LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Dinsdag 29 October ÏP>5 UIT DE RIJNSTREEK. lutusschen „omgedraaide meerderheid", je heer P. Guyt schaarde zich aan de zijde jjn de, minderheid. Wethouder Velt- tomp. was van meening, dat het voorstel den Voorzitter veel te duur zal worden, je heer v. Tongeren wilde centralisatie en looveel mogelijk in het gemeentehuis, dat «let voor niets een kwart miUlioem heeft gekost. Men loopt anders gevaar dat men t; een tweede secretarietje bij zou gaan touwen. Ook dr. Lodder was bevreesd voor te hooge kosten bij verplaatsing van de iteunadministratie naar de arbeidsbeurs, je heer B. v. d. Bent woes op den slechten toestand, zooals die ts bij de arbeidsbeurs waar de menschen soms bulten moeten jachten De voorzitter wees er op, dat de werkzaamheden op de secretarie zich meer en meer uitbreiden, ook en vooral door de administratie van steun, enz. Telkens wor den vanuit Den Haag werkzaamheden op gelegd en het secretarlepersoneel heeft dit iteeds gedaan zonder uitbreiding van per- joneel. Dit mag hier wel eens gezegd wor den; een woord van lof voor het secretarie- personeel is zeker niet overbodig. Doch eens gaat dat toch niet meer. Het gebeurt mms, dat alle personeel aan crisls-werk- raamheden bezig is. Spr. berekent wat het voorstel van de tegenwoordige meerder heid van B. en W. zal moeten kosten het geen hoogstens f. 5000.zou bedragen, je heeren Guyt en v. Rijs meenden dat voor het stempelen wel een andere rege ling is te treffen dan de tegenwoordige waarop de voorzitter antwoordde, dat men niet moet vergeten dat den Haag 80 °/o in de steunkoaten bijdraagt en dus zeggen schap wil hebben in de regeling. Na zeer lange discussie kwam het voorstel van den Voorzitter en Weth. Dubbeldam om ook de steunregeling en de administratie hiervan onder te brengen in het gebouwtje Burgerdljkstraat. Met 11 st. tegen werd dit voorstel verworpen. Tegen stemden de heeren J. v. d. Perk, C. v. Tongeren, J. Knik, H Grimbergen, T. Lodder, J. Hue- ling. P. Guyt, J. V. Elk, M. v. d. Marei, D. iteerburg en C. A. Veltkamp. Voorstel inzake bezoldiging schoolarts. Ged. Staten hebben in overweging gege ven de salarisgrenzen te bepalen op 1. 5700 met 5 twee-jaarlijksche verhoogingen van 1.200 is f. 6700. Aangezien de overige bestu ren der bij den kring aangesloten gemeen ten zich op het standpunt stellen dat aan het verzoek van Ged. Staten moet worden joldaan, zijn B. en W. van oordeel dat er alleszins termen aanwezig zijn, om in dit opzicht een tegemoetkomende houding aan te nemen. De heer Guyt zelde het salaris meer dan voldoende te vinden. Spr. raischte niet meer te betalen al zou de dienst er om te niet gaan. Dr. Hueting relde, dat de Schoolarts no. 1 op de voor dracht staat voor de benoeming van direc teur van den Gezondheidsdienst te En schede. Laat de raad dus deze benoeming aiwachten. Enkele raadsleden meenen dat ondanks een dergelijke benoeming de schoolarts hier zal blijven. De heer v. Ton geren zeide schoolarts met een dergelijk salaris een ideale baan te vindenZondags geen dienst, 's nachts geen dienst, hij krijgt z'n auto; men kan thans wel zeggen van den schoolarts wat men vroeger zeide over het genoegelijke leven des gerusten land- nans. Vele medici moeten harder werken tegen lager salaris. De heer v. d. Zwan relde dat de raad van Katwijk op den goe den weg is. Voornamelijk van de hoogere ambtenaren moeten de salarissen naar be neden, zoo ook van den schoolarts. Stem ming: geen verhooging. Voor verhooging 7 