DE FAAM Thijs IJs verovert het Waterpaleis LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 15 October 1935 UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE BONTE WAERELD. V!/'CIIEej_BEKICHTEN RECLAME. 2081 Een belangrijk gedeelte der schoolgaande jongens en meisjes wordt door „de Faam" gekleed. Ten eerste, omdat WW „DE FAAM" bijzonder elegante en solide kinderkleeding verkoopt, en ten tweede omdat de jeugd zelf liever „de Faam's kleeding draagt „De Faam" verkoopt onder anderen elegante Jekkers voor |ongens en meisjes, modieuse Meisjes-Wintermantels en Jongens-Winterjassen. Keurige kleedingstukken en schier onverslijtbaar, echt Faam kwaliteit. Ze zijn nu geëtaleerd, en U kunt ze zonder eenige verplichting tot koopen passen. Dan zult U zien dat WÊÊBÊÊÊ ze van binnen en van buiten mooier zijn dan de andere. Kleedlngmagaxljn „De Faam" Hoogstr. bij de Donkersteeg VEUR. Gecombineerde Raadszitting. De raden van Stompwijk en Veur kwa men in gecombineerde openbare zitting bijeen. Na goedkeuring der notulen volgde oa. overlegging jaarrekening 1934 Licht- bedrijven en benoeming commissie van onderzoek. Na discussie werden tot com- ssieleden benoemd, voor Stompwijk: de heeren Smits, Willeman en Binnendijk; voor Veur: Kerkhoff, Zuldwijk, Uytenhout. Voorstel wijziging tarief voor verwar- mingsgas, dat z. h. st. werd aangenomen. Voorstel n. a. v. verzoek N. J. M. Wil- lemse om ontheffing van het hem in re kening gebrachte bedrag terzake veroor zaakte storing in den aanslultkabel op het terrein aan den Damlaan. Na een breedvoerige gedachtenwissellng werd besloten het voorstel te stellen In handen van de commissie van beheer ter aidoening. Ingekomen was een vraag van den heer De Lange inzake de loonbetaling bij het buisleggen Vlietweg en Westvlietweg. De heer de Lange: Er is door 8 man van 13 Dcc.4 Januari J.l. daar gewerkt. Twee arbeiders hadden het geluk 1 week te worden beloond met 52 cent per uur, de andere weken werd 47 cent uitbetaald, volgens den opzichter had de commissie van beheer dit zoo besloten. De commissie van beheer heeft in deze niets te besluiten; de raden hebben 't loon gesteld op 52 cents per uur. Spr. stelde voor het te weinig betaalde alsnog uit te betalen. De voorzitter wilde het voorstel stellen in handen van de commissie van beheer om advies en dan in de volgende vergadering dit behandelen, waartoe z. h. st. werd be sloten. De voorzitter deelde mede, dat afgeloo- pen 2 geldleeningen resp. f. 40.000.en f. 35.000.daar het nog niet mogelijk was deze in een vaste leening om te zetten, is het noodzakelijk te verlengen voor 3 maan den, doch het rentepercentage moet thans bedragen De heer Willemsen heeft geen bezwaar, doch liever gezien dat een vaste leening was geplaatst toen het geld nog goedkoop was. De voorzitter: steeds wordt getracht zoo goedkoop mogelijk te leenen, doch er zijn soms ook aan vaste leeningen bezwaren verbonden. De heer Borst ziet geen kans thans te leenen op lange termijn, zelfs de grootste steden kunnen dit niet. Z. h. st. werd tot verlenging der beide leeningen besloten. Verder werd nog besloten: le. tot intrekking van zijn besluit dd. 30 Aug. 1935 ter zake vermindering van de belastbare huurwaarde van koffiehuizen e.d voor de heffing der personeele belas ting; 2e. het in genoemde vergadering vast gestelde verlaagde tarief der personeele belasting naar den grondslag biljarten, te handhaven. 