HEDEN VOORTZETTING VAN HET ITALIAANSCHE OFFENSIEF ft* Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 7 November 1935 Derde Blad No. 23197 De sanctie-commissie gereed met haar taak indirecten steun van duitschland. KUNNEN DE ABESSIJNEN MAKALLE BEHOUDEN? DE OPMARSCH IN HET NOORDEN. SPECIALE REUTER EN A.N.P,-DIENST. Zonnig weer doet den grond drogen. ADDIS ABEBA. 6 Nov. iReuter-A.N.P.) De zon doet den modder, die den op- marsch der Italianen nog moeilijker maakte dan deze uit hoofde der terreins omstandigheden reeds is. snel opdrogen in de Noordelilke provincie Tigre. Alle voor bereidselen voor een hervatting van het offensief zijn door de Italianen in gereed heid gebracht. Hun colonnes zullen heden In evenwijdige formaties oomarcheeren en daarbij een nauw onderling contact be waren. De strijd om Makalle. Het voornaamste doei der Italianen in het Noorden blijft vooreerst Makalle. om trent den toestand waarvan alhier tegen strijdige berichten ontvangen worden. In de hoofdstad wordt verder verklaard, dat de Abessijnsche troepen in de streek van Makalle alles ln gereedheid brengen om de Italianen bij hun offensief af te matten. In navolging van de strijd- methodes tijdens den wereldoorlog zouden mitrailleursnesten ingericht zijn onder leiding van den Russischen kolonel Korni- valos. den militairen raadgever van Ras Seyoem. De Abessitnsche soldaten, die de mitrailleuses in deze nesten bedienen zoo wordt hier gezegd, hebben besloten liever te sneuvelen dan terug te wijken of zich over te geven. In tegenstelling hiermede wordt door een woordvoerder van de Abessijnsche regee ring aan den correspondent van Reuter- AJJ.P. medegedeeld, dat de bevelvoerders van de Abessijnsche legers ln het Noorden naar den letter het bevel van den Keizer len uitvoer leggen en zich langzaam te- ruktrekken zonder den viiand gelegenheid te geven slag te leveren zoodat zij de Ita lianen steeds verder het land ln trekken. De strijd in het Zuiden. Uit het feit. dat te Addis Abeba toege geven wordt, dat een belangrijke oost ;n het dal van de Webbe Sjebeli in Italiaan- sche handen is gevallen, kan worden afge leid. dat de Italianen zonder ophouden (nm operaties ln Ogaden voortzetten. (Copyright Reuter-A.N.P.). Van Italiaansche zijde verwacht men «en tegenstand van beteekenis bil Ma kalle. zoodat de bezetting nog vanavond zou zijn voltooid. De linkervleugel van de Italiaansche troepen moet heden Agoela. on een vijf tiental kilometers van Makalle. bezetten. De rechter flank marcheert naar het luiden van het Hauzlengebied in de rich ting van Makalle. Adrigat en Hauzlen zijn thans door een weg verbonden. In een Abessijnsch regeeringscommu- nirjué wordt medegedeeld, dat bij het long-te bombardement van Gorahel zeven zoldaten werden gewond van wie twee ernstig. In Ogaden worden de weersomstandig heden veel beter, zoodat de operaties ge makkelijker worden. De Ethiopische strijdkrachten worden uitgebreid en nieuwe wapenen worden ontvangen. In den loop van November kan men een aantal gevechten verwachten welke de be slissing zullen brengen over de bezetting van bepaalde strategische punten. In het oorlogsbulletin wordt er melding van gemaakt, dat een afdeeling Abes- syniërs. toen deze door een groote troep Italianen werd aangevallen, één man heeft achtergelaten, die gewapend met een machinegeweer zijn geheelen voorraad, bestaande uit 400 patronen verschoot, het wapen vervolgens brak en er ln slaagde te ontkomen. Deze man zal wegens zün dap perheid door den Negus worden gedeco deerd. De heldendaad werd bedreven bij de Webbe Sjibeli. Omtrent het neerschieten van twee Ita- Uaansche vliegtuigen aan het Zuidelijk "out, deelt men te Addis Abeba officieel ffiede. dat het eene toestel dat nog ver schillende bommen aan boord had toen het oo den grond neerkwam ontplofte. Hierbij werden verschillende Abessiinsche solda at1. die zich