Wouw, v. Rijs, B. Bent en de Wethou ders. Voorloopige vaststelling van de rekening tan den schoolartsendlenst 1934. De com missie bestaande uit de heeren H. W. Grimbergen, W. Kulk en P. Guyt stelde den raad voor te besluiten tot het voorlooplg taststellen van genoemde rekening met ren eindcijfer in ontvang en uitgaaf van -914620. (Bij dit onderzoex was de heer Guyt niet tegenwoordig.) Met alg. st. werd de rekening voorlooplg hstgesteld. Voorloopige vaststelling der gemeente- Riening 1934. De commissie, de heeren H. Grimbergen, C. van Tongeren en L. v. f 2wan, stelde voor de rekening voorlooplg 'lit te stellen en wel als volgt: Gewone tónst, ontvangsten f. 826.251.81, uitgaven 1119.142.43; batig saldo f. 47.109.38. Kapi- haldienst: Ontvangsten f. 219.969.64; uit- Bven f. 296.417.90; nadeel, saldo f.76.448.26. Goedgekeurd. Voorstel tot wijziging van de gemeente- hegrooting voor het dienstjaar 1935. Dit in '«band met een extra uitgave. Goedge keurd, Praeadvies op het adres van M. G. de jong betreffende het gebruik van de Open- hire School voor het geven van Gods dienstonderwijs op de Zondagsschool. Op 11 Gept-1.1. is aan den heer de Jong het recht gebruik der Openbare school opgezegd, tar de oude school door een nieuwe is 'ervangen. Thans verzoekt de heer M. de Jong op dit «sluit te willen terugkomen en hem op nieuw drie lokalen tegen een billijke ver breding ten gebruike af te staan. De heer Jong kon de gemeentezaal gebruiken doch deze is voor hem, aldus adressant, ongeschikt, daar Zaterdagsavonds daar 'eelal filmvoorstellingen moeten worden gegeven en elke Zondagmorgen de zaal zou moeten worden schoongemaakt. Deze op merking, aldus B. en W. bevreemdt ons, daar met hetzelfde recht zou kunnen wor den gezegd dat de school eiken Zondag zou moeten worden gereinigd. B, en W. adviseeren niet aan dit verzoek 'e voldoen en adviseeren het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Ook hierover weer een zeer lang debat, Voorna het voorstel van B. en W. ten slotte werd aangenomen. Tegen stemden de "wen J. Kulk, P. Guyt, v. Elk en Schone- 'eld. Tenslotte werd een voorstel tot vaststel mig eener verordening regelende de sa menstelling en den werkkring van de Com missie voor de werkverschaffing alsmede wijziging der verordening op de tappe- juen goedgekeurd. Na rondvraag volgde u"'ng met gebed. o KATWIJK AAN ZEE. - Door de politie ls aangehouden zeke rt A uit de Zuidstraat, die opzettelijk een «onaende sigaret in de hals van een 8-j. ?®S]e tusschen de kleeren had gegooid. 7® 4e politie en met de hulp van om- j»nders werd de brandende sigaret uit de tjj„,,.'an het meisje verwijderd; zij was jwijk verwond. De aangebrachte schade ""f «oor den dader vergoed worden. .ADRES VAN V. V. V. Inzake bebossching der duinen. Door V. V. V. is het navolgend adres aan den Raad verzonden; Geeft met verschuldigde hoogachting te kennen: het bestuur der Ver. tot Bev. van het Vreemdelingenverkeer te Katwijk aan Zee; dat harerzijds reeds eenige malen de aandacht is gevestigd op het feit dat in deze gemeente bosschen ontbreken; dat onze badplaats ln dit opzicht dus achter staat bij andere badplaatsen als Noordwljk, Domburg, Bergen, Oostvoorne, Texel enz.; dat een combinatie van zee en bosch als ideaal mag worden aangemerkt en het ge mis van dergelijk natuurschoon als een groote leemte wordt gevoelddat men toch heeft opgemerkt dat in plaatsen, die rijk zijn aan natuurschoon, het bezoek van zo mergasten éérder begint en ook langer duurt dan in plaatsen die alleen op de