ÖUenkor-P LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 18 October 1935 kwam In behandeling de eerst volgende reclame campagne. Deze zal worden ge voerd door een daarvoor speciaal samen gestelde commissie welke financieel onaf hankelijk van de Hanze zal staan. De voorzitter drukte de aanwezigen op het hart a.s. Woensdag op een speciaal daar voor te houden vergadering aanwezig te zijn. HIJ hoopte dat de neringdoenden zou den begrijpen, dat wat het Bestuur wil doen uitsluitend ln het belang van hen zélf la. Na rondvraag volgde sluiting. WASSENAAR. Vergadering „Wasscnaarsche Reddingsbrigade.'' In het Centraal Theater hield de Was scnaarsche Reddingsbrigade haar goedbe zochte alg. ledenvergadering, die geopend werd door den voorzitter, den heer D. van Barneveld. Vele leden hebben in.het afge- loopen jaar een diploma behaald, aldus spr. Spr. is van meening, dat de actie van de Brigade en de vele genomen voorzorgen een werking ten goede hebben en tot voorzichtigheid bij de baders manen. Daar de doctoren Bergsma, Hubbellng en Baart de la Faille steeds de curcussen hebben geleid met volle energie en liefde en daar naast geheel belangeloos, moet leder lid der W. R.B. het zich een moreele plicht achten, deze cursussen te volgen en deze daardoor trouw te steunen. Dit Jaar kan dr. Baart de la Faille wegens zijn drukke practijk niet langer een leidende functie voor een cursus waarnemen. Gelukkig is dr. Jansse bereid gevonden het werk van dr. Baart de la Faille voort te zetten. Spr. bracht dr. Baart de la Faille hartelijk dank voor de afgeloopen vijf jaren, waarin deze met zooveel succes een cursus voor het E.H.B.O.-werk heeft geleid. Voorts deelde spr. mede dat het bestuur erin is geslaagd een bekwaam trainer te vinden voor het oefenen in reddend zwemrrfen. Hierop las de secretaris de notulen voor die werden vastgesteld. Door denzelfden functionaris werd een uitgebreid Jaarver slag aangeboden. Hieraan ontleenen wij o m. dat op het strand door een der leden een drenkeling uit zee werd gehaald, en dat bulten Wassenaar door leden der Bri gade reeds drie drenkelingen op het droge werden gebracht. Voorts dat het herhaalde waarschuwen van het publiek tegen de ge vaarlijke muien reeds vruchten begint af te werpen. Het opsporen van verdwaalde k.nderen was schering en inslag. Allen konden worden terecht gebracht. De E. H. B. O.-dienst ls vele malen in touw ge weest, veel wonden werden verbonden. Er werden diverse belangrijke zaken aange schaft. De winterzwemavonden werden steeds trouw bezocht. De W.R.B. bestaat nu uit 107 werkende leden. 33 adspiranten totaal 140, vorig jaar 117. Voorts nog uit 148 contribuanten, ongeacht de niet regel matige begunstigers. Hierop deed de penningmeester verslag. De Inkomsten bedroegen f. 1503.24 met daartegenover in totaal aan uitgaven een bedrag van f. 1188.17, zoodat de kas sluit met een batig slot van f. 315.07. Een en ander was ln perfecte orde bevonden, zoo dat den penningmeester decharge werd verleend. In de plaats van den heer Morree werd bij accl. tot leider der W.R.B. gekozen de heer J. Lockhorst. In de ontstane vaca tures van het bestuur wordt voorzien door verkiezing van de heeren R. J. Janzee Sr. en J. Pieterse. Na nog eenlge mededeelin- gen volgde sluiting en gezellig samenzijn. Loop der Bevolking. Ingekomen: C. J. Anker, monteur, uit Voorschoten, Papeweg 24; C. L. Bornhaupt, z. b„ uit Leiden. Crocusstraat 38: E. W. Dillen, dienstbode, uit Utrecht, Molenplein 16; M. E. Filtmann, dlenstb., uit 'sGra- venhage, v. Bronckhorstl. 