Nieuwe regeling van de pacht Thijs IJs verovert het Waterpaleis LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 29 October 193$ GEMEENTEZAKEN. Het aanhangige wetsontwerp DRAISItlA-vANVALKEMBURQ'S'' e A .-iLEVF-RTR/ RECLAME. BENOEMING EN ONTSLAG. Tengevolge van de overplaatsing van den heer P A. Wisse naar de opleidings school voor Gymnasium en H B S. aan de Aalmarkt Is op 1 September J.l. eene vaca ture ontstaan van hoofd der o.l. school aan de Medusastraat B. B. en W. doen de volgende voordracht: lo J Voorwinden, hoofd eener o.l. school, te Spijkenisse; 2o. J. G. A. van Sluijs. hoofd eener o 1. school, te Uit geest: 3o. J Berkenbosch, hoofd eener o. 1. school, te Hooger Smilde. B en W stellen voor me). S Molenaar eervol ontslag te verleenen uit hare be trekking van hoofd van de openbare be waarschool aan het Elisabethshof. HITURKWESTIE. Als gegadigde voor het perceel Oude Rijn 132 heeft zich aangemeld de heer M. Bleeker. te 's-Gravenhage. Hij is bereid het pand te huren voor f.650 per jaar tot 1 Mei 1937, en vervolgens van jaar tot jaar. Van den heer H. Hoppenbrouwer, huur der van een strook grond aan de Boom- markt, waarop hij een kiosk heeft voor den verkoop van ververschingen, is een verzoek om huurverminderlng Ingekomen. De strook grond, groot 23 M2., werd aan hem bij raadsbesluit van 28 September 1931 verhuurd tegen een huurprijs van 1.175 per jaar. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van oordeel, dat er dit geval aan leiding is. met ingang van het nieuwe contractjaar, d.l. met 1 Mei 1936. den huurprijs te verlagen tot f. 150 per jaar. STRATENAANLEG. De heer M C. van Straten, alhier, heeft de medewerking van de gemeente inge roepen om te geraken tot straataanleg op strooken grond, welke deel uitmaken van de Bakhuis Rozeboomstraat en de van Bemmelenstraat. Verzoeker heeft zich bereid verklaard, om de voor straat bestemde strooken grond kosteloos aan de gemeente in eigen dom over te dragen en heeft bereids, ter nadere verrekening, in de gemeentekas gestort en bedrag ad f. 22.670, berekend als volgt: a. wegens kosten van straataanleg en daarmede verband houdende werken op den over te dragen grond f. 11.000; b. wegens algemeene bijdrage, bedoeld in de verordening op den aanleg van stra ten en wegen (plm. 7780 M2. bouwrijpe grond a f. 1.50 f. 11.670, samen f. 22.670. B. en W. stellen medewerking voor. 9 De N V. Gemeentelijk Eigendom, Maat schappij tot Exploitatie van Woon- en Winkelhuizen, gevestigd te 's-Gravenhage. heeft de medewerking van de gemeente ingeroepen, om te geraken tot straataan leg op een strook grond, gelegen in het verlengde van de Lorentzkr.de en öp een strook grond op den hoek van de Kamer- llngh Önneslaan en de de Sitterlaan. Verzoekster heeft zich bereid verklaard, om de voor straat bestemde strooken grond kasteloos aan de gemeente in eigen dom over te dragen en heeft bereids, ter nadere verrekening, in de gemeentekas gestort: I. ten behoeve van den straataanleg aan de Lorentzkade: a, wegens kosten van straataanleg en daarmede verband houdende werken f. 900; b. wegens algemeene bijdrage, bedoeld in de verordening op den aanleg van stra ten en wegen (plm 360 M2. bouwrijpen grond a f. 1.50) f. 540, samen f. 1440 te verminderen met een vergoeding aan verzoekster van f. 1 per M2. voor den af stand van grond, groot plm. 165 M2., waarmede de normale straatbreedte wordt overtroffen, in totaal f. 165, blijft f. 1275. II. ten behoeve van den straataanleg op den hoek van de Kamerlingh Önneslaan en de de Sitterlaan: a. wegens kosten van straataanleg en daarmede verband houdende werken f. 4700; b. wegens algemeene bijdrage, bedoeld in de verordening op den aanleg van stra ten en wegen <plm. 575 M2. bouwriioen grond a f. 1.50) f862.50 samen f. 5562.50 te verminderen met een vergoeding aan verzoekster van f. 1 per M2. voor den af stand van grond, groot plm. 340 M2.. waarmede de normale straatbreedte wordt overtroffen, in totaal f.340, blijft f. 5222.50 of rond