zee en het strand zijn aangewezen; dat ook des zomers, Indien bij ongunstig weer een verblijf op het strand niet mogelijk ls, de bosschen een verblijf aan de kust aantrek kelijk kunnen maken; dat door de afwe zigheid van bosschen het seizoen ln onze badplaats korter duurt en daaruit voor de inwoners een economisch nadeel voort vloeit; dat bosschen de vestiging van vreemdelingen ten zeerste bevorderen en het boschrljp maken en bebosschen van gronden een beduidende werkverruiming beteekent; dat derhalve het bebosschen van duinen en andere gronden ln deze ge meente dringend gewenscht ls; dat het be stuur zich niet ontveinst, dat het bebos schen van enkele dulnterrelnen op moei lijkheden zal stuiten, doch dat zekere gron dden daarvoor toch wel in aanmerking ko men; dat het adressant vergund moge zijn ln dit verband te wijzen op het land ge legen tusschen den Zeeweg en den Nieuwen Duinweg te Katwijk aan den Rijn, op de gronden gelegen ten Oosten van den Can- tineweg en op de duinen gelegen ln de om geving van het Zeehospitium en het kam peerterrein; dat voorts vele klachten wor den vernomen over het ontbreken van wandelpaden, rijwielpaden en richting borden ln de duinen, tengevolge waarvan het voor vreemdelingen zeer moeilijk valt zich ln de duinen te orlënteeren en daar wandelingen en tochten te maken; dat ook het aanleggen van paden aan vele han den werk kan verschaffen; dat adressante op grond van bovenstaande u beleefd ver zoekt te doen bevorderen, dat het aanleg gen van bosschen, wandel- en riewielpaden en het aanbrengen van richtingborden in de duinen met den meesten spoed ter hand worde genomen. o Openbare vergadering Ned. Bond van Kleinhandelaren ln het Visch- en Haringbedrijf. De afd. Katwijk van bovengenoemden bond hield haar vergadering in „Casa Cara". De voorz., de heer J. Hoek, heette allen welkom en bracht dank voor de groote opkomst. Nadat hij een lans ge broken had om zich te organiseeren, gaf hij het woord aan den voorzitter van den Bond, den heer K. Lammers. Wij hebben, aldus spr., ln den Katwijkschen voorzitter, den heer Hoek, een actief medewerker. De spreekbeurt van den heer L. Presser stel len wij op hoogen prijs. Hoe komen wij er toe om den kleinhandel ln het vlschbe- drijf te organiseeren? Deze taak ls veel omvattend. De meesten denken, dat ons werk gesubsidieerd wordt, maar het is liefdewerk. Door den druk van den groot handel hebben wij als tegenprestatie ook een bond opgericht. Vier jaar geleden had dit plaats in Utrecht. Wij trachtten sa menwerking met de groothandelaren te verkrijgen, maar wij wilden niet langer aan hun leiband loopen. Den 3den Sept. 1933 hebben wij den Bond opnieuw ODge- richt. Door het werken van den heer Presser zijn er reeds 25 afdeelingen in het land. Wij hopen nu maar dat de zaak verder moge bloeien! Op het ge houden congres heeft Katwijk actief deel genomen; zelfs de burgemeester van Kat wijk was aanwezig. WIJ staan niet kwaad willig tegenover den grooten bond. Spr. behandelde de tot stand koming van de VisscherU-Centrale. De bedoeling van de instelling was goed, maar door onderlin- gen strijd ls het een mislukking geworden. De reeders en de groothandel zwaaiden den scepter ln de vergadering te Den Haag. Spr. zette uitvoerig de tegenstelling tusschen den groot- en kleinhandel uit een en toonde het belang aan om zich aan een te sluiten en daardoor meer kracht te kunnen uitoefenen. De secretaris van den Bond, de heer L. Presser, besprak eveneens de Vlsscherij- Centrale. Spr. merkte op, dat