y»» WOL VROOM EN DREESMANN r v. Rossum du Chattel en Driessen Uitverkoop wegens Verbouwing 6 PRIMA SOORTEN NEDERLANDSCH FABRIKAAT. beter INST. PONT UmCH DAGBLAD Tweede Blad Dinsdag 22 October 1935 UIT DE RIJNSTREEK. KUN/T IN UTTIRIN UIT ONZE ENORME COLLECTIE LEIDEN HET BONTHUIS Alliance fran^aise r?=3E Juwelier Breestraat No. 95 kortingen van 10 tot 30 °/o Restanten Tafelzilver, Occasions in Brillanten 101= T=m DAGMEISJE BIJKANTOOR WINKELPAND. *1 ALPHEN. Jaarverslag Hoogdruk-Bronwaterleiding. Het buizennet werd uitgebreid met 596 M. en had op het einde van het Jaar een lengte van 58.729 meter. Naar aanleiding van de asphalt-age van den Gnephoek werden de bestaande wateraansluitingen alle voorzien van mainkranen. In verband met de verbreeding en herstrating van de Lindehovenstraat, werden ook hier overal mainkranen geplaatst. De overeen komst met Boskoop kwam tot stand ter voorziening van Otweg en Nesse; vol gend Jaar zal de zinker in den Otweg en de verdere hoofdleiding gelegd worden. 49-maal werden lekken gerepareerd in de leiding In den Steekterweg. Totaal waren op 31 Dec. 1934 in het net aanwezig 190 brandkranen en 210 afsluiters. Het aantal aansluitingen bij abonne ment bedroeg op 1 Jan. 1935 2693 en op 1 Jan. 1934 2739, afname 46 stuks. Over den meter od 1 Jan. 1935 1309 en op 1 Jan. 1934 1221, afname 88 stuks. Voor in aanbouw zijnde perceelen waren op 1 Jan. 1935 5 aansluitingen gemaakt, de totale toename bedroeg derhalve 42 stuks. In den loop van het jaar werden geplaatst 250 en weggenomen 162 meters. In 1934 werd opgepompt 559.645 M3. tegen 554.779 M. 3 In 1933. zoodat de vermeerdering be droeg 4866 M. 3. De gemiddelde etmaal aflevering was In 1934 1.533.273 M. 3. in 1933 1.519.943, vermeerdering 13.330 M. 3 Aannemende, dat 17.400 inwoners aan het buizennet wonen, dan is het gemiddelde verbruik per hoofd en per dag, na aftrek van het waterverbruik van Woubrugge en het verlies, circa 80Vi liter, tegen 81,9 liter in 1933. Afgeleverd over den meter was de opbrengst 21,24 ct.. tegen 20.91 in 1933. Gedurende het iaar 1934 was de abonne mentsprijs per 3 maanden van water voor huishoudelijk gebruik en voor waterleve ring over den meter als in het jaar 1933. Iedere 4 weken werd het gefiltreerde wa ter onderzocht door het Bacteriologisch-, Hygiënisch- en Scheikundig Laboratorium dr. H. J. van 't Hoff en L Weeda te Rot terdam. Het laatste onderzoek gaf als resultaat Scheikundige samenstelling oor deel: zeer goed; Bacteriologische samen stelling: oordeel uitstekend. De rekening ontvangsten en uitgaven of baten en lasten wat den gewonen dienst betreft sluit op een bedrag van f. 78.701.69. Geraamd bedrag was f. 73.969.27. De ontvangsten van water waren geraamd op f. 67.868. (werkelijke opbrengst f. 71.578.23'. Aan extra uitkeering a. d. gemeente in ver band met tariefsverhooging per 1 Juli 1932 en winstuitkeering kon worden uitgekeerd totaal f. 25.Ct4.87 (geraamd bedrag f. 14.730.08. De kapitaaldienst sluit met een nadeelig saldo van f. 16.401.24 (op 1 Januari bedroeg dit bedrag f. 17.663.851. De opbrengst van de duizendgulden- collecte ten bate van uitbouw der Ned. Herv. Kerk, Julianastraat, bedraagt blij kens de 2e verantwoording f. 968,96. De N V. D. en J. Boot Motorenfabrlek „De Industrie'' verkreeg op de Intern, ten toonstelling te Brussel voor hare