EXTRA BON Als ReclameÜBTo™!; f. 0.75 30 ct. p. p. s POnd f. 1.40 f. 1.65 LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 7 November 1935 UIT DE RIJNSTREEK. Wie niet van onze firma koopt is een dief van z'n eigen geld Speklappen 30 ct. p. p. bij 5 pond 1.40 Bukhl voor dames, dat allerwege bewon dering afdwong, ook de Wimpel- en Knotsoefeningen waren zeer gewilde en fceurig uitgevoerde nummers. Op de brug voor heeren le en 2e afd. niets dan lof. want hieruit sprak wel het kunnen van de kranige gymnasten. Als laatste num mer zagen wij weer een rhythmlsche dans uitgevoerd door een 14-tal dames In het hlauw, want het stelde voor „An der schonen blauen Donau". Dit was een waardig slot van dezen uitstekend geslaag den avond, zoozelfs dat op veelvuldig ver zoek dit nummer onder applaus nogmaals werd gegeven Na afloop dankte de voorz alle mede werkenden, doch vooral den directeur voor het vele werk voor de vereeniging en voor dezen avond. Sp. hoopte dat het ge presteerde bij allen goeden Ingang zal hebben gevonden in den vorm van een groei der donateurs. Hierna bleven nog velen voor een ge zellig dansje bijeen DOS. kan met ge noegen terugzien op de viering van haar 6e lustrum! NOORDWIJKERHOUT. Teraardebestelling van mej. Marijtje Broekhof. Onder groote belangstelling, zoowel uit Hillegom, als uit deze gemeente had op de St. Jozef-begraafplaats de teraardebestel ling plaats van het stoffelijk overschot van Marijtje Broekhof, het 19-jarig meisje, dat Zat. 1^ op zoo tragische wijze bij een auto-oifleval te Hillegom het leven verloor. Van alle zijden gaat diep medelijden uit naar de moeder der overledene. Zij ls weduwe en verloor bij dit ongeluk haar eenige dochter. OEGSTGEEST. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt morgen avond te 7 uur in openbare vergadering jiljeen. l. Opening 2. Notulen, ingekomen Stukken, mededeelingen 3. Onderzoek geloofsbrief J. Smit 4. Voorstel van B. èn W. inzake uitvoering motor- en rijwiel reglement 5. Comptabiliteitsbesluit 5a. Onderhandsche aanbesteding aanleg Wyttenbachweg 6. Behandeling ge- meentebegrootlng en begrooting grond bedrijf 1936. Rondvraag. RIJNSBURG. In de geheel bezette Ned. Herv. Kerk had de jaarlijksche dankstond voor het gewas plaats. Naar aanleiding van 1 Thes- salonicenzen 5 18 .Dankt God ln alles", wees ds. Peter op de plicht van eiken Christen om Gode altijd dankbaar te zijn. ook onder vaak moeilijke levensomstan digheden. De speldjesverkoop ten behoeve van de Doofstommengestichten „Effatha" te te Voorburg heeft ruim f. 44 opgebracht. Van gemeentewege worden de wal kanten van de Vliet grondig hersteld; een werk dat door verzakking meer en meer noodzakelijk bleek. VALKENBURG. De collecten ln de maand October hebben in de Herv. Kerk opgebracht voor de Diaconie f. 41.10; voor de Kerk f. 76.76; in de bussen f. 15.49 en de mnd. coll. f. 24.36. VEUR-LEIDSCHENDAM- Toen P. M. van het hengelen per rij wiel huiswaarts keerde, geraakte zün hen gel tusschen het voorwiel van de fiets, met het gevolg dat hij de macht over zijn stuur verloor en in een langs den Veurschestraat straatweg loopende sloot terecht kwam. Voorbijgangers brachten hem en zün rij wiel weer op het droge zoodat hij er met den schrik en een nat pak afkwam. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Het rapport over de gemeenterekening '34. De raad vergaderde onder voorzitter schap van burgemeester J. Wiegman. Af wezig met kennisgeving de heeren mr. Klewlet de Jonge en Bolten, terwijl Ir. Dresselhuls wegens ziekte verhinderd was De notulen werden vastgesteld. Bij de Ingekomen stukken waren proces-verbaal van opneming der boeken en kas van de gemeentebedrijven; een schrijven van het raadslid Bolten waarbij hij zijn benoeming tot lid der bedrijvencommlssie aanneemt; idem van den heer A. J. Hoogeveen, waar bij deze zijn benoeming tot lid van het bestuur van Maatsch Hulpbetoon aan neemt; voorts door Ged. Staten goedge keurde raadsbesluiten tot wijziging van de begrooting 1935; raadsbesluit tot uitlee- nen van kasgeld aan de gemeente Hendrik Ido Ambacht: en het raadsbesluit tot het om niet aanvaarden van eenige perceeltjes grond aan de Eikenlaan. Voorts van het college van Ged Staten bericht van ontvangst van de bij raads besluit van 28 Augustus JJ. vastgestelde politieverordening en tenslotte van dat college een schrijven houdende goedkeu ring van het raadsbesluit tot wijziging van de legesverordening. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Voorts ls ingekomen een schrijven van de afd Wassenaar van de SDA.P. betref fende het van gemeentewege ln het leven roepen eener kindervoeding. Nadat hier over door de meeste leden het woord was gevoerd, werd het verzoek in handen ge steld van B. en W. om prae-advies Op voorstel van B. en W. werd hierop zJi.st besloten in te trekken het raads besluit van 1 Augustus 1935 tot onder handsche verhuur van een perceeltje grond aan den Storm van 's Gravesandeweg. Ook werd zdist. besloten aan Th. van der Zalm een reductie groot f. 30,34 toe t< staan als pachter van een perceeltje wei land aan de van Zuylen van Nijeveltstraat. Aangenomen werd het voorstel van B' en W. tot aankoop van grond ten behoeve van verkeersverbetering van de hoek van Zuylen van NijeveltstraatOostdorperweg. De oppervlakte van het bewuste terrein bedraagt 87 vierk. M. ad f. 15 per vlerk. M. Voorstel van B. en W. om voor de con trole voor de bevolkingsadministratie deze op te dragen aan de meteropnemers van de bedrijven en hen daarvoor een extra vergoeding toe te kennen van f. 50 p.J. Na discussie werd het voorstel z.hst. aan genomen en het daarvoor verelschte cre- diet van f. 200 toegestaan. Voorloopige vaststelling gemeentereke ning 1934. De heer van Bemmelen, eerst aangewezen lid der daartoe aangewezen commissie, bracht een rapport uit waaruit bleek dat de commissie bij gebrek aan tijd, niet ln staat was het onderzoek ernstig aan te vatten. De commissie had zich dus uitsluitend bepaald tot het nemen van steekproeven en deze hadden geen aanlei ding tot opmerkingen gegeven. Zij kon echter niet de verantwoordelijkheid van het geheel op zich nemen en liet het aan den raad over uitspraak te doen om de rekening al dan niet goed te keuren. De voorzitter zeide dat de commissie met een verantwoordelijk voorstel moet komen en adviseerde haar het rapport, zooals dit nu is in te trekken en in de volgende verga dering met een verantwoordelijk rapport uit te komen. Hiertoe werd besloten. Tot leden der commissie van onderzoek der gemeentebegrooting 1935 werden ge kozen de heeren van Bemmelen, Dressel- huys en Kolff. Tenslotte werden eenige wijzigingen in de begrooting dienst 1935 