dicht in de buurt van het vallende toestel bevonden, gewond. Het an dere toestel ontplofte niet. doch werd ge- "w vernield. De inzittenden van de beide festellen zijn om het leven gekomen. De Negus over den toestand aan de fronten. Negus heeft »en vertegenwoordiger ;Ju het Duitsche Nieuwsbureau in audiën- e ontvangen en hem een aantal inlich- Sere™ ever den militairen toestand ge- Hij verklaarde dat de Italianen hun op- aijCh aan de grenzen hebben geëindigd Ah» vs verder voortdringen. terwijl de ^vsiinsche strijdmacht nog opmarcheert, j "e verschillende legers betrekken de hun ^gewezen stellingen te voet met baar hei muildieren aangezien hun geen tvjou ter beschikking staan. Ih» eersten aanval drongen de Ita- Zii v de 'i'n AksoemAdoea—Adigrat rein deze 30 KM breede strook ter mij ^mder groote moeilijkheden bezetten. (.„sr" °b mijn bevel de troepen terugge- „sKen waren. Bil hun verder trekken Jti L «-«Alen. £311 tiM I'uliuuen evenwel od achter- Sc van Abessijnen welke den terug- *™t dekte. ^lianen doen hun opmarsch gepaard aan bombardementen. Zij hebben thans in genoemde linie verschanst. Het hangt geheel af van de ontwikkeling van den toestand wanneer de hoofdmacht van de Abessijnsche troepen zal ingrijpen. Aan het zuidfront hebben de Italianen de lijn Wal-WalGelediGerlogoebl niet overschreden. Gorahei bevindt zich nog ln Abessijnsch bezit. De Italiaansche actie in het Danakli- gebied is vrijwel waardeloos. Met groote opmerkzaamheid volgt men te Addis Abeba den aanleg van nieuwe vliegvelden door de Italianen, vooral die. welke dienen tot steunpunt voor bommen werpers. hetgeen erop duidt, dat binnen kort een aanval op de spoorlijn Djiboeti Addis Abeba zal komen. De verliezen van de Abessynlërs zün niet nauwkeurig bekend, aangezien elke tele grafische verbinding met de hoofdstad ontbreekt en dus de berichten langzaam binnenkomen. DE SANCTIES. De werkcommissie der sanctieconfcren- üe heeft gisteravond de juridische taken afgehandeld, die de conferentie haar in haar zitting van Zaterdag had opgedra gen. Behalve de reeds medegedeelde reso luties betreffende de aanvulling van de grondstoffenlüst en den doorvoerhandel naar Italië heeft de commissie ook de kwestie der clearingverdragen en der loo- pende contracten geregeld. In de resolutie betreffende de clearlng- overeenkomsten wordt voorgesteld, dat de regeering vanaf 18 Nov. het tijdstip van het van kracht worden der financietle en economische sancties geen nieuwe be talingen in lires op Italiaansche clearing- rekeningen voor exporten naar Italië mo gen aanvaarden. Derhalve moeten zij, voor zoo ver noodig, de uitvoering van alle cventueele clearing- of betalingsovereen komsten met Italië onderbreken en wel op zijn laatst op 18 November. Eventueel moeten zü de noodige bepalingen opstel len, dat die importeurs, die nog onbe taalde Italiaansche goederen ontvangen hebben of nog ontvangen, de betaling daarvan storten in een nationale kas. De gelden van deze kas zouden dan worden gebruikt voor het vereffenen van de vor deringen der exportfirma's. In de resolutie betreffende de loopend? contracten zijn voorloopig slechts de vol gende richtlijnen opgesteld: 1. Uitzonderingen kunnen alleen in ge val van contracten toegestaan worden. d:e gesloten zün door een staat of door instel lingen onder staatscontrole of voor reke ning daarvan en die betrekking hebben op goederen, die voor de betrokken im porteerenden staat van essentieeie betee kenis zijn. 2. Minstens 20^ van den in het contract bepaalden totalen prijs moet voor 10 Oct. betaald zün, 3. Met verdragen, waarin een betaling in goederen staat opgenomen, welker export naar Italië volgens voorstel 4 verboden is, kan geen rekening worden gehouden. 