3e, vast te stellen een ontwerp-besluit tot wijziging der gemeentebegrootlng dienst 1935 (o.m. betreffende raming uit gaven werkverschaffing, steunverleening en huurtoeslagl. Hierna gingen de raden over in besloten zitting. i T I ,'A VEUR-LEIDSCHENÜ^r«f Gedurende September j.l. is In de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd voor de diaconie f. 71.66'/: en voor de kerkvoogdij f. 186.49'A. Wij vernemen dat er bil het ge meentebestuur van Veur. plannen bestaan tot het uitvaardigen van een inhaal- en parkeerverbod voor de Damstraat en Dam laan. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Nicolaas Gerardus Kas pers 31 jaar wonende te Noordwij'k en Alida Helena van den Berg 29 Jaar, wo nende alhier. Gehuwd: Hylke Veltman 32 jaar wonen de te Lisse en Geertruida Does wonende alhier Cornells van der Tang, 26 jaar Lisse en Jannetje Knoppert 26 jaar alhier. Geboren: Suitbertus Lambertus Josephus Maria, z. van P. A. van Reijsen en E. A. Cuelenaere; Maria Theresia Wilhelmlna, d. Van F. J. Geurts en F. J. Hazendonk. Goed afgeloopen. Terwijl één der dochters van den heer P. v. d. G. alhier, per rijwiel den spoor overweg aan den Jacoba van Beierenweg passeerde, verloor zij één harer trappers. Hierdoor geraakte zij aan 't slingeren en werd door de juist passeerende vrachtauto van v. d. L. aangereden. Door zich nog bijtijds naar rechts te laten vallen, voor kwam zij een ernstig ongeluk. Haar fiets daarentegen werd totaal vernield. WARMOND. Bijeenkomst der Debatingclub. Onder voorzitterschap van den heer Th. Wetiers kwam de debatlngsclub in vergade ring bijeen. Na opening door den voorzit ter sprak hü een woord van welkom tot de aanwezigen inzonderheid tot kaoelaan Van Drunen. Met algemeene stemmen werd besloten tot algeheele reorganisatie der club, nieuwe werkwijze enz. Tevens werd besloten de naam der club om te zetten in ..Sociale Studieclub". Kapelaan van Drunen werd öereid gevonden deze lesavnnden te "even. Hierbij zal door hem bphandeld worden e leermethode van prof. Koenraad. De leden werden aangespoord reclame te ma ken om nieuwe leden aan te werven. Te dien einde zal er een groote propaganda- vergaderlng worden gehouden waarbij leder die iets voor deze studieclub voelt zich op kan geven bij den heer R. Stijn- man secretaris der club. Hierop volgde sluitlpg. o WASSENAAR. Gevonden: 2 padvlndersfluiten, 6 handschoenen, 2 kinderportemonnaietjes, 2 bankbiljetten, 3 ceintuurs. 1 Jongens- portemonnaie, sleutel, 2 petten, slipover, 2 alpino's, damestasch. kindersokje, motor handschoen, rol papier. 1 pak waschgoed, 1 pak waschbenoodlgdheden, sleuteltje, poesje, kuiken, vuilnisemmer. 2 rozen kransen, regenjas, wegenbelastingkaart, rijzweep, ring met drie sleutels, schop. Inlichtingen bij de politie. v. K. uit Leiden werd alhier verdacht van diefstal van een rijwiel toebehoorende aan den heer B. alhier. -o ZEVENHOVEN. Ernstige aanrijding. Onze plaatsgenoot P. T. werkzaam te Muiden, die per rijwiel op weg was naar onze gemeente, is aldaar door een auto aangereden en werd zwaar gewond. Met een hersenschudding is hij opgenomen cn naar het ziekenhuis te Naarden vervoerd. Alhier zal in deze maand een speldjes- dag gehouden worden ten bate van de ver. voor Doofstomme kinderen. Helpt allen dit mooie werk te steunen. De dienstbode van den landbouwer D. kreeg bloedvergiftiging aan haar voet, doordat zij in een spijker trapte. Genees kundige hulp werd ingeroepen. o ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus, z. van Th. J. Op dam en J. A. A. v. Leeuwen; Ferdinantiena Frederika Arnoldie, d. van H J. Kok en J. M. Hovenier; Margaretha Theresia Ma ria, d. van B. Berk en A. H. Bon; Johan nes Hendrikus, g. v. W. G. v. Klinken en A. M. A Zweekhorst; Jacoba Johanna, d. van