f. 5225. Ook hier stellen B. en W. medewerking voor. GESCHENK AAN ARNHEM. In haar in de Leeskamer ter inzage ge legd schrijven, stelt de Commissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal" voor, de in het Museum aanwezige bruin gelakte sjees. dateeTende uit de le helft van de 19e eeuw, in eigendom af te staan aan het Openlucht-Museum te Arnhem, zulks op grond o. m. van de overweging, dat de sjees uit historisch oogpunt van geenerlel waarde voor het Museum is en dat zij ook overigens daarvoor geen beteekenis heeft. In het Ooenlucht-Museum zal zij beter tot haar recht komen en de Directeur van dat Museum stelt dan ook bijzonder prijs op het bezit van de sjees. VERKOOP GROND. Van den heer J. A. Slierings. alhier, is een verzoek Ingekomen om van de ge meente te mogen koopen een strook grond, groot plm. 28 M2. en gelegen achter de perceelen Voldersgracht nis 16 en 18. Hi) is bereid f. 10 per M2. te betalen, verhoogd met f. 70 als aandeel in de kosten van de door de gemeente te maken erfafschei- ding. KASGELDLEENINGEN. 26 Agustus j.l. werd besloten, om gedu rende het 4e kwartaal 1935, zoo noodig, kasgeldleeningen aan te gaan tot een maximaal bedrag van f. 1 000.000. Hoewel op het oogenblik geen kasgeld door de gemeente is opgenomen, is het met het oog op de bijzondere eisehen, die in de eerstvolgende maanden aan de gemeente kas zullen worden gesteld waarschijnlijk, dat nog in het 4e kwartaal 1935. of in het le kwartaal 1936 tot opneming van kas gelden moet worden overgegaan. Tegen het einde van het jaar moeten o a. aan het Pensioenfonds voor Burger lijke Ambtenaren de pensioensbijdragen over 1935 worden betaald, terwijl de in het 67 jaar en lenig als een kal Hoewel zij stijve gewrichten had, toen zij 57 jaar was. Kunt ge Uw teenen aanraken, zonder Uw knieën te buigen? Zoudt ge dit kunnen doen als ge 87 jaar zijt? Er is geen enkele reden waarom ge dit niet zoudt kunnen, indien ge dezelfde methode als deze dame volgt om „fit" te blijven. Zij schrijft: „Toen ik 56 jaar was begonnen polsen en enkels op te zwellen. Ik was niet meer ln staat mijn hoofd te draaien, Waar fk er niets voor voelde een „echte oude dame" te wor den. besloot lk een proef met Kruschen Salts, te nemen. Ik heb het nu regelmatig 10 jaar lang genomen en ik hen volkomen gezond. Ik wandel dagelijks 3 1 4 KM. of zelfs meer en kan gemakkelijk mijn teenen aanraken, zonder mijn knieën te buigen, wat ik een prachtig resultaat vind, want in twee maanden ben ik 67 jaar. Vandaag vroeg men mi) nog hoe lk het klaar speelde er zoo uitstekend te blijven uitzien. Mijn antwoord was: Ik ben een „Kruschenist". Mevr. E. M. P. Er is een zekere, veilige weg om „fit" te blijven: „De kleine dagelijksche dosis". Kruschen is een wetenschappelijke samen stelling van zes minerale zouten, die Uw afvoerorganen in prima conditie houden, zoodat alle afvalstoffen, die Uw bloed verontreinigen en Uw gezondheid in ge vaar brengen, langs de natuurlijke wegen volkomen worden verwijderd. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op. dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpak king, de naam Rowntree Handels Maat schappij voorkomt. 2821 le kwartaal 1936 verschijnende rente en 'aflossing van gemeenteleenlngen en an dere groote uitgaven aanzienlijke sommen zullen vereischen. In verband hiermede zouden B. en W. het maximaal bedrag, dat ln het le kwar taal 1936 de ksschuld zal mogen be- loopen, evenals voor het 4e kwartaal 1935, wenschen te zien vastgesteld op f. 1.000.000. ONBEWOONBAAR-VERKLARING. Uit een Ingesteld onderzoek naar den toestand van het perceel aan de Noord Rundersteeg No. 2 is gebleken, dat deze woning in bouwvalligen toestand verkeert en niet meer door het aanbrengen van verbeteringen in bewoonbaren toestand is te brengen, zoodat. ook naar het oordeel van den Inspecteur voor de Volkshuisves ting en van de Commissie van Fabricage, onbewoonbaarverklaring dient plaats te hebben. B en W. achten echter aanleiding aan wezig i. c. gebruik te maken van de moge lijkheid, welke de Woningwet openstelt, om de bejaarde bewoonster-eigenares van het perceel ook na de onbewoonbaarverkla ring ln de woning te laten verblijven. HET UITBREIDINGSPLAN. 