z.h.st. goedge vonden, evenzoo eenige ontheffingen, ver leend op daartoe ingekomen bezwaar schriften tegen de belastingen. Hierna ging de raad over in besloten zit ting. Op de Primavera te Rotterdam ver wierf de heer D. T. Ruys alhier een eere- prijs (zilveren medaille K. v. K. Rotter dam i voor groep Chrysanthen alsmede een gouden medaille met lof van de jury aan Dec. groep Chrysanthen ln pot, tuinbaas de Gans. De heer D. T. Ruys (tuinbaas de Gans) verwierf eveneens twee kleine gouden medailles, n.l voor 20 gr. bl. Chry santhen in pot en 20 kl. bl. Chrysanthen. ALPHEN. „De Bron van Kracht". Voor de Ned. Herv. Jongelingsver. op G. G. „De Heere is Onze Banier", trad in het Evangellsatlegebouw, Hooftstraat als spreker op ds. P. J. Steenbeek van Oude water over bovengenoemd onderwerp. De bijeenkomst werd geopend met het zin gen van Ps. 24 vrs 2, 3 en schriftlezing, waarna spr. in gebed voorging Spr. wees er op. hoe zoowel in de wereldsche om standigheden, maar ook op de Jongellngs- vereeniging alle zaken ln orde kunnen zijn, zelfs goed in orde, maar men toch niet wordt voortgedreven omdat de bron van kracht ontbreekt. Wat ls b.v. een prachtig uitgerust zeilschip zonder wind? Zoo zal een jongellngsvereeniging niets beteeke- nen in kracht als de werking van den H. Geest niet wordt gekend. Bezit gij reeds deze bron? Zoo niet, dan heeft zoowel het tijdelijke als het eeuwige leven slechts ge ringe waarde en is dit niet veel meer dan den dood. In tijden van voorspoed gaat al les makkelijk en ls het ook makkelijk christen te zijn; inzonderheid voor de jon geren ls het ontzaggelijk moeilijk om staande te blijven. De depressie van thans legt zich ook op de harten, zoodat steeds blijkt dat de uitwendige omstandigheden van het christendom verslechterd worden. Naar aanleiding van de tekstwoorden in Richteren 14 vrs 59 schetste spr. de ge schiedenis van Simson. Spr. eindigde met den wensch dat velen deze eenige bron van kracht zullen vinden en zullen leeren hun ziel te begraven en te sterven aan Zijn graf en kruis om met Hem eeuwig op te slaan tot eer en verheerlijking van God s Naam en Koninkrijk. De bijeenkomst weid gesloten met het zingen van Ps. 35 vrs 13 en dankzegging. Vergadering Chr. Boeren- en Tuindersbond Door de afd. Alphen van den Chr. Boe ren- en Tuindersbond afd. Holland-Bra bant werd alhier in het vereenigingsgebouw een openbare vergadering gehouden een z.g. „praatdag" onder leiding van den heer Jac. Biemond. Na opening belichtte spr. het doel van deze bijeenkomst, waarbij hij liet uitkomen het belang van deze praatdagen, die het bestuur beter acht dan z.g. demon straties en protestvergaderingen. Na be handeling van ingekomen stukken, vragen en klachten, werden vraagstukken behan deld aangaande de melkbeperklng, de be perking van de margarine tot 50%, de var kenscentrale, pacht en hypotheekkwestie en dergelijke vraagstukken. De heer van Berkel besprak namens de Veehouderscen trale enkele klachten. Men stelde vele vra gen, die wat de veehouderij betreft wer den beantwoord door den heer van Berkel en wat den Tuinbouw betreft door den heer Havenaars, die meedeelde dat om streeks half November de steunuitkeering zal plaats hebben. De voorzitter gaf nog een algemeene uiteenzetting waarna slui ting volgde. ZEVENHOVEN. De collecte in de Geref. Kerk voor de