inzending in groep 18 „Transportmiddelen" kl. 105 een eere-diploma en in groep 15 „werktuig kunde" kl. 86 een zilv. medaille. De zusters Filicitas en Maria Alber- tina vierden haar 25 j. Professiefeest in het St. Josephgesticht alhier. Een en ander is zoowel kerkelijk als feestelijk herdacht. De opbrengst van de huisbusjes ten bate v. d. Hulpverg. v. d. G. Zendingsbond bedraagt f. 36.83. Gisteravond heeft de muziekver. .Arti et Religioni'' in verband met de winkel week, een muzikale rondgang door de ge meente gehouden. Tot onderwijzeres aan de Chr. School te Hoorn is benoemd mej. K. Koopmans te Hattem. ALKEMADE. GEMEENTERAAD. Verhuring van grond Een borgenkwestic Aanbieding begrooting 1936 De toestand van het Raadslid de Jong. De Raad kwam-in openbare vergadering bijeen. Afwezig wegens ongesteldheid de heer P. de Jong Cz. Voorzitter de Burge meester. Na opening werden de notulen onver anderd vastgesteld. Tot de ingekomen stukken behoorde o.m. een verzoek van het Bestuur van de R.K. Bijzondere School te Oud-Ade om een voorschot op de ge meentelijke vergoeding ex-art. 101 der L.O. wet Overeenkomstig voorstel van B. en W. werd het bedrag van het voorschot bepaald op f. 900.—. Aan M. A. Otten werden wederom voor den tijd van 1 jaar verhuurd een tweetal perceelen tuinland, thans reeds bij hem ln huur. en wel voor een bedrag van f. 67.20 en f 69 40. Voor de ver huring van een perceel tuinland aan den Langenweg ter groote van 185 R.R. hebben B. en W. een publieke inschrijving geopend met als resultaat, dat de 2 hoogste in schrijvers waren E. S Rodewijk en H. Huigsloot, resp. voor 66 en 65 ct. per R.R. Aangezien de hoogste niet tijdig borgen kon stellen hebben B. en W besloten aan den Raad voor te stellen het tuinland te verhuren aan zijn opvolger De heer Riet broek wees er op. dat bij de inschrijving geen enkele gegadigde borgen had gesteld. Voorzitter bevestigde zulks. B. en W. heb ben dit besluit eerst later genomen. De (heer Van 't Hart vroeg of de Raad gebon den is aan het voorstel van B. en W. De heer Penning de Vries vestigde de aan dacht op de borgen en had tevens verno men. dat op het land door den tweeden inschrijver chrysanten worden geteeld. Hij achtte deze be teling niet in het belang van de gemeente, omdat het land daar door uitgemergeld wordt, tenzij dit van de noodige bagger-specie wordt voorzien. De laatste jaren kwam van het opbrengen van bagger-specie weinig. De voorzitter gaf breedvoerig weer het verloop van de borgstelling. Het was B. en W. niet bekend, dat op het land chrysan ten zouden worden geteeld, zoodat hij in verband hiermede voorstelde het tuinland aan Huigsloot te verhuren, onder voor waarde, dat dit gewas niet mag worden geteeld Het voorstel van B. en W. hierna gewijzigd in dien zin, dat in geen geval op het land struikgewas mag worden gepoot, kwrm in stemming en werd verworpen met 9 tegen 5 st., zoodat het tuinland werd verhuurd aan E. S. Rodewijk. De heer Rietbroek wees op een ingeko men reclame, inzake straatbelasting, waarbij deze behalve de straatbelasting nog bespreekt de wenschelijkheid tot het aanbrengen van een straatverlichting op de Zuidkade te Roelofarendsveen. Spr. vestigt hierop de bijzondere agndaoht van B. en W. en zou gaarne zien, dat geïnfor meerd werd naar de kosten. Naar zijn meening maakt de toestand het noodza