ELTAX 666 Zangschool „Katwijk" OPENBARE VERGADERING ZANG'REPETITIE LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 29 October 1935 RECHTZAKEN. UIT DE OMSTREKEN. Hedenmiddag te 5 uur AGENDA. LUIT. VAN BOVEN VRAAGT GRATIE. EEN REQUEST INGEDIEND. Naar we vernemen heelt Luitenant ter Zee 1ste klasse H. van Boven door bemid deling van zijn raadsman, mr. J. de Vrieze een gratie-request ingediend bij H.M. de Koningin. In dit request wordt er op gewezen dat requestant de orders van de regeering en de militaire autoriteiten, om geen geweld te gebruiken heeft opgevolgd en dat het militaire wetboek van Strafrecht door den Krijgsraad en het Hoog militair Gerechts hof anders en strenger is uitgelegd dan zulks geschiedde door de militaire autori teiten voor de muiterij. Daarnaast worden verschillende feiten opgesomd, die requestant sterkten in het denkbeeld dat de autoriteiten geen ge welddadig optreden wenschten. Er wordt aan H.M. de Koningin verzocht om de opgelegde gevangenisstraf en de ontzetting uit den militairen dienst onge daan te maken of de straf op te leggen ge lijk aan het ondergane voorarrest eveneens zonder ontzetting uit den militairen dienst. HAAGSCH GERECHTSHOF. J. M. van S. uit Bodegraven, was appel lant en geïntimeerde van een vonnis van den politierechter, die hem ter zake van valschheid in geschrifte heeft veroordeeld tot een week voorwaardelijk. S. die op een visch-vergunnlng, den da tum had veranderd, beweerde, dat hij dit voor een grap had gedaan en dat de eige naar van het vischwater (zijn patroon) hem dit in het geheel niet kwalijk had ge nomen. Door een toeval was deze vergunning in handen van den veldwachter geraakt. De advocaat-generaal vroeg bevestiging van het vonnis. Mr. la Gro uit Bodegraven pleitte vrij spraak. Uitspraak 11 Nov. a.s. De arbeider T. B. uit Rijnsburg is in hoo- ger beroep gekomen van een vonnis van den politierechter waarbij hij ter zake van oplichting, ten nadeele van den Dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon dier gemeente is veroordeeld tot zes weken gevangenis straf. De advocaat-generaal, die er op wees, dat deze handelingen streng dienen te worden tegengegaan, vroeg bevestiging van dit von nis. Mr. van der Pas uit Leiden wees op de omstandigheden, die B. ertoe hadden ge leld om een onjuiste opgave van zijn in komen te doen. Pleiter verzocht het hof de straf voor waardelijk op te leggen. Uitspraak 11 November a.s. EEN LEEGE N.V. MET EEN LEEGE KAS. Verschillende menschen gedupeerd. De directeur der N.V. „Hadin" J. F. van den B. en de accountant C. M. C., thans beiden ged zijn door de Haagsche recht bank, terzake van oplichting, meermalen gepleegd, veroordeeld ieder tot twee jaar gevangenisstraf. Verdachten hadden geregeld adverten ties geplaatst, dat de N.V. „Hadin" credie- ten vanaf f. 600.— verstrekte tegen 4 pCt. rente, ook zonder borg. Den gegadigden werd medegedeeld, dat zij deze credieten konden krijgen, mits zij houders waren van z.g. credietbewijzen, die voor f. 15. oer stuk verkrijgbaar werden gesteld. In dien het crediet om een of andere reden niet kon worden verstrekt, dan zouden zij dit bedrag terugontvangen. Daar dit laat ste achterwege bleef, was door een aantal personen tegen de verdachten een aan klacht wegens oplichting ingediend. Uit het politieonderzoek kwam vast te staan, dat er 190 credletbrieven waren verstrekt tegen betaling van f. 15.of f. 10.