men beter op zijn qui-vive had moeten zijn; de ge volgen ervan zijn aan ons zeiven te wij ten. Er zitten menschen in de Centrale, die niet deskundig zijn. Vroeger waren de toestanden beter. Een goed georganiseerd geheel is hoofdzaak, men moet op de hoogte van de toestanden zijn. Laten de verschillende groepen bijeenkomen en met elkaar overleggen, maar de heeren willen niet eens met ons spreken. We kun nen geen vertrouwen stellen in visscherij- betoogen, we zijn voor onze groepsbelan gen. Wij vragen ordening in het venters- vraagstuk. Onze gemeentebesturen zullen deze vraagstukken aan de orde brengen en voorstellen aan de ministers. Als wij zien op minister Deckers gaat onze ver- eeniging een goeden tijd tegemoet. Bij goedkoope visch ls de dure bakolie een „stulp voor het publiek". Wij moeten on zen Bond inschakelen; wij laten de Vis- scherij-Centrale niet los. In verschillende plaatsen wordt gewerkt voor credlet aan venters. Aan leder lid van onze vereenl- ging zal een erkenningsteeken van den Bond uitgereikt worden Wij zullen mede werken om ons nationaal vlsscherijbedrljf naar boven te brengen. Laten wij ons aaneensluiten, dan zal een nieuwe dage raad voor ons aanbreken. Voorzitter Hoek bracht beiden sprekers dank voor hun uiteenzettingen. Met de opwekking „eendracht maakt macht" sloot hij de vergadering. o RIJNSBURG. Teraardebestelling van den heer Joh. v. d. Gugten. Gistermiddag had op de Begraafplaats aan de Sandtlaan alhier de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van wij len den heer Joh. van der Gugten, lid van den Raad der Geref. Kerk te dezer plaatse. Nadat eerst aan het sterfhuis door den wljkpredikant een rouwdienst was geleld, begaf de lange stoet zich grafwaarts. De overledene werd grafwaarts gedragen door een aantal leden van het personeel van de Bloemenveiling „Flora" waar de overledene werkzaam ls geweest. Een groote schare vrienden en belangstellenden had zich om de groeve geschaard oni den overledene de laatste eer te kunnen bewijzen. Toen de kist in het graf was neergelaten trad ds. E. H. Broekstra, Geref. pred., naar voren, welke er zijn vreugde over uitsprak dat een zoo groote schare was samengestroomd Niet om hierin den mensch te eeren, maar om God te danken voor hetgeen Hij ons in broeder van der Gugten heeft geschonken voor Kerk, School en Maatschappij. Ds. Broekstra schetste den overledene als iemand die stil zijn weg ging ln dit leven, doch wiens levensdevies steeds ls geweest, zooals Paulus dit zegt in zijn brief: „W.ens Ik ben Welken lk dien". Spr. wees op de vergankelijkheid en- broosheid van het leven. Het gras verdort, de bloem valt af maar het Woord van God bestaat in der eeuwigheid. Dat is ook de troost bij dit graf. Hoewel de overledene onbewust dit aardsche leven verliet, Gods beloften zijn „Ja en amen". „Gij waart de mijne Ik de uwe". Spr. eindigde met de omstanders op de ernstige roepstem te wijzen, die er ook van dit sterven tot ons allen uitgaat. Op verzoek van de echtgenoote van den overledene liet spreker den psalm zingen die zoo geheel vertolkt het leven van den ontslapene; d'Eenvoudigen wil God steeds gadeslaan! Hierna sprak de heer J. Veenstra van Oegstgeest. zwager van den overledene, die o.a. ds. Broekstra dankte dat hij aan deze groeve het „Sursüm Corda" heeft doen hooren Voorts werd namens de familie dank gebracht aan de vertegenwoordiging van de Bloemenveiling „Flora" en aan de vele belangstellenden voor het medeleven door hen betoond. Ds. Bröekstra eindigde met dankzegging. Tot leiders van de nieuw opgerichte afdeeling van de Gef. Knapenvereeniging zijn benoemd de heeren J. C. Exel en TJ. ten Nijenhuis. Ten opzichte van de bouwplannen van de Woningbouwver. „Spinoza" (het z.g.n. tweede bouwplan) wordt vernomen, dat te dien opzichte tusschen de departementen van Financiën en Sociale Zaken nog geen overeenstemming is bereikt. