Th ijsI Js verovert het Waterpaleis LEIDSCH DAGBLAD - Zesde Blad Zaterdag 26 October 1935 UIT DE RIJNSTREEK, ALPHEN. BEGROOTING GASFABRIEK 1936. Winstuitkering aan de gemeente f. 12.000 (vorig jaar f. 20.000). De begrooting van de Gasfabriek voor 1938 sluit aan ontvangsten en uitgaven wat den gewonen dienst betreft op een bedrag van f. 157.600.07 (v. J. f. 168.125,77 t.w.: ontvangsten gas f. 119.216,25 (v. j. f. 130.682,50)cokes f. 13.860 (f. 12.132); teer f.3040 (f.3078); ammonlakwater me morie; meterhuur f.4800 (f. 5100munt- gaslnstallatiehuur f.7300 if. 76501; huur huurapparaten f.150 f 300»winst op verkoop van magazijngoederen f. 300 (f.200); kantoor- en magazijnhuur f.3000 (f.3000); afvalproducten f 500 (f.500i; rente kasgeld memorie; diverse ontvang sten f. 200 i f200)terugontvangst wegens pensioensbijdragen f. 4217,82 tf. 4241,27»; huur ambtswoningen f.1016 if. 10421 Uitgaven: steenkolen f 28 500 (f27.170); Inkoop gas f. 1628,80 (f. 2044,80); electri- citelts- en waterverbruik f .3300 f 3500 salarissen en werkloonen f. 39.000 (37 800); pensioenbijdragen f. 7722.51 (f. 7921,711; belastingen f 3050 (f.3400); assurantiën f.1300 (f.1400); recognitiën f 250 (f.250); kantoorbehoeften, advertentiën en derge lijke f.900 (f. 700'reiskosten, keurings kosten, overvaargelden en dergelijke f 200 (f. 200)telefoon, telegrammen, porti, ze gels en dergelijke f.250 f. 300')rijwielen, onderhoud en huur f.300 (f.1250): labo ratorium, teekenbehoeften en onderzoe kingen f.150 (f.200); vracht- en vervoer- loonen f. 600 f. 750)oninbare kwitanties f.250 (f.250); machinekamerbehoeften f.450 (f.500); ammonlakwater f.300 (f. 1000); zuiveringsmateriaal f. 800 (f.1000); onderhoud f. 16.900 (f. 17.600); verlies op magazijngoederen pro memorie; diverse uitgaven f 888.88 (f. 1532.32); extra ultkeering aan de gemeente in verband met tariefsverhooging f. 12.000 (f. 20.000) en idem winstuitkeering aan de gemeente, rentevergoeding aan de gem. f. 10.397,01 (f. 11.795.27rentevergoeding voor de te leenen gelden memorie: rentevergoeding waarborgsom Installateurs f.10 nihil afschrijvingen f. 26.158.45 (f. 26.352.62); rente kasgeld memorie: belooning secre taris van de commissie van bijstand f.76 (f.76); rente van de reservefondsen f. 2218.42 (f. 2133,05); reserve a en b aan deel winst nihil. De kapitaaldlenst sluit aan ontvangsten en uitgaven op een bedrag vanf. 142 991.94 (v.j f 135.710.24). Nadeelig saldo f.59 155,67 (f. 48 698,48). Het minder gasverbruik over de jaren 1935 en 1936 is geraamd over den gewonen meter op 77.112 kub. M. en over den muntgasmeter op 85.250 kub. M. Burgerlijke Stand. Geboren: Maartje, D. van W J. Bree- dijk en C. C. Kempenaar Anthonle, Z. van J. v. Vliet en M. Slntemiklaas Jan, Z. van G. Ederveen en G. A. J. Broer Klaschke Anna, D. van J. Smeding en J. Westra Gerardus Cornells Hubertus, Z. van H. van der Laan en J. C. Kleijn. Gehuwd: Nlcolaas Schellingerhout 33 J. van Nieuwkoop en Catharina Verheul 29 j. Overleden: Dlderika Straver 89 j. van Zwammerdam, weduwe van A. Wijngaar den Johanna Petronella Stapper 73 j„ geh. met Hendrik Vis Andries Stelling 72 j., gehuwd met Maria Gerarda Torken. Loop der Bevolking. Ingekomen: Van 's-Gravenhage, Hen drik R. Wagenaar, vertegenwoordiger, Jonk. Conlnckstr. 30 Ter Aar, Cornelia G Hoogenboom, dienstbode, Raadhuisstr. 281 Harmeien, Neeltje van Muiswinkel, huishoudster, Oudshoomscheweg 114b Velsen, Catharina D. Vorstelman, echtgen. van A v. Griethuizen, zonder ber., Gnep- hoek 7 Maasland, Gerrit Starreveld en gezin, zonder beroep, van Genderenstr. 