— per stuk, doch dat aan geen van de aanvragers ooit een crediet was ver strekt, noch dat zij het voor de crediet- aanvrage gestorte bedrag hadden terug ontvangen. Beide verdachten in hooger beroep te recht staande, ontkenden dat zij iemand zouden hebben opgelicht. De president, mr. Lodder, maakte hen er opmerkzaam op. dat „Hadin" een z.g. ..leege vennootschap" was, waarvan ook de kas ledig was. Verdachten voerden o.m. aan, dat zij niet zelfstandig optraden, maar intermediair. Voorts wees de president er op, dat er slechts één persoon een crediet had gekregen en die ééne, was de ver dachte C. zelf. Deze beweerde, dat dit de restitutie van een voorschot was geweest. Verdachten moesten toegeven, dat van de 190 hiervoren genoemde credietaanvra- gers er geen enkele solvabel was gehleken. Vaak stortten de cliënten ook geldsbedra gen voor informatie of taxatiekosten, doch waar de verdachten zich om beurten zelf met deze werkzaamheden belastten, incasseerden zij de kosten en deelden na korten tijd den aanvragers mede, dat de (niet-bestaande) commissie, de aanvrage had afgewezen. Er werd een zestal gedupeerden als ge tuige gehoord. Tijdens dit verhoor maakten de verdachten zooals de president op merkte zich nogal vroolijk en kregen zij van mr. Lodder te hooren: „Wie het laatst lacht, lacht het best". Een algemeen verweer van de verdach ten was, dat de credietaanvragers de aan vrage niet of niet goed hadden gelezen. In een uitvoerig requisitoir heeft de ad vocaat-generaal, mr. Vermeulen, gewezen op het brutaal en misleidend optreden van de verdachten, waardoor een groot aan tal personen hun geld is kwijtgeraakt. Spr. achtte de opgelegde straffen in overeen stemming met den ernst van de gepleegde feiten en hij concludeerde derhalve tqt be vestiging van het vonnis. Het Hof wees het verzoek tot ontslag uit de preventieve hechtenis af. Het Hof zal 11 Nov. a.s. uitspraak doen. RECLAME- 5508 KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor het kantongerecht werd gister morgen een strafzaak tegen een bloemist behandeld, waarvoor veel belangstelling was. De bloemist W. de M. uit Rijnsburg heeft zonder dat hij bij de Ned. Sierteelt- centrale was aangesloten, bollen en bloe men geteeld en daardoor ongeveer 388 gulden het Rijk (deSterteeltcentrale) ont doken. Allereerst werd de gewezen con troleur der Ned. Sierteeltcentrale, de heer G. G. Bakker gehoord. Deze verklaarde op 28 Mei de opeprvlakte der met bollen beplante akkers van verdachte opgemeten te hebben', deze bedroeg 17 A. en 32 c.A. voor vroege tulpen en 2 A. en 38 c.A. voor late tulpen. Verdachte had geen vergun ning van de Sierteeltcentrale kunnen too- nen. De heer G. de Groot, controleur bij de Ned. Sierteeltcentrale in Den Haag was op 16 Juli bij verdachte gekomen. Verdachte had een stuk geteekend, waar in hij erkende geen vergunning voor de teelt van bloembollen en bloemen te heb ben. Hij had bij verdachte er op aange drongen dat hij zich alsnog bij de Ned. Sierteeltcentrale zou aansluiten, maar hij antwoordde; „Ik doe het niet". Verdachte teelde behalve bloembollen, papavers, lelies, geraniums, korenbloemen, stroo- bloemen enz. Herhaaldelijk was verd. ge waarschuwd geworden, daar hij veel schade aan de andere kweekers toebracht daar hij zooveel teelde als hij wilde, maar hij bleef weigeren om zich aan te sluiten. Toen hij eindelijk met in beslagname was gedreigd, wilde hij het formulier teeke nen, maar toen hij het gelezen had, wei gerde hij weer. Toen de Rijkspolitie kwam om de boel in beslag te nemen, had hij eindelijk geteekend. De contro leur zeide dat verdachte een groot bedrijf had en doordat hij deed wat hij wilde, veel schade aan het kweekersbedrljf toe bracht. Daarna werd de voorzitter van de Vei- lingsvereeniglng „Flora" te Rijnsburg, de heer Krant gehoord. Deze verklaarde dat verdachte een zeer groot bedrijf had. Ook 't veillngsbestuur heeft verdachte meer malen gewaarschuwd. Deze getuige achtte verdachte's handelwijze van grooten in vloed op de andere kweekers te Rijnsburg. waardoor groote schade aan hun