegroo- ttng voor 1935 (Verschillende onderwer pen). 2. Wetsontwerp wijziging en verhooging van de begrooting van het Staatsbedrijf der Algemeene Landsdrukkerij voor 1934 (verschillende onderwerpen). 3. Wetsontwerp vaststelling der begroo ting van het Staatsbedrijf der Algemeene Landsdrukkerij voor 1936. 4. Wetsontwerp wijziging en verhooging van de. begrootlng van het Staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie voor 1935 (Deelneming in het kapitaal der N.V. Nederlandsche Omroep Zender Maat schappij „Nozema"). 5. Wetsontwerp voorschriften inzake ver vanging van verloren of verminkte regis ters van den burgerlijken stand, 6. Wetsontwerp wijziging en verhooging van de begrooting van uitgaven van het Wegenfonds voor 934 (verschillende on derwerpen). 7. Wetsontwerp regeling van den invoer van zakdoeken. 8. Wetsontwerp regeling van den invoer van superfosfaat. 9. Wetsontwerp regeling van den Invoer van overhemden. 10 Wetsontwerp regeling van den invoer van rijwielen, frames, electrlsche rijwiel- lampen en rijwielonderdeelen. 11. Wetsontwerp regeling van den in voer van bestreken papier en bestreken carton. 12. Wetsontwerp regeling van den In voer van cocosstukgoederen. 13. Wetsontwerp regeling van den Invoer valn manufacturen, stoffen en weefsels van kunstzijde. 14. Wetsontwerp regeling van den In voer van manufacturen, stoffen en weef sels van vlas, hennep en halflinnen. 15. Wetsontwerp regeling van den in voer van pluche, fluweel en trijp, alsmede voorwerpen daarvan. 16. Wetsontwerp regeling van den in voer van tafel- en servetgoed, handdoe ken en ander huishoudgoed, zoowel afge past als aan het stuk, beddelakens en sloopen. 17. Wetsontwerp regeling van den in voer van niet-houtvormende siergewassen, alsmede van azalea en hortensia 18. Wetsontwerp regeling van den In voer van gort van alle soorten. 19. Wetsontwerp regeling van den In voer van manufacturen, stoffen en weef sels van geverfd, bedrukt, bontgeweven, gebleekt en ongebleekt katoen. 20. .Wetsontwerp regeling van den in voer van rijwielbuiten- en rijwielblhneh- banden. 21. Wetsontwerp Regeling van den in voer van onderkleedlng. 22. Wetsontwerp regeling van den in voer van manufacturen, stoffen en weef sels van wol en halfwol. 23. Wetsontwerp regeling van den in voer van tapijten, tapijtgoed, karpetten, loopers, kleedjes en matten. 24. Wetsontwerp regeling van den in voer van kousen en sokken. 25. Wetsontwerp regeling van den ln- vo°r van bladzink. 26. Wetsontwerp regeling van den in voer van manufacturen, stoffen en weef sels van echte zijde en van echte zijde met kunstzijde. 27. Wetsontwerp regeling van den invoer van steenkolen. 28. Wetsontwerp regeling van den in voer van chilisalpeter en natronsalpeter, stikstofhoudende kunstmeststoffen, kalk- stlkstof en ammoniakwater. 29 Wetsontwerp regeling van den in voer van klompen en klompenmakerswerk. 30. Wetsontwerp regeling van den in voer van veekoeken. 31. Wetsontwerp regeling van den In voer van kolenfornulzen. 32. Wetsontwerp regeling van den in voer van gelaschte stalen bulzen. 33. Wetsontwerp regeling van den in voer van schroefbouten, schroeven, moe ren en steunmaterlaal voor vrijleidingen. 34 Wetsontwerp begrooting van het Fonds voor de uitvoering van de Tiend- wet 1907 voor 1936. 35. Wetsontwerp begrooting van het Gemeentefonds voor 1936/1937. 