23 Katwijk. Nico den Hollander, monteur, Dorpstr 15 Zeist, Petrus M. Stuijver, zonder beroep, Hugo de Grootstr. 48 Amersfoort, Lucia P. E. Ising, huishoud ster, Hugo de Grootstraat 48 Noord- wijk, Trijntje v. der Helm, zonder ber.. Pr. Hendrikstraat 27b. Vertrokken: Naar Leiden, Utr Jaagpad 125. Plet Vis en gezin, landarbeider 's-Gravenhage, Lisserstr 23, Frans Hak kers en gezin, machinist Leeuwarden, Vlaanderenstr. 16, Nicolaas van Oosterom, schoenmaker Baarn, Eikenboschweg 59, Gerard B. Mol. banketb.leerling 's-Gra venhage, Bezuidenh.weg 557, Leonardus C. de Roos, los arbeider Wilnis Wijk IV-13, Antonie van Leeuwen, bakkersknecht Boskoop. Zijde 118, Jan A. van Gemeren, bloemenhandelaar Numansdorp, Ha- venstr. 99. Jacob Verrijp, landarbeider, Leiden, Heerengracht 37, Hanke Naber, dienstbode, Steekterweg 194a. Mededeeling van B. en W. inzake de loontoeslagen. Door den Minister van Sociale Zaken is aan de gemeente de gelegenheid gegeven de regelingen toe te passen, welke bestaan voor het opnemen van arbeiders ln land bouw- en boomkweekersbedrijven, door het geven van bijslagen van overheids wege. Voor deze bedrijven wordt de bij- aag van de overheid gegeven in het loon bedrag, dat ln een bedrijf Is uitbetaald boven een van te voren voor elk bedrijf bepaald minimum-bedrag. De bijslag be draagt 50% van het meerdere loon. dat voor werkzaamheden in het bedrijf is uitbetaald boven dit minimum-loonbe drag, aan arbeidskrachten, waarvan de plaatsing ls goedgekeurd door den Rijks inspecteur der werkverschaffing te Noord- wijk. De 50 bijslag van de Overheid komt overeenkomstig de regelen van het Werkloosheidssubsidiefonds voor gemeen schappelijke rekening van fonds en ge meente. Ten aanzien van de toetreding tot deze regeling voor de boomkweekers bedrijven merken wij op, dat de gemeente Boskoop daartoe reeds is overgegaan met ingang van 1 Sept. 1935. Aangezien meer dere werkkrachten, die in genoemde ge meente werkzaam zijn, te Alphen a. d. Rijn wonen en het gevaar bestond, dat, wan neer Alphen a. d. Rijn niet tot de rege ling toetrad, deze werkkrachten zouden worden ontslagen, hebben B en W. aan den Minister verzocht de regeling ook voor deze gemeente van kracht te verklaren. Daarbij gold ook de overweging, dat, nu de andere gemeenten in deze omgeving, waar boomkweekerijen gevestigd zijn, tot invoering der regeling reeds hadden be sloten of zouden overgaan, deze gemeente dc alhier bestaande boomkweekerijen niet ln een uitzonderingspositie mocht plaat sen. Te minder was daarvoor aanleiding, omdat uit een ingesteld onderzoek ls ge bleken. dat voor het resteerend gedeelte van dit jaar, de uitgaven van de ge meente niet zullen toenemen, terwijl nok voor het volgend jaar. Indien de regeering wordt verlengd, naar zich uit de ter hun ner beschikking staande gegevens laat afleiden, geen stijging der ten laste van de gemeente blijvende uitgaven, ln be- teekenende mate zal optreden De minister heeft de regeling van kracht verklaard voorloopig voor het tijdvak 1 Oct. '3531 Dec. 1935 Behoudens goedkeuring van den raad hebben B. en W. de regeling vanaf dien datum op de boomkweekerij- bedrljven toegepast. B. en W. stellen den raad voor hun goedkeuring daaraan te hechten. Met betrekking tot de toetreding voor de landbouw(welde)bedrijven wordt door B. en W nagegaan, welke financieele ge volgen dit voor de gemeente medebrengt. Van de uitkomsten van dit onderzoek zal het, naar de meening van B. en W moe ten afhangen of tot toetreding zal kun nen worden