4. De regeeringen moeten de subcom- nrssie der sanctieconferentie voor econo mische problemen op zün laatst op 10 No vember uitvoerige inlichtingen doen toe komen over ieder loopend contract. Deze inl'chtingen moeten uitgebreid worden tot de soort der goederen, het verschuldigde totale bedrag, het op 19 October reeds be taalde gedeelte van het bedrag en het. op 10 November nog verschuldigde bedrag. De commissie zal dan uiterlijk 12 Nov. de lüsten der contracten opmaken, waar voor haar een uitzonderingsbehandeling gerechtvaardigd schijnt. De werkcommissie heeft bovendien in een resolutie den boycot van Italiaansche producten aldus geinterpreteerd, dat het invoerverbod geen betrekking zal hebben op boeken, dagbladen, tüdschriften kaar ten en cartographische werken, noch op gedrukte of gegraveerde biljetten. De werkcommissie heeft tenslotte besluiten genomen betreffende de samenstelling van de subcommissie voor de uitvoering der sancties, die vanaf 18 Nov. permanent by- een zal zün. Daartoe zullen behooren: Sovjet-Rusland. Spanje, Polen, Zuid-Sla- vi?, Roemenië, Griekenland, Zweden, Tur kije en Zwitserland. Beroep op Amerika. De Negus heeft 'n radiorede tot Ame rika gehouden, gerelayeerd door de Co lumbia Broadcasting Company, waarin hij de Ver. Staten aanspoorde den Volken bond te steunen door sancties toe te pas sen. De Negus zeide geen critiek te willen uitoefenen op het feit, dat de Ver. Staten geen lid zün van den bond, doch nu is het tüd den bond te steunen. De zaak van Abessynië is de zaak der menschheid. des vredes en der rechtvaar digheid. Abessynië vraagt niemand het zwaard op te nemen tegen Italië. Duitschland en de sancties. Een verdere stap in de richting van sa menwerking van Duitschland met den Volkenbond bij het toepassen van sancties tegen Italië is gedaan. De consul-gene raal van Duitschland in Genève heeft den betrokken instanties n.l. medegedeeld, dat Duitschland de noodige maatregelen zou nemen om te verhinderen, dat speculan ten in Duitschland goederen opkoopen met het doel die met groote winsten weer te verkoopen aan Italië of Abessynië, Hull over de Amerikaansche neutraliteitspolitiek. Gisteren heeft de Amerik. minister van buitenlandsche zaken, Huil, voor de radio een redevoering gehouden over de neu» DE GEOGRAPHISCHE POSITIE DER STAD. (Van onzen speclalen correspondent W. F, Deedes.) ADDIS ABEBA, Woensdagavond 6 Nov. Voor zoover ik heb kunnen nagaan, valt het te betwijfelen, of de Abessijnen de verdediging van Makalle en het 'omlig gende gebied zullen voortzetten. In de hoofdstad zün de meeningen, zoo als gewoonlük, verdeeld. Geen twee offi- cieeie personen zyn het er over eens welke van de twee strategische plannen het meeste kans op succes biedt. Hoewel de Abessijnsche regeering zeer duidelijk geschrokken is van de snelheid, waarmede de Italianen kort geleden zijn opgetrok ken, ls zy geneigd te gelooven. dat de vijand geholpen wordt door mededeelin- gen van den overgeloopen generaal Ras Koeksa, Op het oogenblik hebben de Abessünen Makalle nog steeds in handen, maar te oordeelen naar mededeelingen uit de stad en uit het omliggende gebied, die ik dezen morgen heb ontvangen, lükt het niet mogelyk, dat de Abessijnen de verdediging veel langer kunnen volhou den. Allerlei elkander tegensprekende ge ruchten zijn natuurlijk in omloop; het meest betrouwbare rapport oppert de ge dachte, dat de Abessijnen niet van plan zijn de stad zelf te verdedigen, maar zich toe zullen leggen op het voortzetten van nachtehjke aanvallen op de Italiaansche troepen. Dit is een vorm van strydvoering, die den Abessijnen zeer wel ligt. De volgende détails, die ik vanmorgen heb kunnen verzamelen, geven een over zicht van de mogelykheden. Makalle, dat zich verheugt in een merkwaardige aard rijkskundige ligging, bevindt zich midden op een 2000 M. hoog plateau, dat even gelükmatig is als een biljarttafel. Dit pla teau, waarop Makalle ligt als een knop op een schild, strekt zich vele mijlen Noord waarts uit, maar de stad wordt aan de Zuid-Oost en Westzijde verdedigd door 'n steilen rotswand en diepe ravijnen. Zij is het gemakkelükst te bereiken van uit de richting van Adigrat, en dat is wat de Italianen gedaan hebben. Naar ik hoor, is het eveneens mogelijk de stad uit het N.