14; J. Gans, dlenstb., uit Gouda, Gr. Hoefijzerlaan 34; J. G. M. van Griethuijsen, uit 'sGraven- hage, v. Z. v. Nljevstr. 63; M. H. G. van Griethuijsen, uit Brussel, v. Z. v. Nljevelt- stnaat 63; G. K. H. Haas, student, uit Delft. v. Z. v. Nljeveltstr. 269; H. Hackmann dlenstb., uit 's Gravenhage, Zijdeweg 37; C. F. v. d. Heuvel, zonder beroep, uit El- burg, Oostdorperweg 63; W. J. Huckriede en vrouw, adj.-commies D.B., uit Den Haag, de Lus 12; F, F. Kesting en vrouw, z. b„ uit Amersfoort, Schouwweg 8124; W. M. Noordervliet geb. Knijnenburg en zoon, uit Amsterdam, Bloemluststraat 57; W. J. de Koning, z. b„ uit 's Gravenhage, Wete ringlaan 2; E. Meinert, dlenstb., uit Den Haag, L. v. Hoogwolde 1; B. R. Merz, d.b., uit Den Haag, Prlnsenweg 1; N. R. Metze- laar en gezin, technicus, uit Baarn, Prin- senweg 9; Th. H. Mulders en vrouw, mijn- bode, uit Kerkrade, Molenweg 3; J. Ouwe hand en gezin, uit Katwijk, Rozenstein- straat 53; A. E. M. van der Pol, religleuse, uit Vlissingen, Eikenlaan 3; H. F. Prioleau en gezin, ingenieur, uit Den Haag, L. van Hoogwolde 2; W. G. Ruijgrok en gezin, winkelier, uit Den Haag, Hof laan 19; K. Scheiblecker, dlenstb., uit Den Haag, Her tenlaan 1; S. Socha, dienstbode, uit Den Haag, Langstraat 103; M. Steringa, ver pleegster uit Den Haag, L. v. Oud Clingen- daal 7; J. C. Albers geb. van Thiel, uit Den Haag, Hoflaan 19; A. M. Tönnies, hor logemaker, uit Lelden, Langstraat 51; A. H. J. J. van der Weiden, voerman, uit Heemstede, Oostdorperweg 45; J. M. van Wouw, dlenstb., uit Leiden, Rijksstraatweg 342 C; B. Wilton en vrouw, z.b., uit New- York, Hertelaan 15; V. Zett, gouvernante, uit 's Gravenhage, Teyllngerhorstl. 6. Vertrokken: G. M. Gaillard naar België; J. C. Nleuwenhuls naar Voorburg, Oost einde 14; J. A. van den Brink naar Den Haag, Carel v. Reinierskade 245; F. M. Knoote en gezin naar Den Haag, Carel v. Reinierskade 245; H. A. Farinaux naar Den Haag (Loosduinen) Haagweg 377; J. H. B. van der Stel naar Hillegom, Hoofd straat 142; B. Oseja, Nieuwe Parklaan 88, Den Haag; A. van der Plaats naar Den Haag, Lekstraat 17a; Th. J. M. Huis in t Veld naar Den Haag, Scheldestraat 77; C, de Graaf naar Brunssum, Emmastraat 1; B. Hahn naar Den Haag, Joz. Israelslaan 35; H. Bosman geb. v. Egmond naar Voor burg. Oostvlietstraat 35; F. J. Kippschnie- der en vrouw naar Den Haag, L. Copes van Cattenb. 107; W. H. M. Jansen naar Den Haag, Heidelaan 82; E. Wagner naar Den Haag, Kon. Mariapletn 18; S. Dijkstra naar Hennaarderadeel, Midaard 10; K. Arvai n. Leiden, Pr. Frederlkstraat 10; Chr. C. Smoor geb, Pelka naar Boxmeer, Spoor straat 48; A. Versteeg naar Den Haag, Val- kenbosehkade 180; E. G. Bohm naar Huil; K. Radier naar Veur, Veurschestraatw. 204. J. Wapper naar Den Haag, Benoorden- houtscheweg 150; C. P. Dwarswaard naar Dordrecht, Weeskinderendijk 10; E. Wal ler en gezin naar Vlissingen, Koningsweg, jacht Carolina"; E. Kretschmer naar Triëst; G. Hubner geb. v. Stolk naar Miinchen. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Martina, d. v. A. J. Ede laar en J. C. Kortekaas; Teunis, z. v. A. Nieuwpoort en A. P. de Jong: Gezina Esther Maria, d. v. J. Konst en E. A. Knück; Aleid Hedwig Hermine, d. v. G. J. Blink en N. H. A. de Ferrante. Overleden: Ayolt Menso Coenen, oud 65 jr., echtgen. van F. J. J. A. IJzerman; Jan Franken, oud 54 j., echtgen. van A. M. van Brenkelen; Janus Crum, oud 40 jr., echtgen. van A. Bakker; Maria Droste, oud 76 Jr., echtgenoote van F. Verkleij. Ondertrouwd: J. M. van Noort en E. Kulewei. Gehuwd: C. W. Bosman ep H. van Egmond. Haai aangespoeld. Aan het strand alhier is een haai aan gespoeld. Het