overgegaan. Typografische tentoonstelling. Door de afd. Alphen a. d. Rijn van den Ned. Chr. Graf. Bond werd In „Concordia" een typografische-, lithografische ten toonstelling georganiseerd, zoomede van boekbindersmateriaal. Deze organisatie bleek mogelijk dank zij de medewerking van het hoofdbestuur. De tentoonstelling werd geopend door den heer J. A. Jas- perse, voorz. der afd., die allen welkom heette en ln het bijzonder de heer N. Val- stra, leeraar aan de Rotterdamsche Gra fische Avondschool. De heer Valstra hield vervolgens een zeer leerzame causerie, waarbij hij met klem opwekte deel te nemen aan de cur sussen op dit gebied, opdat de vaktech nische ontwikkeling niet op den achter grond zal komen. De tentoonstelling be vatte zeer fraai lithografisch werk, steen- offsetdruk etc. Voorts talrijk drukwerk, ontwerpen, schetsen en voorts een afd. boekbinden, waar men het verloop van losse vellen tot boek ziet. De heer Valstra gaf tijdens den rondgang nadere Inlich tingen en verklaringen. Aan het eind van den avond bracht de heer Jasperse den heer Valstra dank voor al zijn arbeid en gaf de verzekering, dat zulks de verwachtingen overtroffen had. Weigering bouwvergunningen. B. en W. hebben aan G. v. Kleef Mzn. te Boskoop destijds een bouwvergunning ge weigerd om op een perceel grond gelegen ten westen van het Goudsche Rijpad en ten noorden van den Groeneweg een twaalftal arbeiderswoningen, ln blokken van twee te bouwen op grond van het feit. dat de open ruimte tusschen twee gebou wen volgens de bouwverordening zou moeten zijn ten minste 2 x 10 M. ls 20 M. terwijl aanvrager deze ruimte had gesteld op slechts 6 a 7 M. Aanvrager ls tegen het besluit van B. en W. in beroep geko men. doch na een uitvoerige uiteenzetting stellen zij den raad voor het beroepschrift ongegrond te verklaren. Ook de heer J. Th. Hooymans. wonende te Stompwijk heeft een beroep Ingesteld tegen een besluit van B. en W. waarbij hem een vergunning tot verbouw van een gedeeite van het pand. plaatselijk bekend Steekterweg no. 67. alhier, tot woning is geweigerd Het besluit van B. en W. was gegrond op het feit. dat het in de bedoe ling van aanvrager lag. om in het gebou wencomplex Steekterweg 67. waarin reeds een tweetal woningen zijn ingericht, op nieuw een gedeelte tot woning te verbou wen. terwijl deze laatstbedoelde woning zou komen op grooter afstand dan 10 M. van de voor den tSeekterweg ter plaatse gel dende rooilijn; dat voorts naar de mee ning van B. en W. de voorgenomen ver andering niet geacht kan worden te strek- ken om een boerenhofstede tot stand te brengen daar de eigenaar reeds over een tweetal woningen in hetzelfde gebouwen complex de beschikking heeft, waarvan tenminste één als boerenhofstede zou kun nen worden aangemerkt. B. en W. meenen derhalve, dat door het verleenen der ge vraagde vergunning zou worden gehandeld in strijd met art. 23, le lid der Bouw en Woningverordening. Ook niettegen staande het beroep houden B. en W. zich vast aan dit oordeel en stellen den raad voor het ingesteld beroep ongegrond te ver klaren en dus te besluiten tot weigering der gevraagde vergunning. Het Chiliasme. In de zaal van de Geref. Kerk aan de Ruyterstraat sprak ds. G. Mulder, voor den Bond=nns .Bodegraven en Omstreken' over .Het Chiliasme", Deze goed bezochte vergadering werd door den voorzitter den heer Spijkers van Bodegraven geopend. Ds. Mulder merkte op, dat Het Chiliasme (leer van het duizendjarige rijk) tegen woordig zeer actueel is. Er ls onder de aanhangers dezer leer echter geen gelijk heid. Het splitsingspunt, waar de meenin gen uiteen gaan, ligt in Openb. 