8 Juli J.l. werd mededeeling gedaan van 't beroep, ingesteld tegen het besluit van Gedeputeerde Staten dezer provincie van 13 Februari 1935, voor zoover daarbij het plan van uitbreiding voor de gemeente Lei den werd goedgekeurd. Bij Koninklijk Be sluit van 27 September 1935, is het beroep ongegrond verklaard, zoodat het plan ln kracht van gewijsde is gegaan. Ged. Staten hebben ten aanzien van een drietal terreinen hun goedkeuring aan het uitbreidingsplan onthouden. Dientengevol ge is thans ten aanzien van die gTonden geen uitbreidingsplan van kracht en be hoort voor elk dier gronden een nieuw plan van uitbreiding te worden vastgesteld. Zoodanige plannen zijn in voorbereiding en te zijner tijd zal tot toepassing van de in de Woningwet voor de vaststelling van uitbreidingsplannen voorgeschreven proce dure worden overgegaan. Ten einde, zoolang dit nog niet is ge schied, te kunnen voorkomen, dat op die terreinen eventueel een bebouwing tot stand komt, welke niet zou passen ln het betrekkelijke ontwerp uitbreidingsplan, achten B. en W. het wenschelijk, dat be paald wordt, dat de vaststelling van een plan van uitbreiding wordt voorbereid voor de drie terreinen, waarvoor de goedkeuring door Ged. Staten niet ls verleend. De bedoelde terreinen zijn: lo. de gronden, gelegen ten Zuid-Oosten van de spoorbaan AmsterdamRotterdam en begrensd door den Maredijk, de Maris- laan en den Stationsweg, 2o, het terrein, gelegen tusschen den Maredijk, de Poelwetering, de Haarlem mertrekvaart en de spoorbaan Amsterdam Rotterdam, 3o. een terrein, gelegen ten Westen van de zweminrichting „de Zijl" en ten Oosten van de verlengde Sumatrastraat. AFWIJZING VERZOEK OM TEGEMOETKOMING. Op 8 Juli J.1, besloot de Raad tot het Instellen van een rechtsvordering tegen K. van den Nleuwendijk te Voorschoten, strekkende tot vergoeding van de schade ten bedrage van f. 53,29. welke hij door aanrijding van een gaslantaarn op de Rijn en Schiekade met zijn vrachtauto aan de gemeente had veroorzaakt. Bij adres ver zoekt thans G. van den Nieuwendijk, de vader van den door de gemeente ln rechten aangesprokene, de op de gerechtelijke in vordering gevallen kosten ad f. 21,10 hem van gemeentewege te vergoeden. Zooals uit het advies van den rechtsge leerden raadsman der gemeente blijkt, zijn de door adressant ter motiveering van zijn verzoek aangevoerde redenen niet ter zake dienende. Adressant toch stond zijn min derjarigen zoon toe geheel zelfstandig als expediteur aan het maatschappelijk ver keer deel te nemen en daaruit vloeit voort, dat, indien de zoon bij de uitoefening van dat bedrijf schade veroorzaakt aan derden, deze zich rechtstreeks tot hem en niet tot den vader hebben te wenden. Bovendien was niet de vader, doch de zoon eigenaar van de vrachtauto, waarmede de aanrij ding heeft plaats gehad en waarop even tueel het verhaal had kunnen worden uit geoefend. Voorts had adressant de op de invordering vallende kosten tot f 8.50 kun nen beperken, indien hij dadelijk had be taald, toen het exploit van dagvaarding aan zijn echtgenoote was beteekend; ln plaats van te betalen, heeft hij echter voor het kantongerecht verweer gevoerd, waar door de kosten aanmerkelijk zijn gestegen. Ten slotte kan adressant het door hem betaalde bedrag geheel van zijn zoon te rugvorderen. Voor de gemeente bestaat er geen enkele aanleiding den vader de door hem betaal de gerechtskosten te vergoeden. DE BRANDWEERKAZERNE. In verband met het besluit van 25 Maart j.l. tot aankoop van een gedeelte terrein met opstallen van de afgebrande St. Petruskerk, ten behoeve van den bouw van een brandweerkazerne c.a.. hebben B. en W een plan doen maken voor dien bouw. Het omvat, behalve den bouw van een garage voor het rijdende bluschmaterleel, den bouw van drie ambtswoningen, van een droog- en oefqntoren met rookhok, alsmede van een karitoor, een werkplaats en magazijnen. De opzet van het plan is zoo sober ge houden als maar eenigszins met de eisehen van den dienst, vereenigbaar is. Zoo is er naar gestreefd zoo veel moge lijk van de bestaande muren en ruimten gebruik te maken. De kosten van uitvoering van het plan, inclusief die van de geheele inrichting van de kazerne c.a, worden geraamd op f. 47.500.