- Oosten, de richting van Adoea, te berei ken, en het kan zijn, dat de Italianen versterkingen gereed houden langs dien kant. Het is onmogelük de slad uit het Zuid-Oosten en Zuid-Westen te bereiken, en aan den Oostkant maakt een zware bebossching het zoo goed als ontoeganke- lük. Deze züde heeft echter één voordeel. Het bosch is daar zoo dicht, dat de scho ten van de scherpschutters der troepen van Ras Kassa en Ras Seyoem er weinig kans hebben. Of de Abessynen in staat zullen zyn de Italianen tegen te houden, hangt volkomen af van de sterkte der Abessijnsche troepen op het plateau, die niet bekend is. Makalle is overigens, af gezien van zün strategische positie van geen belang. Er staan twee steenen palei zen, een ervan is door de Italianen ge bouwd, en de bevolking, die uit ongeveer 5000 man bestaat, ligt. verspreid over een gebied van büna 41/; K.M.2. (Auteursrecht Morningpost-A.N.P.) traliteitspolitiek der Vereenigde Staten. Het was duidelük, dat spr. in zyn rede zich niet zoo zeer baseerde op de huidige wetten betreffende de neutraliteit maar veeleer aankondigde, wat president Roo sevelt in Januari a.s. van het dan byeen- kemende Congres zou eischen. Huil gaf een uiteenzetting van de ont wikkeling van de neutraliteitskwestic, waarbij hij evens de door hem en presi dent Roosevelt gegeven waarschuwing te gen elk zakendoen met oorlogvoerende landen verdedigde. Voortgaande verklaarde Huil, dat deze zuiver negatieve houding niet voldoende was. Bij de tegenwoordige wetgeving kun nen elk oogenblik moeilijkheden ontstaan, welke Amerika in een oorlog zouden kun nen verwikkelen, hetgeen met de bedoe ling van de wetten in strijd zou zijn. De president heeft elastische volmachten noodig om zün maatregelen aan den dik wijls veranderenden buitenlandsch poli- tieken toestand te kunnen aanpassen en zijn invloed ter voorkoming van oorlogen tijdig en effectief te kunnen doen gelden. Zoo is bijv. de aan tyd gebonden afkondi ging van een uitvoerverbod van oorlogs materiaal een vergissing. Maar ook in veie andere opzichten moet de Amerikaansche regeering in staat zijn op elk oogenblik geschikte stappen te doen om te komen tot een vreedzame oplossing van internatio nale conflicten. Het behoud van den vrede is ten slotte beter dan een lijdelijk toezien met de zelfvoldane gedachte, dat de Ver eenigde Staten door een uitvoerverbod op wapenen en muniie hun neutraliteit be waard hebben en er zeker van zijn niet ill den strijd te zullen worden verwikkeld. President Roosevelt llet zich uit in gc- lyken geest. ENGELAND EN ITALIË. Van bevoegde Engelsche zijde wordt ver klaard, dat verschillende in de buitenland sche pers verschenen berichten omtrent het jongste onderhoud tusschen Mussolini en den Engelschen ambassadeur volkomen onjuist zün. In het bijzonder is het be richt onjuist, dat de Engelsche ambassa deur in den loop van het onderhoud tegen de anti-Engelsche betoogingen der laatste dagen geprotesteerd of de terugroeping van nog een Italiaansche divisie uit Lybië ver langd heeft. Men heeft slechts in groote trekken de mogelykheid eener ontspanning in de situatie in de Middellandsche Zee, onder vermindering der daar aanwezige strijd- krachten besproken, zonder in byzonder- heden te treden, of het omtrent het prin cipe ln het algemeen eens te worden. RECI.AME- 3397 INBRAAK TE SCHIEDAM. F. 2800 gestolen uit openstaande brandkast. Eergisteren ls op klaarlichten dag uit de brandkast van de firma Visser en Co. N.V. Distilleerdery de Vink aan de Lange Ha ven te Schiedam een bedrag van f. 2800 gestolen, bestaande uit f, 2400 aan bank papier en f. 400 zilvergeld. Daar ae buitendeur tijdens