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter z. van P. Prins en C. M. Kooiman; Cornelia d. van C. H. v. Star- kenburg en C. Schoneveld. Ondertrouwd: J. Bisdom j.m. 24 jaar en A. v. Duijn J. d. 22 jaar. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. Behandeling en aanneming der Gemeente- begrooting (Voortzetting). Bij de voortzetting der raadsvergadering waren de heeren Spierenburg en Witte- man met kennisgeving afwezig. De post waarop presentiegelden voor de leden der Commissie tot wering van Schoolverzuim waren verantwoord werd met f. 30 verminderd, zijnde het bedrag, dat dient voor presentiegeld. Alleen voor den secrtaris bleef de post voor f. 20 ge handhaafd. Eveneens op aandringen der Griffie zou de post, benoodigd voor het schilderen dei- muziektent moeten worden geschrapt, waaraan werd voldaan. Het lid Kruithof vroeg of het niet mo gelijk is subsidie te verleenen aan het Co mité. dat zorgt voor verpoozing van werk- loozen. Spr. heeft alle lof voor het werk van de comité-leden. De voorzitter is het comité ook sympathiek gezind, maar wil nog niet, door de overheid laten helpen zoolang de particulieren nog voor midde len zorgen, die tot nu toe nog voldoende zijn gebleken. Ook weth. Van Reijsen en weth. Van der Hulst spreken in dien zin. De post „Onvoorziene Uitgaven" wordt tenslotte gebracht op f. 1658,81. Kapitaaldienst. - De voorz. sprak over de wegenverbetering en het teerprocédé. Het lid Van den Nouland haalde hierbij aan den uiterst slechten toestand waarin de Engelschelaan en de Van den Berch van Heemstedeweg zijn. Spr. was versteld dat de Loosterweg bij de verbetering voor rang verdiende boven deze wegen. De voorzitter antwoordde, dat vooral de regen der laatste dagen oorzaak is van den slechten toestand der wegen. Spr. hoopte dat de toekomst de gelegenheid geven zal, dat alle wegen der gemeente eens van een gesloten wegdek zullen zijn voorzien. De Loosterweg ging voor omdat deze voor het interlocaal verkeer van meer belang is. Hierop werd de begrooting in haar ge heel zonder stemming vastgesteld. Tijdens de rondvraag bracht het lid Kruithof lof voor de voortvarendheid waarmede B. en W. hebben gehandeld om deze begrooting den raad aan te bieden. Hierna ging men over in comité-gene raal. WARMOND. Op Woensdag 6 November as. des n.m. te twee uur zal in een der lokalen der O.L. School gelegenheid zijn voor kostelooze In enting en herinenting. WASSENAAR. Voor de derde maal is bij den land bouwer v. d. P. een 2-tal schapen dood gebeten door honden. Een knecht, die de honden naging, heeft ontdekt wie de eigenaars zijn. De politie kon dan ook tegen mej. T. en den heer P. proces-ver- baal opmaken. ZOETERWOUDE. Bij het nazien der maten en gewich ten door de Rijks- en Gem. Politie alhier, zijn bij 8 winkeliers de maten en gewich ten in beslag genomen, daar zij niet waren voorzien van het vereischte geldige goed- keuringsmerk. Gevonden: Een gevoerde Nappa handschoen; een bril in etui metaal montuur. Terug te bevragen bij den gem. veldw. a. d. Rijndijk. ALPHEN. GEMEENTERAAD. De opheffing van de spoorlijn Alphen— Uithoorn Behandeling beroepschriften tegen geweigerde