20. De Openbaringen geven de gebeurtenissen niet in tijdrekenkundige volgorde, maar grijpen telkens weer naar het verleden terug. Spr. gaf een verklaring van ge noemd schriftgedeelte. Het doel van het binden van Satan is. dat 'hij de volkeren niet verleiden zoude. Na de ontbinding zal hij de ongecultlveerde volken samentrek ken ten Strijde tegen de gemeente des Heeren De opstanding, waarvan in dit hoofdstuk sprake ls. moet geestelijk opge vat worden. De fout der Chiliasten ls. dat zij de heldere uitspraken der Heilige Schrift willen verklaren naar de minder heldere. Hun leer is schadelijk voor het Christelijk- kerkelijk- en persoonlijk leven daar het toekomstig oordeel meer op den achtergrond raakt. Maar toch moest het verlangen naar Chr. wederkomst ook bij ons meer openbaar worden aldus spr. Na de pauze volgde op dit mooie referaat een uitgebreide bespreking. Hierna werd tot ringvoorzitter gekozen de heer N. van Leeuwen alhier. De heer Spijkers van Bo degraven stelde zich wegens meerdere bondswerkzaamheden niet meer herkies baar. Woorden van hartelijken dank richtte de voorzitter tot ds Mulder, voor dezen goeden voorlichtingsavond, waarna ds. Mulder voorging ln gebed. De opbrengst van de najaarscollecte ten bate der diaconie der Ned. Herv. Kerk Jullanastraat. bedraagt met Inbegrip van nagekomen giften ruim f. 450.—. Aan het politiebureau zijn Inlichtin gen te bekomen omtrent een voor het Nuts- gebouw onbeheerd gevonden damesrijwiel. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk Jullanastraat ls door notabelen herkozen de heer J. Voets. Gevonden: belastingplaatje, rozen krans in étui, pakje met lappen, vlsch- hengel met emmertje, fietspomp, pet, knip mes met bruin heft, portemonnaie met In houd. Inlichtingen bij de politie. De doortrekking van de Toussaintstr. naar de van Boetselaerstraat ls dezer dagen gereed gekomen en voor het verkeer open gesteld Oostelijk van de Toussaintstraat heeft men een plantsoen aangelegd. Een en ander beteekent voor de omgeving een belangrijke verbetering. De netto-opbrengst van den bazar ten bate van het gebouw „Jonathan" be draagt f. 765. BODEGRAVEN. De beplanting van den vijver. Een aanvang is gemaakt met de be planting van den vijver. Een groote hoe veelheid struiken en heesters is door be middeling van de Ned. Slerteeltcentrale ontvangen en wordt nu onder leiding van den tuinarchitect geplaatst. Het geheel wordt er wel veel fraaier door. Dc vijver zelf is bevolkt met goudvlssohen en edel- karpers. Burgerlijke Stand. Geboren: Arle, Z. van A. Zuidam en M. C. Sepers Cornelia Auguste, D. van C. M. van Vliet en M. M. v. Dijk Aagje, D. van C. v. Wijk en B. v. d. Heuvel Pietje, D. van M. Lok en G. H. Groenendijk Antoinette Maria, D. van J. Luuring en A. Hoogendoorn Catharina Antoinette. D. van M. J. J. Wijtenburg en Eva Win gerden. Overleden: M. Hommel 66 J. Loop der bevolking. Gevestigd: G Uithol, z. b., van Woer den A. J. v. d. Zaan en gezin, arbeider N. S., van Dordrecht J. H. Rutten. ge meente-veldwachter, van Uden N. de Lange. z. b„ van Den Haag. Vertrokken: M. Th. Bontje, dienstbode, naar Ede A. en C. Pouw, z. b„ naar Leiden. Gevonden: 3 portemonnales met In houd; 1 gabardine regenjas; 1 dekkleed; 1 deken en een heeren-vilthoed. Inlich tingen bij de politie. In de as. week wordt de collecte ten bate van het pl. Crisis-comité gehouden. LEIDERDORP. Raadsagenda. De raad komt Maandag a s. des nam. te half twee ln openbare vergadering