kantoortijd nooit gesloten is en de brandkast waar- schijnlyk niet op slot geweest is, heeft de dief gemakkelijk werk gehad. De directie looft 10 pCt. van het bedrag aan geld uit voor hem of haar, die aan- wüzingen kan geven, welke tot aanhou ding van den dief of dieven leiden. VERDUISTERING DOOR EEN DIENSTBODE. Door de politie te Amersfoort is gister middag in arrest gesteld een 22-jarige dienstbode, die in den loop van dit jaar by de familie A. v. R. te Amersfoort, bü wie zy in dienstbetrekking was, verschil lende bedragen had verduisterd, tot een bedrag van pl.m. f, 4000. Zy heeft een volledige bekentenis af gelegd. ONGELUK MET EEN LOCOMOBIEL. Te ongeveer half zes is gisteravond aan de Ruyterkade te Amsterdam een zware locomobiel, welke van de vrachtboot ..Hunze I" van de Hunze-Maatschapcü moest worden overgeladen in de motor boot DelftZaandam VII van de firma Boelhouwer, te Delft door het breken van den laadboom, waarin het gevaarte hing, met een zwaren slag die tot ver in den om trek hoorbaar was. in het ruim van de motorboot neergestort. De locomobiel sloeg gedeeltelijk door den bodem, zoodat de boot begon te zinken. Met hulp van een boot der firma Rutten en van een der booten van de havenpolitie kon worden voorkomen, dat de Delft-Zaandam geheel zonk. Het gehavende schip is naar de Amsterdamsche Droogdok Maatschappü gesleept en in een der dokken opgenomen. Heden zal de locomobiel met behulp van een bok worden gelicht. Als door een won der hebben zich bij dit oneeval geen per soonlijke ongevallen voorgedaan. MEISJE DOOR VRACHTAUTO GEGREPEN EN GEDOOD. Gisteravond even voor 6 uur is op de Asselschestraat ter hoogte van de Korte Nieuwstraat te Apeldoorn het 14-jarig dochtertje van den architect D. Prins door een noodlottig ongeval om het leven ge komen. Bü het uitwijken van een rechts van den weg staande bakfiets kwam zy met haar rüwiel te vallen en werd zü door een achter haar rijdende vrachttrailer gegre pen. Zü kwam met het hoofd onder de wielen van de zwaar beladen vrachtauto van de firma Schoolderman uit Apeldoorn en werd vrijwel op slag gedood. Naar ooggetuigen verklaren treft den chauffeur van de vrachtauto geen schuld. VERDUISTERING TE GRONINGEN. Bü de politie te Groningen heeft zich gemeld de 31-jarige B. A.. houder van het plaatselijk incassobureau ..Succes" die in het laatste jaar een bedrag van plm. f. 2000 heeft verduisterd. Het incassobureau ging den laatsten tyd slecht, waardoor A. niet meer aan zijn verplichtingen kon vol doen. Hij ging er toe over om gelden die hij te incasseeren kreeg, voor eigen reke ning te gebruiken. Wetende dat zün ar restatie elk oogenblik kon gebeuren, meld de hii zich bij de politie aan. De man is in verzekerde bewaring gesteld. Men is echter te Londen van meening, dat nadere besprekingen gehouden zullen moeten worden, vóór men zal kunnen be palen, of er eenige concrete actie zal kun nen worden ondernomen door Italië en Engeland ten aanzien van den toestand in de Middellandsche Zee. Deze besprekingen zullen, naar men meent te weten, ongetwy- feld plaats hebben De Italiaansche pers toont zich echter nog weinig optimistisch. Egypte wapent zich. In Egypte blijft men tal van maatrege len nemen ter verdediging. De heuvels rond Solium gelijken wel een fort. Op de toppen staan luchtdoel-kanon nen opgesteld en vèrdragend geschut, om i de grenssteden te verdedigen. Ook de omgeving van Mersa Matroe is aanzienlyk versterkt hier zyn troepen ge concentreerd en ls munitie opgeslagen. De wegendienst werkt in koortsachtige haast, om de wegen te verbeteren naar de westelyke woestün. De regeering heeft een crediet van 100.000 pond sterling geopend voor een autostrada van Cairo naar Alexandrië wel ke door 300 K.M. wopstli" zal loopen en langs Wadi Natron, waar belangrüke che mische bedrüven zijn gevestigd en o.a. sal peter wordt geëxploiteerd. AAN