kelijk verlichting aan te brengen. De voor zitter had geen bezwaar naar de kosten een onderzoek in te stellen. Zonder h. st. werd aangenomen de wij ziging van de verordening op de heffing van hondenbelasting in deze gemeente. Deze wijziging houdt verband met een van Ged. Staten ingekomen schrijven, waarbij wordt verzocht de redactie van artikel 3, tweede lid te wijzigen door schrapping van de woorden: „mits de hond op den open baren weg wordt geleid, aan een riem, ket ting, touw of ander bevestigingsmiddel of als trekhond gespannen is voor. onder of aan een voertuig". In het 4e lid van dit artikel wordt voorgesteld te schrappen de woorden: „dan wel de hond op den open baren weg losloopend is aangetroffen". Met alg. st. werd besloten aan de gemaak te opmerkingen tegemoet te komen. Tot slot boden B. en W. aan de gemeen- te-begrooting voor het dienstjaar 1936. Deze begrooting biedt ongeveer het zelfde beeld als het vorige jaar. Alleen zijn de voorschriften omtrent de Financieele Ver houdingswet en de bijdrage uit het Werk loosheids-subsidiefonds belangrijk gewij zigd. Vervolgens maakte de financieele toestand van de gemeente het noodzake lijk, dat de vergoeding per leerling, ten vorige jare nog gesteld op f. 10— wordt teruggebracht op f. 9.— per leerling. De begrooting werd in handen gesteld van de Commissie voor onderzoek en rap port. Hierna sloot de Voorzitter de ver gadering. Deze vergadering, die ten doel had een intieme hulde te brengen aan den heer De Jong. die Zaterdag J.l. den dag herdacht van zijn 25-jarlg lidmaatschap van den Raad, kon wegens een plotselinge onge steldheid van den jubilaris, helaas niet tot haar recht komen. De heer De Jong moest op medisch advies naar het St. Elisabeth-Gestiaht te Leiden worden over gebracht, waar door den behandelenden geneesheer werd geconstateerd, dat hij lijdende was aan een lichte blinde-darm- ontstektng. Gelukkig luiden de berichten dat de toestand van den patiënt niet ernstig is en dat de uitslag van de opera tie een spoedig herstel doet verwachten. De huldiging is derhalve tot een nader te bepalen datum uitgesteld. BOSKOOP. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Maan dag 28 Oct. des nam. om 7 uur ten ge meentehuize in openbare vergadering bij een. 1. Opening, trekking van nummer voor stemming en rondvraag; 2. Vaststelling van de notulen der vergaderingen van 22 Juli en 3 Sept. 1935; 3. Ingek. Stukken; 4. Mededeelingen; 5. Voorstel tot verlen ging van den verhuur van de perceelen C en D. van het terrein aan de Zuidkade; 6. Voorstel tot onderhandsche verhuring van de perceelen Kerkstraat Nos 10 en 12 aan den heer A. Pos; 7. Voorstel tot on derhandsche verhuring van kweekerljland, gelegen aan de Zijde; 8. Voorstel tot on- derhandschen verhuur van het weiland, gelegen in de Hoogeveen; 9. Aanbieding van een aanbeveling ter benoeming van een lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs; 10. Voorstel inzake het berijden en doen berijden van bij besluit van den gemeenteraad ingedeelde wegen; 11. Voorstel om te besluiten tot aankoop van een perceeltje grond, gelegen in Den Ham van de N.V. Stoomboot Mij. Bos koopWaddinxveenGouda in liquidatie; 12 Voorstel tot overneming van den weg naar het station Boskoop; 13. Aanbieding van de rekening van inkomsten en uit gaven van het Burgerlijk