—, bij welke raming er op ls ge rekend. dat verschillende van de bestaan de opstallen afkomende materialen voor den bouw zullen kunnen worden benut. DE SPORTSTICHTING. 28 Augustus j.l. werd van B. en W. een voorstel inzake het oprichten van een Stichting voor de organisatie van de ge meentelijke bemoeiingen van sport en spel aangehouden, ten einde B. en W, in de ge legenheid te stellen een nader advies in te winnen bii de Commissie van Fabricage. Het van de Commissie ontvangen na dere advies geeft aanleiding in de ont werpstatuten alsnog eenige wijzigingen aan te brengen. Deze wijzigingen beoogen o.m.: Voorloopig Verslag van de Tweede Kamer Verschenen is het voorloopig verslag dei- Tweede Kamer over het wetsontwerp tot nieuwe regeling van de pacht. Verscheidene leden betuigden hun in stemming met het wetsontwerp. Het komt h.i, goeddeels tegemoet aan de voor naamste bezwaren, welke tegen den thans bestaanden toestand kunnen worden inge bracht. Deze zijn ln hoofdzaak de vol gende 1 a. het gebruiksrecht van den pachter is te weinig vast; b. de pachtsommen worden ln sommige i streken van het land te hoog opgedreven; c. de pachter draagt het geheele risico j van het bedrijf; d. hij kan niet rekenen op vergoeding voor door hem aangebrachte verbeterin gen. Verscheidene andere leden konden dit gunstig oordeel over het wetsontwerp niet in alle opzichten deelen. Hun voornaam ste bezwaren richten zich tegen de in het ontwerp opgenomen bevoegdheid van den rechter tot het ingrijpen in nleuwgesloten pachtovereenkomsten en tegen de toepas selijkheid van de nieuwe regeling met al haar Ingrijpende bepalingen op alle pacht overeenkomsten, behoudens de weinig be- teekenende uitzonderingen van art. 4, ter wijl ook de voorgestelde onbeperkte tijds duur verscheidenen hunner aanleiding gaf tot het uiten van ernstige bedenkin gen. Een deel dezer leden beschouwde dit ontwerp als ingrijpender dan de destijds voorgestelde regeling en zouden aan deze laatste (doch zonder het amendement- Fleskens op art. 1636) de voorkeur geven boven hetgeen de regeering nu voorstelt. Een aantal leden verwonderde zich er over, dat de regeering geen enkel gegeven, geen enkel cijfer aanvoert om de nood zakelijkheid van een zóó diep ingrijpen in de pachtverhoudingen aan te toonen. Eenige leden spraken hun verwondering en teleurstelling uit over het feit, dat de regeering zoover is afgeweken van de con clusies van het rapport der commissie ter bestudeering van het pachtvraagstuk, in gesteld bij besluit van het bestuur der R.K. Staatspartij. Verscheidene leden betwijfelden zeer ernstig, ofhet wetsontwerp, dat den econo- mlschen toestand der pachters wil verbe teren, wel kan dienen om het beoogde doel te bereiken. In de eerste,plaats wezen zij erop, dat door de zeer ingrijpende beper kingen, welke het eigendomsrecht van den grondeigenaar zal ondergaan, de genegen heid tot verpachten, zal afnemen. De ver koop van landelijke eigendommen zal in de hand gewerkt worden. De daling der grondwaarde zal ook drukken op de eigengeërfde boeren, wier landerijen nog onbelast zijn. Op deze wijze wordt het landbouwerediet ernstig in gevaar ge bracht. 