EENDJES VOEREN CORRESPONDENTIE. OPLOSSINGEN. GOEDE OPLOSSINGEN. Prijsraadsels! Is dat geen verrassing? Ik cht: laat ik nu in November nog maar er eens prijsraadsels geven en dan in cem-ber zooals altijd vóór de Kerst- cautie. Ik hoop dat jullie ze aardig en [tig vindt; je kunt uitkiezen welke je i prettigste en gemakkelijkste vindt. uilen jullie doen, wat ik vraag: naam, ftijd, tijdig inzenden, geen brieven er schrijven. 0 en Eempien Wassenaar, ik hoop dat lie een prettigen avond hebt gehad met gymnastiek-uitvoering. Mogen de fami- eden daar ook naar toe om te kijken? ii ja, je moet het maar afwachten of omie en poes goede vrienden willen iden; je kunt er toch niets aan doen. lli de Blauw, geen tijd meer om mee doen? Dat is jammer. Nu het ga je goed je verdere leven. tans Kroesemeyer, je mag gerust gaan edoen, je behoort tot de grooteren en mag my. Tante noemen. De raadsels eten vóór Maandagmorgen 9 uur op het eau Leidsch Dagblad zijn, de meeste deren bezorgen ze daar Zaterdags of idags al. Wil je alsjeblieft niet met de inkt schrijven, dat vind ik zoo naar te lezen. ntje Kloeke, zoo, is Gonnie een vrien- netje van je? Ja de vorige week deed voor het eerst mee. icobus en Leendert Moraal, zijn jullie r Katwijk geweest om de gestrande er te zien, zoo iets had je misschien nooit gezien. isca van Gijzen, was verleden week de ierkrant verloren? Zorg er dan nu maar 1 voor nu er prijsraadsels in staan, tske en Marietje van Akker, er hoeft sch niet altijd een lange brief bij en prijsraadsels zeker niet. os en Bep Bouter, ik ken jullie naam j1 heel goed hoor, ik weet dus best hoe moet. Ja, het was eenige dagen eigen- onnatuurlijk zacht weer voor No- oer. ertal van Vliet, gaan jullie alle vier November naar dien avond van de rtvereeniging? Dat zijn altijd vroolijke den niet waar met muziek en tooneel- ies. Doen jullie ook aan iets mee? nnie de l'Ecluse, zoo is het altijd ver- llend, jij vindt het erg prettig om naar school te gaan en in andere (en las ik: hè, maar een paar dagen itvacantie, dat is zoo kort. os Vos. als je eens een ander raadsel later, dan mag je dat wel sturen, latje Lefeber, ben je zoo ijverig pan- ppen aan het breien, dat zal je moeder heerlijk vinden, die zijn altijd te ge ien. rus en Kees de Geus, het was toch wel geaellig die vier vacantiedagen, ian je weer eens flink wandelen, spe- lezen en zoo van alles wat. r zusjes Hartevelt, zoo Rie, heb je i aardige voordracht gedaan op dat ieest, de titel is al grappig. En wie van gaan er nu naar dat jaarfeest van naaischool? moet daar ook een wat dragen? de Graaf, dat vind ik heel aardig dat jij nu mee gaat doen, nu Truus tijd meer heeft. Truus heeft jaren meegedaan, die kan je dus mooi op helpen. Je mag mij natuurlijk ook e noemen. t J. Boogaart, wel ja, met de winter den ben je binnen inplaats van bui- !e spelen, dus kunt dan gezellig weer ladsels oplossen. ntje Stikvoort, ik ga nog niet veel lit, alleen 's morgens en 's avonds een uur op en verder te bed. P Rozier en Annie Pardon, jullie mo ot 16 jaar meedoen. De brieven moe- 'óór Maandagsmorgens 9 uur op het iu Leidsch Dagblad zijn, bezorg ze niet op het laatste oogenblik. ia en Maartje Sierag, die raadsels in er al bijna allemaal eens ingestaan, ammer voor jullie. fc van Egmond, ik heb nu weer heel raadsels in voorraad, ik weet heusch wit mijn hoofd nu, wat of jij mij de, of het geschikt was en nu van- heb ik geen tijd om alles na te kij- >u ik met de correspondentie bezig 'as van Eyck, stonden er raadsels ln 'rief, die verloren is geraakt? dat romer, want dan kan ik ze niet sen. Varkevisser (Zoeterwoude), bij prijs- Al de eendjes in den vijver, Zwommen kwakend naar den kant, Want er stond een lief, klein meisje Met een trommeltj' in haar hand. Al zijn het maar domme eendjes, Zooiets zien ze al vooruit. Meestal brengt zoo'n aardig meisje Hun wat brood of wat beschuit. En zij kwamen uit het water Om te zeggen: „Krijg ik iets?" Maar het meisje commandeerde: „Wie op 't pad loopt, die krijgt niet3!" (Nadruk verboden). Maar al gauw was heel de vgorraad In het