Evang. arbeid in België bracht op f. 6.35. Benoemd tot consulent der Geref. Kerk ds. J. D. Speelman te Nieuwveen. ZOETERWOUDE. Raadsagenda. As. Dinsdagmorgen zal de raadsverga dering van 21 October jl. waarin de be grooting wordt behandeld, worden voort gezet. Aan de agenda is nog toegevoegd: Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het uitbreidingsplan voor het gebied, om sloten door den Rijn, de Meerburger watering, den Spoorweg LeidenWoerden en de grens der gemeente Leiden. Gedurende het eerste halfjaar 1935 werden door het pl. Crisiscomité alhier behandeld 64 aanvragen om steun B., waarvan in 55 gevallen steun werd toe gekend. terwijl er 9 werden afgewezen In totaal werd ontvangen van Nat. Crisis comité en gemeente een bedrag van f. 315, terwijl werd uitgegeven een bedrag van f. 285.10, zoodat dus nog f. 29.90 beschik baar is. Voor de betrekking van aankomend teekenaar bij gemeente-werken alhier heb ben zich niet minder dan 200 sollicitanten gemeld. Onze plaatsgenooten, de heeren P. Zaad en K. Schelllngerhout herdachten hun 25-jarige Jubilea in dienstbetrekking bij de firma H. v. Leeuwen alhier. Ten kan tore der firma werden zij door de directie op hartelijke wijze toegesproken en gecom plimenteerd onder aanbieding van een enveloppe met inhoud, terwijl hun ook het verdere van den dag tal van gelukwen- schen bereikten. De opbrengst van den speldjesdag ten bate van „Het Groene KrulV' bedraagt f. 154 45'/.. De arbeider R., werkzaam bij de werkverschaffing bij den aanleg van het Boschpark aan den Buitenweg had het on geluk met het hoofd te vallen op een kip- kar. De man, die een ernstige bloedende snijwond bekwam, werd door dr. H. ver bonden en overgebracht naar zijn woning. BOSKOOP. Vergadering „Plaatselijk Nut". De ver. „Plaatselijk Nut" hield ln hotel „Klaassen" een openbare vergadering. Na een inleiding van den voorz. gaf hij het woord aan den spr., den heer Johan Boezer, van Den Haag. die de onderwer pen: „De koopman van Venetië" <nJ. de rechtspraak in het 4e bedrijf) en vervol gens ..Saul en David" (Saul bij de waar zegster) behandelde. Beide onderwerpen werden aandachtig beluisterd, terwijl de spr. bij het einde een hartelijk applaus in ontvangst mocht nemen. Na de pauze hield de heer Boezer nog verschillende humoristische voordrachten. Het was een uitstekend geslaagde avond. Hulpbrug over de Gouwe. Met de werkzaamheden voor het leggen van een hulpbrug over de Gouwe in deze gemeente, die geplaatst zal worden nabij hotel „Neuf", ls een aanvang gemaakt. Wanneer het noodlge heiwerk afgeloo- pen is, zal de klapbrug uit Waddinxveen als hulpbrug alhier dienst doen. Daarna zal de Boskoopsche draaibrug, die terdege de sporen van den ouderdom begint te vertoonen, worden afgebroken. Diefstallen van rijwielen. In den laatsten tijd, worden wederom rijwielen gestolen, die onbeheerd hetzij op het erf. of ln een poort worden neergezet. Dezer dagen zijn eigenaars van rijwielen aan den ReUerskooperweg het slachtoffer geworden. Een heeren- en een damesrilwlel zijn uit een poort nabij hun woning ont vreemd. Voor Zondag 10 November zal de Zondagdienst worden waargenomen door dr. A. S. Kater, telef. 