KINDERVERLAMMING OVERLEDEN. De 28-jarige echtgenoote van den heer M. v. d. H. te Almelo werd eenige dagen ■geleden in het ziekenhuis opgenomen omdat zü aan kinderverlamming leed De patiënte is gisteren hieraan overleden. BUITENLANDSCH GEMENGD. NEGEN ARBEIDERS DOOR ELECTR. STROOM GEDOOD. Te Povoa de Santairia in Portugal zijn negen arbeiders door electrischen stroom gedood. Zü werkten met een kraan, toen deze door een verkeerde manoeuvre in aan raking kwam met een hoogspannings kabel. o DE VLIEGTOCHT VAN SIR CHARLES KINGSFORD SMITH. Sir Charles Kingsford Smith is gister middag omstreeks 3 uur te Athene geland waar hij een goed uur benzine heeft bij gevuld en zijn toestel nagekeken. Toen is hü vertrokken in de richting Bagdad. DE LUSITANIA. Gisteren is aan boord van het schip dat de ligplaats van het wrak van de Lusitania thans beslist heeft vastgesteld, een herin- neringsdienst voor de slachtoffers gehou den, waarna de dienstdoende predikant een krans op de golven heeft geworpen beven de plek, op 18 K.M. uit de haven van Cork, waar het wrak zich bevindt. NIEUW WERKTUIG VAN DEN DOOD. Heel wat auto's zün in staat om een snelheid van honderd kilometer per uur te bereiken, als ze vooruitryden. Thans evenwel is er een voertuig uitgevonden, dat met een snelheid van honderd kilo meter achteruit zal kunnen rüden. Het bewuste vehikel is, naar de „Daily Express" meldt, een pantserauto, een uit vinding van een jongeman van Hongaar- sche afkomst.. Nicholas Straussler ge naamd, die thans genaturaliseerd En- gelschman is. De Straussler-pantserwagen, zooals het nieuwe voertuig zal worden genoemd, wordt door alle vier de wielen aangedreven. Bovendien is elk der wielen bestuurbaar, terwijl ze alle vier afzonderlyk van krach tige veeren zyn voorzien. De frontas be staat uit twee deelen, zoodat één wiel een hoogte van drie voet kan overwinnen, zonder dat een der overige wielen van den grond wordt gelicht. Indien een der wie len in een diepen granaattrechter raakt, kunnen de drie overige wielen den wagen op gang houden. De wagen zelf blüft hori zontaal, terwijl zün wielen in de meest groteske hoeken staan. De Straussler-pantserwagen kan op een geploegd veld een snelheid bereiken van ruim 70 kilometer per uur. terwül op vrij vlak terrein de snelheid tot honderd kilo meter per uur kan worden opgevoerd. Hü kan met deze snelheid op den vüand in- ryden, zyn kanonnen een licht en een zwaar afvuren en vervolgens weer met een snelheid van honderd kilometer per uur achteruitryden. Bovendien zou de wa gen zich even geruischloos voortbewegen als een personen-auto. Er zijn zes versnellingen voor 't vóóruit-, en zes versnellingen voor het achteruit rijden. Achter in den wagen bevindt zich tenslotte nog een speciale stuurinrichting voor het achteruitrijden. HET HUWELIJK VAN DEN HERTOG VAN GLOUCESTER. De Hertog en de Hertogin van Glouces ter hebben zich gistermiddag omstreeks 3 uur in een open rijtuig van Buckingham Palace naar St. Pancras Station begeven. Zij werden gedurende den rit overal geest driftig toegejuicht. Met een specialen trein zün zy naar Kettering vertrokken, op weg naar Boughton House, waar zy het eerste deel der wittebroodsweken zul len doorbrengen. Bü elk station werd het jonggehuwde paar toegejuicht, terwül het te Kettering enthousiast werd ontvangen. INBRAAK IN DE VILLA VAN MINISTER-PRESIDENT VAN ZEELAND. De Belgische minister-president Van Zeeland heeft te Boschvoorde, even bui ten Brussel een villa. Toen hij dezer dagen uit Genève terugkeerde, ontdekte hy dat tüdens zün afwezigheid inbrekers een be zoek aan zyn woning hadden gebracht. De ongenoode gasten hebben zilverwerk, juweelen en bontmantels ter waarde van enkele honderdduizenden franken meege- Trambestuurders, bedenkt dat uw voetbei een eenvoud'g waar' gekw:ngss' a~ iel <rr> geen slag werk is.

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 9