water uitgegooid, Werden nog de laatste kruimpjes Voor de eendjes rondgestrooid. Nu, dag vfjindjes, ik zal vragen, Of mijn moeder 't brood bewaart En ik zal het komen brengen, Als ik wat heb opgespaard. PAULINE. Kwak, kwak, kwek, daar ging 't troepje Wag'lend weer het water in. Toen begon het kind te gooien En dat was wel naar hun zin! raadsels behoeft men nooit een aparten brief te schrijven, dan mogen jullie allen tijd gebruiken voor de prijsraadsels en ik krijg altijd extra veel brieven, dus meer werk om alles na te zien. Mappy Rührwien, je had het goed ge raden, je mag mij dadelijk Tante noe men. Je behoeft er heusch niet altijd een langen brief bij te schrijven. Dat is juist goed, dat je zelf mag opeten, wat je hebt gekookt, dan proef je of je het goed hebt gedaan. Geertrui en Emma de Groot, zoo eenige dagen vacantie is tooh al mooi, om allerlei te doen waar je in schooltijd geen tijd voor hebt. Woont je grootmoeder ln Lei den, ga je er dikwijls heen? Rieka Meljee, ik zie uit je brief dat jij ln de herfstvakantie ook allerlei gezelligs hebt kunnen doen, wat natuurlijk in den schooltijd niet kan, de jeugd van tegen woordig (heeft maar veel vacantie en kan genieten. Rietje van den Berg, weineen je hoeft er niet geregeld een brief biji te schrijven, alleen als je er lust in hebt, doe het dan maar. Sientje Timmersmans, was je moeders verjaardag een vroolijke feestdag? Zeker wel hè? Hadden jullie voor aardige ver rassingen gezorgd? Een goed idee van je om die foto's naar Zuid-Afrika te sturen. Schrijven jullie elkaar geregeld? Carolientje Verbiest, dat heb ik wel al gezien van die knipselprijswaag. Groot gelijk dat je er allen aan meedoet, want al won je niets tot nu toe, het werk is ook al aardig zoo met elkaar. Rietje Laman, heb je Maandag 'n pret tigen dag gehad in Den Haag? Die laan en die straat zijn heel ver van mij, aan een heel ander eind van de stad. Jullie hadden mooie rapporten 'hoor, vooral Paultje. Neeltje van Katwijk, een goed rapport hoor. Heb je zulke lieve kleine broertjes. Vond Henk het wel goed dat de kleine zijn geitje wegpakte. Help je moeder maar goed. zoodat ze een flinke dochter aan je heeft. Allen hartelijk gegroet en kijkt goed naar alles wat ik bij de prijsraadsels schreef. Me], A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Den Haag y. Beuningensteat 42. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Een portret. 2. Kou vatten. 3. September, beer. peer, mest. 4. De kleeren maken den man. 5. De barbier. 6. Neger, regen. 7. Naaldwijk. Waalwijk, aal. Waal wijk, naald. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Annie Keyzer, Wim Keyzer, Piet Lagas, Rietje Keyzer, Frans Kroesemeyer, Eem pien Wassenaar, Jo Wassenaar, Kees de Geus, Dorus de Geus, Geertruida Blote, Rie Hartevelt, Prijna Hartevelt, Jannie Hartevelt, Cootje Hartevelt, Dientje Oli vier, Lientje Lefeber. Rlka de Graaf, Toos Vos, Carolientje Verbiest, Sientje Tim mermans, Marietje Laterveer, Rieka Uljee, Emma de Groot, Geertruy de Groot, Wim Nieboer, Jannie Nieboer, Jacobus Nieboer, Piet Dekker, Rietje van der Berg, Lies Schenkeveld. Mappy Rührwiem, Alt Varkevisser (Zoeterwoude), Truus van Eyck, Piet van Egmond, Maartje Sierag, Aafje van Haalem, Annie Pardon, Bep Rozier, Jan Brokaar, Marie Brokaar, Mientje Stikvoort, Jenny van Houten, Piet van Schayck, Piet Boogaart, Ida Marie de Graaf, Cornelis Smit, Rietje Laman, Neeltje van Katwijk, Hennie de l'Ecluse, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Toosje Bou ter, Beppie Bouter, Jannie van Biezen, Cornelis J. Arbouw, Jaantje Braxhoven, Beppie Braxhoven, Ali de Blauw, Jitske van Akker, Marietje van Akker, Cisca van' Gijzen, Bram Bavelaar, Frans de Water, Jannie de Water, Mientje de Water, Henny van Vliet, Jacobus Moraal, Leen dert Moraal, Antje Kloeke, Lena Sierag, Johan van Nood, Maurits van Nood; Tineke van Nood, Jaap Kruit. L. Kruys- wijk (je voornaam altijd voluit schrijven, niet alleen één letter, je doet pas mee, dus ik weet je voornaam nog niet).

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 15