36. Wetsontwerp begrooting van het Staatsmuntbedrijf voor 1936. Al deze wetsontwerpen werden achter, eenvolgens aangenomen; by enkele daar van werd een zeer kort debat gevoerd, ALGEMEEN DEBAT OVER nr RIJKSBEGROOTING. De replieken by het algemeen debal over de RUksbegrootlng zijn gisterer voortgezet. De heer De Geer heeft daarbij nog een de Grondwetsherziening ter sprake ge bracht. Voor verscherping van het repre» sieve toezicht ls betoogde hij geer revisie noodig. Art. 7 laat, gelijk Lohmai reeds ln „Onze Constitutie" heeft gezegd alle noodlge repressieve maatregelen t« Wie bescherming van art. 7 aanvaardl komt vanzelf bij de preventie terechl Daarom echter behoeft men nog niet ove de geheele linie preventieve censuur In t, voeren. Meer denkbaar is, dat de wet aai den rechter bevoegdheid zou geven 4 verschynlng van een blad, dat met dei strafrechter ln aanraking is geweest, ge durende zekeren tijd of voor goed te ver bieden. Daardoor zou de persvrljhet geenszins worden aangetast. De heer D Geer verklaarde dit slechts als voorbed te noemen en geenszins om de Regeerln den weg te wyzen, want er zijn nog ai dere wettelijke voorzieningen denkbaar. Tydens de replieken heeft de heer D Visser moties ingediend ten gunste va een heffing-Ineens en van een verbó van de N.S.B., doch zij werden niet on dersteund. Daarentegen diende de heer ter Laan een motie in de Regeering uit noodigend, af te zien van de voorgeno men salaris-verlaging voor Jeugdige per sonen) welke wél voldoende ondersteun werd. wy zien geen reden verder van de re plleken veel te vermelden. Natuurlijk lie de uitlating van Minister Colijn over he algemeen kiesrecht niet na eenigen weer klank te vinden in het debat. De hee Joekes maakte de opmerking, dat zy i deze discussie misschien niet op haa plaats was geweest, waarop de Minister President interrumpeerde: „Een cri 4 coeur!" (Een kreet, die uit het hart op welt). Als zoodanig zal zy dan ook inder daad beschouwd moeten worden. De h« Joekes gaf daartegenover dan als zij meening te kennen, evenredige verteger woordiglng toch beter te achten dan 1* districten-stelsel. Maar prof. Aalben Juichte het toe. dat een ander kiesrec! dan het huidige lndivldueele door c Grondwets-herzienlng mogeiyk zal wordt gemaakt, al voegde hij er onmiddellijk b! het niet gewenscht te achten op het bi staande everiredighelds-stelsel terug komen. Wij voor ons gelooven dan w niet, dat dit gebeuren zal: er zal in Kamer stellig geen meerderheid voor vinden zyn, laat staan een twee-derdi meerderheid. In zijn dupliek heeft d.e Minister-Pr: sident nog eens enkele opmerkingen, i eersten termijn gemaakt, onderstreep Thans echter verklaarde hij te wille overwegen, of tot de instelling van ee staatscommissie voor de Grondwetshei zienlng (ook prof. Aaiberse had er zie voor verklaard) zal worden overgegaan het zal dan echter een kleine commlsïl worden met een beperkte opdracht. Te genover dr. Bierema betwistte hij, dal c volstrekte afwyzing van devaluatie doe de Regeèring dictatoriaal zou zijn; dacl die afgevaardigde er anders over, dan - aldus de Minister moet hy maar ee uitspraak van de Kamer uitlokken. En h stelde nog eens in het licht, dat het evei redighelds-systeem den tendenz heeft, bi parlement steeds verder te versnipperd Ook Minister Oud heeft nog enkel oogenbiikken gesproken; ook hij bestree nog eens de devaluatie. En positiever da in zyn eerste rede verklaarde hij, afstan te willen doen van de verhooging d' omzet-belasttng, waartegenover dan een ter de bier- en gedistilleerd-accijns nie zal worden verminderd, en de reis-belai ting nog wat hooger zal worden gemaal dan eerst ln de bedoeling lag; de Kami ls over dezen laatsten maatregel zoo en thousiast zei de Minister dat best kan. De Kamer heeft de hoofdstukken Hu der Koningin, Hooge Colleges, National Schuld en Onvoorziene Uitgaven aange nomen. HAGENAAR. VOOR VRIJDAG 15 NOVEMBER. Hilversum I 1875 M. Algemeen Pro gramma, verzorgd door den K.R.O. 8,00 9,15 en 10,00: Gramofoonpl. 