38. Op de Primavera te Rotterdam ver wierf de fa. Felix en Dijkhuis alhier een gouden medaille voor groep Keulen met herfsttinten. De heer J Boer Gzn alhier verwierf een kleine gouden medaille voor 2 groepen besheesters. Een zilveren medaille van de afd. Haarlem Kon. Mij. v. Tuinbouw groep Coniferen en heesters ontving onze plaatsgenoot C. B. van Kes Kz. Getuigschrift van verdienste werd uit gereikt aan den heer J. J. van Oosterom alhier voor roos Hazel Alexander". KOUDEKERK. DE A.S. RESTAURATIE DER NED. HERV. KERK. Uiteenzetting der werkzaamheden. In de koorzaal der Ned. Herv. kerk werd een gemeente-avond gehouden in verband met de as. restauratie der Ned. Herv. kerk. Nadat gezongen was ps. 68 14 opende ds. Odé deze samenkomst met gebed en heette allen hartelijk welkom. Het deed spr. ge noegen dat zoovelen waren opgekomen. Hierna zette spr. uiteen wat het doel ls van dezen avond n.m. om de gemeente in ken nis te stellen met hetgeen er aan het kerk gebouw zal gerestaureerd worden. De grootste oorzaak is wel dat men in vroeger tijden de dwarsbalken uit schip en boog gewelven heeft weggenomen, waardoor de kap zoodanig ls gaan zetten, dat daardoor de muren naar buiten worden uitgedrukt waardoor ook de pilaren en muren zooda, nige scheuren en breuken beginnen te ver. toonen, dat noodzakelijk moet worden in. gegrepen. Bij een door den kerkarcliitect den heer R. v ,d. Kloot Meljburg ingesteld onderzoek ls gebleken dat ons kerkgebouw noodzakelijke herstellingen behoeft. Daar echter deze restauratiewerken van zooda- nigen omvang zijn, dat deze de draa;. kracht der gemeente te boven gaan, is door kerkvoogden aan het Rijk, de Provincie en de Synode een adres om subsidie gericht. Deze adviezen hebben mede de sympathie van monumentenzorg en zijn gezien de noodzakelijkheid der restauratlewerkeu van ons kunsthistorisch gebouw, gunstig ontvangen. Ook van de Synode ls reeds subsidie toegezegd. Niettegenstaande op de begrooting belangrijk is bezuinigd en mea ook op een minder bedrag aan subsidie moet rekenen dan ls aangevraagd, zal an- dermaal van de gemeentenaren een groot flnantieel offer worden gevraagd Vervolgens werd namens kerkvoogden door den heer J. D. de Kort nogmaals ge wezen op de noodzakelijkheid dezer restau ratie, op het nemen van de eenparige be. sllssing der kerkvoogden en notabelen om de restauratiewerken te doen en op welke wijze ln het bedrag dat door de gemeente naren moet worden bijgedragen zal worden voorzien. Spr. wekte allen op tot samen werking! Hierna gaf ds. Odé gelegenheid tot het stellen van vragen waarvan een ruim ge bruik werd gemaakt. De heer Rollema dankte namens kerkeraad en kerkvoogden ds Odé voor de wijze waarop hij dezen avond heeft willen leiden, waarna ds. Odé eindigde met dankzegging. De collecten in de Ned. Herv. kerk brachten in de afgeloopen maand op voor de Diaconie f. 104.92, voor de kerk f. 64 88'/i Restauratiefonds f.53.69, Offerblokken f.5.84 busje plaatsengeld f21.87'/i. RIJNSATERWOUDE. Vrachtauto in de sloot. Een vrachtauto van den expediteur van Rijn uit Alphen is bij het uithalen voor een ander vervoermiddel weder in de vrij diep wegsloot geraakt. Er wordt niet aan gedacht dat de berm van den verharden weg zeer week ls en voor zware vrachten niet te berijden. De wagen was beladen met een vracht steenen; gelukkig kwamen geen persoonlijke ongevallen voor. Het ls thans de vierde maal binnen betrekkelijk korten tijd dat een dergelijk ongeluk ge beurt. Men zij gewaarschuwd voor de