bedrijf was toegebracht. Het O.M. zeide dat het saneeringsplan voor velen heel moeilijk was geweest en er steeds rekening was gehouden met .de moeilijkheden in dit bedrijf. Maar open lijk verzet tegen de Regeeringsmaatrege- len in het belang van de kweekers kan niet geduld worden. Bovendien heeft ver dachte een bedrag van f. 388 ontdoken en daardoor schade aan de andere kweekers toegebracht. Al was verdachte geen voor stander van saneerlng (hij heeft zich aangesloten bij de anti-saneering-bewe ging) dan had hij zich toch aan de wet moeten houden. Steeds heeft hij evenwel geweigerd zich bij de N.S.C. aan te slui ten. Het vak heeft door de houding van verdachte een groot nadeel ondervonden. De ambtenaar had het volste recht om een boete te elschen veel hooger dan de toegebrachte schade aan de N.S.C. Dit maal wilde hij dit recht nog niet toe passen. HU zal dit beschouwen als een waarschuwing aan de andere kweekers. Hij elschte voor het telen van de bloe men f. 75 boete of 25 dagen hechtenis en voor het telen van de bollen f. 25 boete of 5 dagen hechtenis. De Kantonrechter wees onmlddellUk vonnis en veroordeelde verdachte voor elk feit tot f. 100 boete of 1 maand hechtenis. A. S., chauffeur te Leiden, moest te rechtstaan omdat hij met zijn vrachtauto op den Lage-Morschweg bij de kruising H.T.M. op zeer onvoorzichtige wijze den weg had overgestoken, waardoor een he vige autobotsing gevolgd was, en een jon gen. die in de cabine van de aangereden auto zat, zeer ernstig verwond werd en 10 weken verpleegd moest worden. Het O.M. eischte f.20 boete of 8 dagen hechtenis. Uitspraak conform. Daarna moest de chauffeur Van S. terecht staan omdat hii op zeer onvoorzichtige wijze het kruispunt had willen passeeren. Eisch O.M. f. 20 boete of 8 dagen hechtenis. Uitspraak conform. H. B., alhier, moest terechtstaan omdat hij de veiligheid van het verkeer in ge vaar had gebracht op den nieuwen Rijks weg onder Oegstgeest, door plotseling zonder eenlg teeken te geven op zijn fiets den weg over te steken, waardoor een aanrijding het gevolg was. Het O. M. eischte f. 15 boete of 6 dagen hechtenis. Uitspraak f. 15 boete of 5 dagen hechtenis. G. van V., chauffeur te Leiden, moest terechtstaan omdat hij met zijn vracht auto zeer onvoorzichtig had gereden, doordat hij, toen hij van den Stationsweg den Rljnsburgersingel wilde oprijden een wielrijder, die aldaar stond te wachten, had aangereden. Het O. M. eischte f. 25 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak conform. G. H„ melkhandelaar te Zoeterwoude, moest terechtstaan omdat hij op de Hee renstraat bij de kruising 3 Octoberstraat met zijn vrachtauto den doorgang niet had vrijgelaten, waardoor hij in botsing kwam met een auto, die uit de 3 October straat kwam. Eisch f. 15 boete of 6 dagen hechtenis. Uitspraak conform. Daarna moest dezelfde verdachte te recht staan, omdat zijn remmen niet in orde waren f-weest Bij de behandeling bleek, dat dit een gevolg was geweest van de aanrijding. In dit verband vroeg het O. M. vrijspraak, waarmede de Kanton rechter zich kon vereenigen. AALSMEER. De bloemenhandel. Gedurende de laatste week is het aan bod van verschillende soorten snijbloemen aan de vellingen alhier kleiner geworden; inzonderheid wat de grootbloemlge chry santhemums, rozen en Am. anjers betreft. De verminderde aanvoer is echter van geen invloed geweest op een verbetering der prijzen; over het algemeen waren de (no teeringen der bloemen eer lager, verge leken bij de vorige week. Verschillende oor zaken worden genoemd als factoren, welke de lusteloosheid van den handel ln de hand werken, nl geringe uitvoer en het steeds meer afnemen der blnnenlandsche koopkracht. Het seizoen der rayonanten, de bekende grootbloemlge