bouwvergunningen Rentelooze leening aan Rijnlandsch Borg stellingfonds Nieuwe straatnamen. De raad vergaderde. Afwezig wegens familieomstandigheden weth. W. J. Sprelj. De notulen werden goedgekeurd. De spoorlijn Alphen—Uithoorn Bij de mededeellng van B. en W. Inzake de gedane pogingen tot behoud van de spoorlijn AlphenUithoorn c.a. (door ons reeds gepubliceerd Red.) stelde de heer van 't Riet na een uitvoerig betoog den raad voor B. en W. uit te noodigen te onderzoeken om, rekening houdende met door hem aangegeven richtlijnen of overeenstemming kan worden verkregen omtrent de voorwaarden en een gevraag de proef zal worden genomen. De voor zitter zeide dat ook van de door den heer van 't Riet bedoelde proef gesproken is, doch men staat hier afwijzend tegenover. Om voor de derde maal den minister van waterstaat een audiëntie te verzoeken is voor B. en W. zeer moeilijk daar de voor zitter niet meer weet, wat den minister te antwoorden. Aan alles komt een eind. B. en W. hebben gemeend alles te hebben gedaan wat mogelijk ls en verwachten van verdere pogingen geen succes. B. en W. hopen dan ook van een dergelijke op dracht verschoond te blijven. Blijkens de cijfers is het tekort zoo groot, dat de al of niet opheffing geen verdere twijfel laat. Hoewel de heer van 't Riet, de moei lijkheden voor B. en W. begrijpt, hand haaft hij zijn voorstel, dat door den heer Cokx wordt ondersteund. De heer van 't Riet blijft zijn voorstel verdedigen. Zijn voorstel werd echter na discussie verwor pen met 133 stemmen. Vóór stemden de heeren van 't Riet, Cokx en Verdonk. Inzake het verstrekken van loontoe- slagen voor arbeidskrachten werkzaam in landbouw en boomkweekerij-bedrijven ontstond een bespreking, waarbij de heer Den Uijl informeerde naar het minimum loon. dat aldus de voorzitter door een commissie wordt bepaald. Op een infor matie van den heer B. Sprelj, of bedrij ven met minder dan f. 900 buiten de rege ling vallen, zeide de voorzitter dat hier van geen sprake is. Besloten werd aan de pluimvee- en ko- nijnenfokvereeniging „Eendracht" te Aar- landerveen voor haar ln December e.k. te houden tentoonstelling een bedrag van f. 5 te geven voor een medaille. Werd be sloten f. 25 toe te kennen aan het be stuur der vereen, tot bev. van het Tuin- bouwonderwijs alhier, en om gratis een verlicht en verwarmd lokaal beschikbaar te stellen voor de tuinbouwcursussen 1935 1936 en 19361937. Een voorstel van B. en W. Inzake de aanvraag van het be stuur der vereen, tot oprichting en in standhouding eener school met uitge breid leerplan in welke het onderwijs Gods Woord tot grondslag heeft, om be schikbaarstelling van gelden voor de aan schaffing .van leermiddelen en boeken ten behoeve harer scholen voor g.l.o. en u.l.o. aan de Stevinstraat, werd na dis cussie aangenomen. Tot lid van de com missie van toezicht op het M.O. alhier, werd herbenoemd de heer J. M. Hellegers. Tot gedelegeerd commissaris vanwege het gemeentebestuur ln het bestuur der speeltulnvereen. „Bloemhof" alhier, in de vacature H. G. Veltman werd benoemd de heer A. F. Ruyssenaars. Het afwijzend voorstel van B. en W. Inzake het beroepschrift van J. Th. Hooy- mans te Stompwijk tegen het besluit van B en W., waarbij hem een bouwvergun ning is geweigerd, werd aangenomen. Volgde een dergelijk beroepschrift van den heer G. v. Kleef Mzn. te Boskoop tegen het besluit van B. en W„ waarbij hem een bouwvergunning is geweigerd. Beide punten gaven aanleiding tot lang durige discussie's. De heer Den Uijl zou, om meer zekerheid