zwakke bermen, zoowel onder deze ge- meente als onder de gemeente Leimulden. WADDINXVEEN. Weer een granaat! Thans zijn de achtste en negende groote granaat te voorschijn gekomen bij de zandaanvoer voor den nieuwen rijksweg Den Haag, Waddinxveen, Rotterdam. Voor de zooveelste maal werd de hulp van de artillerie-inrichting aan de Hem- brug ingeroepen door den burgemeester om de gevaarlijke projectielen te doen springen. Binnen een paar dagen tijds werden een 25-tal processen-verbaal opgemaakt wegens verkeersovertredingen. Men zij gewaarschuwd! De heer H. van Wageningen alhier, is benoemd tot machinist aan het water gemaal „De Nieuwe Veenen" te Moer- capelle. Door B. en W. wordt aan den raar voorgesteld den prijs van de electrischf energie per K.W.U. te verlagen met 2 een: voor lichtstroom en met 1 cent voor wat betreft levering bij vastrecht. Alhier ls opgericht een afd. van hel Ned. Bijbelgenootschap met aanvankelijk 60 leden. De afdeeling werd opgericht na een samenkomst in de Ned. Herv. Kerk alhier, waarin o.m. het woord werd ge voerd door ds. L. Vroegindeweij en ds. W. J. Smldt; resp. Ned. Herv. en Geref. pre dikant te dezer plaatse. F». I. ZANDVOORT's Slagerijen LEIOEN: Oude Vest 55, Telef. 880 - P.K. Koorsteeg 26, Telef. 514 - Hoogewoerd 42, Telef. 3390 - Van der Waalsstr. 19, Telef. 3717 - Oegstgeest, Kempenaerstr. 87, Telef. 2411 Noordwijk, Kerkstraat 64, Telefoon 100 Alphen aan den Rijn, Prins Hendrikstraat 29, hoek Zaalbergstraat, Telefoon 348 Hoofdkantoor: Conservenfabriek en Engrosslachterij De Rijnstreek, Hazerswoude, Telefoon 1785 3384 nAM Hp. Hoofdkaas, H P- Tongenworat, A n A DUll H p. Rookworst, H P- Leverworit U» f H Voor Werklooien op vortooo stempelkaart: f f\ A A Vi pond Hoofdkaas. K pond Loverworst, M pond Rookworst I. 5 pond bladreuzel RUNDVLEESCH Malsche Biefstuk 65 ct. p. p. Rosbief 45 en 50 ct. Ossenhaas 70 (ook gedeelte) Rundergehakt 30 ct p. p. bij 4 pond f. 1.— Soepvleesch 35 ct. p. p. Mag Rund.lapp. v.af 35 ct. p. p. Ribstnk vanaf 45 ct. p. p. Contrafilet 55 ct. p. p. Staartstuk 50 ct. p. p. 3 pond Rund. Rollade f. 1.10 4 pond Runderlappen 1.20 Rauw Rundvet 40 ct. p. p. Gemalen Rundvet 35 ct. p. p. Klapstuk 40 ct. p. p. Schenkelvl. m. been 30 ct. p. p. VARKENSVLEESCH Hafscarbonade 37 ct.p.p. Ribcarbonade 40 ct.p.p. Haascarbonade 44 ct.p.p. Varkenslappen 40 en 45 ct. p. p. Varkensfricandeau 50 cft p. p. Dik vet gerookt spek 30 ct. p. p. Mager Spek 40 ct.p.p. Bladreuzel 35 ct. p. p. Kransreuzel 25 ct. p. p. LAMSVLEESCH Lamslappen 25 ct. p. p. bij 4 pond 95 ct. Lamsschouder 35 ct. p. p. bij 3 pond 100 ct. Lamsbout40 ct. p. p. bij 3 pond 110 ct. Lamscarbonade 35 ct. p. p. SLANK KALFSVLEFSCW Kalfsfricandeau v.af 60 ct. p. p. Kalfslappen vanaf 40 ct. p. p. Kalfstongen (groot) 75 ct. p. st. Kalfsgehakt vanaf 35 ct. p. p. Blinde Vinken 75 ct. p. p. Kalfsoesters 80 ct. p. p. Kalfsschenkels. Kalfsrollade vanaf 40 ct. p. p. Rauwe Kalfslever 50 ct. p. pond VLEESCHWAREN Boterh. worst 14 ct. p.pond Bloedworst 25 ct. p. p. Tongenworst 12 ct. p. ons Gekookte Ham 14 ct. p. ons Lunchham 17 ct. p. pond Hoofdkaas15 ct. p. P- Plockworst 12 ct. p. ons Rookvleesch14 ct. p. ons Rauwe Rookworst met loodje 35 ct. p. pond Rookworst als paling 35 ct. p. p- Leverworst, wereldberoemd 30 ct. p. pond 4-2

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 8