bij een: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Mededeelin- gen en ingekomen stukken; 4. Goedkeu ring begrooting Burgerlijk Armbestuur; 5. Vaststelling begrooting grondbedrijf 1936; 6 Vaststelling begrooting 1936; 7. Vaststelling van een parkeerverbod en een inhaalverbod; 8. Vaststelling verorde ning verlichting automobielen en bak fietsen bij lantaarns; 9. Voorstel van B. en W. wijziging winkelsluitingsverorde ning; 10. Vaststelling verordeningen op de heffing en Invordering van het school geld: 11. Voorstel van B, en W. Inzake vullverwijderlng; 12. Voorstel van B. en W. aanleg gedeelte waterleiding Zijldljk; 13. Vaststelling vergoedingen bijz. lager onderwijs en drieiaarlljksche afrekening; 14. Voorstel van B. en W. verstrekking brandstoffen-toeslag aan werkloozen; 15. Verzoek om subsidie voor den landbouw- cursus: 16. Verzoek van de diaconie der Geref. Kerk om bijdrage ln de kosten van kinderverpleging; 17. Voorstel van B. en W. wijziging Ambtenarenreglement; 18. Verzoek van J. N. R. van Maarle om toe passing van art. 13 der lager onderwijs wet; 19. Wijziging begrooting; 20. Rond vraag. Hier zijn thans 68 werkloozen, waar van 34 steuntrekkend. BOSKOOP. Bewusteloos geslagen. De slagersknecht B kreeg aan den Ko ninginneweg van een inwoner uit Alphen, na een korte woordenwisseling een hevige klap tegen zijn hoofd, met het gevolg, dat B van zijn rijwiel viel. en met een smak tegen de straat geslingerd werd, waar B. bewusteloos bleef liggen. De ontboden dokter heeft het jong- mensch naar zijn woning vervoerd en hem daar behandeld. Naar wij vernemen ls de dader tot nu toe onbekend gebleven. Raadsstukken. Distributie van groenten. - De raads leden P. D. Noest en L. 'tHart hebben aan B. en W. een schrijven gezonden, hou dende het voorstel om over te gaan tot distributie van door de regeering voor werkloozen en armlastigen beschikbaar gestelde goedkoope groenten. Tevens heb ben zij B. en W. verzocht uitvoering te geven aan hun toezegging om, wanneer de gelegenheid zich zou voordoen, hun mede werking te verleenen aan de verstrekking van goedkoope levensmiddelen voor schoolvoeding. B. en W. achten mede gelet op het rapport der raadscommissie-Haring niet voldoende termen aanwezig voors hands groentendistributie aan werkloozen ter hand te nemen. Voor kindervoeding, schrijven B. en W., kunnen niet alle soorten groenten wor den gebruikt en kan niet worden afge wacht, wat door de Groenten- en Fmlt- centrale wordt toegezonden. Bovendien is een der kindgrvoedingscomité's reeds op andere wijze er in geslaagd met zeer ge ringe kosten zich van groenten te voor zien. Ook schreef ons de Groenten- en Frultcentrale, tot welke stichting wij ons om Inlichtingen hebben gewend; „het spreekt echter vanzelf, dat de distributie van groenten alleen dan zonder buiten gewone kosten kan plaats vinden, indien een kwantum van eenlge beteekenis wordt afgenomen, teneinde onnoodige expeditie- kosten te voorkomen. Het ls niet te verwachten, aldus B. en W., dat aan dezen eisch kan worden vol daan. B. en W. dezer gemeente deelen den raad mede: a. naar aanleiding van de vraag van den heer P. D. Noest meent het college dat het belang der gemeente zich verzet tegen het ter Inzage liggen voor den Raad van de correspondentie der gemeente met de Slerteeltcentrale; b. vanaf 27 October 1935 zal aan onder steunde en bij een werkverschaffing ge plaatst werkloozen een brandstoffenbij- slag worden verstrekt; c. de begrooting van Inkomsten en uit gaven der gemeente voor het dienstjaar 1936, alsmede