beest had een lengte van 1.40 M. V. uit Scheveningen deed aangifte van diefstal van zijn rijwiel van het strand alhier. Mejuffrouw van D. deed aangifte van diefstal van een paar glacé handschoenen. Mevr. L. aan de Oranjelaan deed mededeeling dat uit haar keuken een geldsbedrag ls ontvreemd. Mevr. T. alhier deed mededeeling dat de tijdelijk bij haar inwonende 11-j. S. na het oploopen van een standje, per „step" was weggegaan en niet meer terug keerde. Later op den avond werd het kereltje te Amsterdam door de polite aangehouden, waar mevr. T. hem kon afhalen. ZOETERWOUDE. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Maan dag 21 October a.s. des v.m. te kwart over negen in openbare vergadering bijeen. 1. Beëedlging raadslid; 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken; 4. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener geldleening; 5. Als voren tot wijziging der gemeente- begooting 1935, a. in verband met werkloosheidsvoorziening, b. betreffende andere begrootingsposten; 6. Als voren tot vaststelling 2e suppletoire kohier hon denbelasting 1935; 7. Behandeling van verzoeken en reclames in verband met de straatbelasting; 8. Behandeling reclame Hondenbelasting: 9. Verzoek van het be stuur van het Wit-Gele Kruis, Hooge Rijndijk, om subsidie, met voorstel van B. en W.; 10. Verzoek van de commissie voor werkloozenzorg om subsidie, met voorstel van B. en W.; 11. Behandeling van het verzoek van het Rijnlandsch Borgstellingsfonds om een bijdrage te ge ven in de stichtingskosten; 12. Voorstel van B. en W. inzake opruiming van lepenboomen; 13. Als voren Inzake vast stelling van een ontwerp-besluit betref fende voorgevelrooilijnen Hooge Rijndijk; 14. Als voren tot het aanvaarden van de Rijksregeling, betreffende het opnemen van arbeidskrachten in de Weidebedrij- ven en de Tuinbouwbedrijven; 15. Als voren tot wijziging der legesverordening in verband met ventvergunningen; 16. Behandeling der gemeente-begrooting '36 en van de begrooting van het Waterlei dingbedrijf '36; 17. Rondvraag. Vergadering Crisiscomité. Het plaatselijk Crisis-comité verga derde onder voorzitterschap van den burgemeester. Mededeeling werd gedaan dat de gehouden bloempjesdag op het Dorp f. 30,45 en aan den Hooge Rijndijk f. 20,25 heeft opgebracht, totaal dus f. 50,70. De penningmeester deelde mede dat nog in de kas is een bedrag van ong. f.330 voor comité A, terwijl voor comité B beschikbaar was f. 50. In behandeling kwamen in totaal 64 aanvragen, waarvan er acht werden afgewezen, terwijl over twee de beslissing werd aangehouden en de overige aanvragen geheel of gedeelte lijk werden ingewilligd. Door den heer J. van Leeuwen Jzn. werd medegedeeld dat hij door drukke werkzaamheden genoodzaakt was, zijn ontslag als lid van het comité te nemen. Een poging om den heer van Leeuwen op zijn besluit te doen terugkomen faalde, waarna werd besloten den heer L. van der Zon te verzoeken als lid zitting te willen nemen, terwijl de voorzitter den heer van Leeuwen hartelijk dank bracht voor hetgeen deze als comité-lid heeft verricht. Het ligt wederom in de bedoeling, het gezellenhuis aan den Zuidbuurtschen weg open te stellen gedurende de win termaanden als ontspanningslokaal voor de werkloozen. Er heeft zich weer een commissie gevormd uit Gezellenvereeni- ging en R.K. Volksbond die zich ten doel stelt ontwikkeling en ontspanning aan de werkloozen te verschaffen. Aan het ge meentebestuur is verzocht een subsidie als tegemoetkoming ln de kosten te ver- leenen. \OEN_HAAG

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7