P. Th. den Eisen en M. G. Zonderop. Overleden: G. v. d. Holst, 79 jaar, wed. van A. Spierenburg. Loop oer bevolking. Vertrokken: N. J. P. en J. M. A. v. d. Akker naar Ouden-Bosch: A. C. v. d. Akker naar Wassenaar: J. L. v. d. Akker naar Voorschoten; M. Albcrs en gez. naar Leiden; F. A. Koopman naar Dedemsvaart; A. v. d. Itaad naar NoordwJhout; J. A. C. Verdegaal naar Amsterdam; T. Vonk naar Rotterdam; E. v. Wilgen en gez. naar Leiderdorp; J. J. M. v. d. Ploeg naar Ewijk; C. M. Marijt wed. Post naar Noordwijik, J. v. Velzen en gez. naar Leiden. Gevestigd: J. P. v. d. Velde v. Hazers- woude; A. Versnel, van Leiderdorp; W. C. M. Meerder van Heerlen; M. A. v. Vucht van 's-HertogenboschA. P. Kaagman van Wassenaar; W. Kwisthout van Breda; P. C. v. d. Bosch van Rotterdam; A. J. v. d. Werken van de Bilt; M. J. Hatz v. Leiden; v. Rompu en gez. van Vucht; P. J. v. Baast van Vucht; C. v. d. Akker van Stompwijk; C. N. v. Haastrecht van-Lisse; Th. Pieterse van Hazerswoude. Met groote dankbaarheid kan wor den gemeld dat ten bate der Ver. tot bevordering der belangen van T.B.C.-lij ders in Nederland, afd. Leiden, niet min der dan 61 K.G. aan belastingplaatjes en ander koper is gedeponeerd bij den brug wachter der Leiderdorpsche brug, den heer J. Bruine. Dezen winter zullen de schieoefenin- gen der Burgerwacht worden gehouden in de fabriek bij den heer G. den Blanken, eiken Woensdagavond van halfacht tot negen uur. RIJNSATERWOUDE. Raadsagenda. De Raad dezei gemeente komt Vrijdag 18 Oct. a.s. des n.m. te 7.30 uur in open bare vergadering bijeen. 1. Vaststelling notulen; 2. Ingekomen stukken en mededeelingen; 3. Aanbieding gemeentebegrootlng 1936; 4. Voorstel tot het aangaan eener gemeenschappelijke regeling tot hulpverleening bij brand; 5. Opnieuw vaststelling verordening rege lende de heffing van besmettelijke zlekten- gelden; 6. Comptabele besluiten. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Agatha Petronella Hendrika, d. van C Zevenhoven en M. C. Koek Klaslna Hendrika d van H. Markman en K. v, d. Voorn Hermina Maria Fran- cina. d. van P. Fokker en K. M. den Hollander Maria Hendrika d. van H. Hogenes en M. Vermeulen. Overleden: A A. Hoogervorst. 2 dagen M. W. Meijer 52 jaar echtg. van C. Lek E. K. Marout 26 jaar echtg. van C. J. Sassen. De jaarlijksche collecte voor het Cri sis-comité heeft ditmaal plm. f93 opge bracht. WADDINXVEEN. De a.s. Winkelweek. B. en W. hebben vergunning verleend dat tijdens de z.g. „Mica-week", die ge houden wordt van 16 t/m 26 October a.s., de winkels geopend mogen blijven tot 10 uur en Zaterdags tot 11 uur. Tijdens deze week zal door middel van een op een radio-wagen gemonteerde luidspreker muziek worden gemaakt en reclame-slagzinnen ten gehoore worden gebracht. De Ruitersportveeenlging „De Gouwe- ruiters" zal haar medewerking verleenen. Ze zal een rondgang door de gemeente (houden en eenige wedstrijden orgarüsee- ren. Ook staat er op het programma het laten opstijgen van een ballon, waaraan een vliegerwedstrijd verbonden is. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, zn. van J. Broer en N. C. Wilschut Pieter Frans, zn. van A. Mijts en A. A Bottenberg Adriana, d. van J. van Schie en A. Saarloos. Overleden' Johanna Verbij, echtg. van A. Sturkenboom. Getrouwd D. M. QUist en Chr. Dekker J. Valk en M. van der Waal. Loop der bevolking. Vertrokken: Th. C. Verkleij, naar Voor hout; N. J. van Holten, naar Leerdam; Corn. Besseling, naar Mijdrecht; W. C. Sturkenboom, naar Zevenhuizen; C. J. de Vos. naar Voorhout; W. de Groot, naar Gouda. A J Kempkes, naar Rotterdam, J. N. D van den Berg, naar Rijnsburg; J. P. Bos, naar 's Gravenhage en M. A. de Graaff, naar Gouda. Gevestigd: A, H. S. van den Hoogen uil Hazerswoude. Dorpsstraat 49; A. van Oos terhout, uit Stompwijk, Burg. Trooststr. 