14.De zeemeerman neemt snel een wip, en is dan al aan 't dek van het gezonken schip doch onderwijl praat hij maar voort: „Komaan, schiet op, kom ook aan boord! Sta niet te kijken als een kuiken; want je moet nu haastig voor mij duiken alleen daarvoor kan ik je toch gebruiken! De gaten en de gangen van dit schip zijn voor mijzelf te klein; daarom moest jij hier zijn. Vooruit, ga jij nu aan het werk of doe je 't niet?" Thijs ls, zooals Je ziet, nu eenigszins verbluft en denkt: ,,'t Is niet alleen de vraag, hoe ik weer weg hier kom het ls juist zaak, dat ik den zeemeerman onschaad'lijk maak. Maar wacht lk weet al wat ik eerst zal doen!" „Ja, ja, mijnheer, ik ga al reeds," zoo sprak hij toen. aanvulling van het le lid van art. 3 met de bepaling, dat de voorwaarden van in breng van objecten bij de Stichting niet zullen betreffen het gebruik van de inrich tingen op den Zondag of daarmede gelijk gestelde dagen, zulks overeenkomstig het door den heer Romijn ingediende amen dement; vervanging van de bepaling, in zake de bevoegdheid van de Stichting tot weigering van inrichtingen, door een be paling, volgens welke bij het niet voldoen van inrichtingen aan de ln de statuten ge stelde eisehen, op verzoek van de Stichting een afzonderlijke regeling betreffende de exploitatie zal worden getroffen; verhoo ging van het minimum-aantal vergade ringen van één per Jaar tot één per kwar taal. In verband met het rapport van ge noemde commissie worden voorts nog eenige redactieveranderingen aangebracht. Overigens meenen B, en W. het aange boden ontwerp der statuten te moeten handhaven. Een minderheid ln het College wenscht echter de benoeming van de leden van den Raad van Beheer, door den Ge meenteraad, ln plaats van door B. en W„ zooals de ontwerp-statuten bepalen, te doen geschieden. BRANDSTOFFEN VOOR WERKLOOZEN. De Minister van Sociale Zaken heeft goedgevonden, dat ook gedurende dit win terseizoen en wel van 27 October a.s. tot en met 28 Maart d.a.v., aan ondersteunde en bij een werkverschaffing geplaatste werklooze gehuwde en ongehuwde kost winners en z.g. op zich zelf wonende per sonen met eigen meubilair, een brandstor- fentoeslag wordt verstrekt. De ter zake door den Minister aange geven regeling komt overeen met die van het vorige Jaar. De bijslag mag ten hoogste f. 1.per week bedragen en, hetzij in geld, hetzij ln natura worden verstrekt, met dien ver stande, dat zoowel in het eene als ln het andere geval niet meer mag worden uitge keerd dan voor een arbeidersgezin nood zakelijk moet worden geacht. De sub-Commissie voor de Steunverlee- ning geeft ln overweging om ook dit keet den bijslag in natura uit te keeren en te vens om ln die uitkeering te t>etrekken óe kastrekkers, wier uitkeering te zamen met den toeslag niet overtreft het bedrag, dat de werklooze krachtens de steunregeling zou hebben ontvangen, indien hij volgens die regeling voor uitkeering in aanmerking zou komen Zij merkt daarbij op, dat de Minister van Sociale Zaken tegen de verleden jaar ge troffen regeling, ten aanzien van den bij slag aan hen, die van de gemeentelijke steunverleening naar hun kassen overgaan, feezwaar maakte, in dier voege, dat Ml dien Eenige andere leden gaven als hun oor- deel te kennen, dat het pachtvraagstuk in hoofdzaak te wijten is aan de overbevol king. Deze leden meenden, dat, indien men het vrije beschikkingsrecht over den bodem wil beperken, het tijdstip daarvoor gunstig gekozen is. Verschillende leden waren van oordeel dat het wetsontwerp niet op alle pacht overeenkomsten van toepassing behoort te zijn. Zij konden niet inzien, dat het noodig zou zijn, ook overeenkomsten van zeer ondergeschikt belang schriftelijk te doen aangaan en evenmin, dat veelzijdige inmenging van den rechter ook voor der gelijke zeer weinig beteekenende overeen komsten mogelijk gemaakt zou moeten worden. Voorts meenden sommige leden, dat een uitzondering gemaakt dient te' worden voor pachtovereenkomsten tus schen ouders en kinderen. Verschillende pachtstelsels werden be sproken en aanbevolen. De voorgestelde regeling van het con- tinuatierecht, hierop neerkomende, dat de meeste pachtovereenkomsten voor onbe- paalden tijd zullen moeten worden aange- gaan, ontmoette bij verscheidene leden ernstig bezwaar. De groote beteekenis, welke de gepachte grond voor het bestaan van den pachter heeft, erkenden zij; deze behoort