Armbestuur over het dienstjaar 1934; 14. Aanbieding ter voorloopige vaststelling van de balans, winst- en verliesrekening der gemeente bedrijven over het jaar 1934; 15. Aanbie ding ter voorloopige vaststelling van de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente over het jaar 1934; 16. Voorstel tot het treffen van een gemeenschappe lijke regeling met verschillende gemeen ten tot onderlinge hulpverleening in geval van brand; 17. Voorstel tot vaststelling van een voorgevelrooilijn voor Den Ham; 18 Voorstel tot wijziging van de gemeen- tebegrooting, dienst 1935; 19. Voorstel tot wijziging van de begrootingen voor het gas- en waterbedrijf, dienst 1935; 20. Rondvraag. A.s. Zondag zal de „St. Elizabethver- eeniglng" ten bate voor Hulp in de Huis houding een bloempjesdag houden. NIEUWKOOP. Het Gemeentelijk Ontginningsbedrijf. Uit het jaarverslag 1934 van het Ge meentelijk Ontginningsbedrijf blijkt, dat in het afgeloopen jaar is afgevoerd uit de gemeente Leiden 33577 M3 vuil tegen 33269 in 1933. Uit Wassenaar 5240 ton tegen 5110 in 1933. Ingevolge overeenkomst met de gemeente 's-Gravenhage werd van het Ge meentelijk Electrlsch Bedrijf aldaar afge voerd aan vliegasch, sintels, e.d. 21965 ton tegen 22385 in 1933. In Juli 1934 werd een baggerwerkverschaffing in het leven ge roepen, waarvoor in dat jaar aan arbeids loon is uitbetaald f. 1.836.66. In totaal werd ln dat jaar aan arbeidsloonen door het bedrijf uitbetaald het ronde bedrag van f. 36.000.—, zoodat althans uit dien hoofde gezegd kan worden, dat het bedrijf weder zegenrijk gewerkt heeft. De collecte voor de Ambulance uit te zenden naar Abessynië heeft alhier de niet onaanzienlijke som van f. 85.28 opgeleverd. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking, Ingekomen; M. Helllngwerf van Nieuw koop. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Bon en W. v. d. Oever. Overleden: W. A. Henssen 75 Jaar. RIJNSATERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Marius, Z. van K. Mokken- r.torm en G. Boei Antonia Johanna Maria, D. van C. de Wagenaar en G. Schockman. o TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Neeltje, d. van J. C. de Bruyn en J. Ambagtsheer. Overleden: W. Sanders 57 j. Gehuwd: H. J. Hogenboom 41 j. en A. A. van Opzeeland 38 j. Loop der bevolking. Gevestigd: H. M. van der Poot van Leiden. Vertrokken: C. G. Hogenboom naar Al phen aan den Rijn M. Rietveld naar Boskoop. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Klazina, d van A. Westdijk en van K. Noordhoek Dick Joan, z. van H. Schutte en van E. Leeuw Jacoba Maria, d van B. C. de Lange en van M C. van Dijk Pleter, z. van A. C. Verheul en van P. Both Jan, z. van J. Verheul en van J. S. Venema Albertus Marlanus Johan nes, z. van L. A. Vergeer en van C. de Goelj. Getrouwd: A. J. Brouwer en C. W. van den Berg. Loop der Bevolking. Vertrokken: E. G. Manschot naar Pols broek H. J. Grisnlgt en gezin naar Harderwijk W. van Ommeren naar Berkenwoude. Gevestigd: L. ten Hoeve uit Bodegra ven, naar Nesse 6 A. de Smet uit Pljnacker naar Burgem. Trooststr. 