35; J. van Meel, uit Pijnacker, Kleikade 25; W. de Boer. uit Pijnacker, Kleikade 41; P. J. Bannink. uit Eindhoven. Bloemen- daalscheweg 10; K. van Rijswijk, uit Rid derkerk. Zuidkade 113; J. Assoheman uit Katwijk, Dorpstraat 72. De hooge Waddinxveensche brug over de Gouwe is thans gesloopt om plaats te maken voor een nieuwe ijzeren hefbrug, hoog ruim 30 M met een doorvaartwijdte van 25 M. Aan de opritten en landhoofden wordt al eenige maanden hard gewerkt; eenige honderden betonnen palen van een paar duizend kilo worden thans voor de landhoofden ingeheid. Een en ander geeft in het centrum der gemeente veel drukte en gelukkig ook werk aan vele handen. 2. Degeen, die Thijs nu ging bezoeken, was door het heele land bekend, tot in de verste hoeken; hij was een reus, zoo moet je weten, en werd de berggeest Rolleboon geheeten. Als hij van slechte dingen hoorde was hij zeer verbolgen en deed hij dadelijk zijn best den booswicht te vervolgen. Maar toen zijn hooge ouder dom ging tellen, kon hij het in dat werk niet langer zonder goede vrienden stellen; vaak had hij helpers noodlg. „Mijn komst is hier misschien dus wel niet overbodig", dacht Thijsje toen; „wellicht heeft Rolleboon een heel goed werk voor mij te doen". In de week van 14 tot en met 18 Oct. a.s. zal ten postkantore wederom ouder domsrente worden uitbetaald. De gemeentelijke werkverschaffing, bestaande uit baggerwerk in de Noordelnd- sche vaart, het schieten van tochten in den Achtcrofschen polder en het ophoo- gen der kade ln den Oostpolder zal op Maandag 21 dezer beginnen. Er zullen een dertigtal werkloozen te werk worden ge steld. WADDINXVEEN. Lijk nog niet gevonden. Naar wij vernemen is het lijk van den 35-j. arbeider T. Deelstra uit deze ge meente, die j.l. Donderdag tijdens den storm nabij Gouda van een kleibak te water geraakte en jammerlijk verdronk, nog niet gevonden. De overledene, die als een oppassend werkman bekend stond, had zich alhier gevestigd met zijn gezin tijdens den spoorweg-aanleg. De maandelijksche collecte in de Geref. Kerk, voor de nieuwe kerk heeft opgebracht f. 111.87. Bij den landbouwer T. zijn door een hond een 15-tal Kippen doodgebeten. Ook de beide middenstandsvereenl- gingen te dezer plaatse besloten deel te nemen aan de z.g. „Mlea-weken". Tal van attracties staan voor deze weken op het programma. Het rooien van bieten en aardappe len is in volle gang. Vele handen vinden thans hiermede werk. De opbrengst en kwaliteit van beide producten zijn tame lijk bevredigend. WOUBRUGGE. De opening der Winkelweek. Onder groote belangstelling van de zijde van het publiek werden door den voorzit ter van de Mddenstandsvereeniging de saamgestroomden hartelijk welkom gehee ten en werd daarna door den burgemeester met een korte toespraak de winkelweek voor geopend verklaard. Onder de vroolljke tonen van het muziekcorps toog men er daarna op uit om de zeer goed verzorgde étalage's te bezichtigen en te speuren naar de fouten die daarin voorkomen. Voor de goede oplossingen zijn daarvoor mooie prijzen beschikbaar gesteld. Don derdagavond zal een groote ppjoebt door het dorp worden gehouden, voornamelijk voor de jeugd voorzien van lampions. Ook za] daarbij de muziek weer medewerking verleenen. Er staan nog meer verrassingen op het programma Behoudens nadere goedkeuring heb ben B. en W besloten de regeling van loonbijslag