h.i. ech ter ln plaats van- tot een continuatierecht te lelden tot opneming in de wet van een recht op schadeloosstelling bij onredelijke opzegging. Verscheidene leden juichten het voorstel toe. Een groot deel van deze leden zon lntusschen gaarne gezien hebben, dat de regeering bij haar voorstel nog een stap verder gegaan was. Met name hadden zij bezwaar tegen de beperking tot een ter mijn van tien Jaar, Sommige leden, die in het algemeen wel voor het continuatierecht gevoelden, meen den niettemin, dat de mogelijkheid om pachtovereenkomsten voor een bepaalden tijd, langer dan een jaar, aan te gaan, niet geheel behoort te worden uitgesloten. Hoewel men vrij algemeen van oordeel w?„n dat een regeling van de vergoeding voor door den pachter aangebrachte ver beteringen noodzakelijk ls, konden som mige leden bezwaarlijk toegeven, dat de nieuwe redactie, zooals de regeering meent, „de moeilijkheden oplost". De groote moei lijkheid. aldus deze leden, ls, wat zal gei den, indien de betaling van de vergoeding daarvoor den verpachter niet gelegen komt of deze de verandering niet noodig ol zelfs in het geheel geen verbetering acht Zooals hiervoor reeds bleek, hadden ver scheidene leden tegen de regeling van het tegengaan van buitengewone pachtover eenkomsten zeer ernstige bezwaren, welke zich richten tegen de voorgestelde be voegdheid van den rechter, in te grijpen ln alle zoo Juist tot stand gekomen pacht overeenkomsten en deze, hetzij te vernie tigen, hetzij wat nog erger is le wijzigen Verscheidene andere leden verklaarden zich met de voorgestelde regeling ln hoofdzaak te kunnen vereenigen. Daardoor wordt practisch de h.i. zeer wenschelljke toestand benaderd, dat de nachtvoorwaar- den door een onpartijdig lichaam worden vastgesteld. Veie leden drongen met klem aan op het mogelijlk maken van hooger beroep van de beslissingen der pachtk&mers. RECLAME. bijslag beperkt wenschte te zien tot dl! gevallen, waarin de toeslag met de uitkee ring te zamen niet zou overtreffen het bedrag, dat de werklooze krachtens ne steunregeling zou hebben ontvangen. Er van uitgaande, dat de Minister thane ten aanzien van den bijslag aan kastrek kers een zelfde standpunt zal Innemen, komt het haar billijk voor, ln dien bijslag niet alleen te doen deelen de kastrekkers, die van de steunverleening naar hun werk- loozenkassen overgaan, doch alle kastrek kers, wier uitkeering met den bijslag te zamen minder bedraagt of gelijk is aan de steunuitkeering, waarop zij aanspraak zou den hebben kunnen maken, indien zij vol gens de gemeentelijke steunregeling zou den zijn ondersteund. Aan kastrekkers, wier uitkeering minder dan f. 1.— hooger is dan de steunuitkeering, zal dan een toe slag in geld, gelijk aan het verschil, moe ten worden uitgekeerd. B. en W. kunnen de zienswijze van de Commissie ten deze deelen. Ook met hetgeen door de Commissie wordt voorgesteld ten aanzien van de t« verstrakken hóeveelheid brandstof, maxi maal s/t H.L. eierkolen en 3/4 H.L. parel' cokes, voor een gezamenlijke waarde van f. 1.— p. w„ kunnen B. en W. zich vereeni gen. Slechts wijzen zij er op, dat bij deze verstrekking gedurende het geheele sei zoen de maximumbijslag wordt uitgekeerd en dat, vermits er niet op mag worden ge rekend, dat in een eventueele strenge vorstperiode extra verstrekking zal kun nen plaats hebben, de voor den bijslagJ" aanmerking komenden zelf zullen hebben te waken, dat het voor minder koude dagen niet benoodigde deel van de verstrekte hoe veelheid brandstof, voor koudere dagen wordt gereserveerd. In de kosten van de verstrekking den brandstoffpnbfjslag, met uitzondering van die aan de kastrekkers. geraamd op f. 47.150.—, zal uit het Werkloosheidssuo- sldiefonds een zelfde bijdrage aan de ge meente worden toegekend, als in de overig ko-ten van de steunverleening. De kosten aan de kastrekkers, geraamd, zijn voor rekening der gemeen1 Reeds is met verstrekking begonnen. %-*

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 10