die van baten en lasten der bedrijven voor 1936 zullen in een volgende vergadering worden aangeboden; d. B. en W zijn nog niet bij machte den raad in te lichten nopens de financieele gevolgen van de loonbijslagregeling boom- kweekerlj bedrijven. Overigens blijft het college diligent ter zake van een rlchtlge toepassing der rege ling. t NIEUWKOOP. Bietenverkooplng. In het verloflokaal van C. Kelder had de jaarlljksche publieke verkooping plaats van ongeveer 5 H.A. voeder- en suiker bieten van 't Gemeentelijk Ontglnnlngs- bedrijf, een quantum van bijna 400 ton. De belangstelling was enorm groot en men besteedde goede prijzen. De op brengst was f. 1553: de kooper krijgt het loof toe, doch moet zelf voor het rooien zorgen. Burgerlijke Stand. Geboren: Elizabeth Johanna Maria, D. van C. Bos en J. M. van Trlgt. Getrouwd: A. C van Koert 24 j. en M. C. van den Haak 23 j. OUDE WETERING. Vergadering Groene Kruis. Ten huize van den heer H. Klein alhier werd de jaarvergadering gehouden van de afd. Oudewetering en Omstreken van de Z.-H. Ver ..Het Groene Kruis", 23 leden waren aanwezig Wegens ongesteldheid van den voorzitter werd de vergadering geleld door dokter A. van der Bijl, die de geringe belangstelling, welke er voor de vergaderingen bestaat, betreurde. Niette min staat het vast, dat het Groene Kruis de volle belangstelling van de Inwoners heeft; de resultaten van de ln het afge- loopen vereenlglngsjaar gehouden bazar heeft zulks nog eens te meer bewezen De notulen werden onveranderd goed gekeurd. In het Jaarverslag van den heer M Los werden de werkzaamheden der vereenl- ging gememoreerd betreffende de cursus sen E.H.B.O.. Moedercursussen en de Red dingsbrigade Dank werd gebracht aan de schapen- weiders en aan de Bazar-commissie. In het verslag van de Magazljn-com- 1 missie kwam de Jaarlijks terugkeerende klacht inzake het niet tijdig terugbezor- gen der geleende artikelen door sommige leden ook ditmaal nog voor. Hoelang nog? Overigens bevond alles zich in uitsteken den staat. Uit het verslag van de wijk zuster bleek, dat in het afgeloopen jaar door haar 1614 bezoeken werden afgelegd, waarvan 1086 te Oudewetering, 72 te Nleuwe-Wetering, 17 te Rljpwetering, 13 te Roelofarendsveen en 426 te Leimulden. Voor de tuberculose-bestrijdlng werden te Leimulden bovendien 118 huisbezoeken ln 11 gezinnen afgelegd. Assistentie werd verleend op de Consultatlebureaux voor zuigelingen, waarvoor ook nog 122 bezoe ken werden afgelegd. Te Oude-WeterlM werd 3 maal per week de hoogte-zon bh diend. Aantal bestralingsureu 256. Het consultatiebureau voor zuigelingen werd te Oudewetering bezocht door kinderen met 196 consulten en te Nieuwe. Wetering door 37 kinderen met totaal 36! consulten. De penningmeester de heer C. van den Berg meldde, dat de bazar-rekening met een batig saldo van f. 1707.37 sloot lap. plaus). Minder gunstig was het eind. cijfer dat een nadeelig slot aanwees van f. 637.55. De financieele commissie bracht bij monde van den heer H. Gortzak een al leszins gunstig rapport uit, zoodat onder dank aan den penningmeester voor het uitstekende beheer alle financieele stuk ken. w.o. de rekening der vereenlging, de rekening van het reserve-fonds en de ba lans, werden goedgekeurd. In de vacature S. Smit werd in het be. stuur gekozen ds. L. W. van Wijngaarden. De heer J. C. de Jong werd bij acclamatie herkozen. Onverwacht was de mededee ling dat de heer C. van den Berg zich niet meer als bestuurslid herkiesbaar stelde, zulks in verband met zijn drukke werkzaamheden. De