tot één derde van het netto loon ook op den tuinbouw van toepassing te doen zijn. Gegadigden hiervoor kunnen zich ter secretarie melden en nadere in lichtingen bekomen. Gedurende de winkelweken mogen de winkels voor het publiek geopend zijn op de eerste vijf dagen der week tot 10 uur en des Zaterdags tot 11 uur. De deelne mende winkeliers krijgen volgen? besluit van B. en W. een reductie van vijftig pro cent op de door hen verbruikte K.W.U. voor licht, terwül niervoor als basis zal worden genomen de verbruikte stroom over de maand October 1934, Door de Kroon is bepaald dat het aantal verloven A ln deze gemeente tot maximum zal hebben vier. Door B. en W. Is aan den heer K. den Brave een verlof A verleend waarmede tevens het maxi mum is bereikt. De collecte ten bate van het Crisis comité heeft alhier opgebracht f. 24.63. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Christina, d v. Dirk Bitter en van Cornelia Hoosbeek; Johanna Catharina. d. v. Johannes van Wijngaarden en van Johanna Catharina Koster. Overleden: Teunis van Leeuwen, 57 j„ echtgenoot van Maria van der Velde. Getrouwd: Theodorus van Hevelingen. }.m„ 36 J„ te Boskoop en Emma Aletta Straver, j.d., 32 j. De langs de huizen gehouden collecte ten bate van het pl. Crisis-Comité heeft alhier opgebracht: in de wijken A en B f. 43.14, in wijk C f. 21.85. Totaal f. 64.99 HET EXPERIMENT MET DEN BRILJANT. In 1913 heeft de juwelier Albert Cough- lin Sr. te Londen het volgende experiment genomen. Hij bevestigde een mooi gesle pen, middelmatig grooten briljant met 'n uitmuntende kleefstof aan de glazen plaat van zijn toonbank en wel zoo, dat de steen makkelijk te bereiken was en de- geen, die achter de toonbank stond (dus de verkooper) hem niet kon zien. „Ik heb", schreef Coughlin toentertijd, „ln twee weken meer menschenkennis on gedaan dan in ae vijfentwintig jaar, die daaraan voorafgingen. Zorgvuldig heb ik het gedrag van iederen kooper genoteerd. Vele zullen er mij dankbaar voor zijn, dat ik de publicatie hunner namen achter wege laat. Van de driehonderd bezoekers in mijn zaak hebben drie-en-vijftig geen IJMUIDEN, 15 October. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. 0,820,60; Griet per kist van 50 K.G. 3014; Tongen per K.G. 0,95 0,67; Groote schol per kist van 50 K.G. 20; Middelschol per kist van 50 K.G, 18— 17; Zetschol per kist van 50 K.G. 1816; Kleine schol per kist van 50 K.G. 165,90; Schar per kist van 50 K.G. 12,50—11,50; Tongschar per kist van 50 K.G. 2116: Roggen per 20 stuks 13; Vleeten per stuk 2.400,63; Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. 61.80; Groote schelvisch per kist van 50 K.G. 20—18; Middel schelvisch per kist van 50 K.G. 19—14: Kleinmiddel schelvisch per kist van 50 K.G 17,5011; Kleine schelvisch per kist van 50 K.G. 16 3.80; Kabeljauw per kist van 125 K.G. 52.5031; Gullen per kist van 50 K.G 17,50 6; Lengen per stuk 1,900,60; Heilbot per K.G. 0.650,38: Wijting per kist van 50 K.G. 4,501.90; Koolvlsch per stuk 0,63 0,30; Makreel per kist van 50 K.G. 4,40 —2.75. Aanvoer 1874 kisten versche haring. Prijs f. 3,501.30 per kist en 368 kantjes steurharing 6,106,00 per kantje. Aangekomen de stoomtrawlers: IJM. 117 met 2680: IJM. 131 met 1063; IJM. 8 met 2240; IJM. 135 met 1451; IJM. 39 met 3388; IJM. 167 met 2707: IJM. 114 met 1180; IJM. 253 met 2921: YL. 29 met 1129; Lt. 137 met f 927; SHV 263 met f.320; SHV 365 met f.344; SHV 314 met f.317; VL 84 met f 318: IJM. 490 met f.2938; de SHV 365 met 112 kantjes en SHV 263 met 435 kantjes overgeladen voor Katwiik; en de loggers KW 78 met f.1135; KW 1014 met f. 448. Praairapport Hr. Ms. „Vulcanus". 