11,30 12,00: Voor zieken en ouden-van-dagen 12,15: Gramofoonpl. en Schlagermuzlek 3,15: Gramofoonpl. 3,30: Orgelconcert en Gramofoonpl. 5,00: Orkestconcert, Gramofoonpl. en lezingen 7,35: Gram.pl. 8,00: Berichten 8,05: Causerie 8,35: Sympronleconcert en Gramofoonpl. 10,15: Gramofoonpl, 10,30: Berich ten. Schlagermuzlek 11,1512,00: Gra- mofoonmuziek. Hilversum II, 301 M. 8,00 VARA 12,00: AVRO 4,00f VARA 8,00: VPRO 11,00—12,00: VARA 8,00: Orgelspel C, Steyn 8,30: Gramofoonpl. 10,00: Morgenwijding VPRO 10,15: Declamatie 10,35: Gramofoonpl. 11.00: Declama tie 11,20: Qramof oonpl 12,00: Kovacs La] os' orkest 1,00: Gramofoonpl, 1,15: Orkestconcert 2,00: Zang dooi J. Toft. A. d vleugel: E. Veen 2,15: Het Omroeporkest 3,00: Zang en Piano 3,15: De AVRO-Declbels 4,00: Gramo foonpl. 5,00: Kinderuur 5,30: Gramo foonpl. 6,00: Orgelspel Reg. Foort 6,30: J Jong (orgel), I Rossican (plano). E Walis (viool) en S Sipos (cymbaal) 7,00: Lezing over Mazzinl. Gramofoonpl. en declamatie 7,50: Beridhten 8,00: Vrijz. Godsd. Persbureau 8,05: „Onze Bybel" 8,30: P. Kok (sopraan) en H. Borkent (tenor) 9,00: Een halfuur by Alb. Schweitzer 9,30: Grarrof -onp 10,20: Muzikale causerie 10,30: Gra mofoonpl. 10,45: Berichten 11.00: Voordracht 11,12: Jazzmuziek 11,40 12,00: Grammofoonplaten. Droitwich 1500 M 10,35—10,50: Mor genwijding 11,2011,50: Orgelspel F. Bayco 12,10: Het Trocadero Cinema Orkest 12,50: BBC-Dansorkest 1.35: Philh. Strijkorkest m.m.v. cellist 2,25: Voor de scholen 3,55: Lezing 4,20: Gramofoonpl. 5,35: Octetconcert 6,20: Berichten 7,10: Lezingen 8,20: „Eden End", spel van Priestley 9,50: Beridhten 10,20: Lezing 10,40: BBC- Orkest 11,35—12,20: Dansmuziek. Radio Paris 1648 M 7,20 en 8,20: Gramofoonpl. 12,35: Orkestconcert 2,50: Gramofoonpl. 3,20: Orgel en fluit 4,20: Orkestconcert 6,50: Kamermu ziek 8,20: Zang en piano 9,05: Orkest en solisten 11,0512,35: Orkestconcert. Kaluiidborg 1261 M. 11,20—1,20: Strijk orkest 2,504,50: Orkestconcert 7,20: Radiotooneel 9,05: Gramofoonpl, 10,0510,35: Mandolineconcert. Keulen 456 M. 5,50: Orkestconcert 1,35: Gramofoonpl, 3,20: Duo en solisten 4,20: Orkest, trio en solisten 6,05: Concert 6,20: Omroepkleinorkest 7 35: Radiotooneel 8,50: Zang en piano 10,2011,20: Orkestconcert. Brussel 322 en 484 M. 322 M. 12,20 en 1,302,20: Salonorkest en zang 5,20: Populair concert 6,35. Salonorkest 7,35: Gramofoonpl. 8,20: Radiotooneel 9,35: Gevar. programma 10,45—11,20: Gramofoonpl. 484 M. 12,20: Gramofoon- platen 12,50: Omroeporkest J.JJ Zang 1,502,20Gramofoonpl. Symphonleconcecrt 6,20: Gram.pl. 6,50: Kwartetconcert 7,10: GramT 7,35: Zang 8,20: Symphonleconcel 10,3011,20: Gramofoonpl. Deutschlandsender 1571 M. 'Jj Rykszending (radiotooneel) 8,50: Uj kest en solisten 9,20: Berichten M" Pianorecital 10,05: Weerbericht 1W 11,20: Dansmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRlJf R DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Vrijdag 15 November. Ie Programma: lederen dag, van 8—2 uur: AVRO, VARA, enz. 2e Programma: lederen dag, van uur: KRO, NCRV enz 3e programma: 8.05: Brussel VI. Keulen 11.20: Kalundborg - Jj'ïï: Parüs Radio 13.20: Brussel VI. j',,, Droitwich 14 50: Parijs Radio - Deutschlandsender 16.20: Keulen 17.50: Parijs Radio 18 20: Keuten 19.10: Beromünster 20.55: BerlujJ Tl 21.20: Londen Res 22.20: Deutscb.m» sender 23.20: Weenen. 4e programma: 8.05: Parijs Ba® 10 05: Deutschlandsender 10.35; f Res. 12 10: Droitwich - 13-35: W™, Re? - 17 35' Droitwich - 1828' 19 05: L""der Res. - 20.35: 0" muziek G R.D. plm. 22.3D: Londen q Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10