voorzitter bracht den scheidenden penningmeester hartelijk dank voor zijn vele werk. Reeds bij eerste stemming aas gekozen de heer P. van der Velden, die zich evenwel eerst nog wilde beraden. De opbrengst van den bazar zal als volgt benut worden: Het bestuur stelt voor om f. 1000 af te lossen op de leening Kooy, thans nog groot f. 2000 en het restant te gebruiken voor wegwerking van het te kort op de exploitatie-rekening 1934—35, Na discussie dit voorstel z. h. st. aanvaard. Tot lid van de fin. commissie werd In plaats van den heer P. H. van den Bosch benoemd de heer H. Vesseur; tot plaats vervanger de heer Corts. De scheidende penningmeester, bracht het bestuur hulde voor het zeer vele, dat in het belang van de afdeeling ls verricht, niet het minst door de bazar-commissie met haar wak keren voorzitter en aan allen, die tot het welslagen van den bazar hebben mede gewerkt. Als aandenken aan zijn werkzaamheid bij het Groene Kruis had de heer Van den Berg nog een verrassing ln petto, be staande ln een verzameling van de por tretten van de oprichters der afdeeling ln 1904. Deze waren keurig in een lijst sa mengevat: spr. bood deze den voorzitter aan. Na een dankwoord van den voorzitter volgde sluiting. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Peyen, z. v. P. Hoogendijk en L. C. Schuller Catharina, d. v. B. van Egmond en Joh. Jansen Pleter, z. van B. v. Egmond en Joh. Jansen. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Jansen van Rljnsater- woude M. P. J. dc Bliek van Diemen. Vertrokken: A. H. v. d. Bosch naar Vel. sen-Drlehuts Cl. de Kleer n. Bodegra* j ven. Raadsagenda. De Raad komt Dinsdag a.s. des n.m. te 6 ur in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2. Vaststelling kohier straatbelasting over den dienst 1935; 3. Adres inzake uitbreiding electrisch net; 4. Voorstel tot het opnieuw huren van drie noodslaohtplaatsen; 5. Voorstel in verband met het genomen raadsbesluit tot uitbreiding van het gemeentehuis; 6. a. Voorstel tot het invoeren van een wacht- tljdregeling voor werkloozen; b. schrijven van den Min. van Sociale Zaken inzake brandstoffentoeslag aan werkloozen; c. Verzoekschrift der arbeidersvereeniglng tot het geven van toeslag op Kasuitkee- ringen; d. als voren met betrekking tot het verleenen van bijdragen ln de door werk- loozen aan ziekenfondsen te betalen con- trlbutie; e. mededeellngen Inzake werk- loozenzorg; 7. Vaststelling gemeentereke ning en rekening van het electriciteitsbe- drijf over den dienst 1934; 8. Aanbieding gemeentebegrooting van het electrlciteitó- bedrijf voor den dienst 1936; 9. Comptabele besluiten. 12. Toen Thijs de heele zaak daar op den bodem van de zee eens goed had opgenomen, was hij van den eersten schrik al eenlgszins bekomen. En ook begreep hij nu al ras, dat deze zee meerman de vijand van reus Rolleboon juist was! „Hé", zegt hij, „wat zijn dat nu voor toeren, om mij op deze wijze te ontvoeren? En waar Je mij 'n plelzier mee doet, is te zeggen wat je van me moet!" De zeemeerman was boos om Thijsje's toon; zoo'n brutaliteit was hij, als heerscher van de zee, in 't geheel niet meer gewoon. „Ja, brutale aap", roept hij, „dat zal ik je eens uit gaan leggen; 't ls gemakkelijk te zeggen. Je moet eenvoudig alles doen wat ik beveel „Dus", sprak Thijsje kalm, „je wilt, dat Ik voor Jouw plezier uit gezonken schepen steel? Dan wil ik Je wel zeggen, dat lk dat nooit zal doen". „Ik zal je er toe dwingen", dreigde de zeemeerman hem toen. 2—6

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 20