te willen hebben, deze zaak willen aanhouden, daar men hem aan de hand van verordening en woning wet aan het twijfelen heeft gebracht. Ook de heer Den Ouden zou de zaak wil len terugnemen, opdat er voor 100°/o recht wordt gedaan, waar ook de heer v. Kleef zich mede kan vereenigen. Hierna werd besloten de zaak opnieuw ln handen der commissie van openbare werken te stel len om nader advies; het voorstel van B. en W. werd teruggenomen. B. en W. hebben den raad voorgesteld tot het verleenen van een rentelooze lee ning aan het Rijnlandsch Borgstellings fonds te Leiden. Na bespreking werd dit voorstel goedgekeurd. Z.h.st. werd aangenomen het voorstel van B. en W. inzake verlenging van de bestaande ziekenfondsregeling voor de werkloozen die ondersteuning genieten en bij de werkverschaffing zijn geplaatst, tot 31 December 1936. Ook werd besloten om het nieuw gereedgekomen wegge,deelte van de Toussaintstraat naar de v. Boet- selaerstraat den naam van Toussaint straat te geven en het gedeelte van de Hofzichtstraat naar Toussaintstraat naar Toussaintstraat, v. Brederodestraat. Gelet op de eventueele a.s. opheffing van de spoorlijn drongen de heeren Cokx en van 't Riet op spoed aan van wegver- betering en asphalteering van den weg te Aarlanderveen, vooral 't Zuideinde, waar het autoverkeer zeker drukker wordt. Zoodra de Kortsteekterweg klaar is, is het, aldus de voorzitter de bedoeling met het wegprofiel te beginnen en dan a.s. voorjaar tot asphalteering over te gaan. Hierna volgde sluiting. Nabij het Goudscherijpad werd door een auto een straatlantaarn omver gere den. De bestuurder reed door doch ls bij de politie bekend. -o- BODEGRAVEN. INBRAAK IN GOUDSMIDSWINKEL. Geld en groot aantal gouden ringen ontvreemd. Toen de bewoners 's avonds naar de Kerk waren, hebben onbekende daders in gebroken in den .goudsmidswinkel van den heer P. v. L. aan de Prins Hendrikstraat. De daders zijn door een sttzgje aan de achterzijde van het huls gekomen en hebben daar door 't openschuiven van 'n raam toegang verkregen tot de woning. Daar werd alles doorzocht en omvergewor pen, waarna zij zich met medeneming van een bedrag aan geld en een groot aantal gouden ringen uit de voeten maakten. Een buurjongen bleek iets van de in brekers te hebben gehoord en zelfs gezien, maar wachtte tot de bewoners thuis waren, eer hij daarvan mededeeling deed. De heer v. L„ die bij zijn thuiskomst hevig ontsteld was over de wanorde in zijn wo ning en spoedig den diefstal constateerde, waarschuwde onmiddellijk de politie, die terstond een uitgebreid onderzoek in stelde. Hierbij werd ook de medewerking van de politie in de omgeving „evraagd,' maar teveel kostbare tijd was reeds ver- loopen, zoodat onmiddellijk resultaat uit bleef. Inmiddels schijnt er reeds eenlg licht in de zaak te zijn gekomen, zoodat het onderzoek kan worden voortgezet. Voor den gedupeerden goudsmid, die niet was verzekerd, is deze diefstal een geduchte schadepost. Verkeersstagnatie tengevolge van auto-aanrijding. Op het kruispunt Van TolstraatBrug straat enz. nam een groote truck met langen aanhangwagen de bocht te krap, waardoor een personenauto, die uit de Brugstraat kwam en het kruispunt bijna genaderd was, beklemd raakte tusschen het achterstuk en den trottoirband. Beide wagens werden ernstig beschadigd. De be stuurders kwamen er zonder letsel af. Het ongeval veroorzaakte een geduchte ver- keersstoornis, omdat de groote auto dwars over het kruispunt stond en aanvankelijk niet te bewegen was. Aan drie zijden wachtte een lange file auto's. De politie stelde een onderzoek in en maakte pro ces-verbaal op. De Merkenartikelbeurs een groot succes. De T. B. V. M.