chrysanthen, waarvan hier de laatste drie maanden groote massa's werden verhandeld, is nu practisch achter den rug, terwijl ook de Mr. Pulling weinig meer wordt aange boden. Belde soorten, althans wat goede kwaliteit betreft, gaven een bevredigende opbrengst. Van de late variëteiten, o.m. de Mont Blanc, Miss Edith Cavell en enkele andere was nog gering aanbod, die als hoogste prijs van 1520 et. opbrachten. Van kielnbloemige chrysanten was het aanbod.de laatste dagen nog groot en waar de afzet van deze producten voornamelijk is aangewezen op den straathandel in de omliggende steden en dorpen, welke, zooals gezegd, ook al niet floreert, ls het te be grijpen, dat er meestal lage prijzen voor i betaald werden. Van seringen-takken werd het aanbod reeds van meer beteekenis, ter wijl de kwaliteit verbeterde. Hoewel voor de beste takken nog wel een fllnken prijs, n.l. van 2030, soms nog Iets hooger, werd betaald, was toch ln het algemeen de opbrengst niet van dien aard, dat ze bevredigend kon worden genoemd; de even afwijkende kwaliteit en de kleinere takken brachten lage prijzen op. Voor de freesla's, waarvan een klein aanbod was, golden bevredigende prijzen. Eveneens voor de Jap. lelies, terwijl de Am. anjers veelal laag noteerden. Wat de potbloemen en -planten betreft, ook voor deze produc ten heerschte op de voornaamste markt dagen, Dinsdag en Donderdag, een luste- looze stemming, met als gevolg lagere op brengsten. Enkele bloemisten, die prima cyclamen konden aanbieden, konden hier voor nog een goeden prijs maken. Raadsagenda. De raad komt morgen des n.m. ln open bare vergadering bijeen. De agenda bevat o.m. :Voorstel van B en W., tot wijziging der verordening, regelende de samenstel ling en werkkring der vaste commissies, uitbreiding der commissie voor de finan ciën tot 4 leden en benoeming van een 4e lid; aanbevolen wordt, ter voorziening ln de vacature van agent der arbeidsbemid deling: 1. C. N. F. v. Sas en 2. C. J. Braber, beiden commies ter secretarie; vaststelling der koop- en erfpachtprijzen van de bouwterreinen in Plan Zuid voor het Jaar 1936voorstel B. en W. te besluiten tot het aangaan eener kasgeldleenlng, groot ma ximum f.100.000 ten behoeve dienstjaar 1936; vender stelj^hgt college voor: een complex gronden ten Zuidoosten der Ophelialaan (over de spoorlijn) te be stemmen voor lanijarbeidersplaatsjes en z.g. goedkoop bouwterrein én' aankoop der nog niet ln het bezit der gemeente zijnde gronden; aanleg van een plantsoen nabij de nieuwe algemeene begraafplaats (ln werkverschaffing). VALKENBURG. Hervormde (GeretStaatspartij D.V. WOENSDAGAVOND 30 OCT. '35 ln de Zaal van P. v. Vliet, aanv. 8 uur. Spreker: Ds. F. C. WILLEKES, Herv. Pred. te Spijk (Gr.). Onderwerp: „De Kerk ln het midden" Toegang VRIJ. 2841 HAARLEMMERMEER. In de weide gedood. De landbouwer v. R. aan den Spiering weg te Vijfhuizen alhier, kwam tot de ontdekking dat een zijner schapen ln de weide was gedood. Bij onderzoek bleek het dier te zijn doodgeschoten, hetgeen den landbouwer aanleiding gaf aangifte te doen bij de politie, die een onderzoek In stelde en bij een tweetal personen een vuurwapen in beslag heeft genomen. De bezinediefstallen. In verband met de vele ln den laatsten tijd ln Haarlemmermeer gepleegde ben- zinedtefstallen, die door de aanhoudlg en de bekentenis van een 4-tal verdachten zoo niet geheel dan toch wel voor het grootste deel werden opgehelderd, ver nemen we nog. dat het met de bekentenis van R. dat hij zich aan heling van de ont vreemde benzine heeft schuldig gemaakt, ook bekend ls geworden wat er met de ontvreemde benzine is gebeurd. Deze werd op het erf van R. in andere vaten overge tapt, terwijl de ledige vaten hier en daar in een sloot werden geworpen. De 4 ver dachten L. S., G. C„ K. C. en G. R. werden ■ter beschikking van de Justitie gesteld. Met ingang van 1 Nov. wordt overge plaatst de commies W. A. van Ginkel, com mies D. B. van Amsterdam insp. D. B. naar Haarlemmermeer insp. D. B. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Behandeling van een serie punten. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was burgemeester Wol- dringh van der Hoop. Aanwezig alle leden. De voorzitter -wijdde eerst eenlge ge voelvolle woorden aan de nagedachtenis van den pas overleden oud-gemeente secretaris en den oud-conclerge. Ingekomen was o.a. een schrijven van een der nachtagenten, waarin opmer kingen over de salarisregeling. Zal later in de vergadering ln behandeling komen. Verkoop van grond aan Gebr. Jac. en P. van Duyn aan de M. A. de Ruyterstraat. Deze willen aan de Baron Sweerts de Lan- dwas Wyborchstraat, Oostzijde, koopen een perceel van 468 M2. grond. B. en W. hebben de prijs vastgesteld op f. 4.50 per M2. Goedgekeurd. Voorstel om den bebouwingstermijn van grond, Juli 1934 verkocht aan M. A. Buys, te verlengen tot 1 Jan. 1937. Buys ver trekt naar Zuid-Afrlka, heeft op dezen grond reeds twee woningen gebouwd en kan den, grond voor het derde pand over doen aan A. Haasnoot, mits de bouwter- mijn verleend wordt. In verband met deze bijzondere omstandigheid stellen B. en W, in de zaal voor de jongste meisjes. 2848 N. VAN BEELEN voor aan het verlangen van Buys gevolg te geven. Aldus werd besloten. Voorstel tot onderhandsche verhuur van land. H. de Mooy, Commandeurspad 6, heeft land van de gemeente ln huur waarvan de huurtermijn zal eindigen Kerstmis a.s. Ook de heer Joh. v. d. Zwan wil een dergelijke onderhandsche transactie aan gaan ten opzichte van een perceel teel- land dat Kerstmis uit de huur komt. B. en W. stellen voor op beide verzoeken ln te gaan onder de gewone voorwaarden, en tegen f.0.25 per R.R. die telkenjare bij vooruitbetaling moet worden voldaan. Het eerste perceel ls groot 0.29.37 H.A., het tweede 0.36.48 H.A.. Conform voorstel be sloten. De huurtermijn van het aan C. Boe- zaard verhuurde perceel Duinstraat 38 ls op 28 Oct geëindigd. De huurder stelt het op prijs den huurtermijn te verlengen tot uiterlijk 1 Jan. 1940 tegen dezelfde voor waarden. Goedgekeurd. Een voorstel tot een kleine wijziging der verordening op de straatbelasting werd goedgekeurd. Voorstel tot verlenging van den geldig heidsduur der verordening op de heffing en invordering van besmettelijke ziekte- gelden. Ook dit is meer een formaliteit. De geldigheidsduur is n.l. verstreken, in ver band waarmede deze verordeningen op nieuw dienen te worden vastgesteld. De heer Guyt heeft bezwaar tegen het vast gestelde Inkomen waarbij men vrijstelling van betaling krijgt, daar het kan voorko men dat een geval van besmettelijke ziek te ln een gezin voorkomt op een tijdstip dat er geen inkomen is en de laatste aan slag, vorig Jaar dan b.v. f. 1000 zou zijn geweest. B. en W. zeggen clementie toe. Daarna goedgekeurd. Voorstel tot het verleenen van wacht geld aan de schoolschoonmaakster mej. de weduwe C. Smit. Deze heeft steeds de oude school schoon, gehoudep, dach hetschoon- houden der nieuwe school zal boven haar krachten gaan. Daarom stellen B. en W. voor het schoonhouden thans op te dra gen aan de Eerste Katwljksche Glazen- wassoherij welke onderneming ook het ge meentehuls tot volle tevredenheid schoon houdt. De kosten zullen bedragen f. 260 p. Inbegrepen het benoodigde materiaal; ook de groote schoonmaak moet hiervoor plaats hebben. Mej. Smit ls pas 64 jaar. dus nog niet pensioengerechtigd. Haar zal dus tot dien tijd wachtgeld moeten worden gegeven; totaal f. 172.62. B. en W. stellen mitsdien voor om mej. Smit met