104 J. N. Straver en gezin uit Zoetermeer, naar Kromme Esse 13 J. Valk uit Gou da, naar Bodegr. Straatweg 69 F. J. van Wijk uit Zoetermeer, naar Kromme Esse 13 M. Verzijden uit Rijnsburg, naar Nesse 10. Verlies van natuurschoon. Door de iepziekte en het gedwongen rooien van vele sierlijke boomen ln het centrum van ons dorp, in verband met de nieuwe opritten tot de in aanbouw zijnde brug over de Gouwe, heeft onze gemeente, helaas, veel van haar natuurschoon inge boet. Vrijwel alle bewoners van de Oranje laan hebben den gemeenteraad thans ver zocht om tot het opnieuw beplanten van dien laan (thans vrijwel boomloos) over te gaan. In de Ned. Herv. Kerk werd ln de eerste helft van October gecollecteerd voor de diaconie f. 183.60 en voor de kerk f. 157.56; tevens werd een gift gevonden ln de diaconie-zak van f. 26. Tot leden van het crisis-comité B. alhier zijn benoemd de heeren G. J. van der Horst en H. Gerts. De afd. EHBO. alhier behaalde reeds vele prijzen bil verschillende wedstrijden. Thans verwierf zij weer een zilveren medaille bij een te Overschie gehouden wedstrijd. Gistermiddag is het stoffelijk over schot opgehaald van den 35-jarigen werkman T. Deelstra. Het werd gevonden nabij de plaats waar hij verleden week te water was geraakt. Ondertrouwd: Cornells Dirk van dea Hoofdakker jm. 24 j. en Barredina Boere. fijn Jd. 22 j. Jan Lok jm. 28 te Bode, graven en Johanna Verhree Jd. 28 j. Loop der bevolking. Ingekomen: Uit Alphen a. d. Rijn, Ca- thavlna Hendrlka Boeren, zonder beroep, Overtocht 46 Uit Bodegraven, Maria Agnes Breedveld, wed. Martinus ten Brink en gezin, zonder beroep, Oud-Bodegraaf- scheweg 84 Uit Snelrewaard, Johannea Joseph Lellveld, zonder beroep, Oud-Bode- graafscheweg 120 Uit Reeuwljk, Arie Verkalk, zonder berep, Broekveld 8 Uit Diemen, Irma Keeger, zonder beroep, Overtocht 46 Uit Montfoort, Wlllebror- dus Andreas Roest en gezin, broodbakker, Oud-Bodegraafschweg 103 Uit Amers foort, Theodorus Hendrikus van Bunnln- gen. zonder beroep, Overtocht 79 Uit Bodegraven. Pieter Brouwer, timmerman, Vlietkade 128. Vertrokken; Naar Voorhout, Bissch. Nij verheidsschool, Franclscus van de Poll, z. beroep, Overtocht 53 Naar Nieuwveen, No. 266, Petronella Ulttenbogaard, echtge- noote van W. Cirkel, Oud-Bodegraafsche- weg C. 118 e Naar Rotterdam, Haven straat 158, Maria Nugter, religieuse, Over tocht 46 Naar Bloemendaal, Overveen, Jullanalaan 35, WUlemlna Egelie, zonder beroep, Overtocht 46 Naar Bloemendaal Overveen, Jullanalaan 31, Hortense Helène Josepha Mathot, zonder beroep, Overtocht 46 Naar Haarlem, Zijlweg 227, Maria Jacoba Bonarius, zonder beroep, Overtocht 46 Naar Reeuwijk, Laindijk G. 39, Dirk Slappendel, en gezin, bakkerskn., Broek veld Naar Utrecht, Frederlk Hendrik plein 34, Adriana Fokker, dienstbode, Oud- Bodegraafscheweg 118 h Naar Maas tricht, Gesticht „Onder de Bogen", Johan na Elisabeth Maria Vollering, zonder be roep. Goudsche straatweg 138 Naar Ka- merik, A. 171, Maria Gerarda Gijsbertha van den Oudenrijn, echtgenoote van Petras Nicolaas Kempen. Utrechtsche straatweg 102 Naar Kamerik, A. 171, Johanna Cornelia van der Wal, wed. van A. P. van den Oudenrijn, Utrechtsche straatweg 102 Naar Emmen, Nieuw-Amsterdam, p.a, K Gorter, Jan Koster, Schoolstraat 85, RECITAL ROBERT LE RÜTTE. De violist Robert le Rütte, die hier reeds meerdere malen optrad, zal dit jaar we derom een recital geven, onder auspiciën der concertdirectie Johan Koning, en wel in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal op Dinsdag 29 October a.s. De pianist Henk Endt zal hem aan den vleugel be geleiden. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Nicolaas, z. van Ja cobus Nicolaas Koot en van Gerarda Maria van Riet Dirk, z. van Jacobus Johannes Olieman en van Gerritje Roos. NIEUWE UITGAVEN. Bij Van Waesberge, Hoogewerff en Ri chards N.V. te Rotterdam is verschenen no. 1 van de „Doelpunten-serie". Dit deeltje bevat een economisch, sociaal- geografische verhandeling over het actueele onderwerp „Abessynië" door drs. E. van Hinte. Naast een beknopte schets van het land, zijn economische mogelijkheden en de natuurlijke belemmeringen, wijdt de schrijver aandacht aan Italië's motleven om ondanks internationaal verzet de hand te leggen op het laatste onafhankelijke niet-blanke rijk. de politieke verwikkelin gen en de belangen van Nederland en Nederlandsch-Indië ln dit verband. Een tweede verhandeling in dit werkje, door J. J. Hoogewerff, beziet het Ita- liaansch-Abessijnsche probleem als een symptoom van een algemeen conflict tus- schen dictatuur en democratie, als uiting van den strijd der twee gedachten-rich tingen: de humanistisch-democratische en de dlctatoriaal-fascistische. De schrijver ziet het conflict als een probleem voor de menschheid en behandelt de vraag, of de Volkenbond erin zal slagen, de conse quenties van zijn humanistisch-democra tische beginselen uit te leven en aldus er toe bij te dragen de menschheid die schrede op haar pad van ontwikkeling te doen nemen, waartoe haar cultuur-histo rische ontwikkeling haar dringt. VAN RAPELLOWOL (fant.), prima kwaliteit, div. kleuren p. knot QQc i 100 gram ZWART SAJET, 4 draads, ijzersterke kwal., per knot 1 100 gram JUMPERWOL (zephir effect) in alle kleuren, per knot .4 Qc 100 gr. slechts MANTELWOL, onze bekende kwal., enorme sort, kleuren, OQc p. knot è1 OOgr. KOORDWOL, zeer sterke kwaliteit, in div. mooie kleuren 4 ge p.knotil OOgr. JAEGERWOL, 4 draads bijzonder mooie kwa liteit, per knot AOc 1 00 gram 2476 GEISE STROTMANN HUGO DE VRIESSTRAAT 40 (b. Lammenschansweg). (Voorheen Hooigracht). Vraagt ons vakkundig advies voor Repareeren, Vervormen van Bontwerken. Voordeelige prijsberekening. (Op aanvrage komen wij gaarne aan huis bespreken). 8084a ondermij8 is tóch goedkooperr I I snelle, degelijke opleid. Typen, Steno, Boekh., I Talen en Hand. Corresp. I d. gediplom. leeraren. Uitsl. BBEESTR. 89a, Tel. 3757 2441 Comité de Leyde. SOIRÉE du 24 octobre 1935, 8 h. 15. Salle Hotel „Central", Breestraat 49. Conférence de M. PAUL VITRY, conservateur du Musée du Louvre. 2462 Sujet: „La sculpture frangaise du moyen-age et de la renais sance au Louvre" (projections lumineuses). DE Leidsche Goud- en Zilverhandel N.V. met Ziet onze Etalages 2421 Ziet onze Etalages ges j Afd. Rijnland Ned. Roode Kruis Voordracht Or, H, A M. BOONACKER LUCHTBESCHERMING Donderdag 24 Oct. a.s., 8 uur Hotel Het Witte Huis, Oegstgeest. VRIJE TOEGANG voor belangstellenden. 2428 Gevraagd; een flink 2423 voor direct. - Aanmelden: Hyacinthstraat 2, Wassenaar. Gevr. voor DAME of HEER, prettige werkkring. Geen verk.-art. Kl. borg k. storten. Mod. Ta len s. t. a. b. Br. Bureau v. d. Blad onder No. 8092a. Gevraagd Hulp bij Latijn en Grieksch Brieven bureau van dit blad onder .No. 8110a. HAARLEMMERSTRAAT. Te huur gevraagd: Brieven met opgaaf van huur en grootte Bur. van dit Blad onder No. 2470. 4-3

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 8