-tentoonstelling, de Beurs voor het Merkenartikel ln het Beursge bouw is een groot succes geworden. Er zi bijna 3090 bezoekers geweest. Ook de standhouders waren over de resultaten zeer tevreden. Een groot aantal prijzen, w.o. een compleet heerenrijwiel en talrijke étuis en cassetten werden uitgereikt. De Beurs is 4 middagen en 4 avonden geopend geweest en telkens heerschte er een groote levendigheid. De politie was steeds aanwezig om het tentoonstellings comité bij het handhaven van de orde te assisteeren. o BOSKOOP. Vrijz. Chr. Jeugd. Gem. Bond. In hotel „Klaassen" had een pro- paganda-avond plaats van de Boskoopsche afdeeling van bovengenoemden bond. De avond werd doorgebracht met zang, tooneel, muziek enz., waarvoor een zeer gevarieerd programma met zorg samenge steld was. Er heerschte een vroolljke en opgewekte stemming, die tot laat in den avond aanhield. Vergadering der N. S. B. Voor een goedgevuld gebouw van de Boskoopsche veiling had een openbare vergadering plaats, uitgeschreven door de afdeeling Boskoop van de N. S. B. Als spreker trad op de heer J. Pn. van Kam pen, die op duidelijke en op de bekende wijze uiteenge--' heeft, het doel en streven der beweging. Verschillende vragen, wer den zeer ten genoegen door den spreker beantwoord. De alhier gehouden speldjesverkoop ten bate van de St. Elisabethsvereeniging en de vereeniging Hulp in de Hulshouding heeft ruim f. 63 opgebracht. o LEIMUIDEN. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert Don derdag 31 Oct. a.s. des v.m. te 10 uur. 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling gemeente-begrooting dienst 1936. 4. Vaststelling besluit tot wijziging be- grootLng dienst 1935. 5. Reclames straatbelasting. En hetgeen verder ter tafel zal worden ■gebracht. o NIEUWKOOP. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Don derdag a.s. der voorm. 9 uur in vergade ring bijeen: 1. Ingekomen stukken en mededeelin- gen; 2. Rapport van de commissie en voorloopige vaststelling van de gemeente rekening over 1934; 3. Voorstel tot wijzi ging van de verordening op de keurings dienst van vee en vleesch ln deze ge meente; 4. Verzoek van P. Kapteijn om zijn landhuur over 1935 te bepalen op f. 125; 5. Bepaling van een maximum voor de drankvergunningen en verloven. De middenstandsvereenigingen advisee ren het voorstel van B. en W. te aanvaar den; 6. Kwestie inzake de buurtschap Achttienhoven; 7. Gemeenschappelijke regeling tot onderlinge hulpverleening in geval van brand; 8. Onbewoonbaarverkla ring van de perceelen C. Nos. 4, 5 en 7 aan het Woerdensch Verlaat; 9. Verzoek tot aansluiting bij het Rijnlandsch Borg stellingsfonds; 10. Behandeling gemeente- begrooting voor 1936; 11. Wijziging be grooting dienst 1935. De Gemeentebegrooting 1936. De begrooting voor het jaar 1936 komt Donderdag in behandeling. Hierin vindt men meevallers, zoo bijv. het aanvangs- saldo, vervolgenseen eerder gemaakte reserve van f. 4000.in de uitgaven een voordeel van f. 3.500.vergeleken bij 1934, dat minder geraamd kon worden wegens vergoeding aan de bijz. scholen als gevolg van de opheffing der ooenbare school te Noorden en de restauratie van de dorps school, wat de onderhoudskosten aanmer kelijk heeft gedrukt. De subsidie aan werkloozenkassen liep beduidend naar omlaag (vele leden laten de kas in de 3-1

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7