inachtneming van den voorgeschreven opzeggingstermijn van twee maanden, per 1 Dec. a.s. eervol ontslag te verleenen. De heer Guyt vindt dat mej. Smit in aanmerking komt voor een hoogere klasse van vergoeding. B. en W. weerleggen zulks. Het voorstel werd aangenomen mee de stemmen van Guyt, v. Tongeren en Meerburg tegen. Voorstel van B. en W. tot het toekennen van toeslagen op de werkloozenkas-uitkee- ringen. De bedoeling is, dat aan de werk- loozen, die uit hun werkloozenkas een uit- keerlng ontvangen, welke lager ls dan het voor hen vastgestelde steunbedrag, 'n toe slag wordt verstrekt gelijk aan het ver schil, zoodat zij dan in totaal evenveel ont vangen als het bedrag, waarop zij aan spraak zouden maken, indien zij in dc steunregeling waren opgenomen, rekening houdend met het berekenen van den kas- toeslag der gezinsinkomsten, v.n. voor de landarbeiders is dit van belang. De raming is. dat deze post pl.m. f. 600 zal bedragen, waarvan voor rekening der gemeente zal komen 75 a 80°/o. B. en W. stellen voor deze toeslagregeling in te voeren. De heer B. v. d. Bent dankte B. en W. voor deze rege ling en vroeg of deze menschen ook voor de gebruikelijke Kerstgave in aanmerking zullen komen. Ook werd toezegging ge vraagd voor de gewone brandstoffenbon. De heer v. 't Woud zag ook gaarne de bo terbon toegezegd. De voorzitter deed voor de eerste twee bonnen voorloopige toezeg ging doch het verstrekken van de boterbon hangt van verschillende omstandigheden af en de Minister regelt deze aangelegen heid voornamelijk. Het voorstel werd dan dankbaar aanvaard. Voorstel tot het verstrekken van een rentelooze leening aan het Rijnlandsch Borgstellingsfonds. Verzocht wordt een bij drage voor het te vormen kapitaal dezer stichting, berekend naar f. 0.10 per inwo ner, zulks in den vorm van een gift of als rentelooze leening. B. en W. stellen voor aan dit fonds een rentelooze leening te verstrekken van f. 1725 onder zekere voorwaarden. Na diverse opmerkingen werd het voor stel z. h. st. aangenomen. Voorstel tot vaststelling van het Politle- ambtenarenreglement. Ten aanzien van de Jaarwedde handhaaft de Minister zijn reeds medegedeelde salarisgrenzen, t. w. briga- dler-majoor f. 2000—f. 2200, brigadier-titu lair en agenten f. 1450—1860, agenten voor den nachtdienst f. 10001300. Pogingen om een gunstiger regeling te verkrijgen hebben slechts tot resultaat ge had, dat de Minister voor den Inspecteur thans een wedde van f.2900 -3500 gemoti veerd acht Vergoeding voor kleeding voo.- den inspecteur groot, f 150 wordt te hoog geacht. Een bedrag van f. 125 acht de Mi nister voldoende. Voor vergoeding rijwiel f. 30. B. en W. hebben een overgangsmaat- HEDEN: Jeruël; Samenkomst te 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie tc 3 uur nam. Nutsgebouw: Kon. Ver „Oost en West" en de Nutsmij. Lezing van jhr. Mollenis. 8 uur nam. Rehoboth: Herv. Staatspartij. Spr. ds. Wlllekes van Spijk. 8 uur nam. Stadszaal (kiene zaal)Vioolrecital Ro- bert ie Rütte 8'/« uur nam. Noordwljk (Café de Zwaan): Uit voering Eerste Letdsche Accordeonvereen. 8 uur nam. Donderdag. Nutszaal: Ver. tot bev. der Bouwkunst. Spr. de heer Klers, 8 uur nam. School Heerenstraat: Bazaar t. b. v. de Chr. Fröbelschool „Jullana-school", 2Vt5 en 7lO'/i uur nam. Volkshuls: Spr. dr. D. Wiersma over op voedingsproblemen. 81/4 uur nam. KatwlJ k-aan-Zee (Chr. Prot. Bel.): Kinderkoor Zangschool „Katwijk". 7% uur nam. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Halfdrle tot halfvler Inenting tegen dlphterie 45 uur nam. Woensdags inst v Praeventleve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten 8 uur nam. Vrijdags: Inst. v Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 45 uur nam. DAGELIJKS. Sted. Museum de Lakenhal: Zllverten- toonstelling tot 1 November a.s. 25 cents. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg. 8 uur nam. „Een llefdesparade". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat. 8 uur nam. „De groote schoonmaak". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. doorloopend van 2—Vh en vervolgens om 8 uur. Casino-theater Hoogewoerd 49. 8 u. n.m. „Het gebeurde op 'n avond". Zondag nam. 4 uur en 8 uur. Lldo-Theater Steenstraat 39. 81/4 u. njn. „Davld Copperfleld". Woensdag- en Zaterdagnam. 2'/» uur. Zondag nam. 2 uur, 4V> uur en 8 u. 15. Roxy-Theater, Haarl. str., 7 uur nam. „Vluchtelingen uit Chicago", lederen middag 2</i u. Zondag v.af 2 u. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v Ji, ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld" echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Oct. tot en met Zondag 3 Nov. a.s. waarge nomen door de apotheken: J. C. Felle, Kort Rapenburg 12, telef. 594; J.. E M. ten Dijk. Haven 18. telef. 85, en C. van Zijp, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274 regel ontworpen, waardoor een toeslag op de nieuwe wedden van den Inspecteur en den brigadier-majoor van 60% van boven genoemd verschil ad f. 300 en f. 250 zal kunnen worden verstrekt. Bekend ls, dat een dergelijke maatregel bij den Minister geen bezwaar zal ontmoeten. De heer v. Rijs had tegen behandeling ernstige bezwaren. Spr. zeide de stukken Zaterdagmiddag 1.1. pas te hebben ontvan gen. De zaak is te belangrijk en te omvang rijk om zich in dit kort tijdsbestek ln te werken. Bovendien zegt het reglement van orde dat men de stukken minstens twee maal 24 uren voor de vergadering moet hebben ontvangen. Men kan toch moeilijk verwachten dat men den Zondag neemt voor het in studie nemen van een derge lijke aangelegenheid. Na eenlge discussie werd besloten het voorstel aan te houden tot de volgende vergadering. Voorstel tot vaststelling der salaris regeling van den gemeente bode werd goedgekeurd. Voorstel tot wijziging der verordening regelende de rangen en de bezoldiging van het secretariepersoneel. In verband met de benoeming van den heer P. W. Blaas tot Commies ter Gemeente-secretarie te Soest hebben B. en W. overwogen of thans niet het oogenblik is gekomen om, waar deze ambtenaar een groot deel der werk zaamheden, voortvloeiende uit de steun- verieening aan werklooze arbeiders, ver richtte. tot reorganisatie van deze admi nistratie over te gaan en wel in dien zin, dat zij voortaan ten kantore van dea Directeur der Arbeidersbeurs zou worden gevoerd, zooals ook wel in andere ge meenten plaats vindt. De meerderheid van B. en W. ls echter van oordeel dat deze administratie een onderdeel van de gewone secretariewerk- zaamheaen vormt en meent zich overigens tegen een decentralisatie, welke op den duur ook meerdere kosten aan salaris van personeel met zich brengt, te moeten ver zetten. Bovendien acht deze meerderheid het raadhuis de aangewezen plaats, waar de steun verleeningszaken behooren te worden afgedaan. De minderheid van B. en W„ de Burge meester. kan zich met deze opvatting niet vereenigen. Deze meent, dat deze admi nistratie beter op het kantoor der arbeids beurs kan worden ondergebracht Inplaats van den hoofdcommies ter secretarie kan de Dir. der Arbeidsbeurs de noodige be- sltssineen nemen. Het zou tevens zijn een ontlasting van werk aan de secretarie. Bil den smvane der besorekingen zeide de heer TVnhKaidam. wethouder, dat hii aan" vantr-nik uitmaakte van de meerder heid van R en W doch tntusschen van inci-uf veranderd Dp minderheid van B. en W. is bierdoor dus meerderheid Pe" worden. De heer Knik'zeide, dat hij is voorj^

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 6