13 Oct. Tusschen 53 gr. 11 min. Nbr. en 52 gr. 54 min. Nbr. en 2 gr. 50 min. Ol. en 2 gr. 29 min. 01.:VL39, 400 kantjes; VL. 56, 350 kantjes; VL. 73. 170 kantjes; VL 112 70 kantjes: VL. 132, 37 kantjes; VL. 203, 170 kantjes; SCH 16, niets; SCH 25, 206 kisten; SCH 39, 100 kantjes; SCH 47, 20 kantjes; SCH 87. 240 kantjes; SCH 97, 110 kantjes; SCH 161. 136 kantjes; SCH 245. niets; SCH 274. 50 kantjes; SCH 289, niets; SCH 305, 200 kisten. SCH 314, niets; SCH 365. 94 kantjes: SCH 399. 70 kantjes: KW 19, 90 kantjes; KW 20. 200 kanties; KW 22, niets; KW 58, 95 kantjes; KW 101, niets; KW 102. 214 kantjes: KW 123, niets: KW 149. 102 kantjes; KW 163, niets; IJM 283, 100 kantjes. Haringveiling Katwiik, 14 Oct. Volle haring 7,508,20; Yle haring 6—6,20; Steurharing 5,907.20. Vlaardingsche markt. 15 Oct. Binnen gekomen KW 141 met 40 last. Volle haring 7,90—8,40; Yle haring 6,30—6,40; Steur haring 6,306,50. notitie van den briljant genomen, zeven en-zestig waren zoo vriendelijk mij op het kleinood attent te maken, maar de ove rige honderd-tachtig hebben zonder uit zondering, dikwijls op geraffineerde ma nier, getracht den briljant achterover te drukken. De dieven waren voor het mee- rendeel dames, waaronder vele met hoog aangeschreven namen, zeer rijk en onge naakbaar als koninginnen. Een cliënte, in wier belangstelling ik mij reeds jaren ver heugde. maar die mij toch nauwelijks een lichte buiging met het hoofd waardig keurde, legde opeens haar taschje op de briljant en werd plotseling spraakzaam als nooit tevoren, teneinde mijn opmerk zaamheid af te leiden. Haar hand tracht te tevergeefs tegelijk met het taschje mijn proefsteen op te nemen. Deze truc met de tasch is door acht-en-veertig dames geprobeerd. Nog meer werd met de zak doek gewerkt. Deze methode werd ook door heeren toegepast. Meegebrachte pak jes werden eveneens gebruikt om de mis daad te verhullen. Meermalen verschenen klanten, die hij hun eerste bezoek de si tuatie niet gunstig vonden en daarom dien dag nog eens terug kwamen om een kleinigheid te koopen. Het heeft mij en mijn personeel de grootste moeite gekost om onze vroolijkheid te verbergen tegen over de mislukkende pogingen, welke voor Ingewijden natuurlijk zeer komiek waren". Dezer dagen heeft mr. Albert Coughlin Jr., eveneens juwelier, het experiment herhaald. Over de resultaten van zijn proef wenscht hij zich niet uit te laten, daar sommige cliënten hem dit wel eens kwalijk zouden kunnen nemen. Hij heeft nauwkeurige aanteekeningen gemaakt en hoopt die later te publiceeren. Maar één ding heeft hij reeds nu geopenbaard: toen de laatste klant den winkel verlaten had. was de briljant verdwenen! Mr. Coughlin Jr. was zeer onder den indruk, daar het een flinke schadepost voor hem beteekende. Den volgenden dag ontving hij een pakketje en een brief. In het pak je zat de briljant en in den brief stond het volgende: „Sir, u heeft de eerlijkheid van het Londensche publiek op de proef willen stellen, zooals uw vader zaliger dat ge daan heeft. De proef was mij uit de vak literatuur bekend. Ik geloof niet, dat de eerlijkheid der menschen in de laatste twintig jaar veel vooruit is gegaan. Ove rigens heb ik mij gepermitteerd den steen met een scheermesje los te snijden, ter wijl ik uw attentie in de richting van een zilveren sigarettenétui leidde. U ziet, hoe licht men. ondanks voorzichtigheid, be stolen kan worden. Daarom beveel ik mij beleefd onder uw aandacht aan, hoog achtend Austin L. Leonard, particulier detective". 5—

Leidsch Dagblad | 1935 | | pagina 7